Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Πολύ όμορφη τοποθέτηση ! 

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Συμφωνώ απόλυτα !!! Μακάρι και εγώ να είχα αυτή τη λογική νεότερη όταν ήμουν ! 

Μανούλες Ιουλίου του 19!!!!


Eleni2512

Recommended Posts

Just now, Anna17 said:

Την ίδια μέρα θα πας πριν τον εσπερινό πχ θα πιάσεις τον παπά θα του το πεις και θα σου διαβάσει την ευχή. 

Την ίδια μέρα όταν λες, την ημέρα π σαραντίζουμε; δλδ Παρασκευη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια μου.. εμείς είμαστε 11 ημερών κ δεν το έχω βγάλει βόλτα ακόμα. Μόνο δύο φορές πήγανε μαιευτήριο για να μετρήσουμε τον ίκτερο που ακόμα δεν έχει πέσει.. θέλω κ εγώ να τον βγαλω αλλά τις τελευταίες μέρες δεν κοιμάται όταν τον ακουμπήσω στην καλαθουνα.. κοιμάται πάνω Μ στον θηλασμό κ όταν πάω να το βάλω καλαθουνα ξυπνάει κ κλαίει. Μου το έκανε τα βράδυα αυτό και πλέον μου το κάνει κ την μέρα.. τα έχω παίξει γιατί είναι όλη μέρα πάνω μου κ δεν ξεκουράζεται η ψυχούλα.. έχετε καμία ιδέα τι να κάνω; 

  • Λυπημένη/-ος 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, demmikot είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. εμείς είμαστε 11 ημερών κ δεν το έχω βγάλει βόλτα ακόμα. Μόνο δύο φορές πήγανε μαιευτήριο για να μετρήσουμε τον ίκτερο που ακόμα δεν έχει πέσει.. θέλω κ εγώ να τον βγαλω αλλά τις τελευταίες μέρες δεν κοιμάται όταν τον ακουμπήσω στην καλαθουνα.. κοιμάται πάνω Μ στον θηλασμό κ όταν πάω να το βάλω καλαθουνα ξυπνάει κ κλαίει. Μου το έκανε τα βράδυα αυτό και πλέον μου το κάνει κ την μέρα.. τα έχω παίξει γιατί είναι όλη μέρα πάνω μου κ δεν ξεκουράζεται η ψυχούλα.. έχετε καμία ιδέα τι να κάνω; 

Καλη κυριακη! Βαλτον σε μαρσιπο αφου κοιμαται μονο πανω σου κ βγειτε βολτιτσα για να πεσει κ ο ικτερος!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες ...

Εμείς εχθές είχαμε εφιαλτική μέρα ...η μικρή μέχρι της 1 το βράδυ όλοι μέρα κοιμήθηκε μόνο δύο ώρες ...όσες φορές την ξάπλωνα ξυπνούσε μετά από 5 λεπτά...βέβαια χωρίς κλαμα απλά με γκρίνια και ανησυχία ...το βράδυ κοιμήθηκε ξυπνούσε ανά μία ώρα ... 

Πιστεύω φταίει ότι έφαγα γάλα προ χθες συγκεκριμένα γαλατοπιτα της πεθερά και ήταν έτσι ανησυχεί ... Ουφ πέρασε πάντως ... 

@Γλυκερια123 να μην ντρέπεσαι κορίτσι μου να θηλάζεις δημόσιος...να καμαρώνεις για τον θηλασμό ... Δεν είναι ντροπή ταιζεις το παιδάκι σου ... Η πρώτη φορά είναι λίγο αμήχανη την ώρα που βγάζεις το στήθος και προσπαθείς να συντονιστεις με το μωρό και νομίζεις ότι σε κοιτάνε όλοι αλλά πίστεψέ με δεν σε κοιτάει κάνεις ... Εδώ το θεωρούν στην περιοχή μου φυσιολογικό μιλάμε για Κολοκοτρωνίτσι... 

πως είστε οι υπόλοιπες μανουλες σήμερα ? 

εμεινε καμία να γεννήσει ακόμα η γεννησαμε όλες ? 


 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giosotpk said:

Γεια σας μανουλες ...

Εμείς εχθές είχαμε εφιαλτική μέρα ...η μικρή μέχρι της 1 το βράδυ όλοι μέρα κοιμήθηκε μόνο δύο ώρες ...όσες φορές την ξάπλωνα ξυπνούσε μετά από 5 λεπτά...βέβαια χωρίς κλαμα απλά με γκρίνια και ανησυχία ...το βράδυ κοιμήθηκε ξυπνούσε ανά μία ώρα ... 

Πιστεύω φταίει ότι έφαγα γάλα προ χθες συγκεκριμένα γαλατοπιτα της πεθερά και ήταν έτσι ανησυχεί ... Ουφ πέρασε πάντως ... 

@Γλυκερια123 να μην ντρέπεσαι κορίτσι μου να θηλάζεις δημόσιος...να καμαρώνεις για τον θηλασμό ... Δεν είναι ντροπή ταιζεις το παιδάκι σου ... Η πρώτη φορά είναι λίγο αμήχανη την ώρα που βγάζεις το στήθος και προσπαθείς να συντονιστεις με το μωρό και νομίζεις ότι σε κοιτάνε όλοι αλλά πίστεψέ με δεν σε κοιτάει κάνεις ... Εδώ το θεωρούν στην περιοχή μου φυσιολογικό μιλάμε για Κολοκοτρωνίτσι... 

πως είστε οι υπόλοιπες μανουλες σήμερα ? 

εμεινε καμία να γεννήσει ακόμα η γεννησαμε όλες ? 

Κορίτσια όταν βγάζουνε γαλατάκι, γουλίτσα, στεναχωριέστε λίγο κ σεις; εγω ναι γτ είναι αβοήθητο το μωράκι, θέλω να πιστευω οτι δεν το βιώνει τόσο δυσάρεστα. :(

Εμείς πήγαμε στα 120 ml συμπλήρωμα, είναι φαγανούλης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Elenpap είπε:

Την ίδια μέρα όταν λες, την ημέρα π σαραντίζουμε; δλδ Παρασκευη;

Ναι ναι. Την Παρασκευή. Στις 6 είναι ο εσπερινός. Αντε στήσου εκεί από τις 5:30. Βέβαια αν μπορείς πάρε ένα τηλέφωνο το πρωί κατά τις 10:30 να ενημερώσεις. 

@demmikot είναι πολύ μικρός ακόμη. Εμένα ακόμη γκρίνιαζει όταν τον ξαπλώνω. Σε έχει ανάγκη πολύ ακόμη. Άστον να κοιμηθεί επάνω σου. Δεν πιάνετε. Θα δεις ότι γυρίζει όπως βολευετε. Αλλιώς το γνωστό τον αφήνεις κάτω και ας κλαίει. Δεν νομίζω ότι είσαι αυτής της σχολής όμως. Όποτε όπως και εγώ, πολλά μαξιλαρια γύρω σου και κοιμηθείτε αγκαλιά. 

  • Μου αρέσει 2

zrz3p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Giosotpk @Giotitsa δε ντρεπομαι να τον θηλασω ισα ισα θα βαζα κατι να καλυφτω..ντρεπομαι να βγαλω το στηθος και μεχρι να πιασει τη θηλη που χρειαζεσαι και τα δυο χερια..αυτο σκεφτομαι και ντρεπομαι..τελοσπαντων θα το προσπαθησω εστω στο αμαξι..ωστε να μπορουμε να βγουμε κι εμεις...

@Elenpap κι εμας καπου τοσο πινει αλλα μαζι με το δικο μου αντε 130..αφου του λεω του αντρα μου θα μας βγαλει στο δρομο αυτο το παιδι..τωρα θελουμε 2 κουτια την εβδομαδα αργοτερα φαντασου...ποσο ημερων ειστε εσεις;


url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, demmikot είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. εμείς είμαστε 11 ημερών κ δεν το έχω βγάλει βόλτα ακόμα. Μόνο δύο φορές πήγανε μαιευτήριο για να μετρήσουμε τον ίκτερο που ακόμα δεν έχει πέσει.. θέλω κ εγώ να τον βγαλω αλλά τις τελευταίες μέρες δεν κοιμάται όταν τον ακουμπήσω στην καλαθουνα.. κοιμάται πάνω Μ στον θηλασμό κ όταν πάω να το βάλω καλαθουνα ξυπνάει κ κλαίει. Μου το έκανε τα βράδυα αυτό και πλέον μου το κάνει κ την μέρα.. τα έχω παίξει γιατί είναι όλη μέρα πάνω μου κ δεν ξεκουράζεται η ψυχούλα.. έχετε καμία ιδέα τι να κάνω; 

Δωσε πιπίλα 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ είχα πόνους από της 8 το βράδυ πήγα μαιευτήριο 12.30 έκανα εισαγωγή 1 και 8 το πρωί ειχα 3-4 διαστολή με κατέβασαν κάτω μου βάλανε τεχνητούς και μου έσπασε ο γιατρός τα νερά εκεί τα είδα όλα !!! Εφτασα διαστολή 8 κ με βάλανε να σπρώχνω για να κατέβει το μωράκι ! Μόλις έκανα τέλεια με πήγανε χειρουργείο έσπρωξα με κόψανε και μου πατήσανε την κοιλιά ! 16 ώρες πόνοι και μια δύσκολη γεννα με πόνο χωρίς επισκληρίδειο αλλά μόλις είδα την μπουμπού κατάλαβα αυτό που λένε ότι αξίζει! Έκατσα 4 βραδιά μαιευτήριο κ οι μαίες η μια έτσι η άλλη αλλιώς η μια έχεις γάλα η άλλη δεν έχεις δώσε συμπλήρωμα το παιδί πεινάει με κάνανε ράκος! Έχουμε κ ικτερο και προσπαθούσαν να με πείσουν ότι θα πέσει έτσι! Δεν λύγισα και συνεχίζω με θηλασμό ! Είμαστε 8 ημερών σήμερα και σήμερα πρόλαβα να κάτσω λίγο να μπω να δω αυτά που γράφετε και χαίρομαι πλ παίρνω δύναμη γιατί βλέπω ότι είναι φυσιολογικό να εκνευρίζεται και να μην πιάνει εύκολα το στηθος να πεινάει αρκετά κτλ κτλ που κάνει κ μένα το παιδί μ! Κάνω υπομονή όπως όλες μας και οι ορμόνες μου χτυπάνε κόκκινο μια είμαι χαρούμενη και μια κλαίω για άσχετους λόγους ελπίζω να περάσει γρήγορα 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Γλυκερια123 said:

@Giosotpk @Giotitsa δε ντρεπομαι να τον θηλασω ισα ισα θα βαζα κατι να καλυφτω..ντρεπομαι να βγαλω το στηθος και μεχρι να πιασει τη θηλη που χρειαζεσαι και τα δυο χερια..αυτο σκεφτομαι και ντρεπομαι..τελοσπαντων θα το προσπαθησω εστω στο αμαξι..ωστε να μπορουμε να βγουμε κι εμεις...

@Elenpap κι εμας καπου τοσο πινει αλλα μαζι με το δικο μου αντε 130..αφου του λεω του αντρα μου θα μας βγαλει στο δρομο αυτο το παιδι..τωρα θελουμε 2 κουτια την εβδομαδα αργοτερα φαντασου...ποσο ημερων ειστε εσεις;

Α δεν είμαστε μόνο εμείς, καλό αυτό. :)

Είμαστε 28 ημερών, περνάνε φάσεις τα μωράκια, δλδ τώρα μπορεί να τρώνε αρκετά κ μετά να περάσουν φάση π δν πολυτρώνε. Προτιμώ να τρώει κ αρκετά. Ζωή να χουνε οι ψυχούλες. Τώρα πόσο τρώει από το στήθος, ποιος ξερει...

Εσείς πόσων ημερών είστε; 

Κορίτσια μάλλον βιάζομαι αλλά απο παιχνιδάκια τί τους έχετε; δεν του έχω δώσει κάτι αλλά έχω αγοράσει κάποια.

Just now, katiak92 said:

Κορίτσια εγώ είχα πόνους από της 8 το βράδυ πήγα μαιευτήριο 12.30 έκανα εισαγωγή 1 και 8 το πρωί ειχα 3-4 διαστολή με κατέβασαν κάτω μου βάλανε τεχνητούς και μου έσπασε ο γιατρός τα νερά εκεί τα είδα όλα !!! Εφτασα διαστολή 8 κ με βάλανε να σπρώχνω για να κατέβει το μωράκι ! Μόλις έκανα τέλεια με πήγανε χειρουργείο έσπρωξα με κόψανε και μου πατήσανε την κοιλιά ! 16 ώρες πόνοι και μια δύσκολη γεννα με πόνο χωρίς επισκληρίδειο αλλά μόλις είδα την μπουμπού κατάλαβα αυτό που λένε ότι αξίζει! Έκατσα 4 βραδιά μαιευτήριο κ οι μαίες η μια έτσι η άλλη αλλιώς η μια έχεις γάλα η άλλη δεν έχεις δώσε συμπλήρωμα το παιδί πεινάει με κάνανε ράκος! Έχουμε κ ικτερο και προσπαθούσαν να με πείσουν ότι θα πέσει έτσι! Δεν λύγισα και συνεχίζω με θηλασμό ! Είμαστε 8 ημερών σήμερα και σήμερα πρόλαβα να κάτσω λίγο να μπω να δω αυτά που γράφετε και χαίρομαι πλ παίρνω δύναμη γιατί βλέπω ότι είναι φυσιολογικό να εκνευρίζεται και να μην πιάνει εύκολα το στηθος να πεινάει αρκετά κτλ κτλ που κάνει κ μένα το παιδί μ! Κάνω υπομονή όπως όλες μας και οι ορμόνες μου χτυπάνε κόκκινο μια είμαι χαρούμενη και μια κλαίω για άσχετους λόγους ελπίζω να περάσει γρήγορα 

Κορίτσι μου να σου ζήσει το μωράκι!!! Καλή ανάρρωση κ καλή ανατροφή. Να πάρετε τα πάνω σας κ οι 2 σύντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katiak92 είπε:

Κορίτσια εγώ είχα πόνους από της 8 το βράδυ πήγα μαιευτήριο 12.30 έκανα εισαγωγή 1 και 8 το πρωί ειχα 3-4 διαστολή με κατέβασαν κάτω μου βάλανε τεχνητούς και μου έσπασε ο γιατρός τα νερά εκεί τα είδα όλα !!! Εφτασα διαστολή 8 κ με βάλανε να σπρώχνω για να κατέβει το μωράκι ! Μόλις έκανα τέλεια με πήγανε χειρουργείο έσπρωξα με κόψανε και μου πατήσανε την κοιλιά ! 16 ώρες πόνοι και μια δύσκολη γεννα με πόνο χωρίς επισκληρίδειο αλλά μόλις είδα την μπουμπού κατάλαβα αυτό που λένε ότι αξίζει! Έκατσα 4 βραδιά μαιευτήριο κ οι μαίες η μια έτσι η άλλη αλλιώς η μια έχεις γάλα η άλλη δεν έχεις δώσε συμπλήρωμα το παιδί πεινάει με κάνανε ράκος! Έχουμε κ ικτερο και προσπαθούσαν να με πείσουν ότι θα πέσει έτσι! Δεν λύγισα και συνεχίζω με θηλασμό ! Είμαστε 8 ημερών σήμερα και σήμερα πρόλαβα να κάτσω λίγο να μπω να δω αυτά που γράφετε και χαίρομαι πλ παίρνω δύναμη γιατί βλέπω ότι είναι φυσιολογικό να εκνευρίζεται και να μην πιάνει εύκολα το στηθος να πεινάει αρκετά κτλ κτλ που κάνει κ μένα το παιδί μ! Κάνω υπομονή όπως όλες μας και οι ορμόνες μου χτυπάνε κόκκινο μια είμαι χαρούμενη και μια κλαίω για άσχετους λόγους ελπίζω να περάσει γρήγορα 

Κοριτσι μου να σου ζησει!!ολα φυσιολογικα ειναι..μην ανχωνεσαι για τιποτα..ειναι πολυ νωρις ακομα..σιγα σιγα θα μπειτε σε σειρα..η αληθεια ειναι επειδη κι εμεις ειχαμε ικτερο θελει φαι και ηλιο..!! Αλλα δεν ειναι τιποτα..

@Elenpap μια κουδουνιστρα εχουμε κι ενα μουσικο αρκουδακι για την κουνια..κι αυτα μας τα πηρανε δωρο..αλλα ειναι πολυ μικρα ακομα και πιστευω τιποτα δεν χρειαζονται..λονο αγκαλιτσες και φιλακια:x

  • Μου αρέσει 1

url=https://lilypie.com]wfMmp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Just now, katiak92 said:

Κορίτσια εγώ είχα πόνους από της 8 το βράδυ πήγα μαιευτήριο 12.30 έκανα εισαγωγή 1 και 8 το πρωί ειχα 3-4 διαστολή με κατέβασαν κάτω μου βάλανε τεχνητούς και μου έσπασε ο γιατρός τα νερά εκεί τα είδα όλα !!! Εφτασα διαστολή 8 κ με βάλανε να σπρώχνω για να κατέβει το μωράκι ! Μόλις έκανα τέλεια με πήγανε χειρουργείο έσπρωξα με κόψανε και μου πατήσανε την κοιλιά ! 16 ώρες πόνοι και μια δύσκολη γεννα με πόνο χωρίς επισκληρίδειο αλλά μόλις είδα την μπουμπού κατάλαβα αυτό που λένε ότι αξίζει! Έκατσα 4 βραδιά μαιευτήριο κ οι μαίες η μια έτσι η άλλη αλλιώς η μια έχεις γάλα η άλλη δεν έχεις δώσε συμπλήρωμα το παιδί πεινάει με κάνανε ράκος! Έχουμε κ ικτερο και προσπαθούσαν να με πείσουν ότι θα πέσει έτσι! Δεν λύγισα και συνεχίζω με θηλασμό ! Είμαστε 8 ημερών σήμερα και σήμερα πρόλαβα να κάτσω λίγο να μπω να δω αυτά που γράφετε και χαίρομαι πλ παίρνω δύναμη γιατί βλέπω ότι είναι φυσιολογικό να εκνευρίζεται και να μην πιάνει εύκολα το στηθος να πεινάει αρκετά κτλ κτλ που κάνει κ μένα το παιδί μ! Κάνω υπομονή όπως όλες μας και οι ορμόνες μου χτυπάνε κόκκινο μια είμαι χαρούμενη και μια κλαίω για άσχετους λόγους ελπίζω να περάσει γρήγορα 

Μπράβο σου για την γέννα και το θηλασμό. Και εμένα έχει ίκτερο 11/ημερών είναι και είναι κατακιτρινος αλλά δεν του έχω δώσει συμπλήρωμα. Ο γιατρός μου είπε ότι θα περάσει και να μην ανησυχώ.. και εγώ κλαίω για άσχετους λόγους.. άστα να πάνε.. 

Ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές τον αφήνω και κοιμάται πάνω μου η δίπλα μου στο πλάι. Εντάξει λένε μόνο ανάσκελα αλλά δεν γίνεται με το που τον γυρίζω κλαίει.. απλά δεν μπορώ να κάνω τίποτα μέσα στην μέρα. Αύριο ξεκινάει δουλειά ο άντρας μου και θα λείπει 7 με 19 ελπίζω να την παλέψω γιατί και το φαγητό δύσκολο είναι.. 

Πιπίλα μου είπε ο γιατρός μετά το μήνα για να εδραιωθεί ο θηλασμός. Αν συνεχίσει έτσι θα τον πάρω τηλέφωνο όμως.. 

Τέλος για τον θηλασμό σε δημόσιο χώρο υπάρχει μια ποδιά θηλασμού που είναι ένα πανί με άνοιγμα ψηλά για να μπορείς να το βλέπεις και να μην έχει πάνω στο πρόσωπο του σεντόνι. Εγώ παρειγγειλα ένα και βλέπουμε πως θα βόλεψει. Παιχνιδια ακόμα τίποτα δεν του έχω..

  • Μου αρέσει 1

Cyo8p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , katiak92 είπε:

Κορίτσια εγώ είχα πόνους από της 8 το βράδυ πήγα μαιευτήριο 12.30 έκανα εισαγωγή 1 και 8 το πρωί ειχα 3-4 διαστολή με κατέβασαν κάτω μου βάλανε τεχνητούς και μου έσπασε ο γιατρός τα νερά εκεί τα είδα όλα !!! Εφτασα διαστολή 8 κ με βάλανε να σπρώχνω για να κατέβει το μωράκι ! Μόλις έκανα τέλεια με πήγανε χειρουργείο έσπρωξα με κόψανε και μου πατήσανε την κοιλιά ! 16 ώρες πόνοι και μια δύσκολη γεννα με πόνο χωρίς επισκληρίδειο αλλά μόλις είδα την μπουμπού κατάλαβα αυτό που λένε ότι αξίζει! Έκατσα 4 βραδιά μαιευτήριο κ οι μαίες η μια έτσι η άλλη αλλιώς η μια έχεις γάλα η άλλη δεν έχεις δώσε συμπλήρωμα το παιδί πεινάει με κάνανε ράκος! Έχουμε κ ικτερο και προσπαθούσαν να με πείσουν ότι θα πέσει έτσι! Δεν λύγισα και συνεχίζω με θηλασμό ! Είμαστε 8 ημερών σήμερα και σήμερα πρόλαβα να κάτσω λίγο να μπω να δω αυτά που γράφετε και χαίρομαι πλ παίρνω δύναμη γιατί βλέπω ότι είναι φυσιολογικό να εκνευρίζεται και να μην πιάνει εύκολα το στηθος να πεινάει αρκετά κτλ κτλ που κάνει κ μένα το παιδί μ! Κάνω υπομονή όπως όλες μας και οι ορμόνες μου χτυπάνε κόκκινο μια είμαι χαρούμενη και μια κλαίω για άσχετους λόγους ελπίζω να περάσει γρήγορα 

Να σου ζήσει η μπέμπα κορίτσι! Να είναι γερή! Κι η δική μου 9 ημερών δεν πιάνει εύκολα και νευριαζει. Βάζει χέρια αλλά κάποια στιγμή πιάνει! Έχουν ματώσει λίγο και οι θηλές μου αλλά συνεχίζουμε δυναμικά! Είναι πολύ μικρά ακόμα, θα στρώσουν! 

Link to comment
Share on other sites

@katiak92να σου ζησει Το μωράκι γερό και δυνατό να είναι ... 

 

Just now, Elenit είπε:

Να σου ζήσει η μπέμπα κορίτσι! Να είναι γερή! Κι η δική μου 9 ημερών δεν πιάνει εύκολα και νευριαζει. Βάζει χέρια αλλά κάποια στιγμή πιάνει! Έχουν ματώσει λίγο και οι θηλές μου αλλά συνεχίζουμε δυναμικά! Είναι πολύ μικρά ακόμα, θα στρώσουν! 

Και εμένα μου είχαν ματώσει στην αρχή ...όσο μπορείς να το έχεις ελεύθερο το στήθος ...όχι όλοι μέρα σπίτι χωρίς μπλούζα ήμουν ...και να βάζεις λανολινη κάνει καλό και το ίδιο το γάλα σου ...και υπομονή ... Εμένα μετά από τρεις εβδομάδες τώρα αρχίζει και κλείνει η πληγή ... 

  • Ευχαριστώ 1

 B8mAp3.pngjo4pp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/7/2019 at 10:48 ΜΜ, Elenit είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Έχει πάρει καμία μαξιλάρι θηλασμού; Έχετε να προτείνετε κάποιο;

Ικεα 25 ευρώ με κάλυμμα που βγαίνει και πλενεται! Υπεροχοτατο!! Έχω ενθουσιαστεί Με το μαξιλάρι αυτό..  Μου το έφεραν δώρο στην κλινική και το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα! Δεν ξέρω πως θα την πάλευα χωρίς αυτό! 

Καλημέρα κιόλας κορίτσια μου! Εγώ αν και βγαίνουμε συνέχεια δεν έχω θηλάσει έξω.. Μόνο στη δουλειά αλλά εκεί είναι μόνο ο γαμπρός μου που ξέρει από θηλασμό (η αδερφή μου θηλάζει εδώ και 7 χρόνια..πρώτα τη μια και μετά την άλλη κόρη της) οπότε δεν ντρέπομαι..  Για έξω έχω ένα άγχος για την πρώτη φορά αλλά δεν πρόκειται να αφήσω το μωρό νηστικό..  Θα το παλέψω.. Παίρνω και πόδια θηλασμού μαζί μου αν νιώσω άσχημα κάποια στιγμή.. Θα δείξει.. 

Μαζί σας να παίρνετε οπωσδήποτε κουνουπιερα για το καρότσι..  Είναι πολύ επικίνδυνο να τα τσιμπήσει κουνούπι..  Μπορεί να τους κάνει μεγάλη μόλυνση..  Εγώ έχω πάνες, βαμαβακακια και ένα μπουκάλι νερό για να τον αλλάζω, μωρομαντηλα, ένα πλαστικό υποσεντονο, κρέμα για την αλλαγή, 2 αλλαξιες ρούχα, σεντονακι ή πάνα αγκαλιάς και πικε κουβερτούλα.  

Εχθες είχαμε πολύ δύσκολη μέρα..  Από τις 10 το πρωί ξύπνιος μεχρι 7 το βράδυ με κλάμα αρκετό και οοοολη την ώρα θηλαζε..  Μου είπαν ότι μάλλον είναι άλμα ανάπτυξης..  Τον έκανα μπανακι και τον ξαναταισα και έτσι Κοιμήθηκε... 

  • Μου αρέσει 1

Tauip3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...