Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Soho24 είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Ναι είναι μια χαρά για 1η χοριακή 🤗 Εύχομαι καλό διπλασιασμό. Πότε θα επαναλάβεις? 

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Την Κυριακή ξανά και μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο χαμηλό το νούμερο,όμως αυτό που μας ενδιαφέρει είναι να ανέβει αρκετά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ αν και σας παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό! 

Προσπαθούμε τους 3 τελευταίους μήνες για δεύτερο μωράκι.. Έχουμε ήδη ένα αγοράκι 16 μηνών.. 

Ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες αν υπάρχει περίπτωση τα συμπτώματα να αρχίσουν 6 μέρες μετά την επαφή. 

Καλώς σας βρήκα και εύχομαι σύντομα ολες να δούμε τις 2 γραμμες! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσι μου.. Εκατσα τωρα και διαβαζα ολα σας τα μηνύματα.. Σαββατοκύριακο αφιερωθηκα σε κατι φιλους μας που ηρθαν διακοπες και ημασταν ολη μερα εξω σαββατο και Κυριακή.. Μου βγηκε η κουραησ σημερα.. Πως δεν κοιμηθηκα ορθια στην δουλεια σημερα δεν ξερω.. Εχω πολυ υπνηλια τιε τελευταίες μερες και κοιμαμαι πανευκολα.. Αλλα ξεκινησα και δουλεια 14 του σεπτεμβρη οποτε μπορει και να ειναι το οτι απο τον μαρτιο καθομουν και τωρα ξαφνικα επεστρεψα δουλεια.. Ειμαι στην 27η μερα του κυκλου.. Φουλ πρησμενο στηθος εδω και 3 με 4 μερες.. Εχω υγρα που δεν σταματησαν μετα την ωορρηξία και περιμένω.. Εχω τσιμπηματα συνεχως στην σαλπιγγα μου.. Και καμια φορα και πιο χαμηλα.. Αυτα ολα ομως τα ξανα ειχα και το προηγουμενο μηνα και παλι ηρθε η περιοδος.. Οποτε δεν μου δινω ελπίδες Εντομεταξυ αν εγινε την 17η μερα η ωορρηξία ο κυκλος μου θα παει ως την 31 μερα? 

Μακαρι να μην έρθειιιιι!!!αντε να ειναι ο τυχερός σου μηνας!!!!!!!λογικά ναι...θα πιασεις τις 30 μερες...

Just now, Ellidr είπε:

Κ εμένα σήμερα πήγε στο 36.5

Λογικά θ αρχίσει να ανεβαίνει τώρα που είμαι στην 8 μέρα 

Εχθές είχαμε επαφή αλλά σήμερα δε θα έχουμε γιατί αύριο θα πάω για τον υπέρηχο 

Και αύριο δε θα έχουμε γιατί ο άντρας υπηρεσία 24ωρη 

Σκατουλακια 

Λέτε σήμερα να κάνω επαφή ; Παρ όλο που θα πάω αύριο για υπέρηχο να δούμε αυγουλάκια 

Ποιος ξέρει;

Δεν νομίζω κοριτσακι μου πως υπάρχει πρόβλημα αν θέλετε να έχετε κανονικα σημερα επαφη!!!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γράφω εδώ τα νέα μου για το θέμα κάπνισμα που με απασχολούσε..λόγω ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν κάπνιζα ούτε πριν αλλά ούτε στην διάρκεια και τώρα καπνίζω συστηματικά εδώ και ενάμιση χρόνο θεωρώ όπως είπα και πιο πάνω αδικία να καπνίζω τώρα σε μια ενδεχόμενη δεύτερη εγκυμοσύνη ή να κοπεί αφού μείνω έγκυος πάλι αδικία το νιώθω μιας και ο οργανισμός δεν θα είναι καθαρός με την μια..μετά από συννενοηση με τον γυναικολόγο μου και αφού τον ενημέρωσα ότι πλέον καπνίζω εδώ και ενάμιση χρόνο ένα εξάμηνο δηλ μετά την γέννα της κόρη μου.....και βάση του ιστορικού μου που γνωρίζει της πρώτης εγκυμοσύνης που συν κάποια προβλήματα που είχα και χρειάστηκα νοσηλεία είχα επίσης και πρόωρο γερασμένο πλακούντα πράγμα που με το κάπνισμα επιδεινώνεται είναι το πρωτο πράγμα που ρωτάνε αν ανακαλυψουν πρόωρο γερασμενο πλακούντα τότε δεν κάπνιζα αλλά επειδή πλέον ναι ο γιατρός για αποφυγή να ξανασυμβεί μου σύστησε 3μηνο χωρίς τσιγάρο πριν την σύλληψη αν μπορώ φυσικά .....

Είναι δεύτερη μέρα χωρίς τσιγάρο 

Ξεκίνησα και φιλισιν εδώ και μια εβδομάδα!

Τέλεια!!!!μπράβο σου!!!!!!!!!!είναι για ιερό σκοπό και ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφέρεις!!!!:wub:

Just now, Mamanino είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ αν και σας παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό! 

Προσπαθούμε τους 3 τελευταίους μήνες για δεύτερο μωράκι.. Έχουμε ήδη ένα αγοράκι 16 μηνών.. 

Ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες αν υπάρχει περίπτωση τα συμπτώματα να αρχίσουν 6 μέρες μετά την επαφή. 

Καλώς σας βρήκα και εύχομαι σύντομα ολες να δούμε τις 2 γραμμες! 

Να το χαίρεσαι το μπουμπουκακι σου και με το καλο και σύντομα να έρθει το δεύτερο!!!!λίγο νωρίς νομίζω είναι για συμπτώματα...τι νοιωθεις???μήπως είναι ωορηξιας συμπτώματα???

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Μακαρι να μην έρθειιιιι!!!αντε να ειναι ο τυχερός σου μηνας!!!!!!!λογικά ναι...θα πιασεις τις 30 μερες...

Δεν νομίζω κοριτσακι μου πως υπάρχει πρόβλημα αν θέλετε να έχετε κανονικα σημερα επαφη!!!

Τέλεια!!!!μπράβο σου!!!!!!!!!!είναι για ιερό σκοπό και ειμαι σιγουρη πως θα τα καταφέρεις!!!!:wub:

Να το χαίρεσαι το μπουμπουκακι σου και με το καλο και σύντομα να έρθει το δεύτερο!!!!λίγο νωρίς νομίζω είναι για συμπτώματα...τι νοιωθεις???μήπως είναι ωορηξιας συμπτώματα???

Ευχαριστώ πολύ! 

Νιώθω πολύ πρησμένη, εξαντλημένη και το έντερο μου δυσλειτουργει. Φούσκωμα και τσιμπήματα χαμηλά. 

Αυτά τα συμπτώματα τα είχα και στις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες (η πρώτη παλινδρομησε, μετά ήρθε το μωράκι μας). 

Ανυπομονώ πολύ και το θέλω πάρα πολύ.. Λογικά είναι από το μυαλό μου. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Ωορρηξία δεν είναι σίγουρα. Έγινε την περασμένη εβδομάδα. 15η μέρα έκανα υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός ότι έχει σκάσει το αυγουλακι μου. Την επόμενη μέρα είχα θετικό τεστ ωορρηξιας και έχω ποντάρει πολύ στην επαφή που είχαμε εκείνη την ημέρα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino είπε:

Ευχαριστώ πολύ! 

Νιώθω πολύ πρησμένη, εξαντλημένη και το έντερο μου δυσλειτουργει. Φούσκωμα και τσιμπήματα χαμηλά. 

Αυτά τα συμπτώματα τα είχα και στις δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες (η πρώτη παλινδρομησε, μετά ήρθε το μωράκι μας). 

Ανυπομονώ πολύ και το θέλω πάρα πολύ.. Λογικά είναι από το μυαλό μου. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Ωορρηξία δεν είναι σίγουρα. Έγινε την περασμένη εβδομάδα. 15η μέρα έκανα υπέρηχο και μου είπε ο γιατρός ότι έχει σκάσει το αυγουλακι μου. Την επόμενη μέρα είχα θετικό τεστ ωορρηξιας και έχω ποντάρει πολύ στην επαφή που είχαμε εκείνη την ημέρα! 

Ααααα αρα εισαι και εβδομάδα μετα την ωορρηξία????τότε φυσικά και μπορεί να είναι!!!!!!μακαριιιιιι:D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ααααα αρα εισαι και εβδομάδα μετα την ωορρηξία????τότε φυσικά και μπορεί να είναι!!!!!!μακαριιιιιι:D

Μακάρι! Σε ευχαριστώ για την θετική σου ενέργεια! Σου εύχομαι σύντομα να έρθει μία εγκυμοσύνη και να σου χαρίσει ένα ή δύο ή και περισσότερα γερά μωράκια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamanino είπε:

Μακάρι! Σε ευχαριστώ για την θετική σου ενέργεια! Σου εύχομαι σύντομα να έρθει μία εγκυμοσύνη και να σου χαρίσει ένα ή δύο ή και περισσότερα γερά μωράκια! 

Ευχαριστώ πολυ πολυ!!!!μακαρι πραγματικά για όλες!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamanino said:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ αν και σας παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό! 

Προσπαθούμε τους 3 τελευταίους μήνες για δεύτερο μωράκι.. Έχουμε ήδη ένα αγοράκι 16 μηνών.. 

Ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες αν υπάρχει περίπτωση τα συμπτώματα να αρχίσουν 6 μέρες μετά την επαφή. 

Καλώς σας βρήκα και εύχομαι σύντομα ολες να δούμε τις 2 γραμμες! 

Καλώς ήρθες στη τρελό παρέα μας!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Αφού είχες παρόμοια συμπτώματα στις άλλες σου εγκυμοσύνες πολύ πιθανό να είναι θετικό από τόσο νωρίς!! Αχ τι καλά εσύ πρέπει να μας δώσεις τα φώτα σου κ να κατά γράφουμε κ άλλα συμπτώματα!! Με το καλοο

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος said:

Γράφω εδώ τα νέα μου για το θέμα κάπνισμα που με απασχολούσε..λόγω ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν κάπνιζα ούτε πριν αλλά ούτε στην διάρκεια και τώρα καπνίζω συστηματικά εδώ και ενάμιση χρόνο θεωρώ όπως είπα και πιο πάνω αδικία να καπνίζω τώρα σε μια ενδεχόμενη δεύτερη εγκυμοσύνη ή να κοπεί αφού μείνω έγκυος πάλι αδικία το νιώθω μιας και ο οργανισμός δεν θα είναι καθαρός με την μια..μετά από συννενοηση με τον γυναικολόγο μου και αφού τον ενημέρωσα ότι πλέον καπνίζω εδώ και ενάμιση χρόνο ένα εξάμηνο δηλ μετά την γέννα της κόρη μου.....και βάση του ιστορικού μου που γνωρίζει της πρώτης εγκυμοσύνης που συν κάποια προβλήματα που είχα και χρειάστηκα νοσηλεία είχα επίσης και πρόωρο γερασμένο πλακούντα πράγμα που με το κάπνισμα επιδεινώνεται είναι το πρωτο πράγμα που ρωτάνε αν ανακαλυψουν πρόωρο γερασμενο πλακούντα τότε δεν κάπνιζα αλλά επειδή πλέον ναι ο γιατρός για αποφυγή να ξανασυμβεί μου σύστησε 3μηνο χωρίς τσιγάρο πριν την σύλληψη αν μπορώ φυσικά .....

Είναι δεύτερη μέρα χωρίς τσιγάρο 

Ξεκίνησα και φιλισιν εδώ και μια εβδομάδα!

Πωπωω μπράβο που το κόψες θέα!! Κ εγώ είπα θα προσπαθήσω αυτή την εβδομάδα τουλάχιστον με ηλεκτρονικό!! Πωπωω λεγε μου τέτοια να αρχίσω να αγχονομαι κ για γερασμένος πλακουντες άστα δεν θες να ξες από ποτέ καπνίζω κ ποσο, απ την μια λέω βρε άμα είναι να σε τύχει θα σε τύχει η φίλη μου απ τα δεκατρία κάπνιζε κ δεύτερο περιμένει τώρα τι να πω... Εννοείται βέβαια το κόψε μαχαίρι αλλά την τσάκωσα να κάνει κάνα τσιγαράκι που κ που προς θεού δεν λέω να το κάνουμε κ εμείς μακάρι να το κόψουμε για παντααα

Ααα κορίτσιααα μου ρχεταιιιι επιτέλους!!! Ουφφ ανακουφιστηκα άρχισα να νομίζω ότι κάτι έχω, τι παιχνίδια με έπαιξε αυτόν τον μήνα αντε να τελειώνει να ξεκινήσω προσπάθειες με όλες τις οδηγίες σας αχαχχα μαξιλάρια κατακόρυφους κορμακια σκατουλακια αχαχαχ κ ας μην ξανάρθει μεταα

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλώς ήρθες στη τρελό παρέα μας!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Αφού είχες παρόμοια συμπτώματα στις άλλες σου εγκυμοσύνες πολύ πιθανό να είναι θετικό από τόσο νωρίς!! Αχ τι καλά εσύ πρέπει να μας δώσεις τα φώτα σου κ να κατά γράφουμε κ άλλα συμπτώματα!! Με το καλοο

Πωπωω μπράβο που το κόψες θέα!! Κ εγώ είπα θα προσπαθήσω αυτή την εβδομάδα τουλάχιστον με ηλεκτρονικό!! Πωπωω λεγε μου τέτοια να αρχίσω να αγχονομαι κ για γερασμένος πλακουντες άστα δεν θες να ξες από ποτέ καπνίζω κ ποσο, απ την μια λέω βρε άμα είναι να σε τύχει θα σε τύχει η φίλη μου απ τα δεκατρία κάπνιζε κ δεύτερο περιμένει τώρα τι να πω... Εννοείται βέβαια το κόψε μαχαίρι αλλά την τσάκωσα να κάνει κάνα τσιγαράκι που κ που προς θεού δεν λέω να το κάνουμε κ εμείς μακάρι να το κόψουμε για παντααα

Καλώς σας βρήκα! 

Μακάρι να έχω θετικό τεστακι και να καταγράφουν στο αρχείο. Αν και μου φαίνεται πολύ νωρίς για να έχω συμπτώματα.

Επίσης να σας ρωτήσω τα υγρά της ωορρηξίας σε περίπτωση εγκυμοσύνης δεν σταματούν καθόλου; ή μειώνονται και μετά αυξάνονται; Θυμάμαι ότι είχα υγρά στις εγκυμοσύνες αλλά δεν θυμάμαι καθόλου πότε ξεκίνησαν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Το ίδιο και σε μένα και τα λεφτά που ζήτησε μου φάνηκαν υπερβολικά..850...!!!!

Τόσο ακριβές είναι αυτές οι εξετάσεις ιδιωτικά κορίτσια! Δυστυχώς υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση.. Εμένα γνωστή μου για αποξεση ιδιωτικά είχε δώσει 500 ευρώ χωρίς απόδειξη εννοείται! Και εμένα τόσο μου ζητούσαν για την αποξεση αλλά εγώ την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο κ έδωσα κάτι στο γιατρό επειδή το ήθελα όχι αναγκαστικά.. Επίσης μια φίλη μου που είχε πολυποδες έχει αφαιρέσει 2 φορές πάλι σε δημόσιο κ δεν πλήρωσε τίποτα!

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Γράφω εδώ τα νέα μου για το θέμα κάπνισμα που με απασχολούσε..λόγω ότι στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν κάπνιζα ούτε πριν αλλά ούτε στην διάρκεια και τώρα καπνίζω συστηματικά εδώ και ενάμιση χρόνο θεωρώ όπως είπα και πιο πάνω αδικία να καπνίζω τώρα σε μια ενδεχόμενη δεύτερη εγκυμοσύνη ή να κοπεί αφού μείνω έγκυος πάλι αδικία το νιώθω μιας και ο οργανισμός δεν θα είναι καθαρός με την μια..μετά από συννενοηση με τον γυναικολόγο μου και αφού τον ενημέρωσα ότι πλέον καπνίζω εδώ και ενάμιση χρόνο ένα εξάμηνο δηλ μετά την γέννα της κόρη μου.....και βάση του ιστορικού μου που γνωρίζει της πρώτης εγκυμοσύνης που συν κάποια προβλήματα που είχα και χρειάστηκα νοσηλεία είχα επίσης και πρόωρο γερασμένο πλακούντα πράγμα που με το κάπνισμα επιδεινώνεται είναι το πρωτο πράγμα που ρωτάνε αν ανακαλυψουν πρόωρο γερασμενο πλακούντα τότε δεν κάπνιζα αλλά επειδή πλέον ναι ο γιατρός για αποφυγή να ξανασυμβεί μου σύστησε 3μηνο χωρίς τσιγάρο πριν την σύλληψη αν μπορώ φυσικά .....

Είναι δεύτερη μέρα χωρίς τσιγάρο 

Ξεκίνησα και φιλισιν εδώ και μια εβδομάδα!

Κορίτσι μου μπράβο σου που πήρες την απόφαση! Μόνο καλό θα κάνεις και στον εαυτό σου και σε μια μελλοντική εγκυμοσύνη !! Να έχεις δύναμη και να πιστέψεις στον εαυτό σου και θα το κρατήσεις είμαι σίγουρη!!! 

Just now, Mamanino είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια! Είμαι νέα στο φόρουμ αν και σας παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό! 

Προσπαθούμε τους 3 τελευταίους μήνες για δεύτερο μωράκι.. Έχουμε ήδη ένα αγοράκι 16 μηνών.. 

Ήθελα να ρωτήσω τις πιο έμπειρες αν υπάρχει περίπτωση τα συμπτώματα να αρχίσουν 6 μέρες μετά την επαφή. 

Καλώς σας βρήκα και εύχομαι σύντομα ολες να δούμε τις 2 γραμμες! 

Καλώς ήρθες στην παρέα  μας κοπέλα μου!! Να σας ζήσει το μπεμπακι σας!! Εύχομαι να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αυτά που περιγράφεις και σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστακι κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Τόσο ακριβές είναι αυτές οι εξετάσεις ιδιωτικά κορίτσια! Δυστυχώς υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση.. Εμένα γνωστή μου για αποξεση ιδιωτικά είχε δώσει 500 ευρώ χωρίς απόδειξη εννοείται! Και εμένα τόσο μου ζητούσαν για την αποξεση αλλά εγώ την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο κ έδωσα κάτι στο γιατρό επειδή το ήθελα όχι αναγκαστικά.. Επίσης μια φίλη μου που είχε πολυποδες έχει αφαιρέσει 2 φορές πάλι σε δημόσιο κ δεν πλήρωσε τίποτα!

Κορίτσι μου μπράβο σου που πήρες την απόφαση! Μόνο καλό θα κάνεις και στον εαυτό σου και σε μια μελλοντική εγκυμοσύνη !! Να έχεις δύναμη και να πιστέψεις στον εαυτό σου και θα το κρατήσεις είμαι σίγουρη!!! 

Καλώς ήρθες στην παρέα  μας κοπέλα μου!! Να σας ζήσει το μπεμπακι σας!! Εύχομαι να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αυτά που περιγράφεις και σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστακι κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!❤

Ρώτησα σε δημόσιο αλλά που να βρεις ραντεβου...δεν υπάρχει πιθανότητα...εγω υστεροσκόπιση δεν θα κάνω...ας τα δώσω κάπου αλλου τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , sofiadu είπε:

Αν είμαι ακόμα στις γόνιμες θα φτάσει πάλι 36 μέρες αυτός ο κύκλος. Βέβαια με τον μικρό άρρωστο κ πάνω μου συνέχεια δεν παίζει επαφή συν ότι είναι νυχτερινός ο άντρας μου αυτή τη βδομάδα. Το έχω δεδομένο δλδ ότι τον έχασα αυτόν τον μήνα. Απλά μου κάνουν εντύπωση τα τόσα πολλά υγρά! 

εγω πιστευω οτι εισαι στις γόνιμες...36 μια χαρα ειναι..χαχαχα ρωτα και μενα που παει 40 κ πάνω χαχαχαχα 

πρίν από 28 λεπτά , Ellidr είπε:

Κ εμένα σήμερα πήγε στο 36.5

Λογικά θ αρχίσει να ανεβαίνει τώρα που είμαι στην 8 μέρα 

Εχθές είχαμε επαφή αλλά σήμερα δε θα έχουμε γιατί αύριο θα πάω για τον υπέρηχο 

Και αύριο δε θα έχουμε γιατί ο άντρας υπηρεσία 24ωρη 

Σκατουλακια 

Λέτε σήμερα να κάνω επαφή ; Παρ όλο που θα πάω αύριο για υπέρηχο να δούμε αυγουλάκια 

Ποιος ξέρει;

επαφη μπορείς να εχεις κ σήμερα!! απλά το μονο που ξέρω πχ για παπ τεστ δεν κάνει να εχεις επαφη 3 μερες πριν την εξέταση.τωρα για σένα επειδή απλά θα δείτε δεν νομιζω να υοαρχρι πρόβλημα να εχεις επαφή. 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! Διαβάζω καιρό το φορουμ κ χαίρομαι τόσο πολυ που βλέπω ολη αυτη την αλληλοστηριξη κ τη θετική ενέργεια.❤ Είμαστε κ εμείς στην προσπάθεια μετά απο μια παλινδρομη στη 14η εβδομάδα, τον περασμένο Μάρτιο. Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ ξεκίνησα να εχω ναυτία μια εβδομάδα μετά την επαφή!! Όπως καταλαβαινετε όταν ξεκινήσαμε παλι προσπαθειες αρχισα αμέσως να ψαχνω για συμπτώματα..Ειδικά τον περασμένο μήνα ημουν σχεδόν σίγουρη πως ημουν έγκυος με κατα φαντασίαν συμπτώματα φυσικά! Τώρα ειμαι στην 23η μέρα του κύκλου (με κύκλο 30-31ημ.) και εχω αποφασίσει πως όταν είναι να έρθει, θα έρθει! Το σκέφτομαι κ το ελπίζω, αλλά δεν ανυπομονώ. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική εξάλλου. Εύχομαι σε όλες μας υπομονή κ ενα θετικό τεστ σύντομα!❤

  • Μου αρέσει 5

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Καλώς ήρθες στη τρελό παρέα μας!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! Αφού είχες παρόμοια συμπτώματα στις άλλες σου εγκυμοσύνες πολύ πιθανό να είναι θετικό από τόσο νωρίς!! Αχ τι καλά εσύ πρέπει να μας δώσεις τα φώτα σου κ να κατά γράφουμε κ άλλα συμπτώματα!! Με το καλοο

Πωπωω μπράβο που το κόψες θέα!! Κ εγώ είπα θα προσπαθήσω αυτή την εβδομάδα τουλάχιστον με ηλεκτρονικό!! Πωπωω λεγε μου τέτοια να αρχίσω να αγχονομαι κ για γερασμένος πλακουντες άστα δεν θες να ξες από ποτέ καπνίζω κ ποσο, απ την μια λέω βρε άμα είναι να σε τύχει θα σε τύχει η φίλη μου απ τα δεκατρία κάπνιζε κ δεύτερο περιμένει τώρα τι να πω... Εννοείται βέβαια το κόψε μαχαίρι αλλά την τσάκωσα να κάνει κάνα τσιγαράκι που κ που προς θεού δεν λέω να το κάνουμε κ εμείς μακάρι να το κόψουμε για παντααα

Ααα κορίτσιααα μου ρχεταιιιι επιτέλους!!! Ουφφ ανακουφιστηκα άρχισα να νομίζω ότι κάτι έχω, τι παιχνίδια με έπαιξε αυτόν τον μήνα αντε να τελειώνει να ξεκινήσω προσπάθειες με όλες τις οδηγίες σας αχαχχα μαξιλάρια κατακόρυφους κορμακια σκατουλακια αχαχαχ κ ας μην ξανάρθει μεταα

Ε εντάξει εννοειται πως αν είναι να σε τύχει κάτι θα σου τύχει.....απλά σίγουρα καλά είναι αν την έχεις "πάθει" μια φορά να περνεις τα μέτρα σου η μαμά μου ας πούμε όταν ήταν έγκυος σε εμάς κάπνιζε ο καθένας κάνει ότι θεωρεί σωστό εννοειται....όχι να μην αρχίσεις να σκέφτεσαι τέτοια σκέψου μόνο να έρθει και μια χαρά θα κοπει και όταν έρθει η ώρα! Χαχαχαχαχ εγώ αφού μπορώ είπα να τα κάνω!

 

Just now, Evouska είπε:

Τόσο ακριβές είναι αυτές οι εξετάσεις ιδιωτικά κορίτσια! Δυστυχώς υπάρχει μεγάλη εκμετάλλευση.. Εμένα γνωστή μου για αποξεση ιδιωτικά είχε δώσει 500 ευρώ χωρίς απόδειξη εννοείται! Και εμένα τόσο μου ζητούσαν για την αποξεση αλλά εγώ την έκανα σε δημόσιο νοσοκομείο κ έδωσα κάτι στο γιατρό επειδή το ήθελα όχι αναγκαστικά.. Επίσης μια φίλη μου που είχε πολυποδες έχει αφαιρέσει 2 φορές πάλι σε δημόσιο κ δεν πλήρωσε τίποτα!

Κορίτσι μου μπράβο σου που πήρες την απόφαση! Μόνο καλό θα κάνεις και στον εαυτό σου και σε μια μελλοντική εγκυμοσύνη !! Να έχεις δύναμη και να πιστέψεις στον εαυτό σου και θα το κρατήσεις είμαι σίγουρη!!! 

Καλώς ήρθες στην παρέα  μας κοπέλα μου!! Να σας ζήσει το μπεμπακι σας!! Εύχομαι να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης αυτά που περιγράφεις και σύντομα να έχεις ένα θετικό τεστακι κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!❤

Είμαι σίγουρη πως κάνω μόνο καλό το αισθανομαι,, αισθανομαι την ευεξία έφυγε και ο παλιοβηχας εκείνος ο ενοχλητικός με τον καιρό θα συνηθίσω και τα πρωινά που δυσκολεύομαι με τον καφέ ήδη σήμερα δεν ζοριστηκα σχεδόν καθόλου χθες ήταν δύσκολα μην λέω ψέματα! Έχω και περίοδο αυτές τις μέρες και τρώω ότι βρω μπροστά μου


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα δύσκολη μέρα ήθελα να δείρω όποιον έβλεπα μπροστά μου... Κοντεύουν οι μερες κ με πιάνει φαίνεται. Από χθες το έντερο μου έχει δέσει κόμπο αν κ πάω καλά με το νο2 αλλά ώρες ώρες με χτυπάει αντανακλα ο πόνος κ από κάτω.. νιώθω λίγο περίεργα από κάτω.. το στήθος  είναι πρησμένο κ πλέον πονάω κ στα δύο. Αποφάσισα αν κ νωρίς αύριο να κάνω το πρώτο τεστ... Ξέρω θα με κραξετε αλλά φοβάμαι πολύ με την δουλειά μου κ θέλω όσο πιο νωρίς να το ξέρω γτ αν με το καλό συμβαίνει θέλω να το προστατέψω.... Αυταααα...:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...