Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μωρακια 9-12 μηνων


Comet

Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Mamasanty είπε:

Καλημέρα ..ακόμη και αν την έχεις δεμένη βγαίνει ;;; Καλά στο πάρκο ούτε εμένα κάθεται ..δέκα λεπτά και πολυ λέω..και εμένα να γυρνάει θέλει όπου πηγαίνω από πίσω ..ανοιγει και τα ντουλάπια της κουζίνας .πρέπει να πάρω ασφάλειες..αν στρωσεις κάτι εκεί για να είναι κάπως πιο ασφαλές ; Εγώ παντού έχω στρωμένα ο αντρας μου με κοροϊδεύει ότι το έχω κάνει τσαντίρι ..αλλά τι να κάνω φοβάμαι μην χτυπήσει ..

Για δεμενη λεω στριβει το σωματης και βγενει φαντασου να περπατησει τι εχει να φτιαξει. Εχω βαλει μαξιλαρες αλλα τις βγαζει. Ειναι κουζινα σαλονι μαζι φαντασου στη κουζινα δεν μπορω να στρωσω χαλι ειναι πολυ μικρός χωρος και εχει ολο γωνιες δεν είναι να την αφησεις πουθενά μονη της μου ειπε η παιδιατρος μεγαλη προσοχη μην χτυπησει την ειδε πολυ τσαουσα δεν μπορουσε να την κρατησει της πεταξε το μέτρο κατω δεν καθοταν να την μετρησει με το ζορυ την ζυγισε και την μέτρησε. Αστον να λέει ο σύζυγος νομίζουν οτι ειναι εύκολο να κυνηγας το μωρο στρωσε εσυ οπου μπορεις λσι μην σε νοιαζει πως ειναι το σπιτι. 

  • Μου αρέσει 1

5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Για δεμενη λεω στριβει το σωματης και βγενει φαντασου να περπατησει τι εχει να φτιαξει. Εχω βαλει μαξιλαρες αλλα τις βγαζει. Ειναι κουζινα σαλονι μαζι φαντασου στη κουζινα δεν μπορω να στρωσω χαλι ειναι πολυ μικρός χωρος και εχει ολο γωνιες δεν είναι να την αφησεις πουθενά μονη της μου ειπε η παιδιατρος μεγαλη προσοχη μην χτυπησει την ειδε πολυ τσαουσα δεν μπορουσε να την κρατησει της πεταξε το μέτρο κατω δεν καθοταν να την μετρησει με το ζορυ την ζυγισε και την μέτρησε. Αστον να λέει ο σύζυγος νομίζουν οτι ειναι εύκολο να κυνηγας το μωρο στρωσε εσυ οπου μπορεις λσι μην σε νοιαζει πως ειναι το σπιτι. 

Και εμένα τα ίδια κάνει με την παιδίατρο..της έχει χαλάσει δύο μεζούρες μέχρι τώρα ...είναι πολύ ζωηρή ..κ μετά λένε τα κορίτσια είναι ήσυχα ..

  • Χαχα 1

sLuap3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamasanty είπε:

Και εμένα τα ίδια κάνει με την παιδίατρο..της έχει χαλάσει δύο μεζούρες μέχρι τώρα ...είναι πολύ ζωηρή ..κ μετά λένε τα κορίτσια είναι ήσυχα ..

Ησυχα δεν νομιζω.... Α εινσι και εσενα ησυχο κοριτσακι να συναντηθούμε να παιξουνε...... 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Alex. Arap είπε:

Ησυχα δεν νομιζω.... Α εινσι και εσενα ησυχο κοριτσακι να συναντηθούμε να παιξουνε...... 

Ειχα ευκολη και γρηγορη γεννα.39+6 ,μια μερα πειν την ΠΗΤ.Πονουσα 3 ωρες σπιτι αλλα δεν πιστευα οτι γενναω,με 7 διαστολη εφτασα στην κλινικη και σε μια ωρα βγηκε.Ο γιατρος δεν το πιστευε για πρωτο μωρο.Ετσι γενναω καθε μερα.

Εντωμεταξυ ο μικρος απο το πρωι εκανε απο το πρωι 4 φορες κακα απο λιγο και σαν διαρροια.Να φταινε τα δοντια;Παντως του δωσα μηλο-μπανανα και για μεσημερι ρυζακι-πατατα-καροτο.Δεν του δινω γαλακτοκομικα σημερα και βλεπουμε.Παντως εχει ορεξη και παιζει


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Comet είπε:

Ειχα ευκολη και γρηγορη γεννα.39+6 ,μια μερα πειν την ΠΗΤ.Πονουσα 3 ωρες σπιτι αλλα δεν πιστευα οτι γενναω,με 7 διαστολη εφτασα στην κλινικη και σε μια ωρα βγηκε.Ο γιατρος δεν το πιστευε για πρωτο μωρο.Ετσι γενναω καθε μερα.

Εντωμεταξυ ο μικρος απο το πρωι εκανε απο το πρωι 4 φορες κακα απο λιγο και σαν διαρροια.Να φταινε τα δοντια;Παντως του δωσα μηλο-μπανανα και για μεσημερι ρυζακι-πατατα-καροτο.Δεν του δινω γαλακτοκομικα σημερα και βλεπουμε.Παντως εχει ορεξη και παιζει

Μπραβο κοριτσι μου!!! Και εγω γενναω οσεσες φορες θες ετσι.. Για πρωτη γεννα εκανα 4 ωρες και 20 λεπτα και οταν ηρθε η ωρα για να βγει με 3 σπρωξιες βγηκε.. Και δεν ποναγα περιπου καθολου.. Αφου μου ειπε μια μαια μολις βγηκε η μικρη μπραβο δεν ακουστηκες καν!!

  • Μου αρέσει 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 42 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!! Και εγω γενναω οσεσες φορες θες ετσι.. Για πρωτη γεννα εκανα 4 ωρες και 20 λεπτα και οταν ηρθε η ωρα για να βγει με 3 σπρωξιες βγηκε.. Και δεν ποναγα περιπου καθολου.. Αφου μου ειπε μια μαια μολις βγηκε η μικρη μπραβο δεν ακουστηκες καν!!

Οντως ετσι ειναι πολυ καλη εμπειρια.Μπραβο και σε σενα.Πως περασε ο καιρος...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Ειχα ευκολη και γρηγορη γεννα.39+6 ,μια μερα πειν την ΠΗΤ.Πονουσα 3 ωρες σπιτι αλλα δεν πιστευα οτι γενναω,με 7 διαστολη εφτασα στην κλινικη και σε μια ωρα βγηκε.Ο γιατρος δεν το πιστευε για πρωτο μωρο.Ετσι γενναω καθε μερα.

Εντωμεταξυ ο μικρος απο το πρωι εκανε απο το πρωι 4 φορες κακα απο λιγο και σαν διαρροια.Να φταινε τα δοντια;Παντως του δωσα μηλο-μπανανα και για μεσημερι ρυζακι-πατατα-καροτο.Δεν του δινω γαλακτοκομικα σημερα και βλεπουμε.Παντως εχει ορεξη και παιζει

Εγω ειχα καποιες επιπλοκες αλλα ολα μια χαρα ο γιατρός μου ειναι πολυωκαλος και ετσι με καθησυχασε και πηγαν ολα μια χαρα!! Ναι επειρεαζουν τα δοντια παραπολυ και κανουν διαροια νερακι δωστου να πινει. Αστον σημερα μην του δινεις γαλακτοκομικα εχουν ορεξη δεν ξερω που την βρισκουν και αρωστα να είναι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Alex. Arap είπε:

Εγω ειχα καποιες επιπλοκες αλλα ολα μια χαρα ο γιατρός μου ειναι πολυωκαλος και ετσι με καθησυχασε και πηγαν ολα μια χαρα!! Ναι επειρεαζουν τα δοντια παραπολυ και κανουν διαροια νερακι δωστου να πινει. Αστον σημερα μην του δινεις γαλακτοκομικα εχουν ορεξη δεν ξερω που την βρισκουν και αρωστα να είναι. 

Λοιπον πριν λιγο εκανε παλι κακα αλλα οχι διαρροια οποτε πιστευω οτι ειναι ενταξει.Τωρα παιζουμε


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Comet είπε:

Λοιπον πριν λιγο εκανε παλι κακα αλλα οχι διαρροια οποτε πιστευω οτι ειναι ενταξει.Τωρα παιζουμε

Καλο αυτοο... Εμενα πριν 1,5 μηνα ειχε για 2 βδομαδες διαρροια..!!! Αστααα!!! 

Η δικια μου μολις κοιμηθηκε.. Κοιματαο και ο αντρας μου γιατι ξυπναει πολυ πρωι για να παεκ στην δουλεια του και εγω καθομαι μοναχουλα μου και χαζευω τηλεοραση...


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ναι πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός!σαν χθες μου φαίνεται και εμένα που πήγα στο νοσοκομείο και μετά τον κρατούσα αγκαλιά και τώρα είναι ολόκληρο παιδάκι,τρωει μόνος,περπατάει,τρέχει κτλ

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια η μικρη μ9υ πρταξε κοκκινιλες μονο στα ποδια της εδωσα λιγο γιαούρτι αγγελαδινο ειχε ξανα φαει αλλα εφαγε και λίγο ψωμακι που δεν ειχε ξανα φαει τι λετε να επαθε βρε κοριτσια; 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Γεια σας κοριτσια η μικρη μ9υ πρταξε κοκκινιλες μονο στα ποδια της εδωσα λιγο γιαούρτι αγγελαδινο ειχε ξανα φαει αλλα εφαγε και λίγο ψωμακι που δεν ειχε ξανα φαει τι λετε να επαθε βρε κοριτσια; 

Αν ειχε ξαναφαει μονο μια φορα γιαουρτι πιθανον να φταει αυτο.Εμας μας ειπε οχι αγελαδινο πριν το χρονο  για αλλεργιες.Του χε δωσει η μαμα μου 2-3 φορες και μετα το κοψε.Τωρα να την πειραξε το ψωμι;Δυσκολο μου φαινεται

1 ώρα πρίν, ΚατεριναΣκ είπε:

Καλο αυτοο... Εμενα πριν 1,5 μηνα ειχε για 2 βδομαδες διαρροια..!!! Αστααα!!! 

Η δικια μου μολις κοιμηθηκε.. Κοιματαο και ο αντρας μου γιατι ξυπναει πολυ πρωι για να παεκ στην δουλεια του και εγω καθομαι μοναχουλα μου και χαζευω τηλεοραση...

Ευτυχως δεν ξανακανε.Εχει 20 λεπτα που κοιμαται.Σε καταλαβαινω,πολλα βραδυα κοιμαται ο αντρας μου γιατι ειναι κομματια απο εφημερια και εγω καθομαι μονη μου...


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Comet είπε:

Αν ειχε ξαναφαει μονο μια φορα γιαουρτι πιθανον να φταει αυτο.Εμας μας ειπε οχι αγελαδινο πριν το χρονο  για αλλεργιες.Του χε δωσει η μαμα μου 2-3 φορες και μετα το κοψε.Τωρα να την πειραξε το ψωμι;Δυσκολο μου φαινεται

Ευτυχως δεν ξανακανε.Εχει 20 λεπτα που κοιμαται.Σε καταλαβαινω,πολλα βραδυα κοιμαται ο αντρας μου γιατι ειναι κομματια απο εφημερια και εγω καθομαι μονη μου...

Δεν της εχω δωσει μια φορα της δινω συνέχεια μονο στα μπουτακια και στα ποδαρακια κοκκινισε εγινε οπως οταν ριχνεις ζεστο νερό και κοκκινιζει το δερμα δεν ειναι σπυρακια σαν ερεθυσμα. Το ψωμι ηταν το μοναστηριακο που εχει 6 αλευρια μαζι. 


5mtvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Δεν της εχω δωσει μια φορα της δινω συνέχεια μονο στα μπουτακια και στα ποδαρακια κοκκινισε εγινε οπως οταν ριχνεις ζεστο νερό και κοκκινιζει το δερμα δεν ειναι σπυρακια σαν ερεθυσμα. Το ψωμι ηταν το μοναστηριακο που εχει 6 αλευρια μαζι. 

Μαλλον κατι αλλο θα ειναι... Δες το αυριο αν θα το εχει ακομα και αν ναι παρε τον παιδιατρο να τον ρωτησεις


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Alex. Arap είπε:

Δεν της εχω δωσει μια φορα της δινω συνέχεια μονο στα μπουτακια και στα ποδαρακια κοκκινισε εγινε οπως οταν ριχνεις ζεστο νερό και κοκκινιζει το δερμα δεν ειναι σπυρακια σαν ερεθυσμα. Το ψωμι ηταν το μοναστηριακο που εχει 6 αλευρια μαζι. 

Τοτε εχει δικιο η Κατερινα,κατι αλλο την πειραξε.Αν το εχει κι αυριο παρε τον παιδιατρο.Ελπιζω η μικρουλα να μην εχει αλλεργια σε κατι


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...