Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

πρίν από 38 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλησπέρα και από εμένα! Έχω ένα αγοράκι που ήρθε δύσκολα είναι 2.5 ετών και από το καλοκαίρι προσπαθούμε για 2ο χωρίς αποτέλεσμα.. τελευταία περίοδο 22/12 και θετικό τέστ ωορρηξίας 2/1.. 10/1 είδα δύο σταγόνες αίμα κόκκινο... Λέτε να είναι σημάδι εμφύτευσης;;;; Στη προηγούμενη εγκυμοσύνη μου δεν το είχα αυτό...

Καλησπέρα μπορεί να είναι σημάδι ποτε δεν ξέρεις πάντα ελπίζουμε για το καλυτερο κανε ένα τεστασι σε κάνα 2 μέρες κ ευχομαι να δεις θετικο:)

Just now, Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια , εγώ σημερα περιμενω κανονικά αλλά ακόμα τίποτα... Από εχτές νοιωθω ότι θα μου έρθει κάποιες φορές αλλά ακόμα τίποτα. Εντωμεταξυ σήμερα ήρθαν και τα τεστ που παραγγειλα αλλά λεω να μη κάνω ακόμα ,πιστεύω θα Μ έρθει ήδη έχω κάνει τη Κυριακή και ήταν αρνητικό οπότε δε νομίζω .

Κοριτσακι εύχομαι πραγματικά να μην σου ερθει.εγω λέω να κανεις ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος.δεν δείχνουν όλα τα τεστ νωρίς οποτε μην απογοητευεσαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλησπέρα μπορεί να είναι σημάδι ποτε δεν ξέρεις πάντα ελπίζουμε για το καλυτερο κανε ένα τεστασι σε κάνα 2 μέρες κ ευχομαι να δεις θετικο:)

Κοριτσακι εύχομαι πραγματικά να μην σου ερθει.εγω λέω να κανεις ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος.δεν δείχνουν όλα τα τεστ νωρίς οποτε μην απογοητευεσαι 

Σε ευχαριστώ πολύ ναι αν δεν έρθει σήμερα που κανονικά περιμένω ή αύριο πρωί όταν ξυπνήσω θα κάνω ένα , ευτυχώς μου ήρθανε σήμερα αυτά που παραγγειλα. Απλά επειδή έχω μια αίσθηση ότι θα αδιαθετησω νοιωθω ότι μου έρχεται αλλά πάω τουαλέτα και δεν λέω ας αφήσω και τη σημερινή...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ναι αν δεν έρθει σήμερα που κανονικά περιμένω ή αύριο πρωί όταν ξυπνήσω θα κάνω ένα , ευτυχώς μου ήρθανε σήμερα αυτά που παραγγειλα. Απλά επειδή έχω μια αίσθηση ότι θα αδιαθετησω νοιωθω ότι μου έρχεται αλλά πάω τουαλέτα και δεν λέω ας αφήσω και τη σημερινή...

Η αίσθηση που αισθανόμαστε οτι θα αδιαθετησουμε το ιδιο έχουν αισθανθει και κοπέλες που εμειναν εγκυες οπότε ας ελπίζουμε :x εγω για την ώρα κανω τεστ ωορρηξιας ειμαι παλι στην αρχή χαχαχα.τι τραβαμε πια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ναι αν δεν έρθει σήμερα που κανονικά περιμένω ή αύριο πρωί όταν ξυπνήσω θα κάνω ένα , ευτυχώς μου ήρθανε σήμερα αυτά που παραγγειλα. Απλά επειδή έχω μια αίσθηση ότι θα αδιαθετησω νοιωθω ότι μου έρχεται αλλά πάω τουαλέτα και δεν λέω ας αφήσω και τη σημερινή...

Ρια μου θετική σκέψη και εγώ είχα αυτήν την αίσθηση στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μερικές φορές τόσο έντονα που έλεγα δεν μπορεί θα πάω τουαλέτα κ θα έχει έρθει!! Και φυσικά δεν ερχοταν.. συνήθως είναι τόσο ίδια τα συμπτώματα που δύσκολα να τα ξεχωρίσεις ! Ειδικά άμα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη! Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα !!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, vasiliki2020 είπε:

Η αίσθηση που αισθανόμαστε οτι θα αδιαθετησουμε το ιδιο έχουν αισθανθει και κοπέλες που εμειναν εγκυες οπότε ας ελπίζουμε :x εγω για την ώρα κανω τεστ ωορρηξιας ειμαι παλι στην αρχή χαχαχα.τι τραβαμε πια

Μακάρι τι να πω σε ευχαριστω πάρα πολύ ,άντε ωραία καλή επιτυχία σου εύχομαι και ένα σπορακι σύντομα!

Just now, Agapakiii είπε:

Ρια μου θετική σκέψη και εγώ είχα αυτήν την αίσθηση στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μερικές φορές τόσο έντονα που έλεγα δεν μπορεί θα πάω τουαλέτα κ θα έχει έρθει!! Και φυσικά δεν ερχοταν.. συνήθως είναι τόσο ίδια τα συμπτώματα που δύσκολα να τα ξεχωρίσεις ! Ειδικά άμα είναι η πρώτη εγκυμοσύνη! Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα !!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , δεν έχω κάποια αίσθηση ότι θα είμαι με επηρέασε και το αρνητικό τεστ, απλα μου έχει κάνει εντύπωση ότι από τότε που ξεκίνησα της βιταμίνες μου ερχόταν όχι απλά ρολόι αλλά και 1 μέρα νωρίτερα .αλλά απ' την άλλη εκεί που λέω λες, λέω μπα δε νομίζω...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ria_ είπε:

Μακάρι τι να πω σε ευχαριστω πάρα πολύ ,άντε ωραία καλή επιτυχία σου εύχομαι και ένα σπορακι σύντομα!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , δεν έχω κάποια αίσθηση ότι θα είμαι με επηρέασε και το αρνητικό τεστ, απλα μου έχει κάνει εντύπωση ότι από τότε που ξεκίνησα της βιταμίνες μου ερχόταν όχι απλά ρολόι αλλά και 1 μέρα νωρίτερα .αλλά απ' την άλλη εκεί που λέω λες, λέω μπα δε νομίζω...

Ποιες βιταμίνες;;;; Λέω να πάρω και εγώ !

Just now, vasiliki2020 είπε:

Καλησπέρα μπορεί να είναι σημάδι ποτε δεν ξέρεις πάντα ελπίζουμε για το καλυτερο κανε ένα τεστασι σε κάνα 2 μέρες κ ευχομαι να δεις θετικο:)

Κοριτσακι εύχομαι πραγματικά να μην σου ερθει.εγω λέω να κανεις ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος.δεν δείχνουν όλα τα τεστ νωρίς οποτε μην απογοητευεσαι 

Θα κάνω Πέμπτη πρωί!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Μακάρι τι να πω σε ευχαριστω πάρα πολύ ,άντε ωραία καλή επιτυχία σου εύχομαι και ένα σπορακι σύντομα!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , δεν έχω κάποια αίσθηση ότι θα είμαι με επηρέασε και το αρνητικό τεστ, απλα μου έχει κάνει εντύπωση ότι από τότε που ξεκίνησα της βιταμίνες μου ερχόταν όχι απλά ρολόι αλλά και 1 μέρα νωρίτερα .αλλά απ' την άλλη εκεί που λέω λες, λέω μπα δε νομίζω...

Μακάρι σου το εύχομαι ολόψυχα !! Μερικές φορές κάνουμε κ νωρίς τα τεστ κ ίσως δεν δείχνουν ! Εγώ πήρα απόφαση την επόμενη φορά που θα έχω καθυστέρηση να κάνω το τεστ στις 5 μέρες κ μετά αμέσως χοριακη γιατί όλο αυτό είναι πολύ ψυχοφθόρο ! Πως θα τα καταφερω δεν ξέρω αλλά θα το προσπαθήσω :wub:


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Ποιες βιταμίνες;;;; Λέω να πάρω και εγώ !

Θα κάνω Πέμπτη πρωί!!!

Της pregnacare for him and her περνούμε και οι δυο και εγώ περνω και βιταμίνη  D .

Just now, Agapakiii είπε:

Μακάρι σου το εύχομαι ολόψυχα !! Μερικές φορές κάνουμε κ νωρίς τα τεστ κ ίσως δεν δείχνουν ! Εγώ πήρα απόφαση την επόμενη φορά που θα έχω καθυστέρηση να κάνω το τεστ στις 5 μέρες κ μετά αμέσως χοριακη γιατί όλο αυτό είναι πολύ ψυχοφθόρο ! Πως θα τα καταφερω δεν ξέρω αλλά θα το προσπαθήσω :wub:

 Όντος είναι πολύ ψυχοφθόρο , και εγώ κάθε φορά τ ίδιο λέω αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να το τηρήσω χαχα . Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα με το καλό να έρθει το σπορακι και να μείνει αυτη τη φορά! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Της pregnacare for him and her περνούμε και οι δυο και εγώ περνω και βιταμίνη  D .

 Όντος είναι πολύ ψυχοφθόρο , και εγώ κάθε φορά τ ίδιο λέω αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να το τηρήσω χαχα . Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα με το καλό να έρθει το σπορακι και να μείνει αυτη τη φορά! 

Ευχαριστώ πααααρα πολύ μακαριιι!! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε !!!

  • Μου αρέσει 1

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!  να ρωτησω κάτι σχετικό με αυτό το αίμα εμφυτευσης; εγω εχω γενικά μεγαλους κύκλους,  +/- 5  μέρες. Από την παλίνδρομη κ μετά είχα 30,30,30,30,35,35,30,33. Την ωορρηξία μου την καταλαβαίνω ΠΑΝΤΑ. Αυτό το μήνα ένοιωσα πόνους ωορρηξίας 18-19η μέρα. Τεστάκια είχα αρχίσει να κάνω από 15η μέρα. Μέχρι την 22η μέρα δεν βρηκα θετικό. Από χθες 27η μέρα είχα καφέ και πόνους στο στήθος( όχι ομως κάψιμο στην θηλή όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη) το οποίο σήμερα το απόγευμα έγινε κόκκινο. Ειμαι μια εβδομάδα πριν την "κανονική" ημερομηνία περιόδου.

Τι είναι τωρα αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, xriszis είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!  να ρωτησω κάτι σχετικό με αυτό το αίμα εμφυτευσης; εγω εχω γενικά μεγαλους κύκλους,  +/- 5  μέρες. Από την παλίνδρομη κ μετά είχα 30,30,30,30,35,35,30,33. Την ωορρηξία μου την καταλαβαίνω ΠΑΝΤΑ. Αυτό το μήνα ένοιωσα πόνους ωορρηξίας 18-19η μέρα. Τεστάκια είχα αρχίσει να κάνω από 15η μέρα. Μέχρι την 22η μέρα δεν βρηκα θετικό. Από χθες 27η μέρα είχα καφέ και πόνους στο στήθος( όχι ομως κάψιμο στην θηλή όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη) το οποίο σήμερα το απόγευμα έγινε κόκκινο. Ειμαι μια εβδομάδα πριν την "κανονική" ημερομηνία περιόδου.

Τι είναι τωρα αυτό;

εννοεις οτι σου ηρθε περιοδος? ε εκανες ωορηξια 13 μερα που ειναι το παραξενο? αφου εχεις ασταθη κυκλο γιατι σου φαινετε παραξενο? τα τεστακια επρεπε να τα ειχες ξεκινησει με το τελος της περιοδου σχεδον αργησες 

οι πονοι δεν ειναι παντα ωορηξια μπορει να πονας απο πολλα πραγματα ... μπορει να ειναι κ το εντερο κ να ενοχλησει την μητρα κ να κανει συσπασουλες κ εσυ να νομιζεις οτι εχεις πονους ωορηξιας ..

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, MarakiKakkin είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου .. μάλλον θα είμαστε μαζί στις μανούλες Σεπτεμβρίου.. καταλαβαίνω το άγχος σου απλά για να σε καθησυχάσω λίγο να ξέρεις ότι αν δεν είναι ενδομήτρια η κύηση δεν ανεβαίνει τόσο πολύ η χοριακη, πόσο μάλλον που εσένα είναι μεγάλη πριν την καθυστέρηση. Συνήθως αργεί να ανέβει και παραμένει στάσιμη μετά από ένα σημείο.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι. Να πάνε όλα καλά.

Γεια σου κοπελα μου... Ναι σεπτεμβρη κ γω ❤❤ με ηρεμισες αρκετα θα ελεγα σε ευχαριστω πολυ...ειν το πρωτο μου κ μετα απο τν προηγουμενη φορα υπαρχει ενα διπλο αγχος... Να εχουμε μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ να πανε οοολα καλα ❤❤❤

5 ώρες πρίν, Ria_ είπε:

Μακάρι τι να πω σε ευχαριστω πάρα πολύ ,άντε ωραία καλή επιτυχία σου εύχομαι και ένα σπορακι σύντομα!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου , δεν έχω κάποια αίσθηση ότι θα είμαι με επηρέασε και το αρνητικό τεστ, απλα μου έχει κάνει εντύπωση ότι από τότε που ξεκίνησα της βιταμίνες μου ερχόταν όχι απλά ρολόι αλλά και 1 μέρα νωρίτερα .αλλά απ' την άλλη εκεί που λέω λες, λέω μπα δε νομίζω...

Κοριτσι μου εγω το εκανα 5 μερες πριν την περιοδο... Ημουν 100℅ σιγουρη οτι δν ειμ εγκυος επειδη αρχισε να ποναει το στηθος μου 10 μερες πριν την περιοδο... Δλδ κατι που παντα μ συμβαινει... Εκανα το τεστ μονο κ μονο απο ρουτινα εδω και 15 μηνες που προσπαθουμε... Κ τελικα ειμαι εγκυος ❤ σημερα κανονικα θα ειχα περιοδο κ δν εχω φυσικα... Ευχομαι απλα να μην εδειξε το τεστακι σου ειλικρινα... Κ να εχεις ενα θετικοτατο τεστακι συντομα ❤

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Γεια σου κοπελα μου... Ναι σεπτεμβρη κ γω ❤❤ με ηρεμισες αρκετα θα ελεγα σε ευχαριστω πολυ...ειν το πρωτο μου κ μετα απο τν προηγουμενη φορα υπαρχει ενα διπλο αγχος... Να εχουμε μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ να πανε οοολα καλα ❤❤❤

Κοριτσι μου εγω το εκανα 5 μερες πριν την περιοδο... Ημουν 100℅ σιγουρη οτι δν ειμ εγκυος επειδη αρχισε να ποναει το στηθος μου 10 μερες πριν την περιοδο... Δλδ κατι που παντα μ συμβαινει... Εκανα το τεστ μονο κ μονο απο ρουτινα εδω και 15 μηνες που προσπαθουμε... Κ τελικα ειμαι εγκυος ❤ σημερα κανονικα θα ειχα περιοδο κ δν εχω φυσικα... Ευχομαι απλα να μην εδειξε το τεστακι σου ειλικρινα... Κ να εχεις ενα θετικοτατο τεστακι συντομα ❤

Καλημέρα κορίτσια , συγχαρητήριααααα για την εγκυμοσύνη σου είδες εκεί που δε τ περίμενες ήρθε. Εγώ αδιαθετησα τελικά σήμερα ,και όχι απλά αδιαθετησα αλλά υποφέρω . Δε πονάω ποτέ σε περίοδο ούτε παυσίπονο δε περνω και σήμερα υποφέρω απ' το πόνο αναγκαστικα και πήρα παυσίπονο γτ δουλεύω και απ' τ σπίτι και δε τη πάλευα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια , συγχαρητήριααααα για την εγκυμοσύνη σου είδες εκεί που δε τ περίμενες ήρθε. Εγώ αδιαθετησα τελικά σήμερα ,και όχι απλά αδιαθετησα αλλά υποφέρω . Δε πονάω ποτέ σε περίοδο ούτε παωωυσίπονο δε περνω και σήμερα υποφέρω απ' το πόνο αναγκαστικα και πήρα παυσίπονο γτ δουλεύω και απ' τ σπίτι και δε τη πάλευα

Ωωωω.... Δν πειραζει την επομενη φορα τωρα δωστε πονο κ θα γινει το καλο... Πιειτε ρακομελο... Εγω πιστευω ξερω ποτε εγινε η δουλεια... Ξημερωματα 25 ειχα πιει ρακομελα κ ημουν αλλου χαχαχαχαχ αν οπως λενε μπορει να ζησει ενα καλο υγιεστατο σπερμα εως και 5 μερες ειμ σχεδον σιγουρη χαχαχα πιες ρακομελο κοριτσι κ απολαυστετο χαχα... Εγω ειχα για 6-7 μηνες μετα την αποβολη τετοια περιοδο που ελεγες πεθαινω δν αντεχω αλλο... Ειχε χαλασει κ ο κυκλος μ. Εφτιαξε τους τελευταιους δυο μηνες κ τσαακ πετυχαμε... Μ ειχε πει ο γιατρος οτι συμβαινουν αυτα κ οταν αρχιζουμε προσπαθειες γτ καταλαβαινει το σωμα οτι κατι παιζει κ γινονται αλλαγες... Αυτα ξερω. Εμενα τα νουροφεν με ηρεμουσαν ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sadri09 είπε:

Ωωωω.... Δν πειραζει την επομενη φορα τωρα δωστε πονο κ θα γινει το καλο... Πιειτε ρακομελο... Εγω πιστευω ξερω ποτε εγινε η δουλεια... Ξημερωματα 25 ειχα πιει ρακομελα κ ημουν αλλου χαχαχαχαχ αν οπως λενε μπορει να ζησει ενα καλο υγιεστατο σπερμα εως και 5 μερες ειμ σχεδον σιγουρη χαχαχα πιες ρακομελο κοριτσι κ απολαυστετο χαχα... Εγω ειχα για 6-7 μηνες μετα την αποβολη τετοια περιοδο που ελεγες πεθαινω δν αντεχω αλλο... Ειχε χαλασει κ ο κυκλος μ. Εφτιαξε τους τελευταιους δυο μηνες κ τσαακ πετυχαμε... Μ ειχε πει ο γιατρος οτι συμβαινουν αυτα κ οταν αρχιζουμε προσπαθειες γτ καταλαβαινει το σωμα οτι κατι παιζει κ γινονται αλλαγες... Αυτα ξερω. Εμενα τα νουροφεν με ηρεμουσαν ❤

Χαχα βοήθησε τ ρακόμελο ήταν και η στιγμή έπρεπε να γίνει και έγινε...Άμα σου πω και εγώ ότι το σκέφτηκα ότι επειδή προσπαθούμε και έχει αλλαγές ο οργανισμος για αυτό ίσως κάποιες περίοδοι είναι έντονες...Τέτοιο πράγμα χρόνια είχε να μου συμβει.Εγώ πήρα panadolextra τώρα αλλά είπα στον άντρα μου να μου φέρει και νουροφεν ...Μπορεί τυχαίο αλλά εγώ με τις βιταμίνες πιστεύω άρχισε ένα στρώνει ο κύκλος μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...