Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κόρες μαζευτείτε!!! Θα απαγγείλω!!!

Όχι όχι αστειεύομαι!!!! 

Παίρνω το σοβαρό οσκαρικό μου ύφος και λέγω τα εξής:

Ως δημιουργός του θέματος αυτού είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πως η @Rafaelatarzan που μας την κάνει για αργότερα δε θα τη γλιτώσει έτσι. Με την ιδιώτητα λοιπόν της δημιουργού ανακηρυσσω την Ραφαέλα Ταρζάν ως τη μια και μοναδική βυζονόμο του θέματος!!!! Ένα χειροκρότημα παρακαλώ, ένα χαμόγελο γιατί η ζωή είναι μικρή και ζορικη αλλά είναι ωραία και χωρίς χιούμορ δεν πάει μπροστά !!!!

Εγώ πάντως γελάω μόνη μου με τις βλακείες μου χιχιχιιι ....

 

Η κολλητή σου άδικο δεν έχει. Αυτή τη φορά που το έχω πρόσφατο θυμάμαι και είχα όχι απλά πόνους περιόδου αλλά κραμπαρες... Οπότε ποτέ μη λες ποτέ. Σου έρχεται γενικά νωρίτερα;

Όχι ποτέ...βάση της ωορρηξίας μου μετά από 13-14 μέρες παντα....και αυτή τη φορά την είχα ελενξει με την γυναικολόγο και είχαμε επαφής 4 συνεχωμενες όπως μας είχε πει...τεσπά ότι έγινε έγινε έτσι και αλλιως...απλά από περιέργεια ρώτησα αν είχατε και εσείς πολύ δυνατούς πόνους (σαν τις περιόδου δηλαδή)αλλά τελικά να ήταν από εγκυμοσύνη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 3 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

27/3 έκλεισα ραντεβού με τον εμβρυολογο. Βρε κορίτσια πως θα περάσουν οι μερες; είναι μήνας ολόκληρος...

Αχ και που να δεις στο δεύτερο τρίμηνο που μόνο ένα ραντεβού τον μήνα θα έχουμε ... Αν όμως για τον οποιοδήποτε λόγο θες να δεις το σποράκι σου κλείσε ραντεβού να πας. Έτσι έκανα εγώ και αφού είδα ότι όσες φορές πήγα έξτρα ήταν καλά στο τέλος σταμάτησε να με αγχωνει το ότι περίμενα ένα μήνα...

πρίν από 4 λεπτά , Pagor είπε:

Όχι ποτέ...βάση της ωορρηξίας μου μετά από 13-14 μέρες παντα....και αυτή τη φορά την είχα ελενξει με την γυναικολόγο και είχαμε επαφής 4 συνεχωμενες όπως μας είχε πει...τεσπά ότι έγινε έγινε έτσι και αλλιως...απλά από περιέργεια ρώτησα αν είχατε και εσείς πολύ δυνατούς πόνους (σαν τις περιόδου δηλαδή)αλλά τελικά να ήταν από εγκυμοσύνη...

Οπότε αφού δε σου έρχεται νωρίτερα μήπως είναι πονάκια σύλληψης; Γιατί πολλές κοπέλες τη νιώθουν τη σύλληψη ή έχουν και ροζ καφέ!! Το βρίσκω πολύ θετικό που είχες κράμπες για να σου πω την αλήθεια με βάση τα δικά μου δεδομένα χιχι. Εγώ από την ημέρα που κάναμε την επαφή που έμεινα δεν ξανά ηρέμησα από κράμπες... Οπότε ίσως κάτι να σημαίνει που στο εύχομαι ολόψυχα!! Θα περιμένω νέα σου να ξέρεις, γιατί η αλήθεια είναι πως στο άλλο θέμα έχω μπει αρκετές φορές να δω τι κάνετε οι παλιές αλλά έχετε τόσο μεγάλο παρεάκι που δε μπορώ πλέον να σας παρακολουθήσω γιατί χάνομαι χιχι. Όλα εύχομαι να σου πάνε τέλεια.

  • Ευχαριστώ 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

20/3 έκλεισαν αυχενική ο Θεος να είναι μαζί μου και μαζί σε όλες σας που θα κάνετε αυχενικες να έχουμε όλες υγιή παιδάκια οτι θέλει ο Θεός κορίτσια να έχουμε πίστη και ελπίδα η Παναγία μαζί μας @Rafaelatarzan ταρζανακι μου εσύ βυζοζουληχτρα μου στείλε θετική ενέργεια πάντα εσύ μας οδηγείς χοντρή γαλοπούλα χαχαχχαχα

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@elpida20 πού είσαι σχεδόν συνομήλικη μου; Τι κάνεις; Να υποθέσω είσαι σκατα σκατα σκατα πάλι; Χιχι 

Επίσης η @Jennak83 μας που να είναι; Έχει κάποια νέο; Δε τη βλέπω ούτε στο άλλο θέμα τελευταία...

Με ποια άλλα κοριτσάκια εχω να τα πω καιρό;

Έχω όρεξη σήμερα το βλέπετε ε; Μην απορείτε!!

κατάφερα να φάω πάλι.... 

Κοριτσάκια ψήνεστε να κάνω πινακακι αυχενικών και κάθε μία μετά να μας λέει την Πητ ούτως ώστε από αυχενικών να γίνει πινακακι Πητ; Να τις έχουμε και συγκεντρωμένες μιας που αργούν πολύ. Τι λέτε;

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

επ σας επιασαααααααα...τι μ κάνετε κοκονες μ κ μανουλες μ???? 

να καλωσορίσω τα νεα μας κοριτσια να έχουν μια τέλεια εγκυμοσύνη κ πάντα υγεία....

Εγώ μπήκα 10 παρά το πρωί κ βγήκα 10....10 κ 5 επινα καφε με τον φανταστικό γιατρο μ...

δεν κατάλαβα τίποτα δεν πόνεσα κ δεν πονάει...Ούτε σωματικά ουτε ψυχικά.ηθελα να τελειώνω κ να πάω παρακάτω...κ αυτό έγινε...μόλις μ έρθει η περίοδος μ θα πάμε για αλλα η μια προσπάθεια ακομα...το πλάνο τ δεν το ξέρω ακόμα θα το βγάλει μόνος τ...χαχαχαχα τον αφησα ν ακανει οτι θελεις αλλωστε ξέρει καλητερα απο μένα....

Αυτά τα νεα μ αγάπες μ ..σας ευχαριστώ όλες σας για τα όμορφα λόγια σας....

Κάτω τα χέρια από τα βυζια σας....χαχαχαχα

σας αγαπω πολυ κ να προσέχετε 

..αν κ είμαι σίγουρη ότι το κάνετε κ με το παραπάνω..

@katerinaki 86 κλαως την ζουζούνα μας...διάβασα τι έπαθες αλλα ηρέμησα τωρα...γι'αυτό λοιπόν βαλε τον κωλο σ κατω μην πάρω το σχοινί μ κ έρθω εκει με με ακούς????χαχαχαχα πλάκα κάνω...να μην φοβάσαι το ζουζουνι μας είναι καλά κ θα μείνει εκεί το ξέρω εγώ μ το πε....σε φιλώ. 

πάλι πολλά είπα η παρλαπιπα....χαχαχαχα α δεν ξερω αν σας το πα αλλα εγω δεν φεύγω από δω να ξέρετε...Από πίσω σας θα μαι...

κανονίστε να με ξεχάσετε θα πάρω σχοινί σας λεω...χαχαχαχααχ

φιλουμπακια στα μαγουλακια σας κ στις όμορφες κοιλιτσες σας...ο Θεός μαζί μας...

Ταρζανιτσα μου γλυκια, ευχομαι αυτο ηταν το τελευταιο εμποδιο στο δρομο σου και ολα να πανε καλα απο 'δω και περα!!Που ειμαι σιγουρη δηλαδη...δεν υπαρχει περιπτωση να μην πανηγυριζουμε σε λιγο καιρο!!!

Εγω εννοειται οτι δεν τον κουναω τον κωλο μου μετα το σημερινο...εδω θα βγαλω ριζες!!!χαχαχα

Σου στελνουμε την αγαπη μας και τα φιλια μας κι εγω και το σπορακι!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πίνακας Αυχενικής Διαφάνειας

Giotitsa: 20/3

Farmakotriftena: 27/3

Mamacita alina: 28/3 (με δικό μου υπολογισμό)

marioula1234: 2/4

Άντε να γεμίσει χιχι

Οποία δε βάλω να μου πει γιατί δε μπορώ να σας βρω όλες τόσα που γράψαμε :)

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Κοριτσάκια ψήνεστε να κάνω πινακακι αυχενικών και κάθε μία μετά να μας λέει την Πητ ούτως ώστε από αυχενικών να γίνει πινακακι Πητ; Να τις έχουμε και συγκεντρωμένες μιας που αργούν πολύ. Τι λέτε;

Εγω ακομα δεν ξερω τπτ απο τα δυο... Την Πέμπτη που θα παω για υπερηχο λογικα θα μου πει... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , winspert είπε:

Εγω ακομα δεν ξερω τπτ απο τα δυο... Την Πέμπτη που θα παω για υπερηχο λογικα θα μου πει... 

Μην ανησυχείς κοριτσι ούτε εγώ ξέρω στα σίγουρα. Πάνω κάτω υπολογίζω!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/2/2019 at 9:13 ΜΜ, Rafaelatarzan είπε:

κοίτα η τύχη μας....Είμαστε ομως πολυ δυνατες....μην το βαλεις κατω ποτε με ακούς ποτε όμως....οπότε θελήσεις να ξανάρθεις εδώ θα είμαστε...να μας μιλας .....να προσέχεις τον εαυτό σ παρα πολυ...Καλή μας επυτιχια μεσα απο την καρδια μ....

πες μ τα νεα σ...Πώς πήγε στο γιατρό???? μεγάλωσε το γιγαντακι σ??? 

Θέλω να μ λέτε πάντα πως πάτε....μην με ξεχάσετε σας παρακαλώ....θα προχωράτε εσεις κ γω θα παίρνω πιο πολύ  δύναμη για να προχωρώ κ γω....

σας αγαπωωωωωωωωω

Θέλω να μ λέτε πάντα πως πάτε....μην με ξεχάσετε σαςπαρακαλώ....θα προχωράτε εσεις κ γω θα παίρνω πιο πολύ  δύναμη για να προχωρώ κ γω....

σας αγαπωωωωωωωωω

Τωρα διαβασα τα νεα και εχω καταστενοχωρηθει! Εισαι το πιο θετικο και αισιοδοξο πλασμα που εχω γνωρισει..μανουλα θα γινεις σιγουρα απλα τωρα πρεπει να μεζεψεις ολες τις δυναμεις σου, παρε το χρονο σου και παμε γερα..τετοια δυναμη ψυχης θα τα καταφερει 100%! Σε αγαπαμε πολυ και  σε σκεφτομαστε..

1 ώρα πρίν, Giotitsa είπε:

20/3 έκλεισαν αυχενική ο Θεος να είναι μαζί μου και μαζί σε όλες σας που θα κάνετε αυχενικες να έχουμε όλες υγιή παιδάκια οτι θέλει ο Θεός κορίτσια να έχουμε πίστη και ελπίδα η Παναγία μαζί μας @Rafaelatarzan ταρζανακι μου εσύ βυζοζουληχτρα μου στείλε θετική ενέργεια πάντα εσύ μας οδηγείς χοντρή γαλοπούλα χαχαχχαχα

Μακαρι Παναγια μου για ολες μας! 

1 ώρα πρίν, Mamacita Alina είπε:

@elpida20 πού είσαι σχεδόν συνομήλικη μου; Τι κάνεις; Να υποθέσω είσαι σκατα σκατα σκατα πάλι; Χιχι 

Επίσης η @Jennak83 μας που να είναι; Έχει κάποια νέο; Δε τη βλέπω ούτε στο άλλο θέμα τελευταία...

Με ποια άλλα κοριτσάκια εχω να τα πω καιρό;

Έχω όρεξη σήμερα το βλέπετε ε; Μην απορείτε!!

κατάφερα να φάω πάλι.... 

Κοριτσάκια ψήνεστε να κάνω πινακακι αυχενικών και κάθε μία μετά να μας λέει την Πητ ούτως ώστε από αυχενικών να γίνει πινακακι Πητ; Να τις έχουμε και συγκεντρωμένες μιας που αργούν πολύ. Τι λέτε;

Εδω ειμαι κοριτσια μου, ειχα καιρο να μπω..περιμενω τα αποτελεσματα των εξετασεων και θα ξαναπαω το γιατρο την Παρασκευη αν κ μου ειχε πει πιο μετα! Εχω αγωνια να δω τι γινεται εκει μεσα, ειναι ολα καλα; νιωθω κατι πονακια που κ που, παω κ δουλεια κανονικα πλεον και τα ανακατεματα εχουν περιοριστει αλλα υπαρχουν ακομα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ρε κορίτσια πως είστε από συμπτώματα; εγώ δεν την παλεύω. Τα έχω δει όλα. Δε βγαίνω από το σπίτι. Ειμαι με μια μόνιμη ανατριχίλα, μια μόνιμη αναγούλα, αηδία , τάση για εμετό. Δεν έχω όρεξη για φαγητό με τα χίλια ζόρια τρώω ελάχιστα. Έχω και το θέμα με την "γαστρεντερίτιδα" που έγραφα και χθες. Ειδικά από τις 4μμ και μετά γίνομαι πολύ χάλια. Προσπαθώ να μένω ξαπλωμένη όσο μπορώ και προσπαθώ να σκέφτομαι οτιδήποτε άλλο γιατί αν σκεφτώ "Θεε μου πόσο ανακατευομαι" ο εμετός ανεβαίνει.

Εσύ @Mamacita Alina είσαι καλύτερα ή τα ιδια; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ρε κορίτσια πως είστε από συμπτώματα; εγώ δεν την παλεύω. Τα έχω δει όλα. Δε βγαίνω από το σπίτι. Ειμαι με μια μόνιμη ανατριχίλα, μια μόνιμη αναγούλα, αηδία , τάση για εμετό. Δεν έχω όρεξη για φαγητό με τα χίλια ζόρια τρώω ελάχιστα. Έχω και το θέμα με την "γαστρεντερίτιδα" που έγραφα και χθες. Ειδικά από τις 4μμ και μετά γίνομαι πολύ χάλια. Προσπαθώ να μένω ξαπλωμένη όσο μπορώ και προσπαθώ να σκέφτομαι οτιδήποτε άλλο γιατί αν σκεφτώ "Θεε μου πόσο ανακατευομαι" ο εμετός ανεβαίνει.

Εσύ @Mamacita Alina είσαι καλύτερα ή τα ιδια; 

Κοπέλα μου μια απο τα ιδια ειμαι κ εγω. Ειμαι μονιμα σπιτι κ ξαπλωμενη. Οταν σηκωνομαι ανακατευομαι πολυ. Οταν φαω κατι, που δεν εχω ορεξη για τίποτα μετα απο κανα μισαωρο θελω να το βγαλω... Εχω συχνα πονακια κ τσιμπηματα στην κοιλια που καποιες φορες φοβαμαι πολυ κ ωρες ωρες το στηθος δεν ακουμπιεται... 

  • Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ρε κορίτσια πως είστε από συμπτώματα; εγώ δεν την παλεύω. Τα έχω δει όλα. Δε βγαίνω από το σπίτι. Ειμαι με μια μόνιμη ανατριχίλα, μια μόνιμη αναγούλα, αηδία , τάση για εμετό. Δεν έχω όρεξη για φαγητό με τα χίλια ζόρια τρώω ελάχιστα. Έχω και το θέμα με την "γαστρεντερίτιδα" που έγραφα και χθες. Ειδικά από τις 4μμ και μετά γίνομαι πολύ χάλια. Προσπαθώ να μένω ξαπλωμένη όσο μπορώ και προσπαθώ να σκέφτομαι οτιδήποτε άλλο γιατί αν σκεφτώ "Θεε μου πόσο ανακατευομαι" ο εμετός ανεβαίνει.

Εσύ @Mamacita Alina είσαι καλύτερα ή τα ιδια; 

Αυτά που εγραψες ακριβώς είμαι. Μα αυτά ακριβώς.... Η διαφορά είναι ότι εγώ κάνω εμετό.... :(

Ξαπλωμένη όλη μέρα και αγχώνομαι μήπως κάνει κακο αυτό αντί για καλό αλλά άπαξ και σηκωθώ χαμός με το στομάχι μου. Υπομονή κοριτσια μου. Καλά να είναι τα μωράκια μας και τίποτα άλλο!!

πρίν από 41 λεπτά , Jennak83 είπε:

Τωρα διαβασα τα νεα και εχω καταστενοχωρηθει! Εισαι το πιο θετικο και αισιοδοξο πλασμα που εχω γνωρισει..μανουλα θα γινεις σιγουρα απλα τωρα πρεπει να μεζεψεις ολες τις δυναμεις σου, παρε το χρονο σου και παμε γερα..τετοια δυναμη ψυχης θα τα καταφερει 100%! Σε αγαπαμε πολυ και  σε σκεφτομαστε..

Μακαρι Παναγια μου για ολες μας! 

Εδω ειμαι κοριτσια μου, ειχα καιρο να μπω..περιμενω τα αποτελεσματα των εξετασεων και θα ξαναπαω το γιατρο την Παρασκευη αν κ μου ειχε πει πιο μετα! Εχω αγωνια να δω τι γινεται εκει μεσα, ειναι ολα καλα; νιωθω κατι πονακια που κ που, παω κ δουλεια κανονικα πλεον και τα ανακατεματα εχουν περιοριστει αλλα υπαρχουν ακομα.

Καλώς το το κορίτσι. Αγχωθηκαμε η αλήθεια είναι που σε χάσαμε... Να πας πεις τα νέα σου από τον ντοκ σου!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

@elpida20 πού είσαι σχεδόν συνομήλικη μου; Τι κάνεις; Να υποθέσω είσαι σκατα σκατα σκατα πάλι; Χιχι 

Επίσης η @Jennak83 μας που να είναι; Έχει κάποια νέο; Δε τη βλέπω ούτε στο άλλο θέμα τελευταία...

Με ποια άλλα κοριτσάκια εχω να τα πω καιρό;

Έχω όρεξη σήμερα το βλέπετε ε; Μην απορείτε!!

κατάφερα να φάω πάλι.... 

Κοριτσάκια ψήνεστε να κάνω πινακακι αυχενικών και κάθε μία μετά να μας λέει την Πητ ούτως ώστε από αυχενικών να γίνει πινακακι Πητ; Να τις έχουμε και συγκεντρωμένες μιας που αργούν πολύ. Τι λέτε;

Εγώ κορίτσια στα χαμένα τις τελευταίες μέρες. Διέκοψα και σχολή γιατί δεν την παλεβα μια.. Μια δεν πολύ πολύ αναγουλα; αλλά όλη μέρα θέλω να κοιμάμαι δεν αντέχω λεπτό όρθια και πονάει φουλ η μέση μου... Δευτέρα θα κλείσω και εγώ για αυχενικη και Papp a και τρίτη θα βγούν οι αιματολογικες μου εξετάσεις αλλά μέχρι την αυχενικη ΔΝΕ θα ξανά δω το μωρουλινι μου ΚΛΑΨ. Δεεε πειράζει όμως. Αυτά από μένα. Πάω να πάω το πενιρλακι μου και να βρίσω τον μαλακά που βραδιάτικα ψήνει ψάρια και βρωμάει παντού!!! Χοχοχο. Καληνύχτα μανουλεςςς

  • Χαχα 1

n0O1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... 
εγώ δεν έγραφα τόσες μέρες γιατί δεν είμαι πολύ καλά! Βγήκε ο προγεννητικός μου και ενώ έχω περάσει στο παρελθόν CMV και ειχα αντισώματα και πριν 5 μήνες είχα κάνει επαληπτικό και μόνο τα IgG ήταν θετικά καθώς είχα αντισώματα, τώρα βγήκαν και τα IgM θετικά γεγονός που μάλλον δείχνει επανενεργοποίηση του ιού. Έχω χάσει τον ύπνο μου δεν ξέρω τι να κάνω... Πρέπει να κανω κάποιες εξετάσεις ακόμα οι οποίες αργούν και έχω τρελαθεί... :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...