Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, happysmile είπε:

Ποσο παρηγορητικα τα λογια σου κοριτσι μου να σε εχει καλα ο θεος κ να χαιρεστε ολες κοριτσια τις οικογενειες σας..δεν με νοιαζει το ξενυχτι κ η κουραση αλλα πειστικα μεσα μου απτο νοσοκομειο οτι αφησα νυστικο το παιδι μου κλειδωσε μεσα μου ξερω τελειως ανωριμη κ υπερβολικη παλευω να τον θηλαζω αλλα οταν μ ξεκιναεκ το κλαμα αυτο το απαρηγορητο κ το βκεπω να βαζει τα χερακια του στο στομα κ να ψαχνει κ να κλαιει ειναι πανω απτις δυναμεις μου να το αντεξω!ευχομαι να παει καλυτερα!

Ουτε ανωριμη ουτε υπερβολικη. Εισαι απλα μανουλα κοριτσι μου. Και θες το καλυτερο για το παιδι σου. Και αυτο να κανεις! Αυτο που πιστευεις οτι ειναι το καλυτερο!! Θα παει καλυτερα, ειναι ακομα πολυ μικρουλι αγαπη μου, εχε υπομονη και θα δεις οτι ενω τωρα κλαιει σχεδον συνεχεια, οταν αλλαζετε πανα, οταν το ντυνεις, οταν πειναει, οταν ξυπναει, θα αλλαξουν ολα αυτα και δεν ειναι πολυ μακρια. Θα δεις τεραστιες διαφορες βδομαδα με τη βδομαδα. Μετα θα κανεις γκριματσες και θα ξεκαρδιζεται και θα χαχανιζει και θα γαργαλιεται και γενικα θα ναι αλλο παιδι. Απλα τωρα ειναι ολα πολυ μικρουλια και φαντασου δεν βλεπουν τπτ σχεδον, δεν ξερουν τπτ, δεν μπορουν να καταλαβουν τπτ, φοβουνται, τρομαζουν, και ο μονος τροπος να το δειξουν ειναι το κλαμα. Να βγαζεις πολλες φωτογραφιες κ βιντεακια γιατι θα με θυμηθεις, περναει πολυ γρηγορα ο καιρος και αλλαζουν τοσο πολυ τα μωρακια!! Μπολικες αγκαλιτσες κ φιλακια!

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, happysmile είπε:

Ποσο παρηγορητικα τα λογια σου κοριτσι μου να σε εχει καλα ο θεος κ να χαιρεστε ολες κοριτσια τις οικογενειες σας..δεν με νοιαζει το ξενυχτι κ η κουραση αλλα πειστικα μεσα μου απτο νοσοκομειο οτι αφησα νυστικο το παιδι μου κλειδωσε μεσα μου ξερω τελειως ανωριμη κ υπερβολικη παλευω να τον θηλαζω αλλα οταν μ ξεκιναεκ το κλαμα αυτο το απαρηγορητο κ το βκεπω να βαζει τα χερακια του στο στομα κ να ψαχνει κ να κλαιει ειναι πανω απτις δυναμεις μου να το αντεξω!ευχομαι να παει καλυτερα!

Προσπάθησε να απαντήσεις σε ότι λες μόνη σου μήπως σε βοηθήσει. Βάζει βάρος; γιατί θεωρείς ότι πεινάει; αυτό που περιγράφεις ποτέ το κάνει;

Ξερεις πως θηλαζουμε εμείς 1 φορά τη μέρα; σπρώχνει όλο του το σώμα μακρυά μου και εγώ κρατάω αντίσταση για να φτάνει το στήθος. Εννοείται πεινάει γιατί ρουφάει σαν τρελός. Γιατί το κάνει αυτό; ποιος ξέρει. 

Έτσι και ο δικός σου μπορεί να θυμώνει που δεν τρέχει πολύ το γάλα. Όπως και να χει αν δεν νιώθεις καλά δώσε κάποιο γεύμα ξένο να δεις πως θα πάει με μεικτή διατροφή. Δώσε λίγο χρόνο και στο θηλασμό, είσαι εξαντλημένη και σου φαίνεται βουνό τώρα. Αν ξεκουραστείς λίγο και συνεχίσεις να νιώθεις έτσι άσχημα σταματά. Δεν θα σε κατηγορήσει και κάνεις. Και αν το κάνει σκασίλα σου. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Η ώρα 2:46 και επιτέλους Κοιμήθηκε και σηκώθηκα να βάλω πλυντήριο..  Ρε κορίτσια..  Εδώ και μια εβδομάδα μου κάνει κάτι σαν αϋπνίες..  Τρώει περίπου 2-2:30 ώρες συνεχόμενα, μετά τη μια ώρα με απίστευτο εκνευρισμό, σαν να θέλει και ταυτόχρονα να μην θέλει να φάει και στο ενδιάμεσο κλαίει..  Κλείνουν τα ματάκια του και πάνω που λέω Αντέ Ηρέμησε τσουυυπ το μάτι γαρίδα και κλάμα και εκνευριζεται! Οπότε ανοίγω τον απορροφητηρα και μετά από λίγο κοιμάται..  Εντωμεταξύ έχω σκεφτεί μην του φέρνει κάτι αναστάτωση..  Καφέ δεν πίνω, έκοψα και τα γλυκά από το μεσημέρι και μετά αλλά δεν είδα διαφορά.. Το έχει πάθει καμία? 

Ααα και μου είπε μια φίλη μου (δεν έχει παιδια) να μην του βάζω κάθε φορά που έχει αϋπνία απορροφητηρα και να τον αφήνω μέχρι να εξαντληθεί και να κοιμηθεί μόνος του γιατί μπορεί να μάθει και να μην κοιμάται χωρίς αυτόν μετά...  Παίζει να γίνει κάτι τέτοιο? Μόνο όταν τον πιάνει το βράδυ τον βάζω..  1 φορά την ημέρα.. Κανένας δεν σε προετοιμάζει για όλα αυτά...  Εντωμεταξύ ντρέπομαι να ρωτήσω και τον παιδίατρο για τέτοια πράγματα.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Η φίλη σου που δεν έχει παιδιά καλύτερα να μην ασχολείτε μαζί τους. Τα παιδιά μαθαίνουν μετά το 3μηνο σίγουρα. Όχι τόσο μικρά. Να τα ρωτάς όλα στην παιδίατρο. Δεν είσαι η πρώτη που ρωτάει, άλλωστε ποιον να ρωτήσεις; 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk να σε ρωτήσω το νερό της βρύσης πρέπει να το βράσω και μετά να το βάλω σε ένα θερμός για να διατηρηθεί εκεί θα αποκτήσει άλατα; Επίσης ο θερμαντήρας ρε κορίτσια δεν είναι άχρηστη αγορά μέσα στην νύχτα πόση ώρα κάνει να ζεστάνει; 

Επίσης όσα μωράκια πίνουν ξένο πίνουν κατά βούληση ή συγκεκριμένα ml ανά γεύμα; 

@happysmile δίνε του και πιπίλα να ηρεμεί μετά το γεύμα του επίσης αν θες να δώσεις και ξένο δώσε γτ σου είπαν από το μαιευτήριο ότι τον αφήνεις νηστικό; 

Και κάτι ακόμα κορίτσια συγγνώμη αν σας έπρηξα εγώ στον γιο μου έδινα το frezylac 1 και μετά το 2 τώρα γτ το έχουν αλλάξει σε gold; Αυτό δίνουν τώρα μόνο όχι το παλιό το frezylac; Ευχαριστώ πολύ κορίτσια και συγνώμη για την σφήνα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Δεν μπορούμε να τα αφήνουμε στον αποστειρωτη μέσα ? Δεν κάνει ? 

κανει να τα αφησεις για 5 ωρες χωρις ομως να τον ανοιξεις ουτε μια φορα. 

 

5 ώρες πρίν, Anna17 είπε:

42 μέρες με ύπνο ανά μια ώρα κάθε βράδυ. Βαστατε γερά συντροφισες αντέχουμε. Χαχαχα 

Ούτε εγώ συμφωνώ με το φασκιωμα μου το τόνισε ο παιδίατρος όταν μας είπε να πάμε για υπέρηχο ισχιων. Προκαλεί προβλήματα μόνιμα. Οπότε είμαστε ελεύθεροι. Εμένα έχει λυσσάξει στην πείνα 3 μέρες τώρα. Δεν τον χορταίνω εγώ και τρώει και από το κατεψυγμένο που μάζευα. Σε λίγο δεν θα μείνει σταγόνα. Οπότε είπαμε με την σύμβουλο να βγάζω μια φορά ακόμη το πρωί για να αυξήσω την παραγωγή. Πολύ νερό και πολλούς χυμους μου είπε για να έχω γαλα. Και αν θεωρώ ότι δεν φτάνει αν δεν περάσουν 2 η 3 εβδομάδες που δεν του φτάνει τότε θεωρούμε ότι δεν είναι αρκετό. Αλλιώς μπορεί να ρυθμίσει το μωρό μόνο του την παραγωγή και να την αυξήσει η να είναι απλά ένα αλμα ανάπτυξης. Οπότε να μην βιάζομαι να απογοητευτώ και να δώσω ξένο μου είπε. Βέβαια εμείς έχουμε και δυσανεξία στη λακτόζη οπότε το ξένο είναι ζόρι. Είμαστε σε αναζήτηση γάλακτος. 

@Elenpap πάρε ένα μεγάλο βραστήρα γέμισε τον νερό και θα έχεις έτοιμο νερο όλο το βράδυ. Επίσης στο τζάμπο έχει πλαστικά κουτάκια μικρά, ρίχνεις την μεζούρα τη σκόνη εκεί οπότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τα ανακατέψεις. Κερδίζεις αρκετό χρόνο. Σε περίπτωση που αργά το πρωί το νερό του βραστήρα δεν είναι όσο ζεστό το θες το βάζεις 2 λεπτά στο θερμαντήρα. Και πάλι πιο γρήγορα θα κάνεις. 

 

@Giosotpk στον αποστειρωτη μπορείς να τα αφήνεις μέχρι να τον ανοιξεις να πάρεις κατι για πρώτη φορά. Μετά χάνετε η αποστείρωση. 

 

7 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Το χω ακουσει κ γω αλλά προσέχω γνκ κ πχ 3 το βράδυ να περιμένεις να βράσει το νερο στο μπρίκι είναι κάπως. Κ να έχεις ένα μωράκι να ουρλιάζει.

ο βραστηρας δεν επιτρεπετε γιατι μαζευει πολλα μικροβια ακομα κ που βραζει επειδη δεν πλενετε κ δεν αεριζετε επαρκως μαζευει.αλατα στις επιφανειες που υπαρχουν αλατα μαζευονται μικροβια που δεν πεθενουν με τον βρασμο γιαυτο δεν τον επιτρεπουν οι παιδιατροι

Just now, boukitsa123 είπε:

@Giosotpk να σε ρωτήσω το νερό της βρύσης πρέπει να το βράσω και μετά να το βάλω σε ένα θερμός για να διατηρηθεί εκεί θα αποκτήσει άλατα; Επίσης ο θερμαντήρας ρε κορίτσια δεν είναι άχρηστη αγορά μέσα στην νύχτα πόση ώρα κάνει να ζεστάνει; 

Επίσης όσα μωράκια πίνουν ξένο πίνουν κατά βούληση ή συγκεκριμένα ml ανά γεύμα; 

@happysmile δίνε του και πιπίλα να ηρεμεί μετά το γεύμα του επίσης αν θες να δώσεις και ξένο δώσε γτ σου είπαν από το μαιευτήριο ότι τον αφήνεις νηστικό; 

Και κάτι ακόμα κορίτσια συγγνώμη αν σας έπρηξα εγώ στον γιο μου έδινα το frezylac 1 και μετά το 2 τώρα γτ το έχουν αλλάξει σε gold; Αυτό δίνουν τώρα μόνο όχι το παλιό το frezylac; Ευχαριστώ πολύ κορίτσια και συγνώμη για την σφήνα 

κατα βουλησh πινουν γαλα καλε απλα ξερεις πανω κατω ποσο πινει το μωρο. τα frezylac τα εχουν χωρισει σε silver κ.σε gold νομιζω το ενα ειναι βιοκογικο το αλλο οχι κατι τετοιο. ο θερμαντηρας χρησιμευει γιατι μπορεις να βαλεις το αποστειρωμενο νερο με το μπιμπερο στο ψυγειο. βγαζεις το μπιμπερο απτο ψυγειο ετοιμο με το νερο του μεσα το βαζεις στον θερμαντηρα συγκεκριμενο χρονο που ξερεις οτι θα εχει ζεστανει κ ειναι ετοιμο. γλιτωνεις καποια λιγα λεπτα οκ κ κλεινει μονος του κ δεν εχεις κ το φοβο μην ξεχασες το ματι ξημερωματα αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@linaa δεν μπορώ να αποστειρώνω τα μπιμπερό σε βραστό νερό να μην αγοράζω αποστειρωτή; 

Καλημερα! Βεβαια κ μπορεις οι μαναδες μας ετσι κανανε κ εγω τωρα π χαρισα τον αποστειρωτη καμια φορα π θελω να αποστειρωνω τις θηλες ετσι κανω! Ενα 10λεπτο βρασιμο κ ετοιμες!

Αλλον ρωτησες αλλος απαντησε:mrgreen:

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια έχω έναν βραστηρα στον οποίο προτιμώ να βάζω νερό φιλτραρισμένο. Κοιτάω να έχω πάντα βρασμένο νερό μέσα κ αν κρυώσει τον βάζω για λίγο σε λειτουργία. Αυτό με τα αποστειρωμενα μπουκάλια στο ψυγείο δεν το ήξερα. Εγώ τα αφήνω μέσα στον αποστειρωτη.

Το ψυγείο δεν το εμπιστεύομαι από την άποψη ότι εφόσον μουχλιάζουν φαγητά ...θα υπάρχουν κ μικρόβια.

Στην αρχή έκανα μια βλακεία με τον αποστειρωτη. Γράφουν οι οδηγίες ότι καλό θα είναι η αποστείρωση να γίνεται με νερό απιονισμένο. Στην αρχή έβαζα απιονισμένο μέχρι που το είδε ο πατέρας μου κ μου είπε ότι αυτό το νερό δεν είναι πόσιμο κ ίσως προκαλέσει θέματα στα μωρά. Το έκοψα κ τώρα βάζω εμφιαλωμένο που ίσως έχει λιγότερα άλατα από αυτό της βρύσης. 

Με τον θηλασμό κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Πριν από κάθε γεύμα με ξένο γάλα τα αφήνω να θηλάσουν κ όταν ολοκληρώσουν τους δίνω μπουκάλι. Συνήθως τρώνε 40ml ενώ χωρίς θηλασμό 60ml. 

Έκοψα το θηλαστρο γιατί με ψυχοπλακωνει αλλά επειδή άρχισα να νιώθω ότι βελτιώθηκε η παραγωγή ...έκανα μια άντληση από περιέργεια για 10 λεπτά σε κάθε στήθος κ έβγαλα 80 ml...οπότε από τα 30 που έβγαζα πριν είναι μια βελτίωση.

  • Μου αρέσει 3

POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, boukitsa123 είπε:

@linaa δεν μπορώ να αποστειρώνω τα μπιμπερό σε βραστό νερό να μην αγοράζω αποστειρωτή; 

ναι μπορεις σε κατσαρολα αλλα ειναι πολυ πιο χρονοβορα διαδικασια γιατι πρεπει να εχεις το νου σου δεν χωρανε συνηθως 5 μεγαλα μπιμπερο στην κατσαρολα μετα ειναι πεδεμα να τα βγαζεις με την τσιμπιδα κ να καινε. κ γινονται κατασπρα απο τα αλατα τα μπιμπερο. ο αποστειρωτης ειναι απλα εξικονομηση κοπου κ χρονου οχι αμελητεα. τα βαζεις μεσα πατας κουμπι τα αφηνεις φευγεις. νομιζω αξιζει τα λεφτα του. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο @Μαρίτσα10 μου. Και για την επιμονή σου και για τις αντοχές σου. Οι μικρές πως είναι; Είναι τουλάχιστον ήσυχες να κλείνεις κανένα μάτι η είστε όλες μαζί αγκαλιασμενες;

Αυτό με το νερό δεν το ήξερα. Αφού βράζει για να γίνει ατμός φαντάζομαι θα είναι ασφαλές, δεν νομίζω να το έγραφαν τόσο ανεύθυνα στις οδηγίες. Εγω βάζω Ξύδι κάθε βράδυ καλού κακού. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίτσα10 είπε:

Εγώ κορίτσια έχω έναν βραστηρα στον οποίο προτιμώ να βάζω νερό φιλτραρισμένο. Κοιτάω να έχω πάντα βρασμένο νερό μέσα κ αν κρυώσει τον βάζω για λίγο σε λειτουργία. Αυτό με τα αποστειρωμενα μπουκάλια στο ψυγείο δεν το ήξερα. Εγώ τα αφήνω μέσα στον αποστειρωτη.

Το ψυγείο δεν το εμπιστεύομαι από την άποψη ότι εφόσον μουχλιάζουν φαγητά ...θα υπάρχουν κ μικρόβια.

Στην αρχή έκανα μια βλακεία με τον αποστειρωτη. Γράφουν οι οδηγίες ότι καλό θα είναι η αποστείρωση να γίνεται με νερό απιονισμένο. Στην αρχή έβαζα απιονισμένο μέχρι που το είδε ο πατέρας μου κ μου είπε ότι αυτό το νερό δεν είναι πόσιμο κ ίσως προκαλέσει θέματα στα μωρά. Το έκοψα κ τώρα βάζω εμφιαλωμένο που ίσως έχει λιγότερα άλατα από αυτό της βρύσης. 

Με τον θηλασμό κάπως βελτιώθηκε η κατάσταση. Πριν από κάθε γεύμα με ξένο γάλα τα αφήνω να θηλάσουν κ όταν ολοκληρώσουν τους δίνω μπουκάλι. Συνήθως τρώνε 40ml ενώ χωρίς θηλασμό 60ml. 

Έκοψα το θηλαστρο γιατί με ψυχοπλακωνει αλλά επειδή άρχισα να νιώθω ότι βελτιώθηκε η παραγωγή ...έκανα μια άντληση από περιέργεια για 10 λεπτά σε κάθε στήθος κ έβγαλα 80 ml...οπότε από τα 30 που έβγαζα πριν είναι μια βελτίωση.

Κ εμενα ετσι ακριβως τρωει συμπληρωμα δινεις σε καθε γευμα?σου ξυπνάνε η πασχιζεις κ συ να τα ξυπνησεις?εγω αν ο μικρος ειναι απο υπνο δν μπορω τον θηλασω δεν συνεργαζεται κ πολλες φορες καθυστερω απο τριωρο παει τετραωρο!

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ναι μπορεις σε κατσαρολα αλλα ειναι πολυ πιο χρονοβορα διαδικασια γιατι πρεπει να εχεις το νου σου δεν χωρανε συνηθως 5 μεγαλα μπιμπερο στην κατσαρολα μετα ειναι πεδεμα να τα βγαζεις με την τσιμπιδα κ να καινε. κ γινονται κατασπρα απο τα αλατα τα μπιμπερο. ο αποστειρωτης ειναι απλα εξικονομηση κοπου κ χρονου οχι αμελητεα. τα βαζεις μεσα πατας κουμπι τα αφηνεις φευγεις. νομιζω αξιζει τα λεφτα του. 

Στον αποστειρωτή βάζω νερό από την βρύση εκεί που ζητάει το νερό ή βάζω εμφιαλωμένο; Και από τον αποστειρωτή ζεστά βγαίνουν νομίζω 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 είπε:

Μπράβο @Μαρίτσα10 μου. Και για την επιμονή σου και για τις αντοχές σου. Οι μικρές πως είναι; Είναι τουλάχιστον ήσυχες να κλείνεις κανένα μάτι η είστε όλες μαζί αγκαλιασμενες;

Αυτό με το νερό δεν το ήξερα. Αφού βράζει για να γίνει ατμός φαντάζομαι θα είναι ασφαλές, δεν νομίζω να το έγραφαν τόσο ανεύθυνα στις οδηγίες. Εγω βάζω Ξύδι κάθε βράδυ καλού κακού. 

Δεν είναι ζορικα μωρά αλλά κάποιες φορές κλαίνε κ δεν ξέρεις τι έχουν. Δεν το κάνουν όμως συχνά.

Κοιμάμαι κάνα 2ωρο συνολικά! Μου χουν κάνει κ δωρεάν αδυνάτισμα....κοντεύω 4 κιλά μείον από αυτά που ήμουν πριν την εγκυμοσύνη. 

Just now, happysmile είπε:

Κ εμενα ετσι ακριβως τρωει συμπληρωμα δινεις σε καθε γευμα?σου ξυπνάνε η πασχιζεις κ συ να τα ξυπνησεις?εγω αν ο μικρος ειναι απο υπνο δν μπορω τον θηλασω δεν συνεργαζεται κ πολλες φορες καθυστερω απο τριωρο παει τετραωρο!

Αν κοιμούνται ο θηλασμός είναι αδύνατος. Κ μένα το 3ωρο μπορεί να γίνει 4ωρο αλλά μου συμβαίνει κ το αντίθετο. Μπορεί να ξυπνήσουν κ νωρίτερα. 


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...