Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι η πρώτη μου !!!!! Με κάποιες ατυχίες φυσικής σύλληψης παλαιότερα !!! 

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      πρίν από 23 λεπτά , Angot είπε:

      εχω κάνει 4 εξωσωματικές και ξεκινούσε τα τεστ από 3η μέρα της εμβρυομεταφορας μέχρι και μετά τη χοριακη 🤣 τρελή θα με ελεγα! ισχύει ότι σας επιτρέπουν μόνο 1 έμβρυο;

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, Tsitara1989 είπε:

καλησπέρα και από εμένα κορίτσια!πόσο μα πόσο σας νοιωθω σε αυτά που γράφετε! εγώ 2 χρόνια προσπαθειων έχω κάνει όλες τις εξετάσεις όλα τέλεια. μένω εγκυος πριν 2 μηνες λεω ψέμα αποκλείεται! και μετά από 2 βδομαδες παλινδρομη..ευτυχώς δεν το είχα πει σε όλο τον κόσμο που με κοιτάνε σαν την κακομοίρα ατεκνη! και τωρα 2 μηνες μετά περίμενα περίοδο την τριτη που μας περασε αλλά δεν έχει έρθει ακόμα! ένοιωθα 2 μερες τώρα κάτι σούβλιες σαν ηλεκτρικό ρεύμα έρχονταν και έφευγαν και ετσι ένοιωθα και την προηγούμενη φορά που ήμουν..σημερα τίποτα μην σου πω πιο πολύ σαν να αδιαθετω..εν τω μεταξύ το στηθος γεμάτο μεν αλλά όχι πρησμένο και χωρις πόνο καθόλου! απλα λίγο μεγαλύτερο. την πρώτη μέρα καθυστερησης με αυτά τα τραβηγματα λεω καλά είμαι 200 τις εκατο! χαρά εγώ, ένοιωθα κούραση, ζαλάδες ναυτιες όλα χαζομάρες ψυχολογικά φυσικά! γιατί σημερα λεω ρε παιδιά είμαι διακοπές 3 βδομαδες τώρα και κάθε μα κάθε χρόνο μου καθυστέρει τον Αύγουστο! και τρώω μια ξενερα και τωρα δεν νοιωθω τίποτα! κατάλαβες δεν μπορώ άλλο κουραστηκα ξενέρωσα απηυδήσα με αυτο το πραγμα ΗΜΑΡΤΟΝ δηλαδή. 2 χρόνια είναι πολύ ρε παιδιά πόσο να το παίζω κουλ και άνετη?? πόσο ποια μέχρι και οι πέτρες έχουν μείνει έγκυες από το περιβάλλον μου και γω κενο! συγγνώμη για όλο αυτό το κατεβατό αλλα περνάω φάση που εχω νευριάσει τόσο μα τόσο πολύ! 

Αχ ξερεις ποσο σε καταλαβαίνω κ εγω αλλα και τοσα κοριτσια εδω μεσα....τωρα εκανες τεστ????τόσες μέρες καθυστερηση κ τοσα συμπτώματα μπορεί κ να είσαι ε??να κρατησεις το θετικό...πως κατάφερες μια φορα να μείνεις  και σίγουρα θα τα καταφέρεις ξανά!!!

Σου εύχομαι να συμβει πολυ πολυ σύντομα αν δεν είσαι ήδη και να εχεις μια τελειομηνη υπέροχη εγκυμοσυνη...

πρίν από 51 λεπτά , Emilly είπε:

Σε νιώθω καλή μου.εχεις καθυστέρηση;;αν ναι κάνε τεστακι μην κάθεσαι με αγωνία.

Κορίτσια μου ήρθε και αυτό τον μήνα.βασικα έκανα οχτώ τεστακια..άρα ούτε ίδρωσε το αφτί μου.πραγματικα βρε κορίτσια.το έκανα όλες τις μέρες...τι σκ'"**"'τα!!!και καλή προγεστερόνη και και.τωρα αν δεν μείνω μέχρι τις γιορτές καλού κακού θα κάνω μια Σαλπιγγογραφια.καμια φορά λέω να το αφήσω αφού έκλεισα και τα σαράντα,αλλά γύρω μου έχουν ξεπατωθει να γεννάνε ολεεεςςς.οι πιο απίστευτες...να έχουν και μεγάλα παιδιά 18 και να κάνουν το πέμπτο.εοχα να τις δω από την καραντίνα και χθες βγήκαν στην πλατεία όλες με τα καροτσια.δεν την παλεύω.χθες έπαθα κρίση πανικού νομίζω η μία έβγαλε και από το καρότσι ένα γλυκό κοριτσάκι τέσσερα μηνών στα ροζ και κοντεψα να κλάψω.αχ θέλω τόσο πολυυυ.δοξαζω τον Θεό για το παιδάκι μου αλλά έμεινα με την όρεξη τρεις φορές...

Πολυ λυπάμαι π ηρθε παλι η ακατανομαστη..γιατι να τα παρατήσεις??να μην το βάζεις καθόλου κάτω!!!ειδικά αφού το θέλεις τοσο πολυ θα συμβεί σίγουρα!!!!

1 hour ago, Sofiamarinos είπε:

Καταρχάς. Αν δεν καταλαβα σωστα πειρμενεις περίοδο και εχεις καθυστέρηση?? Γιατι δνε κανεις ενα τεστ να σου φυγει απο το μυαλο? Σιγουρα θα δειξει.. Οσο για το ψυχολογικο κομματι.. Ξερω οτι δεν εχω περασει κατι παρόμοιο και μονο δυο μηνες εχει που προσπαθω για παιδάκι αυτος ειναι ο τριτος και ομως σε νιωθω.. Ξαφνικα τωρα που προσπαθω και εγω ολος ο περίγυρος μου ειναι εγκυες.. Και εγω νομιζω επεοδη ειμαι αγχωδης  άνθρωπος γενικά με επηρεάζει και σε αυτο το κομματι.. Αλλα εγω θα σου πω να εχεις πιστη.. Μην χανεις τις ελπιδες σου και αστο λιγο χαλαρα.. Μπορει εκει που δεν το περιμενεις να ερθει.. Σαλπιγγογραφια εχεις κανει? Η ξαδερφη μου για χρονια δεν μπορουσε να κανει παιδακι και εντελει ειχε και τις δυο σάλπιγγες κλειστες και μολις τις ανοιξε στον δεύτερο μηνα εμεινε φυσιολογικα έγκυος.. Για θρομβοφυλια? 

Μα δεν είναι παράξενο οτι πανω π αρχίζεις προσπάθειες όλοι γύρω σου περιμένουν παιδί???η απλα αρχίζεις και το προσεχεις πιο πολυ...τι να πω????μαχαιριά πολλες φορές....γιατι οσο και να χαίρεσαι για τις φίλες σου σε πιάνει πάντα το παράπονο...ειδικά τα βράδια εμενα!!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, *Vasoula είπε:

Αχ ξερεις ποσο σε καταλαβαίνω κ εγω αλλα και τοσα κοριτσια εδω μεσα....τωρα εκανες τεστ????τόσες μέρες καθυστερηση κ τοσα συμπτώματα μπορεί κ να είσαι ε??να κρατησεις το θετικό...πως κατάφερες μια φορα να μείνεις  και σίγουρα θα τα καταφέρεις ξανά!!!

Σου εύχομαι να συμβει πολυ πολυ σύντομα αν δεν είσαι ήδη και να εχεις μια τελειομηνη υπέροχη εγκυμοσυνη...

Πολυ λυπάμαι π ηρθε παλι η ακατανομαστη..γιατι να τα παρατήσεις??να μην το βάζεις καθόλου κάτω!!!ειδικά αφού το θέλεις τοσο πολυ θα συμβεί σίγουρα!!!!

Μα δεν είναι παράξενο οτι πανω π αρχίζεις προσπάθειες όλοι γύρω σου περιμένουν παιδί???η απλα αρχίζεις και το προσεχεις πιο πολυ...τι να πω????μαχαιριά πολλες φορές....γιατι οσο και να χαίρεσαι για τις φίλες σου σε πιάνει πάντα το παράπονο...ειδικά τα βράδια εμενα!!!

κορίτσια τα έχω κάνει οοοοολα αυτά που αναφέρετε από εξετάσεις. ΜΑ ΟΛΑ δεν εχω τίποτα ούτε εγώ ούτε ο αντρας μου, ούτε θρομβοφιλια, σάλπιγγες, πολυκιστικες, τι πο τα! ο γιατρός μου λέει ότι είμαι σαν 25 χρόνων και ειμαι 31.απλα είναι το ΕΛΕΟΣ που σε πιανει. με παίρνει μια φίλη μου κλαίγοντας γιατί έμεινε στο τρίτο και δεν ήθελε με τίποτα δεν το προσπαθουσε ούτε ξέρουν πως έγινε. και λεω τι???? μας κάνει πλάκα κάποιος έτσι??τώρα είμαι στο χωριό και δεν μπορώ να πάω στο μοναδικό φαρμακειο να παρω τεστ θα γινω βούκινο!! θα γυρίσω Αθήνα το Σάββατο και θα το κάνω αμέσως αν δεν.. 

όσο για την ηλικία δεν έχει καμία σχέση κορίτσια! τι θα πει 40?η κουνιαδα τελικα στα 42 έκανε 2 παιδιά μετά από 5 έτη προσπάθειας χωρίς να έχει θέμα  με φυσιολογικό τοκετό!!! απλά το άγχος καταστρέφει τα πάντα! Αχχχχχ 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tsitara1989 είπε:

κορίτσια τα έχω κάνει οοοοολα αυτά που αναφέρετε από εξετάσεις. ΜΑ ΟΛΑ δεν εχω τίποτα ούτε εγώ ούτε ο αντρας μου, ούτε θρομβοφιλια, σάλπιγγες, πολυκιστικες, τι πο τα! ο γιατρός μου λέει ότι είμαι σαν 25 χρόνων και ειμαι 31.απλα είναι το ΕΛΕΟΣ που σε πιανει. με παίρνει μια φίλη μου κλαίγοντας γιατί έμεινε στο τρίτο και δεν ήθελε με τίποτα δεν το προσπαθουσε ούτε ξέρουν πως έγινε. και λεω τι???? μας κάνει πλάκα κάποιος έτσι??τώρα είμαι στο χωριό και δεν μπορώ να πάω στο μοναδικό φαρμακειο να παρω τεστ θα γινω βούκινο!! θα γυρίσω Αθήνα το Σάββατο και θα το κάνω αμέσως αν δεν.. 

όσο για την ηλικία δεν έχει καμία σχέση κορίτσια! τι θα πει 40?η κουνιαδα τελικα στα 42 έκανε 2 παιδιά μετά από 5 έτη προσπάθειας χωρίς να έχει θέμα  με φυσιολογικό τοκετό!!! απλά το άγχος καταστρέφει τα πάντα! Αχχχχχ 

οκ τοτε αν εισαι οκ από όλα αυτά τοτε χαλάρωσε κ θα ερθει.παντως αν εχεις χαμηλη βιταμινη ντε να ξέρεις ότι παίζει ρολο στο οτι δεν μένεις έγκυος...πρέπει να την έχουμε ιδανικα στο 50 αλλα οκ εστω πανω απο 30 ειναι καλη.παιζει ρολο στην σύλληψη δλδ.και η τιμη του θυροειδη να ειναι κατω απο 2 για πιο εύκολη σύλληψη. 

και ένα άλλο τιπ μετα την επαφή, ιδανικά πριν τελειώσει ο αντρας σου,να έχεις βάλει κάτω από την μέση σου ενα μαξιλάρι και μένεις σίγουρα για κάνα 20λεπτο 30λεπτο...κ μετα σήκω. εγω ετσι εκανα παντως και τις 3 φορες.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Αχ ξερεις ποσο σε καταλαβαίνω κ εγω αλλα και τοσα κοριτσια εδω μεσα....τωρα εκανες τεστ????τόσες μέρες καθυστερηση κ τοσα συμπτώματα μπορεί κ να είσαι ε??να κρατησεις το θετικό...πως κατάφερες μια φορα να μείνεις  και σίγουρα θα τα καταφέρεις ξανά!!!

Σου εύχομαι να συμβει πολυ πολυ σύντομα αν δεν είσαι ήδη και να εχεις μια τελειομηνη υπέροχη εγκυμοσυνη...

Πολυ λυπάμαι π ηρθε παλι η ακατανομαστη..γιατι να τα παρατήσεις??να μην το βάζεις καθόλου κάτω!!!ειδικά αφού το θέλεις τοσο πολυ θα συμβεί σίγουρα!!!!

Μα δεν είναι παράξενο οτι πανω π αρχίζεις προσπάθειες όλοι γύρω σου περιμένουν παιδί???η απλα αρχίζεις και το προσεχεις πιο πολυ...τι να πω????μαχαιριά πολλες φορές....γιατι οσο και να χαίρεσαι για τις φίλες σου σε πιάνει πάντα το παράπονο...ειδικά τα βράδια εμενα!!!

Ευχαριστώ vasoula μου να σαι καλά.απλα ώρες ώρες πέφτω.μες στο πρόγραμμα κι αυτό.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

οκ τοτε αν εισαι οκ από όλα αυτά τοτε χαλάρωσε κ θα ερθει.παντως αν εχεις χαμηλη βιταμινη ντε να ξέρεις ότι παίζει ρολο στο οτι δεν μένεις έγκυος...πρέπει να την έχουμε ιδανικα στο 50 αλλα οκ εστω πανω απο 30 ειναι καλη.παιζει ρολο στην σύλληψη δλδ.και η τιμη του θυροειδη να ειναι κατω απο 2 για πιο εύκολη σύλληψη. 

και ένα άλλο τιπ μετα την επαφή, ιδανικά πριν τελειώσει ο αντρας σου,να έχεις βάλει κάτω από την μέση σου ενα μαξιλάρι και μένεις σίγουρα για κάνα 20λεπτο 30λεπτο...κ μετα σήκω. εγω ετσι εκανα παντως και τις 3 φορες.

50 d3;;;;ξέρετε πόσο είχα εγώ όταν πήγα αιματολογο τον Ιανουάριο;;;;12 και οι υπόλοιπες ήταν κάτω.παιρνω απ' όλα τώρα.σιδηρο d3  b12  φολικό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και καλώς σας βρήκα.προσπαθοθμε με τον άντρα μου 3 χρονια για παιδάκια.εχω περάσει 2 βιοχημικός.εδω και 3 μέρες θα έπρεπε να έχω αδιαθετησει όμως δεν έχω δει καθόλου αίμα παρα μόνο λίγα καφέ στο σκούπισμα.λετε να είμαι έγκυος η να είναι καμια ανωμαλία του κύκλου μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλώς σας βρήκα.προσπαθοθμε με τον άντρα μου 3 χρονια για παιδάκια.εχω περάσει 2 βιοχημικός.εδω και 3 μέρες θα έπρεπε να έχω αδιαθετησει όμως δεν έχω δει καθόλου αίμα παρα μόνο λίγα καφέ στο σκούπισμα.λετε να είμαι έγκυος η να είναι καμια ανωμαλία του κύκλου μου;

Καλημερα βασιλική... Καταρχάς λυπάμαι για τις δύο βιοχημικες σου.. Να εχεις δύναμη κσι υπομονή.. ❤️❤️ Γιατι δεν κάνεις ενσ τεστ. Εαν εχεις 3 μερες καθυστέρηση θα δειξει.. Στο ευχομαι ολοψυχααα... ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamarinos είπε:

Καλημερα βασιλική... Καταρχάς λυπάμαι για τις δύο βιοχημικες σου.. Να εχεις δύναμη κσι υπομονή.. ❤️❤️ Γιατι δεν κάνεις ενσ τεστ. Εαν εχεις 3 μερες καθυστέρηση θα δειξει.. Στο ευχομαι ολοψυχααα... ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστω πολυ.θα κανω απλά φοβάμαι μην απογοητευτώ γι αυτό ακόμα δεν έχω κανει

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλώς σας βρήκα.προσπαθοθμε με τον άντρα μου 3 χρονια για παιδάκια.εχω περάσει 2 βιοχημικός.εδω και 3 μέρες θα έπρεπε να έχω αδιαθετησει όμως δεν έχω δει καθόλου αίμα παρα μόνο λίγα καφέ στο σκούπισμα.λετε να είμαι έγκυος η να είναι καμια ανωμαλία του κύκλου μου;

βασιλική ναι υπάρχει! και εγώ πριν 2 μηνες που έμεινα πρώτη φορά μετα απο 2 χρόνια προσπαθειων είχα μόνο καφέ 4 μέρες και έλεγα θα ερθει θα ερθει αλλά δεν ήρθε.. άσχετα που δεν προχώρησε και μενα παλινδρομη-βιοχημικη ήταν. τώρα έχω πάλι 3η μέρα καθυστέρηση δεν εχω τίποτα αλλα δεν αισθάνομαι και τίποτα  για υποψία εγκυμοσύνης. οπότε περιμένω.. μου είπε ο γιατρός ότι μετά από αποβολη είσαι πολύ γόνιμη για 3 μήνες.. οποτε μακαρι

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.θα κανω απλά φοβάμαι μην απογοητευτώ γι αυτό ακόμα δεν έχω κανει

Γεια σου βασιλική μου!!καλώς ήρθες!λυπάμαι πολύ για τις δυο βιοχημικός και σε καταλαβαίνω πολύ πως φοβάσαι μην αοογοητευτεις...αλλα να σελφτεσαι κορίτσι μου πως ότι ειναι να γίνει θα γίνει....οπότε γιατί να μην ξέρεις και να σε τρώει η αγωνία???

Εφόσον έχεις καθυστέρηση φυσικα και έχεις πιθανότητες να εισαι...ομως καθώς και το καλοκαίρι πάντα μας δημιουργεί κάποιες ανωμαλίες στην περιοδο ισως είναι κ κατι τέτοιο...μονο με ένα τεστακι θα εισαι σίγουρη!!!

Just now, Tsitara1989 είπε:

βασιλική ναι υπάρχει! και εγώ πριν 2 μηνες που έμεινα πρώτη φορά μετα απο 2 χρόνια προσπαθειων είχα μόνο καφέ 4 μέρες και έλεγα θα ερθει θα ερθει αλλά δεν ήρθε.. άσχετα που δεν προχώρησε και μενα παλινδρομη-βιοχημικη ήταν. τώρα έχω πάλι 3η μέρα καθυστέρηση δεν εχω τίποτα αλλα δεν αισθάνομαι και τίποτα  για υποψία εγκυμοσύνης. οπότε περιμένω.. μου είπε ο γιατρός ότι μετά από αποβολη είσαι πολύ γόνιμη για 3 μήνες.. οποτε μακαρι

Κοριτσακι μου με το καλο σου ευχομαι....δεν εχεις κάνει τέστ ακόμα με τη καθυστέρηση????αφού σου ειπε κ ο γιατρος πως εισαι γονιμη ισως είναι ο τυχερος σου μηνας....ε??αχ τωρα ειδα πως εισαι χωριό και γυρνάς Σάββατο...μακάρι!:wub:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

οκ τοτε αν εισαι οκ από όλα αυτά τοτε χαλάρωσε κ θα ερθει.παντως αν εχεις χαμηλη βιταμινη ντε να ξέρεις ότι παίζει ρολο στο οτι δεν μένεις έγκυος...πρέπει να την έχουμε ιδανικα στο 50 αλλα οκ εστω πανω απο 30 ειναι καλη.παιζει ρολο στην σύλληψη δλδ.και η τιμη του θυροειδη να ειναι κατω απο 2 για πιο εύκολη σύλληψη. 

και ένα άλλο τιπ μετα την επαφή, ιδανικά πριν τελειώσει ο αντρας σου,να έχεις βάλει κάτω από την μέση σου ενα μαξιλάρι και μένεις σίγουρα για κάνα 20λεπτο 30λεπτο...κ μετα σήκω. εγω ετσι εκανα παντως και τις 3 φορες.

ζουζούνα τα έχω κοιτάξει όλα!και εφόσον έμεινα εγκυος πριν 2 μηνες θεωρητικά δεν υπάρχει πρόβλημα σύλληψης για κάποιο λόγο. το μόνο ήταν η θρομβοφιλια που το έκανα κα αυτήν την εξέταση και δεν έχω.. τι να πω! καλά όσο για τα μαξιλαρια και τα 20λεπτα στο κρεβάτι τα κανω ΟΛΑ!! σας λέω είμαι πολυδιαβασμενη

απλά το μόνο που μπορώ να πω σε όλες είναι ότι τον μοναδικό πραγματικό μήνα που είπα ότι πραγματικά δεν ασχολούμαι πάλι και να το εννοώ εγω μέσα μου οχι να το λέω και στους άλλους και να βράζω.. έμεινα εγκυος! άσχετα που δεν προχώρησε, οπότε αυτό κάτι δείχνει ρε κορίτσια δεν παίζει 

Just now, *Vasoula είπε:

Γεια σου βασιλική μου!!καλώς ήρθες!λυπάμαι πολύ για τις δυο βιοχημικός και σε καταλαβαίνω πολύ πως φοβάσαι μην αοογοητευτεις...αλλα να σελφτεσαι κορίτσι μου πως ότι ειναι να γίνει θα γίνει....οπότε γιατί να μην ξέρεις και να σε τρώει η αγωνία???

Εφόσον έχεις καθυστέρηση φυσικα και έχεις πιθανότητες να εισαι...ομως καθώς και το καλοκαίρι πάντα μας δημιουργεί κάποιες ανωμαλίες στην περιοδο ισως είναι κ κατι τέτοιο...μονο με ένα τεστακι θα εισαι σίγουρη!!!

Κοριτσακι μου με το καλο σου ευχομαι....δεν εχεις κάνει τέστ τωρα με ρη καθυστέρηση????αφού σου ειπε κ ο γιατρος πως εισαι γονιμη ισως είναι ο τυχερος σου μηνας....ε??

δεν εχω κανει γιατί περιμενω να γυρισω Αθήνα από το χωριό που είμαι το σκ αυτό γιατί εδω θα γινει βουκυνο αν πάρω τεστ από το φαρμακείο!! χάχα. απλά έχω κάτι τραβηγματα και με πιανει ταχυκαρδία ότι μου έρχεται αλλά δεν. επίσης δεν νοιωθω τίποτα από χθες. εννοώ κάτι μια αδιαθεσία, πρησμένο στήθος κάτι! τίποτα απολύτως και αυτό με πονηρευει ότι είναι κλασική καθυστέρηση περιόδου από διακοπές και θάλασσα. το χω παθει ποσες φορες! αχχχχ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Tsitara1989 είπε:

ζουζούνα τα έχω κοιτάξει όλα!και εφόσον έμεινα εγκυος πριν 2 μηνες θεωρητικά δεν υπάρχει πρόβλημα σύλληψης για κάποιο λόγο. το μόνο ήταν η θρομβοφιλια που το έκανα κα αυτήν την εξέταση και δεν έχω.. τι να πω! καλά όσο για τα μαξιλαρια και τα 20λεπτα στο κρεβάτι τα κανω ΟΛΑ!! σας λέω είμαι πολυδιαβασμενη

απλά το μόνο που μπορώ να πω σε όλες είναι ότι τον μοναδικό πραγματικό μήνα που είπα ότι πραγματικά δεν ασχολούμαι πάλι και να το εννοώ εγω μέσα μου οχι να το λέω και στους άλλους και να βράζω.. έμεινα εγκυος! άσχετα που δεν προχώρησε, οπότε αυτό κάτι δείχνει ρε κορίτσια δεν παίζει 

δεν εχω κανει γιατί περιμενω να γυρισω Αθήνα από το χωριό που είμαι το σκ αυτό γιατί εδω θα γινει βουκυνο αν πάρω τεστ από το φαρμακείο!! χάχα. απλά έχω κάτι τραβηγματα και με πιανει ταχυκαρδία ότι μου έρχεται αλλά δεν. επίσης δεν νοιωθω τίποτα από χθες. εννοώ κάτι μια αδιαθεσία, πρησμένο στήθος κάτι! τίποτα απολύτως και αυτό με πονηρευει ότι είναι κλασική καθυστέρηση περιόδου από διακοπές και θάλασσα. το χω παθει ποσες φορες! αχχχχ

Δυστυχώς το καλοκαίρι με τη θάλασσα και τη ζεστη είναι συχνές οι καθυστερήσεις...αλλααααααα εμεις θα σκεφτόμαστε και θα ευχόμαστε το καλύτερο...έπρεπε να είχες βάλει στη  βαλίτσα ενα τεστ να το έχεις για ώρα ανάγκης.. χαχαχχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ευχαριστώ vasoula μου να σαι καλά.απλα ώρες ώρες πέφτω.μες στο πρόγραμμα κι αυτό.

50 d3;;;;ξέρετε πόσο είχα εγώ όταν πήγα αιματολογο τον Ιανουάριο;;;;12 και οι υπόλοιπες ήταν κάτω.παιρνω απ' όλα τώρα.σιδηρο d3  b12  φολικό.

ναι τοσο την θελουμε ,εγω τοτε που δεν έμενε εγκυος στο 2ο παιδι ειχα 9...μετα την πήρα 37 κ εμεινα εκείνον τον μηνα.

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλώς σας βρήκα.προσπαθοθμε με τον άντρα μου 3 χρονια για παιδάκια.εχω περάσει 2 βιοχημικός.εδω και 3 μέρες θα έπρεπε να έχω αδιαθετησει όμως δεν έχω δει καθόλου αίμα παρα μόνο λίγα καφέ στο σκούπισμα.λετε να είμαι έγκυος η να είναι καμια ανωμαλία του κύκλου μου;

καλύτερα κανε ενα τεστ .θα δείξει σίγουρα. καλή επιτυχία!!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ναι τοσο την θελουμε ,εγω τοτε που δεν έμενε εγκυος στο 2ο παιδι ειχα 9...μετα την πήρα 37 κ εμεινα εκείνον τον μηνα.

καλύτερα κανε ενα τεστ .θα δείξει σίγουρα. καλή επιτυχία!!!

Ζουζούνα έχεις τρία;;;να σου ζήσουν.ποσο χρονών είσαι κ πόσο τα παιδάκια;;;εγώ νομίζω ότι άργησα να ξεκινήσω για δεύτερο.31 έκανα τον γιο μου δύο μέρες πριν τα γενέθλια μου.τωρα 40 ειμαι.ειχα πει μετά την πρώτη αποτυχία που ήμουν 37 και κάτι,αν δώσει ο Θεός κ κάνω αλλο δεν θα ξαναπροφυλαχτω μέχρι να μου τελειώσει η περιοδος και όσα θέλει ο Θεός να έρθουν.τωρα....αστα.

Just now, Tsitara1989 είπε:

βασιλική ναι υπάρχει! και εγώ πριν 2 μηνες που έμεινα πρώτη φορά μετα απο 2 χρόνια προσπαθειων είχα μόνο καφέ 4 μέρες και έλεγα θα ερθει θα ερθει αλλά δεν ήρθε.. άσχετα που δεν προχώρησε και μενα παλινδρομη-βιοχημικη ήταν. τώρα έχω πάλι 3η μέρα καθυστέρηση δεν εχω τίποτα αλλα δεν αισθάνομαι και τίποτα  για υποψία εγκυμοσύνης. οπότε περιμένω.. μου είπε ο γιατρός ότι μετά από αποβολη είσαι πολύ γόνιμη για 3 μήνες.. οποτε μακαρι

Πολλοί γιατροί λένε ότι είσαι πολύ γόνιμη τους επόμενους τρεις μήνες.εγω προσωπικά μόνο σε μια αποβολή έμεινα στους τρεις μήνες γιατί πήρα κλομιφαινη κ λειτούργησε το σύστημα βεβιασμένα.ενταξει δεν πήγε καλά κ αυτό...αλλά τις άλλες δύο,στην μια είχα σχεδόν τρεις μήνες να δω περίοδο κ στην άλλη έκανα οχτώ μήνες να πιάσω.ειναι αναλογως αν κάνει γρήγορα σωστή επανεκκίνηση ο οργανισμος της κάθε κοπέλας.εμενα ήθελε καιρό να ξαναξυπνησει. ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου σας παρακαλουθώ όλο αυτό τον καίρο. Προσπάθησα να μην μπαίνω να μην διαβάζω τπτ γιατί με άγχωνε περισσότερο. Εγώ για όποιες δεν γνωρίζουν δυστυχώς δεν κάνω κάθε μήνα ωορρηξία οπότε και τους 2 τελευταίους παίρνω ορμόνες και μετά κάνω ενεση για να πέσουν. Αυτό το μήνα πήγα χθες στον γιατρό και μου είπε από την μία έχω ένα ωάρριο 14mm και στο άλλο πολλά πολλά μικρά...μου λέει έλα από βδομαδα να σε ξαναδω....είναι ψυχοφθόρο...μου λέει η αδελφή του καλού μου...ελα καλέ και μένα μου είπε ο γιατρός ότι έχω πολυκυστικές (χωρίς να κάνει κάποια εξέταση) και έπιασα με την πρώτη και τα δυο παιδιά μου...τι απαντάμε εδώ? δεν παλέυονται μερικοί άνθρωποι...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Αχ κορίτσια μου σας παρακαλουθώ όλο αυτό τον καίρο. Προσπάθησα να μην μπαίνω να μην διαβάζω τπτ γιατί με άγχωνε περισσότερο. Εγώ για όποιες δεν γνωρίζουν δυστυχώς δεν κάνω κάθε μήνα ωορρηξία οπότε και τους 2 τελευταίους παίρνω ορμόνες και μετά κάνω ενεση για να πέσουν. Αυτό το μήνα πήγα χθες στον γιατρό και μου είπε από την μία έχω ένα ωάρριο 14mm και στο άλλο πολλά πολλά μικρά...μου λέει έλα από βδομαδα να σε ξαναδω....είναι ψυχοφθόρο...μου λέει η αδελφή του καλού μου...ελα καλέ και μένα μου είπε ο γιατρός ότι έχω πολυκυστικές (χωρίς να κάνει κάποια εξέταση) και έπιασα με την πρώτη και τα δυο παιδιά μου...τι απαντάμε εδώ? δεν παλέυονται μερικοί άνθρωποι...

 

Να της πεις οτι αλλη η περίπτωση η δικη σου αλλη η δικη της.. Και επίσης σε κατι τετοια ατομα χρειάζεται καποιες φορες μια απαντηση που να τους κανει να αισθανθουν ντροπή και να μην ξαναμιλησουν. Απο την αλλη αν δεν θες να χαλασεις καρδιες απλα απο το να αυτι μπαινει απο το αλλο βγαινει.. Και εσυ να χαλαρωσεις και σε καποια στιγμη θα ερθει και η δικη σου όμορφη στιγμη.. Μην αγχωνεσαι.. Να εχεις πίστη και υπομονη... Εγω σου ευχομαι ολοψυχα αυτο το αυγουλακι που μεγαλωσε τοσο ενα ειναι το τυχερο σου. ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...