Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Εγώ κορίτσια αγοράζω το νούμερο μηδέν....μέχρι να φτάσω στο 1 κ στο 2 έχω καιρό. Κ το μηδέν άνετο μας είναι με αποτέλεσμα κάποιες φορές να βγαίνουν τα ούρα από τα πλάγια.


POzcp3.pngal9Sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Anna17 said:

Εγώ στο ριλαξ τον βάζω από τον μήνα και μετά. Ο παιδίατρος μου είπε μπορώ. Όσο για το μέγεθος της πάνας μην περιμένετε να φτάσει στο όριο για να αλλάξετε νούμερο. Πχ το 1 λέει 2 έως 5. Ε αν περιμένεις να πάει 5 κιλα θα έχεις ατύχηματα. Περίπου στα 3.5 - 4 καλά είναι να αλλάξετε. Εγώ μόλις έφτασε 3.800 πήγα στο ν2 και έτσι θα το πηγαίνω. Δεν έχω καθόλου διαρροές μέχρι σήμερα. Δείτε και το site super panes. Εχει καλές τιμές και σου έρχονται αμέσως.

Βογγητο, σφίξιμο κοκκίνισμα. Όλο το πακέτο. 

Αυτό το πακέτο το ξέρουμε όλες νομίζω πολύ καλά...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@theodora gelgel εμείς δεν έχουμε μπει σε πρόγραμμα ακόμα τρώμε οπότε μας έρθει  εσείς . 

 

 

21 ημερών είμαστε και μου φάνηκαν ατελείωτες η μέρες ...νιώθω μόνο εγώ έτσι η συμπάσχει καμία ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giosotpk είπε:

@theodora gelgel εμείς δεν έχουμε μπει σε πρόγραμμα ακόμα τρώμε οπότε μας έρθει  εσείς . 

 

 

21 ημερών είμαστε και μου φάνηκαν ατελείωτες η μέρες ...νιώθω μόνο εγώ έτσι η συμπάσχει καμία ? 

Εγώ συμπάσχω όσο δε πάει 20ημερων εμείς....εμείς τρώμε συνέχεια....κάθε μισή ώρα κάθε ώρα το βράδυ τώρα σήμερα τον ταισα 20λεπτα χέστηκε τον άλλαξα κ μετά ήθελε παλι....νιώθω τόσο εξαντλημένη!!!

Link to comment
Share on other sites

@theodora gelgel πόσο σε καταλαβαίνω ...εμείς το βράδυ από της 12 μέχρι της 4 ήμασταν στο στήθος ...κοιμήθηκε μισή ώρα μετά και μέχρι τηςω7 άντε πάλι μετά κοιμήθηκε δύο ώρες και μέχρι της 1 πάλι στήθος ... Σήμερα πολύ εξαντλητική μερα ...ουφ... 

Υπομονή... 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theodora gel είπε:

Κορίτσια όσες θηλάζετε κάθε ποτε τρώνε τα μωράκια σας???

Εμένα από τις 7 το πρωί μέχρι τις 11 τρώει συνέχεια.. Στις 8 τον παίρνω και πάμε στη δουλειά και μέχρι τις 11 κάνω ελάχιστα πράγματα γιατί είναι στο στήθος.. Μέτα μέχρι τις 6 τρώει καθε 1,5 με 2 ώρες..  Στις 6 και μέχρι το πρωί τρώει κάθε 2,5-3 ώρες εκτός από το δίωρο 9-11 που τρώει συνέχεια πάλι και κοπανιεται!!! Αλλά Δεν μπορείς να πεις...  Έχουμε πρόγραμμα!! Χαχαχαχ 

@Anna17 εμένα έχει φτάσει 4κιλα και κάτι..  Οπότε μόλις τελειώσει το πακέτο θα δοκιμάσω το 2! Μάλλον αυτό φταίει και έχω ξαφνικά διαρροές! 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elen211 είπε:

Εμένα από τις 7 το πρωί μέχρι τις 11 τρώει συνέχεια.. Στις 8 τον παίρνω και πάμε στη δουλειά και μέχρι τις 11 κάνω ελάχιστα πράγματα γιατί είναι στο στήθος.. Μέτα μέχρι τις 6 τρώει καθε 1,5 με 2 ώρες..  Στις 6 και μέχρι το πρωί τρώει κάθε 2,5-3 ώρες εκτός από το δίωρο 9-11 που τρώει συνέχεια πάλι και κοπανιεται!!! Αλλά Δεν μπορείς να πεις...  Έχουμε πρόγραμμα!! Χαχαχαχ 

@Anna17 εμένα έχει φτάσει 4κιλα και κάτι..  Οπότε μόλις τελειώσει το πακέτο θα δοκιμάσω το 2! Μάλλον αυτό φταίει και έχω ξαφνικά διαρροές! 

Ω!!! Φυσικά αυτό φταίει. Εμένα είναι 4.5 κιλά και είμαστε στο 2 εγώ και 15 μερες. 

Εγώ κορίτσια σήμερα άρχισα συμπλήρωμα. Κάθε 3 ώρες 30ml και όλο το υπόλοιπο από το στήθος. Πάλι κάθετε αρκετά άλλα δεν ουρλιάζει. Μέχρι χτες θυμωνε που δεν έβγαζε το στήθος. Καθόταν κάτι 2ωρα. Υπολόγισα ότι για τα κιλά του θέλει 720γρ τη μέρα. 240 θα είναι ξένο και το άλλο μητρικό 

Εγώ έτσι δεν μπορώ να ζω. Θα περνει ότι βιταμίνες χρειάζεται από εμένα και θα τον κρατάει ήσυχο το ξένο. Το βράδυ δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμη. Θα δω. Στο κάτω κάτω σε 1.5 μήνα γυρίζω στη δουλειά. Αν δεν τον πειράζει το ξένο ετσι θα συνεχίσω με συμπλήρωμα. Μόνο αν τον ενοχλεί θα ξαναγυρίσω σε αποκλειστικο θηλασμό. Μεγαλύτερη τυραννία δεν έχω ζήσει μέχρι σήμερα και δεν είχα καν καλή εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 3

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Anna17 είπε:

Ω!!! Φυσικά αυτό φταίει. Εμένα είναι 4.5 κιλά και είμαστε στο 2 εγώ και 15 μερες. 

Εγώ κορίτσια σήμερα άρχισα συμπλήρωμα. Κάθε 3 ώρες 30ml και όλο το υπόλοιπο από το στήθος. Πάλι κάθετε αρκετά άλλα δεν ουρλιάζει. Μέχρι χτες θυμωνε που δεν έβγαζε το στήθος. Καθόταν κάτι 2ωρα. Υπολόγισα ότι για τα κιλά του θέλει 720γρ τη μέρα. 240 θα είναι ξένο και το άλλο μητρικό 

Εγώ έτσι δεν μπορώ να ζω. Θα περνει ότι βιταμίνες χρειάζεται από εμένα και θα τον κρατάει ήσυχο το ξένο. Το βράδυ δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμη. Θα δω. Στο κάτω κάτω σε 1.5 μήνα γυρίζω στη δουλειά. Αν δεν τον πειράζει το ξένο ετσι θα συνεχίσω με συμπλήρωμα. Μόνο αν τον ενοχλεί θα ξαναγυρίσω σε αποκλειστικο θηλασμό. Μεγαλύτερη τυραννία δεν έχω ζήσει μέχρι σήμερα και δεν είχα καν καλή εγκυμοσύνη. 

Κι εγω ετσι το κανω...το δικο μου δεν του εφτανε:( σπαραζε ο μαυρος απο το κλαμα.κι εμενα ακριβως οπως το λες τσαντιζοταν που δεν εχει γαλα κι εκλαιγε πανω στο στηθος..ασε πολυ στεναχωρια τοτε...δε γινοταν αλλιως..και τωρα τουλαχιστον βλεπω οτι εχει ηρεμησει..λες και ειναι αλλο μωρο..βγαζω και με το θηλαστρο του δινω και ξενο και ολα καλα..ενταξει στεναχωρηθηκα λιγο γιατι ηθελα να θηλασω αποκλειστικα.εν τω μεταξυ μου λεγε η μαια παλεψε το αλλα δεν μπορουσα να τον βλεπω ετσι..δεν ειχε παρει και γραμμαρια 3 μερες ε και το εφαρμοσα...τι να κανουμε...τι γαλα πηρες;;εγω το biolac και μεχρι στιγμης φαινεται να του αρεσει..


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έπερνε βάρος από εμένα. Αλλά δεν ήθελε να κουράζετε. Επίσης κοιμόταν σε 3 λεπτά. Τον ξυπναγα, εκλεγε και όταν τον έβαζα να θηλάσει ούρλιαζε γιατί δεν εβγενε εύκολα. Επειδή έχουμε πονους με τα έντερα και υποψιαζοταν εκτός από κολικούς και αλλεργία στο αγελαδινό περνώ το aptamil ec. Πρώτη μέρα σήμερα. Περιμένω να δω. Ήδη πάντως έκανε κακα χωρίς σφίξιμο. Παρακαλαω να σταματήσει να πονάει. Εμένα είχε κάνει και ομφαλοκηλη από το σφίξιμο και κάθε φορά που σφιγγεται πετάγεται έξω. Πολύ άντεξα να βλέπω να σπαραζει το παιδί μου. Μακάρι οι υπόλοιπες να τα καταφέρετε. Δεν είμαι παράδειγμα, ούτε προς μίμηση αλλά σίγουρα ούτε προς αποφυγή. 

  • Μου αρέσει 3

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Anna17 said:

Εμένα έπερνε βάρος από εμένα. Αλλά δεν ήθελε να κουράζετε. Επίσης κοιμόταν σε 3 λεπτά. Τον ξυπναγα, εκλεγε και όταν τον έβαζα να θηλάσει ούρλιαζε γιατί δεν εβγενε εύκολα. Επειδή έχουμε πονους με τα έντερα και υποψιαζοταν εκτός από κολικούς και αλλεργία στο αγελαδινό περνώ το aptamil ec. Πρώτη μέρα σήμερα. Περιμένω να δω. Ήδη πάντως έκανε κακα χωρίς σφίξιμο. Παρακαλαω να σταματήσει να πονάει. Εμένα είχε κάνει και ομφαλοκηλη από το σφίξιμο και κάθε φορά που σφιγγεται πετάγεται έξω. Πολύ άντεξα να βλέπω να σπαραζει το παιδί μου. Μακάρι οι υπόλοιπες να τα καταφέρετε. Δεν είμαι παράδειγμα, ούτε προς μίμηση αλλά σίγουρα ούτε προς αποφυγή. 

Anna, τα πήγες πολύ καλά, μην αμφιβάλλεις καθόλου. :)

Εγώ κατάλαβα οτι δν μπορούσα να παλέψω τον αποκλειστικό θηλασμό από τη δεύτερη μέρα π γύρισα σπίτι. Είναι τόσο πολλά αυτά π πρέπει να κάνουμε καθημερινά για το μωράκι που δεν γίνεται να χουμε ψυχολογία στο πάτωμα. Δεν θα μπορούμε μετά να το φροντίζουμε.

Ήρθε σήμερα παιδίατρος για 2η φορά. Είναι 25 ημερών και ζυγίζει 4100 κ είναι 55,5 πόντους. Τα πάει καλά. Εγώ δίνω συμπλήρωμα 90ml αφού πρώτα το θηλάσω για ένα τέταρτο. Για πόσο θα συνεχίσω το μικτό δεν ξέρω. Ας σαραντήσουμε πρώτα με το καλό κ βλέπουμε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Anna17 να είσαι περήφανη για τον εαυτό σου που άντεξες τόσο καιρό !!!!! 

Θέλει πολύ υπομονή και δύναμη να το κάνεις αυτό αλλά αυτό είναι να είσαι μανούλα για το καλό του παιδιού σου το εκανες.... Αλλά μέχρι ένα σημείο αν υποφέρει το παιδί σου δεν υπολογίζεις ούτε θηλασμό ούτε τίποτα ...

Εγώ στην θέση σου θα το είχα κόψει εδώ και πολύ καιρό ... 

Προσωπικά έχω βάλει στόχο μέχρι τα 40 ...και μετράω αντίστροφα σαν τον φαντάρο...είναι και μέρες σαν σήμερα που λέω δεν αντέχω άλλο ...και εγώ το μόνο θέμα που έχω είναι ο ύπνος και η πολλές ώρες στο στήθος ....όχι ότι υποφέρει η μικρή ... 

Σύμφωνο με την @Elenpap πρέπει να είμαστε και εμείς καλα για να είναι τα μωράκια μας ... 

 

  • Μου αρέσει 2

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenpap είπε:

Anna, τα πήγες πολύ καλά, μην αμφιβάλλεις καθόλου. :)

Εγώ κατάλαβα οτι δν μπορούσα να παλέψω τον αποκλειστικό θηλασμό από τη δεύτερη μέρα π γύρισα σπίτι. Είναι τόσο πολλά αυτά π πρέπει να κάνουμε καθημερινά για το μωράκι που δεν γίνεται να χουμε ψυχολογία στο πάτωμα. Δεν θα μπορούμε μετά να το φροντίζουμε.

Ήρθε σήμερα παιδίατρος για 2η φορά. Είναι 25 ημερών και ζυγίζει 4100 κ είναι 55,5 πόντους. Τα πάει καλά. Εγώ δίνω συμπλήρωμα 90ml αφού πρώτα το θηλάσω για ένα τέταρτο. Για πόσο θα συνεχίσω το μικτό δεν ξέρω. Ας σαραντήσουμε πρώτα με το καλό κ βλέπουμε.

90ml δίνεις σε κάθε γεύμα; και αν ναι πόσες φορές τι μέρα τρώει; Ρωτάω γιατί εγώ τα 30ml ερευνητικά τα ξεκίνησα. 

@Giosotpk δεν θα τα παρατουσα αν δεν πονούσε ετσι ο μικρός. Έχω να φάω σαν άνθρωπος 3 μήνες. Αλλά 1 μήνα μερά νύχτα γκρίνια ο μικρός είπα ως εδώ. Δεν θήλασα ποτέ κανονικα αλλά με ψευδοθηλες, έχω περάσει βράδια και βράδια ξενυχτιων όπως όλες. Σηκώθηκα λίγες ώρες μετά την καισαρική να πάω στη θερμοκοιτίδα να πιει το μωρό μου το πρωτογαλα. Έκανα  όχι το καλύτερο, αλλά ότι μπορούσα. Προσωπικά δεν νιωθω καθόλου άσχημα, ούτε λιγότερο μητέρα. Αλλά δεν θέλω και μια κοπέλα που προσπαθεί να πάρει σαν παράδειγμα εμένα και να παρατήσει έτσι εύκολα την προσπάθεια για θηλασμό. Για το κάθε ζευγάρι μαμά παιδί υπάρχουν διαφορετικές συνθήκες που το οδηγούν σε κάποια απόφαση. Γι αυτό είπα, δεν είναι σωστή η απόφαση μου αλλά ούτε και λάθος. Είναι μια απόφαση που ελπίζω να ταιριάξει στο παιδί μου και σε εμένα. 

  • Μου αρέσει 1

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...