Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσια θελω την βοηθεια σας.. Στα γενεθλια της μικρης θα βγαλω ενα συντριβανι σοκολατας.. Θελω ιδεες τι να βαλω για να βουτηξουν τα παιδια και οι μεγαλοι.. Τα παιδια θα ειναι απο 7  χρονων μεχρι και μηνων.. Καλα τα μηνων δεν θα μπορουν το ξερω..  Εγω εχω σκεφτει απο φρουτα μπανανα και φραουλες και γενικα σκετα μπισκοτα... Δεν μου ερχεται κατι αλλο...

Το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό ειναι marshmallows περασμένα σε ξυλάκια!Καλά να περάσετε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Mamasanty είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε ;;εμείς είμασταν από το πρωί στην μαμά ..γυρίσαμε κατά της 8 κ τώρα κοιμηθηκε ..κουράστηκε το κορίτσι μου ..εσείς τι κάνετε ;

Ααα τελειαααα!!! Να την ειχα και εγω κοντα...!! Λογικα θα κοιμηθει σαν πουλακι αφου κουραστηκε... Εμεις σημερα ολη μερα σπιτι.. Με αυτον τον καιρο δεν μπορουσες να πας πουθενα!!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα τελειαααα!!! Να την ειχα και εγω κοντα...!! Λογικα θα κοιμηθει σαν πουλακι αφου κουραστηκε... Εμεις σημερα ολη μερα σπιτι.. Με αυτον τον καιρο δεν μπορουσες να πας πουθενα!!!

Κι εμεις ολη μερα σπιτι.Σημερα εκανε αρκετες φορες βηματακια μονος του.Τον βλεπω που προσπαθει.Κοιμηθηκε πριν 20 λεπτα.

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Ααα τελειαααα!!! Να την ειχα και εγω κοντα...!! Λογικα θα κοιμηθει σαν πουλακι αφου κουραστηκε... Εμεις σημερα ολη μερα σπιτι.. Με αυτον τον καιρο δεν μπορουσες να πας πουθενα!!!

Και εδώ κρύο αλλά την έβγαλα γρήγορα γρήγορα στο αμάξι ..ναι είναι ωραία που την έχω κοντά είναι δέκα λεπτά με το αυτοκίνητο εγώ έχω μακρυά της αδερφούλες μου  :oops:


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τυχερές όσες έχετε βοήθεια!Εγώ τους έχω πολύ μακριά όλους και μεγαλώνω μόνη τον μικρό!πόσο θα ήθελα έστω και 1 ώρα την εβδομάδα να μπορώ να τον αφήσω στη μαμά η στην αδερφή μου.Σε γενικές γραμμές όμως είναι ήσυχο παιδάκι!

Σήμερα είχαμε γεμάτη μέρα.βγηκαμε το πρωί στις κούνιες,βγήκαμε και το απόγευμα σε μια άλλη παιδική χαρά,μετά πήγαμε στο σπιτι της φίλης μου για πίτσα και όταν γυρίσαμε κάναμε μπάνιο,ήπιαμε λίγο γάλα και τώρα νάνι.πολυ μ αρέσει που εδώ έχει φτιάξει ο καιρός και μπορούμε όλη μέρα να είμαστε έξω 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια σας εχασα δυο μερες δεν προλαβενα να στείλω μονο σας διαβαζα. Πολυ κρυο βρε κοριτσια εχθες ειχαμε αναψει τζακι σημερα δεν ξερω μπορει να το αναψω η μικρούλα μια φορα μου ξυπνησε την πηρα μια αγκαλιτσα την ξανα εβαλα και κοιμηθηκε. Τι κανετε εσεις τα μικρουλια σας; 

 

 

  • Μου αρέσει 2

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημερα κοριτσια σας εχασα δυο μερες δεν προλαβενα να στείλω μονο σας διαβαζα. Πολυ κρυο βρε κοριτσια εχθες ειχαμε αναψει τζακι σημερα δεν ξερω μπορει να το αναψω η μικρούλα μια φορα μου ξυπνησε την πηρα μια αγκαλιτσα την ξανα εβαλα και κοιμηθηκε. Τι κανετε εσεις τα μικρουλια σας; 

 

 

Καλημερα κοριτσι.Εμενα χτες δεν ξυπνησε καθολου.Καλα ειμαστε,περιμενω να καλυτερευσει ο καιρος να βγουμε καμια βολτα.Σε 3 μερες χρονιζουμε και σκεφτομουν χτες το βραδυ τη γεννα του,τι ωραια που ηταν...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εγώ ένα δράμα .. ξύπνησε στις δύο και κοιμηθηκε πέντε δεν έκλεινε με τίποτα τα μάτια της όρεξη για παιχνίδι είχε  ..και ξύπνησε πάλι στις εφτά...είμαι κομμάτια :confused:

  • Λυπημένη/-ος 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσι.Εμενα χτες δεν ξυπνησε καθολου.Καλα ειμαστε,περιμενω να καλυτερευσει ο καιρος να βγουμε καμια βολτα.Σε 3 μερες χρονιζουμε και σκεφτομουν χτες το βραδυ τη γεννα του,τι ωραια που ηταν...

Καλημερααα.. Καλη βδομαδαααα... Ναι ασε πως περασε ετσι ο καιρος... Και εγω καθομαι πολλες φορες και σκεφτομαι την γεννα. Πρεπει να ειχες ευκολη γεννα για να λες τι ωραια που ηταν.. Εγω ειχα παρα πολυ ευκολη... Χωρις επισκληριδιο και δεν πονεσα πολυ.. 

πρίν από 25 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Εγώ ένα δράμα .. ξύπνησε στις δύο και κοιμηθηκε πέντε δεν έκλεινε με τίποτα τα μάτια της όρεξη για παιχνίδι είχε  ..και ξύπνησε πάλι στις εφτά...είμαι κομμάτια :confused:κ

Καλημεραααα.. Τελικα δεν επιασε το οτι ηταν κουρασμενη...:sad: τι να φταιει?? Ξερω πως ειναι γιατι και εγω δεν κοιμομουνα μεχρι 9 μηνων.. Ετσι εκανε και εμενα

  • Μου αρέσει 3

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Comet είπε:

Καλημερα κοριτσι.Εμενα χτες δεν ξυπνησε καθολου.Καλα ειμαστε,περιμενω να καλυτερευσει ο καιρος να βγουμε καμια βολτα.Σε 3 μερες χρονιζουμε και σκεφτομουν χτες το βραδυ τη γεννα του,τι ωραια που ηταν...

Καλημερα είσαστε καλα παιδια εσεις!! Εχετε πολυ χιόνι; εδω δεν μας επισε ευτυχως πριν ειδα εριχνε χιονόνερο ελπιζω ναμην το κανει χιονι. Και εγω περιμενω να ανοιξει ο καιρος να βγουμε καμία βολτοτσα η μικρη ολο ατα φωναζει και την κάνω βολτα με το ποδηλατο μεσα στο σπίτι το να κανω. Σε 3 μερες πω πω 1 χρονον εδω και η δικια μου κοντευει ποτε περασε ο καιρος. Πολυ ωραια η γεννα δεν ξεχνιέται αυτη η στιγμη δεν την ξεχναω με τιποτα!!!! Φυσιολογικα γεννησες; 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

 

Καλημεραααα.. Τελικα δεν επιασε το οτι ηταν κουρασμενη...:sad: τι να φταιει?? Ξερω πως ειναι γιατι και εγω δεν κοιμομουνα μεχρι 9 μηνων.. Ετσι εκανε και εμενα

Δεν ξέρω τι να φταιει γιατί δεν δείχνει να πονάει όρεξη έχει για παιχνίδι ..εμένα μέχρι τώρα κοιμόταν ολο το βράδυ τώρα έχει κανένα μήνα που το κάνει κάποιες μερες αυτό ...

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mamasanty είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Εγώ ένα δράμα .. ξύπνησε στις δύο και κοιμηθηκε πέντε δεν έκλεινε με τίποτα τα μάτια της όρεξη για παιχνίδι είχε  ..και ξύπνησε πάλι στις εφτά...είμαι κομμάτια :confused:

Καλημέρα κοριτσι τι να πω οσο και να κουραζονται αν ειναι να ξυπνησουν θα ξυπνησουν. Εγω εχω βρει αλλο μπελα σηκωνεται ορθια στο καροτσι στριβη το σωμα της και γυριζει και καθετε ορθια και κοιταει πίσω. Στο παρκο καθετε λιγο μετα τσιριζει θελει στο χαλι στο σαλονι εκςι εχω το τζακι που εχεθ μαρμαρο και παει ολο εκει πρεπει να ειμαι εκει ολη την ωρα πως να κανω τις δουλειες βρε κοριτσια; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Καλημέρα κοριτσι τι να πω οσο και να κουραζονται αν ειναι να ξυπνησουν θα ξυπνησουν. Εγω εχω βρει αλλο μπελα σηκωνεται ορθια στο καροτσι στριβη το σωμα της και γυριζει και καθετε ορθια και κοιταει πίσω. Στο παρκο καθετε λιγο μετα τσιριζει θελει στο χαλι στο σαλονι εκςι εχω το τζακι που εχεθ μαρμαρο και παει ολο εκει πρεπει να ειμαι εκει ολη την ωρα πως να κανω τις δουλειες βρε κοριτσια; 

Καλημέρα ..ακόμη και αν την έχεις δεμένη βγαίνει ;;; Καλά στο πάρκο ούτε εμένα κάθεται ..δέκα λεπτά και πολυ λέω..και εμένα να γυρνάει θέλει όπου πηγαίνω από πίσω ..ανοιγει και τα ντουλάπια της κουζίνας .πρέπει να πάρω ασφάλειες..αν στρωσεις κάτι εκεί για να είναι κάπως πιο ασφαλές ; Εγώ παντού έχω στρωμένα ο αντρας μου με κοροϊδεύει ότι το έχω κάνει τσαντίρι ..αλλά τι να κάνω φοβάμαι μην χτυπήσει ..

  • Μου αρέσει 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Καλη εβδομάδα!!!

Και εδώ κρύο και βροχή! ανυπομονώ να φτιάξει ο καιρός!

Χθές πήγαμε στο πάρτυ!η μεγάλη πέρασε πολύ ωραία!και εγώ δηλαδή βρέθηκα  με  τις μαμάδες τα παιδιά μας πάνε μαζί από το νηπιαγωγείο και μου είπαν ότι αδυνάτισα!!!χαχαχα! όποτε συνεχίζω δυναμικά!

Περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός!όποτε πρέπει να ρουφάμε την κάθε στιγμή!εγώ που δεν σκέφτομαι για τρίτο ώρες ώρες την κοιτάζω και λέω δεν θα είναι για πολύ μωρό ακόμα πρέπει να την χαρώ!!!και εμένα μου άρεσαν πολύ οι γέννες στην δεύτερη πήγα με 7 διαστολή παραλίγο να μην με προλάβει ο γιατρός γιατί ήταν εκτός!ήταν και ο άντρας μου μαζί μου και όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...