Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Angot είπε:

      κορίτσια να ρωτησω 31η εβδομάδα ξεκινά ο 8ος  μήνας; επισης πριν 2 ώρες πήρα ένα buscopan γιατί εχω κατι ενοχλήσεις στην κοιλιά ! δεν μου έκανε δουλειά, μπορώ να πάρω και ένα depon ?

      Μπορείς να πάρεις ναι,ντεπον και απλό παναντολ δεν υπάρχει θέμα 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Anna17 said:

Καλημέρα!! Εγώ κλιματιστικό βάζω κάθε βράδυ και την μέρα όταν είναι πολύ ζεστη. Βάζω και μπολακια με νερό μέσα στο δωμάτιο που κοιμόμαστε. 

Βόλτα εμείς έχουμε προσπαθήσει με το καρότσι 3 φορές. Η μία πέτυχε στις άλλες εκλεγε που ηταν μόνος του ξαπλωμένος. Το απόγευμα εμένα μου κοιμάται και δεν μπορώ να τον πάω κάπου. 

Εγώ βγαίνω για καμιά ώρα 1 φορά την εβδομάδα. Το μεγάλο πρόβλημα είναι ότι κλαίει απότομα όταν πεινάει και λυπαμε την μάνα μου που πελαγωνει να τον κρατάει μέχρι να ζεστάνει το γάλα. Χθες εν το μεταξύ του έκανε 30ml γιατί πλησιάζα εγώ και δεν χόρτασε και έκανε σαν παλαβός που δεν είχε άλλο. Χαχαχα έτσι φαγανα είναι και τα δικά σας; 

Ρε συ όταν πεινάνε, παίζει κ να τρομάξει κάποιος π θα τα δει.

Εγώ γελάω π απο τις κινήσεις του τρομάζει το ίδιο το έρμο.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Elenpap @Anna17καλσ εγώ την δικιά μου την λέω γκοτσιλα γιατί όταν πεινάει κάνει σαν τρελή ...δεν συντονίζεται καθόλου και νευριάζει από πάνω που δεν μπορεί να πιάσει το στήθος ... 

Εμείς σήμερα κάναμε πάρτυ το βράδυ από της 2-6 στήθος ασταμάτητα κοιμήθηκε μέχρι της 7 και από της 7 μέχρι τώρα πάλι στήθος ... 

Εν τω μεταξύ έχω γάλα πατάω την θηλή και βγάζει ...δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θέλει τόσες ώρες ... Η παιδίατρος μου έχει δώσει το ελεύθερο αν μετά από δύο ώρες συνεχόμενες δεν χορταινει να δώσω ξένο εγώ δεν δίνω όμως .... 

 

Εσείς κορίτσια πώς είστε με τα μωράκια σας ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βόλτα εμείς βγαίνουμε σχεδόν κάθε απόγευμα.  Στις 7 μέχρι 8:30..  Συνήθως κοιμάται εκείνη την ώρα και είναι πολύ εύκολο..  Πίνουμε τι καφεδάκι μας και γυρνάμε σπίτι..  Επίσης τον παίρνω κάθε μέρα στη δουλειά μαζί μου από τις 8 μέχρι τις 3.. Εκεί είναι λίγο δύσκολο αλλά τα καταφέρνουμε..  

Σήμερα δεν μπορεί να κάνει κακακια του και ουρλιάζει ο κακομοίρης.. Εκεί που κοιμάται πατάει μια τσιριδα και μετά ξανακοιμαται.. 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα ετσι κανει οταν ζοριζεται γι τα κακα του ο καημενος..Πως σε ζηλευω @Elen211 δε λεγεται που βγαινετε βολτες...κοριτσια εχω σκασει μεσα στο σπιτι πως θελω να βγω δε λεγεται..αλλα που να τον πας;πως να τον θηλασεισ;η εστω και μπουκαλι που θα του το φτιαξεις εξω; σκεφτομαι να παμε σε καμια θαλασσα που δε θα χει κοσμο καθολουυ ετσι ωστε να μπορω και να θηλασω αμα χρειαστει...δε γινεται εχω μουρλαθει μεσα στο σπιτι..

τα μωρακια σας κοιμουνται αμεσως οταν τα ταιζετε η μενουν και τα δικα σας ξυπνιΑ για ωρες;;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

Κι εμενα ετσι κανει οταν ζοριζεται γι τα κακα του ο καημενος..Πως σε ζηλευω @Elen211 δε λεγεται που βγαινετε βολτες...κοριτσια εχω σκασει μεσα στο σπιτι πως θελω να βγω δε λεγεται..αλλα που να τον πας;πως να τον θηλασεισ;η εστω και μπουκαλι που θα του το φτιαξεις εξω; σκεφτομαι να παμε σε καμια θαλασσα που δε θα χει κοσμο καθολουυ ετσι ωστε να μπορω και να θηλασω αμα χρειαστει...δε γινεται εχω μουρλαθει μεσα στο σπιτι..

τα μωρακια σας κοιμουνται αμεσως οταν τα ταιζετε η μενουν και τα δικα σας ξυπνιΑ για ωρες;;;

Θερμός με ζεστό νερό μαζί σου αν θες ξένο. Αν πάλι θες δικό σου αντλημενο θα πάρεις ένα μεγάλο θερμό που στο καπάκι του να χωράει το μπιμπερό. Θα βάλεις το γάλα σου σε ψυγείακι και όταν πεινάσει ρίχνεις ζεστό νερό στο καπάκι και βυθίζεις το μπιμπερό. Σαν να είναι μπεν μαρι. Όσο για το θηλασμό όπου θες πήγαινε. Ρίξε ένα σεντονάκι επάνω σου και θήλασε η έστω μέσα στο αμάξι αν δεν θες καθόλου μέσα στον κόσμο. Να βγεις δεν παλεύεται μέσα. 

Άλλες φορές κοιμάται πάνω στο θηλασμό άλλες κάνει κάνα 2ωρο να ξανακοιμηθει. Και όταν είναι νύχτα είναι ζόρι . 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Anna17 είπε:

Θερμός με ζεστό νερό μαζί σου αν θες ξένο. Αν πάλι θες δικό σου αντλημενο θα πάρεις ένα μεγάλο θερμό που στο καπάκι του να χωράει το μπιμπερό. Θα βάλεις το γάλα σου σε ψυγείακι και όταν πεινάσει ρίχνεις ζεστό νερό στο καπάκι και βυθίζεις το μπιμπερό. Σαν να είναι μπεν μαρι. Όσο για το θηλασμό όπου θες πήγαινε. Ρίξε ένα σεντονάκι επάνω σου και θήλασε η έστω μέσα στο αμάξι αν δεν θες καθόλου μέσα στον κόσμο. Να βγεις δεν παλεύεται μέσα. 

Άλλες φορές κοιμάται πάνω στο θηλασμό άλλες κάνει κάνα 2ωρο να ξανακοιμηθει. Και όταν είναι νύχτα είναι ζόρι . 

Α ειπα γιατι κι ο δικος μου πολλες φορες κανει κανα 2ωρο να κοιμηθει ενω εχει φαει και ψαχνομαι ειδικα το βραδυ οντως δεν παλευεται..:-?ετσι λεω να το κανω προς το παρον θηλασμο και αμαξι και βλεποντας και κανοντας..

Ναι πρεπει να παρω ενα θερμο δε γινεται αλλιως...παιζει να βρω στα τζαμπο θερμος και αποστειρωτη;ξερετε;κι αν ναι ειναι καλα;;γιατι αλλιως δε βλεπω να βγαινω ποτε

Επεξεργάστηκαν by Γλυκερια123

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Θερμός με ζεστό νερό μαζί σου αν θες ξένο. Αν πάλι θες δικό σου αντλημενο θα πάρεις ένα μεγάλο θερμό που στο καπάκι του να χωράει το μπιμπερό. Θα βάλεις το γάλα σου σε ψυγείακι και όταν πεινάσει ρίχνεις ζεστό νερό στο καπάκι και βυθίζεις το μπιμπερό. Σαν να είναι μπεν μαρι. Όσο για το θηλασμό όπου θες πήγαινε. Ρίξε ένα σεντονάκι επάνω σου και θήλασε η έστω μέσα στο αμάξι αν δεν θες καθόλου μέσα στον κόσμο. Να βγεις δεν παλεύεται μέσα. 

Άλλες φορές κοιμάται πάνω στο θηλασμό άλλες κάνει κάνα 2ωρο να ξανακοιμηθει. Και όταν είναι νύχτα είναι ζόρι . 

Κ το δικό μου μετά απο κάποια γεύματα θα κοιμηθεί στο μισάωρο κ μετά από κάποια άλλα στο 2ωρο κ με γκρίνια κ κλάμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια θηλάζω κανονικά όπου και να είμαι ... Χρειάστηκε να πάω να κόψω τα ράμματα και στην παιδίατρο και θήλασα στον κόσμο ...είχε και ζεστή και ούτε σεντονακι έριξα ψιλά ... 

Αυτές ήταν η βόλτες μου @Γλυκερια123 και εγώ έχω σκάσει μέσα στο σπίτι και θελβ πολύ να βγω μια βόλτα για ένα περπάτημα .. 

Εμένα το μόνο θέμα είναι μην την πιάσει τα δικά της και μείνουνε με της ώρες στο στήθος και το ξενυχτισουμε εκεί που βρισκόμαστε

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σε μια βόλτα με το καρότσι π πιθανόν να περιλαμβάνει κ καφέ, τί παίρνουμε μαζί μας; αναφέρομαι σε περίπτωση π το μωρό έχει μόλις ταιστεί σπίτι, οπότε δεν θα φάει έξω. Μπορώ να σκεφτώ μωρομάντηλα, καμιά κουβερτουλα ή σεντονάκι. Τί άλλο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenpap είπε:

Κορίτσια σε μια βόλτα με το καρότσι π πιθανόν να περιλαμβάνει κ καφέ, τί παίρνουμε μαζί μας; αναφέρομαι σε περίπτωση π το μωρό έχει μόλις ταιστεί σπίτι, οπότε δεν θα φάει έξω. Μπορώ να σκεφτώ μωρομάντηλα, καμιά κουβερτουλα ή σεντονάκι. Τί άλλο;

Υποσεντονο μιας χρησης. Πάνες, κρέμα για το συγκαμα(μπορείς να ζητήσεις ένα δείγμα από το φαρμακείο η να βάλεις λίγη σε ένα μικρό κουτάκι και να την έχεις μαζί σου μόνιμα) , μια πετσετουλα η ότι της έχεις για να καθαρίζεις τις γουλιες, ένα αντησιπτικο για να καθαρίσεις τα χέρια σου πριν το πιάσεις, μια άλλαξια ρούχα και μια πανα αγκαλιάς σε περίπτωση που κάποιος από την παρέα θέλει να το πάρει αγκαλιά. Εγώ αυτά τα έχω βάλει στην τσάντα του καροτσιου και την έχω έτοιμη οπότε πρέπει να βγούμε. 

Παντως η αλήθεια να λέγετε δεν μπορείς να βγεις έξω εύκολα. Εμένα κλαιει ξαφνικά και αν τον έχω ταισει στο σπίτι κοιμάται. Δεν είναι για βόλτες... Να πω και την αμαρτία μου, όταν κοιμαται θέλω και εγώ να ξαπλώνω. Έστω 20 λεπτά να κοιμηθώ, το έχω ανάγκη. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοον βγηκαα κι εγω τη βολτα μου σημερα αλλα τελικα μου βγηκε ξινη!! Οχι απο τη μερια του μπεμπη..ηταν ταισμενος πριν φυγουμε ησυχος και μολις φτασαμε στη θαλασσα αποκοιμηθηκε..!ολα τελεια δηλαδη!!αλλα ενα αλλο παιδακι 5 χρονων της παρεας μας πηρε το νεροπιστολο κι εριξε νερο στο κεφαλι του μπεμπη μου..ε μπορειτε να φανταστειτε τι εγινε μετα...ενας χαμος!!!αρχισα εγω δε με σταματαγες η μανα του ο πατερας του διπλα..τελοσπαντων οπως καταλαβαινετε ξινη η βολτα..ακομα νευρα εχω..κι ειχα και τον αντρα μου να μου λεει ελα μωρε νερο του ριξε εγω ετσι οπως εκανες νομιζα οτι του ριξε καμια πετρα!! Αλλα νευρα εκει..στο κεφαλακι του μωρου που ακομα ειναι τοσο ευαισθητο..! Ουυυυφ τα πα και ξαλαφρωσα..!!

@Elenpap κι εγω σημερα που βγηκα πανες μωρομαντηλα σελτεδακι ενα σεντονακι και μια αλαξια πηρα α καο κρεμα αλλαγης πανας..αυτα

@Giosotpkρε γαμωτο ντρεπομαι να θηλασω μπροστα σε κοσμο:xμ αρεσει που βλεπω γυναικες που θηλαζουν αλλα εγω δε μπορω:x εσυ πριν βγεις να την εχεις ταισει η να ειναι κοιμισμενη...αλλα ειδες κι εγω που βγηκα προκοψα..κι ειχα και τοσο ωραια διαθεση!

  • Λυπημένη/-ος 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. :)

Κορίτσια όταν σαραντίζουμε τί κάνουμε; πάμε εκκλησία την κυριακή; εγώ πχ που σαραντίζω παρασκευη παω στην εκκλησία κυριακή κ ζητάω απο τον παπά να δώσει μια ευχή στο μωράκι; δεν έχω ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Γλυκερια123 είπε:

Λοιποοον βγηκαα κι εγω τη βολτα μου σημερα αλλα τελικα μου βγηκε ξινη!! Οχι απο τη μερια του μπεμπη..ηταν ταισμενος πριν φυγουμε ησυχος και μολις φτασαμε στη θαλασσα αποκοιμηθηκε..!ολα τελεια δηλαδη!!αλλα ενα αλλο παιδακι 5 χρονων της παρεας μας πηρε το νεροπιστολο κι εριξε νερο στο κεφαλι του μπεμπη μου..ε μπορειτε να φανταστειτε τι εγινε μετα...ενας χαμος!!!αρχισα εγω δε με σταματαγες η μανα του ο πατερας του διπλα..τελοσπαντων οπως καταλαβαινετε ξινη η βολτα..ακομα νευρα εχω..κι ειχα και τον αντρα μου να μου λεει ελα μωρε νερο του ριξε εγω ετσι οπως εκανες νομιζα οτι του ριξε καμια πετρα!! Αλλα νευρα εκει..στο κεφαλακι του μωρου που ακομα ειναι τοσο ευαισθητο..! Ουυυυφ τα πα και ξαλαφρωσα..!!

@Elenpap κι εγω σημερα που βγηκα πανες μωρομαντηλα σελτεδακι ενα σεντονακι και μια αλαξια πηρα α καο κρεμα αλλαγης πανας..αυτα

@Giosotpkρε γαμωτο ντρεπομαι να θηλασω μπροστα σε κοσμο:xμ αρεσει που βλεπω γυναικες που θηλαζουν αλλα εγω δε μπορω:x εσυ πριν βγεις να την εχεις ταισει η να ειναι κοιμισμενη...αλλα ειδες κι εγω που βγηκα προκοψα..κι ειχα και τοσο ωραια διαθεση!

Κοπελα μου να χαίρεσαι το μωρακι σου ντρέπεσαι τι ; που θα θηλαζεις μπροστά στον κόσμο εε ναι σε καταλαβαίνω κάπως βέβαια ακόμα δεν έχω γίνει μητέρα αλλά γιατί πρεπει να ντρεπομαστε δεν κατάλαβα επειδή θα έχουμε το στήθος απο εξω και θα δίνουμε γαλατάκι στο μωρό καθόλου να μην ντρέπεσαι εμένα με θυμώνει που βλέπουν αυτή την γυναίκα λες και έχει κατέβει απο άλλο κοσμο και είναι εξωγήινη η λες και κανει και εγώ δεν ξέρω τι έγκλημα έλεος ποια πρέπει να μας βλέπουν διότι αυτό το θέαμα πρεπει να είναι κοινο στα ματια των άλλων ανθρώπων και Οχι σαν αποτριασμος λες και είναι κάποιο άσχημο θέαμα αυτές που κάνουν τόπλες στις θάλασσες δεν ενοχλούν με το θέαμα εμείς που θηλαζουμε ενοχλουμε Οχι να μην ντρέπεσαι εγώ Οσο και να ντρέπομαι θα το κάνω εξω 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Καλημέρα. :)

Κορίτσια όταν σαραντίζουμε τί κάνουμε; πάμε εκκλησία την κυριακή; εγώ πχ που σαραντίζω παρασκευη παω στην εκκλησία κυριακή κ ζητάω απο τον παπά να δώσει μια ευχή στο μωράκι; δεν έχω ιδέα...

Την ίδια μέρα θα πας πριν τον εσπερινό πχ θα πιάσεις τον παπά θα του το πεις και θα σου διαβάσει την ευχή. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...