Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 hours ago, Clue said:

Εμένα η βιοψία έδειξε χρόνια ενδομητρίτιδα. Πήρα ένα σχήμα με 3 αντιβιώσεις και στον επόμενο κύκλο έκανα την εμβρυομεταφορά. Τώρα κυνηγάω τη μικρή μου!

Μην σε ανησυχεί. Είναι κάτι που φτιάχνει!

Καλημέρα σας έχω μια ερώτηση μπορεί να είναι τελείως χαζή αλλα δεν ξέρω καθόλου. Τα χρόνια νοσήματα μονο με βιοψία ανακαληπτωνται. Ρωτάω γιατί εγώ δεν έκανα βιοψία ποτέ και τώρα είμαι στο στάδιο αναμονής εύρεσης δωτρειας . Έκανα υστερωσκοπηση    

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, kallaki είπε:

Καλημέρα σας έχω μια ερώτηση μπορεί να είναι τελείως χαζή αλλα δεν ξέρω καθόλου. Τα χρόνια νοσήματα μονο με βιοψία ανακαληπτωνται. Ρωτάω γιατί εγώ δεν έκανα βιοψία ποτέ και τώρα είμαι στο στάδιο αναμονής εύρεσης δωτρειας . Έκανα υστερωσκοπηση    

Ωραία, στην υστεροσκοπηση ο γιατρος σου τα είδε ολα τελεια και δεν πηρε να στείλει καν δείγμα για βιοψία;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

ο ντοκ μ ειπε ανασκελα κ μενα..ειναι πιο ασφαλές ποια ναι

Α, μαλιστα. Θα το εχω υποψιν

Just now, Ele@n είπε:

Το βάζεις ανάσκελα με το κεφάλι γυρισμένο στο πλάι. Ούτως η άλλως εκεί που τα ακουμπάς εκεί μένουν. Στο πλάι μπορείς να τη βαζεις τη ημέρα να τη βλέπεις μια από τη μια μεριά μια από την άλλη για να ξεπιανεται κιόλας.

Πολυ σωστο κ αυτο.

Απλως στο λικνο απλωνεται κ το πρωι τη βρηκα ξαπλωμενη διαγωνια

Just now, Thia1985 είπε:

Κι όμως κορίτσι σου μοιαζει!!!

Τόσους μήνες στην κοιλιά σου. Να χαζογελάς από καμάρι! 

Βρε τη μικρη μπουτου

Εγώ έχω πολλές αναγούλες, για την ακρίβεια από χθες το βράδυ χειροτέρεψε. Είμαι συνέχεια με φρυγανιές.Τα φάρμακα χειροτερεύουν την κατάσταση.  Έχω και πόνους στη λεκάνη, νωρίς δεν είναι? 

Μπα , δε μου μοιαζει καθολου. Μοιαζει στο μπαμπα της και σε καποια αλλη ισως. Αλλα δε με νοιαζει κιολας.

Καλα να ειναι, αυτο με νοιαζει

Για τις αναγουλες φρυγανιες κ κρακερς. Συχνα γευματα κ ελαφρια. Καλυτερα οχι σουπες κ υγρα

Πονους στη λεκανη ειχα στο πρωτο τριμηνο.Γενικα η διδυμη κυηση εχει πιο εντονα συμπτωματα

Χτες μου ειπε κατι ο αντρας μου, κι επαθα πλακα.

Οτι μια βδομαδα πριν την ετ ειχε δει σε ονειρο οτι ημουν εγκυος διδυμα κ το ενα ηταν νεκρο.Κι οτι μετα ειδε ενα κοριτσακι που το ειχε αγκαλια. Εγω ηξερα τη β φαση του ονειρου με το κοριτσακι. Το αλλο δεν μου το ελεγε για να μην τρομαξω. Επαθα σοκ με την ομοιοτητα με την πραγματικοτητα

Just now, Mareva είπε:

Και απο τωρα αφου δινεις μπουκαλι δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα! (οι 40 μερες ήταν οδηγια της μαιας επειδη θηλαζα κ ήθελα να εδραιωθεί ο θηλασμος). Ωστοσο το πλαι κ ανασκελα μου το συστησαν κανονικα κ γιατρος κ μαια. Οχι μπρουμυτα κ οχι παιχνίδια, κουκλια κ πολλα σκεπασματα για το σύνδρομο αιφνιδιου μεσα στην κουνια ή το λικνο. :)

Επισης, (συμπληρωνω) εγω τον ειχα μαζί μου στο δωματιο. Παρατηρησα οτι τις περισσότερες φορες που τον εβαζα πλαι ειχε μια τάση να γυριζει ανασκελα, οπως κ απο ανασκελα να γυρίζει πλαι. Λιγο πιο μεγαλος ομως. Οποτε εσενα που ειναι ημερων ισως καλυτερα μονο ανασκελα να σαι κ σιγουρη. 

Η πιπιλα ακομη τη δυσκολευει. Στο Γεννεσις τα κοριτσια μου ειπε να τη βαζω στο πλαι μ ενα τυλιγμενο σαν σφηνακι στη μια πλευρα για να μη γυριζει. Δε θα το βαζω ομως το βραδυ

Just now, island1 είπε:

Εγώ ανασκελα την κοιμιζα..μου είχε πει όχι στο πλάι.Τα μωρά από νεογέννητα έχουν την τάση να γυρίζουν το κεφάλι αν χρειαστεί δεξιά αριστερά.πιπιλα δε γνωρίζω δεν πήρε ποτέ η δικιά μου

Τελικα ο καθε γιατρος τα δικα του λεει

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Α, μαλιστα. Θα το εχω υποψιν

Πολυ σωστο κ αυτο.

Απλως στο λικνο απλωνεται κ το πρωι τη βρηκα ξαπλωμενη διαγωνια

Μπα , δε μου μοιαζει καθολου. Μοιαζει στο μπαμπα της και σε καποια αλλη ισως. Αλλα δε με νοιαζει κιολας.

Καλα να ειναι, αυτο με νοιαζει

Για τις αναγουλες φρυγανιες κ κρακερς. Συχνα γευματα κ ελαφρια. Καλυτερα οχι σουπες κ υγρα

Πονους στη λεκανη ειχα στο πρωτο τριμηνο.Γενικα η διδυμη κυηση εχει πιο εντονα συμπτωματα

Χτες μου ειπε κατι ο αντρας μου, κι επαθα πλακα.

Οτι μια βδομαδα πριν την ετ ειχε δει σε ονειρο οτι ημουν εγκυος διδυμα κ το ενα ηταν νεκρο.Κι οτι μετα ειδε ενα κοριτσακι που το ειχε αγκαλια. Εγω ηξερα τη β φαση του ονειρου με το κοριτσακι. Το αλλο δεν μου το ελεγε για να μην τρομαξω. Επαθα σοκ με την ομοιοτητα με την πραγματικοτητα

Η πιπιλα ακομη τη δυσκολευει. Στο Γεννεσις τα κοριτσια μου ειπε να τη βαζω στο πλαι μ ενα τυλιγμενο σαν σφηνακι στη μια πλευρα για να μη γυριζει. Δε θα το βαζω ομως το βραδυ

Τελικα ο καθε γιατρος τα δικα του λεει

Καλα Μαιρη κι η δικια μου ειναι φτυστη ο πατερας της λες και τη γεννησε αυτος... Σου μιλαω ακομη κι ασχετοι στο δρομο ή σε μαγαζια κλπ μας το λενε... Ε και;; Γερη να ναι και ποσως με ενδιαφερει οτι δεν μου μοιαζει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

Καλα Μαιρη κι η δικια μου ειναι φτυστη ο πατερας της λες και τη γεννησε αυτος... Σου μιλαω ακομη κι ασχετοι στο δρομο ή σε μαγαζια κλπ μας το λενε... Ε και;; Γερη να ναι και ποσως με ενδιαφερει οτι δεν μου μοιαζει..

Ετσι ακριβως! Δεν τη λες φτυστη τη δικια μου, νομιζω οτι μοιαζει μιση μιση, στο αγορι μου και στη δοτρια. Παντως το αποτελεσμα μου αρεσει, χαχαχαχ!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Ετσι ακριβως! Δεν τη λες φτυστη τη δικια μου, νομιζω οτι μοιαζει μιση μιση, στο αγορι μου και στη δοτρια. Παντως το αποτελεσμα μου αρεσει, χαχαχαχ!

και που να δεις οταν θα μεγαλωνει ποσο θα σου αρεσει που δεν θα ναι πια νεογεννητουλι και θα φαινεται μωρακι!! θα παθεις πλακα!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

και που να δεις οταν θα μεγαλωνει ποσο θα σου αρεσει που δεν θα ναι πια νεογεννητουλι και θα φαινεται μωρακι!! θα παθεις πλακα!

Τα νεογεννητα συνηθως ειναι σαν εξωγηινακια ειναι αληθεια Αλλαζει η φατσουλα τους οσο μεγαλωνουν. Θα εχει ενδιαφερον πως θα ειναι σε εξι μηνες


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τα νεογεννητα συνηθως ειναι σαν εξωγηινακια ειναι αληθεια Αλλαζει η φατσουλα τους οσο μεγαλωνουν. Θα εχει ενδιαφερον πως θα ειναι σε εξι μηνες

Αύριο έχω υπερηχο

Ο άντρας μου επειδή έχω φοβερή υπνηλία, δε μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι και τρομερές αναγούλες μου λέει α τα τερατακια, σαν εξωγήινοι είναι! Γελάω, δεν έχει άδικο, σα γυρινοι μοιάζουν 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Τα νεογεννητα συνηθως ειναι σαν εξωγηινακια ειναι αληθεια Αλλαζει η φατσουλα τους οσο μεγαλωνουν. Θα εχει ενδιαφερον πως θα ειναι σε εξι μηνες

Σε έξι μήνες θα είναι άλλο παιδί! Και δεν θα μπορείς καν να θυμηθείς πως είναι τώρα! 

Γενικά μετά το πρώτο δίμηνο (όπου είναι και το μεγαλύτερο ζορι) αρχίζουν τα "καλά". Θα αρχίσουν τα χαμόγελα και η επικοινωνία!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Αύριο έχω υπερηχο

Ο άντρας μου επειδή έχω φοβερή υπνηλία, δε μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι και τρομερές αναγούλες μου λέει α τα τερατακια, σαν εξωγήινοι είναι! Γελάω, δεν έχει άδικο, σα γυρινοι μοιάζουν 

Η υπνηλια ειναι πιο πολυ απ τα φαρμακα. εγω που επαιρνα βασκλορ δεν ειχα, ουτε ζαλαδες. Για τις αναγουλες κανε υπομονη μεχρι τελη τριτου μηνα. Εγω ειχα κ ταχυκαρδιες πολλες

Just now, alina80 είπε:

Σε έξι μήνες θα είναι άλλο παιδί! Και δεν θα μπορείς καν να θυμηθείς πως είναι τώρα! 

Γενικά μετά το πρώτο δίμηνο (όπου είναι και το μεγαλύτερο ζορι) αρχίζουν τα "καλά". Θα αρχίσουν τα χαμόγελα και η επικοινωνία!

Μακαρι γιατι τωρα δεν ξερουμε τι φταιει κ κλαιει. Της δινουμε ομως πολυ αγαπη κ αγκαλιες


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mary H είπε:

Η υπνηλια ειναι πιο πολυ απ τα φαρμακα. εγω που επαιρνα βασκλορ δεν ειχα, ουτε ζαλαδες. Για τις αναγουλες κανε υπομονη μεχρι τελη τριτου μηνα. Εγω ειχα κ ταχυκαρδιες πολλες

Μακαρι γιατι τωρα δεν ξερουμε τι φταιει κ κλαιει. Της δινουμε ομως πολυ αγαπη κ αγκαλιες

Είναι πολύ μικρούλα. Ακόμα δεν έχει καταλάβει ότι δεν είναι στην μήτρα. Ακόμα και ένα ελαφρύ αεράκι πάνω της είναι κάτι καινούργιο για εκείνη. Είσαι και εσύ ακόμα υπό την επήρεια της αλλαγής των ορμονών. Γίνεται όμως πιο εύκολο όσο περνάει ο καιρός. Θα βρείτε και τα πατήματα σας. Σε λίγο θα ξέρετε και ποιο κλάμα είναι πονακι, πιο πείνα κ.λπ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Η υπνηλια ειναι πιο πολυ απ τα φαρμακα. εγω που επαιρνα βασκλορ δεν ειχα, ουτε ζαλαδες. Για τις αναγουλες κανε υπομονη μεχρι τελη τριτου μηνα. Εγω ειχα κ ταχυκαρδιες πολλες

Μακαρι γιατι τωρα δεν ξερουμε τι φταιει κ κλαιει. Της δινουμε ομως πολυ αγαπη κ αγκαλιες

Δεν κοιμάμαι καλά τη νύχτα. Σηκώνομαι τουλάχιστον τρεις φορές για τουαλέτα και έχω κι αναγούλες πολλές που τις επιδεινώνουν τα φάρμακα. Εύχομαι αύριο όλα να είναι καλά, έχω ένα άγχος. Πρώτος Υπερηχος. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Δεν κοιμάμαι καλά τη νύχτα. Σηκώνομαι τουλάχιστον τρεις φορές για τουαλέτα και έχω κι αναγούλες πολλές που τις επιδεινώνουν τα φάρμακα. Εύχομαι αύριο όλα να είναι καλά, έχω ένα άγχος. Πρώτος Υπερηχος. 

Ολα θα ειναι υπέροχα!!!

 Να μας γράψεις νεα οταν τελειώσεις.

 Τα φαρμακα δεν επιδεινώνουν τιποτα κι εγω τα ίδια φαρμακα  έπαιρνα και αναγούλες δεν ειχα, η εγκυμοσυνη τις κανει.

  • Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Α, μαλιστα. Θα το εχω υποψιν

Πολυ σωστο κ αυτο.

Απλως στο λικνο απλωνεται κ το πρωι τη βρηκα ξαπλωμενη διαγωνια

Μπα , δε μου μοιαζει καθολου. Μοιαζει στο μπαμπα της και σε καποια αλλη ισως. Αλλα δε με νοιαζει κιολας.

Καλα να ειναι, αυτο με νοιαζει

Για τις αναγουλες φρυγανιες κ κρακερς. Συχνα γευματα κ ελαφρια. Καλυτερα οχι σουπες κ υγρα

Πονους στη λεκανη ειχα στο πρωτο τριμηνο.Γενικα η διδυμη κυηση εχει πιο εντονα συμπτωματα

Χτες μου ειπε κατι ο αντρας μου, κι επαθα πλακα.

Οτι μια βδομαδα πριν την ετ ειχε δει σε ονειρο οτι ημουν εγκυος διδυμα κ το ενα ηταν νεκρο.Κι οτι μετα ειδε ενα κοριτσακι που το ειχε αγκαλια. Εγω ηξερα τη β φαση του ονειρου με το κοριτσακι. Το αλλο δεν μου το ελεγε για να μην τρομαξω. Επαθα σοκ με την ομοιοτητα με την πραγματικοτητα

Η πιπιλα ακομη τη δυσκολευει. Στο Γεννεσις τα κοριτσια μου ειπε να τη βαζω στο πλαι μ ενα τυλιγμενο σαν σφηνακι στη μια πλευρα για να μη γυριζει. Δε θα το βαζω ομως το βραδυ

Τελικα ο καθε γιατρος τα δικα του λεει

Σωστα! Το βραδυ λενε να μην εχει τιποτα το κρεββατακι τους. Η πιπιλα ειναι λογικο, ομως θα τη συνηθίσει. Επισης, εγω δεν ηξερα οτι υπαρχουν πιπιλες συμβατες με τη θηλή του μπουκαλιου. Το μαθα εκ των υστερων. Ισως να υπαρχουν αντιστοιχες με τις θηλες των μπουκαλιών που χρησιμοποιείς κ ετσι να ειναι πιο ευκολη η ληψη της πιπιλας. Η οποια, για αλλους ειναι κατακριτεα... Εμενα ομως με βοηθησε παρα παρα πολυ, κ επισης δεν αργησαμε να την κοψουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ολα θα ειναι υπέροχα!!!

 Να μας γράψεις νεα οταν τελειώσεις.

 Τα φαρμακα δεν επιδεινώνουν τιποτα κι εγω τα ίδια φαρμακα  έπαιρνα και αναγούλες δεν ειχα, η εγκυμοσυνη τις κανει.

Ναι, θα σας γραψω

Μεσημερακι

Κι ο άντρας μου αυτό λέει, γελώντας, τα τερατακια!!!!!

Και κρυφογελαει

Άστα κορίτσι, με το που μυρίζω utrogestan μου έρχεται να τρέξω στην τουαλέτα, έχω πάντα φρυγανιά διπλα

Σήμερα πήγαμε βόλτα Θησείο, ήθελα να βγω, πήρα έναν ελληνικό, η κοπελα κατάλαβε πως ήμουν έγκυος γιατί είχα τις φρυγανιές και μου τον έκανε νερό!!!! Με το που γυρίσαμε, ξάπλωσα, έφαγα, κοιμήθηκα 1.5 ώρα!!! Και ήταν οι μόνες στιγμές που δεν είχα αναγούλα. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...