Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, xenia^^ είπε:

Είναι πικρό το συναίσθημα ακόμα και αν είναι τόσο νωρίς.. αλλά όπως μου είπε ο γιατρός το 30% των γυναικών το παθαίνουν στη πρώτη κύηση.. έγινε πολύ νωρίς οπότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να ξεκινήσω αμέσως.. πάμε παρακάτω !! Επίσης ήξερα ότι το στρες κάνει γενικώς πολύ κακό στα πάντα αλλά μου είπε κιόλας κάτι που δεν το είχα ξανά ακούσει.. το στρες λέει ξυπνάει μια ορμόνη που είναι αντισυλληπτική !!!!!!! Κάπως μου την είπε δεν το θυμάμαι !! Αλλά δεν έχει σημασία !! Σημασία έχει ότι πρπ να προσπαθήσουμε να είμαστε γενικώς ψύχραιμες.. ξέρω ότι όπως και εγώ έτσι  και πολλές εδώ  εκτός  από το άγχος μας να γίνουμε μανούλες έχουμε και χιλιαδυο άγχη στη καθημερινότητα μας.. πρπ να βρούμε τον τρόπο να το διαχειριζόμαστε γιατί αλλιώς θα αποτρελαθούμε εντελώς !!! Στέλνω τη θετική μου ενέργεια σε όλες !!!!! 

Να σου πω αυτό με το άγχος το έχω σκεφτεί κ εγώ.. επειδή στην πρώτη μου εγκυμοσύνη το Μάιο είχα τόσο άγχος για τα πάντα ! Εντάξει ως ένα σημείο σίγουρα θα αγχωθουμε αλλα πιστεύω δεν πρέπει να το αφήνουμε να μας καταβάλλει γιατί κάνει πολύ κακο!! 

Το καλό είναι ότι μπορείς να προσπαθήσεις ξανά άμεσα όποτε όλα καλα , τον άλλο μήνα μπορεί να έχεις ευχάριστα!! ❤ σου το εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Γεια να συνεχίσουμε με τα αστεία της υπόθεσης 

Πήρα και καβαντζα από φαρμακείο 

Ένα baby or not 

Και ένα self clear 

Έτσι να βρίσκονται βρε παιδί μου 

Χαχαχαχαχα

Αααα θα το κάψουμε βλέπω.εγω πλέον τα κρύβω στα σκουπίδια γιατί τα βλέπει ο άντρας μου κ λέει πάλι έκανες τεστ;;;αμάν Παναγία μου ούτε πίνω ούτε καπνίζω.ασε με χριστιανέ μου να τα κάψω τα ευρώ μου στα τεστ.τις μπουκιες μου μετράς;;;

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Είναι πικρό το συναίσθημα ακόμα και αν είναι τόσο νωρίς.. αλλά όπως μου είπε ο γιατρός το 30% των γυναικών το παθαίνουν στη πρώτη κύηση.. έγινε πολύ νωρίς οπότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να ξεκινήσω αμέσως.. πάμε παρακάτω !! Επίσης ήξερα ότι το στρες κάνει γενικώς πολύ κακό στα πάντα αλλά μου είπε κιόλας κάτι που δεν το είχα ξανά ακούσει.. το στρες λέει ξυπνάει μια ορμόνη που είναι αντισυλληπτική !!!!!!! Κάπως μου την είπε δεν το θυμάμαι !! Αλλά δεν έχει σημασία !! Σημασία έχει ότι πρπ να προσπαθήσουμε να είμαστε γενικώς ψύχραιμες.. ξέρω ότι όπως και εγώ έτσι  και πολλές εδώ  εκτός  από το άγχος μας να γίνουμε μανούλες έχουμε και χιλιαδυο άγχη στη καθημερινότητα μας.. πρπ να βρούμε τον τρόπο να το διαχειριζόμαστε γιατί αλλιώς θα αποτρελαθούμε εντελώς !!! Στέλνω τη θετική μου ενέργεια σε όλες !!!!! 

Μην στεναχωριέσαι καθολου.θα ξανα προσπαθήσεις και ολα θα πανε καλα.οσο για το στρες που σου είπε ο γιατρός εχει δικιο.μακαρι να βρούμε ολες έναν μαγικό τρόπο να είμαστε χαλαρές.και εγω σου στέλνω την θετική ενέργεια και εύχομαι ολες μας μέχρι τέλος του χρόνου να μείνουμε έγκυες και να μιλάμε για το μπεμπέ στην κοιλίτσα μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Αααα θα το κάψουμε βλέπω.εγω πλέον τα κρύβω στα σκουπίδια γιατί τα βλέπει ο άντρας μου κ λέει πάλι έκανες τεστ;;;αμάν Παναγία μου ούτε πίνω ούτε καπνίζω.ασε με χριστιανέ μου να τα κάψω τα ευρώ μου στα τεστ.τις μπουκιες μου μετράς;;;

Θέα!!!!

Χαχαχαχα

Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Just now, xenia^^ είπε:

Είναι πικρό το συναίσθημα ακόμα και αν είναι τόσο νωρίς.. αλλά όπως μου είπε ο γιατρός το 30% των γυναικών το παθαίνουν στη πρώτη κύηση.. έγινε πολύ νωρίς οπότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να ξεκινήσω αμέσως.. πάμε παρακάτω !! Επίσης ήξερα ότι το στρες κάνει γενικώς πολύ κακό στα πάντα αλλά μου είπε κιόλας κάτι που δεν το είχα ξανά ακούσει.. το στρες λέει ξυπνάει μια ορμόνη που είναι αντισυλληπτική !!!!!!! Κάπως μου την είπε δεν το θυμάμαι !! Αλλά δεν έχει σημασία !! Σημασία έχει ότι πρπ να προσπαθήσουμε να είμαστε γενικώς ψύχραιμες.. ξέρω ότι όπως και εγώ έτσι  και πολλές εδώ  εκτός  από το άγχος μας να γίνουμε μανούλες έχουμε και χιλιαδυο άγχη στη καθημερινότητα μας.. πρπ να βρούμε τον τρόπο να το διαχειριζόμαστε γιατί αλλιώς θα αποτρελαθούμε εντελώς !!! Στέλνω τη θετική μου ενέργεια σε όλες !!!!! 

Κοριτσι μου γλυκό τα λες πάρα πολύ σωστά!!!!και εσυ και ο γιατρός σου...λυπάμαι πολύ για αυτήν την ατυχια που σου ετυχε....να προσπαθήσεις να κρατήσεις τα θετικά από όλη αυτήν την υπόθεση και πιο δυνατή να ξεκινήσεις προσπάθειες και θα συμβεί πολύ σύντομα θα το δεις!!!σου εύχομαι ολοψυχα μονο χαρές απο εδώ και πέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2020 at 5:27 ΜΜ, Alex1989 είπε:

Καλησπέρα  κορίτσια.  Γράφω κ γω στο θέμα σας καθώς είμαι στην ίδια φάση.  Προσπαθώ  για δεύτερο  παιδάκι  εδώ κ 6μηνες.  Η πρώτη μου είναι 17 μηνών κ ακόμα θηλάζω.  Ο γιατρός μου είπε  ότι ίσως είναι δύσκολο λόγω θηλασμού  να μείνω  έγκυος.  Αλλά δεν μπορώ  κ δεν θέλω να το κόψω τελείως  ακόμα.  Είναι κάποια άλλη κοπέλα  στην ίδια  φάση;  που να Θηλαζει κ να προσπαθεί;  έχει κάνει ορμονικες  εξετάσεις;  εγώ του ζήτησα κ μου είπε ότι δεν έχει νόημα  να κάνω εφόσον  θηλάζω τώρα.  Κ αν δεν έχει επιτευχθεί  εγκυμοσύνη  στον χρόνο θα δούμε τι θα κάνουμε.  Εν το μεταξύ  έχω γεννήσει με καισαρική  κ φοβάμαι  μήπως έχει δημιουργηθεί  κάποια  επιπλοκη.  Πχ συμφυσεις  κλπ;  είναι πιθανό  να συμβεί  αυτό;  έχω αρχίσει  να απογοητευομαι .. Το θέλω τοσο πολύ 

καλημερα!!! @Emilly ευχαριστώ για το ταγκ.

λοιπον @Alex1989 συμπάσχω...και εγω προσπαθω ,τωρα ειναι εμενα ο 2ος μηνας αλλα εμενα ειναι για 4ο παιδακι οποτε δεν τρελαίνομαι κιολας.. τωρα και μενα η μικρη μου θα κλείσει 17 μηνων τις εχω περιορίσει αρκετα πλεον τους θηλασμους και θηλαζει το βραδυ πριν κοιμηθει και αλλες 2 με 3 φορες μεχρι το πρωί...προσπαθώ να το μειωσω αλλα κλαίει επίμονα αν δεν της δώσω στηθος και επειδη θα τους ξυπνήσει όλους της δινω ,τι να κανω...

τωρα τον προηγούμενο μήνα ειχα παει για παπ τεστ ολα καλα και απο θέμα γονιμότητας ,μου ειπε οτι μπορω να μεινω εγκυος κανονικα απλα αν μεινω πρέπει να σταματήσω τελείως τον θηλασμο...ιδανικα μου ειπε πρωτα να σταματήσω και μετα να μεινω εγκυος .απλα εγω ειπα να κανω το ανάποδο.αν εχεις περιοδο καθε μηνα είσαι γόνιμη ετσι μου ειπε.εγω εχω αν και λιγο μεγαλο κυκλο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Emilly said:

Αααα θα το κάψουμε βλέπω.εγω πλέον τα κρύβω στα σκουπίδια γιατί τα βλέπει ο άντρας μου κ λέει πάλι έκανες τεστ;;;αμάν Παναγία μου ούτε πίνω ούτε καπνίζω.ασε με χριστιανέ μου να τα κάψω τα ευρώ μου στα τεστ.τις μπουκιες μου μετράς;;;

χαχαχαχα Καλημερα Εμιλλυ!!!!! Και εγω τα εχω κρυψει τα στοκ τεστακια , ουτε ξερει οτι τα εχω, ουτε ξερει οτι τα κανω 2-2!!! χαχαχαχαχαχαχα

Και εγω ουτε καπλνιζω, ουτε πινω, στις χοριακες κ στα τεστ εγκυμοσυνης πανε τα λεφτα μου!!! χαχαχαχαχαχα

8 hours ago, Fifi32 said:

Ayrio

Shmera eixa ena pono sth mesh

Dn mporousa na kounithw to prwi

Fifi περιμενουμε νεα σου!!!! Εχω καλη διαισθηση!!! 

9 hours ago, xenia^^ said:

Είναι πικρό το συναίσθημα ακόμα και αν είναι τόσο νωρίς.. αλλά όπως μου είπε ο γιατρός το 30% των γυναικών το παθαίνουν στη πρώτη κύηση.. έγινε πολύ νωρίς οπότε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να ξεκινήσω αμέσως.. πάμε παρακάτω !! Επίσης ήξερα ότι το στρες κάνει γενικώς πολύ κακό στα πάντα αλλά μου είπε κιόλας κάτι που δεν το είχα ξανά ακούσει.. το στρες λέει ξυπνάει μια ορμόνη που είναι αντισυλληπτική !!!!!!! Κάπως μου την είπε δεν το θυμάμαι !! Αλλά δεν έχει σημασία !! Σημασία έχει ότι πρπ να προσπαθήσουμε να είμαστε γενικώς ψύχραιμες.. ξέρω ότι όπως και εγώ έτσι  και πολλές εδώ  εκτός  από το άγχος μας να γίνουμε μανούλες έχουμε και χιλιαδυο άγχη στη καθημερινότητα μας.. πρπ να βρούμε τον τρόπο να το διαχειριζόμαστε γιατί αλλιώς θα αποτρελαθούμε εντελώς !!! Στέλνω τη θετική μου ενέργεια σε όλες !!!!! 

Λυπαμαι παρα πολύ...Να προσπαθησετε αμεσως με τον αντρα σου κ ειμαι σιγουρη θα ερθουν γρηγορα τα καλα αποτελεσματα!

Οσο αφορα τη μαγικη συνταγη να μην εχουμε αγχος, δεν την εχω βρει δυστυχως....Νομιζω ειναι χαρισμα οσοι ειναι χαλαροι απο τη φυση τους κ δεν αγχωνοται. Εγω απο τη φυση μου ειμαι αγχωδης αλλα τα τελευταια χρονια εχω ηρεμησει λιγο (γερναω βλεπεις κ πεφτουν οι τονοι χαχα).

ΣΟυ στελνω θετικη ενεργεια κ ελατε ολες για θετικα τεστ τον Οκτωβρη κοριτσια!!!!!!!Παμε δυνατα μεχρι να πεσουμε κατω απο το πολυ το σεκς!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Καλημερααααα

Έχουμε να περιμένουμε κάτι σήμερα ;;;

Να χαρούμε;;;;

Καλημέρα αγάπη μου!! Έκανα πρωί πρωί το τεστ εγκυμοσύνης!!! Αχνό θετικό κορίτσια μου!!!

  • Μου αρέσει 5

:wub:There's a magical place inside you, where nothing is impossible.:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Καλημέρα αγάπη μου!! Έκανα πρωί πρωί το τεστ εγκυμοσύνης!!! Αχνό θετικό κορίτσια μου!!!

Έλα ρε κοριτσαρε ,μπραβοοοοο

Βάλτο στο προφίλ σου να το δουμεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Καλημέρα αγάπη μου!! Έκανα πρωί πρωί το τεστ εγκυμοσύνης!!! Αχνό θετικό κορίτσια μου!!!

Συγχαρητήρια!!!!!!! Άντε με το καλό.ολα καλά να πάνε κ γερό μωράκι να κρατήσεις στην αγκαλιά σου.αντε κ οι υπόλοιπες να πάρει φόρα η παρεούλα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, KimK είπε:

Καλημέρα αγάπη μου!! Έκανα πρωί πρωί το τεστ εγκυμοσύνης!!! Αχνό θετικό κορίτσια μου!!!

Κοπελα μου συγχαρητηριααααα!!!! Κι εμενα στην πρωτη εγκυμοσυνη αχνο θετικο ηταν!! Αλλα εσυ δεν εχεις ακομα καθυστερηση ετσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...