Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες πλέον. :grin:εχω ένα μπέμπη 15 ημερών, πρώτο μου παιδακι και να σας πω την αλήθεια έχω πανικοβληθεί γι'αυτό και είπα να πάρω καμιά γνώμη από κάποια πιο έμπειρη..

Λοιπόν ο μπέμπης μου κλαίει συνεχεια, σταματάει μόνο όταν τον έχω πάνω μου. Δεν κοιμάται στην καλαθούνα του ούτε καν δίπλα μου στο κρεβάτι. Θέλει να είναι πάνω μου ή στον άντρα μου. Είμαι μόνη μου στο σπίτι τις περισσότερες ώρες άυπνη και μερικές φορές δεν μπορώ ούτε τουαλέτα να παω.  Τα τελευταία δύο βράδια έχει αρχίσει να έχει και μια δυσφορία, σφίγγεται και δείχνει να παιδεύεται...μάλλον για κολικούς το κόβω... Και δεν ξέρω τι να κάνω να τον βοηθήσω. Είναι φυσιολογικη μια τέτοια συμπεριφορά;;; Πόσο κρατάει ρε κορίτσια γιατί νομίζω ότι θα σπάσει το κεφάλι μου από την κούραση και τη στεναχώρια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kiari είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες πλέον. :grin:εχω ένα μπέμπη 15 ημερών, πρώτο μου παιδακι και να σας πω την αλήθεια έχω πανικοβληθεί γι'αυτό και είπα να πάρω καμιά γνώμη από κάποια πιο έμπειρη..

Λοιπόν ο μπέμπης μου κλαίει συνεχεια, σταματάει μόνο όταν τον έχω πάνω μου. Δεν κοιμάται στην καλαθούνα του ούτε καν δίπλα μου στο κρεβάτι. Θέλει να είναι πάνω μου ή στον άντρα μου. Είμαι μόνη μου στο σπίτι τις περισσότερες ώρες άυπνη και μερικές φορές δεν μπορώ ούτε τουαλέτα να παω.  Τα τελευταία δύο βράδια έχει αρχίσει να έχει και μια δυσφορία, σφίγγεται και δείχνει να παιδεύεται...μάλλον για κολικούς το κόβω... Και δεν ξέρω τι να κάνω να τον βοηθήσω. Είναι φυσιολογικη μια τέτοια συμπεριφορά;;; Πόσο κρατάει ρε κορίτσια γιατί νομίζω ότι θα σπάσει το κεφάλι μου από την κούραση και τη στεναχώρια.

Εχω ενα μπεμπη 14 ημερων σε παρομοια κατασταση δινεις ξενο γαλα γ θηλαζεις?εγω κανω μικτη διατροφη μιλοντας με τον παιδιατρο μ.δωσε σταγονες να τον ξεκινησω απο σημερα

Link to comment
Share on other sites

 

@happysmile και εγώ μικτή διατροφή κάνω. Βγάζω προς το παρον μόνο 160 ml την ημέρα και τα υπόλοιπα τα δίνω σε συμπληρωμα. Τι σου είπε εσένα ο παιδίατρος;;; Αυτές οι σταγόνες είναι για τους κολικούς;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kiari είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μανουλες πλέον. :grin:εχω ένα μπέμπη 15 ημερών, πρώτο μου παιδακι και να σας πω την αλήθεια έχω πανικοβληθεί γι'αυτό και είπα να πάρω καμιά γνώμη από κάποια πιο έμπειρη..

Λοιπόν ο μπέμπης μου κλαίει συνεχεια, σταματάει μόνο όταν τον έχω πάνω μου. Δεν κοιμάται στην καλαθούνα του ούτε καν δίπλα μου στο κρεβάτι. Θέλει να είναι πάνω μου ή στον άντρα μου. Είμαι μόνη μου στο σπίτι τις περισσότερες ώρες άυπνη και μερικές φορές δεν μπορώ ούτε τουαλέτα να παω.  Τα τελευταία δύο βράδια έχει αρχίσει να έχει και μια δυσφορία, σφίγγεται και δείχνει να παιδεύεται...μάλλον για κολικούς το κόβω... Και δεν ξέρω τι να κάνω να τον βοηθήσω. Είναι φυσιολογικη μια τέτοια συμπεριφορά;;; Πόσο κρατάει ρε κορίτσια γιατί νομίζω ότι θα σπάσει το κεφάλι μου από την κούραση και τη στεναχώρια.

Δώσε πιπίλα θηλάζεις ή δίνεις ξένο; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Giosotpk είπε:

@katiak92να σου ζησει Το μωράκι γερό και δυνατό να είναι ... 

 

Και εμένα μου είχαν ματώσει στην αρχή ...όσο μπορείς να το έχεις ελεύθερο το στήθος ...όχι όλοι μέρα σπίτι χωρίς μπλούζα ήμουν ...και να βάζεις λανολινη κάνει καλό και το ίδιο το γάλα σου ...και υπομονή ... Εμένα μετά από τρεις εβδομάδες τώρα αρχίζει και κλείνει η πληγή ... 

Όλη τη μέρα τόπλες κυκλοφορώ :cool::cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kiari είπε:

 

@happysmile και εγώ μικτή διατροφή κάνω. Βγάζω προς το παρον μόνο 160 ml την ημέρα και τα υπόλοιπα τα δίνω σε συμπληρωμα. Τι σου είπε εσένα ο παιδίατρος;;; Αυτές οι σταγόνες είναι για τους κολικούς;;

Εμενα εκανε ετσι οπως λες οταν ζοριζοταν να ενεργηθει και δε μπορουσε...εσενα εχει ενεργηθει;;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

@bookitsa123 κάνω μικτή διατροφή. 

@Γλυκερια123 ναι κανόνικα ενεργείται 2-3 φορές τη μέρα.

Μόλις μίλησα με την παιδίατρο και μου είπε να πάρω ένα γάλα για κολικούς. Ελπίζω να τον πιάσει

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Elenit σε νιώθω απόλυτα...εγώ γεμίζω και όλο το σπίτι γάλα χαχαχαχα... 

Από διατροφή πως πάτε κορίτσια? Εμένα η παιδίατρος μου έχει κόψει όλα τα γαλακτοκομικά και το φαγητό από έξω ... Και όλα τα πράσινα και τα όσπρια ... 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk είπε:

@Elenit σε νιώθω απόλυτα...εγώ γεμίζω και όλο το σπίτι γάλα χαχαχαχα... 

Από διατροφή πως πάτε κορίτσια? Εμένα η παιδίατρος μου έχει κόψει όλα τα γαλακτοκομικά και το φαγητό από έξω ... Και όλα τα πράσινα και τα όσπρια ... 

Και γάλα εννοείται! Κολλάνε οι σαγιονάρες μου :-P

Εμένα μου έχει πει να αποφεύγω τα γαλακτοκομικά από γάλα αγελάδας..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Elen211 είπε:

Ικεα 25 ευρώ με κάλυμμα που βγαίνει και πλενεται! Υπεροχοτατο!! Έχω ενθουσιαστεί Με το μαξιλάρι αυτό..  Μου το έφεραν δώρο στην κλινική και το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα! Δεν ξέρω πως θα την πάλευα χωρίς αυτό! 

Καλημέρα κιόλας κορίτσια μου! Εγώ αν και βγαίνουμε συνέχεια δεν έχω θηλάσει έξω.. Μόνο στη δουλειά αλλά εκεί είναι μόνο ο γαμπρός μου που ξέρει από θηλασμό (η αδερφή μου θηλάζει εδώ και 7 χρόνια..πρώτα τη μια και μετά την άλλη κόρη της) οπότε δεν ντρέπομαι..  Για έξω έχω ένα άγχος για την πρώτη φορά αλλά δεν πρόκειται να αφήσω το μωρό νηστικό..  Θα το παλέψω.. Παίρνω και πόδια θηλασμού μαζί μου αν νιώσω άσχημα κάποια στιγμή.. Θα δείξει.. 

Μαζί σας να παίρνετε οπωσδήποτε κουνουπιερα για το καρότσι..  Είναι πολύ επικίνδυνο να τα τσιμπήσει κουνούπι..  Μπορεί να τους κάνει μεγάλη μόλυνση..  Εγώ έχω πάνες, βαμαβακακια και ένα μπουκάλι νερό για να τον αλλάζω, μωρομαντηλα, ένα πλαστικό υποσεντονο, κρέμα για την αλλαγή, 2 αλλαξιες ρούχα, σεντονακι ή πάνα αγκαλιάς και πικε κουβερτούλα.  

Εχθες είχαμε πολύ δύσκολη μέρα..  Από τις 10 το πρωί ξύπνιος μεχρι 7 το βράδυ με κλάμα αρκετό και οοοολη την ώρα θηλαζε..  Μου είπαν ότι μάλλον είναι άλμα ανάπτυξης..  Τον έκανα μπανακι και τον ξαναταισα και έτσι Κοιμήθηκε... 

Είναι εξαντλημένο :???:

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κάνετε αγάπες? Εμείς πήγαμε στον παιδίατρο μας σήμερα..  Εχει πάρει ένα κιλό μέσα σε 24 μέρες ο μπέμπης! Ενθουσιαστηκα γιατί τις τελευταίες μέρες (εκτος από εχθές και σήμερα που είναι οοοολη μέρα στο στήθος)  τρώει ενα τέταρτο το πολύ και σταματάει και είχα αγχωθεί..  Μου είπε να μην τον ξυπνάω πια το βράδυ και να τον αφήνω να κοιμάται.. Αντε να δούμε πόσες ώρες θα κάνει να ξυπνήσει.. Το μόνο που με αγχωσε είναι ότι μου είπε ότι έχει Νεογνικη ακμή και μου είπε να τον πλενω με ένα ειδικό αφρόλουτρο..  Τώρα είναι στην αρχή αλλά συνήθως επιδεινωνεται στον 1,5 μήνα..  Ελπίζω να μην είναι τίποτα.. 

  • Μου αρέσει 2

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε πώς είστε σήμερα ? 

Από πάνες ποιες χρησιμοποιείται? 

Εγώ ξεκίνησα με lupilu από τα λιντλ είμαι πολύ ευχαριστημένη ...είχα αγοράσει και ένα πακέτοbabylino το έβαλα κάτι μέρες εκτός του ότι η ποιότητα δεν μου φάνηκε τόσο καλή όσο του λιντλ μου ερεθιστικε και.λιγο ο ποπος .... Οπότε συνεχίζω κανονικά με τα αρχικά ...πήγαμε και στο νούμερο 2 τώρα .... 

Επίσης ανέβηκα στην ζυγαριά εχθές μια μόνη μου και μια με την μικρή αγκαλιά ...με βάση αυτήν είμαστε τώρα 3500 δηλαδή πήραμε δε 5 μέρες 150γρ.... 

Αυτά ... Εσείς τι κάνετε ? Λίγο ησυχία επικρατεί δεν προλαβαίνουμε. . 

  • Μου αρέσει 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς 3 μέρες έχουμε γκρινιτσα..  Σώθηκα μόνο με τον μαρσιπο..  Είμαι στη δουλειά,  μόλις τον βγάλω από τον μαρσιπο ουρλιάζει...  Σπίτι τα ίδια.. Ευτυχώς σπίτι κοιμάται και πάνω στον άντρα μου λιγάκι και προλαβαίνω έστω να πλύνω τα πιάτα και να βάλω κανένα πλυντήριο..  Όλα τα άλλα στον αυτόματο! 

Εμείς έχουμε το babylino sensitive..  Δεν ξέρω γιατί αλλά ο άντρας μου πήγε και πήρε ένα φορτηγό από αυτές οπότε έχουμε.. Μετά σιγά σιγά όταν πιάσει τα 5 κιλά θα δοκιμάσω τις πλενομενες.. 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Giosotpk είπε:

@Elen211 δεν σκάει στο μάρσιπο ? Η είστε σε κλιματιστικό ? 

Και εμείς αυτές της πάνες δοκιμάσαμε αλλά μας πείραξαν ... 

Δεν είμαστε στο κλιματιστικό αλλά στη δουλειά έχει αρκετή δροσιά! Εχθές τον πήγα με τον μαρσιπο και στον παιδίατρο..  Δεν δείχνει να δυσανασχετεί..  Είναι και βαμβακερός οπότε κρατάει δροσιά 


Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...