Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Εγω παντως οποτε είχα οσμή, ειχα κ ουρολοίμωξη. Η οσμή σημαίνει λοίμωξη. Ισως να επιδεινωθεί η οσμή κ να αρχισεις να νιωθεις ενοχληση κατα την ουρηση (πονο). Στη θέση σου θα μιλούσα με τον γυναικολόγο μου μήπως σου προτείνει να πας για μια καλλιέργεια ούρων σε καποιο διαγνωστικό. Αποτελέσματα θα πάρεις άμεσα! Απλά νομίζω χρειάζονται πρωινά ούρα. 

Παρτον ενα τηλέφωνο, δεν εχεις να χασεις κάτι. Πες απλά για την οσμη και την συχνοορια να σε παραπέμψει αναλόγως!

Τόσες φορές που είχα πάθει ξέρω την διαδικασία με τα πρωινά ουρά κλπ για καλλιέργεια... Δεν το κάνω ακόμα γιαυι περιμένω να αδιαθετησω να μου φύγουν οι υποψίες για την εγκυμοσύνη τουλάχιστον γιατί αν πάω και μου βγάλει εγκυμοσύνη πιστεύω θα μείνω εκεί στον τόπο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Eugenia067 said:

Τόσες φορές που είχα πάθει ξέρω την διαδικασία με τα πρωινά ουρά κλπ για καλλιέργεια... Δεν το κάνω ακόμα γιαυι περιμένω να αδιαθετησω να μου φύγουν οι υποψίες για την εγκυμοσύνη τουλάχιστον γιατί αν πάω και μου βγάλει εγκυμοσύνη πιστεύω θα μείνω εκεί στον τόπο. 

Ευχομαι να πανε ολα καλά!!!!

On 9/11/2020 at 10:15 PM, Evouska said:

Σοφάκι μου πίστεψε με όλα αυτά οι περισσότερες τα περνάμε με η χωρίς παιδιά!! Δυστυχώς με τους σημερινούς μισθούς δεν θα είμαστε πότε τέλεια οικονομικά!! Όσον αφορά τα έξοδα επειδή κ εμείς στην ίδια φάση είμαστε  και χωρίς παιδί ακόμα, θα μπορούσες να ψαχτεις για να παίρνεις επίδομα ενοικίου που όσο να Ναι σίγουρα είναι μεγάλη βοήθεια! Αν θέλεις στείλε μου μήνυμα να σου πω! 

Καλημερα, συγνωμη για την αργοπορημενη απαντηση, τα σκ απέχω απο ιντερνετ!!! χαχα

Στειλε μου αν μπορεις πληροφοριες για το επιδομα. σε ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε νεα απο καποιο κορίτσι; Χοριακή ή τεστ;;;

Νομιζω αυτο το μηνα θα εχουμε θετικα αποτελεσματα απο κάποια κορίτσια. Το νιώθω....(εγω οχι, παω για επομενο μηνα κ βλεπουμε)!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eugenia067 είπε:

Ευχαριστω πάρα πολύ για την απάντηση... Φαγούρα δεν έχω.. Γενικα δεν έχω τίποτα άλλο πέρα από τα δύο πράγματα που ειπα(οσμή ούρων και ότι ξυπνάω νωρίτερα για κατουρημα). 

Σίγουρα πιστεύω και γω ότι το άγχος παίζει μεγάλο ρόλο γιατι το τελευταίο διάστημα είμαι πάρα πολύ αγχωμένη αλλά πρώτα διαπίστωσα την οσμή καιευα αγχώθηκα. 

Ελπίζω να έχεις δίκιο γιατί πραγματικά δεν θέλω καθόλου μια εγκυμοσύνη αυτή τη στιγμή. 

Αφού έχεις ιστορικό υποτροπιάζουσας ουρολοιμωξης δεν σε παρακολουθεί γιατρός;;;;είχε το παιδάκι μου μικρό κ το εκριζωσαμε.με αυτό το πρόβλημα που θέλει υπεύθυνη αντιμετώπιση απάντηση καλύτερα μην ψάχνεις σε φόρουμ.θελει γιατρό.εγω ως παθών τώρα θα σου πω,αν σε παρακολουθεί γιατρός πρέπει να κάνεις ανάμεσα γενική κ καλλιέργεια ούρων,να χρησιμοποιείς π α ν τ α προφυλακτικό για ναην μεταφέρεται στο ήδη ευαίσθητο ουροποιητικό σου μικρόβιο,χίλια δυο πράγματα που πρέπει να σου πει γιατρός.πρεπει να σε δει ουρολόγος κ γυναικολόγος.να κάνεις καλλιέργειες.οσμη ούρων δεν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης μάλλον ουρολοίμωξη η κατιντιαση. Γεννητικών.επισης θα σου πρότεινα να κάνεις άμεσα την καλλιέργεια ούρων.μπορει να έχεις μια απλή κυστίτιδα με μικρόβιο e coli και όσο το αφήνεις αυτό προχωράει προς τα μέσα.μην περιμένεις δηλαδή να σου έρθει πρώτα περίοδος.απεκλεισε αυτό πρώτα

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αφού έχεις ιστορικό υποτροπιάζουσας ουρολοιμωξης δεν σε παρακολουθεί γιατρός;;;;είχε το παιδάκι μου μικρό κ το εκριζωσαμε.με αυτό το πρόβλημα που θέλει υπεύθυνη αντιμετώπιση απάντηση καλύτερα μην ψάχνεις σε φόρουμ.θελει γιατρό.εγω ως παθών τώρα θα σου πω,αν σε παρακολουθεί γιατρός πρέπει να κάνεις ανάμεσα γενική κ καλλιέργεια ούρων,να χρησιμοποιείς π α ν τ α προφυλακτικό για ναην μεταφέρεται στο ήδη ευαίσθητο ουροποιητικό σου μικρόβιο,χίλια δυο πράγματα που πρέπει να σου πει γιατρός.πρεπει να σε δει ουρολόγος κ γυναικολόγος.να κάνεις καλλιέργειες.οσμη ούρων δεν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης μάλλον ουρολοίμωξη η κατιντιαση. Γεννητικών.επισης θα σου πρότεινα να κάνεις άμεσα την καλλιέργεια ούρων.μπορει να έχεις μια απλή κυστίτιδα με μικρόβιο e coli και όσο το αφήνεις αυτό προχωράει προς τα μέσα.μην περιμένεις δηλαδή να σου έρθει πρώτα περίοδος.απεκλεισε αυτό πρώτα

 

Γεια σας κορίτσια 

@KimK

Έκανες τελικά τεστ ;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Γεια σας κορίτσια 

@KimK

Έκανες τελικά τεστ ;;;;

Όχι αγάπη μου...αύριο θα το κάνω...15 του μήνα μου έβγαλε να κάνω το τεστ.:x


:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Γεια σας κορίτσια 

@KimK

Έκανες τελικά τεστ ;;;;

Elidir εμένα η συχνοουρια από χθες είχε υποχωρήσει καπως κ μου έμεινε η μήτρα τούβλο.ηταν σίγουρα ορμονική εκκρηξη.τωρα θα δούμε.εσυ πως είσαι;;;θα κάνω από αύριο μεθαύριο τεστ 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Όχι αγάπη μου...αύριο θα το κάνω...15 του μήνα μου έβγαλε να κάνω το τεστ.:x

Εντάξει 

Έχουμε υπομονή 

Περιμένουμε τα ευχάριστα

Just now, Emilly είπε:

Elidir εμένα η συχνοουρια από χθες είχε υποχωρήσει καπως κ μου έμεινε η μήτρα τούβλο.ηταν σίγουρα ορμονική εκκρηξη.τωρα θα δούμε.εσυ πως είσαι;;;θα κάνω από αύριο μεθαύριο τεστ 

Κ εμένα ρε συ

Το ίδιο 

Δεν έχω τόσο πολύ συχνοουρια  σήμερα 

Πρήξιμο εννοείται έχω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Εντάξει 

Έχουμε υπομονή 

Περιμένουμε τα ευχάριστα

Κ εμένα ρε συ

Το ίδιο 

Δεν έχω τόσο πολύ συχνοουρια  σήμερα 

Πρήξιμο εννοείται έχω 

Κ έβαλα τώρα θερμόμετρο 

Βέβαια ξέρω ότι πρέπει το πρωί αλλά δεν το έκανα 

37.4

Μάλλον για κορονοιο το πάω

Χαχαχαχα

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Εντάξει 

Έχουμε υπομονή 

Περιμένουμε τα ευχάριστα

Είδα στον ύπνο μου εκκλησία.οποτε βλέπω μένει έγκυος κάποιος.σε δύο φίλες έχουν να το λένε τις είδα να έχουν βάφτιση κ να κρατάνε λεμπαδα κ έμειναν έγκυες εκείνο τον μήνα.εχω δει κ σε δίκη μου φάση κ χθες είδα ότι πήγα να κοινωνήσω.δεν ξέρω για μένα αλλά κάτι θα ακούσω σίγουρα.ετοιμαστειτε κορίτσια.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κ έβαλα τώρα θερμόμετρο 

Βέβαια ξέρω ότι πρέπει το πρωί αλλά δεν το έκανα 

37.4

Μάλλον για κορονοιο το πάω

Χαχαχαχα

Πρωί μόνο.θα μπερδευτεί.εγω τον προηγούμενο μήνα έφτανα 37,3 που ποτέ σε εμένα τέτοια θερμοκρασία κ λέω τι παίζει;;;αλλά το πρωί μόνο κοίτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Είδα στον ύπνο μου εκκλησία.οποτε βλέπω μένει έγκυος κάποιος.σε δύο φίλες έχουν να το λένε τις είδα να έχουν βάφτιση κ να κρατάνε λεμπαδα κ έμειναν έγκυες εκείνο τον μήνα.εχω δει κ σε δίκη μου φάση κ χθες είδα ότι πήγα να κοινωνήσω.δεν ξέρω για μένα αλλά κάτι θα ακούσω σίγουρα.ετοιμαστειτε κορίτσια.

Να σου πω 

Δύο βράδια τώρα βλέπω Ω πολύ έντονα όνειρα ,πολύ ζωντανά 

Τι να πω μακάρι βρε κορίτσι μου για όλες μας ,μπας κι γλυτώσω και εγώ τα βρωμοχαπα ....

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Κορίτσια με το θερμόμετρο δλδ καταλαβαίνεις αν είσαι έγκυος η οχι;

Όχι θα μπερδευτεί.αν κρατάς καθημερινά την θερμοκρασία σου με το που ξυπνήσεις απλά θα καταλάβεις ότι έγινε η ωορηξια σου γιατί από την μέρα της ωορηξιας κ μετά θα ανέβει η θερμοκρασία μέχρι την επόμενη περίοδο.απλα αν υπάρχει εγκυμοσύνη η θερμοκρασία δεν θα πέσει μετά από 14 μέρες θα συνεχίσει όλο το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης.ολα σχετικά είναι βέβαια.

Just now, Ellidr είπε:

Να σου πω 

Δύο βράδια τώρα βλέπω Ω πολύ έντονα όνειρα ,πολύ ζωντανά 

Τι να πω μακάρι βρε κορίτσι μου για όλες μας ,μπας κι γλυτώσω και εγώ τα βρωμοχαπα ....

Άντε πάλι τα βρωμοχαπα.μπρε δεν θα τα πάρεις κ για μια ζωη.την δουλειά σου θα κάνεις κάνα μηνα κ μετά θα συνεχίσεις σαν το πουλάκι την εγκυμοσύνη με υγιεινή διατροφή κλπ.θα αποτοξίνωσης μια χαρά.μηδεν καταχρήσεις εννιά μήνες συν τον θηλασμό.ουυυ περδικι θα γίνεις.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...