Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

Κορίτσια μου τι κάνετε ;; Εμείς σήμερα πήγαμε βόλτα έχει πολύ ωραία μέρα ..τώρα έκανα καφε η μικρή κοιμάται κ είπα να δω τι κάνετε ..

πρίν από 54 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσιαα ελαβα πριν λιγο το φορεμα της μικρης που ειχα παραγγειλει για τα γενεθλια της...:wub:IMG%5D

Τέλειο από πού το πήρες αν επιτρέπεται ;


sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Mamasanty είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε ;; Εμείς σήμερα πήγαμε βόλτα έχει πολύ ωραία μέρα ..τώρα έκανα καφε η μικρή κοιμάται κ είπα να δω τι κάνετε ..

Τέλειο από πού το πήρες αν επιτρέπεται ;

Απο ενα site το zipy το οποιο κανεις αγορες απο το εξωτερικο...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσιαα ελαβα πριν λιγο το φορεμα της μικρης που ειχα παραγγειλει για τα γενεθλια της...:wub:IMG%5D

Πολυ ωραιο μπραβο θα είναι μια κουκλα το κοριτσο!!

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσιαα ελαβα πριν λιγο το φορεμα της μικρης που ειχα παραγγειλει για τα γενεθλια της...:wub:IMG%5D

Τι ομορφο!Το μοβ ειναι το αγαπημενο μου χρωμα.Θα ναι μια κουκλα η καρδουλα μου!!!

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Πολυ ωραιο μπραβο θα είναι μια κουκλα το κοριτσο!!

Τελικα μολις κοιμηθηκε.Ε αφου ξυπνησε στις 6μμ .Πηραμε παπουτσακια,ευτυχως προλαβαμε τις εκπτωσεις -50%.Μποτακια μαυρα- μπλε.Μια χαρα τα περπαταει..

  • Μου αρέσει 2

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Comet είπε:

Τι ομορφο!Το μοβ ειναι το αγαπημενο μου χρωμα.Θα ναι μια κουκλα η καρδουλα μου!!!

Τελικα μολις κοιμηθηκε.Ε αφου ξυπνησε στις 6μμ .Πηραμε παπουτσακια,ευτυχως προλαβαμε τις εκπτωσεις -50%.Μποτακια μαυρα- μπλε.Μια χαρα τα περπαταει..

Με γεια.,με γεια!!! Καλα περπατηματα να εχετε!!!!!


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Κοριτσιαα ελαβα πριν λιγο το φορεμα της μικρης που ειχα παραγγειλει για τα γενεθλια της...:wub:IMG%5D

Τέλειο!!!θα είναι μία κούκλα!!!

πρίν από 3 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Με γεια.,με γεια!!! Καλα περπατηματα να εχετε!!!!!

 

πρίν από 19 λεπτά , Comet είπε:

Τι ομορφο!Το μοβ ειναι το αγαπημενο μου χρωμα.Θα ναι μια κουκλα η καρδουλα μου!!!

Τελικα μολις κοιμηθηκε.Ε αφου ξυπνησε στις 6μμ .Πηραμε παπουτσακια,ευτυχως προλαβαμε τις εκπτωσεις -50%.Μποτακια μαυρα- μπλε.Μια χαρα τα περπαταει..

Με γειά τα παπουτσάκια!και εμένα πριν λίγο κοιμήθηκε! ξύπνησαμε και εμείς 6!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Με γεια.,με γεια!!! Καλα περπατηματα να εχετε!!!!!

Ευχαριστουμε.Ολη μερα πανω κατω ειμαστε στο σπιτι ,τωρα θα περπαταμε κι εξω

πρίν από 13 λεπτά , Afroditi85 είπε:

Τέλειο!!!θα είναι μία κούκλα!!!

 

Με γειά τα παπουτσάκια!και εμένα πριν λίγο κοιμήθηκε! ξύπνησαμε και εμείς 6!

Ευχαριστουμε.Αυριο παντως θα τον ξυπνησω στις 8 κι ελπιζω να κοιμηθει νωριτερα.Θα δειξει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Ευχαριστουμε.Ολη μερα πανω κατω ειμαστε στο σπιτι ,τωρα θα περπαταμε κι εξω

Ξεκηνησε και μονος του?? Εμενα τωρα απο χθες ξεκηνησε να περπαταει με το ενα χερακι. Οχο πολυ καλα ακομα αλλα το προσπαθει πολυ.. Επισης ξεκηναει να πηγαινει μια μικρη αποσταση απο τον εναν καναπε στον αλλον  με βηματακια και οχι να καθεται να πηγαινει λιγο πιο εκει και να σηκωνεται..


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Ξεκηνησε και μονος του?? Εμενα τωρα απο χθες ξεκηνησε να περπαταει με το ενα χερακι. Οχο πολυ καλα ακομα αλλα το προσπαθει πολυ.. Επισης ξεκηναει να πηγαινει μια μικρη αποσταση απο τον εναν καναπε στον αλλον  με βηματακια και οχι να καθεται να πηγαινει λιγο πιο εκει και να σηκωνεται..

Ναι,εχει δυο βδομαδες που κανει βηματακια μονος του πολλες φορες τη μερα αλλα ακομη μας πιανει και απο το χερι .Μπραβο της, ξεκινησε κι αυτη.Μας ειχε πει η παιδιατρος να μην τον πιεζουμε(δηλ.χωρις να θελει να τον περπαταμε )κι οταν ειναι η ωρα του θα φυγει μονος του κι ετσι εγινε.

Κατερινακι η μικρη σου λεει καμια λεξη;Ο δικος μου μονο μαμα και μαμ.Αν και πιστευω οτι τωρα συγκεντρωθηκε στο περπατημα και δεν θα πει κατι αλλο συντομα


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Comet είπε:

Ναι,εχει δυο βδομαδες που κανει βηματακια μονος του πολλες φορες τη μερα αλλα ακομη μας πιανει και απο το χερι .Μπραβο της, ξεκινησε κι αυτη.Μας ειχε πει η παιδιατρος να μην τον πιεζουμε(δηλ.χωρις να θελει να τον περπαταμε )κι οταν ειναι η ωρα του θα φυγει μονος του κι ετσι εγινε.

Κατερινακι η μικρη σου λεει καμια λεξη;Ο δικος μου μονο μαμα και μαμ.Αν και πιστευω οτι τωρα συγκεντρωθηκε στο περπατημα και δεν θα πει κατι αλλο συντομα

Ναι μωρε οταν ειναι ετοιμα θα περπατησουν απο μονα τους!! Οχι πολλα και εμενα.. Λεει μπαμπα, μαμα, μαμ και μπα (ειναι η γατα μας η μπανε). Αυτα ολα τα αλλα που λεει γενικα δεν βγαζουν καποια λεξη... Αλλα νωρις ειναι ακομα νομιζω.. Τωρα σιγα σιγα θα ξεκηνησουν...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι μωρε οταν ειναι ετοιμα θα περπατησουν απο μονα τους!! Οχι πολλα και εμενα.. Λεει μπαμπα, μαμα, μαμ και μπα (ειναι η γατα μας η μπανε). Αυτα ολα τα αλλα που λεει γενικα δεν βγαζουν καποια λεξη... Αλλα νωρις ειναι ακομα νομιζω.. Τωρα σιγα σιγα θα ξεκηνησουν...

Κι εγω νομιζω μολις περπαταει τελειως μονος του θα αρχισει να μιλαει.Λεει κι αυτος τα δικα του.Ξερω οτι ειναι νωρις σχετικα,αν και ο ανηψιος μου στο χρονο περπατουσε και ελεγε καμια δεκαρια λεξεις.Δεν συγκρινω ομως,καθε παιδακι ειναι διαφορετικο.Παντως του μιλαω πολυ,του τραγουδαω και η μαμα μου το ιδιο.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Comet είπε:

Κι εγω νομιζω μολις περπαταει τελειως μονος του θα αρχισει να μιλαει.Λεει κι αυτος τα δικα του.Ξερω οτι ειναι νωρις σχετικα,αν και ο ανηψιος μου στο χρονο περπατουσε και ελεγε καμια δεκαρια λεξεις.Δεν συγκρινω ομως,καθε παιδακι ειναι διαφορετικο.Παντως του μιλαω πολυ,του τραγουδαω και η μαμα μου το ιδιο.

Ναι αυτο ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις.. Μεχρι τα 2 χρονια λενε οτι τα αποθηκευουν ολα στο μυαλο τους!!! Εγω και οταν κανω κατι της το περιγραφω.. Προσπαθω να της μαθω να δειξει που ειναι η μυτη της τα ματια αλλα δεν το κανει.. Δειχνει μονο τις καλτσες τις αν την ρωτησω που ειναι.. 


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Ναι αυτο ειναι οτι καλυτερο μπορεις να κανεις.. Μεχρι τα 2 χρονια λενε οτι τα αποθηκευουν ολα στο μυαλο τους!!! Εγω και οταν κανω κατι της το περιγραφω.. Προσπαθω να της μαθω να δειξει που ειναι η μυτη της τα ματια αλλα δεν το κανει.. Δειχνει μονο τις καλτσες τις αν την ρωτησω που ειναι.. 

Κι εγω του μαθαινω που ειναι η μυτη και τα ματακια στο αρκουδακι του και σε μενα.Την μυτη τη πετυχαινει παντα.Τα ματακια παλι οχι,μπορει να τα δειξει η δειχνει παλι τη μυτη.Πλακα εχει.Επισης κανει κουκουτσα με τα χερακια του,στο περιπου δηλ.Παντως ανυπομονω να μιλησει,να ακουω τη φωνουλα του,τη γλυκεια που ειναι...

  • Μου αρέσει 1

ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Καλημερα μανουλεςςςς!!!!! Τι κανετε??? Εμεις ξυπνησαμε στις 8 φαγαμε το πρωινο μας και τωρα παιζει...

Καλημερα.Καλα ειμαστε.Ειχαμε ησυχο βραδυ.Τον ξυπνησα στις 8 ,ηπιε το γαλα του και μιση μπανανα και τωρα κοιμαται στη γιαγια.Τελικα τα γενεθλια μας θα ναι μικρα σε κοσμο.Ο γιος της κουνιαδας μου χτυπησε το ποδι του και το χει σε γυψο οποτε δεν θα ρθουν.Ουτε η αδερφη μου μπορει οποτε θα μαστε εγω ,ο αντρας μου και η μανα μου.Δεν καταλαβαινει οποτε δεν πειραζει.Θα σβησουμε κερακια μεταξυ μας.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...