Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλημέρα!

@Mamacita Alina εγώ κάνω ινοχεπ από την αρχή και θα συνεχίσω και μετά... Δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο. Άλλες φορές μπαίνει εύκολα κι άλλες όχι. Άλλες φορές πονάει πολύ κι άλλες δεν την καταλαβαίνω καν. Η αλήθεια είναι ότι δεν τρυπάει εύκολα το δέρμα. Αυτό που κάνω εγώ είναι να απολυμαίνω μεγάλη περιοχή της κοιλιάς. Δοκιμάζω να τρυπήσω σε ένα σημείο. Αν είναι να με πονέσει με πονάει με το που ακουμπάω τη βελόνα και πιέζω ελάχιστα. Χωρίς να μπει. Σε αυτήν την περίπτωση δοκιμάζω αλλού. Πάντα βρίσκω σημείο που δεν με πονάει η βελόνα κι εκεί μετά θέλει επιμονή για να μπει. Να ξέρεις ότι μπαίνει τελικά! Ακόμα και τις φορές που νιώθεις το δέρμα σου ίδιο με του θαλάσσιου ελέφαντα!!! 

  • Χαχα 2

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1792

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κοριτσαρες - κατρουλουδες μου καλημέρα!! Σας ευχαριστώ παααρα πολυ όλες για τις ευχές σας!! Με το καλό οι υπόλοιπες!

Τα νέα μου, η μπεμπουλα είναι μια χαρά, μου τη φέρνουν και θηλζουμε μια χαρά! Ήρεμη φαίνεται προς το παρον τουλάχιστον.

Εγώ από πόνους σήμερα πολύ καλύτερα! Μόλις περπάτησα κιόλας! 

Αλλά έχω λίγα νευρακια γιατί η φλέβα που μου έχουν τον φλεβοκαθετηρα με ποναει παρα πολύ έχει γίνει διπλάσιο το χέρι μου τους το λέω και ακόμα να μου αλλάξουν φλέβα. Και επίσης ΠΕΙΝΑΩ!! Με έχουν με ένα τσάι χθες και ένα σήμερα. Το μεσημέρι αν δεν μου φέρουν κάτι θα κλείσω 48ωρες θεονηστικη. Έλεος! Και περιμένουν να ενεργηθω όπως ρωτάνε; κι ενώ έχει προωθεί κλυσμα;;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κατρουλουδες μου γλυκειες γέννησα και όλα πήγαν ΤΕΛΕΙΑ!!! Δόξα τω Θεώ!! 

Και η μπεμπαρα... 2700 !! (2680 για την ακρίβεια) είμαι ακόμα υπό την επήρεια των φαρμάκων. Θα σας ξαναστείλω αργότερα!

Καλημερα! Να σου ζησει η μπεμπαρα! Γρηγορα σπιτακι σας τριτεκνη μανουλα!!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Αγαπώ σε χιχιχι.

Πώς αισθάνεσαι εσύ; Συμπτώματα; Κάτι;

Καλημερα κοριτσακι μου... Απο συμπτωματα οχι κατι έντονο. Εχω πολλες συσπασεις την ημερα, αλλες με πονο αλλες χωρις. Νοιωθω συχνα πολλη πιεση χαμηλα. Αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν βλεπει κατι εκτός κ αν σπασουν τα νερα... Γενικα υποφερω στον υπνο κ σχεδον μονιμα ειναι μουδιασμενα τα δαχτυλα των χεριων μου... Αυτα τα λιγα... Εσυ πως εισαι σημερα;;; 

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

@Mamacita Alina εγώ κάνω ινοχεπ από την αρχή και θα συνεχίσω και μετά... Δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο. Άλλες φορές μπαίνει εύκολα κι άλλες όχι. Άλλες φορές πονάει πολύ κι άλλες δεν την καταλαβαίνω καν. Η αλήθεια είναι ότι δεν τρυπάει εύκολα το δέρμα. Αυτό που κάνω εγώ είναι να απολυμαίνω μεγάλη περιοχή της κοιλιάς. Δοκιμάζω να τρυπήσω σε ένα σημείο. Αν είναι να με πονέσει με πονάει με το που ακουμπάω τη βελόνα και πιέζω ελάχιστα. Χωρίς να μπει. Σε αυτήν την περίπτωση δοκιμάζω αλλού. Πάντα βρίσκω σημείο που δεν με πονάει η βελόνα κι εκεί μετά θέλει επιμονή για να μπει. Να ξέρεις ότι μπαίνει τελικά! Ακόμα και τις φορές που νιώθεις το δέρμα σου ίδιο με του θαλάσσιου ελέφαντα!!! 

Ακριβως αυτο εκανα κ εγω οσο εκανα ινοχεπ... Δοκιμαζα κ αν έβλεπα πως θα πονεσει αλλα θεση. Βεβαια εβγαζε κ μια σταγονιτσα αιματακι κ εκει που τρυπαγα αρχικα... Απλα εγω δεν τσιμπαγα το δερμα για να την κανω γιατι τρυπαγε πιο δυσκολα. Το τεντωνα... Τωρα αν θα συνεχιζα ειναι τεντωμενο απο μονο του... 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες - κατρουλουδες μου καλημέρα!! Σας ευχαριστώ παααρα πολυ όλες για τις ευχές σας!! Με το καλό οι υπόλοιπες!

Τα νέα μου, η μπεμπουλα είναι μια χαρά, μου τη φέρνουν και θηλζουμε μια χαρά! Ήρεμη φαίνεται προς το παρον τουλάχιστον.

Εγώ από πόνους σήμερα πολύ καλύτερα! Μόλις περπάτησα κιόλας! 

Αλλά έχω λίγα νευρακια γιατί η φλέβα που μου έχουν τον φλεβοκαθετηρα με ποναει παρα πολύ έχει γίνει διπλάσιο το χέρι μου τους το λέω και ακόμα να μου αλλάξουν φλέβα. Και επίσης ΠΕΙΝΑΩ!! Με έχουν με ένα τσάι χθες και ένα σήμερα. Το μεσημέρι αν δεν μου φέρουν κάτι θα κλείσω 48ωρες θεονηστικη. Έλεος! Και περιμένουν να ενεργηθω όπως ρωτάνε; κι ενώ έχει προωθεί κλυσμα;;

Καλημερα αγαπη μου... Χαιρομαι που εισαι καλύτερα σημερα... Ε κ αυτοι που ειναι  να σου αλλαξουν φλεβα πια;;; Κ πως να ενεργηθεις με τσαι; Ρε φερτε φαι να φαω πες.... Φιλακια στη μπεμπουλα σου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

@Farmakotriftena να σου ζησει η μικρουλα σου! Να εχει υγεία, χαρα, τυχη, ευτυχία και ολα τα καλα του κοσμου! Ειδες? Μια χαρα κοριτσαρα εκανες... Ευχομαι καλα θρεμματα και καλη αναρρωση. Περιμενω να μου πεις οταν γυρισετε σπιτι πως θα ειναι η συνυπαρξη και πώς θα το πάρει ο γιος σου... 

@winspert και @tsilona... λιγο ακομα να καθυστερησετε να γεννησετε, οχι βρεφικο...στο νηπιαγωγειο θα τα στειλετε απευθειας! 

@Mamacita Alina θα το βρεις εισαι θηριο...εγω παντως εβαζα θηλαστρο (και οχι νοσοκομειακο) απο τη μερα που γυρισα στο σπιτι γιατι κι εμενα πετρωνε και οχι απλα δεν μου μειωθηκε, αλλα ενιωθα οτι μου αυξανε και την παραγωγη....ειχα γεμισει την καταψυξη σακουλακια με γαλα μου! Συμφωνω οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη, δεν στο λεω σαν συμβουλη, αλλα οτι δεν ειναι απαραιτητο να μειωθεί κιολας.

Αχ κοριτσια...βλεπω το ονομα μου να ανεβαινει στη λιστα!!! Παναγια μου! Ερχεται η ωρα!!!

Ηηη αληθειααα; Ποιο είχες; Εγώ πάντως μετά το θηλαστρο δεν έχω νιώσει να ξανά στάζει το στήθος και χθες μου έβγαλε το πολύ 10μλ απ' το κάθε ένα :/ 

Just now, boukitsa123 είπε:

@Mamacita Alina αυτόν τον φανατισμό με τον αποκλειστικό μητρικό θηλασμό όχι μόνο δεν τον καταλαβαίνω αλλά στο 1ο μου παιδί μου είχε γίνει εμμονή έχασα τον εαυτό μου έκλαιγα μην και πιει "δηλητήριο" τρομάρα μου τόσα ήξερα τότε τόσα έκανα λοιπόν τα μωρά έχουν ανάγκη από skin to skin το αν θα φάνε γάλα από το βυζι ή από το μπουκαλι είναι θέμα σίτισης έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου μετά το μαρτύριο που πέρασα εγώ να μην γεμίσω στιγμή ενοχές καμία μητέρα που δεν θέλει ή δεν μπορεί να θηλάσει είμαστε όλες υπέροχες και τελικά αυτό που μετράει είναι να τα αγαπάμε και όχι να θηλάζουμε αν δεν γίνεται ή αν αυτό μας κάνει μιζέρες άσε το άγχος εχεσε δεν εχεσε το μωρό πήρε δεν πήρε τόσα γραμμάρια την εβδομάδα ε όχι κάπου στοπ 

Υπέροχο κείμενο και μπράβο σου. Έχασα κι εγώ τον εαυτό μου στην πρώτη μου επηρεασμένη από μαμαδογκρουπ και σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

@Mamacita Alina εγώ κάνω ινοχεπ από την αρχή και θα συνεχίσω και μετά... Δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο. Άλλες φορές μπαίνει εύκολα κι άλλες όχι. Άλλες φορές πονάει πολύ κι άλλες δεν την καταλαβαίνω καν. Η αλήθεια είναι ότι δεν τρυπάει εύκολα το δέρμα. Αυτό που κάνω εγώ είναι να απολυμαίνω μεγάλη περιοχή της κοιλιάς. Δοκιμάζω να τρυπήσω σε ένα σημείο. Αν είναι να με πονέσει με πονάει με το που ακουμπάω τη βελόνα και πιέζω ελάχιστα. Χωρίς να μπει. Σε αυτήν την περίπτωση δοκιμάζω αλλού. Πάντα βρίσκω σημείο που δεν με πονάει η βελόνα κι εκεί μετά θέλει επιμονή για να μπει. Να ξέρεις ότι μπαίνει τελικά! Ακόμα και τις φορές που νιώθεις το δέρμα σου ίδιο με του θαλάσσιου ελέφαντα!!! 

Ρε συ νόμιζα ότι το κάνω λάθος ειλικρινά....

Όπως και να το κάνω δεν μπαίνει προς το παρόν... Τη στριφογυρίζω λίγο για να μπει αλλιώς αλλάζω σημείο...

Ο άντρας μου θέλει να μου κάνει αλλά φοβαμαιιιι.... Χαχαχαχα

Just now, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου... Απο συμπτωματα οχι κατι έντονο. Εχω πολλες συσπασεις την ημερα, αλλες με πονο αλλες χωρις. Νοιωθω συχνα πολλη πιεση χαμηλα. Αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι δεν βλεπει κατι εκτός κ αν σπασουν τα νερα... Γενικα υποφερω στον υπνο κ σχεδον μονιμα ειναι μουδιασμενα τα δαχτυλα των χεριων μου... Αυτα τα λιγα... Εσυ πως εισαι σημερα;;; 

Ακριβως αυτο εκανα κ εγω οσο εκανα ινοχεπ... Δοκιμαζα κ αν έβλεπα πως θα πονεσει αλλα θεση. Βεβαια εβγαζε κ μια σταγονιτσα αιματακι κ εκει που τρυπαγα αρχικα... Απλα εγω δεν τσιμπαγα το δερμα για να την κανω γιατι τρυπαγε πιο δυσκολα. Το τεντωνα... Τωρα αν θα συνεχιζα ειναι τεντωμενο απο μονο του... 

Καλημερα αγαπη μου... Χαιρομαι που εισαι καλύτερα σημερα... Ε κ αυτοι που ειναι  να σου αλλαξουν φλεβα πια;;; Κ πως να ενεργηθεις με τσαι; Ρε φερτε φαι να φαω πες.... Φιλακια στη μπεμπουλα σου!!!! 

Χμμμμ δε τα λες και λίγα χιχιχι

Βρε λες να σπάσουν τα νερά; Σε μυρίζομαι νωρίς δε ξέρω η συνάδελφος ζαιρα τι λέει χαχα.

Εγώ είμαι επιτέλους να ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ καλύτερα. Σιγά σιγά σταματάω να πηγαίνω σαν πάπια χαχαχα. Αυτή τη στιγμή την έχω στο ζιζι αλλά κοιμάται ως συνήθως. 

Θα με μετονομασω μαμασιτα πιπιλινα 

Just now, Farmakotriftena είπε:

Κοριτσαρες - κατρουλουδες μου καλημέρα!! Σας ευχαριστώ παααρα πολυ όλες για τις ευχές σας!! Με το καλό οι υπόλοιπες!

Τα νέα μου, η μπεμπουλα είναι μια χαρά, μου τη φέρνουν και θηλζουμε μια χαρά! Ήρεμη φαίνεται προς το παρον τουλάχιστον.

Εγώ από πόνους σήμερα πολύ καλύτερα! Μόλις περπάτησα κιόλας! 

Αλλά έχω λίγα νευρακια γιατί η φλέβα που μου έχουν τον φλεβοκαθετηρα με ποναει παρα πολύ έχει γίνει διπλάσιο το χέρι μου τους το λέω και ακόμα να μου αλλάξουν φλέβα. Και επίσης ΠΕΙΝΑΩ!! Με έχουν με ένα τσάι χθες και ένα σήμερα. Το μεσημέρι αν δεν μου φέρουν κάτι θα κλείσω 48ωρες θεονηστικη. Έλεος! Και περιμένουν να ενεργηθω όπως ρωτάνε; κι ενώ έχει προωθεί κλυσμα;;

Είσαι θηρίο αγάπη μου.... Μπράβο σου... Τελικά οι φόβοι έμειναν φόβοι και για την μπέμπα και για τη γέννα. Τέλος καλό όλα καλά!!!!

Τα τελευταία που γράφεις πόσο μα πόσο συμφωνώ.... Εμάς βέβαια μόνο το πρώτο 24ωρο μας είχαν τσάι... Την επαύριο ( σαν σήμερα δηλαδή) είδε σούπα το μενού... Για να μη πω ότι την Τρίτη μέρα έφαγα ένα σακούλι κρουασανακια χαχαχαχαχα.

Μετά από αυτά να δεις ενεργητικό εντερο.. :-D

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tsilona είπε:

 

Αλινα μετριεσαι ακόμα για το ζάχαρο;

Όχι μανα μου...

Η ενδοκρινολόγος μου είπε δε χρειάζεται. Άσε που δε ξέρω τα νέα όρια και θα δω κανένα 160αρι που λέει ο λόγος στη μία ώρα και θα κλαίω από συνήθειο χαχαχαχαχα.

Πέραν της πλάκας νομίζω ότι το νηστείας πρέπει να είναι έως 100 ααααιντε να πάει λιιιιγο πιο πάνω 102 ας πούμε και 2 ώρες μετά το φαγητό (όχι μια όπως την κύηση) να είναι κάτω από 140.... Αυτό διάβαζα προχθές τώρα θα σε γελάσω... Μετρήθηκα από περιέργεια μετά από ένα κρουασάν , γεμιστά και δρακουλινια (ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΕΡΗΜΈΝΗ ΟΚ; χαχαχαχαχα) και είχα 124.... 

Θα κάνω καμπύλη στο τρίμηνο να δούμε!!

  • Χαχα 5

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mamacita Alina το θηλαστρο της medela εχω το mini electric...εβαζα τουλαψιστον 2 φορες τη μερα και δεν τολμούσα να βγω απο το σπιτι χωριε επιθεματα στηθους μεχρι να φαει στερεα τροφη, που εκει πια και οι λιγοτεροι θηλασμοι και ο περιορισμος του θηλαστρου (αλλα βασικα  το πρωτο) μου μειωσαν-σταθεροποιησαν την παραγωγη. Θηλασα έντεκα μηνες και το γαλα κοπηκε επειδη χρειαστηκε να φυγω για μια εβδομαδα και να αφησω το μωρο στη μαμα μου. Δεν στο λεω ομως σαν συνταγη....εχω ακουσει κι εγω οτι το θηλαστρο μπορει να μειωσει την παραγωγη. Για να δουμε τωρα με την μπουμπού...

@winspert πονταρω οτι θα εισαι η επομενη

Καλε να σας ρωτησω. Εσας απο τη στιγμη που μπηκατε στον 9ο καθε ποτε σας βλεπει ο γιατρος σας? Εμενα καθε 15 μερες και δεν περνανε με τιποτα...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Clue είπε:

Καλημέρα!

@Mamacita Alina εγώ κάνω ινοχεπ από την αρχή και θα συνεχίσω και μετά... Δεν είναι κάθε μέρα το ίδιο. Άλλες φορές μπαίνει εύκολα κι άλλες όχι. Άλλες φορές πονάει πολύ κι άλλες δεν την καταλαβαίνω καν. Η αλήθεια είναι ότι δεν τρυπάει εύκολα το δέρμα. Αυτό που κάνω εγώ είναι να απολυμαίνω μεγάλη περιοχή της κοιλιάς. Δοκιμάζω να τρυπήσω σε ένα σημείο. Αν είναι να με πονέσει με πονάει με το που ακουμπάω τη βελόνα και πιέζω ελάχιστα. Χωρίς να μπει. Σε αυτήν την περίπτωση δοκιμάζω αλλού. Πάντα βρίσκω σημείο που δεν με πονάει η βελόνα κι εκεί μετά θέλει επιμονή για να μπει. Να ξέρεις ότι μπαίνει τελικά! Ακόμα και τις φορές που νιώθεις το δέρμα σου ίδιο με του θαλάσσιου ελέφαντα!!! 

Ακριβως οπως το περιγραφεις τις κανω κι εγω και αυτο εχω παρατηρησει, οτι καποιες μερες μπαινει πανευκολα και αλλες πρεπει να κανω 100 δοκιμες πρωτα μεχρι να βρω σημειο. 

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

@winspert πονταρω οτι θα εισαι η επομενη

Καλε να σας ρωτησω. Εσας απο τη στιγμη που μπηκατε στον 9ο καθε ποτε σας βλεπει ο γιατρος σας? Εμενα καθε 15 μερες και δεν περνανε με τιποτα...

Ωχ παναγια μου, λες;;; Απο τη μια εχω λιγο κουραστει απο την κοιλαρα μου, απο την αλλη αγχωνομαι... Για να δουμε!!! 

Εμενα τωρα με βλέπει καθε εβδομαδα... Κ μου ειπε οτι την Τρίτη που θα ξαναπαω αν εχει εμπεδωθει ή εχει κοντυνει ο τραχηλος δεν θα με πειράξει, αλλιως θα βαλει χερι... Αχ αυτό το χέρι.. Εχω ακουσει τοσα που πιο πολυ  φοβαμαι αυτο παρα τη γεννα... Χαχαχα, που λεει ο λόγος!!!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα μπηκα κι εγω επιτελους στον 9ο!!Γιουπιιιιι!!Ειχα γιατρο το πρωι. 2600 εχει παει ο μπεμπης και ολα ειναι πολυ καλα ευτυχως. Την Τριτη θα παω για καρδιοτοκογραφημα και εκτος απροοπτου θα προγραμματισουμε την καισαρικη το διαστημα απο 11 εως 16.

  • Μου αρέσει 4

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ωχ παναγια μου, λες;;; Απο τη μια εχω λιγο κουραστει απο την κοιλαρα μου, απο την αλλη αγχωνομαι... Για να δουμε!!! 

Εμενα τωρα με βλέπει καθε εβδομαδα... Κ μου ειπε οτι την Τρίτη που θα ξαναπαω αν εχει εμπεδωθει ή εχει κοντυνει ο τραχηλος δεν θα με πειράξει, αλλιως θα βαλει χερι... Αχ αυτό το χέρι.. Εχω ακουσει τοσα που πιο πολυ  φοβαμαι αυτο παρα τη γεννα... Χαχαχα, που λεει ο λόγος!!!!! 

Καλα το αγχος δεν θα φυγει...κι εγω αγχωνομαι που ειναι η δευτερη γεννα. Παντως επειδη λες οτι ειναι μεγαλο μωρο, ε ποσο να περιμενει πια? 

Just now, katerinaki 86 είπε:

Σημερα μπηκα κι εγω επιτελους στον 9ο!!Γιουπιιιιι!!Ειχα γιατρο το πρωι. 2600 εχει παει ο μπεμπης και ολα ειναι πολυ καλα ευτυχως. Την Τριτη θα παω για καρδιοτοκογραφημα και εκτος απροοπτου θα προγραμματισουμε την καισαρικη το διαστημα απο 11 εως 16.

Μπραβο κατερινα...τελικη ευθεια κι εσυ! Σε λιγο θα κραταμε ολες τα ζουζουνια μας αγκαλιτσα!

  • Μου αρέσει 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Καλα το αγχος δεν θα φυγει...κι εγω αγχωνομαι που ειναι η δευτερη γεννα. Παντως επειδη λες οτι ειναι μεγαλο μωρο, ε ποσο να περιμενει πια? 

Χαχαχαχα, ε μα αυτο ακριβως... Που θα φτασει;;; :wub:


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

@Mamacita Alina το θηλαστρο της medela εχω το mini electric...εβαζα τουλαψιστον 2 φορες τη μερα και δεν τολμούσα να βγω απο το σπιτι χωριε επιθεματα στηθους μεχρι να φαει στερεα τροφη, που εκει πια και οι λιγοτεροι θηλασμοι και ο περιορισμος του θηλαστρου (αλλα βασικα  το πρωτο) μου μειωσαν-σταθεροποιησαν την παραγωγη. Θηλασα έντεκα μηνες και το γαλα κοπηκε επειδη χρειαστηκε να φυγω για μια εβδομαδα και να αφησω το μωρο στη μαμα μου. Δεν στο λεω ομως σαν συνταγη....εχω ακουσει κι εγω οτι το θηλαστρο μπορει να μειωσει την παραγωγη. Για να δουμε τωρα με την μπουμπού...

@winspert πονταρω οτι θα εισαι η επομενη

Καλε να σας ρωτησω. Εσας απο τη στιγμη που μπηκατε στον 9ο καθε ποτε σας βλεπει ο γιατρος σας? Εμενα καθε 15 μερες και δεν περνανε με τιποτα...

Κι εγώ το ίδιο έχω.... Δε ξέρω τι φταίει ίσως έκανα εγώ λάθος σε κάτι...  πάντως έχω ξανά δει να λένε κοπελες πως το θηλαστρο αύξησε το γάλα...τι να πω.

Βρήκα τελικά νοσοκομειακό για να δούμε τι θα δούμε.

Ο γιατρός στη πρώτη που πήγαινα φ.τ με έβλεπε κι εμένα κάθε 15 ενώ ήξερα ότι βλέπουν 1 φορά την εβδομάδα.... Τώρα με τη καισαρική με είδε μια φορά και μετά με έστειλε για τον προεγχειρητικο Χαχαχα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...