Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

      όλα καλα είπε ο γιατρός είναι κοντά 1600γρ ο τράχηλος μειώθηκε στο 2 αλλά κρατάει η περιδεση ! θα με δει πάλι σε 2 εβδομάδες μετά τις 33~34 με βλέπει 

      Μπράβο!!! Τι ωραία νέα!!! 

      πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

      μου είπε και να παω για φαγητό χαλαρά και να μην είναι μόνο κρεβάτι ! από εικόνα εμβρυομογου δεν είδε κάτι ώστε να γεννήσω νωρίτερα ! μια χαρά τρέφεται κλπ 

      Πιστεύω ήδη να τρώτε 😁

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

4 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Μα δεν ημουν σε τοκετο...με ειχαν για οδυνες...εδω η πολιτικη λεει οτι τον καλουν οταν γινει η διαστολη 5. Εμενα με ειχαν για 2...λογικα μεσα σε μια ωρα...απο τις 7.20 που με τσεκαρε μια μαια μεχρι τις 8.30 που γεννησα εκανα ξαφνικη διαστολη...τον οξυ τοκετο που λενε...

Καλημερα κοριτσι μου! Να σ ζησει το μωρακι σου να ειναι παντα γερο!!!! καπως ετσι γεννηθηκα κ εγω απο την μαμα μ οξυς τοκετος ξαφνικη διαστολη με γεννησε στο καροτσι ενω πηγαινε στην αιθουσα τοκετου ενω προ μισαωρο π την ειχε δει η μαια ειχε διαστολη 3 τους φωναζε και δεν την πιστευαν πριν 22χρονια αυτα!!! Οξυτοκια γραφτηκε στο βιβλιαριο μ! Καλα αναθρεμματαααα!

  • Μου αρέσει 3

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ said:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Με το καλο αγάπη μου! 

Αγάπη μου να σου ζήσει το ζουζουνακι!! Γερή και καλότυχη να είναι! 

Να το χαίρεσαι το μπουμπουκάκι!! Τέλεια! Κι εσύ πολύ γρήγορη!!! Οι μανούλες πιστόλια! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Πολύ γρήγορα μετά την επισκληρίδιο!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας! Να σας ζήσει η μπουμπούκα!!!! Καλή ανάρρωση!

Σ' ευχαριστώ πάω νοσοκομείο. 

Just now, Clue είπε:

Ένα θα σας πω! Γυρνώντας από το μαιευτήριο κάθε βράδυ έχει νανού! Μαντέψτε τι τρώω για πρωινό εδώ και μία εβδομάδα!!! Είπα πως μέχρι να πάρουμε το μωρό ατο σπιτι δεν προσέχω καθόλου. Μετά ούτως ή άλλως δεν θα περνάω από νανού! Χεχε

Άντε πλησιάζει η ώρα...

Χαχαχα τα λιγουρεύομαι τώρα...

Just now, tsilona είπε:

Γωγουλι μου κάτι μυριστηκαμε που σε χάσαμε!!!! 

Να σας ζήσει!!! Ω ρε τι γρήγορα πιστόλια έχουμε εδώ μέσα;;; Μπαμ μπαμ βγήκαν τόσα μωρα!!! 

Νικολέτα μου με το καλό!!!!

Ευαγγελία είναι η πολιτική τους τέτοια ρε γ αυτο.εδω σε μας πας μαζί με το γιατρό 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Είμαι στον δρόμο πάω νοσοκομείο. 

Just now, winspert είπε:

Ωωω κοριτσακι μου... Με το καλο!!! Με κανενα πονο!!!! :wub:

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Πονάω τώρα πάω νοσοκομείο. Θα σας στείλω όταν μπορέσω. Κι εσύ που έχεις σήμερα αν θυμάμαι καλά γιατρό να πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Με το καλο ολα ευχομαι

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!Περαστικα στο μικρουλι σου!!!Υπομονη και θα περασει κι αυτο!!

1 ώρα πρίν, marioula1234 είπε:

Καλέ πρώτη φορά το ακούω αυτό.. Νόμιζα πως οι δύο μήτρες ενώνονται κάπως κ έχουν κοινό τραχηλο... Αλλά δύο; όσο ζεις μαθαίνεις τελικά. Με το καλο Κατερινάκι μου ❤️ 

Σ' ευχαριστω πολυ marioula μου!!!Χαχαχα...λογικο να μην το εχεις ξανακουσει...Κι εγω εφτασα 32 για να εχω μια σωστη διαγνωση γιατι, επειδη ακριβως ειναι πολυ σπανιο, ο καθε γιατρος μου ελεγε τα δικα του!Τουλαχιστον σταθηκα τυχερη γιατι ο τωρινος γιατρος μου φανηκε να ξερει απο την αρχη ποιο ηταν το προβλημα και ειχε συναντησει αλλες 2 περιπτωσεις σαν τη δικη μου, οποτε τουλαχιστον μ' εκανε νιωθω ασφαλης μαζι του. 

1 ώρα πρίν, Clue είπε:

Με το καλό! Να τον πάρετε σπίτι σας γρήγορα

Σ'ευχαριστω πολυ κοριτσακι μου!!Χαιρομαι που η μικρουλα σας τα παει τοσο καλα κι ευχομαι συντομα να την εχετε γερη και δυνατη στο σπιτακι σας!!

5 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Αύριο στις 10 το πρωί μπαίνω μαιευτήριο με πρόκληση. Είμαι λίγο αγχωμένη...

Με το καλο Νικολετα μου!!Αναμενουμε με αγωνια τα νεα μολις μπορεσεις!!!

Just now, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Να σας ζησει Γωγουλι μου!!Γερη και καλοτυχη να ειναι η μπεμπουλα!!Το βαρος super, δεν το συζητω...οσο για τις προβλεψεις των γιατρων δεν ειναι να τους δινουμε και πολλη σημασια απ' ο,τι εχω καταλαβει!!Με το καλο στο σπιτακι σας τωρα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Nikoleta... καλο τοκετο σου ευχομαι και με εναν πονο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα! Η σκεψη μας ειναι κοντα σου...

@Dwro μου σε καταλαβαινω ποσο σε αγχωνει αυτο...ειναι πολυ μικτουλι και δεν μπορει να το διαχειριστει. φυσ.ορο δινουν για τις μυξουλες ολοι οι παιδίατροι...για να ανοιγει λιγο η μυτουλα και να ανασαινουν. θα κανουν τον κυκλο τους και θα περασουν....

@Clue μου...πύραυλος το μωρο...εκτοξευθηκε!!!

Κι εμεις το ειχαμε σαν ιεροτελεστια, απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη, μετα τον γιατρο πηγαιναμε και τρωγαμε σε ενα συγκεκριμενο εστιατόριο...

@marioula1234 @tsilona @Giwtouli1990εχουμε γινει viral και στην κλινικη και στην τοπικη κοινωνια...ολοι ξέρουν οτι γεννησα χωρις γιατρο..χωρις καν μαιες...λογικα θα μας κανουν καποια εκπτωση...και μονο την ψυχικη οδυνη να βαλεις...

πρίν από 27 λεπτά , gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Με το καλο αγάπη μου! 

Αγάπη μου να σου ζήσει το ζουζουνακι!! Γερή και καλότυχη να είναι! 

Να σου ζησει κι εσενα το μωρακι σου! Υγεια και τυχη σας ευχομαι! Τελικα προλαβε να ειναι αυτο το πρωτο μωρακι του μηνα..χαχα...

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Να σ ζησει το μωρακι σου να ειναι παντα γερο!!!! καπως ετσι γεννηθηκα κ εγω απο την μαμα μ οξυς τοκετος ξαφνικη διαστολη με γεννησε στο καροτσι ενω πηγαινε στην αιθουσα τοκετου ενω προ μισαωρο π την ειχε δει η μαια ειχε διαστολη 3 τους φωναζε και δεν την πιστευαν πριν 22χρονια αυτα!!! Οξυτοκια γραφτηκε στο βιβλιαριο μ! Καλα αναθρεμματαααα!

Εισαι κι εσυ μια στις χιλιες περιπτώσεις γεννησεων!

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 2

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Penny... said:

Ρε κοριτσια ποση ωρα κρατανε αυτοι οι κολικοι εμενα εχει απο τις 7 και κλαίει και σφιχτεται ακουγεται το έντερο κρουυυ και κάνει αερια που και που το πρόσωπο κοκκινίζει και σφίγγει χερια πόδια ειναι σίγουρα κολικοι αλλα ποσες ωρες κρατανε

Είναι λίγο ζόρικοι οι κολικοί. Κ μένα το έπιαναν μετά τις 6 το απόγευμα κ συνήθως σταματούσαν κατα τις 10.30 το βράδυ. Βοηθάνε πολύ οι βόλτες με το αυτοκίνητο εκείνες τις ώρες κ εγω έδινα κ σταγόνες biogaia. Ρώτα το γιατρό σου. Εννοείται άπειρες αγκαλιές κ μάλιστα να περπατάς.

Ξέρω οτι είναι δύσκολο να βλέπεις το μωρό να τυρρανιέται αλλά χρειάζεται υπομονή γτ περνάνε. Εμένα πέρασαν στους 2,5 μήνες περίπου. Έτσι κ μένα ακούγονταν τα αέρια κ σφιγγόταν πολύ.  Θα περάσουν. :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

 

Να σου ζησει το μωρακι σου! Γρηγορος τοκετος μπραβο σου! Καλη αναρρωση!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εχω κ εγω νεα. Μολις γυρισα απο το γιατρο... Μου ειπε  αυριο το απογευμα να μπουμε να ξεκινήσουμε προκληση κ αν μεχρι Πέμπτη πρωι δεν εχει προχωρησει, θα παμε σε καισαρικη. Επειδη εχω πονους λεει κ συσπάσεις κ δεν εχει εμπεδωθει ακομα... Ξαφνικα μου φαίνεται τοσο κοντινο... Κ φυσικα με εχει πιασει κ αγχος μαζι... Ο μπεμπουλης εχει παει 3700 κ κατι... Ωχ παναγια μου... Εφτασε η ωρα.... Ευχομαι αποψε το βραδυ να με πιασουν πονοι απο μονοι τους... 

  • Μου αρέσει 8

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Κοριτσια καλησπερα τι γκινια με δερνει τελικα.Γλιτωσαμε επεσε ο ικτερος και μαλλον την παθαμε απο αλλου το μωρακι μου εχει μυξες και κανει ενα θορυβο.Ο παιδιατρος στον κοσμο του ειπε να βαλουμε ορο φυσιολογικο.Αυριο κλεισαμε κ σ αλλον.Τωρα ξενυχτι το κοιμηζουμε με βαρδιες αγκαλια μας δεν μπορει να ανανευσει καλα στο λικνο κ κλαιει.Ουφφ η μια αναποδια μετα την αλλη.

 Ευχομαι με το  καλο ολα να πανε

Να σας ζησει κοριτσι μου οτι καλυτερο

Με το καλο ολα ευχομαι,

Βασικά καλά στα λέει ο παιδίατρος... Βάζουμε ορο σε τέτοια ηλικία και μόνο. Εκτός και αν υπάρχουν αλλά συμπτώματα.

Το μπούκωμα ίσως είναι από τα υγρά που λένε που έχει ακόμη στη μυτούλα, προσπαθεί να ανοίξει το αναπνευστικό του σύστημα και το εξασκεί.... Πράγμα που βοηθάει ο ορος. Αν τώρα έχει καταρροή και δεν είναι απλά μπουκωμενο ίσως κρυολογησε αλλά μέχρι να εμφανιστεί σίγουρο σύμπτωμα κρυολογήματος δεν δίνουν κάτι και ειδικά σε τέτοια ηλικία.... Ο ορός είναι ότι καλύτερο..

3 ώρες πρίν, Clue είπε:

Ένα θα σας πω! Γυρνώντας από το μαιευτήριο κάθε βράδυ έχει νανού! Μαντέψτε τι τρώω για πρωινό εδώ και μία εβδομάδα!!! Είπα πως μέχρι να πάρουμε το μωρό ατο σπιτι δεν προσέχω καθόλου. Μετά ούτως ή άλλως δεν θα περνάω από νανού! Χεχε

Άντε πλησιάζει η ώρα...

Τι είναι το νανου; Είμαι χαζή μη γελάσετε αλλά δε το έπιασα

8 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Αύριο στις 10 το πρωί μπαίνω μαιευτήριο με πρόκληση. Είμαι λίγο αγχωμένη...

Κοριτσαρα συμφωνώ απόλυτα με Γιωτουλι.... Εύχομαι να σε έπεισε με τα επιχειρήματα του ούτως ώστε να σε βάλει με πρόκληση 38 εβδομάδων αν θυμάμαι καλά. Να μη ντραπηκες να φέρεις αντιρρήσεις αν κάτι σε χάλασε σαν εμένα που δε μιλάω....

Γερό να έρθει το παιδάκι σου και όλα να πάνε τέλεια. Με κανένα πόνο!!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Elenpap είπε:

Είναι λίγο ζόρικοι οι κολικοί. Κ μένα το έπιαναν μετά τις 6 το απόγευμα κ συνήθως σταματούσαν κατα τις 10.30 το βράδυ. Βοηθάνε πολύ οι βόλτες με το αυτοκίνητο εκείνες τις ώρες κ εγω έδινα κ σταγόνες biogaia. Ρώτα το γιατρό σου. Εννοείται άπειρες αγκαλιές κ μάλιστα να περπατάς.

Ξέρω οτι είναι δύσκολο να βλέπεις το μωρό να τυρρανιέται αλλά χρειάζεται υπομονή γτ περνάνε. Εμένα πέρασαν στους 2,5 μήνες περίπου. Έτσι κ μένα ακούγονταν τα αέρια κ σφιγγόταν πολύ.  Θα περάσουν. :)

Υπομονή εχω απειρη αλλα στεναχωριεμαιι που κάνει έτσι


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα με το μωράκι σου να πάνε όλα καλά. Πήγαινε να δεις τι θα σου πει και ο άλλος παιδίατρος, αλλά Κάνε και αυτό που σου είπε η marioula με τον φυσιολογικό ορό και την συσκευή ρινικής απόφραξης.

Αχ άσε έχω αϋπνίες..

Σ' ευχαριστώ πολύ! Τουλάχιστον τελειώνω με το ζάχαρο (ελπίζω).

Πολύ καλά και τα 30ml για αρχή. Άντε να πάτε κι εσείς σύντομα σπίτι σας με το καλό!!!!

Με πρόκληση είπε θα πάμε, γιατί αν το αφήσουμε παραπάνω μέσα μπορεί να χρειαστώ καισαρική επειδή το μωρό είναι μεγάλο λέει.

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! Δε με παίρνει ο ύπνος, γιατί με εξέτασε πάλι κολπικά με το χέρι του και τώρα βγάζω καφέ αίμα, έχω πόνους περιόδου πιο έντονους και συσπάσεις πολύ κοντινές.

Σ' ευχαριστώ πολύ!!! ❤ Έφτασε όντως η μέρα!Μου φαίνεται απίστευτο. Θα σας ενημερώσω όταν γεννήσω με το καλό.

Είδα το επιχείρημα μόλις και δε μιλάω γιατί δε θέλω να φέρω αντιρρήσεις στον γιατρό μιας που εγώ δεν το σπούδασα για να μιλάω... Αυτός ξέρει το ιστορικό αυτός τα ξέρει όλα. Θα πω μόνο ότι με τη ταπεινή μου άποψη διαφωνώ...

Όλα όμως θα πάνε καλά και θα ξεμπερδεψεις νωρίτερα από ζάχαρο και όλα με αγκαλιά το πιο γλυκό πλάσμα στο κόσμο οπότε και πάλι με κανένα πόνο εύχομαι

2 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Κορίτσια μου δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα μηνύματα σας. Γεννήσαμε κι εμείς προχτές! Έσπασαν τα νερά το πρωί στις 7 και 20, και γεννησα φυσιολογικά στις 4 πάρα τέταρτο!! Έκανα πολύ αργά διαστολή στην αρχή, μέχρι να φτάσει στο 4 ζορίστηκα πολύ, μετά κάναμε επισκληριδιο και από το 4αρι γεννησα μέσα σε μισή ώρα! Ο γιατρός δεν το πίστευε! Μετά από δέκα λεπτά από την επισκληριδιο με πιάνει μια αίσθηση σαν να θέλω να κάνω κακα μου, και μετά από λίγο ξεκινήσαμε εξωθησεις. Η μπουμπουκα μας βγήκε με την τρίτη εξωθηση, 3310, μαρεσει που μας έλεγαν μεγάλο μωρό! Μια σταλιτσα είναι. Δεν τη χορταίνω βρε κορίτσια!!! Σας αγαπώ και σας φιλώ όλες, θα διαβάσω και τα νέα σας με την πρώτη ευκαιρία!! Σήμερα μπορεί να πάμε και σπίτι μας ❤️

Με το καλο αγάπη μου! 

Αγάπη μου να σου ζήσει το ζουζουνακι!! Γερή και καλότυχη να είναι! 

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου γλυκοοοοο να το χαίρεσαι και να το καμαρώνεις όπως επιθυμεί και επιθυμείς. Γερό τυχερό και υγιές!!!

Just now, winspert είπε:

Κορίτσια, εχω κ εγω νεα. Μολις γυρισα απο το γιατρο... Μου ειπε  αυριο το απογευμα να μπουμε να ξεκινήσουμε προκληση κ αν μεχρι Πέμπτη πρωι δεν εχει προχωρησει, θα παμε σε καισαρικη. Επειδη εχω πονους λεει κ συσπάσεις κ δεν εχει εμπεδωθει ακομα... Ξαφνικα μου φαίνεται τοσο κοντινο... Κ φυσικα με εχει πιασει κ αγχος μαζι... Ο μπεμπουλης εχει παει 3700 κ κατι... Ωχ παναγια μου... Εφτασε η ωρα.... Ευχομαι αποψε το βραδυ να με πιασουν πονοι απο μονοι τους... 

Κουλιασου μάνα μου να δεις πως θα έρθει Χαχαχα η ώρα η καλή κοριτσαρα μου με κανένα πόνο. Όλα θα πάνε τέλεια και θα έχεις τον πρίγκιπα αγκαλίτσα

Κατερινάκι (δε με αφήνει να κάνω παράθεση πάλι) σε ξέχασα η χαζή ... Με το καλό και σε εσένα το πλασματακι σου.

Καλέ μαζεμένα γεννητουρια χιχιχι

 

  • Ευχαριστώ 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina said:

Τι είναι το νανου; Είμαι χαζή μη γελάσετε αλλά δε το έπιασα

Είναι αλυσίδα καταστημάτων με ντόνατς!!! Κάθε μέρα περνάμε και παίρνω ένα με κανέλα κι ένα λουκουμά! 

Just now, tsilona said:

είχε χάσει 150 γρ στην κλινική κ τα βάλε.επισης ψηλωσε κατά 3 πόντους! 55 εκ κ 4030 !!! Όλα καλά! 

Ουάου! Τι ρυθμός ανάπτυξης είναι αυτός!!!

Κι εμείς σήμερα φτάσαμε 2160 αν και μάλλον αύριο θα έχει χάσει γιατί πρέπει να ρυθμίσει μόνη της τη θερμοκρασία της και γιατί βγάλαμε και το ρινογαστρικό! Ό,τι καταφέρει μόνη της. Στήθος και μπιμπερό μόνο...

Πρώτη φορά την έβαλα στο στήθος. Δεν πιάνει πολύ καλά όμως γιατί είναι μικρουλάκι...και μεταξύ μας δε βοηθάνε και πολύ οι μαίες...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Evangeliaa είπε:

@Nikoleta... καλο τοκετο σου ευχομαι και με εναν πονο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα! Η σκεψη μας ειναι κοντα σου...

@Dwro μου σε καταλαβαινω ποσο σε αγχωνει αυτο...ειναι πολυ μικτουλι και δεν μπορει να το διαχειριστει. φυσ.ορο δινουν για τις μυξουλες ολοι οι παιδίατροι...για να ανοιγει λιγο η μυτουλα και να ανασαινουν. θα κανουν τον κυκλο τους και θα περασουν....

@Clue μου...πύραυλος το μωρο...εκτοξευθηκε!!!

Κι εμεις το ειχαμε σαν ιεροτελεστια, απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη, μετα τον γιατρο πηγαιναμε και τρωγαμε σε ενα συγκεκριμενο εστιατόριο...

@marioula1234 @tsilona @Giwtouli1990εχουμε γινει viral και στην κλινικη και στην τοπικη κοινωνια...ολοι ξέρουν οτι γεννησα χωρις γιατρο..χωρις καν μαιες...λογικα θα μας κανουν καποια εκπτωση...και μονο την ψυχικη οδυνη να βαλεις...

Να σου ζησει κι εσενα το μωρακι σου! Υγεια και τυχη σας ευχομαι! Τελικα προλαβε να ειναι αυτο το πρωτο μωρακι του μηνα..χαχα...

Εισαι κι εσυ μια στις χιλιες περιπτώσεις γεννησεων!

Αγαπη να σου ζησει να είναι γερο και καλοτυχο

@gogouli_φιλη να σου ζησει γερο και δυνατό μια ζωη

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...