Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet εμένα όταν σταματαω χαπια θελει 3-4 μερες για να μου ερθει περιοδος. 

      @Aangelika8 το οτι πηρατε 8 βλαστοκυστες σε ενα κύκλο είναι πάρα πολύ καλό! Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου αλλά 1 καλή θέλεις. Θα την πετύχεις την επόμενη φορά!!!

      Κορίτσια να ρωτήσω οποία γνωρίζει. Ξέχασα να ρωτήσω στο κέντρο τι τιμή χοριακης θέλουμε την Τετάρτη. Συνεχίζει συνεχώς και σχεδόν διπλασιάζεται ή από καποα τιμή και μετά πάει πιο αργά?

      Κανονικά διπλασιασμό θέλεις. Η χοριακη σταματάει να διπλασιάζεται μετά τις 10.000

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Clue είπε:

Οπότε βουρ στο φαΐ. Αν μπορείς έλα να πάρεις και το δικό μου να μην έχω και συνεχίζω και τρώω...

Εγώ θέλω να δω τι θα γίνει και στην ειδική.. Σε νήπια με δεπυ, με αυτισμό, με νοητική... Διάβασα σήμερα ενα ποστ που έλεγε : "εδώ με το ζόρι τα ντύνουμε, θα τους βάλουμε και μάσκα..;"

Καλοστέριωτα! Εύχομαι καλά αποτελέσματα. 

Δεν είσαι παράλογη. Όλες τις ίδιες σκέψεις κάνουμε. Προσπάθησε να απασχολεί το μυαλό σου γιατί περνάει δύσκολα αυτό το διάστημα και το μυαλό τρέχει όταν αφήνεται ελεύθερο.

Το τι πιτογυρα, μπουγατσες κ πιτσες εχω τσακισει δε λεγεται

Το κακο ειναι οτι πριν την εγκυμοσυνη ειχα πολυ ωραιο λεπτο σωμα με καλλιγραμμα ποδια, και τωρα εχω καλαμακια. Δε μ αρεσω καθολου. Που θα παει ομως θα επανελθω στα κιλα μου. Η μπεμπα να ειναι καλα.

10 ώρες πρίν, Clue είπε:

Οπότε βουρ στο φαΐ. Αν μπορείς έλα να πάρεις και το δικό μου να μην έχω και συνεχίζω και τρώω...

Εγώ θέλω να δω τι θα γίνει και στην ειδική.. Σε νήπια με δεπυ, με αυτισμό, με νοητική... Διάβασα σήμερα ενα ποστ που έλεγε : "εδώ με το ζόρι τα ντύνουμε, θα τους βάλουμε και μάσκα..;"

Καλοστέριωτα! Εύχομαι καλά αποτελέσματα. 

Δεν είσαι παράλογη. Όλες τις ίδιες σκέψεις κάνουμε. Προσπάθησε να απασχολεί το μυαλό σου γιατί περνάει δύσκολα αυτό το διάστημα και το μυαλό τρέχει όταν αφήνεται ελεύθερο.

Βαλε οτι παντα στην ταξη εχουμε ενα παιδι της ειδικης, ειτε για ενταξη ειτε παραλληλη , ειτε χωρις διαγνωση απο ΚΕΣΥ. Μ αυτα τα παιδια το θα γινει?

9 ώρες πρίν, Penny Penny είπε:

Καλησπέρα σας!!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια που έχει προχωρήσει με δωρεά ωαρίων, αν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας.

Διαβάζω διάφορα και δεν ξέρω πως να κινηθώ.  Σας διαβάζω καιρό και πήρα το θάρρος να σας γράψω. Μένω στην επαρχία και δεν είναι εύκολο να συζητήσω κάτι τέτοιο, καθώς υπάρχουν ταμπού ακόμα...

Έχω κάνει ήδη δύο εξωσωματικές εκ των οποίων η μια προχώρησε σε εγκυμοσύνη αλλά ήταν τελικά παλινδρομη.  Στην δεύτερη απολύτως τίποτα... και τελικά 6 μήνες μετά παραμονή πρωτοχρονιάς έκανα ένα τεστ και ήταν θετικό!!  Πίστευα ήταν ένα απίστευτο δώρο αφού είχα μείνει έγκυος με φυσιολογική σύλληψη ενώ μου το είχαν αποκλείσει λόγω κακών ωαρίων και ωοθηκικής ανεπάρκειας.  Τελικά παλινδρομη και αυτή..  και η αισιοδοξία εξατμίστηκε!!  Άπειρες εξετάσεις κλπ κλπ που όλες έχετε ζήσει..

Η απόφαση πάρθηκε μετά από γνώμες 3 γιατρών.  

Σας παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε με κάποιο κέντρο που έχει επιτυχία, θα ήθελα να μου αποστείλετε έστω προσωπικό μήνυμα. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι καλή επιτυχία και κουράγιο σε όλες μας!! 

Καλησπερα. Η ivf με δωρεα εχει πολυ ψηλοτερα ποσοστα επιτυχιας. 

Αν σε ενδιαφερει για κεντρο κ γιατρο στη Θεσσαλονικη πες μου να σου στειλω πμ. Εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενη κ αρκετα κοριτσια απ το καφε εξωσωματικης ειναι εγκυουλες κ πετυχαν με το γιατρο μου

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 27,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

Just now, Mary H είπε:

Ειναι σημαντικο για να επιβεβαιωθει η σωστη λειτουργια του ενερου. Προπερσι ειχα αεριστει την πρωτη μερα, φετος το απογευμα της δευτερης

Μαίρη μου τι κάνετε?? 

Η μπουμπού?? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νινικομωρο said:

Καλημέρα όμορφες μου αυτή την φορά δεν είναι με δικό μου υλικό αλλά με δανεικά λόγω ποιότητας ωαρίων ( 44 χρόνων έγινα την ημέρα τής έμβρυο μεταφοράς)όπως μας λένε όλοι οι γιατροί ... Δεν με ενόχλησε καθόλου εγώ θέλω παιδάκι και αφού έχω φάει 2 φορές πατάτα με τα δικά μου δοκιμάσαμε και αυτό!! Να ρωτήσω κάτι κορίτσια με το θέμα δυσκοιλιότητα τι κάνατε?? Εμένα ο γιατρός μου είπε για υπόθετα γλυκερίνης αλλά θα ήθελα έναν πιο φυσικό τρόπο...

Στην τελευταία μου εμβρυομεταφορα επερνα προβιοτικα μετα απο το οκ του γιατρού μου. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Penny Penny είπε:

Καλησπέρα σας!!

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποια που έχει προχωρήσει με δωρεά ωαρίων, αν έχει μεγάλα ποσοστά επιτυχίας.

Διαβάζω διάφορα και δεν ξέρω πως να κινηθώ.  Σας διαβάζω καιρό και πήρα το θάρρος να σας γράψω. Μένω στην επαρχία και δεν είναι εύκολο να συζητήσω κάτι τέτοιο, καθώς υπάρχουν ταμπού ακόμα...

Έχω κάνει ήδη δύο εξωσωματικές εκ των οποίων η μια προχώρησε σε εγκυμοσύνη αλλά ήταν τελικά παλινδρομη.  Στην δεύτερη απολύτως τίποτα... και τελικά 6 μήνες μετά παραμονή πρωτοχρονιάς έκανα ένα τεστ και ήταν θετικό!!  Πίστευα ήταν ένα απίστευτο δώρο αφού είχα μείνει έγκυος με φυσιολογική σύλληψη ενώ μου το είχαν αποκλείσει λόγω κακών ωαρίων και ωοθηκικής ανεπάρκειας.  Τελικά παλινδρομη και αυτή..  και η αισιοδοξία εξατμίστηκε!!  Άπειρες εξετάσεις κλπ κλπ που όλες έχετε ζήσει..

Η απόφαση πάρθηκε μετά από γνώμες 3 γιατρών.  

Σας παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε με κάποιο κέντρο που έχει επιτυχία, θα ήθελα να μου αποστείλετε έστω προσωπικό μήνυμα. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι καλή επιτυχία και κουράγιο σε όλες μας!! 

Θα σου στείλω πμ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Μαίρη μου τι κάνετε?? 

Η μπουμπού?? 

Καλα ειμαστε. Η μπουμπου ξυπναει συχνα το βραδυ γιατι πειναει κ ειναι λιγο γκρινιαρα.

Εχει παρει 160γρ. και τα μπουτακια της ειναι για φαγωμα. Το ιδιο κ τα πατουσακια.Μου λενε πολλοι οτι μου μοιαζει , οτι μοιαζει στη μανα μου, στην ξαδερφη μου κλπ. Τ ακουω και κρυφογελαω. Που να ηξεραν...

Εσυ και τα μπεμπε τι κανετε?

Κοριτσια με μωρακια εχω μια ερωτηση. Σε ποια σταση υπνου τα βαζετε? Εγω τη μικρη τη βαζω να κοιμαται στο πλαι αλλα διαβασα οτι ειναι πιο ασφαλες ανασκελα για να μην παθει το συνδρομο αιφνιδοιυ θανατου.

Ποια η γνωμη σας?

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mary H είπε:

Καλα ειμαστε. Η μπουμπου ξυπναει συχνα το βραδυ γιατι πειναει κ ειναι λιγο γκρινιαρα.

Εχει παρει 160γρ. και τα μπουτακια της ειναι για φαγωμα. Το ιδιο κ τα πατουσακια.Μου λενε πολλοι οτι μου μοιαζει , οτι μοιαζει στη μανα μου, στην ξαδερφη μου κλπ. Τ ακουω και κρυφογελαω. Που να ηξεραν...

Εσυ και τα μπεμπε τι κανετε?

Κοριτσια με μωρακια εχω μια ερωτηση. Σε ποια σταση υπνου τα βαζετε? Εγω τη μικρη τη βαζω να κοιμαται στο πλαι αλλα διαβασα οτι ειναι πιο ασφαλες ανασκελα για να μην παθει το συνδρομο αιφνιδοιυ θανατου.

Ποια η γνωμη σας?

Μαιρουλα μου εγω εβαζα το γιο μου στο πλαι. Ετσι μου χε πει ο παιδιατρος-νεογνολογος τοτε. Μετα γυριζε το μικρο και ανασκελα. Σε αυτες τις 2 θεσεις δλδ. Επισης, αν χρησιμοποιησεις πιπιλα στο μελλον, οπως εγω πχ που του την εδωσα μετα τις πρωτες 40 ημερες, να εχεις στα υποψιν οτι βοηθα στην αποφυγη του συνδρομου.. Μιλας με ψυχαναγκαστικη μανα που μετα τοσα χρόνια ακόμη σηκώνομαι νυχτιατικα να δω αν αναπνέει το παιδι! (τρελη δλδ :)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zouzouni78 said:

Iinaa  γνωρίζεις μπορείς να μου πεις αν τελικά η βιοψια δείξει χρόνιο πρόβλημα είναι κάτι που θα μπορεί να μου στείλει τη μητρότητα??αν δηλαδή δεν μπορέσω να κάνω παιδιά λόγου του προβλήματος αυτού??

Εμένα η βιοψία έδειξε χρόνια ενδομητρίτιδα. Πήρα ένα σχήμα με 3 αντιβιώσεις και στον επόμενο κύκλο έκανα την εμβρυομεταφορά. Τώρα κυνηγάω τη μικρή μου!

Μην σε ανησυχεί. Είναι κάτι που φτιάχνει!


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Μαιρουλα μου εγω εβαζα το γιο μου στο πλαι. Ετσι μου χε πει ο παιδιατρος-νεογνολογος τοτε. Μετα γυριζε το μικρο και ανασκελα. Σε αυτες τις 2 θεσεις δλδ. Επισης, αν χρησιμοποιησεις πιπιλα στο μελλον, οπως εγω πχ που του την εδωσα μετα τις πρωτες 40 ημερες, να εχεις στα υποψιν οτι βοηθα στην αποφυγη του συνδρομου.. Μιλας με ψυχαναγκαστικη μανα που μετα τοσα χρόνια ακόμη σηκώνομαι νυχτιατικα να δω αν αναπνέει το παιδι! (τρελη δλδ :)

Πιπιλα οχι απο τωρα? Εγω την ξεκινησα. Κι εγω στο πλαι την κοιμιζω αλλα διαβασα οτι δεν πρεπει


Lilypie - (IVvA)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Εμένα η βιοψία έδειξε χρόνια ενδομητρίτιδα. Πήρα ένα σχήμα με 3 αντιβιώσεις και στον επόμενο κύκλο έκανα την εμβρυομεταφορά. Τώρα κυνηγάω τη μικρή μου!

Μην σε ανησυχεί. Είναι κάτι που φτιάχνει!

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου clue.Σου εύχομαι να είσαι γερή και να κυνηγας την κόρη σου κι ας σε κουράζει λίγο παραπάνω.ειναι μεγάλη ευλογία αυτό που ζεις.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλα ειμαστε. Η μπουμπου ξυπναει συχνα το βραδυ γιατι πειναει κ ειναι λιγο γκρινιαρα.

Εχει παρει 160γρ. και τα μπουτακια της ειναι για φαγωμα. Το ιδιο κ τα πατουσακια.Μου λενε πολλοι οτι μου μοιαζει , οτι μοιαζει στη μανα μου, στην ξαδερφη μου κλπ. Τ ακουω και κρυφογελαω. Που να ηξεραν...

Εσυ και τα μπεμπε τι κανετε?

Κοριτσια με μωρακια εχω μια ερωτηση. Σε ποια σταση υπνου τα βαζετε? Εγω τη μικρη τη βαζω να κοιμαται στο πλαι αλλα διαβασα οτι ειναι πιο ασφαλες ανασκελα για να μην παθει το συνδρομο αιφνιδοιυ θανατου.

Ποια η γνωμη σας?

ο ντοκ μ ειπε ανασκελα κ μενα..ειναι πιο ασφαλές ποια ναι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Το τι πιτογυρα, μπουγατσες κ πιτσες εχω τσακισει δε λεγεται

Το κακο ειναι οτι πριν την εγκυμοσυνη ειχα πολυ ωραιο λεπτο σωμα με καλλιγραμμα ποδια, και τωρα εχω καλαμακια. Δε μ αρεσω καθολου. Που θα παει ομως θα επανελθω στα κιλα μου. Η μπεμπα να ειναι καλα.

Βαλε οτι παντα στην ταξη εχουμε ενα παιδι της ειδικης, ειτε για ενταξη ειτε παραλληλη , ειτε χωρις διαγνωση απο ΚΕΣΥ. Μ αυτα τα παιδια το θα γινει?

Καλησπερα. Η ivf με δωρεα εχει πολυ ψηλοτερα ποσοστα επιτυχιας. 

Αν σε ενδιαφερει για κεντρο κ γιατρο στη Θεσσαλονικη πες μου να σου στειλω πμ. Εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενη κ αρκετα κοριτσια απ το καφε εξωσωματικης ειναι εγκυουλες κ πετυχαν με το γιατρο μου

Αν θέλεις μπορείς να μου πεις  σε ποιο κέντρο είσαι και σε ποιο γιατρό?θα με βοηθούσε πολύ.σε μήνυμα αν θελεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Καλα ειμαστε. Η μπουμπου ξυπναει συχνα το βραδυ γιατι πειναει κ ειναι λιγο γκρινιαρα.

Εχει παρει 160γρ. και τα μπουτακια της ειναι για φαγωμα. Το ιδιο κ τα πατουσακια.Μου λενε πολλοι οτι μου μοιαζει , οτι μοιαζει στη μανα μου, στην ξαδερφη μου κλπ. Τ ακουω και κρυφογελαω. Που να ηξεραν...

Εσυ και τα μπεμπε τι κανετε?

Κοριτσια με μωρακια εχω μια ερωτηση. Σε ποια σταση υπνου τα βαζετε? Εγω τη μικρη τη βαζω να κοιμαται στο πλαι αλλα διαβασα οτι ειναι πιο ασφαλες ανασκελα για να μην παθει το συνδρομο αιφνιδοιυ θανατου.

Ποια η γνωμη σας?

Κι όμως κορίτσι σου μοιαζει!!!

Τόσους μήνες στην κοιλιά σου. Να χαζογελάς από καμάρι! 

Βρε τη μικρη μπουτου

Εγώ έχω πολλές αναγούλες, για την ακρίβεια από χθες το βράδυ χειροτέρεψε. Είμαι συνέχεια με φρυγανιές.Τα φάρμακα χειροτερεύουν την κατάσταση.  Έχω και πόνους στη λεκάνη, νωρίς δεν είναι? 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mary H είπε:

Πιπιλα οχι απο τωρα? Εγω την ξεκινησα. Κι εγω στο πλαι την κοιμιζω αλλα διαβασα οτι δεν πρεπει

Και απο τωρα αφου δινεις μπουκαλι δεν εχεις απολυτως κανενα προβλημα! (οι 40 μερες ήταν οδηγια της μαιας επειδη θηλαζα κ ήθελα να εδραιωθεί ο θηλασμος). Ωστοσο το πλαι κ ανασκελα μου το συστησαν κανονικα κ γιατρος κ μαια. Οχι μπρουμυτα κ οχι παιχνίδια, κουκλια κ πολλα σκεπασματα για το σύνδρομο αιφνιδιου μεσα στην κουνια ή το λικνο. :)

Επισης, (συμπληρωνω) εγω τον ειχα μαζί μου στο δωματιο. Παρατηρησα οτι τις περισσότερες φορες που τον εβαζα πλαι ειχε μια τάση να γυριζει ανασκελα, οπως κ απο ανασκελα να γυρίζει πλαι. Λιγο πιο μεγαλος ομως. Οποτε εσενα που ειναι ημερων ισως καλυτερα μονο ανασκελα να σαι κ σιγουρη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, zouzouni78 είπε:

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου clue.Σου εύχομαι να είσαι γερή και να κυνηγας την κόρη σου κι ας σε κουράζει λίγο παραπάνω.ειναι μεγάλη ευλογία αυτό που ζεις.

Εγώ ανασκελα την κοιμιζα..μου είχε πει όχι στο πλάι.Τα μωρά από νεογέννητα έχουν την τάση να γυρίζουν το κεφάλι αν χρειαστεί δεξιά αριστερά.πιπιλα δε γνωρίζω δεν πήρε ποτέ η δικιά μου

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mary H είπε:

Καλα ειμαστε. Η μπουμπου ξυπναει συχνα το βραδυ γιατι πειναει κ ειναι λιγο γκρινιαρα.

Εχει παρει 160γρ. και τα μπουτακια της ειναι για φαγωμα. Το ιδιο κ τα πατουσακια.Μου λενε πολλοι οτι μου μοιαζει , οτι μοιαζει στη μανα μου, στην ξαδερφη μου κλπ. Τ ακουω και κρυφογελαω. Που να ηξεραν...

Εσυ και τα μπεμπε τι κανετε?

Κοριτσια με μωρακια εχω μια ερωτηση. Σε ποια σταση υπνου τα βαζετε? Εγω τη μικρη τη βαζω να κοιμαται στο πλαι αλλα διαβασα οτι ειναι πιο ασφαλες ανασκελα για να μην παθει το συνδρομο αιφνιδοιυ θανατου.

Ποια η γνωμη σας?

Το βάζεις ανάσκελα με το κεφάλι γυρισμένο στο πλάι. Ούτως η άλλως εκεί που τα ακουμπάς εκεί μένουν. Στο πλάι μπορείς να τη βαζεις τη ημέρα να τη βλέπεις μια από τη μια μεριά μια από την άλλη για να ξεπιανεται κιόλας.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...