Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

ετοιμο...

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10    αγοράκι!!    

katerinaki 86        πητ     23/10     αγοράκι!!  

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

Tsilona                  πητ      1/11      κοριτσάκι!!

Clue                       πητ      7/11      κοριτσάκι!!

      ******************

Elpida20         ;;;      κοριτσάκι!!

          ************

Sissy_geo            ??    αγοράκι

Jennak83             10/9   αγοράκι

minxri                   12/9  αγοράκι+κοριτσάκι

Marioula1234     17/9   κοριτσάκι

mamacita Alina   19/9  κοριτσάκι

Giotitsa                   19/9?       Αγοράκι

farmakotriftena   24/9      κοριτσάκι!!

  • Μου αρέσει 2

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

@Farmakotriftena Αγάπη μου να σου ζήσει και σένα η κοράκλα σου να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς τώρα είδα το πινακάκι @tsilona ακόμα εσυ???? Το πας για ρεκόρ!!! Οι υπόλοιπες υπομονή τελειώνει λίγο έμεινε να πάρετε και σεις τα μωράκια σας αγκαλιά

  • Μου αρέσει 2

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλημέρααααα συγνώμη που εξαφανίστηκα αλλά έχω τα παιδιά στη ΜΕΝΝ και δεν προλαβαίνω ούτε για κατούρημα να πάω με τα πάνω κάτω ευτυχώς βγαίνουμε σήμερα πήγαμε 2200 έκαστος αχχαχαα....Δεν έχω διαβάσει τπτ γαϊδούρα sorryyyyy.....Να ευχηθώ στα κορίτσια που είδα ότι γέννησαν @Mamacita Alina @marioula1234 @Giotitsa Να σας ζήσουν κοριτσάκια μου!!!!Πάντα υγιεί ευτυχισμένα  και καλότυχα τα παιδάκια σας!!!!!

Βοηθήστε με έχει γεννήσει καμία άλλη γιατί δεν έχω δει τπτ....Σας φιλώ όλες

Αχ μωρε ψυχουλες μου....θα παρουν τα πανω τους σιγα σιγα.....καλη δυναμη και κουραγιο και σε εσας και στα ζουζουνια σου!

Καλημερα σε ολες!!!

  • Ευχαριστώ 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κ εμενα η μαια μου ειπε για επαφές απο την 38η κ μετα κ επισης να χρησιμοποιω λιγο το θηλαστρο καθε μερα γιατι οταν ερεθιζονται οι θηλες προκαλουν συσπασεις κ σιγα σιγα τοκετο. Μπορεί να το δοκιμάσω αυριο... Θα δω... 

Εμένα η μαία δε μου είπε κάτι τέτοιο. Αλλά ισχύει αυτό το έχω διαβάσει ότι με τον ερεθισμό των θηλών γίνονται συσπάσεις. Εγώ θα κόψω τα χάπια που παίρνω για τις συσπάσεις την Δευτέρα μου είπε. Ελπίζω να κάνω πιο πολλές μετά. 

Και φαντάζεσαι τώρα που θέλω να κάνω συσπάσεις να μην κάνω; Ενώ ξεκίνησα να κάνω από τότε που ήμουν 14+3; 

Just now, minxri είπε:

Καλημέρααααα συγνώμη που εξαφανίστηκα αλλά έχω τα παιδιά στη ΜΕΝΝ και δεν προλαβαίνω ούτε για κατούρημα να πάω με τα πάνω κάτω ευτυχώς βγαίνουμε σήμερα πήγαμε 2200 έκαστος αχχαχαα....Δεν έχω διαβάσει τπτ γαϊδούρα sorryyyyy.....

Καλημέρα! Με το καλό να πάτε σπιτάκι σας! Μια χαρά είναι τα μωράκια σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

@minxri πως πάτε; Την παλευεις με διπλούς 'μπελαδες'??

@sissy_geo εσείς;; @marioula1234 ??

@Giotitsa βγήκατε;

Οχι ακομα αλλα παμε καλυτερα δοξα τον Θεο και την Παναγια ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον και σένα @minxri

  • Μου αρέσει 3

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα η μαία δε μου είπε κάτι τέτοιο. Αλλά ισχύει αυτό το έχω διαβάσει ότι με τον ερεθισμό των θηλών γίνονται συσπάσεις. Εγώ θα κόψω τα χάπια που παίρνω για τις συσπάσεις την Δευτέρα μου είπε. Ελπίζω να κάνω πιο πολλές μετά. 

Και φαντάζεσαι τώρα που θέλω να κάνω συσπάσεις να μην κάνω; Ενώ ξεκίνησα να κάνω από τότε που ήμουν 14+3. 

Ευχομαι να κάνεις πολλες κ καλες κ να εχεις εναν ωραιο τοκετο... Τωρα που παιρνεις χαπι ακομα, ποσες κανεις την ημερα; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ευχομαι να κάνεις πολλες κ καλες κ να εχεις εναν ωραιο τοκετο... Τωρα που παιρνεις χαπι ακομα, ποσες κανεις την ημερα; 

Κοίτα που φτάσαμε να παρακαλάμε για συσπάσεις! Χαχαχα @tsilona φίλη εγώ αν δε γεννήσεις δε γενναω, θα σε περιμένω χαχαχα! Αύριο έχουμε γιατρό, θα με δει από κάτω, είπε να πάω έτοιμη για όλα! Αντε να δούμε!!! 

  • Χαχα 3

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Κατρουλουδες μου καλημέρα! Τι κάνουν τα μωράκια στις κοιλιτσες σας;;; @winspert @gogouli_ @Giwtouli1990 ακόμα να γεννήσει κάποια από εσας;;

Χαχαχα εγώ σήμερα μπήκα στο μήνα μου βάσει περιόδου οπότε έχωωωω ακόμα λογικά... Την Τετάρτη πάω για nst και θα μου κάνουν στο νοσοκομείο πρακτικό μάθημα με μπάλες, αναπνοές κλπ.. Τα άλλα 2 κορίτσια μας μέχρι τέλος του μήνα θα έχουν γεννήσει λογικά! 

Καλημέρα όλη μέρα ντολμαδάκια!!!

  • Μου αρέσει 1

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ευχομαι να κάνεις πολλες κ καλες κ να εχεις εναν ωραιο τοκετο... Τωρα που παιρνεις χαπι ακομα, ποσες κανεις την ημερα; 

Σ' ευχαριστώ! Και σε σένα εύχομαι το ίδιο! Εμένα έχει πέσει και η κοιλιά μου λίγο.

Έχω μειώσει το χάπι που έπαιρνα κάθε 8 ώρες το παίρνω κάθε 12 ώρες τώρα. Κάνω αρκετές. Δεν τις μετράω καν πλέον. Σίγουρα πάνω από 15. Μόνο προχθές έκανα πιο λίγες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ! Και σε σένα εύχομαι το ίδιο! Εμένα έχει πέσει και η κοιλιά μου λίγο.

Έχω μειώσει το χάπι που έπαιρνα κάθε 8 ώρες το παίρνω κάθε 12 ώρες τώρα. Κάνω αρκετές. Δεν τις μετράω καν πλέον. Σίγουρα πάνω από 15. Μόνο προχθές έκανα πιο λίγες.

Πολυ καλο που εχει κατέβει η κοιλιτσα... Εμενα ηταν πάντα χαμηλα κ ελεγα οτι δεν παίρνει αλλο. Αλλα τελικα παιρνει... Βρίσκουν τα ποδια μου συνεχεια. Οταν κάθομαι, οταν ανεβαίνω σκάλες... Εχει πιασει πατο.... Χαχαχα 

Α κανεις αρκετες συσπασεις... Αυτο ειναι πολυ καλο σ αυτη τη φαση... Για να δουμε... Ποτε θα ερθει η σειρα μας!!!! :wub:

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Πολυ καλο που εχει κατέβει η κοιλιτσα... Εμενα ηταν πάντα χαμηλα κ ελεγα οτι δεν παίρνει αλλο. Αλλα τελικα παιρνει... Βρίσκουν τα ποδια μου συνεχεια. Οταν κάθομαι, οταν ανεβαίνω σκάλες... Εχει πιασει πατο.... Χαχαχα 

Α κανεις αρκετες συσπασεις... Αυτο ειναι πολυ καλο σ αυτη τη φαση... Για να δουμε... Ποτε θα ερθει η σειρα μας!!!! :wub:

Χαχαχα τόσο πολύ; Εγώ πονάω χαμηλά δεξιά και αριστερά στην κοιλιά σαν τράβηγμα όταν περπατάω. Μάλλον από το βάρος της κοιλιάς. Μου το είπε ο άντρας μου, μετά η μητέρα μου και την Δευτέρα η μαία ότι κατέβηκε η κοιλιά μου. Άσε που περπατάω σαν πιγκουίνος...

Ναι κάνω αρκετές. Και δεν κουράζομαι θα προσέχω μέχρι μεθαύριο που θα μπω στον μήνα μου. Αν κουραστώ κάνω πιο πολλές. Εσύ κοντεύεις :)

Με το νηστείας τι έγινε τελικά; Κατέβηκε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Χαχαχα τόσο πολύ; Εγώ πονάω χαμηλά δεξιά και αριστερά στην κοιλιά σαν τράβηγμα όταν περπατάω. Μάλλον από το βάρος της κοιλιάς. Μου το είπε ο άντρας μου, μετά η μητέρα μου και την Δευτέρα η μαία ότι κατέβηκε η κοιλιά μου. Άσε που περπατάω σαν πιγκουίνος...

Ναι κάνω αρκετές. Και δεν κουράζομαι θα προσέχω μέχρι μεθαύριο που θα μπω στον μήνα μου. Αν κουραστώ κάνω πιο πολλές. Εσύ κοντεύεις :)

Με το νηστείας τι έγινε τελικά; Κατέβηκε;

Ναι ρε σου λεω... Ειναι κ τεράστια κ πολυ χαμηλα... Αστα... Εγω καποιες μερες κανω 15 συσπασεις, αλλες μερες 7...τιποτα στανταρ... Το νηστείας θα με τρελανει... Εκοψα εντελώς τους υδατάνθρακες κ το νηστείας εχθες ηταν 93 κ σημερα 84...δεν ξερω αν επαιξε ρολο... Ο ενδοκρινολόγος ειπε οχι ινσουλινη αφου επεσε... Τι να πω... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ναι ρε σου λεω... Ειναι κ τεράστια κ πολυ χαμηλα... Αστα... Εγω καποιες μερες κανω 15 συσπασεις, αλλες μερες 7...τιποτα στανταρ... Το νηστείας θα με τρελανει... Εκοψα εντελώς τους υδατάνθρακες κ το νηστείας εχθες ηταν 93 κ σημερα 84...δεν ξερω αν επαιξε ρολο... Ο ενδοκρινολόγος ειπε οχι ινσουλινη αφου επεσε... Τι να πω... 

Τώρα δε μας φοβίζουν οι συσπάσεις. Ίσα ίσα τις θέλουμε.

Μπορεί τυχαίο να ήταν. Γιατί κι εμένα μία είναι πάνω και μία κάτω. Πιστεύω θα την γλιτώσεις την ινσουλίνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Τώρα δε μας φοβίζουν οι συσπάσεις. Ίσα ίσα τις θέλουμε.

Μπορεί τυχαίο να ήταν. Γιατί κι εμένα μία είναι πάνω και μία κάτω. Πιστεύω θα την γλιτώσεις την ινσουλίνη.

Ναι τωρα κ εγω χαίρομαι. Οσο πιο πολλες τοσο πιο καλα... 

Τι να πω... Μακαρι να τη γλιτωσω αν κ το ειχα παρει αποφαση πως αν χρειαστεί, θα κανω... Απλα τωρα ζοριζομαι ακομα περισσότερα με το φαγητο... Λιγο εμεινε ακομα... 

Αααα, επισης η μαμα μου εφτιαξε σαραγλακια για κερασμα στο νοσοκομειο. Δεν τα εχει μελωσει ακομα... Οταν θα περασουν λιγες μερες ακομα θα τα μελωσει κ θα τα τυλιξει σε αλουμινοχαρτακια για γλυκα με γαλαζιες γραμμες!!!! Πω πω κ τα λιγουρευομαι!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, τι κάνετε; Εγώ τσέκαρα και έκλεισα τις βαλίτσες μας για αύριο και προσπαθώ να συνειδητοποιήσω ότι μπορεί να είναι η τελευταία μέρα που είμαστε μόνοι μας στο σπίτι! Μου είπε ο γιατρός να πάω έτοιμη! Δε σας κρύβω ότι κλαίω με το παραμικρό, και ότι φοβάμαι πάρα πολύ!!! Βέβαια μπορεί να είναι και τσάμπα και να με στείλει απλά σπίτι αύριο, χαχαχα! Στα πλαισια συγκίνησης και ορμονών ήθελα να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ που σε όλο αυτό το ταξίδι σας είχα δίπλα μου! Έστω και νοητά.. Είμαι πολύ χαρούμενη που το ταξίδι το περάσαμε παρέα και ανυπομονώ να γεννήσουμε όλες και να περάσουμε και ένα ακόμα μεγαλύτερο και καλύτερο ταξίδι όλες μαζί! Είστε οι γνωστές άγνωστες τις καρδιάς μου!!! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 10

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...