Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

 

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα

Ακούστε τα νέα μου

Λοιπόν έχω 8 τουλάχιστον που είναι γύρω στο 1.5 εκ 

Και κάνα δυο ακόμα λίγο πιο μικρά και είμαι στη 9 μέρα 

Αλλά 

Ενδομήτριο 5εκ 

Δυστυχώς 

Οπότε παίρνουμε cyclakour 

Κάτι τέτοιο και κάνουμε το σταυρό μας μέχρι την Παρασκευή που θα ξαναπώ να έχει πάει τουλάχιστον 8 

Πείτε γνώμες

8????μπράβο κοριτσακι μου!ρε συ 15 χιλιοστά???μια χαρά μεγάλα είναι αυτά!!!ανταποκριθηκες πολυ καλά!!!το ενδομητριο οκ για 9η μερα ειναι λιγο λεπτό ομως αυτό δε λέει κάτι...το cyclacur θα το βοηθησει θα δεις..μονο τα άσπρα θα παίρνεις ε?Παρασκευή ξαναπάς???μια χαρά θα είναι!!!τέλεια νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr είπε:

Κορίτσια μου όμορφα

Ακούστε τα νέα μου

Λοιπόν έχω 8 τουλάχιστον που είναι γύρω στο 1.5 εκ 

Και κάνα δυο ακόμα λίγο πιο μικρά και είμαι στη 9 μέρα 

Αλλά 

Ενδομήτριο 5εκ 

Δυστυχώς 

Οπότε παίρνουμε cyclakour 

Κάτι τέτοιο και κάνουμε το σταυρό μας μέχρι την Παρασκευή που θα ξαναπώ να έχει πάει τουλάχιστον 8 

Πείτε γνώμες

τα ωοθυλακια ειναι πολυ καλα ,τωρα ναι το ενδομητριο το θέλουμε πανω απο 8 αν δεν κάνω λάθος, απλα νομιζω αυξάνετε ακομα μεχρι και την ωορρηξια που εσύ δεν έχεις κάνει ακόμα.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ θα κλάψω βρε γλυκούλα μου τι μου είπες τώρα...ξέρεις τι αδικία είναι.εχω γειτονιά κοπέλα 38 χρονών είχε ένα αγοράκι κ έπιασε μετά δίδυμα καταλάθος.εβριζε μέσα στον υπέρηχο(όχι ρε π'""*"στη μου) όταν της δήλωσε ο γιατρός την εγκυμοσύνη.δηλωνει ότι δεν ήθελε παιδιά άντε ένα ήταν οκ αλλά τα δύο με τίποτα.τα ακούω όλη μέρα να κλαίνε.το χειρότερο όταν έβγαλα το πρώτο μου κ θρηνούσα τα άκουγα λεχουδια να ουρλιάζουμε όλη νύχτα κ να μην σηκώνεται κανένας κ κάποια στιγμή ακούω το εξής ( τον Χριστό σου την Παναγία σου κ'""*'λοπαιδο πάρτο γάλα.και δεν σου μιλάω για κοινωνικής ιδιαιτερότητας άτομα.ειμαστε σε καλή περιοχή.συγνωμη για κατεβατο αλλά μακάρι ο Θεός να σας στείλει μωράκια τώρα κιόλας εσάς που δεν έχετε κ τα αξίζετε όσο καμία.

Καμια φορά φτάνεις στο σημείο και αναρωτιέσαι γιατί???γιατί να κάνουν παιδιά αυτες οι γυναίκες που δε τα θέλουν η που τα πετάνε και άλλες γυναίκες να προσπαθούν χρονια να κάνουν τα πάντα και να μην έρχεται!!

Just now, Arriel_83 είπε:

Ναι ναι ξέρω. Αύριο έχω ραντεβού με γυναικολόγο να δω τι μπορεί να παίζει. Εύχομαι μόνο να μην είναι καμία κύστη ή να μην ήρθε η εμμηνόπαυση γιατί δεν ξέρω αν θα το αντέξω. 

(Να πω εδώ ότι περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω εξωσωματική και είναι τρελό ότι μου κάνει τώρα αυτά τα παιχνίδια η φύση).

Να ξέρεις σε καταλαβαίνω χίλια τα 100....ισως όμως και η αγωνία σου αυτή να κανεο χειρότερη τη καθυστέρηση...μην αγχώνεσαι με την εμμηνόπαυση...γιατι όμως ξεκινάς εξωσωματικη????

Just now, Emilly είπε:

Πιστεύω θα είναι κάτι καλό άντε να δούμε την πεμπτη

Τι 8 ;;;;αααα πολλά ρε φίλη.15 χιλιοστά αβγά είναι όνειρο.σε λίγες μέρες θα σκάσει ένα.με φυσικό κύκλο έβγαλες 8;;;;;ηη πήρες κάτι;;;το ενδομήτριο είναι λεπτό αυτή την στιγμή.αλλα θα παχύνει κ θα φτάσει 8 στην ωορηξια.αλλες φορές έτυχε να το μετρήσεις αναλογη μέρα;;;;;τα αβγά σκάνε 18 ως 22 χιλιοστά.οποτε τρεις μέρες ακόμα νομίζω.τι σου είπε ο δόκτωρ;;;;

Εγώ που έχω πάντα παχύ είχα 8 χιλιοστά 8 μέρα αλλά ωοθυλάκια είχα θυμάμαι ένα 15,5 χιλιοστά κ εγώ ένα στην μια κ ένα στην άλλη 13,5 πείτε τώρα κ εσείς γνώμες έπρεπε να είχα πιο πολλά ηηη μήπως αυτός δεν μου είπε τι υπόλοιπα είχα ανώριμα;;;;;;μια άλλη φορά που είχα πάει σε άλλον μετά από αποξεση είχα εφτά ωοθυλάκια κ εκεί με είχε ρωτήσει εκείνος αν έπαιρνα φάρμακα.κ ήταν όντως από την επίδραση της κλομιφαινης που είχα πάρει πριν τρεις μήνες κ συνέχιζε η υπερδιέγερση.

Με μικρή διεγερση και είχες δυο???η χωρίς διέγερση???αν ήταν χωρίς είναι μια χαρά....φυσιολογικότατο...αν ήταν με μικρή διέγερση ηταν λίγα ομως..

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Να ξέρεις σε καταλαβαίνω χίλια τα 100....ισως όμως και η αγωνία σου αυτή να κανεο χειρότερη τη καθυστέρηση...μην αγχώνεσαι με την εμμηνόπαυση...γιατι όμως ξεκινάς εξωσωματικη????

Γιατί έχω χαμηλή ΑΜΗ :(  (37 ετών είμαι).

Και όταν λέμε χαμηλή, γιατί το λέω στους γιατρούς και γελάνε (τύπου είμαι υπερβολική), οι εξετάσεις δείχνουν 0,1 (είτε με ng είτε με pmol).

Εκτός από αυτή που έκανα πριν κάτι εβδομάδες που έδειξε 0,3 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Πήρα τα femara

Ναι τη παρασκευή θα πάω πάλι ,να δούμε αν ωρίμασαν ,να πάνε τουλάχιστον στα 18 χιλιοστά 

Και να δούμε αν παχύνει και το ενδομήτριο

Ο Θεός βοηθός

Θα παχύνει το ενδομήτριο.παλι σε ρωτάω θυμάσαι άλλη μέτρηση;;;;;;μήπως έτυχε τώρα ηηη είναι γενικά λεπτό..αυτό μπορεί να είναι κ η απάντηση και έπρεπε να παίρνεις γενικά αγωγή στο δεύτερο μισό του κύκλου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Vasoula είπε:

 

8????μπράβο κοριτσακι μου!ρε συ 15 χιλιοστά???μια χαρά μεγάλα είναι αυτά!!!ανταποκριθηκες πολυ καλά!!!το ενδομητριο οκ για 9η μερα ειναι λιγο λεπτό ομως αυτό δε λέει κάτι...το cyclacur θα το βοηθησει θα δεις..μονο τα άσπρα θα παίρνεις ε?Παρασκευή ξαναπάς???μια χαρά θα είναι!!!τέλεια νέα!!!

Ναι μόνο τα άσπρα

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Καμια φορά φτάνεις στο σημείο και αναρωτιέσαι γιατί???γιατί να κάνουν παιδιά αυτες οι γυναίκες που δε τα θέλουν η που τα πετάνε και άλλες γυναίκες να προσπαθούν χρονια να κάνουν τα πάντα και να μην έρχεται!!

Να ξέρεις σε καταλαβαίνω χίλια τα 100....ισως όμως και η αγωνία σου αυτή να κανεο χειρότερη τη καθυστέρηση...μην αγχώνεσαι με την εμμηνόπαυση...γιατι όμως ξεκινάς εξωσωματικη????

Με μικρή διεγερση και είχες δυο???η χωρίς διέγερση???αν ήταν χωρίς είναι μια χαρά....φυσιολογικότατο...αν ήταν με μικρή διέγερση ηταν λίγα ομως..

Όχι τα δύο τα είχα τον Μάρτιο τώρα με το τίποτα.κ είχα 8 μέρα 8 χιλιοστά ενδομήτριο κ ένα ωοθυλακιο 15,5 στην μια ωοθήκη κ ένα στην άλλη 13,5 χωρίς φάρμακα.θα μπορούσα να είχα παραπάνω;;;;;δεν ξέρω.και δεν θυμάμαι μήπως μου υπέδειξε τα κυρίαρχα αυτός κ δεν επεκταθηκε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

Γιατί έχω χαμηλή ΑΜΗ :(  (37 ετών είμαι).

Και όταν λέμε χαμηλή, γιατί το λέω στους γιατρούς και γελάνε (τύπου είμαι υπερβολική), οι εξετάσεις δείχνουν 0,1 (είτε με ng είτε με pmol).

Εκτός από αυτή που έκανα πριν κάτι εβδομάδες που έδειξε 0,3 

Η τιμή της αμη δεν αλλάζει γενικά την έκανες σε άλλο εργαστήριο????γιατί το 0.1 και το 0.3 μια διαφορά την εχουν...που και πάλι χαμηλή είναι...εχεις δικιο.....εχεις ελέγξει fsh και ε2??

Just now, Emilly είπε:

Όχι τα δύο τα είχα τον Μάρτιο τώρα με το τίποτα.κ είχα 8 μέρα 8 χιλιοστά ενδομήτριο κ ένα ωοθυλακιο 15,5 στην μια ωοθήκη κ ένα στην άλλη 13,5 χωρίς φάρμακα.

Ααααα αυτα ειναι μια χαρά τότε...πολυ καλο ενδομήτριο και μια χαρά και τα ωοθηλακια!!!εγω χωρίς φάρμακα συνήθως έχω ένα μόνο......μια φορά μόνο είχαμε βρει και ενα δεύτερο αρκετά πιο μικρό!

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Η τιμή της αμη δεν αλλάζει γενικά την έκανες σε άλλο εργαστήριο????γιατί το 0.1 και το 0.3 μια διαφορά την εχουν...που και πάλι χαμηλή είναι...εχεις δικιο.....εχεις ελέγξει fsh και ε2??

Ααααα αυτα ειναι μια χαρά τότε...πολυ καλο ενδομήτριο και μια χαρά και τα ωοθηλακια!!!εγω χωρίς φάρμακα συνήθως έχω ένα μόνο......μια φορά μόνο είχαμε βρει και ενα δεύτερο αρκετά πιο μικρό!

Γενικά πόσα είναι το given να έχεις..χωρίς φάρμακα.τρια στην κάθε μία ας πούμε;;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Γενικά πόσα είναι το given να έχεις..χωρίς φάρμακα.τρια στην κάθε μία ας πούμε;;;

Παίζουν πολλα ρόλο...η ηλικία σίγουρα και η αμη αλλα και παλι καθε κύκλος διαφέρει...αλλα ετσι και αλλιώς ενα μόνο μας νοιάζει...πάντα ενα θα είναι πιο μεγάλο που συνήθως είναι και αυτό π σπάει....και μας δίνει το ωάριο...τα υπόλοιπα τα απορροφάει ονοργανισμος μας....αυτο πάντα χωρίς φάρμακα....για εμένα που ξέρω να σου πω σίγουρα στα 33 μου με αμη 0,2 εκανα καθε μηνα π το παρακολουθούσαμε ενα ωοθηλακιο....που μεγάλωνε και έσπαγε...μόνο έναν μηνα ετυχε και ειχα 2...ομως το ενα ας πούμε ηταν 18 χιλιοστά και το αλλο 12....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Πήρα τα femara

Ναι τη παρασκευή θα πάω πάλι ,να δούμε αν ωρίμασαν ,να πάνε τουλάχιστον στα 18 χιλιοστά 

Και να δούμε αν παχύνει και το ενδομήτριο

Ο Θεός βοηθός

Πες Μ λίγο ellidr πόσες μέρες κύκλο έχεις εσύ???γιατί είμαστε και μαζί τώρα στην 9η μέρα οπότε να υπολογίζω κ εγώ μαζί με εσένα πότε θα κάνω ωορρηξία...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

Γιατί έχω χαμηλή ΑΜΗ :(  (37 ετών είμαι).

Και όταν λέμε χαμηλή, γιατί το λέω στους γιατρούς και γελάνε (τύπου είμαι υπερβολική), οι εξετάσεις δείχνουν 0,1 (είτε με ng είτε με pmol).

Εκτός από αυτή που έκανα πριν κάτι εβδομάδες που έδειξε 0,3 

Αγάπη μου κ εμένα η αμη είναι 0.3

Και μόλις γύρισα από υπέρηχο με περίπου 10 ωοθυλάκια καλής πάχυνσης 

Παίζουν ρόλο όλες οι ορμονολογικες μαζί 

Μη κοιτάς μόνο την αμη 

Αλλά σε συνδιασμό με τις άλλες fsh lh ,και τα λοιπά

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Η τιμή της αμη δεν αλλάζει γενικά την έκανες σε άλλο εργαστήριο????γιατί το 0.1 και το 0.3 μια διαφορά την εχουν...που και πάλι χαμηλή είναι...εχεις δικιο.....εχεις ελέγξει fsh και ε2??

Just now, Emilly said:

Η Ε2 δεν θυμάμαι πόσο είναι αλλά είναι στα φυσιολογικά πλαίσια. Η FSH όταν την είχα κάνει τον Ιούνιο ήταν 19... Όχι πολύ καλή το ξέρω.. Μου είπαν ότι είναι κοντά η εμμηνόπαυση. Από την άλλη, λόγω ηλικίας μου είπαν ότι αυτά είναι χαζομάρες. Δεν έχω ιδέα. Όπως και να έχει, ετοιμάζομαι για ήπια διέγερση (femara)  @Ellidr

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

Η Ε2 δεν θυμάμαι πόσο είναι αλλά είναι στα φυσιολογικά πλαίσια. Η FSH όταν την είχα κάνει τον Ιούνιο ήταν 19... Όχι πολύ καλή το ξέρω.. Μου είπαν ότι είναι κοντά η εμμηνόπαυση. Από την άλλη, λόγω ηλικίας μου είπαν ότι αυτά είναι χαζομάρες. Δεν έχω ιδέα. Όπως και να έχει, ετοιμάζομαι για ήπια διέγερση (femara)  @Ellidr

ενταξει η εμμηνοπαυση μπορει να αργησει γενικα δεν υπαρχει καθορισμενος χρονος που ερχετε ακομα κ με χαλια εξετασεις. ομως η αληθεια ειναι οτι γενικα πρεπει να βιαστεις.  πλεον με τους φυσικους κυκλους κ φυσικους τροποποιημενους οι περισοτεροι εξωσωματικοι ειναι εξικοιωμενοι κ μπορεις να μαζεψεις αρκετα κ καλα ωαρια ωστε να τα καταφερεις μια χαρα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

ενταξει η εμμηνοπαυση μπορει να αργησει γενικα δεν υπαρχει καθορισμενος χρονος που ερχετε ακομα κ με χαλια εξετασεις. ομως η αληθεια ειναι οτι γενικα πρεπει να βιαστεις.  πλεον με τους φυσικους κυκλους κ φυσικους τροποποιημενους οι περισοτεροι εξωσωματικοι ειναι εξικοιωμενοι κ μπορεις να μαζεψεις αρκετα κ καλα ωαρια ωστε να τα καταφερεις μια χαρα. 

Ναι αυτό έχουμε ξεκινήσει. Κάναμε μία ωοληψία σε φυσικό κύκλο όπου δεν βρήκαμε ωάριο και ετοιμάζομαι τώρα για φυσικό τροποποιημένο με femara. Αλλά έχω να αδιαθετήσω από τις 25 Αυγούστου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...