Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Δεν έχω διαβάσει ακόμα τίποτα για τα νέα σας. Θα το κάνω όμως.

Τα δικά μου νέα.... Το Σάββατο ή μπέμπα μου έπεσε σε λήθαργο. Δεν ξυπνούσε με τίποτα. Καταλήξαμε στο νοσοκομείο. Βγήκαμε χθες χωρίς καμία διάγνωση. Από τις εξετάσεις δεν προέκυψε κάτι. Εξετάσεις ούρων αίματος σακχάρου ήταν όλες καλές. Η μπέμπα μου όμως ξύπνησε στις 7 το πρωί έφαγε λίγο και μέχρι Το βράδυ πάλευα να την ξυπνήσω να φάει. Και έφαγε με τα χίλια ζόρια άλλες 2 φορές μόνο, εκείνη την ημέρα.

Στο νοσοκομείο ταλαιπωρήθηκαμε πολύ. Εγώ κοιμόμουν στην κούνια με το μωρο και έχω πιαστεί παντού, ήμουν σχεδόν 2 ημέρες κλεισμένη μέσα στο δωματιάκι με την μπέμπα. Στο νοσοκομείο ευτυχώς ήμασταν σε μονοκλινο, γιατί κορίτσια οι συνθήκες είναι άθλιες. Γεμάτο το νοσοκομείο από γυφτους και προσφυγοπουλα. Οι γύφτοι τα βράδια κανουν κατασκήνωση στην αυλή του νοσοκομείου να βάζουν γυφτοτραγουδα(τουλάχιστον την Κυριακή έτσι ηταν)

Στον όροφο όμως που ήμουν εγώ ευτυχως είναι πολύ καθαροί οι χώροι..

Από την άλλη βάρος δεν παίρνει και δεν λέει να δυναμώσει. Είμαστε ακόμα 2550 και έχουμε πάρει μόνο 170γραμμαρια στις 9 ημέρες!

Πλέον της δίνω και ξένο για να πάρει τα πανω της. Προσπαθώ και την βάζω στο στήθος συνέχεια αλλά δεν θηλάζει ικανοποιητικά. Κι εκεί που εγώ είχα πάρα πολύ γάλα πλέον νιώθω πως όλο και λιγοστεύει. Επίσης έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους τρόπους σίτισης. Άπαξ και την ταΐσω με ξένο με διαφορετικό τρόπο (πχ σύριγγα) το μωρό μετά δεν θέλει στήθος!!! Αυτό ειδικά μου έχει σπάσει το ηθικό. Είμαι μέσα στο άγχος όλη την ώρα . Σε λίγο θα έρθει μια άλλη σύμβουλος θηλασμού να δούμε τι θα μου πει..

Ξεκίνησα και θήλαστρο. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα πλέον . Έχω χάσει κιλά έχω μαύρους κύκλους από την αϋπνία. Το περισσότερο που έχω κοιμηθεί είναι 3 ώρες και αυτό όχι σερι εδώ και 15 ημέρες...

  • Λυπημένη/-ος 5

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κουλιασου μάνα μου να δεις πως θα έρθει Χαχαχα η ώρα η καλή κοριτσαρα μου με κανένα πόνο. Όλα θα πάνε τέλεια και θα έχεις τον πρίγκιπα αγκαλίτσα

Χαχαχα, η καλύτερη λυση θα ηταν αλλα ελα που δεν με αφηνει ο ψειρας ο γιατρος μου.... Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσάκι μου... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, η καλύτερη λυση θα ηταν αλλα ελα που δεν με αφηνει ο ψειρας ο γιατρος μου.... Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κοριτσάκι μου... 

Βρε μη του το πεις.... Αγνή πες του είμαι με άγγιξε μονο ο άνεμος....και εμφανιζεται ο συζυξ και συστήνεται ως κύριος "άνεμος" χαχαχαχα

  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Βρε μη του το πεις.... Αγνή πες του είμαι με άγγιξε μονο ο άνεμος....και εμφανιζεται ο συζυξ και συστήνεται ως κύριος "άνεμος" χαχαχαχα

Χαχαχα λες;;;; Με έκανες κ γελασα μεσα στην αγωνια μου.... Χαχαχα.... Αραγε θα κοιμηθω αποψε;;; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Δεν έχω διαβάσει ακόμα τίποτα για τα νέα σας. Θα το κάνω όμως.

Τα δικά μου νέα.... Το Σάββατο ή μπέμπα μου έπεσε σε λήθαργο. Δεν ξυπνούσε με τίποτα. Καταλήξαμε στο νοσοκομείο. Βγήκαμε χθες χωρίς καμία διάγνωση. Από τις εξετάσεις δεν προέκυψε κάτι. Εξετάσεις ούρων αίματος σακχάρου ήταν όλες καλές. Η μπέμπα μου όμως ξύπνησε στις 7 το πρωί έφαγε λίγο και μέχρι Το βράδυ πάλευα να την ξυπνήσω να φάει. Και έφαγε με τα χίλια ζόρια άλλες 2 φορές μόνο, εκείνη την ημέρα.

Στο νοσοκομείο ταλαιπωρήθηκαμε πολύ. Εγώ κοιμόμουν στην κούνια με το μωρο και έχω πιαστεί παντού, ήμουν σχεδόν 2 ημέρες κλεισμένη μέσα στο δωματιάκι με την μπέμπα. Στο νοσοκομείο ευτυχώς ήμασταν σε μονοκλινο, γιατί κορίτσια οι συνθήκες είναι άθλιες. Γεμάτο το νοσοκομείο από γυφτους και προσφυγοπουλα. Οι γύφτοι τα βράδια κανουν κατασκήνωση στην αυλή του νοσοκομείου να βάζουν γυφτοτραγουδα(τουλάχιστον την Κυριακή έτσι ηταν)

Στον όροφο όμως που ήμουν εγώ ευτυχως είναι πολύ καθαροί οι χώροι..

Από την άλλη βάρος δεν παίρνει και δεν λέει να δυναμώσει. Είμαστε ακόμα 2550 και έχουμε πάρει μόνο 170γραμμαρια στις 9 ημέρες!

Πλέον της δίνω και ξένο για να πάρει τα πανω της. Προσπαθώ και την βάζω στο στήθος συνέχεια αλλά δεν θηλάζει ικανοποιητικά. Κι εκεί που εγώ είχα πάρα πολύ γάλα πλέον νιώθω πως όλο και λιγοστεύει. Επίσης έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους τρόπους σίτισης. Άπαξ και την ταΐσω με ξένο με διαφορετικό τρόπο (πχ σύριγγα) το μωρό μετά δεν θέλει στήθος!!! Αυτό ειδικά μου έχει σπάσει το ηθικό. Είμαι μέσα στο άγχος όλη την ώρα . Σε λίγο θα έρθει μια άλλη σύμβουλος θηλασμού να δούμε τι θα μου πει..

Ξεκίνησα και θήλαστρο. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα πλέον . Έχω χάσει κιλά έχω μαύρους κύκλους από την αϋπνία. Το περισσότερο που έχω κοιμηθεί είναι 3 ώρες και αυτό όχι σερι εδώ και 15 ημέρες...

Κοριτσι μου δε ξέρω τι να πω.... Το παιδάκι σου πάντως ευτυχώς χαίρει άκρας υγείας αφού όλα βγήκαν καθαρά και αυτό είναι το πολιτιμο.... Με το θηλασμό μη σκας τόσο... Να φάει το παιδί και ας είναι σκόνη, ας μη θέλει το στήθος. Τουλάχιστον μέχρι να δείτε αν με το σκονογαλα παίρνει βάρος. Αν παίρνει μπορείς να κάνεις μικτη και ας μη θέλει μετά ζιζι θα το βγάζεις με θηλαστρο... Το βασικό ποιο είναι; Γερό παιδί γερή μαμά.... Οπότε πάρε τα πάνω σου και μη σπάει το ηθικό σου επειδή δε πιάνει ζιζι. Είσαι ΜΑΝΑΡΑ απ' τις λίγες με 3 παιδιά όλα τα λεφτά από αυτά που έχεις αναφέρει και αυτό το κατάφερες εσύ!!!! Με την αγαπη σου και την υπομονή σου.... Μη μου πτοείσαι για τον θηλασμό σε παρακαλώ ειλικρινά... Είναι ήδη η ψυχολογία βεβαρημένη να φταίει η κούραση που έγινε ρουτίνα.... Σε νιώθω απόλυτα κι ας έχω δύο παιδια.... Θέλω ως να βρίσκεις λόγους να ανεβάζεις τον εαυτό σου και τη ψυχολογία σου όχι να πέφτεις κι άλλο.... 

Σκέψου πόσο τέλεια θα είναι σε ένα εξάμηνο από τώρα που θα ξεπεταχτεί η μικρή και θα παίζουν όλα μαζί, το κάθε ένα με δικό του τρόπο αλλά μαζι... Πόσο γέλιο θα έχει, τόσα παιδικά γέλια σε ένα σαλόνι.... Σας περιμένουν ονειρεμένες εμπειρίες απλά πρέπει πρώτα να ανέβουμε το βουνό που λέγεται υπομονή για να δούμε την όμορφη θέα.... 

Ότι θες μα ότι θες ξέρεις.... Πμ

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα λες;;;; Με έκανες κ γελασα μεσα στην αγωνια μου.... Χαχαχα.... Αραγε θα κοιμηθω αποψε;;; 

Την αλήθεια θες; Όχι δε θα κοιμηθείς... Αλλά οι σκέψεις που θα κάνεις θα είναι τόσο μοναδικές όπως και τα συναισθήματα που θα έχεις τα οποία θα σου λείπουν σε λίγες μέρες που θα έχεις πλέον ρουτίνα με το μωρό (γιατί θα είναι σαν να ήταν πολύ μακρινή η εγκυμοσύνη)... Και θα λες αχ να μη ξανά ερχόταν η τάδε μέρα με την αγωνία, με τις πεταλούδες στο στομάχι με με με....

Είναι το συναίσθημα βρε παιδί μου σαν την επαύριο να έχεις πρώτο ραντεβού με τον έρωτα της ζωής σου.... Και οντως αν το σκεφτείς έτσι είναι...

 

  • Μου αρέσει 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κοριτσι μου δε ξέρω τι να πω.... Το παιδάκι σου πάντως ευτυχώς χαίρει άκρας υγείας αφού όλα βγήκαν καθαρά και αυτό είναι το πολιτιμο.... Με το θηλασμό μη σκας τόσο... Να φάει το παιδί και ας είναι σκόνη, ας μη θέλει το στήθος. Τουλάχιστον μέχρι να δείτε αν με το σκονογαλα παίρνει βάρος. Αν παίρνει μπορείς να κάνεις μικτη και ας μη θέλει μετά ζιζι θα το βγάζεις με θηλαστρο... Το βασικό ποιο είναι; Γερό παιδί γερή μαμά.... Οπότε πάρε τα πάνω σου και μη σπάει το ηθικό σου επειδή δε πιάνει ζιζι. Είσαι ΜΑΝΑΡΑ απ' τις λίγες με 3 παιδιά όλα τα λεφτά από αυτά που έχεις αναφέρει και αυτό το κατάφερες εσύ!!!! Με την αγαπη σου και την υπομονή σου.... Μη μου πτοείσαι για τον θηλασμό σε παρακαλώ ειλικρινά... Είναι ήδη η ψυχολογία βεβαρημένη να φταίει η κούραση που έγινε ρουτίνα.... Σε νιώθω απόλυτα κι ας έχω δύο παιδια.... Θέλω ως να βρίσκεις λόγους να ανεβάζεις τον εαυτό σου και τη ψυχολογία σου όχι να πέφτεις κι άλλο.... 

Σκέψου πόσο τέλεια θα είναι σε ένα εξάμηνο από τώρα που θα ξεπεταχτεί η μικρή και θα παίζουν όλα μαζί, το κάθε ένα με δικό του τρόπο αλλά μαζι... Πόσο γέλιο θα έχει, τόσα παιδικά γέλια σε ένα σαλόνι.... Σας περιμένουν ονειρεμένες εμπειρίες απλά πρέπει πρώτα να ανέβουμε το βουνό που λέγεται υπομονή για να δούμε την όμορφη θέα.... 

Ότι θες μα ότι θες ξέρεις.... Πμ

Την αλήθεια θες; Όχι δε θα κοιμηθείς... Αλλά οι σκέψεις που θα κάνεις θα είναι τόσο μοναδικές όπως και τα συναισθήματα που θα έχεις τα οποία θα σου λείπουν σε λίγες μέρες που θα έχεις πλέον ρουτίνα με το μωρό (γιατί θα είναι σαν να ήταν πολύ μακρινή η εγκυμοσύνη)... Και θα λες αχ να μη ξανά ερχόταν η τάδε μέρα με την αγωνία, με τις πεταλούδες στο στομάχι με με με....

Είναι το συναίσθημα βρε παιδί μου σαν την επαύριο να έχεις πρώτο ραντεβού με τον έρωτα της ζωής σου.... Και οντως αν το σκεφτείς έτσι είναι...

 

Αχ βρε μαμασιτα μου... Ωραια τα λες... Οταν το χεις περάσει  ξερεις... Σε ευχαριστώ πολυ πολυ για τα ομορφα λογια σου!!! 

Επισης γλυκια μου @Farmakotriftenaσυμφωνω απολυτα με αυτα που λεει η @Mamacita Alina... Δεν θα μπορούσα  να τα διατυπωσω καλυτερα!!! Σου στελνω τα φιλια μου κ την αγαπη μου!!!! 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Ρε κοριτσια ποση ωρα κρατανε αυτοι οι κολικοι εμενα εχει απο τις 7 και κλαίει και σφιχτεται ακουγεται το έντερο κρουυυ και κάνει αερια που και που το πρόσωπο κοκκινίζει και σφίγγει χερια πόδια ειναι σίγουρα κολικοι αλλα ποσες ωρες κρατανε

Τα ιδια κ γω! Εμενα δεν εχει ωραριο! Αυτο ελεγα, ακουγα 3ωρα αντε 4ωρα, εμενα ολη μερα σφιγγεται, καποιες φορες κλαιει κιολας οταν κορυφωνεται ο πονος, εχει αερια οταν καταφερνει απο το σφιξιμο ο καημενος κανει κ κακα επισης αλλα δεν ηρεμει μετα να πεις..σημερα ειχαμε παιδιατρο, εκτος απο τον υπερυχο ισχυων που κανουν προληπτικα μου εγραψε κ εναν ανω κοιλιας γιατι ειναι λιγο πρησμεννη η κοιλιτσα του μαλλον απο τα αερια..κ σαν να μη φτανουν ολα αυτα ο ικτερος δρν εχει φυγει ακομα κ θα το ξανατρυπησουν το πουλακι μου το σαββατο απο τωρα κλαιω..

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Αχ βρε μαμασιτα μου... Ωραια τα λες... Οταν το χεις περάσει  ξερεις... Σε ευχαριστώ πολυ πολυ για τα ομορφα λογια σου!!! 

Επισης γλυκια μου @Farmakotriftenaσυμφωνω απολυτα με αυτα που λεει η @Mamacita Alina... Δεν θα μπορούσα  να τα διατυπωσω καλυτερα!!! Σου στελνω τα φιλια μου κ την αγαπη μου!!!! 

Σε ευχαριστώ αγαπημένη.... Ειλικρινά συμβουλή... Απόλαυσε το.... Κι ας νιώθεις ότι πεθαίνεις από το άγχος απόλαυσε το... Κοίτα το καθρέπτη και χαμογελα.... Είναι το πιο γλυκό άγχος της ζωής μας.... ένα άγχος που θα εξελιχθεί μετά το μωράκι γιατί κάθε μανούλα έχει άγχος έφαγε; δεν έφαγε; κατουρησε; Φτερνιστηκε; Κρύωσε; Μετά αλλά ... Διάβασε; Έφτασε; Ζακέτα πήρε; Ποια είναι αυτή η ξετσιπωτη (για εσάς τις αγορομανες χαχαχαχα).... Το άγχος της πρώτης γνωριμίας όμως είναι τόσο γλυκό... Και το λέω εγώ η χαζή που απ' το άγχος μόνο τα νύχια των ποδιών μου δεν έφαγα ας πούμε και είχα νύχια φτιαγμένα στολισμένα με λουλούδια γκρρρρ.... Κρίμα τα χαχαχαχαχα.

Απόλαυσε τοοοοο και πολλές πολλές φωτό τη κοιλιά τελευταία μέρα.... Όσες και να έβγαλα λίγες μου φαίνονται ..  τωρα δεν έμεινε τίποτα από κοιλιά και μου λείπει τόσο πολύ....

  • Μου αρέσει 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Με το καλο αγάπη μου! 

Αγάπη μου να σου ζήσει το ζουζουνακι!! Γερή και καλότυχη να είναι! 

Να σας ζησει αγαπη μου το μωρακι σας! Μια χαρα κιλακια εχει καλε, τελεια ειναι! ❤

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σε ευχαριστώ αγαπημένη.... Ειλικρινά συμβουλή... Απόλαυσε το.... Κι ας νιώθεις ότι πεθαίνεις από το άγχος απόλαυσε το... Κοίτα το καθρέπτη και χαμογελα.... Είναι το πιο γλυκό άγχος της ζωής μας.... ένα άγχος που θα εξελιχθεί μετά το μωράκι γιατί κάθε μανούλα έχει άγχος έφαγε; δεν έφαγε; κατουρησε; Φτερνιστηκε; Κρύωσε; Μετά αλλά ... Διάβασε; Έφτασε; Ζακέτα πήρε; Ποια είναι αυτή η ξετσιπωτη (για εσάς τις αγορομανες χαχαχαχα).... Το άγχος της πρώτης γνωριμίας όμως είναι τόσο γλυκό... Και το λέω εγώ η χαζή που απ' το άγχος μόνο τα νύχια των ποδιών μου δεν έφαγα ας πούμε και είχα νύχια φτιαγμένα στολισμένα με λουλούδια γκρρρρ.... Κρίμα τα χαχαχαχαχα.

Απόλαυσε τοοοοο και πολλές πολλές φωτό τη κοιλιά τελευταία μέρα.... Όσες και να έβγαλα λίγες μου φαίνονται ..  τωρα δεν έμεινε τίποτα από κοιλιά και μου λείπει τόσο πολύ....

Ποσο συμφωνω σε ολα! Μα να μου λειπει η κοιλια τοσο πολυ, ποιος το περιμενε!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Σε ευχαριστώ αγαπημένη.... Ειλικρινά συμβουλή... Απόλαυσε το.... Κι ας νιώθεις ότι πεθαίνεις από το άγχος απόλαυσε το... Κοίτα το καθρέπτη και χαμογελα.... Είναι το πιο γλυκό άγχος της ζωής μας.... ένα άγχος που θα εξελιχθεί μετά το μωράκι γιατί κάθε μανούλα έχει άγχος έφαγε; δεν έφαγε; κατουρησε; Φτερνιστηκε; Κρύωσε; Μετά αλλά ... Διάβασε; Έφτασε; Ζακέτα πήρε; Ποια είναι αυτή η ξετσιπωτη (για εσάς τις αγορομανες χαχαχαχα).... Το άγχος της πρώτης γνωριμίας όμως είναι τόσο γλυκό... Και το λέω εγώ η χαζή που απ' το άγχος μόνο τα νύχια των ποδιών μου δεν έφαγα ας πούμε και είχα νύχια φτιαγμένα στολισμένα με λουλούδια γκρρρρ.... Κρίμα τα χαχαχαχαχα.

Απόλαυσε τοοοοο και πολλές πολλές φωτό τη κοιλιά τελευταία μέρα.... Όσες και να έβγαλα λίγες μου φαίνονται ..  τωρα δεν έμεινε τίποτα από κοιλιά και μου λείπει τόσο πολύ....

Ρε συ αληθεια τωρα.... Τα λες τοσο ολοκληρωμένα.... Υπέροχα.... Αυτο θα κανω. Θα παω σπιτι μου τωρα γιατι ειμαι στη μανα μου ακομα κ θα χαιδεψω κοιλιτσα, θα προετοιμασω τον μπεμπουλη μου... Θα χουχουλιασω με τον αντρουλη μου αργότερα... Θα κοιταξω να το ευχαριστηθω... Σε ευχαριστώ κ παλι... Αυτο με την ξετσιπωτη με πεθανε.... Χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Δεν έχω διαβάσει ακόμα τίποτα για τα νέα σας. Θα το κάνω όμως.

Τα δικά μου νέα.... Το Σάββατο ή μπέμπα μου έπεσε σε λήθαργο. Δεν ξυπνούσε με τίποτα. Καταλήξαμε στο νοσοκομείο. Βγήκαμε χθες χωρίς καμία διάγνωση. Από τις εξετάσεις δεν προέκυψε κάτι. Εξετάσεις ούρων αίματος σακχάρου ήταν όλες καλές. Η μπέμπα μου όμως ξύπνησε στις 7 το πρωί έφαγε λίγο και μέχρι Το βράδυ πάλευα να την ξυπνήσω να φάει. Και έφαγε με τα χίλια ζόρια άλλες 2 φορές μόνο, εκείνη την ημέρα.

Στο νοσοκομείο ταλαιπωρήθηκαμε πολύ. Εγώ κοιμόμουν στην κούνια με το μωρο και έχω πιαστεί παντού, ήμουν σχεδόν 2 ημέρες κλεισμένη μέσα στο δωματιάκι με την μπέμπα. Στο νοσοκομείο ευτυχώς ήμασταν σε μονοκλινο, γιατί κορίτσια οι συνθήκες είναι άθλιες. Γεμάτο το νοσοκομείο από γυφτους και προσφυγοπουλα. Οι γύφτοι τα βράδια κανουν κατασκήνωση στην αυλή του νοσοκομείου να βάζουν γυφτοτραγουδα(τουλάχιστον την Κυριακή έτσι ηταν)

Στον όροφο όμως που ήμουν εγώ ευτυχως είναι πολύ καθαροί οι χώροι..

Από την άλλη βάρος δεν παίρνει και δεν λέει να δυναμώσει. Είμαστε ακόμα 2550 και έχουμε πάρει μόνο 170γραμμαρια στις 9 ημέρες!

Πλέον της δίνω και ξένο για να πάρει τα πανω της. Προσπαθώ και την βάζω στο στήθος συνέχεια αλλά δεν θηλάζει ικανοποιητικά. Κι εκεί που εγώ είχα πάρα πολύ γάλα πλέον νιώθω πως όλο και λιγοστεύει. Επίσης έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους τρόπους σίτισης. Άπαξ και την ταΐσω με ξένο με διαφορετικό τρόπο (πχ σύριγγα) το μωρό μετά δεν θέλει στήθος!!! Αυτό ειδικά μου έχει σπάσει το ηθικό. Είμαι μέσα στο άγχος όλη την ώρα . Σε λίγο θα έρθει μια άλλη σύμβουλος θηλασμού να δούμε τι θα μου πει..

Ξεκίνησα και θήλαστρο. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα πλέον . Έχω χάσει κιλά έχω μαύρους κύκλους από την αϋπνία. Το περισσότερο που έχω κοιμηθεί είναι 3 ώρες και αυτό όχι σερι εδώ και 15 ημέρες...

εύχομαι ολα να πανε καλα κ σύντομα η μικρη να πάρει τα πανω της... δοκιμασες με sns ωστε να εχει επαφη με το στηθος? η συμβουλος τι σου είπε? το βασικο είναι να είστε καλά κ αν πετυχει ο θηλασμος πετυχε..

  • Μου αρέσει 1

sKnKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Να σας ζησει αγαπη μου το μωρακι σας! Μια χαρα κιλακια εχει καλε, τελεια ειναι! ❤

Ποσο συμφωνω σε ολα! Μα να μου λειπει η κοιλια τοσο πολυ, ποιος το περιμενε!

Θέλει τοσο υπομονή εγω είμαι και μονη τωρα προσπαθω να είμαι ηρεμη τι αλλο να κάνω

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Θέλει τοσο υπομονή εγω είμαι και μονη τωρα προσπαθω να είμαι ηρεμη τι αλλο να κάνω

Εγω ειχα τετοια στενοχωρια, γιατι ελεγα κατι εχει το παιδι δεν ειναι φυσιολογικο να κανει ολη μερα ετσι, κανονικα επρεπε να κανει συγκεκριμενες ωρες, ποναγε η καρδια μου που τον ακουγα να υποφερει...αλλα δε μπορουμε να κανουμε τπτ μονο υπομονη..του δινεις τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Είδα το επιχείρημα μόλις και δε μιλάω γιατί δε θέλω να φέρω αντιρρήσεις στον γιατρό μιας που εγώ δεν το σπούδασα για να μιλάω... Αυτός ξέρει το ιστορικό αυτός τα ξέρει όλα. Θα πω μόνο ότι με τη ταπεινή μου άποψη διαφωνώ...

Όλα όμως θα πάνε καλά και θα ξεμπερδεψεις νωρίτερα από ζάχαρο και όλα με αγκαλιά το πιο γλυκό πλάσμα στο κόσμο οπότε και πάλι με κανένα πόνο εύχομαι

Αυτός επέμενε ότι δεν πρέπει να φτάσω 38 εβδομάδων για φυσιολογικό τοκετό. Αλλιώς μου είπε θα κάνουμε αναγκαστικά καισαρική. Επίσης είδε ότι κάνει πολλές συσπάσεις η μήτρα μου.

Και χθες με εξέτασε πάλι με το χέρι του από κάτω για να δει τον τράχηλο και μετά έβγαλα καφέ αίμα, όλο το βράδυ είχα πόνους περιόδου και συσπάσεις κοντινές με πόνο. Οπότε έτσι κι αλλιώς ξεκίνησε κατά κάποιο τρόπο ο τοκετός.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Δεν έχω διαβάσει ακόμα τίποτα για τα νέα σας. Θα το κάνω όμως.

Τα δικά μου νέα.... Το Σάββατο ή μπέμπα μου έπεσε σε λήθαργο. Δεν ξυπνούσε με τίποτα. Καταλήξαμε στο νοσοκομείο. Βγήκαμε χθες χωρίς καμία διάγνωση. Από τις εξετάσεις δεν προέκυψε κάτι. Εξετάσεις ούρων αίματος σακχάρου ήταν όλες καλές. Η μπέμπα μου όμως ξύπνησε στις 7 το πρωί έφαγε λίγο και μέχρι Το βράδυ πάλευα να την ξυπνήσω να φάει. Και έφαγε με τα χίλια ζόρια άλλες 2 φορές μόνο, εκείνη την ημέρα.

Στο νοσοκομείο ταλαιπωρήθηκαμε πολύ. Εγώ κοιμόμουν στην κούνια με το μωρο και έχω πιαστεί παντού, ήμουν σχεδόν 2 ημέρες κλεισμένη μέσα στο δωματιάκι με την μπέμπα. Στο νοσοκομείο ευτυχώς ήμασταν σε μονοκλινο, γιατί κορίτσια οι συνθήκες είναι άθλιες. Γεμάτο το νοσοκομείο από γυφτους και προσφυγοπουλα. Οι γύφτοι τα βράδια κανουν κατασκήνωση στην αυλή του νοσοκομείου να βάζουν γυφτοτραγουδα(τουλάχιστον την Κυριακή έτσι ηταν)

Στον όροφο όμως που ήμουν εγώ ευτυχως είναι πολύ καθαροί οι χώροι..

Από την άλλη βάρος δεν παίρνει και δεν λέει να δυναμώσει. Είμαστε ακόμα 2550 και έχουμε πάρει μόνο 170γραμμαρια στις 9 ημέρες!

Πλέον της δίνω και ξένο για να πάρει τα πανω της. Προσπαθώ και την βάζω στο στήθος συνέχεια αλλά δεν θηλάζει ικανοποιητικά. Κι εκεί που εγώ είχα πάρα πολύ γάλα πλέον νιώθω πως όλο και λιγοστεύει. Επίσης έχω δοκιμάσει σχεδόν όλους τους τρόπους σίτισης. Άπαξ και την ταΐσω με ξένο με διαφορετικό τρόπο (πχ σύριγγα) το μωρό μετά δεν θέλει στήθος!!! Αυτό ειδικά μου έχει σπάσει το ηθικό. Είμαι μέσα στο άγχος όλη την ώρα . Σε λίγο θα έρθει μια άλλη σύμβουλος θηλασμού να δούμε τι θα μου πει..

Ξεκίνησα και θήλαστρο. Δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα πλέον . Έχω χάσει κιλά έχω μαύρους κύκλους από την αϋπνία. Το περισσότερο που έχω κοιμηθεί είναι 3 ώρες και αυτό όχι σερι εδώ και 15 ημέρες...

Ικτερο αποκλειεται να εχει; γιατο τοτε πεφτουν σε ληθαργο..εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει οτι θελει 140 γρ την εβδομαδα να παιρνει, αλλοι λενε ως 180 οποτε δεν ειναι τοσο χαλια στο βαρος..σε καταλαβαινω απολυτα, ειναι που ειναι ευθραυστη η ψυχολογια μας τωρα, δε θελει κ πολυ να μας παρει απο κατω συν την αυπνια που σε κανει ακομα χειροτερα. Το θεμα ειναι να φαει το παιδι, δεν εχει σημασια τι γαλα θα ειναι μη τρελαθουμε, αρκει να σιτιστει επαρκως..υπομονη κ θετικη σκεψη δε ξερω τι αλλο κ μενα ταλαιπωρειται απο κολλικους κ ικτερο. Υπαρχουν κ στο fb ομαδες θηλασμου παντως αν δε μεινεις ικανοποιημενη, στειλε να μας πεις τι σου ειπε! Ολα θα πανε καλα

Κ το δικο μου εχεις μυξες κ κανει θορυβο οταν ειναι μπουκωμενος, φυσιολογικο ορο καθε μερα 2 φορες τουλαχιστον. Ειναι φυσιολογικο, δε σημαινει οτι αρρωστησε, τα μωρα εχουν μυξουλες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...