Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Wannabemama said:

Πάντως σήμερα κορίτσια νοιωθω λίγο περίεργα.. σαφώς κ είναι πολύ νωρίς αλλά θέλω την γνώμη σας... Δύο μέρες τώρα αισθάνομαι μια εξάντληση σαν ζάλη ένα πράγμα σαν αστάθεια, κ σήμερα από κάτω μου λίγο διαφορετικά σαν να μην μπορώ να βολευτω με τίποτα να μην μπορώ να σκύβω εύκολα... Από την μέρα της ωορρηξίας μου κ μετά δεν τα πάω κ ιδιαίτερα καλά με το νο2.. μέρα παρά μέρα η κ ανά δύο μέρες... Κ δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι από το έντερο αυτά , από κάτι άλλο η φυσικά από την ανυπομονησία μου...

Αχ μακάρι καλά σημάδια ακούγοντε, μπορεί να είναι και εμφύτευση! Να χαμε ένα μαγικό τεστακι μολυς τελείωνε η επαφή να ξέραμε! 

Εγω πάλι νιώθω τσιμπιματακια στον αφαλό είναι που θα μου ρθει? Πόσες κ πόσες περιόδους πέρασα και δεν παρατηρούσα γμτ Τι να πω ένα χρόνο κοίταξα πίσω στο αρχείο δεν μου έχει έρθει παραπάνω από 28, να το κάνει τώρα έτσι για σπάσιμο τι να πω... Αν είναι έτσι κορίτσια φανταστείτε πόσο ρόλο παίζει το ψυχολογικό κομμάτι απίστευτο!! Με τις επαφές που δεν είχαμε αχαχα είναι ελάχιστες οι πιθανότητες γι αυτόν τον μήνα παρ όλα αυτά τι ανθυποβολη έχω κάνει! Πάμεεε αύριο αν δεν ερθει γι άλλο ένα αρνητικό απ την μια θέλω απ την άλλη φοβάμαι που δεν έκανα προετοιμασία αυτό τον μήνα ούτε φολικα ούτε βιταμίνες τι να πω κάηκε ο εγγεφαλος μου τόσες σκεψεις αχαχαχ. Πάντως το πρωί σαν χαπάκι το κάνω το τεστακι αχαχα τσακ μπαμ μπήκα κ εγώ στο κλαμπ των εθισμενων. 

Άσχετο @Emilly τι γέροντοερωτας λες ίσα ίσα τωρα είστε στα καλύτερα σας, φτου φτου έχετε υπέροχη σχέση πολύ σας θαυμάζω!!!!

Με έπιασε η παρλα μου βραδιάτικα!!! :-P

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

Αχ μακάρι καλά σημάδια ακούγοντε, μπορεί να είναι και εμφύτευση! Να χαμε ένα μαγικό τεστακι μολυς τελείωνε η επαφή να ξέραμε! 

Εγω πάλι νιώθω τσιμπιματακια στον αφαλό είναι που θα μου ρθει? Πόσες κ πόσες περιόδους πέρασα και δεν παρατηρούσα γμτ Τι να πω ένα χρόνο κοίταξα πίσω στο αρχείο δεν μου έχει έρθει παραπάνω από 28, να το κάνει τώρα έτσι για σπάσιμο τι να πω... Αν είναι έτσι κορίτσια φανταστείτε πόσο ρόλο παίζει το ψυχολογικό κομμάτι απίστευτο!! Με τις επαφές που δεν είχαμε αχαχα είναι ελάχιστες οι πιθανότητες γι αυτόν τον μήνα παρ όλα αυτά τι ανθυποβολη έχω κάνει! Πάμεεε αύριο αν δεν ερθει γι άλλο ένα αρνητικό απ την μια θέλω απ την άλλη φοβάμαι που δεν έκανα προετοιμασία αυτό τον μήνα ούτε φολικα ούτε βιταμίνες τι να πω κάηκε ο εγγεφαλος μου τόσες σκεψεις αχαχαχ. Πάντως το πρωί σαν χαπάκι το κάνω το τεστακι αχαχα τσακ μπαμ μπήκα κ εγώ στο κλαμπ των εθισμενων. 

Άσχετο @Emilly τι γέροντοερωτας λες ίσα ίσα τωρα είστε στα καλύτερα σας, φτου φτου έχετε υπέροχη σχέση πολύ σας θαυμάζω!!!!

Με έπιασε η παρλα μου βραδιάτικα!!! :-P

Γεροντοερωτας ακούμε που σου λέω 40 και 45.αλλα είναι σημαντικό για τα ζευγάρια να έχουν δέσιμο γιατί πάντα το λέω η ένα παιδί έχεις η πενηνταενα ( δεν λέω για κανένα όλες σήμερα αποχτουν)στο τελος με έναν γέρο θα μείνουμε χαχαχα.ας τα χουμε καλά μαζί του.

Πάντως κοριτσάκια θα σας πω τι μου έκανε εντύπωση.γνωστος μας με τρία παιδιά κάποια στιγμη που δεν άκουγε η γυναίκα του είπε αχ πως περιμένω να μεγαλώσουμε κ να φύγουν από το σπίτι κ θα κάνω πάρτυ τότε.και όταν του είπαμε ότι μετά θα αδειάσει το σπίτι μας είπε...εεεε μετά πολλά ζευγάρια το διαλύουν...τι σημαίνει αυτό;;;;το δέσιμο που σας έλεγα...είναι σημαντικό το παιδί αλλά το να μπορεί ένα ζευγάρι να έχει κάτι να πει κ να κάνει όταν είναι οι δυο τους μεγαααααλη υπόθεση.οι περισσότεροι δεν έχουν τίποτα κοινό εκτός από τα παιδιά.κρατηστε το λιγο αυτό.για τα ζευγάρια ιδίως που προσπαθούν κ κάτι χρονακια δεν υπάρχει καλύτερο τεστ για την σχέση τους.γιατι στα εύκολα όλοι καλά είμαστε ..

6 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Μου τελείωσαν παλι τα λαικ οπότε καρδούλα!!:wub:

Ετσι είναι.....θα έρθει!!!θα το κάνουμε άσκηση....θα το λέμε καθε πρωι δεκα φορες στον καθρέφτη...και το σύμπαν κάποια στιγμή θα μας ακούσει και θα το στείλει!!

Εγώ θα πηγαίνω κάθε μέρα στον καθρέφτη κ θα ρωτάω ποια είναι η πιο ωραία στον κόσμο.και θα μου λέει μια άλλη.χαχαχαχαχα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Γεροντοερωτας ακούμε που σου λέω 40 και 45.αλλα είναι σημαντικό για τα ζευγάρια να έχουν δέσιμο γιατί πάντα το λέω η ένα παιδί έχεις η πενηνταενα ( δεν λέω για κανένα όλες σήμερα αποχτουν)στο τελος με έναν γέρο θα μείνουμε χαχαχα.ας τα χουμε καλά μαζί του.

Πάντως κοριτσάκια θα σας πω τι μου έκανε εντύπωση.γνωστος μας με τρία παιδιά κάποια στιγμη που δεν άκουγε η γυναίκα του είπε αχ πως περιμένω να μεγαλώσουμε κ να φύγουν από το σπίτι κ θα κάνω πάρτυ τότε.και όταν του είπαμε ότι μετά θα αδειάσει το σπίτι μας είπε...εεεε μετά πολλά ζευγάρια το διαλύουν...τι σημαίνει αυτό;;;;το δέσιμο που σας έλεγα...είναι σημαντικό το παιδί αλλά το να μπορεί ένα ζευγάρι να έχει κάτι να πει κ να κάνει όταν είναι οι δυο τους μεγαααααλη υπόθεση.οι περισσότεροι δεν έχουν τίποτα κοινό εκτός από τα παιδιά.κρατηστε το λιγο αυτό.για τα ζευγάρια ιδίως που προσπαθούν κ κάτι χρονακια δεν υπάρχει καλύτερο τεστ για την σχέση τους.γιατι στα εύκολα όλοι καλά είμαστε ..

Εγώ θα πηγαίνω κάθε μέρα στον καθρέφτη κ θα ρωτάω ποια είναι η πιο ωραία στον κόσμο.και θα μου λέει μια άλλη.χαχαχαχαχα.

Πόσο συμφωνώ μαζί σου, μεγάλο πράμα η συντροφικοτητα, αυτό που ανέφερα και σε άλλο ποστ μου πρέπει να νιώθουμε πλήρεις με τον σύντροφο μας και εφόσον έρθει κάτι παραπάνω καλοδεχουμενο. Καλά εμένα τουλάχιστον είναι πολύ σημαντικο αυτό, αφού άρχισα να θέλω παιδιά απ την στιγμή που τον βρήκα χαχαχ αν σας πω θέλω να του μοιάζουν έχω περιέργεια να γνωρίσω τους μικρούς του εαυτούς χεχε, μόνο που το σκευτομαι τρελαίνομαι... 

Και μιας κ μιλάμε για τρελά και σήμερα, ούτε θετικό τεστ βλέπω ούτε περίοδο βλέπω ω μοντιε, πρώτη επίσημη μέρα καθυστέρησης αχαχα ανεπίσημη με την εφαρμογή 5 δεν μετράει είπαμε, Συμπτώματα 0 εκτός απ τα νορμάλ που νομίζω κάθε φορά θα μου ρθει. Ρε κορίτσια η ΣΟΣ επαφή του αυγού έγινε στης 6 Σεπτέμβρη υπάρχει περίπτωση μέχρι τώρα να μη φαίνεται? Πιστεύω έπρεπε μέχρι τώρα κάτι να έπιανε το τεστ άμα είμαι, διάβασα τις οδηγίες πιάνουν ορμόνη 25ml home test χμμμ, 

Καλημερα είπα? Δεν είπα αχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Πόσο συμφωνώ μαζί σου, μεγάλο πράμα η συντροφικοτητα, αυτό που ανέφερα και σε άλλο ποστ μου πρέπει να νιώθουμε πλήρεις με τον σύντροφο μας και εφόσον έρθει κάτι παραπάνω καλοδεχουμενο. Καλά εμένα τουλάχιστον είναι πολύ σημαντικο αυτό, αφού άρχισα να θέλω παιδιά απ την στιγμή που τον βρήκα χαχαχ αν σας πω θέλω να του μοιάζουν έχω περιέργεια να γνωρίσω τους μικρούς του εαυτούς χεχε, μόνο που το σκευτομαι τρελαίνομαι... 

Και μιας κ μιλάμε για τρελά και σήμερα, ούτε θετικό τεστ βλέπω ούτε περίοδο βλέπω ω μοντιε, πρώτη επίσημη μέρα καθυστέρησης αχαχα ανεπίσημη με την εφαρμογή 5 δεν μετράει είπαμε, Συμπτώματα 0 εκτός απ τα νορμάλ που νομίζω κάθε φορά θα μου ρθει. Ρε κορίτσια η ΣΟΣ επαφή του αυγού έγινε στης 6 Σεπτέμβρη υπάρχει περίπτωση μέχρι τώρα να μη φαίνεται? Πιστεύω έπρεπε μέχρι τώρα κάτι να έπιανε το τεστ άμα είμαι, διάβασα τις οδηγίες πιάνουν ορμόνη 25ml home test χμμμ, 

Καλημερα είπα? Δεν είπα αχαχχα

Φεύγω σφαίρα λαϊκή.εκανες τεστ πρωινό;;;αν έδειξε αρνητικό μάλλον αρνητικό είναι τόσες μέρες από την ωορηξια.θα σου γράψω κ όταν γυρίσω.να τα βάλουμε κάτω χαχαχαχα.

Just now, SerafinaPekala είπε:

Πόσο συμφωνώ μαζί σου, μεγάλο πράμα η συντροφικοτητα, αυτό που ανέφερα και σε άλλο ποστ μου πρέπει να νιώθουμε πλήρεις με τον σύντροφο μας και εφόσον έρθει κάτι παραπάνω καλοδεχουμενο. Καλά εμένα τουλάχιστον είναι πολύ σημαντικο αυτό, αφού άρχισα να θέλω παιδιά απ την στιγμή που τον βρήκα χαχαχ αν σας πω θέλω να του μοιάζουν έχω περιέργεια να γνωρίσω τους μικρούς του εαυτούς χεχε, μόνο που το σκευτομαι τρελαίνομαι... 

Και μιας κ μιλάμε για τρελά και σήμερα, ούτε θετικό τεστ βλέπω ούτε περίοδο βλέπω ω μοντιε, πρώτη επίσημη μέρα καθυστέρησης αχαχα ανεπίσημη με την εφαρμογή 5 δεν μετράει είπαμε, Συμπτώματα 0 εκτός απ τα νορμάλ που νομίζω κάθε φορά θα μου ρθει. Ρε κορίτσια η ΣΟΣ επαφή του αυγού έγινε στης 6 Σεπτέμβρη υπάρχει περίπτωση μέχρι τώρα να μη φαίνεται? Πιστεύω έπρεπε μέχρι τώρα κάτι να έπιανε το τεστ άμα είμαι, διάβασα τις οδηγίες πιάνουν ορμόνη 25ml home test χμμμ, 

Καλημερα είπα? Δεν είπα αχαχχα

Αααα 25 πιάνουν;;;;;καθόλου ευαίσθητα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Γεροντοερωτας ακούμε που σου λέω 40 και 45.αλλα είναι σημαντικό για τα ζευγάρια να έχουν δέσιμο γιατί πάντα το λέω η ένα παιδί έχεις η πενηνταενα ( δεν λέω για κανένα όλες σήμερα αποχτουν)στο τελος με έναν γέρο θα μείνουμε χαχαχα.ας τα χουμε καλά μαζί του.

Πάντως κοριτσάκια θα σας πω τι μου έκανε εντύπωση.γνωστος μας με τρία παιδιά κάποια στιγμη που δεν άκουγε η γυναίκα του είπε αχ πως περιμένω να μεγαλώσουμε κ να φύγουν από το σπίτι κ θα κάνω πάρτυ τότε.και όταν του είπαμε ότι μετά θα αδειάσει το σπίτι μας είπε...εεεε μετά πολλά ζευγάρια το διαλύουν...τι σημαίνει αυτό;;;;το δέσιμο που σας έλεγα...είναι σημαντικό το παιδί αλλά το να μπορεί ένα ζευγάρι να έχει κάτι να πει κ να κάνει όταν είναι οι δυο τους μεγαααααλη υπόθεση.οι περισσότεροι δεν έχουν τίποτα κοινό εκτός από τα παιδιά.κρατηστε το λιγο αυτό.για τα ζευγάρια ιδίως που προσπαθούν κ κάτι χρονακια δεν υπάρχει καλύτερο τεστ για την σχέση τους.γιατι στα εύκολα όλοι καλά είμαστε ..

Εγώ θα πηγαίνω κάθε μέρα στον καθρέφτη κ θα ρωτάω ποια είναι η πιο ωραία στον κόσμο.και θα μου λέει μια άλλη.χαχαχαχαχα.

 

Just now, SerafinaPekala είπε:

Πόσο συμφωνώ μαζί σου, μεγάλο πράμα η συντροφικοτητα, αυτό που ανέφερα και σε άλλο ποστ μου πρέπει να νιώθουμε πλήρεις με τον σύντροφο μας και εφόσον έρθει κάτι παραπάνω καλοδεχουμενο. Καλά εμένα τουλάχιστον είναι πολύ σημαντικο αυτό, αφού άρχισα να θέλω παιδιά απ την στιγμή που τον βρήκα χαχαχ αν σας πω θέλω να του μοιάζουν έχω περιέργεια να γνωρίσω τους μικρούς του εαυτούς χεχε, μόνο που το σκευτομαι τρελαίνομαι... 

Και μιας κ μιλάμε για τρελά και σήμερα, ούτε θετικό τεστ βλέπω ούτε περίοδο βλέπω ω μοντιε, πρώτη επίσημη μέρα καθυστέρησης αχαχα ανεπίσημη με την εφαρμογή 5 δεν μετράει είπαμε, Συμπτώματα 0 εκτός απ τα νορμάλ που νομίζω κάθε φορά θα μου ρθει. Ρε κορίτσια η ΣΟΣ επαφή του αυγού έγινε στης 6 Σεπτέμβρη υπάρχει περίπτωση μέχρι τώρα να μη φαίνεται? Πιστεύω έπρεπε μέχρι τώρα κάτι να έπιανε το τεστ άμα είμαι, διάβασα τις οδηγίες πιάνουν ορμόνη 25ml home test χμμμ, 

Καλημερα είπα? Δεν είπα αχαχχα

Κάποια άλλη???Χαχαχχαχαχαχα 

Ετσι ακριβώς είναι με τους άντρες.....και ρε @Emilly ειλικρινά είστε ζευγάρι προς παραδειγματισμο..πόσα χρόνια είστε μαζί????

@SerafinaPekala έκανες δηλαδή και σήμερα τεστ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Φεύγω σφαίρα λαϊκή.εκανες τεστ πρωινό;;;αν έδειξε αρνητικό μάλλον αρνητικό είναι τόσες μέρες από την ωορηξια.θα σου γράψω κ όταν γυρίσω.να τα βάλουμε κάτω χαχαχαχα.

Αααα 25 πιάνουν;;;;;καθόλου ευαίσθητα.

Καλημέρα! Η ωορρηξια 6/9 δλδ καλα καταλαβα; Αν ναι τοτε εισαι όντως στη 5η μερα καθυστερησης και το τεστ θα επρεπε να δειξει θετικο καραμπαμ... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu said:

Καλημέρα! Η ωορρηξια 6/9 δλδ καλα καταλαβα; Αν ναι τοτε εισαι όντως στη 5η μερα καθυστερησης και το τεστ θα επρεπε να δειξει θετικο καραμπαμ... 

Καλημέρααααα κορίτσια τι κάνετε ? Έκανα τεστ βγήκε θετικό μίλησα και με την γυναικολόγο και την Παρασκευή θα πάω να με δει είμαι πολύ χαρούμενη 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

 

Κάποια άλλη???Χαχαχχαχαχαχα 

Ετσι ακριβώς είναι με τους άντρες.....και ρε @Emilly ειλικρινά είστε ζευγάρι προς παραδειγματισμο..πόσα χρόνια είστε μαζί????

@SerafinaPekala έκανες δηλαδή και σήμερα τεστ??

 

Just now, Emilly said:

Φεύγω σφαίρα λαϊκή.εκανες τεστ πρωινό;;;αν έδειξε αρνητικό μάλλον αρνητικό είναι τόσες μέρες από την ωορηξια.θα σου γράψω κ όταν γυρίσω.να τα βάλουμε κάτω χαχαχαχα.

Αααα 25 πιάνουν;;;;;καθόλου ευαίσθητα.

Για την @Emilly θυμάμαι εγώ αχαχαχ μέχρι να γυρίσει απ την λαϊκή, είναι απ τα φοιτητικά τους χρόνια μαζί!! Πόσο τέλειο!! 

Just now, sofiadu said:

Καλημέρα! Η ωορρηξια 6/9 δλδ καλα καταλαβα; Αν ναι τοτε εισαι όντως στη 5η μερα καθυστερησης και το τεστ θα επρεπε να δειξει θετικο καραμπαμ... 

Ναι κορίτσια, τώρα αυτό συνειδητοποίησα και εγώ τώρα που τα λέτε, αν όντως είχε γίνει 6 τώρα θα φαινόταν σίγουρα οπότε δεν έγινε τότε κ η περίοδος θα πάει πιο αργά απλά. 

Είχα μια κρυφή ελπίδα μπας και με δωσαν χαλασμένη παρτίδα από τα τεστ αχαχαχχα. 

Το κουλό της υπόθεσης με τις ωορηξιες κ γενικά κ ειδικά σε μένα τώρα παράδειγμα είναι αφού τόσο καιρό ήταν σταθερός ο κύκλος πιο μικρός όταν επιτέλους το κάναμε στο αυγό τοτε βρήκε να αλλάξει και να γίνει πιο μεγάλος? Αι στο καλο αφού δεν είχα προλάβει να αγχωθω ακόμα αχαχαχ συγχυστηκα... 

Αύριο δεν κάνω αλλοοο σταματήστε μεεε

Just now, Βασούλαα said:

Καλημέρααααα κορίτσια τι κάνετε ? Έκανα τεστ βγήκε θετικό μίλησα και με την γυναικολόγο και την Παρασκευή θα πάω να με δει είμαι πολύ χαρούμενη 

Πλάκαααα κάνεις!!! Τι τέλειαα!!! Περιμένουμε νέα!! υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Βασούλαα said:

Καλημέρααααα κορίτσια τι κάνετε ? Έκανα τεστ βγήκε θετικό μίλησα και με την γυναικολόγο και την Παρασκευή θα πάω να με δει είμαι πολύ χαρούμενη 

Συγχαρητηριαααααααααααααααα!!!!!!!!!

Με το καλο , σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Μπραβο κοριτσι μου!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Βασούλαα είπε:

Καλημέρααααα κορίτσια τι κάνετε ? Έκανα τεστ βγήκε θετικό μίλησα και με την γυναικολόγο και την Παρασκευή θα πάω να με δει είμαι πολύ χαρούμενη 

Καλημερα κοριτσια μουυυυ!

Βαρουλα μου συγχαρητηριααααα! Σου ευχομαι μια τελειομηνη, ηρεμη εγκυμοσυνη!:wub:Πολυ χαρηκα που ξεκινησε ετσι ομορφα η μερα σημερα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, SerafinaPekala είπε:

Πόσο συμφωνώ μαζί σου, μεγάλο πράμα η συντροφικοτητα, αυτό που ανέφερα και σε άλλο ποστ μου πρέπει να νιώθουμε πλήρεις με τον σύντροφο μας και εφόσον έρθει κάτι παραπάνω καλοδεχουμενο. Καλά εμένα τουλάχιστον είναι πολύ σημαντικο αυτό, αφού άρχισα να θέλω παιδιά απ την στιγμή που τον βρήκα χαχαχ αν σας πω θέλω να του μοιάζουν έχω περιέργεια να γνωρίσω τους μικρούς του εαυτούς χεχε, μόνο που το σκευτομαι τρελαίνομαι... 

Και μιας κ μιλάμε για τρελά και σήμερα, ούτε θετικό τεστ βλέπω ούτε περίοδο βλέπω ω μοντιε, πρώτη επίσημη μέρα καθυστέρησης αχαχα ανεπίσημη με την εφαρμογή 5 δεν μετράει είπαμε, Συμπτώματα 0 εκτός απ τα νορμάλ που νομίζω κάθε φορά θα μου ρθει. Ρε κορίτσια η ΣΟΣ επαφή του αυγού έγινε στης 6 Σεπτέμβρη υπάρχει περίπτωση μέχρι τώρα να μη φαίνεται? Πιστεύω έπρεπε μέχρι τώρα κάτι να έπιανε το τεστ άμα είμαι, διάβασα τις οδηγίες πιάνουν ορμόνη 25ml home test χμμμ, 

Καλημερα είπα? Δεν είπα αχαχχα

Εισαι σιγουρη οτι εκανες ωορηξια 06/09? Μην λαμβανεται υποψιν τις εφαρμογες για την ωορηξια..κ σε σταθερο κυκλο δεν ειναι στανταρ καθε μηνα οτι θα γινεται ταδε του μηνα..στανταρ ειναι μονο οι μερες στο δευτερο μισο του κυκλου η ωχρινικη φαση οπως λεγετε, που διαρκει 12-16 μερες. Εαν δεν ειναι τσεκαρισμενο με τεστ η με υπερηχο, ο αμεσως επομενος αξιοπιστος τροπος ειναι να κοιταξεις ολες τις προηγουμενες περιοδους σου.. π.χ. πες οτι αδιαθετησες 20 του μηνα, θα αφαιρεσεις 12-16 μερες που κραταει η ωχρινικη φαση..αρα...

20-(12-16)= 4-8 του μηνα εγινε η ωορηξια

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 said:

Εισαι σιγουρη οτι εκανες ωορηξια 06/09? Μην λαμβανεται υποψιν τις εφαρμογες για την ωορηξια..κ σε σταθερο κυκλο δεν ειναι στανταρ καθε μηνα οτι θα γινεται ταδε του μηνα..στανταρ ειναι μονο οι μερες στο δευτερο μισο του κυκλου η ωχρινικη φαση οπως λεγετε, που διαρκει 12-16 μερες. Εαν δεν ειναι τσεκαρισμενο με τεστ η με υπερηχο, ο αμεσως επομενος αξιοπιστος τροπος ειναι να κοιταξεις ολες τις προηγουμενες περιοδους σου.. π.χ. πες οτι αδιαθετησες 20 του μηνα, θα αφαιρεσεις 12-16 μερες που κραταει η ωχρινικη φαση..αρα...

20-(12-16)= 4-8 του μηνα εγινε η ωορηξια

Ναι με τις προηγούμενες περίπου επέφτε εκεί γύρω στις 6 όχι σίγουρη καθόλου δεν είμαι επαφή έγινε τότε , που προφανώς δεν ήταν ωορρηξία τότε αφού δεν μου ρθε ακόμα άρα μεγάλωσε ο κύκλος μου, καλός ο υπολογισμός σου αποθηκεύτηκε στο αρχείο μου για την επόμενη φορά χεχε

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

 

Για την @Emilly θυμάμαι εγώ αχαχαχ μέχρι να γυρίσει απ την λαϊκή, είναι απ τα φοιτητικά τους χρόνια μαζί!! Πόσο τέλειο!! 

Ναι κορίτσια, τώρα αυτό συνειδητοποίησα και εγώ τώρα που τα λέτε, αν όντως είχε γίνει 6 τώρα θα φαινόταν σίγουρα οπότε δεν έγινε τότε κ η περίοδος θα πάει πιο αργά απλά. 

Είχα μια κρυφή ελπίδα μπας και με δωσαν χαλασμένη παρτίδα από τα τεστ αχαχαχχα. 

Το κουλό της υπόθεσης με τις ωορηξιες κ γενικά κ ειδικά σε μένα τώρα παράδειγμα είναι αφού τόσο καιρό ήταν σταθερός ο κύκλος πιο μικρός όταν επιτέλους το κάναμε στο αυγό τοτε βρήκε να αλλάξει και να γίνει πιο μεγάλος? Αι στο καλο αφού δεν είχα προλάβει να αγχωθω ακόμα αχαχαχ συγχυστηκα... 

Αύριο δεν κάνω αλλοοο σταματήστε μεεε

Πλάκαααα κάνεις!!! Τι τέλειαα!!! Περιμένουμε νέα!! υπέροχη τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! 

Κοίτα να δεις θα σου πω...είμαστε 21 χρόνια μαζί.προς παραδειγματισμό είμαι εγώ νομίζω χαχαχαχα.επειδη είμασταν από μικρά μαζι( γι'αυτό είπα σ καποια ότι είναι παγίδα κ κάποιοι το διαλύουν στην διαδρομή)ήμουν τέρας υπομονής κ ανεχτηκα πραγματα.βεβαια δεν με άφησε κ ποτέ να τον χωρίσω..Παναγία μου τι τράβηξα.μονο σε τσουβαλι δεν με έβαζε να με γυρνάει.απλα του το λέω κ εγώ ότι πρέπει να ανάβει κερί στο όνομα μου γιατί του έστρωσα τον δρόμο της οικογένειας κ της αγάπης με την Γαϊδουρινη υπομονή που είχα κάποτε.κ όταν βγήκε το μωρό κ μετά έγινε ο καλύτερος οικογενειάρχης.μεχρι έγκυος που ήμουν χαρταετό πετούσε χαχαχαχα.

Just now, SerafinaPekala είπε:

Ναι με τις προηγούμενες περίπου επέφτε εκεί γύρω στις 6, που προφανώς δεν ήταν τότε αφού δεν μου ρθε ακόμα άρα μεγάλωσε ο κύκλος μου, καλός ο υπολογισμός σου αποθηκεύτηκε στο αρχείο μου για την επόμενη φορά χεχε

Άσε τις εφαρμογες.ξεκινα κάθε πρωί κ παίρνει θερμοκρασία.την μέρα που θα πέσει ελαφρώς κ την επόμενη θα ανέβηκε 0,3 και πάνω βαθμούς είναι η ωορηξια σου.κσι έτσι θα δεις κ αν έχεις επαρκή προγεστερόνη.δηλαδη η φάση από την μέση του κύκλου και μετά που θα έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία θα πρέπει να είναι πάνω από 11 μέρες.

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Εισαι σιγουρη οτι εκανες ωορηξια 06/09? Μην λαμβανεται υποψιν τις εφαρμογες για την ωορηξια..κ σε σταθερο κυκλο δεν ειναι στανταρ καθε μηνα οτι θα γινεται ταδε του μηνα..στανταρ ειναι μονο οι μερες στο δευτερο μισο του κυκλου η ωχρινικη φαση οπως λεγετε, που διαρκει 12-16 μερες. Εαν δεν ειναι τσεκαρισμενο με τεστ η με υπερηχο, ο αμεσως επομενος αξιοπιστος τροπος ειναι να κοιταξεις ολες τις προηγουμενες περιοδους σου.. π.χ. πες οτι αδιαθετησες 20 του μηνα, θα αφαιρεσεις 12-16 μερες που κραταει η ωχρινικη φαση..αρα...

20-(12-16)= 4-8 του μηνα εγινε η ωορηξια

πωπω τινα σε ευχαριστουμε! τελεια μεθοδος!! θα προσπαθησω κ εγω να υπολογισω ποτε ειχα ωορρηξια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

 

Κάποια άλλη???Χαχαχχαχαχαχα 

Ετσι ακριβώς είναι με τους άντρες.....και ρε @Emilly ειλικρινά είστε ζευγάρι προς παραδειγματισμο..πόσα χρόνια είστε μαζί????

@SerafinaPekala έκανες δηλαδή και σήμερα τεστ??

21 χρόνια είμαστε.κ μη φανταστείτε δεν σκοτωνομαστε...απλά έχουμε χημεία.και πριν τον γαμο είχαμε πολλά θέματα.γι αυτό δεν ξέρω τι συμβουλή θα έδινα στα νέα κορίτσια...παντρεύεσαι τον νεανικό σου έρωτα μετά από ατελείωτα χρόνια προς την ωρίμανση κ έχεις απλά να τον θυμάσαι με ακμή κ να διαβάζεται μαζί ηηη ακούραστος κ κατασταλαγμένος παίρνεις αυτόν που σου πρεπει.;;;( Δεν είχε ακμή χαχαχαχα) εντάξει είμαι πιο πολλά χρόνια με αυτόν παρά με την μάνα μου.υπαρχει πολυυυυ αγάπη δεν το συζητώ.ετσι πρέπει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...