Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ritapog said:

Μετά την προηγούμενη πατάτα έπεσα πολύ..τα έβαλα με εμένα .. σταμάτησα το φελισιν και να μετράω θερμοκρασίες..την έβδομη μέρα του κύκλου πήγα σε μία υπέροχη γυναικολόγο με εμπειρία στην υπογονιμότητα και μου είπε τελείως άλλα από αυτά που μου είπε η γυναικολόγος μου...ήδη την έβδομη μέρα το αυγό μου ήταν 4 εκατοστά.. είχαμε επαφές κάθε μέρα και είπα ότι γίνει.. αυτή θεωρεί ότι αυτό το μήνα είμαι γόνιμη.επισης κορίτσια μου είπε ότι δεν είμαστε κάθε μήνα γόνιμες άσχετα με την περίοδο ( κάτι που δεν ήξερα)..θα φανεί.. άρχισα να είμαι αισιόδοξη

ναι ισχυει! δεν ειναι ολα τα ωαρια μας γονιμα! θελει υπομονη και θετικη σκεψη!δηλαδη πολλες φορες τα εχουμε κανει ολα κ παλι δεν πετυχαινει, δεν φταιμε εμεις απλα το ωαριο μπορει να μην ηταν γονικο , οπως επισης κ το σπερμα να μην ηταν. ειναι ολα συνδιασμος! τα ξεχναμε αυτα κ πεφτουμε με τα μουτρα στους υπολογισμους κ ξεχναμε πως εμεις μπορουμε μεχρι ενα σημειο να προσπαθησουμε, μετα δεν ειναι στο χερι μας. 

Ας κανουμε ο,τι καλυτερο μπορουμε κ ας ελπισουμε για το καλυτερο συντομα για να μη στεναχωριομαστε κιολας.

Το οτι εισαι γονιμη και η γυνιακολογος ειδε πως ολα ειναι καλα , αυτο εχει σημασια. Τι τωρα, τι σε ενα μηνα, τι σε 2!!!! σημαινει οτι θα ερθει αρκει να μην εγκαταλειψεις! Μπραβο κοριτσι μου χαιρομαι πολυ!

Just now, Ritapog said:

Επίσης έκανα ωορρηξία πιο νωρίς... τελείωσαν οι γόνιμες μέρες και έχω μικρά τσιμπήματα και σαν να μου έρθει περίοδος όχι πόνο αλλά αυτήν την αίσθηση ότι κατεβαίνει κάτι.. αυτή η γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο είναι.ηθελα κάποια άσχετη με εμένα και τούς γιατρούς που ξέρω για να είναι πιο αντικειμενική.μου εξήγησε πράγματα που δεν ήξερα και δεν μου τα είχε πει κανείς .και αυτό είναι κάτι που με χαλαρωσε

δλδ ποτε περιμενεις περιοδο πανω κατω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

ναι ισχυει! δεν ειναι ολα τα ωαρια μας γονιμα! θελει υπομονη και θετικη σκεψη!δηλαδη πολλες φορες τα εχουμε κανει ολα κ παλι δεν πετυχαινει, δεν φταιμε εμεις απλα το ωαριο μπορει να μην ηταν γονικο , οπως επισης κ το σπερμα να μην ηταν. ειναι ολα συνδιασμος! τα ξεχναμε αυτα κ πεφτουμε με τα μουτρα στους υπολογισμους κ ξεχναμε πως εμεις μπορουμε μεχρι ενα σημειο να προσπαθησουμε, μετα δεν ειναι στο χερι μας. 

Ας κανουμε ο,τι καλυτερο μπορουμε κ ας ελπισουμε για το καλυτερο συντομα για να μη στεναχωριομαστε κιολας.

Το οτι εισαι γονιμη και η γυνιακολογος ειδε πως ολα ειναι καλα , αυτο εχει σημασια. Τι τωρα, τι σε ενα μηνα, τι σε 2!!!! σημαινει οτι θα ερθει αρκει να μην εγκαταλειψεις! Μπραβο κοριτσι μου χαιρομαι πολυ!

δλδ ποτε περιμενεις περιοδο πανω κατω;

Υπολογίζω γύρω στις 3 με 4 του μήνα..βάσει ημερολογίου μέρα ωορρηξίας ήταν η 22 αλλά αυτή με τις μετρήσεις της μου είπε όσο πιο πολλές φορές μπορώ 18 19 και 20..λόγω μεγέθους ωαρίου

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Πες του κάτσε μου λιγο σημερα και το Σάββατο και θα σε αφήσω ήσυχο μετά...λεμε τωρα...:lol:

Ξέρετε πως τον ρίχνω εγω οταν είναι κουρασμένος????του κανω μασαζακι και τσουπ τον παρενοχλω και έρχεται μόνο του...βέβαια υπάρχει πάντα ο φόβος και το ενδεχόμενο να τον πάρει ο ύπνος κατα το μασάζ...μετα τον δέρνεις κυρίε πρόεδρε η δεν τον δέρνεις?

Αχαχχα τι μου θύμισες τώρα έτσι κ εμείς πήγαμε διακοπές μετά από χρονια μπήκαμε τζακούζι έβαλα και απ αυτές τις μπαθμπομπ πως τις λένε και μετά μας πήρε κ τους δύο ο ύπνος αχαχχα

Just now, Ritapog said:

Μετά την προηγούμενη πατάτα έπεσα πολύ..τα έβαλα με εμένα .. σταμάτησα το φελισιν και να μετράω θερμοκρασίες..την έβδομη μέρα του κύκλου πήγα σε μία υπέροχη γυναικολόγο με εμπειρία στην υπογονιμότητα και μου είπε τελείως άλλα από αυτά που μου είπε η γυναικολόγος μου...ήδη την έβδομη μέρα το αυγό μου ήταν 4 εκατοστά.. είχαμε επαφές κάθε μέρα και είπα ότι γίνει.. αυτή θεωρεί ότι αυτό το μήνα είμαι γόνιμη.επισης κορίτσια μου είπε ότι δεν είμαστε κάθε μήνα γόνιμες άσχετα με την περίοδο ( κάτι που δεν ήξερα)..θα φανεί.. άρχισα να είμαι αισιόδοξη

Έτσι να σαι, αισιόδοξη και χαλαρή, παίζει πολύ μεγάλο ρόλο τελικά δίπλα μας να έχουμε τους σωστούς ανθρώπους κ τους θετικους, η φίλη μου μετά από τις τρεις αποβολές επειδή της χαλούσε πολύ την ψυχολογία ο γυναικολογος της άλλαξε, και ο επόμενος δεν της έκανε τπτ διαφορετικό από επιστημονικής απόψεως απλά την γέμισε αισιοδοξία και την χαλαρωσε το δεύτερο περιμένει τώρα χεχε

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala said:

Αχαχχα τι μου θύμισες τώρα έτσι κ εμείς πήγαμε διακοπές μετά από χρονια μπήκαμε τζακούζι έβαλα και απ αυτές τις μπαθμπομπ πως τις λένε και μετά μας πήρε κ τους δύο ο ύπνος αχαχχα

 

χαχαχαχαχααααααα γελαω μονη μου στη δουλειααα χαχαχαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Αντε βρε κοριτσι να ειναι τα τσιμπηματα τα καλα ευχομαι!! μακαρι!!!

Εγω κρατω μικρο καλαθι για σημερα γιατι κυριολεκτικα τον κυνηγαω αυτες τις μερες...παιζει να φαω πορτα λογω κουρασης!!!! αχχ θεε μουυυυ....

χαχαχα ,εμενα ευτυχως θέλει, μπα δεν νομιζω οτι εχω κανει ωορρηξια, αλλα μπορει να κοντεύει. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ritapog είπε:

Υπολογίζω γύρω στις 3 με 4 του μήνα..βάσει ημερολογίου μέρα ωορρηξίας ήταν η 22 αλλά αυτή με τις μετρήσεις της μου είπε όσο πιο πολλές φορές μπορώ 18 19 και 20..λόγω μεγέθους ωαρίου

Αχ κορίτσι μου μαζί περιμένουμε! Κ εγώ εκεί 3 με 4 του μήνα!! Που να μη μας έρθει!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Αχ κορίτσι μου μαζί περιμένουμε! Κ εγώ εκεί 3 με 4 του μήνα!! Που να μη μας έρθει!! 

Όπως μας έχει αποδείξει κάνει ότι θέλει!! Ελπίζουμε να χάσει τον δρόμο της αυτή την φορά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Όπως μας έχει αποδείξει κάνει ότι θέλει!! Ελπίζουμε να χάσει τον δρόμο της αυτή την φορά!

Και εγω μαζι σας.. εγωω περιμενω γύρω  στις 30 Σεπτεμβρίου με 1 η 2 Οκτωβρίου. Δεν ξερω ακριβως ποτε. Εγω παρατηρησα οτι εχω πολλα υγρα απο εχθες η προχθές. Που λερώνουν το εσωρουχο μου.. Και ειδικοτερα το πρωι. Και δεν ειναι απο επαφη γιατι εχω απο την κυριακη να ερθουμε σε επαφη.. Σημερα θα γινει.  Δεν αντεχω αλλο.. Του κρατουσα μουτρα.  Χαχχαχα ειναι φυσιολογικα αυτα τα υγρα? Δεν ειναι παχυρευστα.. Ειναι διαφανα και μερικες φορες πολυ υγρα. Δεν θυμαμαι σε αλλους κυκλους αν ειχα. Εχω παντα στην ωορρηξία αλλα ωορρηξία εκανα την προηγουμενη εβδομαδα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Και εγω μαζι σας.. εγωω περιμενω γύρω  στις 30 Σεπτεμβρίου με 1 η 2 Οκτωβρίου. Δεν ξερω ακριβως ποτε. Εγω παρατηρησα οτι εχω πολλα υγρα απο εχθες η προχθές. Που λερώνουν το εσωρουχο μου.. Και ειδικοτερα το πρωι. Και δεν ειναι απο επαφη γιατι εχω απο την κυριακη να ερθουμε σε επαφη.. Σημερα θα γινει.  Δεν αντεχω αλλο.. Του κρατουσα μουτρα.  Χαχχαχα ειναι φυσιολογικα αυτα τα υγρα? Δεν ειναι παχυρευστα.. Ειναι διαφανα και μερικες φορες πολυ υγρα. Δεν θυμαμαι σε αλλους κυκλους αν ειχα. Εχω παντα στην ωορρηξία αλλα ωορρηξία εκανα την προηγουμενη εβδομαδα

Αυτό με τα υγρα δε το ξέρω...δεν εχεις δηλαδή συνήθως ε????τότε θα πούμε πως ειναι καλο σημάδι!!!!!:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, *Vasoula said:

Καλημερα παρεακι!!!

Σοφακι μου είστε αντικειμενικά κουκλιά  στην οικογένεια σου....αντε να είναι το επόμενο σου κοριτσι να γίνει χαμοοοοοος!!!!!

Κοριτσια μου ελπίζω πραγματικά αν είναι γαστρεντεριτιδα να την περάσετε ελαφριά γιατί είναι ζορικο πράγμα και είστε ήδη αδύνατες!!!!

@Evouska ευακι αυτα τα όνειρα....ααααχ ηταν υπέροχο!!!!!!!να γίνει σύντομα πραγματικότητα!!!!

@SerafinaPekala πολυ βοηθητικό αυτό π ανέβασες..και εγω Βέβαια δεν πινω γενικά και δεν μ αρέσει και η μπύρα...αλλα τα υπόλοιπα τα έχουμε!!!!αύριο θα μετράς για καθυστέρηση ε???αντε να δουμε βρε κορίτσι!!!!

@mariangelap εκανες τελικά κοριτσακι μου??μακαρι να ειναι θετικο!!!:wub:

Το έκανα μόλις και βγήκε αρνητικό. Πήρα της self clear τεστακι και με το που το έκανα είδα την μια γραμμή . Είναι φυσιολογικό να εμφανίζεται αμέσως ; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Κ εγώ στις 15 Οκτωβρίου περιμένω 

Μεγάλη αγωνία 

Χαχαχαχα

Χαχαχαχχαχαχχα έτσι και εγώ....γύρω στις 7 Οκτώβρη και αγωνιώ...:lol:

Πότε πας εσύ στο γιατρό???

Just now, mariangelap είπε:

Το έκανα μόλις και βγήκε αρνητικό. Πήρα της self clear τεστακι και με το που το έκανα είδα την μια γραμμή . Είναι φυσιολογικό να εμφανίζεται αμέσως ; 

Ναι νομιζω αμέσως βγαίνει η γραμμή ελέγχου...δεν το έκανες με τα πρωινά ε?????μήπως ειχες πιει πολλα νερά και δεν ανιχνεύεται η ορμόνη??????

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Χαχαχαχχαχαχχα έτσι και εγώ....γύρω στις 7 Οκτώβρη και αγωνιώ...:lol:

Πότε πας εσύ στο γιατρό???

Την τρίτη ο πρώτος υπέρηχος Βασούλα μου 

Έχουμε καιρό

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Χαχαχαχχαχαχχα έτσι και εγώ....γύρω στις 7 Οκτώβρη και αγωνιώ...:lol:

Πότε πας εσύ στο γιατρό???

Ναι νομιζω αμέσως βγαίνει η γραμμή ελέγχου...δεν το έκανες με τα πρωινά ε?????μήπως ειχες πιει πολλα νερά και δεν ανιχνεύεται η ορμόνη??????

Δεν πρόλαβα και δεν είχα την υπομονή να περιμένω μέχρι αύριο ! Πάντως όχι, σήμερα ζήτημα να έχω πιει 2 ποτήρια νερό μόνο . Και σήμερα δεν μπόρεσα να φάω κανονικά ανακατευομουν και έχω τσιμπηματακια χαμηλά εναλλαξ στις ωοθήκες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mariangelap είπε:

Δεν πρόλαβα και δεν είχα την υπομονή να περιμένω μέχρι αύριο ! Πάντως όχι, σήμερα ζήτημα να έχω πιει 2 ποτήρια νερό μόνο . Και σήμερα δεν μπόρεσα να φάω κανονικά ανακατευομουν και έχω τσιμπηματακια χαμηλά εναλλαξ στις ωοθήκες. 

Δεν έχεις άλλο να κάνεις το πρωί;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...