Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

@Γλυκερια123 εγώ πλέον σε κάθε γεύμα δίνω και τα δύο αλλιώς δεν χορταινει με τίποτα ...και την Παρασκευή μάλλον θα μας δώσει και ξένο η παιδίατρος ...έχω την εντύπωση πως το γάλα μου δεν μου φτάνει για την μικρή ... 

Το έχω πάρει λίγο κατάκαρδα και μου κακοφαινεται ενώ δεν θα έπρεπε αλλά εντάξει !!! ...πιστεύω φταίει που στο μαιευτήριο μου έλεγαν να την έχω με της ωωωωωρες στο στήθος και έτσι δεν προλάβαινε να γεμίσει το στήθος και χάθηκε η παραγωγή μου ...ίσως αυτό ... 

Λέω στον άντρα μου ότι αν δώσω και ξένο γάλα δεν θα είμαι η σούπερ μαμά που θήλασε αποκλειστικά το παιδί της ...γιατί θα το ακούσουμε και αυτό ...λες και κάναμε έγκλημα όσες δεν μπορέσαμε ...και εγώ το λέω έχω κουραστεί πολύ με το θηλασμό ... 

Καλά και εγώ πεθαίνω στα γέλια όταν πάει με νεύρα να πιάσει την θηλή και δεν μπορεί ...εμένα μουγκρίζει κιόλας εκείνη την ώρα ...

Γιατί τα αέρια που τα πάτε ? Εγώ λέω πως είμαστε πριγκίπισσες αλλά ρίχνουμε κάτι καλές πορδουλες αντρικές αντρικές χαχαχα ... 

Κορίτσια εσάς ρευονται τα μωράκια σας ? Εγώ την κρατάω 10 λεπτά μετά το γεύμα αλλά δεν ρευεται πάντα πολύ σπάνια ... 

 

Από κιλά πως τα πάτε ? 

Εγώ ένα περίεργο πράγμα τα έχασα όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης .... 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμενα κανει σα δαιμονισμενο για να πιασει τη θηκη..χαχαχ..πεθαινω στο γελιο.. @Giosotpk 9 κιλα ειχα παρει τα εχασα ολα ευτυχως..κι εγω του δινω λιγο ξενο αναγκαστικα 20-30 ml να πιει την ημερα αλλιως επρεπε να ναι 20 ωρες στο στηθος..κι εγω τα χω παιξει με το θηλασμο..αλλα ενταξει παιρνουμε βαρος και δεν αγχωνομαι..οσον αφορα το ρεψιμο στο θηλασμο δε θα ρευεται παντα το μωρακι σου γιατι ειναι ευπεπτο το γαλα ενω το ξενο βαρυ...

@Elen211 χαρα στο κουραγιο σου που πηγατε για δουλεια μαζι..μπραβο σας!!

  • Μου αρέσει 2

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk δεν θα δίνεις σημασία σε ότι λένε! Δικαίωμα σου να δώσεις ξένο! Αν σε ρωτάνε γιατί θα απαντάς "γιατί έτσι θελω"!  Με εκνευρίζει που δεν μας αφήνουν να μεγαλώσουμε τα παιδάκια μας όπως θέλουμε! Σιγά μην δώσεις και λογαριασμό! Σούπερ μαμά είναι αυτή που αγαπάει το παιδί της..  

Κιλά...  Αχ αυτά τα κιλά..  Είχα πάρει 14, έχω χάσει 9.. Θέλω αλλά 5 αλλά δεν τα βλέπω...  Γίνομαι και κουμπάρα τον Αύγουστο και πολύ φοβάμαι ότι θα είμαι σαν κουβάς!  Στο 1,5 μέτρο τα 5 κιλά είναι πολλά!!  Πάρα πολλά!! 

Κορίτσια έχω πάθει σοκ! Ξέρετε τι έπαθε ο μικρούλης μου? Τον έκανα μπάνιο και μέχρι να τον ντύσω επειδή πεινούσε άρχισε να πιπιλαει το χεράκι του και έκανε πιπιλια! Δεν πόνεσε το καημένακι?? Εγώ Πονάω μόνο που το βλέπω! 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Giosotpk said:

@Γλυκερια123 εγώ πλέον σε κάθε γεύμα δίνω και τα δύο αλλιώς δεν χορταινει με τίποτα ...και την Παρασκευή μάλλον θα μας δώσει και ξένο η παιδίατρος ...έχω την εντύπωση πως το γάλα μου δεν μου φτάνει για την μικρή ... 

Το έχω πάρει λίγο κατάκαρδα και μου κακοφαινεται ενώ δεν θα έπρεπε αλλά εντάξει !!! ...πιστεύω φταίει που στο μαιευτήριο μου έλεγαν να την έχω με της ωωωωωρες στο στήθος και έτσι δεν προλάβαινε να γεμίσει το στήθος και χάθηκε η παραγωγή μου ...ίσως αυτό ... 

Λέω στον άντρα μου ότι αν δώσω και ξένο γάλα δεν θα είμαι η σούπερ μαμά που θήλασε αποκλειστικά το παιδί της ...γιατί θα το ακούσουμε και αυτό ...λες και κάναμε έγκλημα όσες δεν μπορέσαμε ...και εγώ το λέω έχω κουραστεί πολύ με το θηλασμό ... 

Καλά και εγώ πεθαίνω στα γέλια όταν πάει με νεύρα να πιάσει την θηλή και δεν μπορεί ...εμένα μουγκρίζει κιόλας εκείνη την ώρα ...

Γιατί τα αέρια που τα πάτε ? Εγώ λέω πως είμαστε πριγκίπισσες αλλά ρίχνουμε κάτι καλές πορδουλες αντρικές αντρικές χαχαχα ... 

Κορίτσια εσάς ρευονται τα μωράκια σας ? Εγώ την κρατάω 10 λεπτά μετά το γεύμα αλλά δεν ρευεται πάντα πολύ σπάνια ... 

 

Από κιλά πως τα πάτε ? 

Εγώ ένα περίεργο πράγμα τα έχασα όλα τα κιλά της εγκυμοσύνης .... 

Μην μ στεναχωριέσαι καθόλου. Σιγα να μν σ νοιάξει τι θα πει η γειτονισσα απέναντι. Εσύ θα κοιτάξεις να παίρνει βάρος το μωράκι σου αλλα κ να σαι κ συ καλα. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Elen211 Δεν πονάει βρε η πιπιλια για θυμίσου λόγο λίγο τα νιάτα σου Χαχαχα

@Γλυκερια123 εννοείς δίνεις ένα γεύμα η δίνεις 20ml σε κάθε γεύμα.

Εμένα βρε παιδιά μια χαρά το χωνεύει το ξένο γάλα. Μου έλεγε και ο παιδίατρος αν θες δώσε το βράδυ 1 γεύμα να κοιμηθείς. Σιγά. 30 ml πίνει και ξυπνάει σε μια ώρα να φάει. Εμείς βραχνιασαμε και όλας από το κλαμα. Αμ πως η γκρινιάζουμε η όχι. 

@Giosotpk και εμένα δεν ρευοταν με το δικό μου αλλά τις τελευταίες μέρες ρευετε και μάλιστα σταματάει το θηλασμό και κλαίει και ξέρω ότι θέλει ρεψιμο και μετά συνεχίζει. Κάθε μέρα αλλαζουν κορίτσια. Μην πω κάθε μέρα. Ο παιδίατρος σήμερα μου έλεγε μετά τις 40 αλλάζει και του λέω σε 3 μέρες θα αλλάξει ξαφνικά; Γιατί μου λέει όλα ξαφνικά σε μια μέρα δεν τα άρχισε; Αντε να δούμε. Επίσης εμείς σήμερα αλλάξαμε νούμερο στα ρούχα. Πάνε τα newborn 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξέρετε κορίτσια μου την σπάει αυτί το η καημένη δεν είχε γάλα η δεν ντρέπεται δεν θήλασε το παιδί της και τα σχετικά.... έχω ακούσει μερικά σχόλια του τύπου δεν θα πάει πολύ ο θηλασμό σου λόγου της θηλής σου αλλά να το λένε με ευχαρίστηση και κακία 

Τον θηλασμό δεν τον έχω χάρη καθόλου από την Τετάρτη μέρα έχω κάνει πληγή στην θηλή και πονάει πολύ όταν πιάνει η μικρή από εκεί ...ο άντρας μου όταν με είδε να πονάω μου είπε κατευθείαν να το κόψουμε τον θηλασμό αλλά εγώ το συνέχισα ...εδώ και κάτι μέρες βλέπω να γίνεται κ;ι το άλλο στήθος έτσι...και επίσης δεν περνούμε και πολύ βάρος με βάση την παιδίατρο αν και αυτό θα δείξει την παρασκευή ... 

Είμαι λίγο γκρινιάρα σήμερα από το πρωί .... 

 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Giosotpk είπε:

Ξέρετε κορίτσια μου την σπάει αυτί το η καημένη δεν είχε γάλα η δεν ντρέπεται δεν θήλασε το παιδί της και τα σχετικά.... έχω ακούσει μερικά σχόλια του τύπου δεν θα πάει πολύ ο θηλασμό σου λόγου της θηλής σου αλλά να το λένε με ευχαρίστηση και κακία 

Τον θηλασμό δεν τον έχω χάρη καθόλου από την Τετάρτη μέρα έχω κάνει πληγή στην θηλή και πονάει πολύ όταν πιάνει η μικρή από εκεί ...ο άντρας μου όταν με είδε να πονάω μου είπε κατευθείαν να το κόψουμε τον θηλασμό αλλά εγώ το συνέχισα ...εδώ και κάτι μέρες βλέπω να γίνεται κ;ι το άλλο στήθος έτσι...και επίσης δεν περνούμε και πολύ βάρος με βάση την παιδίατρο αν και αυτό θα δείξει την παρασκευή ... 

Είμαι λίγο γκρινιάρα σήμερα από το πρωί .... 

 

 

Και γιατί πρέπει να δίνεις αναφορά πως ταΐζεις το μωρο σου; αυτά είναι προσωπικές πληροφορίες. Από την άλλη ο καθένας θα λέει ότι θέλει το στόμα του καθενός δεν μπορείς να το ορίσεις εσύ. Να πάψεις να δίνεις αξία σε λόγια ανάξια σημασίας αυτή είναι η λύση. Αν θες να θηλάσεις πάρε τη μικρή και πήγαινε βρες τις μαιες από τα μαθήματα θηλασμού και ζητά να σου δείξουν τη σωστή θέση γιατί προφανώς η μικρή θηλάζει λάθος. Αν πάλι δεν θες που δεν είναι καθόλου κακό δοκίμασε πρώτα τη σκόνη παράλληλα με το θηλασμό για να σιγουρευτείς ότι το μωρό δεχετε το γάλα και μετά ξεκινά απόθηλασμό. Σιγά που θα δώσεις σημασία στο τι λέει ο καθένας. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

Ξέρετε κορίτσια μου την σπάει αυτί το η καημένη δεν είχε γάλα η δεν ντρέπεται δεν θήλασε το παιδί της και τα σχετικά.... έχω ακούσει μερικά σχόλια του τύπου δεν θα πάει πολύ ο θηλασμό σου λόγου της θηλής σου αλλά να το λένε με ευχαρίστηση και κακία 

Τον θηλασμό δεν τον έχω χάρη καθόλου από την Τετάρτη μέρα έχω κάνει πληγή στην θηλή και πονάει πολύ όταν πιάνει η μικρή από εκεί ...ο άντρας μου όταν με είδε να πονάω μου είπε κατευθείαν να το κόψουμε τον θηλασμό αλλά εγώ το συνέχισα ...εδώ και κάτι μέρες βλέπω να γίνεται κ;ι το άλλο στήθος έτσι...και επίσης δεν περνούμε και πολύ βάρος με βάση την παιδίατρο αν και αυτό θα δείξει την παρασκευή ... 

Είμαι λίγο γκρινιάρα σήμερα από το πρωί .... 

 

 

Καλά σκέφτεσαι τι θα πουν? Ότι και να κάνεις αν είναι να πουν θα πουν! Θηλάζεις αποκλειστικά θα σου πουν δώσε και λίγο ξένο, νηστικό το έχει το παιδί, δεν θηλάζεις θα πουν κοίτα που δεν έχει γάλα και δίνει σκόνες.. Θηλάζεις για λίγους μήνες, θα πουν κοίτα βαρέθηκε, θηλάζεις για πολλούς μήνες θα πουν κοίτα ακόμα θηλάζει.. Γενικά θα πουν γιατί είναι σκατοψυχοι (συγνώμη για την έκφραση, δεν βρίσκω καλύτερη!)!! Εσύ Θα κοιτάς μόνο τον εαυτό σου και το παιδάκι σου! Θα κάνεις ότι νιώθεις..  Ζήτα βοήθεια και μην ντρέπεσαι καθόλου! Μπορείς να δώσεις ξένο τώρα για να πάρει το μωρό τα πάνω του και εσύ να ηρεμήσεις και να προσπαθήσεις σιγά σιγά τον θηλασμό αν θες και αν τα καταφέρεις! Αν όχι δεν χάλασε ο κόσμος! Πρέπει να είσαι καλά για να είναι καλά το μπεμπακι σου! Του το χρωστάς! Αν είσαι εσύ γκρινιάρα θα είναι και αυτό.. Κρίμα είστε και οι δύο..  Οπότε χαλαρωσε και όπως σου βγει..  Επίσης όλα είναι χρόνος.. Σε δύο χρόνια κανένας δεν θα θυμάται και δεν θα λέει αν θηλασες η όχι..  

 

Επισης για τις θηλες αλειψε τες με γάλα και μετά με λανολινη η την κρέμα της frezyderm  και άφηνε τες να στεγνώσουν πριν βάλεις ρούχα..  Γενικότερα άσε ώρα γυμνό το στήθος σου να παίρνει αέρα! Και σφιξε δόντια..  Πονάει αλλά θα περάσει! Εμένα μου τις πληγιασε στο μαιευτήριο μια μαία που τις πίεζε σαν να μην υπάρχει αύριο, οπότε μετά γίνανε χειρότερα!! 

  • Μου αρέσει 3

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk ανά γεύμα δίνεις και άλλο στήθος δεν δίνεις και τα 2 στήθη στο ίδιο γεύμα γτ έτσι το μωρό δεν φτάνει στο λιπαρό γάλα που έρχεται στο τέλος και βάζει βάρος τώρα μάλλον δεν πιάνει σωστά την θηλαια άλω το μωρο σου πρέπει να δεις πως την τοποθετείς αν όλο αυτό σου φαίνεται βουνό τότε δώσε μπουκάλι ή δίνε λίγο δικό σου με άντληση λίγο ξένο αυτό που φαντάζομαι σε ενοχλεί είναι ότι δεν έχεις ένα υποστηρικτικό περιβάλλον δίπλα σου αυτό είναι κάτι ιδανικό που ελάχιστοι άνθρωποι το έχουν το αν είσαι καλή μάνα ή όχι θα φανεί στην πορεία και όχι από το αν θηλάζεις και πόσο επίσης για το πόσο καλοί γονείς ή όχι είμαστε θα φανεί από τα ίδια τα παιδιά μας στα επόμενα χρόνια τα παιδιά μας είναι οι κριτές μας και όχι οι γύρω αν θες να το προσπαθήσεις λίγο ακομα ρωτησε σύμβουλο θηλασμού για την στάση και μην δίνεις και τους 2 μαστούς στο ίδιο γεύμα

Χαρείτε βρε τις πρώτες τους στιγμές :)

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Και μια και λέμε για το τι θα πει ο κόσμος εμένα ξεκίνησαν τα όργανα από τις 8 σήμερα...  Και όχι από καμιά γιαγιά..  Από την κουμπάρα μου, ετών 32! Δεν ξέρω κατά πόσο πιστεύετε σε προλήψεις, δοξασίες κλπ κλπ εγώ πάλι ναι μεν δεν είμαι άθεη αλλά θεωρώ ότι όλα έχουν ένα μέτρο..  Λοιπόν...  Της είπα ότι βγήκαμε με τον μπέμπη και πήγαμε στη δουλειά..  Με ρωτάει σαραντησες? Της λέω όχι βρε ποτέ να προλάβω? Και αρχίζει να με κράζει και να λέει, ελπίζω τουλάχιστον να πηγές στην εκκλησία να πάρεις μισή ευχή και να μην τον έβγαλες έτσι..  Και δεν είσαι καθόλου προσεκτική..  Επίσης αν δεν τον πηγές για μισή ευχή να στείλεις τον άντρα σου να τον πάει σήμερα..  Και δεν είναι πράγματα αυτά που κάνεις..  Και οι γονείς σου τι σου είπαν? Και σε άφησαν να βγεις? Ντροπή! Ααα Και μην τυχόν και μπεις εσύ στην εκκλησία όταν πας γιατί είσαι βρώμικη..  Απέξω θα κάτσεις και θα πάρει ο πάτερ το παιδί κλπ κλπ..  Και απάντησα..  Ότι σιγά μην πάω στην εκκλησία το παιδί που μαζεύει τόσο κόσμο και θα είναι φουλ στα μικρόβια και επίσης σιγά μην δώσω να κρατήσει το νεογέννητο ο παπάς που ούτε που ξέρω τι έπιανε πρίν..  Ε και μου είπε ότι είμαι αξία της μοίρας μου και θα πάρω στο λαιμό μου και το παιδί...  Χαχαχ η αλήθεια είναι ότι τα είπα πιο πολύ να την νευριασω.. Και στο σαρανταημερο θα πήγαινα στην εκκλησία το παιδί γιατί τον έχουμε τάξει κιόλας αλλά δεν καίγομαι.. Μπορεί να μην τον πήγαινα στις 40 μέρες αλλά στο δίμηνο κάποια στιγμή και όχι για ευχή..  Για να ανάψουμε ένα κεράκι...  Δεν ξέρω..  Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να πιάσει το παιδί κανένας που δεν τον ξέρω..  Θυμάστε πέρυσι που έπεσε το βρεφακι από εκείνον τον παπά.. Και επίσης προς μου εγγυάται ότι δεν είναι άρρωστος ο παπάς η έχει πλύνει χέρια κλπ..   Φοβάμαι! Δεν θέλω.. Αλλά νιώθω και τύψεις με αυτά που μου είπε ταυτόχρονα! 

  • Λυπημένη/-ος 2

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elen211 είπε:

Και μια και λέμε για το τι θα πει ο κόσμος εμένα ξεκίνησαν τα όργανα από τις 8 σήμερα...  Και όχι από καμιά γιαγιά..  Από την κουμπάρα μου, ετών 32! Δεν ξέρω κατά πόσο πιστεύετε σε προλήψεις, δοξασίες κλπ κλπ εγώ πάλι ναι μεν δεν είμαι άθεη αλλά θεωρώ ότι όλα έχουν ένα μέτρο..  Λοιπόν...  Της είπα ότι βγήκαμε με τον μπέμπη και πήγαμε στη δουλειά..  Με ρωτάει σαραντησες? Της λέω όχι βρε ποτέ να προλάβω? Και αρχίζει να με κράζει και να λέει, ελπίζω τουλάχιστον να πηγές στην εκκλησία να πάρεις μισή ευχή και να μην τον έβγαλες έτσι..  Και δεν είσαι καθόλου προσεκτική..  Επίσης αν δεν τον πηγές για μισή ευχή να στείλεις τον άντρα σου να τον πάει σήμερα..  Και δεν είναι πράγματα αυτά που κάνεις..  Και οι γονείς σου τι σου είπαν? Και σε άφησαν να βγεις? Ντροπή! Ααα Και μην τυχόν και μπεις εσύ στην εκκλησία όταν πας γιατί είσαι βρώμικη..  Απέξω θα κάτσεις και θα πάρει ο πάτερ το παιδί κλπ κλπ..  Και απάντησα..  Ότι σιγά μην πάω στην εκκλησία το παιδί που μαζεύει τόσο κόσμο και θα είναι φουλ στα μικρόβια και επίσης σιγά μην δώσω να κρατήσει το νεογέννητο ο παπάς που ούτε που ξέρω τι έπιανε πρίν..  Ε και μου είπε ότι είμαι αξία της μοίρας μου και θα πάρω στο λαιμό μου και το παιδί...  Χαχαχ η αλήθεια είναι ότι τα είπα πιο πολύ να την νευριασω.. Και στο σαρανταημερο θα πήγαινα στην εκκλησία το παιδί γιατί τον έχουμε τάξει κιόλας αλλά δεν καίγομαι.. Μπορεί να μην τον πήγαινα στις 40 μέρες αλλά στο δίμηνο κάποια στιγμή και όχι για ευχή..  Για να ανάψουμε ένα κεράκι...  Δεν ξέρω..  Η αλήθεια είναι ότι δεν θέλω να πιάσει το παιδί κανένας που δεν τον ξέρω..  Θυμάστε πέρυσι που έπεσε το βρεφακι από εκείνον τον παπά.. Και επίσης προς μου εγγυάται ότι δεν είναι άρρωστος ο παπάς η έχει πλύνει χέρια κλπ..   Φοβάμαι! Δεν θέλω.. Αλλά νιώθω και τύψεις με αυτά που μου είπε ταυτόχρονα! 

Έλα κορίτσι μου που νιώθεις και τύψεις άκου εισαι βρώμικη μην μπεις μέσα πολύ μυσογινισμό έχει η φίλη σου μέσα της και να το κοιτάξει γτ είναι και γυναίκα λες και ζούμε στον μεσαίωνα πες της τότε μην φοράς στρινγκ και μην κάνεις σεξ γτ είσαι κι εσύ βρωμιαρα μεγάλωσε το μωρό σου όπως θες εσύ το παιδί σου είναι η πυξίδα και όχι ο κάθε ανεγκέφαλος ρατσιστής 

Να βγείτε και να ξαναβγειτε :)

  • Μου αρέσει 7

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

@Elen211 ότι θεωρείται βρώμικη μια γυναίκα επειδή έφερε μια ζωή στον κόσμο, τι να πω... Γενικά ότι θες θα ακούσεις.. και από ιερείς, άλλος θα σου πει μην έρχεσαι, άλλος θα σου πει έλα όπως είσαι..

Εδώ εμένα η μάνα μου χθες μου έλεγε να μην είμαι υπερβολική με τα μικρόβια, και αν μου πει ο άλλος να πιάσει το μωρό, είναι αγένεια να του πω να πλύνει τα χέρια του πρώτα και διάφορα τέτοια. Με έβγαλε από τα ρούχα μου. Προφανώς χωρίς πλυμένα χέρια δεν το αγγίζει κανείς, ούτε ο πατέρας μου, ούτε πεθερός και προφανώς ούτε η πεθερά μου που καπνίζει! 

Γι αυτό ας λέει ο καθένας ότι θέλει.. Εμείς αποφασίζουμε και όποιος παρεξηγηθεί επειδή προστατευουμε τα μικρά μας, ξύδι!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Elen211 ελεος δεν υπαρχουν αυτα καλα δε ντρεπεται λιγο ;θα σου πει τι θα κανεις και πως θα μεγαλωσεις το μωρο σου;καλα της απαντησες και λιγα της ειπες..αντι να σου πει και μπραβο πιυ βγηκες και πηγες και στη δουλεια σου ..να σου την πει ελεος!! Μωρε μηπως σε ζηλευει αυτη;;;

@Giosotpk θα σε συμβουλευα να μιλησεις μ ενα συμβουλο θηλασμου πρωτα η καποια μαια πριν αποφασισεις τ οτιδηποτε..αν και οτι και να κανεις ειτε δωσεις ξενο ειτε δικο σου παντα για το καλυτερο του παιδιου σου θα ειναι...

Κοριτσιααα παραγγειλα θηλαστρο..!θελω ν αντικαταστησω το ξενο που του δινω με το δικο μου..ειδα στα μπεμπακια 2019 που ελεγαν για το cangaroo και παραγγειλα αυτο..ειδα και καλες κριτικες...ξερει καμια να μου πει ποτε ν αντλω κτλπ;; γενικα πληροφοριες;;

Επεξεργάστηκαν by Γλυκερια123

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 είπε:

@Elen211 ελεος δεν υπαρχουν αυτα καλα δε ντρεπεται λιγο ;θα σου πει τι θα κανεις και πως θα μεγαλωσεις το μωρο σου;καλα της απαντησες και λιγα της ειπες..αντι να σου πει και μπραβο πιυ βγηκες και πηγες και στη δουλεια σου ..να σου την πει ελεος!! Μωρε μηπως σε ζηλευει αυτη;;;

@Giosotpk θα σε συμβουλευα να μιλησεις μ ενα συμβουλο θηλασμου πρωτα η καποια μαια πριν αποφασισεις τ οτιδηποτε..αν και οτι και να κανεις ειτε δωσεις ξενο ειτε δικο σου παντα για το καλυτερο του παιδιου σου θα ειναι...

Κοριτσιααα παραγγειλα θηλαστρο..!θελω ν αντικαταστησω το ξενο που του δινω με το δικο μου..ειδα στα μπεμπακια 2019 που ελεγαν για το cangaroo και παραγγειλα αυτο..ειδα και καλες κριτικες...ξερει καμια να μου πει ποτε ν αντλω κτλπ;; γενικα πληροφοριες;;

Αν δίνεις αποκλειστικά δικό σου θέλει να αντλείς 8 φορές μέσα στην μέρα είναι διπλής άντλησης ή μονής; 

@Γλυκερια123τα καλύτερα θήλαστρα είναι της Medela 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Αν δίνεις αποκλειστικά δικό σου θέλει να αντλείς 8 φορές μέσα στην μέρα είναι διπλής άντλησης ή μονής; 

@Γλυκερια123τα καλύτερα θήλαστρα είναι της Medela 

Μονης...το ξερω αλλα ηταν πανακριβα..8 φορες αλλα ποτε;θα τον βαζω να θηλαζει και μετα θ αντλω;η οταν ειναι γεματο το στηθος;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...