Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος said:

Ε εντάξει εννοειται πως αν είναι να σε τύχει κάτι θα σου τύχει.....απλά σίγουρα καλά είναι αν την έχεις "πάθει" μια φορά να περνεις τα μέτρα σου η μαμά μου ας πούμε όταν ήταν έγκυος σε εμάς κάπνιζε ο καθένας κάνει ότι θεωρεί σωστό εννοειται....όχι να μην αρχίσεις να σκέφτεσαι τέτοια σκέψου μόνο να έρθει και μια χαρά θα κοπει και όταν έρθει η ώρα! Χαχαχαχαχ εγώ αφού μπορώ είπα να τα κάνω!

 

Είμαι σίγουρη πως κάνω μόνο καλό το αισθανομαι,, αισθανομαι την ευεξία έφυγε και ο παλιοβηχας εκείνος ο ενοχλητικός με τον καιρό θα συνηθίσω και τα πρωινά που δυσκολεύομαι με τον καφέ ήδη σήμερα δεν ζοριστηκα σχεδόν καθόλου χθες ήταν δύσκολα μην λέω ψέματα! Έχω και περίοδο αυτές τις μέρες και τρώω ότι βρω μπροστά μου

Μπράβο! Δείξε μας τον δρόμο να το κόψουμε και εμείς μια και καλή το ρημαδι! Πρώτα πρώτα για εμάς και μετά για την οικογένεια μας!

Εγώ έκανα συμβουλευτική διακοπής καπνίσματος μετά από 3 αποτυχημένες προσπάθειες διακοπής και το πρόγραμμα ηταν με τη μέθοδο της μείωσης. Τώρα είμαι στα 7 τη μέρα και νιώθω ότι δε μπορώ να μειώσω αλλο. Εκει στα 7-8 πάντα κολλάω στη μείωση. Νομίζω πρέπει απλά να δοκιμάσω και εγώ (πάλι) μαχαίρι.

  • Μου αρέσει 1

aynVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσορίσατε στο παρεακι μας κοριτσια ευχομαι συντομα ολες μας μς ενα θετικο τεστ.. Εγω δευτερη φορά που κοιμηθηκ βαρια γκαι ειδα ονειρο για εγκυμοσυνη.. Ειδα οτι εκανα τεστ και βγηκε θετικο και φωναζα... Τσιριζα εκλαιγα.. Πφφφ... Μακαρι να ειναι αυτος ο μηνας.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Ρώτησα σε δημόσιο αλλά που να βρεις ραντεβου...δεν υπάρχει πιθανότητα...εγω υστεροσκόπιση δεν θα κάνω...ας τα δώσω κάπου αλλου τα λεφτα.

Ναι η αλήθεια εγώ είμαι σε νησί όποτε εδώ είναι πιο εύκολα σχετικά λόγω μικρής κοινωνίας, σκέψου μίλησα με γυναικολόγο του νοσοκομείου κ με έβαλε για αποξεση την επόμενη μέρα.. αλλά για υστεροσκοπηση δεν ξέρω κ αν υπάρχουν τα κατάλληλα μηχανήματα στο δημόσιο! Δεν έχω ιδέα! Γενικά θα μπορούσες να ρωτήσεις σε κάποιο δημόσιο πότε δε ξέρεις ίσως να είσαι τυχερή και να βρεις άμεσα ραντεβού!! 

Just now, Marialena86 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Διαβάζω καιρό το φορουμ κ χαίρομαι τόσο πολυ που βλέπω ολη αυτη την αλληλοστηριξη κ τη θετική ενέργεια.❤ Είμαστε κ εμείς στην προσπάθεια μετά απο μια παλινδρομη στη 14η εβδομάδα, τον περασμένο Μάρτιο. Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ ξεκίνησα να εχω ναυτία μια εβδομάδα μετά την επαφή!! Όπως καταλαβαινετε όταν ξεκινήσαμε παλι προσπαθειες αρχισα αμέσως να ψαχνω για συμπτώματα..Ειδικά τον περασμένο μήνα ημουν σχεδόν σίγουρη πως ημουν έγκυος με κατα φαντασίαν συμπτώματα φυσικά! Τώρα ειμαι στην 23η μέρα του κύκλου (με κύκλο 30-31ημ.) και εχω αποφασίσει πως όταν είναι να έρθει, θα έρθει! Το σκέφτομαι κ το ελπίζω, αλλά δεν ανυπομονώ. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική εξάλλου. Εύχομαι σε όλες μας υπομονή κ ενα θετικό τεστ σύντομα!❤

Κοριτσάκι μου καλωσήρθες!! Μαζί είμαστε κ εγώ 23η μέρα σήμερα!! Κ εμείς αυτόν τον μήνα ξεκινήσαμε τις προσπάθειες ξανά, είχα αποβολή τον Ιούλιο. Είμαστε πολλές κοπέλες από το φόρουμ δυστυχώς με ατυχίες ακομα κ απο την πρώτη εγκυμοσύνη αλλα αργά ή γρήγορα όλες θα τα καταφέρουμε!! Εύχομαι να έχεις σύντομα ένα θετικό τεστακι κ μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Ellidr είπε:

Όχι κορίτσι μου 

Μη σε πιάνει πανικός 

Αν δεν έχεις σκοπό να προχωρήσεις σε υποβοηθούμενη 

Ζήσε τον έρωτα με τον αντρουλη σου 

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου 

Άσε τις εξετάσεις ,που προκαλούν άγχος από μόνες τους 

Κ αν έρθει ,καλώς να έρθει 

Δεν υπάρχει λόγος άγχους 

Τώρα αν θες να πας σε άλλες μεθόδους 

Πρέπει να τις κάνεις τις εξετάσεις 

Για να δεις που βρίσκεσαι

 

Καμία μέθοδος μόνο σ**""*ξ.εχω κουραστεί πολύ οπότε......ας τα να πάνε.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena86 είπε:

Γειά σας κορίτσια! Διαβάζω καιρό το φορουμ κ χαίρομαι τόσο πολυ που βλέπω ολη αυτη την αλληλοστηριξη κ τη θετική ενέργεια.❤ Είμαστε κ εμείς στην προσπάθεια μετά απο μια παλινδρομη στη 14η εβδομάδα, τον περασμένο Μάρτιο. Ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη κ ξεκίνησα να εχω ναυτία μια εβδομάδα μετά την επαφή!! Όπως καταλαβαινετε όταν ξεκινήσαμε παλι προσπαθειες αρχισα αμέσως να ψαχνω για συμπτώματα..Ειδικά τον περασμένο μήνα ημουν σχεδόν σίγουρη πως ημουν έγκυος με κατα φαντασίαν συμπτώματα φυσικά! Τώρα ειμαι στην 23η μέρα του κύκλου (με κύκλο 30-31ημ.) και εχω αποφασίσει πως όταν είναι να έρθει, θα έρθει! Το σκέφτομαι κ το ελπίζω, αλλά δεν ανυπομονώ. Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική εξάλλου. Εύχομαι σε όλες μας υπομονή κ ενα θετικό τεστ σύντομα!❤

Καλως ήρθες Μαριαλενα μου και λυπάμαι πολύ για την παλινδρομη...όντως λογω της μεγάλης επιθυμίας μας πολλες φορες φανταζόμαστε συμπτώματα...έχουμε υπάρξει όλες εκει......ελπίζω αυτός να είναι όντως ο μήνας σου!!!!!!:wub:

Παράθεση

 

 

Just now, Wannabemama είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σήμερα δύσκολη μέρα ήθελα να δείρω όποιον έβλεπα μπροστά μου... Κοντεύουν οι μερες κ με πιάνει φαίνεται. Από χθες το έντερο μου έχει δέσει κόμπο αν κ πάω καλά με το νο2 αλλά ώρες ώρες με χτυπάει αντανακλα ο πόνος κ από κάτω.. νιώθω λίγο περίεργα από κάτω.. το στήθος  είναι πρησμένο κ πλέον πονάω κ στα δύο. Αποφάσισα αν κ νωρίς αύριο να κάνω το πρώτο τεστ... Ξέρω θα με κραξετε αλλά φοβάμαι πολύ με την δουλειά μου κ θέλω όσο πιο νωρίς να το ξέρω γτ αν με το καλό συμβαίνει θέλω να το προστατέψω.... Αυταααα...:wub:

Ποιος να σε κράξει καλε?????σε ποια μερα θα εισαι αύριο???θα έχει πιθανότητα να δείξει το τεστ????

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *Vasoula είπε:

Καλως ήρθες Μαριαλενα μου και λυπάμαι πολύ για την παλινδρομη...όντως λογω της μεγάλης επιθυμίας μας πολλες φορες φανταζόμαστε συμπτώματα...έχουμε υπάρξει όλες εκει......ελπίζω αυτός να είναι όντως ο μήνας σου!!!!!!:wub:

 

Ποιος να σε κράξει καλε?????σε ποια μερα θα εισαι αύριο???θα έχει πιθανότητα να δείξει το τεστ????

Αύριο 24η κ μου πήρε ο άντρας μου το self clear το διπλό. Είναι καλό ξέρετε;;; Έχει χειρότερο άγχος από μένα αφού θέλει να το κάνω τώρα. Φυσικά ότι κ να λέει το πρωί θα το κάνω... Λέω να κάνω αυτό το πρωί κ αν δεν δείξει κάτι να κάνω κ ένα την Παρασκευή..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Καμία μέθοδος μόνο σ**""*ξ.εχω κουραστεί πολύ οπότε......ας τα να πάνε.

Ναι ρε συ 

Εσύ έπρεπε να το διασκεδάζεις περισσότερο απ' όλες μας 

Δωσ  του να καταλάβει

Just now, Wannabemama είπε:

Αύριο 24η κ μου πήρε ο άντρας μου το self clear το διπλό. Είναι καλό ξέρετε;;; Έχει χειρότερο άγχος από μένα αφού θέλει να το κάνω τώρα. Φυσικά ότι κ να λέει το πρωί θα το κάνω... Λέω να κάνω αυτό το πρωί κ αν δεν δείξει κάτι να κάνω κ ένα την Παρασκευή..

Κοίτα 

Εγώ θα το έκανα 

Δε θέλω να σου βάζω ιδέες 

Αλλά θα το έκανα 

Χαχαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι ρε συ 

Εσύ έπρεπε να το διασκεδάζεις περισσότερο απ' όλες μας 

Δωσ  του να καταλάβει

Κοίτα 

Εγώ θα το έκανα 

Δε θέλω να σου βάζω ιδέες 

Αλλά θα το έκανα 

Χαχαχαχα

Το ξέρω κ εγώ κάτω από άλλες συνθήκες θα το είχα ήδη κάνει.. αλλά ενώ πάντα έχεις την θετική σκέψη μέσα σου υπάρχει κ η απογοήτευση!! Επειδή τον προηγούμενο μήνα το πέρασα λίγο άσχημα.. για μια μέρα μετά είπα πάμε παρακάτω!!! Θα το κάνω το πρωί ώστε αααααν βγει θετικό να κάνω κατευθείαν την χοριακη πριν πάω στην δουλειά!! Αν έστω γίνει αυτό (σενάριο Φώσκολου) δεν ξέρω με τι διάθεση κ αν θα δουλέψω μέχρι να σχολάσω.. στο αρνητικό έχω εμπειρία... Χιχι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Το ξέρω κ εγώ κάτω από άλλες συνθήκες θα το είχα ήδη κάνει.. αλλά ενώ πάντα έχεις την θετική σκέψη μέσα σου υπάρχει κ η απογοήτευση!! Επειδή τον προηγούμενο μήνα το πέρασα λίγο άσχημα.. για μια μέρα μετά είπα πάμε παρακάτω!!! Θα το κάνω το πρωί ώστε αααααν βγει θετικό να κάνω κατευθείαν την χοριακη πριν πάω στην δουλειά!! Αν έστω γίνει αυτό (σενάριο Φώσκολου) δεν ξέρω με τι διάθεση κ αν θα δουλέψω μέχρι να σχολάσω.. στο αρνητικό έχω εμπειρία... Χιχι

Βρε τρέλανε μας αύριο 

Να πάει και  σε μας καλά η μέρα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Βρε τρέλανε μας αύριο 

Να πάει και  σε μας καλά η μέρα

Ααααχχ μακάρι κορίτσια μου να ξεκινήσει καλά η αυριανή μέρα κ μέχρι αρχές του άλλου να έχουμε όλες μας καλά αποτελέσματα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Wannabemama είπε:

Ααααχχ μακάρι κορίτσια μου να ξεκινήσει καλά η αυριανή μέρα κ μέχρι αρχές του άλλου να έχουμε όλες μας καλά αποτελέσματα!!!

Θα με κάνεις να μπαίνω όλο το πρωί να δω τι εκανεςςςς!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Θα με κάνεις να μπαίνω όλο το πρωί να δω τι εκανεςςςς!!! 

7 θα το κάνω μέχρι τις 7μιση θα έχω απαντήσει .. εντάξει ξέρω κ εγώ η ίδια ότι είναι νωρίς για να δείξει... Πήρα όμως από τα πιο ευαίσθητα όπως λένε!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κορίτσια μου!!! Θα τρελαθώ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

7 θα το κάνω μέχρι τις 7μιση θα έχω απαντήσει .. εντάξει ξέρω κ εγώ η ίδια ότι είναι νωρίς για να δείξει... Πήρα όμως από τα πιο ευαίσθητα όπως λένε!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά κορίτσια μου!!! Θα τρελαθώ....

Εμεις θα τρελαθούμε μαζί σου χαχαχαχ.αν ολα πανε καλα ολες θα πανυγηρισουμε μαζί σου. Καλα δεν βλεπω να κοιμάσαι το βραδυ ουτε εγω θα κοιμομουν . 07:00 και 07:05  μας λες τα αποτελεσματα   :-):-)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Εμεις θα τρελαθούμε μαζί σου χαχαχαχ.αν ολα πανε καλα ολες θα πανυγηρισουμε μαζί σου. Καλα δεν βλεπω να κοιμάσαι το βραδυ ουτε εγω θα κοιμομουν . 07:00 και 07:05  μας λες τα αποτελεσματα   :-):-)

Χαχα μακάρι κορίτσια μου κ ας ξυπνήσω κ από τις 5. Με έχω ικανή να κοιμηθώ από τις 10 ...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wannabemama είπε:

Χαχα μακάρι κορίτσια μου κ ας ξυπνήσω κ από τις 5. Με έχω ικανή να κοιμηθώ από τις 10 ...

Εγω 5 ξυπναω κάθε μερα οποτε ξυπνα να το κάνεις ,θα εχεις παρεα χαχαχαχ

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...