Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

      • Χαχα 2

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Βρε άντε να γεννησετε όλες λέω εγώ σιγά σιγά γιατί σας διαβάζουμε εμείς οι λίγο πιο μαζοχες και θα πάμε για τρίτο; Όχι τίποτα άλλο καισαρική έκανα μανουλες μου να κλείσει πρώτα η τομή ημαρτον... Χαχαχαχαχα

Πλέον χωριστηκαμε σε δύο κατηγορίες... Τις εγκυουλες και τις μανουλες... Εμείς οι δεύτερες κάνουμε και αποχή η αλήθεια είναι.... Κανονίστε λοιπόν όταν γεννησουμε όλες οι πιο παλιές να επανέλθουμε σιγά σιγά μην μείνει νεκρα η ομαδαααα... Αααα σας θέλω δυναμικές...

@marioula1234 μου καλά όλα... Με το θηλασμό δε τα πάμε τέλεια η αλήθεια είναι... Έχω εσωτερικές θηλες....μόνο με ψευδοθηλη μπορεί να πιάσει το κοριτσάκι μου... Με αποτέλεσμα τη πρώτη μέρα να μη πιάνει καθόλου και κάναμε μεικτή... Ευελπιστώ να καταφέρω τον αποκλειστικό και ας αντλώ να της το δίνω... Αναγκαστικά έβαλα 3-4 φορες και θηλαστρο γιατί με το να μη πιάνει (μάλλον σύγχιση θηλων κι εμείς οπότε ορισμένες φορές ενώ το θέλει κλαίει και δε το πιάνει) πρηστηκαν τόσο πολύ που πονουσα απίστευτα...

Το κακό ειναι ότι καλά καλα δεν το έπιασε θέλει να κοιμάται στο στήθος!!!!! Στον ύπνο της το ψάχνει και αν δε το βρει κλαίει και ξυπνάει... Το τρώει και κοιμάται σε δευτερόλεπτα.... Πάει δυστυχώς να με κάνει πιπίλα σαν τη πρώτη μου όταν χορτάσει πράγμα αδύνατον για δεύτερο παιδί... Στη πρώτη καθόμουν εκεί με τις ώρες και μόλις χορταινε έκανα την πιπίλα αλλά τώρα με ένα δίχρονο είναι απλά αδύνατον... :( Και εκεί δε ξέρω τι να κάνω η αλήθεια ειναι.... Πώς να τη θηλάζω αλλά να μη συνηθίσει να το θέλει και έπειτα αφού χορτάσει αλλά να κοιμάται χωρίς αυτό... Ή έστω να μη ξυπνάει και να κλαίει γοερα άμα τη βγάλω.... Το έζησα με τη πρώτη... Μόνο τουαλέτα πήγαινα όλη την άλλη μέρα ήταν στο στήθος.... Τώρα πως με ένα δίχρονο;

Εύχομαι επισης να μη μου μειώσει τη παραγωγή η χρήση του θηλαστρου γιατί νοσοκομειακό δε βρηκα... Βλέποντας και κάνοντας.... 

Μου ελεγε η μαια μου πως υπαρχουν καποια βεντουζακια τα οποια βγαζουν τις θηλες προς τα εξω... Μηπως να επαιρνες κατι τετοιο,; Θα βοηθουσε; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, winspert είπε:

Μου ελεγε η μαια μου πως υπαρχουν καποια βεντουζακια τα οποια βγαζουν τις θηλες προς τα εξω... Μηπως να επαιρνες κατι τετοιο,; Θα βοηθουσε; 

Αλήθεια; δε το έχω ξανά ακούσει! Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Θα το ψάξω... Πάντως η μία μου θηλή ειδικά και να βγει έξω με το που την ακουμπήσει το μωρό ξανά κρύβεται... Δεν μένει πάνω με τίποτα.... Μα με τίποτα... Οπότε δε ξέρω αν βοηθήσει το να τη βγάλω έξω... Θέλω τρόπο να τη κρατάω έξω... Πφφφφ να θες να θηλάσεις και να μην έχεις τη ρώγα ρε παιδιά.... Πόσο άδικο;

Έχεις κι εσύ εσωτερικές θηλες και σε ενημέρωσε ή απλά ενημερωτικά; Γιατί αν έχεις οπλισου με υπομονή και επιμονή!!!

Τέλος παντων επειδή έχω και ορμόνες τώρα και μπορεί να μου πεταχτεί καμία άσχετη απ' την ομάδα μας και να μου κουνάει το δάχτυλο για τις ψευδοθηλες ή την μικτή διατροφή οπως τα μαμαδογκρουπ άστο χαχαχαχαχα

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αλήθεια; δε το έχω ξανά ακούσει! Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Θα το ψάξω... Πάντως η μία μου θηλή ειδικά και να βγει έξω με το που την ακουμπήσει το μωρό ξανά κρύβεται... Δεν μένει πάνω με τίποτα.... Μα με τίποτα... Οπότε δε ξέρω αν βοηθήσει το να τη βγάλω έξω... Θέλω τρόπο να τη κρατάω έξω... Πφφφφ να θες να θηλάσεις και να μην έχεις τη ρώγα ρε παιδιά.... Πόσο άδικο;

Έχεις κι εσύ εσωτερικές θηλες και σε ενημέρωσε ή απλά ενημερωτικά; Γιατί αν έχεις οπλισου με υπομονή και επιμονή!!!

Τέλος παντων επειδή έχω και ορμόνες τώρα και μπορεί να μου πεταχτεί καμία άσχετη απ' την ομάδα μας και να μου κουνάει το δάχτυλο για τις ψευδοθηλες ή την μικτή διατροφή οπως τα μαμαδογκρουπ άστο χαχαχαχαχα

Μην γραφεις τπτ... Δεν εχω εισεχουσες θηλες αλλα επειδη αν πρηστει το στηθος μου, μου ειπε οτι μπορεί να ερθουν λιγο πιο επιπεδα γι αυτο μου το ανεφερε. Λεγονται διαμορφωτες θηλων... Ψαξ το... Κ κανε οτι κ οσο μπορεις... Δεν θα δωσεις λογαριασμό σε κανεναν... Τα φιλια μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αλήθεια; δε το έχω ξανά ακούσει! Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Θα το ψάξω... Πάντως η μία μου θηλή ειδικά και να βγει έξω με το που την ακουμπήσει το μωρό ξανά κρύβεται... Δεν μένει πάνω με τίποτα.... Μα με τίποτα... Οπότε δε ξέρω αν βοηθήσει το να τη βγάλω έξω... Θέλω τρόπο να τη κρατάω έξω... Πφφφφ να θες να θηλάσεις και να μην έχεις τη ρώγα ρε παιδιά.... Πόσο άδικο;

Έχεις κι εσύ εσωτερικές θηλες και σε ενημέρωσε ή απλά ενημερωτικά; Γιατί αν έχεις οπλισου με υπομονή και επιμονή!!!

Τέλος παντων επειδή έχω και ορμόνες τώρα και μπορεί να μου πεταχτεί καμία άσχετη απ' την ομάδα μας και να μου κουνάει το δάχτυλο για τις ψευδοθηλες ή την μικτή διατροφή οπως τα μαμαδογκρουπ άστο χαχαχαχαχα

Έχει δίκιο η winspert. Εμένα αυτό για το βεντουζάκι μου το είχε πει η μητέρα μου, γιατί η διπλανή της στο δωμάτιο όταν είχε γεννήσει το χρησιμοποιούσε επειδή είχε εσωτερικές θηλές. Για να υπήρχε τόσα χρόνια πριν θα υπάρχει και τώρα. Τώρα αν βοηθάει δεν ξέρω.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, Farmakotriftena said:

Κατρουλουδες μου γλυκειες γέννησα και όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Δόξα τω Θεώ!! 

Και η μπεμπαρα... 2700 !! (2680 για την ακρίβεια) είμαι ακόμα υπό την επήρεια των φαρμάκων. Θα σας ξαναστείλω αργότερα!

Πραγματικά ΤΕΛΕΙΑ!!! Το καλύτερο σενάριο από όλα όσα σας είχαν πει! Να τη χαίρεστε! Πωπω 5ο μέλος της οικογένειας! Εξαιρετικά!

@Mamacita Alina κι εγώ το έχω δει αυυό με τη σύριγγα που την κόβεις και τη βάζεις ανάποδα. Δοκίμασέ το! Εύχομαι να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά! Κυρίως επειδή το θέλεις! Και περαστικά στη "μεγάλη"...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Μην γραφεις τπτ... Δεν εχω εισεχουσες θηλες αλλα επειδη αν πρηστει το στηθος μου, μου ειπε οτι μπορεί να ερθουν λιγο πιο επιπεδα γι αυτο μου το ανεφερε. Λεγονται διαμορφωτες θηλων... Ψαξ το... Κ κανε οτι κ οσο μπορεις... Δεν θα δωσεις λογαριασμό σε κανεναν... Τα φιλια μου!!!! 

Αγαπώ σε χιχιχι.

Πώς αισθάνεσαι εσύ; Συμπτώματα; Κάτι;

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάλι καούρες.περπαταω κάθε μέρα μια ώρα,μετά κάνω σεξ,μετά κοιμαμαι όσο δεν καίγεται το στομάχι μου ,μετά κάνω σεξ τα ξημερώματα πάλι κ όλη μέρα είμαι στο πόδι κ κάτι κάνω .πφφφ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Έχω πάλι καούρες.περπαταω κάθε μέρα μια ώρα,μετά κάνω σεξ,μετά κοιμαμαι όσο δεν καίγεται το στομάχι μου ,μετά κάνω σεξ τα ξημερώματα πάλι κ όλη μέρα είμαι στο πόδι κ κάτι κάνω .πφφφ

Απλά δε κάνεις αρκετό σεξ... κι άλλο κι αλλοοο.... έλα και είσαι 40 εβδ. Πόσο ακόμη; Χαχαχαχα 

  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Απλά δε κάνεις αρκετό σεξ... κι άλλο κι αλλοοο.... έλα και είσαι 40 εβδ. Πόσο ακόμη; Χαχαχαχα 

Μαρή θα γυρίσει ο έρμος πίσω κ δε θα χει κουράγιο ν ανέβει στη σκάλα να δουλέψει.αχαχα

  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Μαρή θα γυρίσει ο έρμος πίσω κ δε θα χει κουράγιο ν ανέβει στη σκάλα να δουλέψει.αχαχα

να μηηηην έχει. Σιγά τώρα εκεί μη τον λυπηθούμε. Μας έφαγες τα αυτιά για το κουλι του εεεε φάε τώρα το κουλι που λυσσαξες και ας ανεβαίνει μπουσουλωντας. Παιδί θα του κάνεις πρέπει να σε ευχαριστήσει αιντεεε χαχαχαχαχα

Βρε κοριτσάκια με την εμπειρία της inohep...

Πωωωως τις κάνουμε τις ατιμες; Δεεεεν μπαίνει η βελονιτσα στη κοιλιά, δυσκολεύομαι πάρα πολύ!!

  • Χαχα 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

να μηηηην έχει. Σιγά τώρα εκεί μη τον λυπηθούμε. Μας έφαγες τα αυτιά για το κουλι του εεεε φάε τώρα το κουλι που λυσσαξες και ας ανεβαίνει μπουσουλωντας. Παιδί θα του κάνεις πρέπει να σε ευχαριστήσει αιντεεε χαχαχαχαχα

Βρε κοριτσάκια με την εμπειρία της inohep...

Πωωωως τις κάνουμε τις ατιμες; Δεεεεν μπαίνει η βελονιτσα στη κοιλιά, δυσκολεύομαι πάρα πολύ!!

Εγώ που βαράω ενέσεις σ τους άλλους,στον εαυτό μου δεν μπορούσα.θυμαμαι ότι η κοιλιά ήταν μουδιασμενη χαμηλά,κ μου τις βαραγαν εκει

 

  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena να σου ζησει η μικρουλα σου! Να εχει υγεία, χαρα, τυχη, ευτυχία και ολα τα καλα του κοσμου! Ειδες? Μια χαρα κοριτσαρα εκανες... Ευχομαι καλα θρεμματα και καλη αναρρωση. Περιμενω να μου πεις οταν γυρισετε σπιτι πως θα ειναι η συνυπαρξη και πώς θα το πάρει ο γιος σου... 

@winspert και @tsilona... λιγο ακομα να καθυστερησετε να γεννησετε, οχι βρεφικο...στο νηπιαγωγειο θα τα στειλετε απευθειας! 

@Mamacita Alina θα το βρεις εισαι θηριο...εγω παντως εβαζα θηλαστρο (και οχι νοσοκομειακο) απο τη μερα που γυρισα στο σπιτι γιατι κι εμενα πετρωνε και οχι απλα δεν μου μειωθηκε, αλλα ενιωθα οτι μου αυξανε και την παραγωγη....ειχα γεμισει την καταψυξη σακουλακια με γαλα μου! Συμφωνω οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, δεν στο λεω σαν συμβουλη, αλλα οτι δεν ειναι απαραιτητο να μειωθεί κιολας.

Αχ κοριτσια...βλεπω το ονομα μου να ανεβαινει στη λιστα!!! Παναγια μου! Ερχεται η ωρα!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κατρουλουδες μου γλυκειες γέννησα και όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Δόξα τω Θεώ!! 

Και η μπεμπαρα... 2700 !! (2680 για την ακρίβεια) είμαι ακόμα υπό την επήρεια των φαρμάκων. Θα σας ξαναστείλω αργότερα!

Να σας ζήσει!!! Γερή και καλότυχη! Γρήγορη ανάρρωση και με το καλό να πάτε σπίτι να γνωρίσει τα αδερφάκια της!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina αυτόν τον φανατισμό με τον αποκλειστικό μητρικό θηλασμό όχι μόνο δεν τον καταλαβαίνω αλλά στο 1ο μου παιδί μου είχε γίνει εμμονή έχασα τον εαυτό μου έκλαιγα μην και πιει "δηλητήριο" τρομάρα μου τόσα ήξερα τότε τόσα έκανα λοιπόν τα μωρά έχουν ανάγκη από skin to skin το αν θα φάνε γάλα από το βυζι ή από το μπουκαλι είναι θέμα σίτισης έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου μετά το μαρτύριο που πέρασα εγώ να μην γεμίσω στιγμή ενοχές καμία μητέρα που δεν θέλει ή δεν μπορεί να θηλάσει είμαστε όλες υπέροχες και τελικά αυτό που μετράει είναι να τα αγαπάμε και όχι να θηλάζουμε αν δεν γίνεται ή αν αυτό μας κάνει μιζέρες άσε το άγχος εχεσε δεν εχεσε το μωρό πήρε δεν πήρε τόσα γραμμάρια την εβδομάδα ε όχι κάπου στοπ 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...