Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu είπε:

Λες βρε κοπελιά;;;; Με πονεσε εντονα στη δεξια πλευρά και ηταν αρκετα έντονος. Κατα τα αλλα δεν νιωθω κάτι τρομερο περα απο κατι τσιμπηματακια σημερα (αυτα τα γνωστα της περιοδου) που δεν ξανα εμφανιστηκαν η αληθεια ειναι. Θα δείξει, δεν εμειναν πολλές μερες ακομα.

Θα ενημερώσω στα σίγουρα, οποιο κ αν ειναι το αποτέλεσμα. Ελπιζω να κρατηθώ ως το Σαββατο για τεστ εκτός αν αδιαθετήσω ως τοτε!

Εσυ σε τι φάση είσαι; προσπαθεις για το δευτερο; Εγω για το δεύτερο, ειμαι 37,5 (σα τα δεκατα χαχα )...

Και εγώ για δεύτερο προσπαθώ είμαι 40 και έχω έναν εννιάχρονο.αλλα από τα 37,5 δυστυχώς που προσπαθώ έχω τρεις χαμένες εγκυμοσύνες.στις ηλικίες αυτές αν και για τα σημερινά δεδομένα είναι φυσιολογικο,θέλει απλά πιο υπεύθυνη αντιμετώπιση από τους γιατρούς.γιατι όσο μεγαλώνουμε προκειπτουν και ζητήματα που ευτυχώς λύνονται.εγω ήμουν με φουλ αβιταμίνωση και προεκριψαν και παράγοντες υπερπηκτικοτητας στην εγκυμοσυνη.τα οποία στα τριάντα που έκανα τον γιο μου σαν το ελαφάκι ήμουν τίποτα δεν κατάλαβα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Και εγώ για δεύτερο προσπαθώ είμαι 40 και έχω έναν εννιάχρονο.αλλα από τα 37,5 δυστυχώς που προσπαθώ έχω τρεις χαμένες εγκυμοσύνες.στις ηλικίες αυτές αν και για τα σημερινά δεδομένα είναι φυσιολογικο,θέλει απλά πιο υπεύθυνη αντιμετώπιση από τους γιατρούς.γιατι όσο μεγαλώνουμε προκειπτουν και ζητήματα που ευτυχώς λύνονται.εγω ήμουν με φουλ αβιταμίνωση και προεκριψαν και παράγοντες υπερπηκτικοτητας στην εγκυμοσυνη.τα οποία στα τριάντα που έκανα τον γιο μου σαν το ελαφάκι ήμουν τίποτα δεν κατάλαβα.

37,5 κ εγώ για δεύτερο, τυχαίο; χαχα

Έκανα γενικές εξετάσεις κ είμαι σε όλα πάρα πολύ καλά. Ορμονικές μένει, λογικά στον επόμενο κύκλο θα τις κάνω. Για αυτό κ εγώ αγχώνομαι κάπως. Γιατί μεγαλώνουμε.. Κ δεν είμαστε όπως πριν 5-10χρονια κ δεν θέλω να χάσω ούτε ένα μήνα. Ήθελα ιδανικά στα 38 μου να έχω και ει κ το δεύτερο.. Πάντως πριν λίγο ξεκίνησαν έντονα πονάκια περιόδου.. Ίδωμεν!! 

Είσαι σε φάση θεραπειών τώρα; ή προσπαθειων; 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, sofiadu είπε:

37,5 κ εγώ για δεύτερο, τυχαίο; χαχα

Έκανα γενικές εξετάσεις κ είμαι σε όλα πάρα πολύ καλά. Ορμονικές μένει, λογικά στον επόμενο κύκλο θα τις κάνω. Για αυτό κ εγώ αγχώνομαι κάπως. Γιατί μεγαλώνουμε.. Κ δεν είμαστε όπως πριν 5-10χρονια κ δεν θέλω να χάσω ούτε ένα μήνα. Ήθελα ιδανικά στα 38 μου να έχω και ει κ το δεύτερο.. Πάντως πριν λίγο ξεκίνησαν έντονα πονάκια περιόδου.. Ίδωμεν!! 

Είσαι σε φάση θεραπειών τώρα; ή προσπαθειων; 

Μόνο προσπαθειών.για θεραπεία άπαξ κ μείνω ξανά έγκυος ξεκινάω αντιπήκτικα.και μέχρι να μείνω παίρνω κάθε βράδυ σαλοσπιρ προληπτικά.μην βάζεις χρονοδιάγραμμα γιατί θα σου δημιουργήσει έξτρα άγχος.εμενα με αγχωνε.και έβλεπα τα σαράντα να φτάνουν και τώρα που τα πέρασα εδώ και δύο μήνες είπα να χαλαρώσω.οτι είναι να γίνει θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Μόνο προσπαθειών.για θεραπεία άπαξ κ μείνω ξανά έγκυος ξεκινάω αντιπήκτικα.και μέχρι να μείνω παίρνω κάθε βράδυ σαλοσπιρ προληπτικά.μην βάζεις χρονοδιάγραμμα γιατί θα σου δημιουργήσει έξτρα άγχος.εμενα με αγχωνε.και έβλεπα τα σαράντα να φτάνουν και τώρα που τα πέρασα εδώ και δύο μήνες είπα να χαλαρώσω.οτι είναι να γίνει θα γίνει.

Η αληθεια ειναι πως τον περασμενο μηνα που απογοητευτηκα απιστευτα (λόγω ότι το είχα σιγουράκι οτι είχα μεινει εγκυος), ειπα τελος. Αν θελει να ερθει δευτερο θα έρθει. Το θέλουμε όλοι πολύ και ο μικρός επίσης αλλα δεν θα γίνει αυτοσκοπος μας. Εννοώ είχα πιάσει τον ευατό μου σε μια φάση καθημερινής στεναχώριας και δεν θέλω με τιποτα να χάσω τις χαρές με τον μικρό μου για το όνειρο του δέυτερου παιδιού. Μακάρι να έρθει αλλά αν δεν έρθει είμαι απιστευτα τυχερή και χαρούμενη που έχω τον πριγκιπά μου και δεν θα αφήσω τίποτα να μου χαλάσει την ψυχολογία. Αν ειναι να έρθει , θα έρθει αλλιώς δεν πειράζει! 

Σου εύχομαι χαρούμενα νέα σύντομα. Οσο αφορά εμενα εχω τα πονάκια που νομιζεις οτι θα πας τουαλετα κ θα δεις την περιοδο, αλλα ακόμα τίποτα. Σημερα ειναι η 29η μερα. Αν κ αυριο δεν έρθει Σαββατο πρωί κάνω τεστ. (υπενθυμίζω ότι ο γιατρός μου είπε πως αυτος ο κυκλος θα ειναι μεγάλος κάπου 31 μέρες, γιατί είδε ετοιμο ωάριο να σπασει την 19η μερα).

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Η αληθεια ειναι πως τον περασμενο μηνα που απογοητευτηκα απιστευτα (λόγω ότι το είχα σιγουράκι οτι είχα μεινει εγκυος), ειπα τελος. Αν θελει να ερθει δευτερο θα έρθει. Το θέλουμε όλοι πολύ και ο μικρός επίσης αλλα δεν θα γίνει αυτοσκοπος μας. Εννοώ είχα πιάσει τον ευατό μου σε μια φάση καθημερινής στεναχώριας και δεν θέλω με τιποτα να χάσω τις χαρές με τον μικρό μου για το όνειρο του δέυτερου παιδιού. Μακάρι να έρθει αλλά αν δεν έρθει είμαι απιστευτα τυχερή και χαρούμενη που έχω τον πριγκιπά μου και δεν θα αφήσω τίποτα να μου χαλάσει την ψυχολογία. Αν ειναι να έρθει , θα έρθει αλλιώς δεν πειράζει! 

Σου εύχομαι χαρούμενα νέα σύντομα. Οσο αφορά εμενα εχω τα πονάκια που νομιζεις οτι θα πας τουαλετα κ θα δεις την περιοδο, αλλα ακόμα τίποτα. Σημερα ειναι η 29η μερα. Αν κ αυριο δεν έρθει Σαββατο πρωί κάνω τεστ. (υπενθυμίζω ότι ο γιατρός μου είπε πως αυτος ο κυκλος θα ειναι μεγάλος κάπου 31 μέρες, γιατί είδε ετοιμο ωάριο να σπασει την 19η μερα).

Πόσο είναι το παιδάκι σου;;μην αγχώνεσαι θα έρθει το δεύτερο σίγουρα.δεν έχεις λόγους να πιστεύεις το αντίθετο.ουτε άτεκνη είσαι ούτε ο Θεός να φυλάξει αποτυχημένες εγκυμοσύνες είχες.φαντασου ότι και με βεβαρημένο ιστορικό γυναίκες όπως η χάρη μου πάλι ελπίζουμε.εσυ να πας σαν το πουλάκι.να την χαρείς κ αυτήν την φάση.του εξαντλητικου σ"***"ξ.χιχι.πλακα κάνω κοντεύω να το σιχαθω.δυομισυ χρόνια μέρα παρά μέρα και κάθε μέρα βρέξει χιονισει.η υπερκόπωση στο μεγαλείο της.μπορει για αυτό να έπαθα αβιταμίνωση και όχι από τις αποβολές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly said:

Πόσο είναι το παιδάκι σου;;μην αγχώνεσαι θα έρθει το δεύτερο σίγουρα.δεν έχεις λόγους να πιστεύεις το αντίθετο.ουτε άτεκνη είσαι ούτε ο Θεός να φυλάξει αποτυχημένες εγκυμοσύνες είχες.φαντασου ότι και με βεβαρημένο ιστορικό γυναίκες όπως η χάρη μου πάλι ελπίζουμε.εσυ να πας σαν το πουλάκι.να την χαρείς κ αυτήν την φάση.του εξαντλητικου σ"***"ξ.χιχι.πλακα κάνω κοντεύω να το σιχαθω.δυομισυ χρόνια μέρα παρά μέρα και κάθε μέρα βρέξει χιονισει.η υπερκόπωση στο μεγαλείο της.μπορει για αυτό να έπαθα αβιταμίνωση και όχι από τις αποβολές.

ΕΙναι 3 το αγγελουδι μου!!! Συνειδητα δεν εκανα νωριτερα το δευτερο γιατι ήθελα να μεγαλωσει λιγο ο μικρος. Εχεις δικιο, δεν εχω βεβαρημενο ιστορικο. καμια αποβολή κανένα ιατρικό πρόβλημα. Αλλα αυτο το εξαντλητικο σεξ ειναι το κατι αλλο...ειλικρινά περιμενα μετα απο μέρα υπερκοπωσης να κοιμηθει ο μικρος μου κ περιμενα τον συζυγο με το ενα ματι ανοιχτο στις 00,00 που γυρνουσε σπιτι (ειχε ρυθμισει τη βαρδια του ώστε να μην ειναι νυχτερινος δλδ 22:00-06:00 ,μπας κ ερθουμε σε επαφη). Αποτελεσμα; Κουτουλαγε και κουτούλαγα....ασεεε αφου ερχοταν η μερα κ ελεγα θεε μου οχι παλιιιιιι! Καταναγκαστικη εργασια με τους ρυθμους που έχουμε πλεον...Αφου το φιλοσόφησα και είπα τελος. Δεν το ξανακανω αυτο το πραγμα δεν γινεται ετσι. Ουτε ευχαριστήση , ουτε τίποτα. Αν έρθει σε ανεμελη στιγμή διακοπών ή σαββατοκύριακου καλώς, διαφορετικά δεν πειράζει! Θυμαμαι γυρνουσε απο τη δουλεια καθομασταν στον καναπε και λεγαμε, ξεκιναμε για να τελειωνουμε να παμε καποια στιγμη για υπνο;; ε δεν γινεται δουλιτσα ετσι!!! Μια φιλη μου προσπαθουσε ετσι 1 χρονο και μου λεει δεν αντεχω αλλο καταναγκαστικο σεξ! βεβαια ειχε πολυποδα κ δεν το ήξερε. μολις τον αφαιρεσε έμεινε εγκυος.

Πολυ πιθανον να αποβιταμινωθηκες απο αυτο! Βαλε ολη μερα δουλεια, σπιτι, παιδι, τρεξιμο κ το βραδυ αεροβικη! ε δεν ειναι κ λιγο!!! Ποσα να αντεξουμε πια;;; χιιχιιχιχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αφαντη η περίοδος και σήμερα. Κρατίεμαι με νύχια κ με δοντια μη κάνω τεστ ώς αύριο. @Emilly τα πονακια οταν φτερνιζομαι σταμάτησαν όπως κ τα πονάκια περιόδου...δεν νιωθω τιποτα απολύτως....κανενα συμπτωμα περιόδου , κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης....

@evaki23  @*Vasoula  τα δικα σας νέα; εχουμε κανα νεώτερο;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Καλημέρα, αφαντη η περίοδος και σήμερα. Κρατίεμαι με νύχια κ με δοντια μη κάνω τεστ ώς αύριο. @Emilly τα πονακια οταν φτερνιζομαι σταμάτησαν όπως κ τα πονάκια περιόδου...δεν νιωθω τιποτα απολύτως....κανενα συμπτωμα περιόδου , κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης....

@evaki23  @*Vasoula  τα δικα σας νέα; εχουμε κανα νεώτερο;

 

Καλημέρα!!Μακάρι αλήθεια να μην σου έρθει.. Εγώ δυστυχώς έκανα τεστ σήμερα αλλά ήταν αρνητικό...περίοδος άφαντη μεν αλλά κλασικά πια για εμένα... ξέρεις τι ζηλεύω απλά σε όλες τις γυναίκες ότι κάθε μήνα έχουν δυνατότητα να προσπαθούν και εγώ κάθε 2 μήνες...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 said:

Καλημέρα!!Μακάρι αλήθεια να μην σου έρθει.. Εγώ δυστυχώς έκανα τεστ σήμερα αλλά ήταν αρνητικό...περίοδος άφαντη μεν αλλά κλασικά πια για εμένα... ξέρεις τι ζηλεύω απλά σε όλες τις γυναίκες ότι κάθε μήνα έχουν δυνατότητα να προσπαθούν και εγώ κάθε 2 μήνες...

Λυπαμαι πολύ....Σε καταλαβαινω που νιωθεις έτσι και είναι λογικό...Ειναι άδικο για όλες τις γυναίκες που λαχταρούν να γίνουν μανούλες και αντιμετωπίζουν δυσκολίες.

Προσπαθησε να βρεις το κουράγιο και την δύναμη να συνεχίσεις. Πιάσου απο οτιδήποτε σε κάνει χαρούμενη γιατί τελικά η ψυχολογία είναι μεγάλος παράγοντας και ούτε εγω το πίστευα και τώρα νομίζω οτι το βιώνω...Καθε δύο μήνες λοιπον κάτι είναι κ αυτό! Μια γνωστή μου είχε  περίοδο 1 φορα το 4 μηνο κ αν!!!! (δεν ειναι μανούλα).

Αφου δεν μπορείς να το αλλάξεις αυτό, κρατα το κ προχώρα μέχρι να παρεις το αποτέλεσμα που λαχταράς! Δες το εγωιστικά και πες "ΕΓΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ" .

Ολα καλά θα πάνε και θα διηγείσαι την ιστορία σου σε άλλες κοπέλες. Μην πτοείσαι!!! θετική σκέψη!!!! ΣΟυ στέλνω όλη τη δική μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Καλημέρα!!Μακάρι αλήθεια να μην σου έρθει.. Εγώ δυστυχώς έκανα τεστ σήμερα αλλά ήταν αρνητικό...περίοδος άφαντη μεν αλλά κλασικά πια για εμένα... ξέρεις τι ζηλεύω απλά σε όλες τις γυναίκες ότι κάθε μήνα έχουν δυνατότητα να προσπαθούν και εγώ κάθε 2 μήνες...

Και εγώ κορίτσι με τους μεγάλους κύκλους πάντα έτσι ήμουν δεν πειράζει όμως αρκεί να κάτσει.πιο πολύ σ""**ξ.χαχα.τωρα τελευταία μίκρυνε ο δικός μου κύκλος.μηπως πάω για φούντο πχ κλιμακτηριος;;τι να πω.

Just now, sofiadu είπε:

Καλημέρα, αφαντη η περίοδος και σήμερα. Κρατίεμαι με νύχια κ με δοντια μη κάνω τεστ ώς αύριο. @Emilly τα πονακια οταν φτερνιζομαι σταμάτησαν όπως κ τα πονάκια περιόδου...δεν νιωθω τιποτα απολύτως....κανενα συμπτωμα περιόδου , κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης....

@evaki23  @*Vasoula  τα δικα σας νέα; εχουμε κανα νεώτερο;

 

Θα δεις αυριο.μακαρι να είναι θετικό.τα πινάκια αν θυμάμαι δεν είναι συνέχεια.τυχαινει σαν κράμπα κάποιες φορες.εχει να κάνει και με το μαγνήσιο.αλλα μην σκέφτεσαι τίποτα κάνε το τεστακι σου αύριο κ θα ξέρεις.υπομονη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly said:

Και εγώ κορίτσι με τους μεγάλους κύκλους πάντα έτσι ήμουν δεν πειράζει όμως αρκεί να κάτσει.πιο πολύ σ""**ξ.χαχα.τωρα τελευταία μίκρυνε ο δικός μου κύκλος.μηπως πάω για φούντο πχ κλιμακτηριος;;τι να πω.

Θα δεις αυριο.μακαρι να είναι θετικό.τα πινάκια αν θυμάμαι δεν είναι συνέχεια.τυχαινει σαν κράμπα κάποιες φορες.εχει να κάνει και με το μαγνήσιο.αλλα μην σκέφτεσαι τίποτα κάνε το τεστακι σου αύριο κ θα ξέρεις.υπομονη

Νομιζω ο γιατρός μπορει να δεί αν οδεύεις προς κλιμακτήριο σωστά; Ποτε πρωτοαδιαθετησες; Εχω την εντύπωση οτι οσο νωριτερα αδιαθετούμε τοσο πιο γρήγορα μπαινουμε σε κλιμακτήριο. Δλδ αν μια γυναικα πρωτοαδιαθέτησε 9 ετων και μια άλλη 15 ετών , η μια θα μπει σε κλιμακτήριο πιο γρήγορα απο την αλλη. Χωρις να τα λέω και με βεβαιότητα όλα αυτα. 

Ισως απλά ο κύκλος εχει φασεις κ αυτός. τι να πω...

Λεω να αγορασω το τεστ σημερα να το κανω αυριο το πρωι. Αν αντεξω θα το κανω κ κυριακη! Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αν αδιαθετήσω μεσα στο σκ αυτο σημαινει οτι:

Α) στις διακοπες δεν θα ειμαι αδιαθετη (περυσι ημουν κ δεν χαρηκα μπανια πολυ)! Γιουπι!!!!!!!

Β) Οι γονιμες και η ωορρηξια θα πεσουν -λογικα- ενω θα ειμαστε μονοι μας κ οχι φιλοξενουμενοι, αρα θα υπάρξουν προσπάθειες! Γιουπιιιι!!!!!!

Κατι ειναι κ αυτο!!! χιχιιιχι!!!
Σταματησα να αγχωνομαι, μου κανει πολυ κακο!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sofiadu είπε:

Νομιζω ο γιατρός μπορει να δεί αν οδεύεις προς κλιμακτήριο σωστά; Ποτε πρωτοαδιαθετησες; Εχω την εντύπωση οτι οσο νωριτερα αδιαθετούμε τοσο πιο γρήγορα μπαινουμε σε κλιμακτήριο. Δλδ αν μια γυναικα πρωτοαδιαθέτησε 9 ετων και μια άλλη 15 ετών , η μια θα μπει σε κλιμακτήριο πιο γρήγορα απο την αλλη. Χωρις να τα λέω και με βεβαιότητα όλα αυτα. 

Ισως απλά ο κύκλος εχει φασεις κ αυτός. τι να πω...

Λεω να αγορασω το τεστ σημερα να το κανω αυριο το πρωι. Αν αντεξω θα το κανω κ κυριακη! Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι αν αδιαθετήσω μεσα στο σκ αυτο σημαινει οτι:

Α) στις διακοπες δεν θα ειμαι αδιαθετη (περυσι ημουν κ δεν χαρηκα μπανια πολυ)! Γιουπι!!!!!!!

Β) Οι γονιμες και η ωορρηξια θα πεσουν -λογικα- ενω θα ειμαστε μονοι μας κ οχι φιλοξενουμενοι, αρα θα υπάρξουν προσπάθειες! Γιουπιιιι!!!!!!

Κατι ειναι κ αυτο!!! χιχιιιχι!!!
Σταματησα να αγχωνομαι, μου κανει πολυ κακο!!! 

Πλάκα κάνω για την κλιμακτηριο χαχα νομίζω έχω ακόμα.νιωθω ενεργη.12 στα 13 πρώτη περιοδος.και γενικά θέματα κύκλου είχα μόνο εδώ και δύο χρόνια που ξεπατωθηκα στις αποξεσεις.ε ναι δεν θέλει άγχος.στην ουσία να μην οριοθετουμε αν γινεται.δηλαδη εγώ έπιασα τέσσερις εγκυμοσύνες εύκολα.εχουμε και λέμε εδώ και δυόμιση χρόνια που προσπαθώ για το δεύτερο έμεινα τρεις φορές έγκυος.το αποτέλεσμα;;;;είμαι ακριβώς στα ίδια σαν να προσπαθώ τόσον καιρό και να μην ήρθε ακόμα μια καλή εγκυμοσύνη.θελω να πω ας είμαστε καλά,να μην βάζουμε αν γίνεται χρονοδιαγράμματα γιατί όσο εμείς κάνουμε προσθαφαιρέσεις ο υψηστος σπάει πλάκα.ευχομαι μέσα από την καρδιά μου και σε σένα και σε μένα και στα υπόλοιπα κορίτσια όταν δούμε θετικό τεστ να υπάρχει στις κοιλιτσες γερό μωράκι.αυτο μόνο ένα μήνα πάνω έναν κατω,όποτε ρίξουμε το πιο αφράτο αβγό.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Πλάκα κάνω για την κλιμακτηριο χαχα νομίζω έχω ακόμα.νιωθω ενεργη.12 στα 13 πρώτη περιοδος.και γενικά θέματα κύκλου είχα μόνο εδώ και δύο χρόνια που ξεπατωθηκα στις αποξεσεις.ε ναι δεν θέλει άγχος.στην ουσία να μην οριοθετουμε αν γινεται.δηλαδη εγώ έπιασα τέσσερις εγκυμοσύνες εύκολα.εχουμε και λέμε εδώ και δυόμιση χρόνια που προσπαθώ για το δεύτερο έμεινα τρεις φορές έγκυος.το αποτέλεσμα;;;;είμαι ακριβώς στα ίδια σαν να προσπαθώ τόσον καιρό και να μην ήρθε ακόμα μια καλή εγκυμοσύνη.θελω να πω ας είμαστε καλά,να μην βάζουμε αν γίνεται χρονοδιαγράμματα γιατί όσο εμείς κάνουμε προσθαφαιρέσεις ο υψηστος σπάει πλάκα.ευχομαι μέσα από την καρδιά μου και σε σένα και σε μένα και στα υπόλοιπα κορίτσια όταν δούμε θετικό τεστ να υπάρχει στις κοιλιτσες γερό μωράκι.αυτο μόνο ένα μήνα πάνω έναν κατω,όποτε ρίξουμε το πιο αφράτο αβγό.

Εχεις απολυτο δικιο! Αν γελαει λεει;;;;;;;;;;;;;;; Μας μουτζωνει κιολας!!! χαχαχα

Νταξει αργα αδιαθετησες κ εσυ! Εγω 15 ετων!! εχουμε ακομα αυγα μπολικα !!χαχαχα

Τα χρονοδιαγραμματα προκαλουν απιστευτο αγχος. Ετσι ξεκινησα κ εγω πριν 2 μηνες με το χρονοδιαγραμμα στα χερια! Μικρο χρονικο διαστημα οι 2 μηνες αλλα αρκετο να καταλαβω ποσο κακο μου κανουν! Θετική σκεψη! Καλό σκ σε όλες!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσακια μου!!!

Σοφία μου ειλικρινά ευχομαι να μη.σου ερθει και να μας πεις τα ευχάριστα αυριο μεθαύριο...

Ευακι σε καταλαβαινω πλήρως...

Αφαντη κ ενα σημερα η περιοδος..6η μερα καθυστέρησης....με αρνητικο τεστ τη δεύτερη μέρα καθυστερησης...και χωρις συμπτωματα...μόνο το στήθος μ είναι πρησμένο...τι να πω βρε κορίτσια?μάλλον αυτά έχει η κλιμακτηριος και αυτά θα εχω από εδώ κ πέρα...ουφ.. θέλει υπομονή κ επιμονη..τωτα περιμενω να μου ερθει όταν το θελήσει βέβαια να ξεκινησω πάλι προσπάθειες!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

Εχεις απολυτο δικιο! Αν γελαει λεει;;;;;;;;;;;;;;; Μας μουτζωνει κιολας!!! χαχαχα

Νταξει αργα αδιαθετησες κ εσυ! Εγω 15 ετων!! εχουμε ακομα αυγα μπολικα !!χαχαχα

Τα χρονοδιαγραμματα προκαλουν απιστευτο αγχος. Ετσι ξεκινησα κ εγω πριν 2 μηνες με το χρονοδιαγραμμα στα χερια! Μικρο χρονικο διαστημα οι 2 μηνες αλλα αρκετο να καταλαβω ποσο κακο μου κανουν! Θετική σκεψη! Καλό σκ σε όλες!

Τον γιο μου τον έπιασα 30 χρονών τον δεύτερο μήνα προσπάθειας.τοτε είχα πει αν δεν εμένα τώρα δεν θα εμένα ποτέ.τον πρώτο μήνα είχα σαλταρει το θυμάται η αδερφή μου κ μου λέει τι τρέλα έλεγα.δηλαδη έλεος.μετα από την πρώτη κ δεύτερη αποτυχία πήγαινα τουαλέτα όταν περίμενα περίοδο και σφιγκομουν μην μου έρθει περίοδος κ έτρεμα και έκλαιγα κ έλεγα πως θα αντικρυσω την πρώτη σταγόνα αίμα.τοσο άγχος κ τώρα λέω όπως έλεγε η γιαγιά μου.δεν βαριέσαι,,,δεν θα με ξαναγεννησει η μάνα μου.χαλαρα κ αν μπορώ να χαρώ την ζωή μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...