Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Comet είπε:

Εγω απο 7 μηνων του κανω κρεμα με βρωμη.Παιρνω της holle .Φτιαχνω 180 ml γαλα και βαζω 3-4 κουταλιες βρωμη (τριμμενη ειναι).Το ανακατευεις κι ετοιμο.Το τρωει πολυ απο την αρχη.Αν θες μπορεις να βαλεις και λιγο μπανανα.Απλα αυτες τις βρισκεις σε μαγαζι με βιολογικα.Αλλιως παρε bio bebe εχει γαλα και βρωμη μεσα οποτε τη φτιαχνεις με νερο.Εχει στα σουπερ μαρκετ.

Θα πάρω να την δοκιμάσω και αυτό ..ίσως έχει δίκιο και η @Angela123 εμένα τρώει αρκετό φαγητό ..


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πάρετε και βιολογική βρώμη σε μεγάλη σακούλα,να την αλεσετε αν τα μωρά σας προτιμάνε πιο ρευστές υφές και να τη φυλάξετε σε ένα δοχείο.εγω αυτό εκανα όταν ήταν πιο μικρός και το έτρωγε για πρωινό με μια λιωμένη μπανάνα μέσα.

Ετσι βγαίνει πιο οικονομικά από αυτές τις μικρές συσκευασίες που απευθύνονται αποκλειστικά σε μωρά.Τωρα που είναι πιο μεγάλος πάλι παίρνω μεγάλη σακούλα με βιολογική βρώμη αλλά δεν την αλεθω πια και προσθέτω μπανάνα,μέλι και μια κουταλιτσα ταχινι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια πως περνατε;Εμεις ια βγουμε για φαγητο και η μαμα μου θα κρατησει το μωρο.Εντωμεταξυ ολη μερα τον περπαταμε απο το χερακι,εκεινος θελει δηλ.Και γελαει με περηφανεια...:)

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Comet είπε:

Κοριτσακια πως περνατε;Εμεις ια βγουμε για φαγητο και η μαμα μου θα κρατησει το μωρο.Εντωμεταξυ ολη μερα τον περπαταμε απο το χερακι,εκεινος θελει δηλ.Και γελαει με περηφανεια...:)

Εμείς εδώ έχει κρύο και όλη μέρα είμαστε σπίτι ...το αγόρι μου νιώθει περήφανος  που  τα καταφέρνει τι καλά που θα βγείτε ..να περάσετε όμορφα ...

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Mamasanty είπε:

Εμείς εδώ έχει κρύο και όλη μέρα είμαστε σπίτι ...το αγόρι μου νιώθει περήφανος  που  τα καταφέρνει τι καλά που θα βγείτε ..να περάσετε όμορφα ...

Ευχαριστω κοριτσακι μου.Καλο βραδυ να εχετε

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακια πως περνατε;Εμεις ια βγουμε για φαγητο και η μαμα μου θα κρατησει το μωρο.Εντωμεταξυ ολη μερα τον περπαταμε απο το χερακι,εκεινος θελει δηλ.Και γελαει με περηφανεια...:)

Μπραβο κοριτσι μου.. Ετσι να πατε μια βολτα και εσεις!! Ελπιζω να περασατε τελειααα!!!

Αχου το μωρε.. Του αρεσει πολυ!! Αντε σε λιγο θα περπαταει μονος του.  


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Comet είπε:

Κοριτσακια πως περνατε;Εμεις ια βγουμε για φαγητο και η μαμα μου θα κρατησει το μωρο.Εντωμεταξυ ολη μερα τον περπαταμε απο το χερακι,εκεινος θελει δηλ.Και γελαει με περηφανεια...:)

Καλημέρα και καλά να περάσετε. Τις θυμάμαι αυτές τις εποχές που μου είχε πέσει η μέση επειδή ήθελε να περπατάει!ευτυχώς δεν κρατάει πολύ και σε λίγο θα σηκωθεί μόνος του στο πόδι και θα είναι ανεξάρτητος!μεγαλώνουν γρήγορα τα ζουζουνια!

Σήμερα έχει υπέροχο καιρό εδώ και μας έχει καλέσει η φίλη μου να πάμε σπίτι της να φάμε πίτσα το απόγευμα και να παίξουν τα μικρά στον κήπο!Για το μεσημέρι φτιάχνω ψαράκι με πουρε και μπροκολο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angela123 είπε:

Καλημέρα και καλά να περάσετε. Τις θυμάμαι αυτές τις εποχές που μου είχε πέσει η μέση επειδή ήθελε να περπατάει!ευτυχώς δεν κρατάει πολύ και σε λίγο θα σηκωθεί μόνος του στο πόδι και θα είναι ανεξάρτητος!μεγαλώνουν γρήγορα τα ζουζουνια!

Σήμερα έχει υπέροχο καιρό εδώ και μας έχει καλέσει η φίλη μου να πάμε σπίτι της να φάμε πίτσα το απόγευμα και να παίξουν τα μικρά στον κήπο!Για το μεσημέρι φτιάχνω ψαράκι με πουρε και μπροκολο!

Καλημεραα. . ααα τι καλα που εχετε ωραια μερα.. Σε εμας ειναι χαλια ο καιρος!!!  

Κοριτσια φανηκε και το 4ο δοντακι...:) περιου μαζι βγηκαν και εμας τα πανω..εμενα εχει τωρα κανα 2 μερες οταν ειναι ορθια παω και καθομαι λιγο πιο εκει να εχει μια μικρη αποσταση και της λεω ελα στην μαμα και κανει κανα 3 βηματακια και πεφτει μετα πανω μου.. Ακομα δεν μπορει αλλα προσπαθει..!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.Ωραια περασαμε.Γυρισαμε κατα τις 11.Τον πηρα απο τη μαμα μου ,κοιμοταν και ειδαμε ταινια.Εντωμεταξυ δεν του δωσε γαλα το βραδυ γιατι εφαγε πολυ φαι.(γιουβαρλοσουπα ).Το πρωι παντως το ειπιε ολο.Τωρα κοιμαται

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια και ζουζούνια! τι κάνετε?

Και εδώ κάνει κρύο και βρέχει!

Σήμερα είναι το πάρτυ!!!γιουπι!!!

Τώρα κοιμήθηκε και εμένα θα μαγειρέψω μπιφτεκακια με ρύζι!η μεγάλη της πήρε η νονά της κάτι βραχιόλια που τα διακοσμείς εσύ με στρας και κάθεται και τα φτιάχνει!

Καλή Κυριακή να έχουμε!καλά να περάσετε!:x

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και ζουζούνια! τι κάνετε?

Και εδώ κάνει κρύο και βρέχει!

Σήμερα είναι το πάρτυ!!!γιουπι!!!

Τώρα κοιμήθηκε και εμένα θα μαγειρέψω μπιφτεκακια με ρύζι!η μεγάλη της πήρε η νονά της κάτι βραχιόλια που τα διακοσμείς εσύ με στρας και κάθεται και τα φτιάχνει!

Καλή Κυριακή να έχουμε!καλά να περάσετε!:x

Ααα ωραιαααα!!! Καλα να περασετε στο παρτυ!!!! Εγω εχω φακες σημερα για την μικη...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω την βοηθεια σας.. Στα γενεθλια της μικρης θα βγαλω ενα συντριβανι σοκολατας.. Θελω ιδεες τι να βαλω για να βουτηξουν τα παιδια και οι μεγαλοι.. Τα παιδια θα ειναι απο 7  χρονων μεχρι και μηνων.. Καλα τα μηνων δεν θα μπορουν το ξερω..  Εγω εχω σκεφτει απο φρουτα μπανανα και φραουλες και γενικα σκετα μπισκοτα... Δεν μου ερχεται κατι αλλο...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσια θελω την βοηθεια σας.. Στα γενεθλια της μικρης θα βγαλω ενα συντριβανι σοκολατας.. Θελω ιδεες τι να βαλω για να βουτηξουν τα παιδια και οι μεγαλοι.. Τα παιδια θα ειναι απο 7  χρονων μεχρι και μηνων.. Καλα τα μηνων δεν θα μπορουν το ξερω..  Εγω εχω σκεφτει απο φρουτα μπανανα και φραουλες και γενικα σκετα μπισκοτα... Δεν μου ερχεται κατι αλλο...

Αχ τι ωραία!!!μόνο που το σκέφτομαι μου τρέχουν τα σάλια!!!είμαι και γλυκατζου!!!η μπανάνα και η φράουλα είναι πολύ ωραία!!! μπορείς να βάλεις γκοφρετακια(χωρίς σοκολάτα απέξω), σουδακια,βάφλα σε κομμάτια, πούρακια! επίσης μετά που θα βουτηχτουν στην σοκολάτα μπορούν να βουτηχτουν σε δημητριακά σοκολατένια (μπιλακια) η θρυμματισμένους ξηρούς καρπούς για τους μεγάλους!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Αχ τι ωραία!!!μόνο που το σκέφτομαι μου τρέχουν τα σάλια!!!είμαι και γλυκατζου!!!η μπανάνα και η φράουλα είναι πολύ ωραία!!! μπορείς να βάλεις γκοφρετακια(χωρίς σοκολάτα απέξω), σουδακια,βάφλα σε κομμάτια, πούρακια! επίσης μετά που θα βουτηχτουν στην σοκολάτα μπορούν να βουτηχτουν σε δημητριακά σοκολατένια (μπιλακια) η θρυμματισμένους ξηρούς καρπούς για τους μεγάλους!

Καλοοοο... Τωρα με αυτο που ειπες μπορω να εχω και τρουφα χρωματιστη να βουτανε αφου περασει η γκοφρετα ή το μπισκοτο απο τη σοκολατα... Τελειααααα... Ευχαριστω για την ιδεαααα!!!  Ασε το δοκημασα μια φορα το συντριβανι τα χριστουγεννα και ηταν τελειο απλα ηθελε πιο πολυ σοκολατα.. Τωρα θα βαλω μπολικη...

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...