Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, marioula1234 είπε:

Μπα όχι αγάπη μου αν κ λατρεύω να είμαι έγκυος αυτό το βιβλίο έκλεισε δυστυχώς για εμένα :( δεν μας παίρνει οικονομικά για τρίτο...  Η μπεμπουλα μας είναι μια χαρά όλη μέρα βυζι χαχαχ

Και εγω καλέ ζηλεύω ωωω εννοείται ότι αυτή η μωρούδιλα που μυρίζω αυτή τη στιγμή δε συγκρίνεται με τπτ απλά να μωρέ δεν πρόλαβα να αποχαιρετήσω την κοιλιά μου όλα έγιναν τόσο ξαφνικά!!! 

Πήγατε σπιτάκι ε ζουζούνα μου; Περαστικά στο κορίτσι σου❤️ για πες πως τα πάτε με το θηλάσμο; 

 

Καλά όταν γεννήσεις θα δεις πως θα σου λείπει... ❤️

Εγω ίσως αντέχω η τσέπη μ όμως όχι αχαχαχα για πες αγάπη πως είναι ο μπεμπουλης; ηρέμησε καθόλου; 

Αυτο το οικονομικο ρε γμτ ειναι θεμα, εδω εγω που σκεφτομαι για δευτερο κ προβληματιζομαι..

Ο μπεμπουλης ποναει ο καημενος ακομα, τωρα ας πουμε κοιμαται το πουλακι μου κ σφιγγεται πολυ..αλλα νομιζω οτι ειναι λιγο καλυτερα. Αν δεν ειχαμε αυτο θα ημασταν τελεια δεν ειχαμε ακουσει το κλαμα του. Προσπαθησα κ γω να κοιμηθω αλλα δε μπορω! Μια η υπερενταση μια ο μπεμπης..ουφ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Τωρα για υπερηχο θα ξαναπαω την αλλη Τρίτη... Του ενδοκρινολόγου δεν του αρεσαν κ τα νούμερα των 3ων ημερών που ειχαν ανέβει... Την ωρα που κανει το πικ μου εξηγησε,  περναει πιο πολυ ζάχαρο στο μωρο κ δεν ειναι ο, τι καλύτερο, οποτε ειναι προτιμοτερο να το σταματησουμε αυτο... Εχω συμφιλιωθει πια με την ιδεα... Σε ευχαριστώ πολυ κοριτσακι μου... 

Ότι σου πει ο ενδοκρινολόγος τότε. Αμάν πια με αυτό το βρωμοζάχαρο.

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κατρουλουδες μου γλυκειες γέννησα και όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Δόξα τω Θεώ!! 

Και η μπεμπαρα... 2700 !! (2680 για την ακρίβεια) είμαι ακόμα υπό την επήρεια των φαρμάκων. Θα σας ξαναστείλω αργότερα!

Να σου ζήσει η ζουζούνα σου!!!!!!! Μια χαρά το βάρος της!! Να είναι γερή και καλότυχη! Καλή ανάρρωση εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κατρουλουδες μου γλυκειες γέννησα και όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Δόξα τω Θεώ!! 

Και η μπεμπαρα... 2700 !! (2680 για την ακρίβεια) είμαι ακόμα υπό την επήρεια των φαρμάκων. Θα σας ξαναστείλω αργότερα!

Κοριτσαρα μου, να σας ζησει η μπουμπού!!!! Δεν το πιστεύω, υπεροχο το βαρος της.... Επειδη το ειχαμε συζητησει εισαι αλλο ενα παράδειγμα οτι πολλες φορες τα μωρακια μας βγαινουν κ μεγαλύτερα απο αυτο που υπολογιζουν οι γιατροί... Χαιρομαι αφανταστα.... Ευχομαι γρηγορη αναρρωση κ με το καλο στο σπιτακι σας.... Σε φιλω γλυκα, οποτε μπορείς μας λες περισσότερα!!!! Φιλάκια πολλά πολλά πολλά!!!! 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κατρουλουδες μου γλυκειες γέννησα και όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Δόξα τω Θεώ!! 

Και η μπεμπαρα... 2700 !! (2680 για την ακρίβεια) είμαι ακόμα υπό την επήρεια των φαρμάκων. Θα σας ξαναστείλω αργότερα!

Οριστε καλε, ολοκληρη μπεμπαρα εκανες! Να σας ζησει αγαπη μου, να ειναι παντα γερη κ να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε! Ολα πηγαν τελεια τελικα, φιλακια κ στις 2 σας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κατρουλουδες μου γλυκειες γέννησα και όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Δόξα τω Θεώ!! 

Και η μπεμπαρα... 2700 !! (2680 για την ακρίβεια) είμαι ακόμα υπό την επήρεια των φαρμάκων. Θα σας ξαναστείλω αργότερα!

Ουαου!!!! Να σου ζήσει η κορούλα σου!!!!! Μπράβο!!!!

  • Μου αρέσει 2

bCX6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κατρουλουδες μου γλυκειες γέννησα και όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Δόξα τω Θεώ!! 

Και η μπεμπαρα... 2700 !! (2680 για την ακρίβεια) είμαι ακόμα υπό την επήρεια των φαρμάκων. Θα σας ξαναστείλω αργότερα!

Να σας ζήσει η μπεμπάρα κορίτσι μου!!! Όλα τέλεια ε? Επιτέλους, ήρθε η ώρα να ηρεμήσεις!! Γράψε μας λεπτομέρειες με την πρώτη ευκαιρία.. Αχχχ βρε κορίτσια πόση συγκίνηση μετά από κάθε γέννα...:x

  • Μου αρέσει 2

nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια φαρμακοπητενα μου!!!! Μια χαρά κιλά έχει η δεσποινίδα!!να σας ζήσει!!!!

Just now, winspert είπε:

Κοριτσαρα μου, να σας ζησει η μπουμπού!!!! Δεν το πιστεύω, υπεροχο το βαρος της.... Επειδη το ειχαμε συζητησει εισαι αλλο ενα παράδειγμα οτι πολλες φορες τα μωρακια μας βγαινουν κ μεγαλύτερα απο αυτο που υπολογιζουν οι γιατροί... Χαιρομαι αφανταστα.... Ευχομαι γρηγορη αναρρωση κ με το καλο στο σπιτακι σας.... Σε φιλω γλυκα, οποτε μπορείς μας λες περισσότερα!!!! Φιλάκια πολλά πολλά πολλά!!!! 

Λίγο με φοβίζει το παραπάνω κιλά από όσο υπολογίζονται να ξες.χαχχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κατρουλουδες μου γλυκειες γέννησα και όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Δόξα τω Θεώ!! 

Και η μπεμπαρα... 2700 !! (2680 για την ακρίβεια) είμαι ακόμα υπό την επήρεια των φαρμάκων. Θα σας ξαναστείλω αργότερα!

Να σας ζησει! γερη και καλότυχη! να ειστε γεροι να μεγαλωσετε τα παιδακια σας!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

TravelIM               πητ     22/10.    αγοράκι!!    

katerinaki 86        πητ     23/10     αγοράκι!!  

mar.x                      πητ     30/10     κοριτσάκι!!

Tsilona                  πητ      1/11      κοριτσάκι!!

Clue                       πητ      7/11      κοριτσάκι!!

      ******************

Elpida20         ;;;      κοριτσάκι!!

          ************

Sissy_geo            ??    αγοράκι

Jennak83             10/9   αγοράκι

minxri                   12/9  αγοράκι+κοριτσάκι

Marioula1234     17/9   κοριτσάκι

mamacita Alina   19/9  κοριτσάκι

Giotitsa                   19/9?       Αγοράκι

farmakotriftena   24/9      κοριτσάκι!!

  • Μου αρέσει 4

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Τέλεια φαρμακοπητενα μου!!!! Μια χαρά κιλά έχει η δεσποινίδα!!να σας ζήσει!!!!

Λίγο με φοβίζει το παραπάνω κιλά από όσο υπολογίζονται να ξες.χαχχα

Άσε φίλη κι εμένα με φοβίζει, νομίζω θα βγει 5 κιλά χαχαχαχα Ξέρεις ε, είσαι η επόμενη!!! Χαχαχα 

@Farmakotriftena όσο για σένα κορίτσι μου, να σας ζήσει η μπέμπα! Να είναι πάντα γερή, καλότυχη και ευτυχισμένη! Ολόκληρη κοριτσαρα έβγαλες!!! Μπράβο, χαίρομαι τόσο πολύ για σένα, δεν έχεις περάσει και λίγα! Περιμένουμε λεπτομέρειες όταν είσαι καλύτερα! Καλή ανάρρωση και πολλά φιλιά!!! 

  • Μου αρέσει 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

 

Λίγο με φοβίζει το παραπάνω κιλά από όσο υπολογίζονται να ξες.χαχχα

Χαχαχα, αμ εμενα... 3400 κ κατι μου τον εβγαλε σημερα... Χριστουλη μου... Χαχαχα... Καλα να ειναι μονο κ να μην εχει επηρεαστεί απο το ζαχαρο κ ας βγει λιγο μπαμπατσικο... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, αμ εμενα... 3400 κ κατι μου τον εβγαλε σημερα... Χριστουλη μου... Χαχαχα... Καλα να ειναι μονο κ να μην εχει επηρεαστεί απο το ζαχαρο κ ας βγει λιγο μπαμπατσικο... Χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα 

Εμένα 37+3 ήταν 3400, τι παιδιά θα κάνουμε θεέ μου!!! Χαχαχαχαχα 

  • Χαχα 1

EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Εμένα 37+3 ήταν 3400, τι παιδιά θα κάνουμε θεέ μου!!! Χαχαχαχαχα 

Μα κ εγω 37 +2 ειμαι... Μην κοιτας το τικερακι... Θρεμενα τα γλυκουλια μου απ την κοιλια.... Χαχαχα, οπως το λεει η @tsilona, ετοιμα για βρεφικο σταθμο :lol:...... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε άντε να γεννησετε όλες λέω εγώ σιγά σιγά γιατί σας διαβάζουμε εμείς οι λίγο πιο μαζοχες και θα πάμε για τρίτο; Όχι τίποτα άλλο καισαρική έκανα μανουλες μου να κλείσει πρώτα η τομή ημαρτον... Χαχαχαχαχα

Πλέον χωριστηκαμε σε δύο κατηγορίες... Τις εγκυουλες και τις μανουλες... Εμείς οι δεύτερες κάνουμε και αποχή η αλήθεια είναι.... Κανονίστε λοιπόν όταν γεννησουμε όλες οι πιο παλιές να επανέλθουμε σιγά σιγά μην μείνει νεκρα η ομαδαααα... Αααα σας θέλω δυναμικές...

@marioula1234 μου καλά όλα... Με το θηλασμό δε τα πάμε τέλεια η αλήθεια είναι... Έχω εσωτερικές θηλες....μόνο με ψευδοθηλη μπορεί να πιάσει το κοριτσάκι μου... Με αποτέλεσμα τη πρώτη μέρα να μη πιάνει καθόλου και κάναμε μεικτή... Ευελπιστώ να καταφέρω τον αποκλειστικό και ας αντλώ να της το δίνω... Αναγκαστικά έβαλα 3-4 φορες και θηλαστρο γιατί με το να μη πιάνει (μάλλον σύγχιση θηλων κι εμείς οπότε ορισμένες φορές ενώ το θέλει κλαίει και δε το πιάνει) πρηστηκαν τόσο πολύ που πονουσα απίστευτα...

Το κακό ειναι ότι καλά καλα δεν το έπιασε θέλει να κοιμάται στο στήθος!!!!! Στον ύπνο της το ψάχνει και αν δε το βρει κλαίει και ξυπνάει... Το τρώει και κοιμάται σε δευτερόλεπτα.... Πάει δυστυχώς να με κάνει πιπίλα σαν τη πρώτη μου όταν χορτάσει πράγμα αδύνατον για δεύτερο παιδί... Στη πρώτη καθόμουν εκεί με τις ώρες και μόλις χορταινε έκανα την πιπίλα αλλά τώρα με ένα δίχρονο είναι απλά αδύνατον... :( Και εκεί δε ξέρω τι να κάνω η αλήθεια ειναι.... Πώς να τη θηλάζω αλλά να μη συνηθίσει να το θέλει και έπειτα αφού χορτάσει αλλά να κοιμάται χωρίς αυτό... Ή έστω να μη ξυπνάει και να κλαίει γοερα άμα τη βγάλω.... Το έζησα με τη πρώτη... Μόνο τουαλέτα πήγαινα όλη την άλλη μέρα ήταν στο στήθος.... Τώρα πως με ένα δίχρονο;

Εύχομαι επισης να μη μου μειώσει τη παραγωγή η χρήση του θηλαστρου γιατί νοσοκομειακό δε βρηκα... Βλέποντας και κάνοντας.... 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena να σας ζησει η μπεμπουλα!!Μια χαρουλα και το βαρος της, οποτε παει κι αυτο το αγχος!!Καλη αναρρωση ευχομαι και με το καλο να γυρισετε στο σπιτακι σας!!

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...