Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna17 said:

90ml δίνεις σε κάθε γεύμα; και αν ναι πόσες φορές τι μέρα τρώει; Ρωτάω γιατί εγώ τα 30ml ερευνητικά τα ξεκίνησα. 

@Giosotpk δεν θα τα παρατουσα αν δεν πονούσε ετσι ο μικρός. Έχω να φάω σαν άνθρωπος 3 μήνες. Αλλά 1 μήνα μερά νύχτα γκρίνια ο μικρός είπα ως εδώ. Δεν θήλασα ποτέ κανονικα αλλά με ψευδοθηλες, έχω περάσει βράδια και βράδια ξενυχτιων όπως όλες. Σηκώθηκα λίγες ώρες μετά την καισαρική να πάω στη θερμοκοιτίδα να πιει το μωρό μου το πρωτογαλα. Έκανα  όχι το καλύτερο, αλλά ότι μπορούσα. Προσωπικά δεν νιωθω καθόλου άσχημα, ούτε λιγότερο μητέρα. Αλλά δεν θέλω και μια κοπέλα που προσπαθεί να πάρει σαν παράδειγμα εμένα και να παρατήσει έτσι εύκολα την προσπάθεια για θηλασμό. Για το κάθε ζευγάρι μαμά παιδί υπάρχουν διαφορετικές συνθήκες που το οδηγούν σε κάποια απόφαση. Γι αυτό είπα, δεν είναι σωστή η απόφαση μου αλλά ούτε και λάθος. Είναι μια απόφαση που ελπίζω να ταιριάξει στο παιδί μου και σε εμένα. 

Ξεκίνησα με 60 ml ανα γεύμα, αυτή ήταν κ η οδηγία κ της παιδιάτρου επειδή ήταν οριακά για ίκτερο αλλά κ της μαίας π έφερα σπίτι. Μετά απο κάποιες μέρες πήγαμε στα 90 ml γτ επινε κ τα 60ml. Τώρα επειδή συνήθως πίνει κ τα 90, θα πάω στα 120 γτ μ πε η παιδιατρος κ 105 να θέλει να πιει ή 100, του τα στερώ όταν δίνω 90. Κ το μπουκάλι θέλει την ώρα του πάντως κ γω του κάνω ένα διάλειμμα σίγουρα κ τον σηκώνω να ρευτεί. 

6 με 7 γεύματα τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Ξεκίνησα με 60 ml ανα γεύμα, αυτή ήταν κ η οδηγία κ της παιδιάτρου επειδή ήταν οριακά για ίκτερο αλλά κ της μαίας π έφερα σπίτι. Μετά απο κάποιες μέρες πήγαμε στα 90 ml γτ επινε κ τα 60ml. Τώρα επειδή συνήθως πίνει κ τα 90, θα πάω στα 120 γτ μ πε η παιδιατρος κ 105 να θέλει να πιει ή 100, του τα στερώ όταν δίνω 90. Κ το μπουκάλι θέλει την ώρα του πάντως κ γω του κάνω ένα διάλειμμα σίγουρα κ τον σηκώνω να ρευτεί. 

6 με 7 γεύματα τη μέρα.

Θηλάζει και όλας; Γιατί αν είναι έτσι πρέπει να αυξήσω τη δοσολογία. 


zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Θηλάζει και όλας; Γιατί αν είναι έτσι πρέπει να αυξήσω τη δοσολογία. 

Ναι, σε κάθε γεύμα γύρω στο τέταρτο, ίσως κ δεκάλεπτο. Η μαία μ πε οτι μπορεί εκείνα να ναι 30 η 40 ml αλλά ποιος ξέρει. Να ρωτήσεις κ τον παιδίατρό σου για δοσολογία.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, happysmile είπε:

Βρε κοριτσια ο μικρος σφιγγεται στον υπνο του γντ κοκκινος κ κλαιει εντονα κ σταματαει κ.βγαζει αερια οταν τον πιανω πανω μ σταματα τι να ναι?

το.εντερακι του ειναι δεν ειναι τιποτα τα μωρα δυσκολευονται πολυ με τα αερια . οσο μπορεις κρατα τον αγκαλια τα ανακουφιζει

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

το.εντερακι του ειναι δεν ειναι τιποτα τα μωρα δυσκολευονται πολυ με τα αερια . οσο μπορεις κρατα τον αγκαλια τα ανακουφιζει

Κολικοι μην ειναι απο τωρα που ναι 8 ημερων!!πολυ στεναχωρηθηκα συνεχισε τον υπνο του!

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Βρε κοριτσια ο μικρος σφιγγεται στον υπνο του γντ κοκκινος κ κλαιει εντονα κ σταματαει κ.βγαζει αερια οταν τον πιανω πανω μ σταματα τι να ναι?

Έτσι μου έκανε και εμένα η μικρή ...η παιδίατρος μου έδωσε κάτι σταγόνες και είναι καλύτερα τώρα ... 

 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, happysmile είπε:

Κολικοι μην ειναι απο τωρα που ναι 8 ημερων!!πολυ στεναχωρηθηκα συνεχισε τον υπνο του!

οχι δεν ειναι κολικοι αλλα γενικα να ξερεις οτι η κλανια (μην γελασεις)για τα μωρα ειναι πολυ δυσκολο πραγμα μεχρι 5 μηνων σιγουρα. κοπιαζουν πολυ. στην αγκαλια για ενα περιεργο λογο δεν δυσκολευονται καθολου. οποτε αγκαλιες πολλες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

οχι δεν ειναι κολικοι αλλα γενικα να ξερεις οτι η κλανια (μην γελασεις)για τα μωρα ειναι πολυ δυσκολο πραγμα μεχρι 5 μηνων σιγουρα. κοπιαζουν πολυ. στην αγκαλια για ενα περιεργο λογο δεν δυσκολευονται καθολου. οποτε αγκαλιες πολλες

ΚοκκινιΖει ξεκοκκινιζεκ

Ισαν φαναρι το καημενο!!!εχει ενα σαρανταλεπτο που ταλαιπωρηται τον ταιζω κανονικα η θα επιδεινωθεί?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, happysmile είπε:

ΚοκκινιΖει ξεκοκκινιζεκ

Ισαν φαναρι το καημενο!!!εχει ενα σαρανταλεπτο που ταλαιπωρηται τον ταιζω κανονικα η θα επιδεινωθεί?

το ταιζεις καλε νυστικο θα το αφησεις? θα προσπαθει να καβει κ κακακια του. πριν τον ταισεις λυγισε του τα ποδαρακια προς την κοιλιτσα κ μετα παλι πισω. κ καντου μασαζακι στην κοιλιτσα με την φορα του ρολογιου. να μην εχει φαει ομως γιατι θα κανει εμετο. πριν το ταισεις κ.θα ανακουφιστει

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, happysmile είπε:

ΚοκκινιΖει ξεκοκκινιζεκ

Ισαν φαναρι το καημενο!!!εχει ενα σαρανταλεπτο που ταλαιπωρηται τον ταιζω κανονικα η θα επιδεινωθεί?

Τα ίδια κι εμείς..  Φυσικά και Τον ταΐζεις..  Εμένα μόλις φάει λίγο του είναι πιο εύκολο! Και μασαζακι με την φορά του ρολογιού να κάνεις..  Μετακινουνται τα αέρια και ανακουφιζεται! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια 

Όταν θηλάζετε τα μωράκια σας κάνουν μερικές φορές σαν τρελά ? Κουνάνε πόδια χέρια τεντώνονται η σπρώχνουν τον ποπό προς τα έξω η μόνο η δικιά μου τα κάνει αυτά ?:mrgreen:

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Καλημέρα κορίτσια 

Όταν θηλάζετε τα μωράκια σας κάνουν μερικές φορές σαν τρελά ? Κουνάνε πόδια χέρια τεντώνονται η σπρώχνουν τον ποπό προς τα έξω η μόνο η δικιά μου τα κάνει αυτά ?:mrgreen:

Καλημέρα. :)

Ναι, κ το δικό μου τα κάνει. Τα καημένα δεν βλέπουν κ καλά, εκνευρίζονται, αποπροσανατολίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Καλημέρα. :)

Ναι, κ το δικό μου τα κάνει. Τα καημένα δεν βλέπουν κ καλά, εκνευρίζονται, αποπροσανατολίζονται.

Ειπα και εγώ ότι μόνο η δικιά μου τα κάνει αυτά τα τρελά ... 

Εμένα όταν εκνευρίζεται κάνει σαν γουρουνάκι ... 

Σήμερα κορίτσια πεθάναμε στα γελοία με τον άντρα μου ...την είχα στα πόδια μου την μικρή και εκεί που έπαιζα λίγο μαζί της κάνει τα κακά της αλλά με αέρια που ακούστηκαν πολύ και πετάχτηκε ψιλά τρόμαξε χαχαχαχχα ... 

Από εβδομάδα πάμε στον ΩΡΛ ...εμένα μέχρι στιγμής δεν μου έχει πει η παιδίατρος για υπέρηχο ισχιον ... 

 

  • Χαχα 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...