Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ στην ίδια ψυχολογία είμαι. Κι επίσης φοβάμαι και θα φοβάμαι μέχρι να περάσει αυτό το άτιμο, το πρώτο τρίμηνο. Υπομονή κορίτσι μου. Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε. Τα πονακια μη σε φοβίζουν. Μεγαλώνει η μήτρα σου γι αυτό. Εγω έχω σχεδόν καθημερινό πρόβλημα με διαρροιες. Άλλο και τουτο πάλι. Ο γιατρός μου είπε πως ίσως είναι λόγω εγκυμοσύνης ή ίσως Έχω αρπάξει ίωση που δε νομίζω γιατί ειμαι έτσι σχεδόν από τότε που έμαθα ότι ειμαι έγκυος.

Γεια σας ομορφιές. Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω με τις διαρροιες. Ειδικά κάθε πρωί. Εμενα στην αρχή μου είχε ότι μπορεί να ήταν από το μαγνήσιο! Πάντα εξακολουθώ να το έχω τοσες εβδομάδες τώρα. Μόνο πρωί συνήθως. 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κι εγώ στην ίδια ψυχολογία είμαι. Κι επίσης φοβάμαι και θα φοβάμαι μέχρι να περάσει αυτό το άτιμο, το πρώτο τρίμηνο. Υπομονή κορίτσι μου. Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε. Τα πονακια μη σε φοβίζουν. Μεγαλώνει η μήτρα σου γι αυτό. Εγω έχω σχεδόν καθημερινό πρόβλημα με διαρροιες. Άλλο και τουτο πάλι. Ο γιατρός μου είπε πως ίσως είναι λόγω εγκυμοσύνης ή ίσως Έχω αρπάξει ίωση που δε νομίζω γιατί ειμαι έτσι σχεδόν από τότε που έμαθα ότι ειμαι έγκυος.

Ειναι απο την εγκυμοσυνη το πιο πιθανο το ειχα κ εγω απο την αρχη εως το τελος πραγματικα κ τι σαν εκοψα κ αλλαξα σιδηρους ασβεστια τπτ εκει αμανατι μεχρι την ημερα της γεννας....να σκεφτεσαι οτι απο δυσκοιλιοτητα καλυτερα αυτο! Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειναι απο την εγκυμοσυνη το πιο πιθανο το ειχα κ εγω απο την αρχη εως το τελος πραγματικα κ τι σαν εκοψα κ αλλαξα σιδηρους ασβεστια τπτ εκει αμανατι μεχρι την ημερα της γεννας....να σκεφτεσαι οτι απο δυσκοιλιοτητα καλυτερα αυτο! Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σε έπιανε όλη τη μέρα;


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ειναι απο την εγκυμοσυνη το πιο πιθανο το ειχα κ εγω απο την αρχη εως το τελος πραγματικα κ τι σαν εκοψα κ αλλαξα σιδηρους ασβεστια τπτ εκει αμανατι μεχρι την ημερα της γεννας....να σκεφτεσαι οτι απο δυσκοιλιοτητα καλυτερα αυτο! Καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!! Ακόμα δεν έχω ξεκινησει σίδηρο. Εσενα με το που ξεκίνησες σιδηρο σε επιασε αυτο; Λογικα απο την εγκυμοσύνη θα'ναι και σε μένα απλά είναι ενοχλητικό...

πρίν από 20 λεπτά , gogouli_ είπε:

Γεια σας ομορφιές. Κι εγώ το ίδιο θέμα έχω με τις διαρροιες. Ειδικά κάθε πρωί. Εμενα στην αρχή μου είχε ότι μπορεί να ήταν από το μαγνήσιο! Πάντα εξακολουθώ να το έχω τοσες εβδομάδες τώρα. Μόνο πρωί συνήθως. 

Α κι εσύ ε;; χμ τότε μάλλον είναι από την εγκυμοσύνη! Εγώ γενικά δεν είχα θέματα με δυσκοιλιότητα ή το αντίθετο. Με έπιασε μεγάλη γαστρεντερίτιδα τις ημέρες που έμαθα για την εγκυμοσύνη και πίστευα πως ήταν από αυτό αλλά έλα που δεν έχει σταματήσει. Δεν είναι ότι πάω πολλές φορές τουαλέτα απλά έστω και μια αν θα πάω θα ναι έτσι. Άσε που κάποιες φορές με πιάνει μετά μια ζάλη άλλο πράγμα λες και μου πέφτει κι αλλο η πίεση που ήδη είναι υπερβολικά χαμηλή. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Σε έπιανε όλη τη μέρα;

3-4φορες ναι ολη μερα!!

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση!! Ακόμα δεν έχω ξεκινησει σίδηρο. Εσενα με το που ξεκίνησες σιδηρο σε επιασε αυτο; Λογικα απο την εγκυμοσύνη θα'ναι και σε μένα απλά είναι ενοχλητικό...

Α κι εσύ ε;; χμ τότε μάλλον είναι από την εγκυμοσύνη! Εγώ γενικά δεν είχα θέματα με δυσκοιλιότητα ή το αντίθετο. Με έπιασε μεγάλη γαστρεντερίτιδα τις ημέρες που έμαθα για την εγκυμοσύνη και πίστευα πως ήταν από αυτό αλλά έλα που δεν έχει σταματήσει. Δεν είναι ότι πάω πολλές φορές τουαλέτα απλά έστω και μια αν θα πάω θα ναι έτσι. Άσε που κάποιες φορές με πιάνει μετά μια ζάλη άλλο πράγμα λες και μου πέφτει κι αλλο η πίεση που ήδη είναι υπερβολικά χαμηλή. 

Οχι πριν το σιδηρο αλλα ειπα μηπως επιδεινωνοταν με σιδηρο,ασβεστιο αλλα οχι τελικα ετσι με πηγε μεχρι τελους ειναι οντως υπερβολικα ενοχλητικο! Κ εμενα τυχαινε να παω μια φορα αλλα ηταν ετσι αλλα και 3-4 φορες παλι ετσι!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Farmakotriftena πώς και δεν εχεις ξεκινησει ακομα τον σιδηρο να τονωθεις απο τη μια που εισαι αδυναμη, κι απο την αλλη νομιζω πως προκαλει δυσκοιλιοτητα...σωστα δεν λεω? Μηπως τα εξισορροπησεις τα πραγματα...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια πως ειστε; απεφευγα να μπω μεσα σημερα στεναχωρο το κλιμα μπαίνω κ βγαίνω δεν έχω τι να γράψω.... 

Ραφαέλα μουυυυυυ που εισαι αγαπη μου όμορφη;;; υποσχεθηκες πως θα μεινεις εδω μαζι μας σε παρακαλω να κρατησεις την υποσχεση σου! <3


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , marioula1234 είπε:

καλησπέρα κοριτσια πως ειστε; απεφευγα να μπω μεσα σημερα στεναχωρο το κλιμα μπαίνω κ βγαίνω δεν έχω τι να γράψω.... 

Ραφαέλα μουυυυυυ που εισαι αγαπη μου όμορφη;;; υποσχεθηκες πως θα μεινεις εδω μαζι μας σε παρακαλω να κρατησεις την υποσχεση σου! <3

Το ίδιο κι εγώ κοριτσι.... Μπαίνω και ούτε όρεξη να διαβάσω δεν έχω... Ξανά βγαίνω :(

πρεπει όμως να πάρουμε τα πάνω μας για το κορίτσι μας που είναι αισιόδοξο και τόσο θετικό!! Μη της το κάνουμε χειρότερο το όλο θέμα ενώ κρατάει τόσο δυνατή στάση!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Το ίδιο κι εγώ κοριτσι.... Μπαίνω και ούτε όρεξη να διαβάσω δεν έχω... Ξανά βγαίνω :(

πρεπει όμως να πάρουμε τα πάνω μας για το κορίτσι μας που είναι αισιόδοξο και τόσο θετικό!! Μη της το κάνουμε χειρότερο το όλο θέμα ενώ κρατάει τόσο δυνατή στάση!!

Συμφωνώ απολυτα. Κ εγω εχω μαυρα χαλια αλλα πρεπει να συνεχίσουμε για να μας ακολουθησει... 

Ευχομαι να πηγαν ολα καλα σημερα @Rafaelatarzanκ να μην σε πονεσε η διαδικασια σωματικα... Πες μας τα νεα σου οταν μπορεσεις... Τι ειπατε με το γιατρο.... Φιλακια ταρζανακι μου... 

Τα φιλια μου κορίτσια... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Συμφωνώ απολυτα. Κ εγω εχω μαυρα χαλια αλλα πρεπει να συνεχίσουμε για να μας ακολουθησει... 

Ευχομαι να πηγαν ολα καλα σημερα @Rafaelatarzanκ να μην σε πονεσε η διαδικασια σωματικα... Πες μας τα νεα σου οταν μπορεσεις... Τι ειπατε με το γιατρο.... Φιλακια ταρζανακι μου... 

Τα φιλια μου κορίτσια... 

αγαπη μου αν θυμαμαι καλα αυριο θα γινει... 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Συμφωνώ απολυτα. Κ εγω εχω μαυρα χαλια αλλα πρεπει να συνεχίσουμε για να μας ακολουθησει... 

Ευχομαι να πηγαν ολα καλα σημερα @Rafaelatarzanκ να μην σε πονεσε η διαδικασια σωματικα... Πες μας τα νεα σου οταν μπορεσεις... Τι ειπατε με το γιατρο.... Φιλακια ταρζανακι μου... 

Τα φιλια μου κορίτσια... 

Σήμερα θα ήταν; Γιατί θυμάμαι Παρασκευή; Είναι το μυαλό μου βέβαια πολύ μπαχαλο οπότε δε παίρνω όρκο!

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mamacita Alina είπε:

Σήμερα θα ήταν; Γιατί θυμάμαι Παρασκευή; Είναι το μυαλό μου βέβαια πολύ μπαχαλο οπότε δε παίρνω όρκο!

καλα θυμασαι μαμασιτα αυριο θα γινει

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ραφαέλα μας σ'αγαπάμεεεεε!!!!! Πάρε το χρόνο σου και γύρνα δυναμική, αισιόδοξη και γεμάτη ενέργεια όπως εσύ μόνο ξέρεις!!! Άντε καρδούλες από όλες τις ταρζανολόβερς να τις δει το κορίτσι μας να πάρει τα πάνω του!!!

Όπως και για το άλλο μας κοριτσι που είχε κι αυτό παρόμοιο περιστατικό με τη Ραφαέλα μας. Να είστε δυνατές κορίτσια και ότι θέλετε να μοιραστείτε είμαστε εδώ για εσάς!!! 

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mamacita Alina είπε:

Ραφαέλα μας σ'αγαπάμεεεεε!!!!! Πάρε το χρόνο σου και γύρνα δυναμική, αισιόδοξη και γεμάτη ενέργεια όπως εσύ μόνο ξέρεις!!! Άντε καρδούλες από όλες τις ταρζανολόβερς να τις δει το κορίτσι μας να πάρει τα πάνω του!!!

Όπως και για το άλλο μας κοριτσι που είχε κι αυτό παρόμοιο περιστατικό με τη Ραφαέλα μας. Να είστε δυνατές κορίτσια και ότι θέλετε να μοιραστείτε είμαστε εδώ για εσάς!!! 

:wub::wub::wub:

@agg83 κοπελα μου εσυ πως εισαι σημερα; η σκεψη μας ειναι διπλα σας!!! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κορίτσια, εχετε δίκιο... Εχω χασει τις μερες... Παρασκευή ειχε πει... Ειμαι καθε μερα σχεδον ολη μερα μεσα κ ξαπλα κ αλήθεια εχω χασει τις  μερες... Ευχομαι λοιπον αυριο ολα να πανε καλα... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...