Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε κορίτσια να ρωτησω γτ δε θυμαμαι..υπαρχει καποιο τιπ για την αντιπηκτικη??κ με ποναει παρα πολυ κ δυσκολεύομαι να την καρφωσω..εννοειται ειμαι ηδη μεσα στις μελανιες..με ποναει κ οταν την βγαζω..τις προηγουμενες φορες δεν θυμαμαι να μ ειχε ενοχλησει τοσο..

Cafe Ivf με δωρεά ωαρίων


Recommended Posts

Just now, Τουτουνι είπε:

Θα του έρθει μια.κορακλα τώρα που θα του φύγει το μυαλό!!!!!! Χαχαχαχχαχα

Εννοείται 

Του λέω χθες καλά να μαστε θα της φορέσω μίνι φόρεμα, να φαινονται τα μπούτια!!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Mary H

    1458

  • MaryH

    1014

  • anoulious

    1006

  • Chrussa1982

    946

2 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Ναι και τη δική μου

Αλλά όχι αρχικα

Αυτο ρωτω

Πχ μου είπαν ότι της έκαναν τεστ Κορονοιου κι όταν έκανε ενέσεις κι όταν εδωσε

Αλλά θυμάμαι πολύ καλά ότι μας είπαν ότι απαγορεύεται αυτοί να τις καλέσουν αρχικά να πάνε να δωσουν

Η κοπέλα λέει ότι της είπαν πως την κάλεσαν γιατί υπάρχει ζευγάρι που χρειάζεται τα ωάρια της. 

Κι αν εκείνη δεν ήθελε να ξαναδώσει? Όταν σε παίρνει ο άλλος κ σου το ζητά είναι σα να σε ρίχνει κ στο φιλότιμο ας μου επιτραπεί η εκφραση

Θα ήθελα να το διευκρινίσει αυτό, πως έγινε η αρχική προσέγγιση ώστε να δώσει δεύτερη φορά ωαρια

Κι αν μπορεί να μου στείλει πμ φυσικά που δίνει, Αθήνα η επαρχία 

Ναι, Ο Θεός να μας φυλάει. Θύμισε μου, αγοράκια, κοριτσάκια...? 

οκ τωρα κατάλαβα τι εννοησες.σωστη παρατηρήση

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Καλησπερα

Από το κέντρο που πήρα εγώ τα ωαρια μου είπαν ότι απαγορεύεται να καλέσουν αυτοί τη δότρια. Έχουν μια πλατφόρμα ας μου επιτραπεί η λέξη που όταν ένα ζευγάρι ενδιαφερθεί, συμπληρώνουν τα χαρακτηριστικά του και τι επιθυμεί επιπλέον το ζευγάρι κι όποια ενδιαφέρεται τους απαντά εκεί. 

Αυτοί μετά βλέπουν κατά πόσο ταιριάζει με τα θέλω η κάποια της ληπτριας. Η δική μου πχ δότρια έχει πράσινα μάτια και με ρώτησαν αν έχω πρόβλημα γιατί εγώ έχω καστανά. Είπα όχι καθώς υπάρχει το γονίδιο στην οικογένεια μου. 

Μου κάνει εντύπωση που λες ότι σε πήραν τηλέφωνο, τι ισχύει τελικά? Δεν ακολουθείται η ίδια πρακτική από όλα τα κέντρα?? 

Καλησπέρα! Θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες γιατί δεν το κατάλαβα και πολύ. Εγώ να φανταστείς στην πρώτη δωρεά δεν είχα ιδέα αν υπήρχε ληπτρια ή εάν μου τα πήραν για κατάψυξη ώστε να έχουν απόθεμα για όταν έρθει κάποια ληπτρια. Στην δεύτερη με πήραν τηλέφωνο και με ρώτησαν αν θα ξαναδωσω,  Καθώς έχουν ενδιαφερόμενη. Τη μέρα που έδωσα για δεύτερη φορά με ρώτησαν αν θα με προγραμματίσουν για τρίτη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Καλησπέρα! Θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες γιατί δεν το κατάλαβα και πολύ. Εγώ να φανταστείς στην πρώτη δωρεά δεν είχα ιδέα αν υπήρχε ληπτρια ή εάν μου τα πήραν για κατάψυξη ώστε να έχουν απόθεμα για όταν έρθει κάποια ληπτρια. Στην δεύτερη με πήραν τηλέφωνο και με ρώτησαν αν θα ξαναδωσω,  Καθώς έχουν ενδιαφερόμενη. Τη μέρα που έδωσα για δεύτερη φορά με ρώτησαν αν θα με προγραμματίσουν για τρίτη. 

Τελικά Άννα ξέρεις πόσα ωάρια έδωσες τη δεύτερη φορά;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Καλησπέρα! Θα μπορούσες να δώσεις περισσότερες λεπτομέρειες γιατί δεν το κατάλαβα και πολύ. Εγώ να φανταστείς στην πρώτη δωρεά δεν είχα ιδέα αν υπήρχε ληπτρια ή εάν μου τα πήραν για κατάψυξη ώστε να έχουν απόθεμα για όταν έρθει κάποια ληπτρια. Στην δεύτερη με πήραν τηλέφωνο και με ρώτησαν αν θα ξαναδωσω,  Καθώς έχουν ενδιαφερόμενη. Τη μέρα που έδωσα για δεύτερη φορά με ρώτησαν αν θα με προγραμματίσουν για τρίτη. 

Καλησπερα

όταν εγώ πήγα κ ρώτησα τη διαδικασία κλπ μου είπαν ότι έχουν μια βάση όπου καταχωρουν δεδομένα πχ το ύψος μου, του άντρα μου, χρώμα επιδερμίδας, ομάδα αίματος κλπ τα βασικά αρχικά κ έπειτα τι θέλει η τι δε θέλει επιπλέον το κάθε ζευγάρι πχ να σου πω παράδειγμα, εγώ απαιτησα λευκή επιδερμίδα, Ο άντρας μου είναι πιο μελαχροινός, όλοι στην οικογένεια μου έχουμε λευκή επιδερμίδα κι εγώ προσωπικά κοκκινίζω στον ήλιο οπότε Απεκλεισα μελαγχροινη μελαγχροινξ, το καταχώρησαν. 

Μου είπαν ότι ναι μεν υπάρχουν κοπελες με τα χαρακτηριστικά που ζήτησα αλλά αυτοί δε μπορούν να τις καλέσουν, πρέπει οι ίδιες να επικοινωνήσουν, σα να ανοίγει μια θέση σε εταιρεία, βάζουν στο διαδίκτυο προσόντα, στέλνεις βιογραφικό εσύ Κ σε καλούν αν τα διαθέτεις. 

Ήσουν σαφής, σε πήραν τηλ, εμένα μου παν απαγορεύεται. Να καλέσουν οι ίδιοι τη δότρια. Το ότι έχουν αποθέματα στην κατάψυξη τα κέντρα, το πιστεύω ακράδαντα. Πολύ δύσκολο να συντονισεις δότρια Κ ληπτρια απλά λειτουργεί πιστεύω καλύτερα στην ψυχολογία μας να ξέρουμε ότι είναι φρέσκα. 

Σε εμένα προσωπικά δε θα κανε Διαφορα ήθελα παιδί. 

Τώρα δεν γνωρίζω τη δική σας ενημέρωση. Αυτό που ξέρω ότι με διαβεβαίωσαν πως δεν γνωρίζετε που πάνε τα ωάρια σας ούτε αν προέκυψε εγκυμοσύνη από αυτά. Εσείς. Εμείς αν θέλουμε μπορούμε να ξέρουμε αλλά όχι λεπτομέρειες. 

Πχ εγώ ξέρω ότι η κόρη μου έχει γεννετικο "αδελφακι"(μεγάλη κουβέντα αυτό βέβαια) από άλλο ζευγάρι που πήρε ωαρια από την ίδια δότρια κ πως η δική μου ήταν νέα δότρια. 


ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, island1 said:

Με όλο το θάρρος ,θα ήθελα απλά να αναφέρω ότι δεν δανείζονται αλλά λαμβάνουν με δωρεά.Ξερω ότι μπορεί να ακούγεται λεπτομέρεια που χρησιμοποιούν όλοι οι άλλοι αλλά είναι μεγάλης σημασίας.Η έννοια του δανείου έχει μέσα της την επιστροφή.Δεν επιστρέφουν κάτι....Συγγνώμη που κάνω εδώ την παράθεση,δεν είναι προσωπικό  αλλά ο όρος δανεικά είναι λάθος....όπως δεν είναι δανεικός ο πνεύμονας ή καρδιά δεν είναι και τα ωάρια.

Συμφωνώ απόλυτα!

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, island1 είπε:

Με όλο το θάρρος ,θα ήθελα απλά να αναφέρω ότι δεν δανείζονται αλλά λαμβάνουν με δωρεά.Ξερω ότι μπορεί να ακούγεται λεπτομέρεια που χρησιμοποιούν όλοι οι άλλοι αλλά είναι μεγάλης σημασίας.Η έννοια του δανείου έχει μέσα της την επιστροφή.Δεν επιστρέφουν κάτι....Συγγνώμη που κάνω εδώ την παράθεση,δεν είναι προσωπικό  αλλά ο όρος δανεικά είναι λάθος....όπως δεν είναι δανεικός ο πνεύμονας ή καρδιά δεν είναι και τα ωάρια.

 

Πες τα χρυσοστομη

Ήθελα να το γράψω κι εγώ, το έχω γράψει παλιοτερα

Τι πάει να πει δανείζομαι? 

Εγώ δηλαδή δανείστηκα το μωρό που κυοφορώ κ μεγαλώνει μέσα μου τόσους μήνες?? 

Είναι τεράστιο λάθος πολλών γιατρών αυτο

Εγώ αν θυμάστε, το χα γράψει κ τότε, το είχα κάνει θέμα όταν πήρα την ανάλυση της αυχενικης κ έγραφε ηλικία μητέρας??? 

Ποιας μητέρας??? Του κυττάρου?? 

Σορρυ αν ακούγομαι κάπως, ήθελα κι εγώ να το γράψω μέρες αλλά είπα να μην επαναλαμβανομαι.

  • Μου αρέσει 6

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Τελικά Άννα ξέρεις πόσα ωάρια έδωσες τη δεύτερη φορά;

Ρώτησα δύο φορές και απέφυγαν να μου απαντήσουν. Μου είπαν "καλά τα πηγές". Και να σου πω την αλήθεια δεν μου άρεσε. Ότι είχα γύρω στα 18 το ξέρω επειδή σε υπέρηχο τα μέτρησαν κ τους άκουσα. Και φαντάσου, πήρε παράταση μια μέρα η ωοληψια ώστε να μεγαλώσουν και τα μικρότερα. 

 

Just now, Thia1985 είπε:

Πες τα χρυσοστομη

Ήθελα να το γράψω κι εγώ, το έχω γράψει παλιοτερα

Τι πάει να πει δανείζομαι? 

Εγώ δηλαδή δανείστηκα το μωρό που κυοφορώ κ μεγαλώνει μέσα μου τόσους μήνες?? 

Είναι τεράστιο λάθος πολλών γιατρών αυτο

Εγώ αν θυμάστε, το χα γράψει κ τότε, το είχα κάνει θέμα όταν πήρα την ανάλυση της αυχενικης κ έγραφε ηλικία μητέρας??? 

Ποιας μητέρας??? Του κυττάρου?? 

Σορρυ αν ακούγομαι κάπως, ήθελα κι εγώ να το γράψω μέρες αλλά είπα να μην επαναλαμβανομαι.

Κορίτσια έχετε δίκιο. Σας ζητώ συγγνώμη από την πλευρά μου και θα διορθώσω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Πες τα χρυσοστομη

Ήθελα να το γράψω κι εγώ, το έχω γράψει παλιοτερα

Τι πάει να πει δανείζομαι? 

Εγώ δηλαδή δανείστηκα το μωρό που κυοφορώ κ μεγαλώνει μέσα μου τόσους μήνες?? 

Είναι τεράστιο λάθος πολλών γιατρών αυτο

Εγώ αν θυμάστε, το χα γράψει κ τότε, το είχα κάνει θέμα όταν πήρα την ανάλυση της αυχενικης κ έγραφε ηλικία μητέρας??? 

Ποιας μητέρας??? Του κυττάρου?? 

Σορρυ αν ακούγομαι κάπως, ήθελα κι εγώ να το γράψω μέρες αλλά είπα να μην επαναλαμβανομαι.

πιστευω πως εννοουν ηλικια της μητερας που παρεχει το dna γιατι καλως η κακως μπορει να ειναι ενα μονο κυτταρο αλλα φερει μεσα του ενα ολοκληρο dna που ειναι κατι πολυ πιο μεγαλειωδες κι ουσιωδες για τη ζωη μας. υποθετω πως υπο αυτη την εννοια το χρειαζονται ως πληροφορια.σιγουρα ειναι λαθος να το θετουν ωςμητερα. σε περιπτωση δωρεας ισως θα επρεπε να αναφερεται ως ηλικια δοτριας ωαριου. γιατι στην ψυχολογια χτυπαειβκαπως...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Thia1985 είπε:

Καλησπερα

όταν εγώ πήγα κ ρώτησα τη διαδικασία κλπ μου είπαν ότι έχουν μια βάση όπου καταχωρουν δεδομένα πχ το ύψος μου, του άντρα μου, χρώμα επιδερμίδας, ομάδα αίματος κλπ τα βασικά αρχικά κ έπειτα τι θέλει η τι δε θέλει επιπλέον το κάθε ζευγάρι πχ να σου πω παράδειγμα, εγώ απαιτησα λευκή επιδερμίδα, Ο άντρας μου είναι πιο μελαχροινός, όλοι στην οικογένεια μου έχουμε λευκή επιδερμίδα κι εγώ προσωπικά κοκκινίζω στον ήλιο οπότε Απεκλεισα μελαγχροινη μελαγχροινξ, το καταχώρησαν. 

Μου είπαν ότι ναι μεν υπάρχουν κοπελες με τα χαρακτηριστικά που ζήτησα αλλά αυτοί δε μπορούν να τις καλέσουν, πρέπει οι ίδιες να επικοινωνήσουν, σα να ανοίγει μια θέση σε εταιρεία, βάζουν στο διαδίκτυο προσόντα, στέλνεις βιογραφικό εσύ Κ σε καλούν αν τα διαθέτεις. 

Ήσουν σαφής, σε πήραν τηλ, εμένα μου παν απαγορεύεται. Να καλέσουν οι ίδιοι τη δότρια. Το ότι έχουν αποθέματα στην κατάψυξη τα κέντρα, το πιστεύω ακράδαντα. Πολύ δύσκολο να συντονισεις δότρια Κ ληπτρια απλά λειτουργεί πιστεύω καλύτερα στην ψυχολογία μας να ξέρουμε ότι είναι φρέσκα. 

Σε εμένα προσωπικά δε θα κανε Διαφορα ήθελα παιδί. 

Τώρα δεν γνωρίζω τη δική σας ενημέρωση. Αυτό που ξέρω ότι με διαβεβαίωσαν πως δεν γνωρίζετε που πάνε τα ωάρια σας ούτε αν προέκυψε εγκυμοσύνη από αυτά. Εσείς. Εμείς αν θέλουμε μπορούμε να ξέρουμε αλλά όχι λεπτομέρειες. 

Πχ εγώ ξέρω ότι η κόρη μου έχει γεννετικο "αδελφακι"(μεγάλη κουβέντα αυτό βέβαια) από άλλο ζευγάρι που πήρε ωαρια από την ίδια δότρια κ πως η δική μου ήταν νέα δότρια. 

Εμένα μου είχαν πει ότι καταχωρούν τα χαρακτηριστικά μου και μόλις βρεθεί γυναίκα με κοινά χαρακτηριστικά και ομάδα αίματος θα ξεκινήσουμε. Αυτό που λες για τη βάση δεδομένων πρώτη φορά το ακούω. Επίσης πλέον υποψιάζομαι ότι έτσι μπορεί να μου το είπαν για να πάω... Γιατί σου λέει τώρα που την βρήκαμε ας πάρουμε να έχουμε.. δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια ψηλο απογοητευτηκα αυτή τη φορά. Και η διαδικασία ήταν διαφορετική. Ενώ την πρώτη φορά έκανα ενέσεις για 10-13 μέρες τώρα έκανα πάνω από 30 μέρες.

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Annaforyou είπε:

Ρώτησα δύο φορές και απέφυγαν να μου απαντήσουν. Μου είπαν "καλά τα πηγές". Και να σου πω την αλήθεια δεν μου άρεσε. Ότι είχα γύρω στα 18 το ξέρω επειδή σε υπέρηχο τα μέτρησαν κ τους άκουσα. Και φαντάσου, πήρε παράταση μια μέρα η ωοληψια ώστε να μεγαλώσουν και τα μικρότερα. 

 

Κορίτσια έχετε δίκιο. Σας ζητώ συγγνώμη από την πλευρά μου και θα διορθώσω

Μωρέ εδώ οι γιατροί το λένε έτσι...λογικό να το άκουσες έτσι ..απλά το έγραψα για το συγκεκριμένο τοπικ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

πιστευω πως εννοουν ηλικια της μητερας που παρεχει το dna γιατι καλως η κακως μπορει να ειναι ενα μονο κυτταρο αλλα φερει μεσα του ενα ολοκληρο dna που ειναι κατι πολυ πιο μεγαλειωδες κι ουσιωδες για τη ζωη μας. υποθετω πως υπο αυτη την εννοια το χρειαζονται ως πληροφορια.σιγουρα ειναι λαθος να το θετουν ωςμητερα. σε περιπτωση δωρεας ισως θα επρεπε να αναφερεται ως ηλικια δοτριας ωαριου. γιατι στην ψυχολογια χτυπαειβκαπως...

Καταλαβαίνω τι εννοείς. Ουσιαστικά το ίδιο πράγμα λέμε. Το μητέρας για ένα είναι τελείως λάθος. Όλες ξέρουμε πολύ καλά ότι υπάρχουν μητέρες που δε γέννησαν ποτέ, μητέρες που γέννησαν κ παράτησαν κι άλλες που μόνο αγάπη έδωσαν... Μεγάλη κουβέντα αυτή βέβαια. Ναι έχεις δίκιο για την ψυχολογία. Άλλο το DNA άλλο η μητρότητα για εμένα. 

Just now, Annaforyou είπε:

Εμένα μου είχαν πει ότι καταχωρούν τα χαρακτηριστικά μου και μόλις βρεθεί γυναίκα με κοινά χαρακτηριστικά και ομάδα αίματος θα ξεκινήσουμε. Αυτό που λες για τη βάση δεδομένων πρώτη φορά το ακούω. Επίσης πλέον υποψιάζομαι ότι έτσι μπορεί να μου το είπαν για να πάω... Γιατί σου λέει τώρα που την βρήκαμε ας πάρουμε να έχουμε.. δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια ψηλο απογοητευτηκα αυτή τη φορά. Και η διαδικασία ήταν διαφορετική. Ενώ την πρώτη φορά έκανα ενέσεις για 10-13 μέρες τώρα έκανα πάνω από 30 μέρες.

Γιατί τόσο πολύ? 

Γιατί δεν τους ρωτάς?? Έχεις κάθε δικαίωμα. 

  • Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Thia1985 είπε:

Καταλαβαίνω τι εννοείς. Ουσιαστικά το ίδιο πράγμα λέμε. Το μητέρας για ένα είναι τελείως λάθος. Όλες ξέρουμε πολύ καλά ότι υπάρχουν μητέρες που δε γέννησαν ποτέ, μητέρες που γέννησαν κ παράτησαν κι άλλες που μόνο αγάπη έδωσαν... Μεγάλη κουβέντα αυτή βέβαια. Ναι έχεις δίκιο για την ψυχολογία. Άλλο το DNA άλλο η μητρότητα για εμένα. 

Γιατί τόσο πολύ? 

Γιατί δεν τους ρωτάς?? Έχεις κάθε δικαίωμα. 

Δεν ξέρω αν έχω όντως το δικαίωμα...θα ρωτήσω όμως. Κ γω πιστεύω ότι πρέπει να ξέρω αν θα υπάρξει γέννα. Μου αφήνουν την εντύπωση ότι φοβούνται... Του τύπου μην κινηθώ νομικά κ διεκδικήσω κάτι; Δεν ξέρω... Μπορεί και να μου φαίνεται... Γι αυτό κ γω δεν ρωτάω μην νομίζουν ότι θέλω να ξέρω για παραπάνω λόγους. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Δεν ξέρω αν έχω όντως το δικαίωμα...θα ρωτήσω όμως. Κ γω πιστεύω ότι πρέπει να ξέρω αν θα υπάρξει γέννα. Μου αφήνουν την εντύπωση ότι φοβούνται... Του τύπου μην κινηθώ νομικά κ διεκδικήσω κάτι; Δεν ξέρω... Μπορεί και να μου φαίνεται... Γι αυτό κ γω δεν ρωτάω μην νομίζουν ότι θέλω να ξέρω για παραπάνω λόγους. 

Τα χαρτιά που υπογράφεις δεν σε αφήνουν να διεκδικήσεις τίποτα και ποτέ νομικά οπότε δεν φοβούνται. Το ότι δεν σου δίνουν πληροφορίες παραπάνω από ότι μπορείς να δεις πχ αριθμό ωαρίων στον υπέρηχο είναι γιατί άπαξ και έγινε η ωοληψία δεν πρέπει νομικά ηθικά και προσωπικά να σε ενδιαφέρει. Όσο "σκληρό" και αν ακούγεται  τελειώνει ο ρόλος σου εκεί.-  

  • Μου αρέσει 2

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annaforyou είπε:

Δεν ξέρω αν έχω όντως το δικαίωμα...θα ρωτήσω όμως. Κ γω πιστεύω ότι πρέπει να ξέρω αν θα υπάρξει γέννα. Μου αφήνουν την εντύπωση ότι φοβούνται... Του τύπου μην κινηθώ νομικά κ διεκδικήσω κάτι; Δεν ξέρω... Μπορεί και να μου φαίνεται... Γι αυτό κ γω δεν ρωτάω μην νομίζουν ότι θέλω να ξέρω για παραπάνω λόγους. 

Δεν πρόκειται να διεκδικήσεις τπτ, στο υπογράφω αυτό. 

Εσύ δίνεις το ωάριο, το μωρό ή τα μωρά είναι του ζευγαριού η της ληπτριας όταν πρόκειται για άγαμη μητέρα. 

Πριν το κάνω το φοβόμουν κ ρώτησα δικηγόρο. 

Επίσης στο κέντρο που ήμουν, υπέγραψα χαρτιά. Και πρέπει να σου πω ότι μου είπαν σε περίπτωση που χωρίσω κ έχω πλεοναζοντα έμβρυα αν θέλω εγώ καταστρέφονται. Εγώ, όχι ο άντρας μου. Είναι δικά μου μωρά. 

Δεν είναι αυτό, ίσως θέλουν να προστατεύσουν εμάς τις ληπτριες.Αλλωστε δεν πρόκειται να βρεις κάτι. Ούτε εγώ φυσικά δεν γνωρίζω το όνομα της δότριας ούτε τπτ, για το αν έχει ξαναδώσει εγκυμοσύνη ,δε ρώτησα, μου το είπαν για να με διαβεβαιώσουν ότι έχει ξαναπροκυψει εγκυμοσύνη άρα έχει καλά ωάρια. 

Γνώμη μου όμως, γυναίκα προς γυναίκα στο λέω αυτό, ρώτα ότι σε απασχολεί. 

Εγώ έτσι έκανα. 

Πρόκειται για την υγεία σου. 

Just now, island1 είπε:

Μωρέ εδώ οι γιατροί το λένε έτσι...λογικό να το άκουσες έτσι ..απλά το έγραψα για το συγκεκριμένο τοπικ...

Προσυπογράφω 

Άννα δε χρειάζεται να ζητάς συγγνώμη για κάτι. Θα σου πω πως το αντιλήφθηκα εγώ για να το καταλάβεις. Γράφεις κ πολύ καλά κάνεις γιατί είναι η αλήθεια ότι φοβάσαι ή ίδια να γίνεις μαμά όμως θες να διαιωνίσεις το DNA σου σε ένα τοπικ με γυναίκες που ήθελαν να αποκτήσουν παιδιά με δικό τους υλικό και για φχψ λόγους δε μπόρεσαν. 

 Θα σου μιλήσω για εμένα, είμαι 35 ετών κι από την ηλικία σου πάλευα. Δε με βοήθησε καθόλου ο αντρικός παράγοντας όποτε άφησα πίσω εγωισμό για να γίνω μαμά. Δεν ήταν εύκολη απόφαση κι ένας από τους παράγοντες που με κρατούσαν πίσω είναι το DNA. Το ότι έπαιρνα τελείως ξένο υλικό κ ουσιαστικά θα κυοφορούσα το παιδί του άντρα μου με το ωάριο μιας άλλης γυναίκας ενώ έπρεπε να είναι το δικό μας υλικό. Καταλαβαίνεις τι εννοώ?? 

Εσύ αλήθεια έγραψες αλλα είσαι από την άλλη πλευρά οπότε δε μπορείς να το αντιληφθείς. 

Σκέψου λίγο πως θα ένιωθες αν σε διάβαζες?? 

Και μετά γράφεις για δανεικά. 

Κερασάκι στην τούρτα! 

Και σου λέω καθαρά για εμένα αν κ υπάρχουν κι άλλες κοπέλες που μιλάω εκτός φορουμ που ένιωσαν το ιδιο

Δε φταις εσύ από τους γιατρούς ξεκινά αυτό γι αυτό κι εγώ έγραψα ότι έκανα θέμα αυτό που διάβασα στην αυχενικη. 

Από εσένα μου λύνονται πολλές απορίες αναφορικά με τη δωρεά, νομίζω είσαι η πρώτη δότρια που γράφει, τουλάχιστον όσο είμαι εγώ μέλος. 

  • Μου αρέσει 4

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...