Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Arriel_83 said:

35η ημέρα του κύκλου και ακόμη να έρθει περίοδος. 1 εβδομάδα καθυστέρηση δηλαδή. Και το τεστ εγκυμοσυνης αρνητικο. 

Όταν σου κάνει πλάκα η φυση δεν είναι καθόλου αστείο. Ο σύζυγος από την άλλη πιστεύει ότι μπορεί και να έχει γίνει το θαύμα. 

Είχε καμία άλλη παρόμοια εμπειρία? 

 

Just now, Arriel_83 said:

Ναι ναι ξέρω. Αύριο έχω ραντεβού με γυναικολόγο να δω τι μπορεί να παίζει. Εύχομαι μόνο να μην είναι καμία κύστη ή να μην ήρθε η εμμηνόπαυση γιατί δεν ξέρω αν θα το αντέξω. 

(Να πω εδώ ότι περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω εξωσωματική και είναι τρελό ότι μου κάνει τώρα αυτά τα παιχνίδια η φύση).

Εγω το ζω αυτή τη στιγμή είχα καθυστέρηση για τα φυσιολογικά μου πολύ μεγάλη, όλα τα τεστ αρνητικά και το παθαίνω πρώτη φορά μάλιστα είχα κ συμπτώματα :-) πρήξιμο συχνοουρια κλπ. Μάλιστα τώρα που Ανυπομωνω να έρθει για να ξανά ξεκινήσω προσπάθειες. Κορίτσια βοήθεια τι μπορεί να μου συμβαίνει από χτες μόνο καφέ έχω δεν κατεβαίνει η ατιμη, αυτό κανονικά αφού σκούπισμα καφέ χτες σήμερα έπρεπε να έχω ήδη περάσει μια μέρα ολόκληρη με ροή δεν μου χει ξανατυχει. Είναι επειδή καθυστέρησε? Έχω αρρωστήσει κρυώσει? Τι μπορεί να είναι να πάω σε κάνα γιατρό, κύστη? Δεν ξέρω αρχίζω να ανησυχώ αν δεν είχα τα αρνητικά θα χαιρόμουν σνιφ Σας έχω ζαλίσει με το θέμα συγγνώμη αλλά έχω πελαγωσει

Just now, Ellidr said:

Πήρα τα femara

Ναι τη παρασκευή θα πάω πάλι ,να δούμε αν ωρίμασαν ,να πάνε τουλάχιστον στα 18 χιλιοστά 

Και να δούμε αν παχύνει και το ενδομήτριο

Ο Θεός βοηθός

ΑΧΧΧ όλα καλά θα σου πανε το νιωθωωωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, SerafinaPekala είπε:

 

Εγω το ζω αυτή τη στιγμή είχα καθυστέρηση για τα φυσιολογικά μου πολύ μεγάλη, όλα τα τεστ αρνητικά και το παθαίνω πρώτη φορά μάλιστα είχα κ συμπτώματα :-) πρήξιμο συχνοουρια κλπ. Μάλιστα τώρα που Ανυπομωνω να έρθει για να ξανά ξεκινήσω προσπάθειες. Κορίτσια βοήθεια τι μπορεί να μου συμβαίνει από χτες μόνο καφέ έχω δεν κατεβαίνει η ατιμη, αυτό κανονικά αφού σκούπισμα καφέ χτες σήμερα έπρεπε να έχω ήδη περάσει μια μέρα ολόκληρη με ροή δεν μου χει ξανατυχει. Είναι επειδή καθυστέρησε? Έχω αρρωστήσει κρυώσει? Τι μπορεί να είναι να πάω σε κάνα γιατρό, κύστη? Δεν ξέρω αρχίζω να ανησυχώ αν δεν είχα τα αρνητικά θα χαιρόμουν σνιφ

ΑΧΧΧ όλα καλά θα σου πανε το νιωθωωωωω

εγω το ειχα παθει μια φορα κ δεν ηταν τιποτα απλα μαλλον κακος κυκλος βεβαια πηγα γιατρο με ελενξε κ μου εδωσε να κανω χοριακη κ προγεστερονη. πηρα χαπια κ μου ηρθε περιοδος κ δεν το ξαναεπαθα ποτε. 

Just now, Arriel_83 είπε:

Ναι αυτό έχουμε ξεκινήσει. Κάναμε μία ωοληψία σε φυσικό κύκλο όπου δεν βρήκαμε ωάριο και ετοιμάζομαι τώρα για φυσικό τροποποιημένο με femara. Αλλά έχω να αδιαθετήσω από τις 25 Αυγούστου! 

κοιτα λογικα πρεπει αν καθηστερησει κ αλλο να πας γιατρο κ να σου πει τι θα κανεις. δινουν χαπια συνηθως . συμβαινει οταν εχεις ανοωρικτικους κυκλους να μην λειτουργουν οι ορμονες κ να μην ερχετε περιοδος. υπομονη κ επιμονη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa said:

εγω το ειχα παθει μια φορα κ δεν ηταν τιποτα απλα μαλλον κακος κυκλος βεβαια πηγα γιατρο με ελενξε κ μου εδωσε να κανω χοριακη κ προγεστερονη. πηρα χαπια κ μου ηρθε περιοδος κ δεν το ξαναεπαθα ποτε. 

Ευχαριστώ πολύ αν μου συνεχίσει έτσι θα πάω σε γιατρό χμμμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala said:

 

Εγω το ζω αυτή τη στιγμή είχα καθυστέρηση για τα φυσιολογικά μου πολύ μεγάλη, όλα τα τεστ αρνητικά και το παθαίνω πρώτη φορά μάλιστα είχα κ συμπτώματα :-) πρήξιμο συχνοουρια κλπ. Μάλιστα τώρα που Ανυπομωνω να έρθει για να ξανά ξεκινήσω προσπάθειες. Κορίτσια βοήθεια τι μπορεί να μου συμβαίνει από χτες μόνο καφέ έχω δεν κατεβαίνει η ατιμη, αυτό κανονικά αφού σκούπισμα καφέ χτες σήμερα έπρεπε να έχω ήδη περάσει μια μέρα ολόκληρη με ροή δεν μου χει ξανατυχει. Είναι επειδή καθυστέρησε? Έχω αρρωστήσει κρυώσει? Τι μπορεί να είναι να πάω σε κάνα γιατρό, κύστη? Δεν ξέρω αρχίζω να ανησυχώ αν δεν είχα τα αρνητικά θα χαιρόμουν σνιφ

ΑΧΧΧ όλα καλά θα σου πανε το νιωθωωωωω

Έτσι κι εγώ... Είχα συμπτώματα όπως λες με κυριότερο τη συνχοουρία και σφίξιμο στο στομάχι. Και ξαφνικά ένα πρωί ξύπνησα και δεν ένιωθα τίποτα. Λέω ας πάρω να κάνω ένα τεστ αφού έχει καθυστερήσει τόσο πολύ. Και ήταν αρνητικό. Αύριο θα πάω σε γυναικολόγο να δω τι παίζει... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 said:

Έτσι κι εγώ... Είχα συμπτώματα όπως λες με κυριότερο τη συνχοουρία και σφίξιμο στο στομάχι. Και ξαφνικά ένα πρωί ξύπνησα και δεν ένιωθα τίποτα. Λέω ας πάρω να κάνω ένα τεστ αφού έχει καθυστερήσει τόσο πολύ. Και ήταν αρνητικό. Αύριο θα πάω σε γυναικολόγο να δω τι παίζει... 

Μακάρι να είναι σάπια τα τεστ τι να πω αχαχαχ, υπάρχει άλλη περιπτώση να μην αντιλαμβανονται την ορμόνη και να είναι ψευδές αρνητικό δεν έχω ακούσει παρόμοια περίπτωση, εκτός αν πήγε κάτι να παιχτεί κ υπάρχει αποβολή χμμ δεν ξέρω τι να υποθέσω τα χω χαμένα κ εγώ. Και μου συνεβει τώρα που ξεκίνησα ελεύθερες άρα σίγουρα άλλαξε το σώμα μου προσπαθεί να συνηθίσει? Όλο υποθέσεις κάνω αχαχαχ κλαυτα... 

Με αυτά κ μ αυτά ξέχασα να σε καλωσορίσω στην παρέα μας!!! Εύχομαι σύντομα το πολυπόθητο!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, SerafinaPekala said:

Μακάρι να είναι σάπια τα τεστ τι να πω αχαχαχ, υπάρχει άλλη περιπτώση να μην αντιλαμβανονται την ορμόνη και να είναι ψευδές αρνητικό δεν έχω ακούσει παρόμοια περίπτωση, εκτός αν πήγε κάτι να παιχτεί κ υπάρχει αποβολή χμμ δεν ξέρω τι να υποθέσω τα χω χαμένα κ εγώ. Και μου συνεβει τώρα που ξεκίνησα ελεύθερες άρα σίγουρα άλλαξε το σώμα μου προσπαθεί να συνηθίσει? Όλο υποθέσεις κάνω αχαχαχ κλαυτα... 

Με αυτά κ μ αυτά ξέχασα να σε καλωσορίσω στην παρέα μας!!! Εύχομαι σύντομα το πολυπόθητο!!

Καλώς σας βρήκα!! 

Ναι έχω διαβάσει περιπτώσεις να μην αντιλαμβάνεται το τεστ καλά την ορμόνη γι αυτο πάντα μία εξέταση αίματος είναι πιο ακριβής. Πάντως κι εγώ το σκέφτηκα αυτό που λες "δηλ. μήπως έμεινα έγκυος και ξαφνικά αποβολή".. Δεν ξέρω.... Μακάρι να γίνει το θαύμα! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

Η Ε2 δεν θυμάμαι πόσο είναι αλλά είναι στα φυσιολογικά πλαίσια. Η FSH όταν την είχα κάνει τον Ιούνιο ήταν 19... Όχι πολύ καλή το ξέρω.. Μου είπαν ότι είναι κοντά η εμμηνόπαυση. Από την άλλη, λόγω ηλικίας μου είπαν ότι αυτά είναι χαζομάρες. Δεν έχω ιδέα. Όπως και να έχει, ετοιμάζομαι για ήπια διέγερση (femara)  @Ellidr

Ναι κ εγώ αυτά πήρα 

Και έκανα κοντά στα 10 ωοθυλάκια εκ των οποίων τα 8 γύρω στα 15 χιλιοστά 9 μέρα του κύκλου

Γιατί σ' αυτό το κύκλο θα πάω για μια σπερματεγχυση 

Και μετά αν δε θα ε καλά τα πράγματα που το απευχομαι για εξωσωματική

Πόσο χρονών είσαι;

Just now, kons27 είπε:

Πες Μ λίγο ellidr πόσες μέρες κύκλο έχεις εσύ???γιατί είμαστε και μαζί τώρα στην 9η μέρα οπότε να υπολογίζω κ εγώ μαζί με εσένα πότε θα κάνω ωορρηξία...

ΜΜΜ 

Έχω μικρό 

Γύρω στις 25 μέρες 

Συνήθως έχω θετικό τεστ ωορρηξίας την 11 μέρα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Ναι κ εγώ αυτά πήρα 

Και έκανα κοντά στα 10 ωοθυλάκια εκ των οποίων τα 8 γύρω στα 15 χιλιοστά 9 μέρα του κύκλου

Γιατί σ' αυτό το κύκλο θα πάω για μια σπερματεγχυση 

Και μετά αν δε θα ε καλά τα πράγματα που το απευχομαι για εξωσωματική

Πόσο χρονών είσαι;

Είμαι 37. Και έχω καλά ωοθηλάκια. Ειδικά αυτό όταν είχαμε κάνει την ωοληψία 22 χιλιοστά παρακαλώ. Απλά ήταν άδειο... χχαχαχαχ  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Arriel_83 είπε:

Είμαι 37. Και έχω καλά ωοθηλάκια. Ειδικά αυτό όταν είχαμε κάνει την ωοληψία 22 χιλιοστά παρακαλώ. Απλά ήταν άδειο... χχαχαχαχ  

Ναι αυτή είναι τώρα η έκπληξη δυστυχώς δε μπορούμε να ξέρουμε 

Αλλά είμαστε αισιόδοξες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

 

Εγω το ζω αυτή τη στιγμή είχα καθυστέρηση για τα φυσιολογικά μου πολύ μεγάλη, όλα τα τεστ αρνητικά και το παθαίνω πρώτη φορά μάλιστα είχα κ συμπτώματα :-) πρήξιμο συχνοουρια κλπ. Μάλιστα τώρα που Ανυπομωνω να έρθει για να ξανά ξεκινήσω προσπάθειες. Κορίτσια βοήθεια τι μπορεί να μου συμβαίνει από χτες μόνο καφέ έχω δεν κατεβαίνει η ατιμη, αυτό κανονικά αφού σκούπισμα καφέ χτες σήμερα έπρεπε να έχω ήδη περάσει μια μέρα ολόκληρη με ροή δεν μου χει ξανατυχει. Είναι επειδή καθυστέρησε? Έχω αρρωστήσει κρυώσει? Τι μπορεί να είναι να πάω σε κάνα γιατρό, κύστη? Δεν ξέρω αρχίζω να ανησυχώ αν δεν είχα τα αρνητικά θα χαιρόμουν σνιφ Σας έχω ζαλίσει με το θέμα συγγνώμη αλλά έχω πελαγωσει

ΑΧΧΧ όλα καλά θα σου πανε το νιωθωωωωω

Κορίτσι μου το εχω πάθει κ εγω αυτό με τα καφέ για μια-δυο μερες πριν την κανονικη ροή της περιόδου. Συμβαίνει συχνά μετά απο διακοπές κ μπάνια στη θάλασσα. Πιστεύω θα κατέβει κανονικά το αίμα μέχρι αύριο! Μν αγχώνεσαι!

  • Μου αρέσει 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marialena86 said:

Κορίτσι μου το εχω πάθει κ εγω αυτό με τα καφέ για μια-δυο μερες πριν την κανονικη ροή της περιόδου. Συμβαίνει συχνά μετά απο διακοπές κ μπάνια στη θάλασσα. Πιστεύω θα κατέβει κανονικά το αίμα μέχρι αύριο! Μν αγχώνεσαι!

Ουφφ σε ευχαριστώ πολύ, ψιλοχεστηκα πάνω μου χαχαχαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Ναι κ εγώ αυτά πήρα 

Και έκανα κοντά στα 10 ωοθυλάκια εκ των οποίων τα 8 γύρω στα 15 χιλιοστά 9 μέρα του κύκλου

Γιατί σ' αυτό το κύκλο θα πάω για μια σπερματεγχυση 

Και μετά αν δε θα ε καλά τα πράγματα που το απευχομαι για εξωσωματική

Πόσο χρονών είσαι;

ΜΜΜ 

Έχω μικρό 

Γύρω στις 25 μέρες 

Συνήθως έχω θετικό τεστ ωορρηξίας την 11 μέρα 

Ααα μάλιστα....!! ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εκανα και εγω το πρωτο μου τεστ. Δε κρατήθηκα.. Δεν ειχα απ αυτα που δείχνει πιο νωρις.. Εκανα της clearblue που ειχα στο συρτάρι μου που ειναι γρηγορης ανιχνευσης αλλα ειναι γιαβτην ημερα καθυστερησης.. Εγω εχω αλλες 3 με 4 μερες για να πω οτι θα εχω καθυστέρηση.. Απογοητευτηκα λιγο.. Ειμαι ετοιμη να παραγγειλω τα τεστ τα καινουρια τα φθηνα για να μην ξοδεύω τα καλα μου.. Δςν ξερω.. Ειχα προαίσθημα αυτον τον μηνα οτι κατι θα γίνει γιατι το πηγαμε χαλαρα.. Αλλα μαλλον οχιιι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Κοριτσια εκανα και εγω το πρωτο μου τεστ. Δε κρατήθηκα.. Δεν ειχα απ αυτα που δείχνει πιο νωρις.. Εκανα της clearblue που ειχα στο συρτάρι μου που ειναι γρηγορης ανιχνευσης αλλα ειναι γιαβτην ημερα καθυστερησης.. Εγω εχω αλλες 3 με 4 μερες για να πω οτι θα εχω καθυστέρηση.. Απογοητευτηκα λιγο.. Ειμαι ετοιμη να παραγγειλω τα τεστ τα καινουρια τα φθηνα για να μην ξοδεύω τα καλα μου.. Δςν ξερω.. Ειχα προαίσθημα αυτον τον μηνα οτι κατι θα γίνει γιατι το πηγαμε χαλαρα.. Αλλα μαλλον οχιιι

Τι να πω ότι δεν σε νιώθω, κ εγώ έκανα δύο σε μια μέρα αχαχα το τερμάτισα! Μην απογοητευεσαι ακόμα! Είναι πολύ νωρίς! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 said:

Κοριτσια εκανα και εγω το πρωτο μου τεστ. Δε κρατήθηκα.. Δεν ειχα απ αυτα που δείχνει πιο νωρις.. Εκανα της clearblue που ειχα στο συρτάρι μου που ειναι γρηγορης ανιχνευσης αλλα ειναι γιαβτην ημερα καθυστερησης.. Εγω εχω αλλες 3 με 4 μερες για να πω οτι θα εχω καθυστέρηση.. Απογοητευτηκα λιγο.. Ειμαι ετοιμη να παραγγειλω τα τεστ τα καινουρια τα φθηνα για να μην ξοδεύω τα καλα μου.. Δςν ξερω.. Ειχα προαίσθημα αυτον τον μηνα οτι κατι θα γίνει γιατι το πηγαμε χαλαρα.. Αλλα μαλλον οχιιι

Είσαι και μικρή (αν εισαι του 93), μην απογοητευσε καλέ. Ελεος... Τι να πούμε κι εμείς! Που σε όποιον γυναικολογο έχω πάει, βλέπει την ΑΜΗ μου, με κοιτάει με λύπηση (το έχω σιχαθεί αυτό το βλέμα πια) και μου λέει μέσες άκρες ότι μόνο με δανεικά έχω ελπίδες.

Just now, SerafinaPekala said:

Τι να πω ότι δεν σε νιώθω, κ εγώ έκανα δύο σε μια μέρα αχαχα το τερμάτισα! Μην απογοητευεσαι ακόμα! Είναι πολύ νωρίς! 

Τι εννοεις? εγώ έκανα και ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ! Τόση μανία και άγχος χαχαχαχα   (το οποίο βγήκε θετικό παρεπτιπτόντως... Θα με τρελάνει)

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...