Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε πώς είστε;

 

6 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εγώ είμαι στεναχωρημένη γιατί ο πατέρας μου κόλλησε κορωνοϊό από την αδερφή μου και νοσηλεύεται από χθες στο Τζάνειο. Είχε πυρετό και τον κράτησαν.

Εσύ τι κάνεις; Μήπως για τους μύκητες να κάνεις μία αερόβια και αναερόβια εξέταση;

@winspert Περαστικά σε σένα και το παιδάκι σου. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Καλημέρα κορίτσια...Εμεις ειμαστε λίγο καλύτερα...Εμενα μου εχει μεινει βηχας κ δεν εχω γευση κ οσφρηση...Κατα τ αλλα ειμαστε σχετικα καλα...

Νικολετα μου, εύχομαι περαστικά γρήγορα κοπέλα μου...Θα ειναι καλα ο μπαμπάς σου στο νοσοκομείο...θα του δωσουν αντιβίωση κ θα περασει γρήγορα:wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια...Εμεις ειμαστε λίγο καλύτερα...Εμενα μου εχει μεινει βηχας κ δεν εχω γευση κ οσφρηση...Κατα τ αλλα ειμαστε σχετικα καλα...

Νικολετα μου, εύχομαι περαστικά γρήγορα κοπέλα μου...Θα ειναι καλα ο μπαμπάς σου στο νοσοκομείο...θα του δωσουν αντιβίωση κ θα περασει γρήγορα:wub:

Καλημέρα! Γεύση και όσφρηση δεν έχουν και οι δικοί μου, είναι συνηθισμένο. Ευτυχώς που είστε καλύτερα. Έπεσε ο πυρετός του μικρού;

Σ' ευχαριστώ! Του πήγε η μητέρα μου πάπλωμα, γιατί το βράδυ κοιμήθηκε με το μπουφάν, είχε κρύο στο δωμάτιο. Είναι σε άλλη μονάδα με άλλους μαζί που έχουν covid. Και εννοείται δεν αφήνουν να πας να τον δεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Γεύση και όσφρηση δεν έχουν και οι δικοί μου, είναι συνηθισμένο. Ευτυχώς που είστε καλύτερα. Έπεσε ο πυρετός του μικρού;

Σ' ευχαριστώ! Του πήγε η μητέρα μου πάπλωμα, γιατί το βράδυ κοιμήθηκε με το μπουφάν, είχε κρύο στο δωμάτιο. Είναι σε άλλη μονάδα με άλλους μαζί που έχουν covid. Και εννοείται δεν αφήνουν να πας να τον δεις.

Τους εχει πει κανεις ποσο καιρό θα κανουν να επανέλθουν η οσφρηση κ η γευση; Εγω έχω αρχίσει κ μυριζω ελαχιστα...Ελπιζω να γινει γρήγορα καλα...

Ναι κ ο μικρός μου είναι καλα ευτυχως...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μουυυυυ ειχα μερες να σας διαβασω, πως ειστεεε?

@winspert μου αχ μπραβο που ειστε καλυτερα και οι 2! Υποχωρησαν γρηγορα τα συμπτώματα ε? Ο μικρός σου έτρωγε ολες αυτες τις μερες ή δεν ειχε ορεξουλα? 

@Nikoleta... πως ειναι ο μπαμπας σου??


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Κοριτσια μουυυυυ ειχα μερες να σας διαβασω, πως ειστεεε?

@winspert μου αχ μπραβο που ειστε καλυτερα και οι 2! Υποχωρησαν γρηγορα τα συμπτώματα ε? Ο μικρός σου έτρωγε ολες αυτες τις μερες ή δεν ειχε ορεξουλα? 

@Nikoleta... πως ειναι ο μπαμπας σου??

Ευτυχως το παιδακι μου εκτος απο πυρετο δεν ειχε καποιο αλλο σύμπτωμα...Κ ορεξη για φαγητό ειχε κ διαθεση γενικα κ ζωντανια...Εμενα με εριξε πολυ αλλα.ειμαι καλα τωρα...Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 30/11/2020 at 3:47 ΜΜ, Giwtouli1990 είπε:

@Nikoleta... πως ειναι ο μπαμπας σου??

Δυστυχώς ακόμα έχει πυρετό και πόνους στα πόδια. Περιμένουμε να πέσει τελείως ο πυρετός για να μπορέσει να βγει.

On 30/11/2020 at 3:40 ΜΜ, winspert είπε:

Τους εχει πει κανεις ποσο καιρό θα κανουν να επανέλθουν η οσφρηση κ η γευση; Εγω έχω αρχίσει κ μυριζω ελαχιστα...Ελπιζω να γινει γρήγορα καλα...

Ναι κ ο μικρός μου είναι καλα ευτυχως...

Ευτυχώς που είστε καλά. Δεν τους είπανε πόσο θα πάρει, αλλά λίγες μέρες κρατεί αυτό αν κρίνω από τους δικούς μου. Και ανάλογα την περίπτωση. Για παράδειγμα η αδερφή μου που τους κόλλησε όλους στην οικογένεια (είναι 20 χρονών) είναι μιά χαρά τώρα. Μόνο κάτι πόνους στο σώμα και γεύση και όσφρηση δεν είχε. Όλοι οι άλλοι πέρασαν 14 μέρες και ακόμα άρρωστοι είναι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2020 at 12:49 ΠΜ, Nikoleta... είπε:

Δυστυχώς ακόμα έχει πυρετό και πόνους στα πόδια. Περιμένουμε να πέσει τελείως ο πυρετός για να μπορέσει να βγει.

Ευτυχώς που είστε καλά. Δεν τους είπανε πόσο θα πάρει, αλλά λίγες μέρες κρατεί αυτό αν κρίνω από τους δικούς μου. Και ανάλογα την περίπτωση. Για παράδειγμα η αδερφή μου που τους κόλλησε όλους στην οικογένεια (είναι 20 χρονών) είναι μιά χαρά τώρα. Μόνο κάτι πόνους στο σώμα και γεύση και όσφρηση δεν είχε. Όλοι οι άλλοι πέρασαν 14 μέρες και ακόμα άρρωστοι είναι.

Περαστικα στον μπαμπα κοριτσι μου..

On 30/11/2020 at 3:57 ΜΜ, winspert είπε:

Ευτυχως το παιδακι μου εκτος απο πυρετο δεν ειχε καποιο αλλο σύμπτωμα...Κ ορεξη για φαγητό ειχε κ διαθεση γενικα κ ζωντανια...Εμενα με εριξε πολυ αλλα.ειμαι καλα τωρα...Σε ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου

Ειστε καλυτερα??

Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2020 at 1:54 ΜΜ, Clue είπε:

Πως τα πάτε κορίτσια; @winspert @Nikoleta... Οι υπόλοιπες;

Εγώ πολύ κούραση επειδή ακόμα είναι θετικοί στον κορωνοϊό οι δικοί μου και δεν μπορούν να με βοηθήσουν. Ευτυχώς που και που έρχεται η πεθερά μου.

Ο πατέρας μου είναι ακόμα νοσοκομείο με κορωνοϊό, αλλά ευτυχώς εδώ και 4 μέρες είναι απύρετος.

Εσύ τι κάνεις;

21 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Περαστικα στον μπαμπα κοριτσι μου..

Σ' ευχαριστώ πολύ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2020 at 1:54 ΜΜ, Clue είπε:

Πως τα πάτε κορίτσια; @winspert @Nikoleta... Οι υπόλοιπες;

 

On 4/12/2020 at 7:35 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Περαστικα στον μπαμπα κοριτσι μου..

Ειστε καλυτερα??

Κοριτσια ειμαστε σχετικα καλα...Εγω ξεκινησα εισπνοες γιατί με έπιασε βηχας κ η οσφρηση κ η γευση εχουν επανελθει κατα το ήμισυ...Ο μικρουλης μου ενταξει... τουλάχιστον απ οσο ξέρουμε...Απ οταν ειχε πυρετο ξεφλουδισαν λιγο τα δαχτυλακια του στα ποδια κ για να μην τα πολυλογω βρρθηκαμε να παιρνουμε χιλια τηλεφωνα υστερα απο προτροπη της παιδιάτρου μας μηπως ειναι επιπλοκη του ιου που πειράζει στην καρδια τα παιδια,νοσος Καβασάκι οσες γνωριζετε...Τρελαθηκαμε...Τελικα επειδη δεν εχει καποιο αλλο σύμπτωμα καταληξαμε πως είναι πολυ μικρή η πιθανότητα να εχει κατι τετοιο...Αλλα μιλαμε για μικρη πιθανότητα...οχι σιγουρα καλα...Κ οτι θα έπρεπε να κανουμε υπερηχο καρδιας αν υπηρχε φοβος...Κ φυσικα για υπέρηχο καρδιας σε μωρό μιλαμε για Αθήνα... Τελοσπαντων,μας ειπαν να το παρακολουθούμε κ αν δουμε κάτι ύποπτο να τρεξουμε...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@winspert

13 hours ago, winspert said:

 

Κοριτσια ειμαστε σχετικα καλα...Εγω ξεκινησα εισπνοες γιατί με έπιασε βηχας κ η οσφρηση κ η γευση εχουν επανελθει κατα το ήμισυ...Ο μικρουλης μου ενταξει... τουλάχιστον απ οσο ξέρουμε...Απ οταν ειχε πυρετο ξεφλουδισαν λιγο τα δαχτυλακια του στα ποδια κ για να μην τα πολυλογω βρρθηκαμε να παιρνουμε χιλια τηλεφωνα υστερα απο προτροπη της παιδιάτρου μας μηπως ειναι επιπλοκη του ιου που πειράζει στην καρδια τα παιδια,νοσος Καβασάκι οσες γνωριζετε...Τρελαθηκαμε...Τελικα επειδη δεν εχει καποιο αλλο σύμπτωμα καταληξαμε πως είναι πολυ μικρή η πιθανότητα να εχει κατι τετοιο...Αλλα μιλαμε για μικρη πιθανότητα...οχι σιγουρα καλα...Κ οτι θα έπρεπε να κανουμε υπερηχο καρδιας αν υπηρχε φοβος...Κ φυσικα για υπέρηχο καρδιας σε μωρό μιλαμε για Αθήνα... Τελοσπαντων,μας ειπαν να το παρακολουθούμε κ αν δουμε κάτι ύποπτο να τρεξουμε...

Φαντάζομαι πως είναι πολύ τρομακτικό. Ελπίζω να είναι μια χαρά ο μικρός και να μη συμβεί τίποτα. Άντε να γίνετε γρήγορα καλά!

 Εύχομαι @Nikoleta... Κι οι δικοί σου να γίνουν καλά γρήγορα κι ο πατέρας σου να βγει από το νοσοκομείο. Να μπορέσεις να έχεις κι εσύ βοήθεια πάλι

@Nikoleta...

  • Ευχαριστώ 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, winspert είπε:

 

Κοριτσια ειμαστε σχετικα καλα...Εγω ξεκινησα εισπνοες γιατί με έπιασε βηχας κ η οσφρηση κ η γευση εχουν επανελθει κατα το ήμισυ...Ο μικρουλης μου ενταξει... τουλάχιστον απ οσο ξέρουμε...Απ οταν ειχε πυρετο ξεφλουδισαν λιγο τα δαχτυλακια του στα ποδια κ για να μην τα πολυλογω βρρθηκαμε να παιρνουμε χιλια τηλεφωνα υστερα απο προτροπη της παιδιάτρου μας μηπως ειναι επιπλοκη του ιου που πειράζει στην καρδια τα παιδια,νοσος Καβασάκι οσες γνωριζετε...Τρελαθηκαμε...Τελικα επειδη δεν εχει καποιο αλλο σύμπτωμα καταληξαμε πως είναι πολυ μικρή η πιθανότητα να εχει κατι τετοιο...Αλλα μιλαμε για μικρη πιθανότητα...οχι σιγουρα καλα...Κ οτι θα έπρεπε να κανουμε υπερηχο καρδιας αν υπηρχε φοβος...Κ φυσικα για υπέρηχο καρδιας σε μωρό μιλαμε για Αθήνα... Τελοσπαντων,μας ειπαν να το παρακολουθούμε κ αν δουμε κάτι ύποπτο να τρεξουμε...

Κοριτσακι μου, φανταζομαι τι περασατε!!Ευχομαι να μην ειναι τιποτα και να ειναι μια χαρα ο μικρουλης!!Ταλαιπωρηθηκατε πολυ...μακαρι να τελειωσε η περιπετεια και να μην χρειαστει να κανετε κατι αλλο!!

  • Ευχαριστώ 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα! Πως είστε;

@winspert @Nikoleta... ; Οι υπόλοιπες;

Εγω προσπαθω να κοιμισω την μικρη μου..αλλα δεν τα καταφερνω...ειναι 9.3 κ δεν κοιμηθηκε ακομη..εχουμε αρραιωσει τουσ θηλασμουσ αλλα δεν βλεπω να το κοβουμε...η μεγαλη καλεσ 11...οτι ωρα κ νσ ξυπνησει..κ ακομη κ αν δεν εχει κοιμηθει για μεσημερι παλι αργα θα παει για υπνο...

Αχ τα παραπονα μου λεω..εγω ρε κορίτσια πιο νωρισ απο αυτεσ θελω να κοιμηθω. 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...