Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

μμμ δεν το είχα σκεφτεί. εμενα παρι δευτερα δημοτικού 

Εμένα Τετάρτη κ του χρόνου θα έχουμε δύσκολη ταξη.αν πάνε ντουβαρια στην πέμπτη καηκαμε.ειναι καλός μαθητής γενικά αλλά.....άντε να δούμε φέτος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evouska said:

αρα κανεις τωρα ωορρηξία;;;! βουρ σημερααααα

μαλλον, εκτος αν ηταν απο το νο.2 που πηγ τουαλετα, εχω κ ελαφρια γαστρεντεριτιδα κ δεν ξερω αν παιζει ρολο κ αυτο! 

θα τη κανω την επαφη σημερα (ελπιζω δλδ) κ βλεπουμε....αν κανω σημερα ωορρηξια  ο κυκλος αυτος παει στις 30μερες...περιεργο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

μαλλον, εκτος αν ηταν απο το νο.2 που πηγ τουαλετα, εχω κ ελαφρια γαστρεντεριτιδα κ δεν ξερω αν παιζει ρολο κ αυτο! 

θα τη κανω την επαφη σημερα (ελπιζω δλδ) κ βλεπουμε....αν κανω σημερα ωορρηξια  ο κυκλος αυτος παει στις 30μερες...περιεργο....

Συνήθως 28 είναι ο κύκλος σου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evouska said:

Συνήθως 28 είναι ο κύκλος σου; 

Ναι. 27-28 ημέρες. σπανια να παει 22 ή 32 το αργοτερο με εξαιρεση τον Αυγουστο που πηγε 36 ημερες! 

Να ειναι απο τη γαστρεντεριτιδα τα υγρα;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Ναι. 27-28 ημέρες. σπανια να παει 22 ή 32 το αργοτερο με εξαιρεση τον Αυγουστο που πηγε 36 ημερες! 

Να ειναι απο τη γαστρεντεριτιδα τα υγρα;;; 

το πιο πιθανο ειναι να ειναι υγρα ωορρηξίας αφου εισαι 16 μερα του κυκλου!! κι επισης αφου τον αυγουστο ηταν μεγαλυτερος ο κυκλος ειναι πολυ πιθανο να κανεις τωρα λιγο πιο αργα ωορρηξια !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska said:

το πιο πιθανο ειναι να ειναι υγρα ωορρηξίας αφου εισαι 16 μερα του κυκλου!! κι επισης αφου τον αυγουστο ηταν μεγαλυτερος ο κυκλος ειναι πολυ πιθανο να κανεις τωρα λιγο πιο αργα ωορρηξια !!!

Παντως τον αυγουστο ηταν 36 κ τον σεπτεμβρη 26 μερες. θα προσπαθησω να τον ξελογιασω σημερα!!! Θα του πω ελα κανε κουραγιο τελευταια μερα κ μετα σε αφηνω ησυχο!! χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

@Evouska @Emilly κοριτσια μολις ειδα το εκκρεμες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θεε μου ας μου κατσει σημερα ο αντρας μου , αχ ας μου κατσει!!! χαχαχαχαχαχα

Αμάν...είναι η μέρα.σημερα πρέπει να το κάνεις.εγω ξεμπικινιαστικα πριν και είμαι έτοιμη για νέο κύκλο ξεπατωμα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

@Evouska @Emilly κοριτσια μολις ειδα το εκκρεμες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

θεε μου ας μου κατσει σημερα ο αντρας μου , αχ ας μου κατσει!!! χαχαχαχαχαχα

Χαχαχαχα εγω εχω δει εδώ και 2 μερες πριν και σημερα ομως,απλα τα βλέπω το πρωι ,αφού εχει προηγηθεί επαφη το βραδυ.εχω και λιγα τσιμπήματα θα δειξει.  

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! said:

Χαχαχαχα εγω εχω δει εδώ και 2 μερες πριν και σημερα ομως,απλα τα βλέπω το πρωι ,αφού εχει προηγηθεί επαφη το βραδυ.εχω και λιγα τσιμπήματα θα δειξει.  

Αντε βρε κοριτσι να ειναι τα τσιμπηματα τα καλα ευχομαι!! μακαρι!!!

Εγω κρατω μικρο καλαθι για σημερα γιατι κυριολεκτικα τον κυνηγαω αυτες τις μερες...παιζει να φαω πορτα λογω κουρασης!!!! αχχ θεε μουυυυ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Παντως τον αυγουστο ηταν 36 κ τον σεπτεμβρη 26 μερες. θα προσπαθησω να τον ξελογιασω σημερα!!! Θα του πω ελα κανε κουραγιο τελευταια μερα κ μετα σε αφηνω ησυχο!! χαχαχα

Όχι τελευταία μέρα.εκει το χάνεις.δεν θέλω να σε στενοχωρήσω φίλη αλλά κανονικά θέλει σχεδόν όλο τον μήνα.οι μέρες πάνω κάτω παίζουν μην το δένεις κόμπο ότι δεν σκάει αβγό αργά...τον μήνα δηλαδή που σου κράτησε 36 μέρες αβγό έσκασε την 22.συνεχισε την βαριά δουλεια κ κουράγιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Όχι τελευταία μέρα.εκει το χάνεις.δεν θέλω να σε στενοχωρήσω φίλη αλλά κανονικά θέλει σχεδόν όλο τον μήνα.οι μέρες πάνω κάτω παίζουν μην το δένεις κόμπο ότι δεν σκάει αβγό αργά...τον μήνα δηλαδή που σου κράτησε 36 μέρες αβγό έσκασε την 22.συνεχισε την βαριά δουλεια κ κουράγιο.

καλε πλακα μου κανεις;;; εδω με το ζορι θα τον καταφερω για σημερα!!!!! μολις τον ενημερωσα μεσω fb κ δεν μου απανταει χαχαχαχα

ασε που απο δευτερα ειναι νυχτα αρα θα απουσιαζει....εμεις δεν εμπορουμε να κανουμε επαφες πολλες μεσα στο μηνα λογω ωραριων. απο τη δευτερα και για δυο βδομαδες θα ειμαι μονη στο σπιτι τα βραδια. τι επαφη να κανω;;;;;; 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Σου το ευχομαι ολοψυχα γλυκο μου κοριτσι! 

Εβαλα φωτο μας στο προφιλ να μας καμαρωσετε κ να μας φτυσετε γιατι ματιαζομαστε κ ευκολα παναθεμα μας <3!

 

Κουκλοι 

Πάντα χαμογελαστοί και ευτυχισμένοι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

καλε πλακα μου κανεις;;; εδω με το ζορι θα τον καταφερω για σημερα!!!!! μολις τον ενημερωσα μεσω fb κ δεν μου απανταει χαχαχαχα

ασε που απο δευτερα ειναι νυχτα αρα θα απουσιαζει....εμεις δεν εμπορουμε να κανουμε επαφες πολλες μεσα στο μηνα λογω ωραριων. απο τη δευτερα και για δυο βδομαδες θα ειμαι μονη στο σπιτι τα βραδια. τι επαφη να κανω;;;;;; 

Ξέρω.απλα για να μην απογοητευεσαι ότι προσπαθείς 3 μήνες κ δεν ήρθε μαλλον το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έκανες σωστές μέρες.αν δεν το κάνεις όλο τον μήνα δεν μπορείς να πεις αχ τι να πήγε λάθος..κατάλαβες δηλαδή εγώ που ψοφαω στο σ':'""*ξ κ δεν κάθεται είμαι καμμένο χαρτί...το έχω κάνει όλες τις μέρες και τις μέρες περιόδου ακόμα με παρενοχλεί ο άλλος χαχαχαχαχαχαχα.το μόνο που δεν έχω κάνει είναι ενώ κοιμάμαι.αλλα ποτέ δεν ξερεις...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...