Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Ξέρω.απλα για να μην απογοητευεσαι ότι προσπαθείς 3 μήνες κ δεν ήρθε μαλλον το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έκανες σωστές μέρες.αν δεν το κάνεις όλο τον μήνα δεν μπορείς να πεις αχ τι να πήγε λάθος..κατάλαβες δηλαδή εγώ που ψοφαω στο σ':'""*ξ κ δεν κάθεται είμαι καμμένο χαρτί...το έχω κάνει όλες τις μέρες και τις μέρες περιόδου ακόμα με παρενοχλεί ο άλλος χαχαχαχαχαχαχα.το μόνο που δεν έχω κάνει είναι ενώ κοιμάμαι.αλλα ποτέ δεν ξερεις...

συμφωνω εχει πολυ δικιο η Εμιλλυ! αν δεν υπαρχει συστηματικη προσπαθεια ολο το μηνα δεν ξερεις 100%αν εχεις πετυχει τις γονιμες στις επαφες σου! εκτος αν κανεις τεστ ωορρηξιας! που απ οτι ειπες με τον θηλασμο δεν δειχνουν! οποτε μην απογοητευεσαι @sofiadu οτι προσπαθεις πολλους μηνες και δεν ερχεται!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Ξέρω.απλα για να μην απογοητευεσαι ότι προσπαθείς 3 μήνες κ δεν ήρθε μαλλον το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν έκανες σωστές μέρες.αν δεν το κάνεις όλο τον μήνα δεν μπορείς να πεις αχ τι να πήγε λάθος..κατάλαβες δηλαδή εγώ που ψοφαω στο σ':'""*ξ κ δεν κάθεται είμαι καμμένο χαρτί...το έχω κάνει όλες τις μέρες και τις μέρες περιόδου ακόμα με παρενοχλεί ο άλλος χαχαχαχαχαχαχα.το μόνο που δεν έχω κάνει είναι ενώ κοιμάμαι.αλλα ποτέ δεν ξερεις...

νταξει κλαιω με τη παρτυ σου Εμιλλυ!!!!! χαχαχαχαχα

Το ξερω εχετε δικιο αλλα απο την ημερα που ηρθε η περιοδος τους προηγουμενους μηνες καταλαβα οτι ηρθα σε επαφη τις σωστες μερες...δλδ δεν περιμενω να μεινω εγκυος σε κυκλο 36 ημερων οταν εχω κανει επαφη τη 12,14 και 16! καταλαβατε τι λεω ετσι;

δλδ καταλαβαινα οταν ερχοταν η περιοδος ποτε ειχε γινει η ωορρηξια κ εβλεπα οτι ειχα επαφες τις σωστες μερες.

Ειχα δλδ επαφες 10η, 12η,14η, 16η κ κυκλος 28 ημερων. εε εκει τις πετυχα τις μερες, οχι;;;;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu said:

νταξει κλαιω με τη παρτυ σου Εμιλλυ!!!!! χαχαχαχαχα

Το ξερω εχετε δικιο αλλα απο την ημερα που ηρθε η περιοδος τους προηγουμενους μηνες καταλαβα οτι ηρθα σε επαφη τις σωστες μερες...δλδ δεν περιμενω να μεινω εγκυος σε κυκλο 36 ημερων οταν εχω κανει επαφη τη 12,14 και 16! καταλαβατε τι λεω ετσι;

δλδ καταλαβαινα οταν ερχοταν η περιοδος ποτε ειχε γινει η ωορρηξια κ εβλεπα οτι ειχα επαφες τις σωστες μερες.

Ειχα δλδ επαφες 10η, 12η,14η, 16η κ κυκλος 28 ημερων. εε εκει τις πετυχα τις μερες, οχι;;;;

 

 

Χμμ και εγώ θα θελα να μάθω μιας κ έχω πάνω κάτω το ίδιο θέμα με σένα λόγω δουλειάς δεν βρισκόμαστε πολύ... Αλλά δεν απογοητευομαστε θα μας κάτσει που θα πάει, αν έχεις 28 κύκλο είναι +- την 14 μέρα ωορρηξία αν έχεις 27  +- την 13 αν έχεις 26 έχεις την +-12 καλά τα λέω έτσι πάει? 

Πω ρεεε πίνακα στο Excel πρέπει να μας κάνω αχαχαχχα :-)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala said:

Χμμ και εγώ θα θελα να μάθω μιας κ έχω πάνω κάτω το ίδιο θέμα με σένα λόγω δουλειάς δεν βρισκόμαστε πολύ... Αλλά δεν απογοητευομαστε θα μας κάτσει που θα πάει, αν έχεις 28 κύκλο είναι +- την 14 μέρα ωορρηξία αν έχεις 27  +- την 13 αν έχεις 26 έχεις την +-12 καλά τα λέω έτσι πάει? 

Πω ρεεε πίνακα στο Excel πρέπει να μας κάνω αχαχαχχα :-)

κ εγω ετσι την υπολογιζω. επειδη δεν ξερω ποτε πεφτει η ωορρηξια μου,  καθε φορα μολις αδιαθετησω αφαιρω 14 μερες κ βλεπω τι μερα ηταν κ αν ειχαμε επαφη...ως τωρα  ειχαμε την ιδια ή τη προηγουμενη.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Evouska είπε:

καλημερα κοριτσακια μουυυυυ!

Σοφακι μου δε θελω αρνητισμοοοο! ειπαμε θα δουμε πως θα παει μεχρι αρχη του μηνα που περιμενουμε την ατιμη!! 

αχ κ εγω ειδα στον υπνο μου οτι ειχα μωρο 6-7 μηνων αγκαλια και τρελαθηκαααα! λετε να ειναι καλοοο; 

@mariangelap περιμενουμε νεα σου!! 

Εγώ βλέπω ότι μπουσουλαει στο διάδρομο και μαλώνω τον άντρα μου να βγάζει τα παπούτσια....για το Δαφνί με βλέπω.. ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

κ εγω ετσι να υπολογιζω. επειδη δεν ξερω ποτε πεφτει η ωορρηξια μου,  καθε φορα μολις αδιαθετησω αφαιρω 14 μερες κ βλεπω τι μερα ηταν κ αν ειχαμε επαφη...ως τωρα  ειχαμε την ιδια ή τη προηγουμενη.  

Κοριτσια μου καλο μεσημερι!! Θα σας βοηθησει πολυ το τεστ ωορρηξίας!! Αλλα χωρις αγχος και στρες ομως θα το κανετε!! Και όλα θα πανε καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, mar6487 said:

Κοριτσια μου καλο μεσημερι!! Θα σας βοηθησει πολυ το τεστ ωορρηξίας!! Αλλα χωρις αγχος και στρες ομως θα το κανετε!! Και όλα θα πανε καλα!!

εγω δεν μπορω να κανω τεστ βγαινει συνεχεια θετικο λογω θηλασμου. σε ευχαριστω παντως για τη συμβουλη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

εγω δεν μπορω να κανω τεστ βγαινει συνεχεια θετικο λογω θηλασμου. σε ευχαριστω παντως για τη συμβουλη.

Αχ συγνωμη, δεν το ηξερα αυτο!! Να σκεφτεσαι θετικα και βγαλτο απο το μυαλο σου οσο μπορεις!! Οτι καλυτερο ευχομαι απο καρδιας συντομα!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog said:

Εγώ βλέπω ότι μπουσουλαει στο διάδρομο και μαλώνω τον άντρα μου να βγάζει τα παπούτσια....για το Δαφνί με βλέπω.. ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ

καλο ονειρο και αυτο! πως εισαι κοριτσι μου;

εχω καιρο να ακουσω νεα σου! ολα καλα;

Just now, mar6487 said:

Αχ συγνωμη, δεν το ηξερα αυτο!! Να σκεφτεσαι θετικα και βγαλτο απο το μυαλο σου οσο μπορεις!! Οτι καλυτερο ευχομαι απο καρδιας συντομα!!

Σε ευχαριστω πολυ πολυ πολυ! Επισης και σε σενα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

καλε πλακα μου κανεις;;; εδω με το ζορι θα τον καταφερω για σημερα!!!!! μολις τον ενημερωσα μεσω fb κ δεν μου απανταει χαχαχαχα

ασε που απο δευτερα ειναι νυχτα αρα θα απουσιαζει....εμεις δεν εμπορουμε να κανουμε επαφες πολλες μεσα στο μηνα λογω ωραριων. απο τη δευτερα και για δυο βδομαδες θα ειμαι μονη στο σπιτι τα βραδια. τι επαφη να κανω;;;;;; 

Πες του κάτσε μου λιγο σημερα και το Σάββατο και θα σε αφήσω ήσυχο μετά...λεμε τωρα...:lol:

Ξέρετε πως τον ρίχνω εγω οταν είναι κουρασμένος????του κανω μασαζακι και τσουπ τον παρενοχλω και έρχεται μόνο του...βέβαια υπάρχει πάντα ο φόβος και το ενδεχόμενο να τον πάρει ο ύπνος κατα το μασάζ...μετα τον δέρνεις κυρίε πρόεδρε η δεν τον δέρνεις?

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *Vasoula είπε:

Πες του κάτσε μου λιγο σημερα και το Σάββατο και θα σε αφήσω ήσυχο μετά...λεμε τωρα...:lol:

Ξέρετε πως τον ρίχνω εγω οταν είναι κουρασμένος????του κανω μασαζακι και τσουπ τον παρενοχλω και έρχεται μόνο του...βέβαια υπάρχει πάντα ο φόβος και το ενδεχόμενο να τον πάρει ο ύπνος κατα το μασάζ...μετα τον δέρνεις κυρίε πρόεδρε η δεν τον δέρνεις?

Καλή ιδέα Βασούλα θα το κάνω κ εγώ χαχαχα!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Πες του κάτσε μου λιγο σημερα και το Σάββατο και θα σε αφήσω ήσυχο μετά...λεμε τωρα...:lol:

Ξέρετε πως τον ρίχνω εγω οταν είναι κουρασμένος????του κανω μασαζακι και τσουπ τον παρενοχλω και έρχεται μόνο του...βέβαια υπάρχει πάντα ο φόβος και το ενδεχόμενο να τον πάρει ο ύπνος κατα το μασάζ...μετα τον δέρνεις κυρίε πρόεδρε η δεν τον δέρνεις?

εγω παντως για ελλαφρυντικο αναφερω πως τον ενημερωσα απο τωρα γιατι ειναι ικανος να κοιμηθει πριν γυρισω σπιτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και μετα να μη σηκωνεται ουτε με κανονια!!!! σας περιμενω δικαστηριο να καταθεσετε υπερ μου!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

καλο ονειρο και αυτο! πως εισαι κοριτσι μου;

εχω καιρο να ακουσω νεα σου! ολα καλα;

Μετά την προηγούμενη πατάτα έπεσα πολύ..τα έβαλα με εμένα .. σταμάτησα το φελισιν και να μετράω θερμοκρασίες..την έβδομη μέρα του κύκλου πήγα σε μία υπέροχη γυναικολόγο με εμπειρία στην υπογονιμότητα και μου είπε τελείως άλλα από αυτά που μου είπε η γυναικολόγος μου...ήδη την έβδομη μέρα το αυγό μου ήταν 4 εκατοστά.. είχαμε επαφές κάθε μέρα και είπα ότι γίνει.. αυτή θεωρεί ότι αυτό το μήνα είμαι γόνιμη.επισης κορίτσια μου είπε ότι δεν είμαστε κάθε μήνα γόνιμες άσχετα με την περίοδο ( κάτι που δεν ήξερα)..θα φανεί.. άρχισα να είμαι αισιόδοξη

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

εγω παντως για ελλαφρυντικο αναφερω πως τον ενημερωσα απο τωρα γιατι ειναι ικανος να κοιμηθει πριν γυρισω σπιτι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και μετα να μη σηκωνεται ουτε με κανονια!!!! σας περιμενω δικαστηριο να καταθεσετε υπερ μου!

Είμαι σίγουρη πως δε θα χρειαστεί αλλα αν χρειαστεί είμαστε όλες μαζι  σου!!!!χαχαχαχαχαχα

Just now, Ritapog είπε:

Μετά την προηγούμενη πατάτα έπεσα πολύ..τα έβαλα με εμένα .. σταμάτησα το φελισιν και να μετράω θερμοκρασίες..την έβδομη μέρα του κύκλου πήγα σε μία υπέροχη γυναικολόγο με εμπειρία στην υπογονιμότητα και μου είπε τελείως άλλα από αυτά που μου είπε η γυναικολόγος μου...ήδη την έβδομη μέρα το αυγό μου ήταν 4 εκατοστά.. είχαμε επαφές κάθε μέρα και είπα ότι γίνει.. αυτή θεωρεί ότι αυτό το μήνα είμαι γόνιμη.επισης κορίτσια μου είπε ότι δεν είμαστε κάθε μήνα γόνιμες άσχετα με την περίοδο ( κάτι που δεν ήξερα)..θα φανεί.. άρχισα να είμαι αισιόδοξη

Ναι κοριτσάκι μου δυστηχως αυτο ισχύει.. κάθε μηνας ειναι διαφορετικός ακομα και σε κορίτσια που δεν έχουν κανένα πρόβλημα....πολύ χαίρομαι π βρήκες μια καλη γυναικολογο γιατί ειναι το σημαντικότερο για εμας....αλλα και που είσαι πιο ηρεμη...θα δεις πόσο καλά θα πάει!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Είμαι σίγουρη πως δε θα χρειαστεί αλλα αν χρειαστεί είμαστε όλες μαζι  σου!!!!χαχαχαχαχαχα

Ναι κοριτσάκι μου δυστηχως αυτο ισχύει.. κάθε μηνας ειναι διαφορετικός ακομα και σε κορίτσια που δεν έχουν κανένα πρόβλημα....πολύ χαίρομαι π βρήκες μια καλη γυναικολογο γιατί ειναι το σημαντικότερο για εμας....αλλα και που είσαι πιο ηρεμη...θα δεις πόσο καλά θα πάει!!!:wub:

Επίσης έκανα ωορρηξία πιο νωρίς... τελείωσαν οι γόνιμες μέρες και έχω μικρά τσιμπήματα και σαν να μου έρθει περίοδος όχι πόνο αλλά αυτήν την αίσθηση ότι κατεβαίνει κάτι.. αυτή η γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο είναι.ηθελα κάποια άσχετη με εμένα και τούς γιατρούς που ξέρω για να είναι πιο αντικειμενική.μου εξήγησε πράγματα που δεν ήξερα και δεν μου τα είχε πει κανείς .και αυτό είναι κάτι που με χαλαρωσε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...