Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Giotitsa είπε:

Ναι αγαπουλα εχεις απόλυτο δίκιο πολύ δίκιο όμως αλλα καταλαβαίνεις 

Καταλαβαίνω καταλαβαίνω... Κ εγω στο γιο μ περίμενα να περάσει εκείνη η εβδομάδα κ μετά έκλεισα τα μάτια πήρα βαθιά ανάσα κ είπα συνεχίζω από εκεί που έμεινα όλα καλά θα πάνε :) και πήγαν ❤️

Just now, elpida20 είπε:

20 κιλά μέχρι τον 6 και από τότε δεν έβαλα ούτε γραμμάριο το καλό είναι επειδή είμαι μικρομακωμενη δεν μου φαίνεται. Δεν έχω βάλει ούτε μπούτια ούτε τίποτα μην με ρωτάτε πως έγινε αυτό δεν ξέρω αχαχαχ

Εγω πιστεύω στις μικροκαμωμενες κ τις κοντούλες όπως είμαι κ εγώ δλδ φαίνεται πολύ περισσότερο... 

Just now, Mamacita Alina είπε:

Λες να μην του το έχω πει βρε κορίτσι μου; από τον τέταρτο του το λέω... δε θέλει απ ότι καταλαβαίνω για να μην έχουμε κανένα παράγοντά να αδρανισει η μήτρα πάλι στον τοκετο... άσχετα ότι δε το λέει ευθέως.... τράχηλο οχι.... τουλάχιστον δε μου είπε κάτι. Τέλος του μηνά έχω ντόπλερ... παρατήρησα όμως τελικά ότι το έντερο μου από προχθές μου κάνει νούμερα.... σήμερα είναι όλη μετά τουαλέτα (συγνώμη κιολας πρωί πρωί) οπότε μάλλον πως επιβαρύνεται από εκεί ο πόνος.

Πώς καλέ το κανείς αυτο; γιατί και εγώ μικροκαμωμένη είμαι και 5 κιλά να βάλω κάνει μπαμ κι ας τα παίρνω ομοιόμορφα Γγκρρρ χαχαχαχαχαχ.... αν και στην εγκυμοσύνη δε με νοιάζει να φαίνομαι και μπογος γενικά μιλάω. Μιλάμε από 50 να παω 55 κατευθείαν αααα παχυνες μου λενε

Κορίτσια θέλετε να πούμε βλακειουλες που μας έχουν πει είτε καλοπροαίρετα είτε Όχι τόσο τώρα εγκυουλες να γελάσουμε ή και να κράξουνε μπουχαχα. Το είχαμε ξανά κάνει θέμα αλλά τότε δεν είχαμε καλά καλά κοιλια. Τώρα πλέον και οι άγνωστοι πέταξε κάτι. Εγώ άκουσα 2 χθες. Να παω σονυ και ντε να πω στο γιατρό να τσεκαρει το φυλο γιατί η κοιλία είναι μυτερή και έχω αγόρι. Δεν παίζει να έχω κορίτσι και θα το δω στη γεννά και άλλη μια που με ρωτάνε τι είναι το δεύτερό λέω κορίτσαρος και αυτός και παίρνω σαν απάντηση ααααα δε πειράζει..... γελάστε ελεύθερα χαχαχα

Αχ κ μένα μ λένε σίγουρα είναι κορίτσι;;;; χαχχχ κ ότι θα φάω όλη τη ζέστη κλπ κλπ

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρααααα! Έχω έρθει για την καμπύλη, σε 10 λεπτά τελειώνω επιτέλους και θα πάω να τσακίσω μια τυρόπιτα να βγάλω το άχτι μου χαχα.. Όλα καλά, μόνο λίγο ανακατεύτηκα το πρώτο μισάωρο! Πάει κι αυτό!!!

Αχ αχχχχ αύριο θα πάω εγω για καμπυλη

Just now, tsilona είπε:

Ήρθε το καρότσι μας!!! Με παράδοση επί του πεζοδρομιου, πέθανα να το ανεβάσω σπίτι. 

Ωωω καλές βόλτες αγάπη :)❤️ 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, marioula1234 είπε:

Καταλαβαίνω καταλαβαίνω... Κ εγω στο γιο μ περίμενα να περάσει εκείνη η εβδομάδα κ μετά έκλεισα τα μάτια πήρα βαθιά ανάσα κ είπα συνεχίζω από εκεί που έμεινα όλα καλά θα πάνε :) και πήγαν ❤️

Εγω πιστεύω στις μικροκαμωμενες κ τις κοντούλες όπως είμαι κ εγώ δλδ φαίνεται πολύ περισσότερο... 

Αχ κ μένα μ λένε σίγουρα είναι κορίτσι;;;; χαχχχ κ ότι θα φάω όλη τη ζέστη κλπ κλπ

Αχ αχχχχ αύριο θα πάω εγω για καμπυλη

Ωωω καλές βόλτες αγάπη :)❤️ 

Ευχαριστώ για όλα αγάπη

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε αγάπες αύριο το πρωί περνάω επιτροπή απ'το ικα, ξέρει καμία να μου πει τη διαδικασία? Παίζει να μην την εγκρίνουν? Το καλό είναι ότι ο γυναικολόγος μου έχει δώσει τις αναρρωτικές από δημόσιο νοσοκομείο.. Έχει γράψει λόγω συσπάσεων της μήτρας (δεν έχω, μαζί το μαγειρέψαμε με το γιατρό τι θα βάλει :razz:) απλά σκέφτηκα τώρα υπάρχει περίπτωση να ζητήσουν να δουν υπέρηχους κλπ?

  • Χαχα 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Giotitsaμου, ολα θα πανε τελεια! Σε καταλαβαινω, ολα ξαναγυρνανε στο μυαλο αλλα ηταν ενα γεγονος που συνεβη για συγκεκριμενο λογο δυστυχως...να εισαι χαρουμενη για το θαυματακι σου κ αισιοδοξη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ρε αγάπες αύριο το πρωί περνάω επιτροπή απ'το ικα, ξέρει καμία να μου πει τη διαδικασία? Παίζει να μην την εγκρίνουν? Το καλό είναι ότι ο γυναικολόγος μου έχει δώσει τις αναρρωτικές από δημόσιο νοσοκομείο.. Έχει γράψει λόγω συσπάσεων της μήτρας (δεν έχω, μαζί το μαγειρέψαμε με το γιατρό τι θα βάλει :razz:) απλά σκέφτηκα τώρα υπάρχει περίπτωση να ζητήσουν να δουν υπέρηχους κλπ?

Μια φορα εχω περασει απο επιτροπη για ασθενεια βεβαια κ δεν ζητησαν τιποτα μονο το χαρτι του γιατρου...κ δεν εκαναν ουτε 2 λεπτα! Πιστευω ειδικα σε εγκυμοσυνη οτι δε θα ψυρισουν τπτ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μου είπε για το εμβόλιο του κοκκύτη κ μενα

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Ρε αγάπες αύριο το πρωί περνάω επιτροπή απ'το ικα, ξέρει καμία να μου πει τη διαδικασία? Παίζει να μην την εγκρίνουν? Το καλό είναι ότι ο γυναικολόγος μου έχει δώσει τις αναρρωτικές από δημόσιο νοσοκομείο.. Έχει γράψει λόγω συσπάσεων της μήτρας (δεν έχω, μαζί το μαγειρέψαμε με το γιατρό τι θα βάλει :razz:) απλά σκέφτηκα τώρα υπάρχει περίπτωση να ζητήσουν να δουν υπέρηχους κλπ?

Γιωτουλι, εδώ σε μας ξέρω ότι ζητάνε υπέρηχο ναι, μάθε από καμιά άλλη κοπέλα 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα για 2η φορά για τη β επιπέδου και θα πάω την άλλη Τετάρτη για 3η φορά! Απίστευτο μου φαίνεται! Δεν έχω ξανακούσει τόσο πεισματάρικο μωρό. Έχω φάει τα πάντα, γλυκά, καφέ, αναψυκτικό, φάγαμε 3 ώρες στο γιατρό σήμερα και δεν γύρναγε με τίποτα. Έκανε και κάνει πάρτυ στην κοιλιά αλλά δεν γύρισε! Μας έχει μείνει η σπονδυλική στήλη και τα νεφρά...

  • Μου αρέσει 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Clue είπε:

Κορίτσια πήγα για 2η φορά για τη β επιπέδου και θα πάω την άλλη Τετάρτη για 3η φορά! Απίστευτο μου φαίνεται! Δεν έχω ξανακούσει τόσο πεισματάρικο μωρό. Έχω φάει τα πάντα, γλυκά, καφέ, αναψυκτικό, φάγαμε 3 ώρες στο γιατρό σήμερα και δεν γύρναγε με τίποτα. Έκανε και κάνει πάρτυ στην κοιλιά αλλά δεν γύρισε! Μας έχει μείνει η σπονδυλική στήλη και τα νεφρά...

Ποπο βρε αγάπη τι να πω χαχαχαχαχαχαχαχα αυτό είναι άποψη απο κοιλιά ετσι τώρα σου λέει ποιος θα έχει το πανω χέρι δοκιμασε πριν πας όμως να εχεις φαει και να εχεις περπατήσει να περπατησεις όμως ε θα γυρίσει τι στο καλο

Επεξεργάστηκαν by Giotitsa
  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Clue είπε:

Κορίτσια πήγα για 2η φορά για τη β επιπέδου και θα πάω την άλλη Τετάρτη για 3η φορά! Απίστευτο μου φαίνεται! Δεν έχω ξανακούσει τόσο πεισματάρικο μωρό. Έχω φάει τα πάντα, γλυκά, καφέ, αναψυκτικό, φάγαμε 3 ώρες στο γιατρό σήμερα και δεν γύρναγε με τίποτα. Έκανε και κάνει πάρτυ στην κοιλιά αλλά δεν γύρισε! Μας έχει μείνει η σπονδυλική στήλη και τα νεφρά...

Χαχαχα, σας κανει κολπα, ε;;; Ετσι για να μαθετε... Θα αλλαξω μια παλια παροιμία κ θα πω, Δύσκολο παιδι στην κοιλια, ευκολο παιδι στην κουνια.... Χαχαχα, θελει να το βλεπετε συνέχεια φαινεται γι αυτό σας το κανει αυτο... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Ρε αγάπες αύριο το πρωί περνάω επιτροπή απ'το ικα, ξέρει καμία να μου πει τη διαδικασία? Παίζει να μην την εγκρίνουν? Το καλό είναι ότι ο γυναικολόγος μου έχει δώσει τις αναρρωτικές από δημόσιο νοσοκομείο.. Έχει γράψει λόγω συσπάσεων της μήτρας (δεν έχω, μαζί το μαγειρέψαμε με το γιατρό τι θα βάλει :razz:) απλά σκέφτηκα τώρα υπάρχει περίπτωση να ζητήσουν να δουν υπέρηχους κλπ?

Αν δεν έχεις πάει ακόμα και για όσες περνάνε να θυμάστε να πηγαίνουν άλλοι! (Αντρας-μαμα) υποτίθεται ότι εμείς δεν μπορούμε!! Απλά δίνουν το χαρτί και υπογράφουν... Έχω περάσει 4 φορές! Έμαθα!


ibiUp2.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Clue είπε:

Κορίτσια πήγα για 2η φορά για τη β επιπέδου και θα πάω την άλλη Τετάρτη για 3η φορά! Απίστευτο μου φαίνεται! Δεν έχω ξανακούσει τόσο πεισματάρικο μωρό. Έχω φάει τα πάντα, γλυκά, καφέ, αναψυκτικό, φάγαμε 3 ώρες στο γιατρό σήμερα και δεν γύρναγε με τίποτα. Έκανε και κάνει πάρτυ στην κοιλιά αλλά δεν γύρισε! Μας έχει μείνει η σπονδυλική στήλη και τα νεφρά...

Πωπω καλέ τι ναζια είναι αυτά που σας κάνει το νινι; χαχαχ 

Κορίτσια μ καλημέρα σήμερα μπήκα στην 28η εβδομάδα περνάει σιγά σιγά ο καιρός! ❤️ 

Επίσης σήμερα πήγα για καμπύλη ήπια την γλυκόζη μου έκανα 4 εμετούς και έφυγα :(

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Πωπω καλέ τι ναζια είναι αυτά που σας κάνει το νινι; χαχαχ 

Κορίτσια μ καλημέρα σήμερα μπήκα στην 28η εβδομάδα περνάει σιγά σιγά ο καιρός! ❤️ 

Επίσης σήμερα πήγα για καμπύλη ήπια την γλυκόζη μου έκανα 4 εμετούς και έφυγα :(

Ωχ την κρατησες τουλάχιστον για την εξέταση;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Just now, winspert said:

Χαχαχα, σας κανει κολπα, ε;;; Ετσι για να μαθετε... Θα αλλαξω μια παλια παροιμία κ θα πω, Δύσκολο παιδι στην κοιλια, ευκολο παιδι στην κουνια.... Χαχαχα, θελει να το βλεπετε συνέχεια φαινεται γι αυτό σας το κανει αυτο... 

Μακάρι να είναι εύκολη στην κούνια!!! Τι να πω...

@Giotitsa είχα φάει, ειχα περπατήσει, έφαγα γλυκό και αλμυρό κλπ. Τίποτα! Ελπίζω την άλλη εβδομάδα!

@marioula1234 κρίμα... πρέπει να ξαναπάς τώρα, ε?


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...