Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Sofiamarinos είπε:

Να της πεις οτι αλλη η περίπτωση η δικη σου αλλη η δικη της.. Και επίσης σε κατι τετοια ατομα χρειάζεται καποιες φορες μια απαντηση που να τους κανει να αισθανθουν ντροπή και να μην ξαναμιλησουν. Απο την αλλη αν δεν θες να χαλασεις καρδιες απλα απο το να αυτι μπαινει απο το αλλο βγαινει.. Και εσυ να χαλαρωσεις και σε καποια στιγμη θα ερθει και η δικη σου όμορφη στιγμη.. Μην αγχωνεσαι.. Να εχεις πίστη και υπομονη... Εγω σου ευχομαι ολοψυχα αυτο το αυγουλακι που μεγαλωσε τοσο ενα ειναι το τυχερο σου. ❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ... αλήθεια μόνο μαζί σας τα μοιράζομαι όλα.... Προσπαθώ να μην ασχολούμαι είναι αδαής.....Πάντως βρίσκεις τα πάντα εκεί έξω.... μακάρι να μεγαλώσει και να πάνε όλα καλα...μακάρι να μεγαλώσουν και τα υπόλοιπα...Δευτέρα Τρίτη θα γνωρίζω...ευχομαι σε όλες οτι ποθεί η καρδιά τους

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly είπε:

Ζουζούνα έχεις τρία;;;να σου ζήσουν.ποσο χρονών είσαι κ πόσο τα παιδάκια;;;εγώ νομίζω ότι άργησα να ξεκινήσω για δεύτερο.31 έκανα τον γιο μου δύο μέρες πριν τα γενέθλια μου.τωρα 40 ειμαι.ειχα πει μετά την πρώτη αποτυχία που ήμουν 37 και κάτι,αν δώσει ο Θεός κ κάνω αλλο δεν θα ξαναπροφυλαχτω μέχρι να μου τελειώσει η περιοδος και όσα θέλει ο Θεός να έρθουν.τωρα....αστα.

Πολλοί γιατροί λένε ότι είσαι πολύ γόνιμη τους επόμενους τρεις μήνες.εγω προσωπικά μόνο σε μια αποβολή έμεινα στους τρεις μήνες γιατί πήρα κλομιφαινη κ λειτούργησε το σύστημα βεβιασμένα.ενταξει δεν πήγε καλά κ αυτό...αλλά τις άλλες δύο,στην μια είχα σχεδόν τρεις μήνες να δω περίοδο κ στην άλλη έκανα οχτώ μήνες να πιάσω.ειναι αναλογως αν κάνει γρήγορα σωστή επανεκκίνηση ο οργανισμος της κάθε κοπέλας.εμενα ήθελε καιρό να ξαναξυπνησει. ;

ωωω αληθεια?καλα θα κάνεις δεν πειραζει ,ο Θεός ξέρει..  εγω τωρα ειμαι 31 .ναι εχω 3 παιδακια τα παιδιά είναι 8 σχεδόν ο μεγάλος,3,5 ο 2ος και η μικρη μου 16 μηνων 

Just now, evaki23 είπε:

Αχ κορίτσια μου σας παρακαλουθώ όλο αυτό τον καίρο. Προσπάθησα να μην μπαίνω να μην διαβάζω τπτ γιατί με άγχωνε περισσότερο. Εγώ για όποιες δεν γνωρίζουν δυστυχώς δεν κάνω κάθε μήνα ωορρηξία οπότε και τους 2 τελευταίους παίρνω ορμόνες και μετά κάνω ενεση για να πέσουν. Αυτό το μήνα πήγα χθες στον γιατρό και μου είπε από την μία έχω ένα ωάρριο 14mm και στο άλλο πολλά πολλά μικρά...μου λέει έλα από βδομαδα να σε ξαναδω....είναι ψυχοφθόρο...μου λέει η αδελφή του καλού μου...ελα καλέ και μένα μου είπε ο γιατρός ότι έχω πολυκυστικές (χωρίς να κάνει κάποια εξέταση) και έπιασα με την πρώτη και τα δυο παιδιά μου...τι απαντάμε εδώ? δεν παλέυονται μερικοί άνθρωποι...

 

κοιτα τωρα να δεις,εχεις πολυκυστικες?εγώ είχα ήπιες πριν τα παιδιά κ μετα τα 2 ακομα ...τωρα μετα το 3ο παιδι μου ειπε η γυναικολογος οτι δεν εχω κατι...μου ειπε οτι με τις γέννες αλλάζει το σύστημα και φτιάχνει προφανώς.τωρα φαντασου εχω κυκλο 44 με 47 ,μεγαλωσε πολυ με το 3ο παιδι...δεν ξερω..γενικα πιστευω οτι ολα ειναι τυχερά γενικά.. δεν πιάνουν ολες οι γυναίκες ευκολα.. τον 2ο γιο τον έπιασα μετα απο 1,5 χρόνο προσπαθειών στον κυκλο που εκανα την σαλπιγγογραφια. 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Αχ κορίτσια μου σας παρακαλουθώ όλο αυτό τον καίρο. Προσπάθησα να μην μπαίνω να μην διαβάζω τπτ γιατί με άγχωνε περισσότερο. Εγώ για όποιες δεν γνωρίζουν δυστυχώς δεν κάνω κάθε μήνα ωορρηξία οπότε και τους 2 τελευταίους παίρνω ορμόνες και μετά κάνω ενεση για να πέσουν. Αυτό το μήνα πήγα χθες στον γιατρό και μου είπε από την μία έχω ένα ωάρριο 14mm και στο άλλο πολλά πολλά μικρά...μου λέει έλα από βδομαδα να σε ξαναδω....είναι ψυχοφθόρο...μου λέει η αδελφή του καλού μου...ελα καλέ και μένα μου είπε ο γιατρός ότι έχω πολυκυστικές (χωρίς να κάνει κάποια εξέταση) και έπιασα με την πρώτη και τα δυο παιδιά μου...τι απαντάμε εδώ? δεν παλέυονται μερικοί άνθρωποι...

 

Κοριτσι μου πολλοί θα πουν πολλα εσύ να μην δίνεις σημασία διότι δεν αξίζει.εγω έχω επιλέξει να μην ξερει κανεις οτι προσπαθούμε για παιδι και εχω ήσυχο το κεφάλι μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωωω αληθεια?καλα θα κάνεις δεν πειραζει ,ο Θεός ξέρει..  εγω τωρα ειμαι 31 .ναι εχω 3 παιδακια τα παιδιά είναι 8 σχεδόν ο μεγάλος,3,5 ο 2ος και η μικρη μου 16 μηνων 

κοιτα τωρα να δεις,εχεις πολυκυστικες?εγώ είχα ήπιες πριν τα παιδιά κ μετα τα 2 ακομα ...τωρα μετα το 3ο παιδι μου ειπε η γυναικολογος οτι δεν εχω κατι...μου ειπε οτι με τις γέννες αλλάζει το σύστημα και φτιάχνει προφανώς.τωρα φαντασου εχω κυκλο 44 με 47 ,μεγαλωσε πολυ με το 3ο παιδι...δεν ξερω..γενικα πιστευω οτι ολα ειναι τυχερά γενικά.. δεν πιάνουν ολες οι γυναίκες ευκολα.. τον 2ο γιο τον έπιασα μετα απο 1,5 χρόνο προσπαθειών στον κυκλο που εκανα την σαλπιγγογραφια. 

Ξεκίνησες μικρή κοριτσάκι,να σου πω αυτή δυστυχώς είναι και η απάντηση σε όλα αυτά που τραβάμε.μεχρι και εγώ αν το είχα πάρει ζεστά κ ξεκινούσαν στα 32 33 για δεύτερο πιστεύω θα είχα καταφέρει μπορεί και τρίτο και ποιος ξέρει;;;αλλά έχει γίνει έτσι η ζωή μας έχουν αλλάξει τα δεδομένα και καμιά φορά για βλακείες.εγω είμαι με τον άντρα μου από 19 εγώ 24 αυτός.αντε να τελειώσουμε σπουδές,άντε τώρα ανοίγουμε επιχειρήσεις,άντε τώρα να φτιάχνουμε,άντε να το πάρουμε απόφαση και μετά να ευχαριστηθώ πρώτα καλά το πρωτο για να κάνω δεύτερο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ... αλήθεια μόνο μαζί σας τα μοιράζομαι όλα.... Προσπαθώ να μην ασχολούμαι είναι αδαής.....Πάντως βρίσκεις τα πάντα εκεί έξω.... μακάρι να μεγαλώσει και να πάνε όλα καλα...μακάρι να μεγαλώσουν και τα υπόλοιπα...Δευτέρα Τρίτη θα γνωρίζω...ευχομαι σε όλες οτι ποθεί η καρδιά τους

 

Μακάρι βρε ευακι μου να είναι αυτό το τυχερο σου!!!να μη δίνεις σημασία σε ανθρώπους που χωρίς να γνωρίζουν τα θεωρούν ολα εύκολα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ωωω αληθεια?καλα θα κάνεις δεν πειραζει ,ο Θεός ξέρει..  εγω τωρα ειμαι 31 .ναι εχω 3 παιδακια τα παιδιά είναι 8 σχεδόν ο μεγάλος,3,5 ο 2ος και η μικρη μου 16 μηνων 

κοιτα τωρα να δεις,εχεις πολυκυστικες?εγώ είχα ήπιες πριν τα παιδιά κ μετα τα 2 ακομα ...τωρα μετα το 3ο παιδι μου ειπε η γυναικολογος οτι δεν εχω κατι...μου ειπε οτι με τις γέννες αλλάζει το σύστημα και φτιάχνει προφανώς.τωρα φαντασου εχω κυκλο 44 με 47 ,μεγαλωσε πολυ με το 3ο παιδι...δεν ξερω..γενικα πιστευω οτι ολα ειναι τυχερά γενικά.. δεν πιάνουν ολες οι γυναίκες ευκολα.. τον 2ο γιο τον έπιασα μετα απο 1,5 χρόνο προσπαθειών στον κυκλο που εκανα την σαλπιγγογραφια. 

Έχω ναι...απλά Όταν ήμουν 22 ο τότε γιατρός μου μου είπε αφού σου κάνουν μόνο αστάθεια στον κύκλο να μην κάνω κάτι...Ποιος θα μου το έλεγε ότι τώρα θα πρέπει να πηγαίνω κάθε 3 ημέρες στο γιατρό θα παίρνω χάπια και θα κάνω ενέσεις...τεσπα Εάν έχουν αποτέλεσμα και αλλά πολλα θα κάνω...

Just now, *Vasoula είπε:

Μακάρι βρε ευακι μου να είναι αυτό το τυχερο σου!!!να μη δίνεις σημασία σε ανθρώπους που χωρίς να γνωρίζουν τα θεωρούν ολα εύκολα....

Απλά νευριάζω με την ξερολιαση κάποιον ανθρώπων... σιγά μωρέ και σιγά μωρέ....Η αδελφή μου δεν μπορεί να κάνει παιδί...Όταν ήμουν πιο μικρή δεν είχα καταλάβει γιατί είναι τόσο σημαντικό και γιατι η αδελφή μου δεν πήγαινε σε συγγενείς με μικρά παιδιά αλλά τώρα καταλαβαίνω. Να μαθαίνω ευχάριστα νέα σας κοριτσια

Just now, vasiliki2020 είπε:

Κοριτσι μου πολλοί θα πουν πολλα εσύ να μην δίνεις σημασία διότι δεν αξίζει.εγω έχω επιλέξει να μην ξερει κανεις οτι προσπαθούμε για παιδι και εχω ήσυχο το κεφάλι μου.

Είναι η ευτυχία του προσπαθούμε αλλά δυστυχώς κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι το προσπαθουμε δεν σημαίνει μένουμε και έγκυος...Για κάποιους είναι εύκολο για άλλους όχι...ότι καλύτερο αληθεια

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Έχω ναι...απλά Όταν ήμουν 22 ο τότε γιατρός μου μου είπε αφού σου κάνουν μόνο αστάθεια στον κύκλο να μην κάνω κάτι...Ποιος θα μου το έλεγε ότι τώρα θα πρέπει να πηγαίνω κάθε 3 ημέρες στο γιατρό θα παίρνω χάπια και θα κάνω ενέσεις...τεσπα Εάν έχουν αποτέλεσμα και αλλά πολλα θα κάνω...

Απλά νευριάζω με την ξερολιαση κάποιον ανθρώπων... σιγά μωρέ και σιγά μωρέ....Η αδελφή μου δεν μπορεί να κάνει παιδί...Όταν ήμουν πιο μικρή δεν είχα καταλάβει γιατί είναι τόσο σημαντικό και γιατι η αδελφή μου δεν πήγαινε σε συγγενείς με μικρά παιδιά αλλά τώρα καταλαβαίνω. Να μαθαίνω ευχάριστα νέα σας κοριτσια

Είναι η ευτυχία του προσπαθούμε αλλά δυστυχώς κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ότι το προσπαθουμε δεν σημαίνει μένουμε και έγκυος...Για κάποιους είναι εύκολο για άλλους όχι...ότι καλύτερο αληθεια

Κοριτσάκι συγνώμη που ρωταω αλλά,η αδερφή σου δεν μπορεί να κάνει παιδί ηη ακόμα δεν έκανε;; νομίζω σήμερα υπάρχουν λυσεις πολλές για να μην μείνει κανένα ζευγάρι άτεκνο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

ωωω αληθεια?καλα θα κάνεις δεν πειραζει ,ο Θεός ξέρει..  εγω τωρα ειμαι 31 .ναι εχω 3 παιδακια τα παιδιά είναι 8 σχεδόν ο μεγάλος,3,5 ο 2ος και η μικρη μου 16 μηνων 

κοιτα τωρα να δεις,εχεις πολυκυστικες?εγώ είχα ήπιες πριν τα παιδιά κ μετα τα 2 ακομα ...τωρα μετα το 3ο παιδι μου ειπε η γυναικολογος οτι δεν εχω κατι...μου ειπε οτι με τις γέννες αλλάζει το σύστημα και φτιάχνει προφανώς.τωρα φαντασου εχω κυκλο 44 με 47 ,μεγαλωσε πολυ με το 3ο παιδι...δεν ξερω..γενικα πιστευω οτι ολα ειναι τυχερά γενικά.. δεν πιάνουν ολες οι γυναίκες ευκολα.. τον 2ο γιο τον έπιασα μετα απο 1,5 χρόνο προσπαθειών στον κυκλο που εκανα την σαλπιγγογραφια. 

Η αλήθεια είναι ότι και μένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι άμα κάνω σαλπιγγογραφια, που πρέπει να κάνω μπορεικαι να πιάσω μετά

Χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Κοριτσάκι συγνώμη που ρωταω αλλά,η αδερφή σου δεν μπορεί να κάνει παιδί ηη ακόμα δεν έκανε;; νομίζω σήμερα υπάρχουν λυσεις πολλές για να μην μείνει κανένα ζευγάρι άτεκνο.

Δεν μπορεί να κάνει δυστυχώς....έχει ένα πρόβλημα υγείας και δεν πρέπει ο οργανισμός της να παράξει καμία ορμόνη. Μόνο με παρενθετη μητέρα...Αλλά πια δεν την απασχολεί υιοθέτησε το πιο γλυκό ανιψιό που θα μπορούσα να έχω....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr είπε:

Η αλήθεια είναι ότι και μένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι άμα κάνω σαλπιγγογραφια, που πρέπει να κάνω μπορεικαι να πιάσω μετά

Χαχαχαχα

εγω επιασα παντως μετα την σαλπιγγογραφια στον ίδιο κυκλο στο 2ο γιο μου...εκανα 1,5 χρόνο να μεινω εγκυος και ημουν τοτε 27 και προσπαθούσα από τα 25 κ κατι


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Η αλήθεια είναι ότι και μένα ο γυναικολόγος μου είπε ότι άμα κάνω σαλπιγγογραφια, που πρέπει να κάνω μπορεικαι να πιάσω μετά

Χαχαχαχα

Αχ και εγώ θα κάνω μετά τις γιορτές είπα.μπας και μου ξεβουλωσει καμία κατάσταση και πιάσω...στην πρώτη αποξεση έπιασα μετά από οχτώ μηνες,τον μήνα που είχα κλείσει Σαλπιγγογραφια και δεν την έκανα.να δούμε θα είμαι τώρα τυχερή να την γλιτώσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Δεν μπορεί να κάνει δυστυχώς....έχει ένα πρόβλημα υγείας και δεν πρέπει ο οργανισμός της να παράξει καμία ορμόνη. Μόνο με παρενθετη μητέρα...Αλλά πια δεν την απασχολεί υιοθέτησε το πιο γλυκό ανιψιό που θα μπορούσα να έχω....

κοριτσι τι να σ πω η αδερφη μου με το σύνδρομο πολυκυστικων εκανε με εξωσωματική διδυμα και μετα φυσικα ηρθε και το 3ο...εγω παλι με ηπιες πολυκυστικες  ,έτσι σαν κ εσενα εχω ασταθή κυκλο αλλα κανω ωορρηξία...τωρα μου μεγαλωσε μετα το 3ο παιδι.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ και εγώ θα κάνω μετά τις γιορτές είπα.μπας και μου ξεβουλωσει καμία κατάσταση και πιάσω...στην πρώτη αποξεση έπιασα μετά από οχτώ μηνες,τον μήνα που είχα κλείσει Σαλπιγγογραφια και δεν την έκανα.να δούμε θα είμαι τώρα τυχερή να την γλιτώσω.

Ναι ναι 

Παμεεεεε ολεεεες που προσπαθούμε καιρό για σαλπιγγογραφια 

Yeaaaah

Xaxaxaxa

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Δεν μπορεί να κάνει δυστυχώς....έχει ένα πρόβλημα υγείας και δεν πρέπει ο οργανισμός της να παράξει καμία ορμόνη. Μόνο με παρενθετη μητέρα...Αλλά πια δεν την απασχολεί υιοθέτησε το πιο γλυκό ανιψιό που θα μπορούσα να έχω....

Μπράβο το κορίτσι μπράβο.δεν σας το κρύβω αν ήθελε ο άντρας μου θα το έκανα.σε κάποια φάση με πετούσε το ίντερνετ σε υιοθεσίες και μαιευτηρια που έχουν μωρά παρατημένα.το κλάμα της αρκούδας κορίτσια.μπραβο το κορίτσι και πάλι.

Just now, Ellidr είπε:

Ναι ναι 

Παμεεεεε ολεεεες που προσπαθούμε καιρό για σαλπιγγογραφια 

Yeaaaah

Xaxaxaxa

Μπας και μας κάνουν έκπτωση.χαχαχαχα.θα είναι σαν σπα.ξερεις πόσες πιάσανε τον ίδιο μήνα;;;;;πολλές.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αχ και εγώ θα κάνω μετά τις γιορτές είπα.μπας και μου ξεβουλωσει καμία κατάσταση και πιάσω...στην πρώτη αποξεση έπιασα μετά από οχτώ μηνες,τον μήνα που είχα κλείσει Σαλπιγγογραφια και δεν την έκανα.να δούμε θα είμαι τώρα τυχερή να την γλιτώσω.

Εγώ με το που μου έρθει η περίοδος .θα πάρω τηλ να κλείσω ραντεβού για σαλπιγγογραφια 

Γιατί έτσι κ αλλιώς πρέπει να μαζέψουμε εξετάσεις 

Να τις καταθέσουμε για εξωσωματική

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...