Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Κ εγω ειμαι ρομαντική αλλα πειραζει που σε ευτη τη φαση αυτο που συγκρατησα ειναι οι πίτσες κ το οτι φαγατε του σκασμου;;;; χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα χαχαχα 

Ωραια το εστησες το σκηνικο... Εμενα σαν αηδιαστικα αγχωτικο ατομο με βλεπω να ξανανοιγω τη βαλιτσα να δω αν τα εχω ολα μεσα.... Χαχαχα 

Μιλάμε για την πρώτη που δεν είχα ζάχαρο ε; Χαχαχαχαχα

Τώρα στη δεύτερη απλά έκλαιγα που θα αποχωρηστω τη πρώτη.... Κλάμα κλάμα κλάμα.... Και που θα πάω να σ'αφηηηηησω; Και και και (εννοείται όχι μπροστά στο παιδί)... Σαμπως πήγαινα ανταποκριτής του πολέμου ή σαμπως το άφηνα στην κρουελα χαχαχαχαχα.

Όσο για τη βαλίτσα στο πρώτο την άνοιξα πάνω από δέκα φορές πριν πω ότι τέλος την έκλεισα έτοιμη.... Τώρα στη δεύτερη λίγο πριν πάμε μαιευτήριο έβαλα κάτι σεντόνια που βαριόμουν να σιδερωσω νωρίτερα χαχαχαχαχα

 

Just now, Nikoleta... είπε:

Ναι!!!! Το βράδυ θα γεννήσω μου είπε. Ακλομα περιμένω...

Χαχα ναι. Κανονικά απαγορεύεται το κινητό. Αλλά εμάς μας άφησε ο γιατρός. Έτσι ξεχνιέμαι κι εγώ και μου αρέσει. Και θέλω να συμμετέχω. Δεν μπορείς να πεις σας κρατάω ενήμερες ;) Τώρα μου έκαναν 2η δόση επισκληρίδιου οπότε δεν πονάω τόσο.

Άσε έρχονται και μου μετράνε το ζάχαρο.

Μακάρι να γεννήσω γρήγορα. Αλλά μην το πάθω και σαν την Ευαγγελία που δεν πρόλαβε να έρθει ο γιατρός.

 

Ηηηη σιγά μη τους ακούσουμε άκου χωρίς κινητό.... εδώ έχουμε γέννα σχεδόν live λέμε....

Σε νιώθω πάντως γιατί κι εγώ με το κινητό στα μούτρα ήμουν να ξεχνιέμαι. Περισσότερο λόγο αγωνίας παρά πόνου διότι όπως έχω ξανά πει εγώ πόνο πόνο δεν ένιωσα και ποτε... Αλλά είχα παρόμοια ιστορία με της Ευαγγελίας.... Με διαστολή ούτε 1 είχαν εφησυχαστει οι μαίες και ο γιατρός μου ενώ ήταν σε επείγουσα καισαρικη είχε διαμεσολαβητή να τον ενημερώνει για μένα... Ήρθε εν τέλει με ελεγξε γιατί παραπονιομουν ότι θέλω να σπρώξω και δε με αφήνουν να μη τραυματιστω τάχα μου γιατί είχα μικρή διαστολή ακόμη και με βρήκε με 10 διαστολή.... Αν εσπρωχνα ή αν ήμουν όρθια ή σε τουαλέτα θα είχα την ίδια ακριβώς περίπτωση με την Ευαγγελία.... Βέβαια ο γιατρός μου δε θα έλειπε αλλά του έτυχε έκτακτο περιστατικό... και πάλι είχε διαμεσολαβητή... Στης Ευαγγελίας άλλη φάση, εδώ πελαγωσαν οι μαίες... Είμαστε όμως περιπτωσαρες όλες χαχαχα.

Αλλά τέλειος τοκετός τσακ μπαμ.αυτοε ο γρήγορος. Τον έκανα άλλες 10 φορές ειλικρινά...

Εσένα ο γιατρός δεν είναι εκεί; Αφού σε έχει κάνει εισαγωγή απ' το πρωί με πρόκληση πρέπει να είναι εκεί.... 

Αυτό με το ζάχαρο αααχ υπομονή... Τελευταία μεραααα από αύριο σιροπιαστα και σοκολάτες

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Penny... είπε:

Ναι μου εδωσε π γιατρός σταγόνες αλλα δεν ηρεμει εσενα ποτε ηρεμησε ρε αγαπη μιλαμε εχει απο τις 8:30 το πρωί και ακομη δεν εχει ηρεμήσει

Εμενα σημερα ετυχε κ κοιμαται απο τις 2 αλλα πεταγεται κ μες τον υπνο του κ σφιγγεται ειδικα τωρα που θα ξυπνησει σε λιγο..ολη μερα κ μενα σφιξιμο..του εδινα biogaia κανα 5 αρι μερες κ επειδη δεν ειδα βελτιωση, πηρα infacolic αλλα σε καμια εβδομαδα λενε θα δειξει βελτιωση..κ φαντασου μετα την 3η εβδομαδα κανονικα τα πιανει, εμας πολυ νωρις ρε γμτ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Ναι αγάπη ασε δεν ξέρω τι να κάνω τωρα έχει έτσι απο τις 8:30 το πρωί και ακομη δεν λεει να του περάσει

 

Just now, tsilona είπε:

Θηλαζει; Πίνει ξένο; Το πειράζει το γάλα μηπως;

Δικο μου πινει αλλα μαλλον εφαγα καποια τροφη και το πειραξε δεν ξερω τωρα δινω ξενο για να δουμε μήπως δουμε καποια διαφορα και θα αρχισω διατροφή για να ξαναδωσω δικο μου

Just now, Maria Kornilia είπε:

Γλυκια μου να σου ζησει το μωρακι σου!! Γερο κ καλοτυχο να ειναι παντα στη ζωη του..Συγνωμη που περνω το θαρρος κ επεμβαινω στο θεμα σας.. Η δευτερη μου κορη ειχε κολικους 18 ωρες την ημερα.. Ναι ναι 18 ολοκληρες ατελειωτες ωρες... Εκλαιγε ασταματητα μαλλον ουρλιαζε κουνουσε κ μαζευε τα ποδαρακια της ετρεμε απο τον πονο κοκκινιζε απο το ζορι της κ ουρλιαζε κυριολεκτικα 18 ωρες την ημερα.. Οσο για τις υπολοιπες ωρες οχι οτι ηταν ηρεμη κ κοιμοταν απλα ψιλογκρινιαζε.. Δοκιμασαμε τα παντα σταγονες, μασαζακι με ειδικες κρεμες, ειδικα γαλατα (οπου ειδαμε μια μικρη βελτιωση)  αλλα τπτ δεν την ηρεμουσε.. Ηταν ανωριμο το γαστρεντερικο της κ πονουσε πολυ.. Ολο αυτο κρατησε τεσσερις μηνες.. Υπομονη υπομονη υπομονη... Μπορω να καταλαβω ποσο δυσκολο ειναι αυτο που περνας.. Εγω ειχα πολυ βοηθεια απο την μαμα μου γιατι ειχα κ ενα τριχρονο παιδακι ακμ κ κοντεψα να τρελαθω με την ολη κατασταση.. Θα περασει σιγουρα... Πολυ πολυ αγκαλια, βολτες πανω κατω στο σπιτι, τραγουδακια κ αν εχεις την δυνατοτητα της βοηθειας χρησιμοποιησε την.. Θα περασει σιγουρα...

Το βραδυ ειναι ολο το θέμα ρε καλη μου πραγματικα τωρα κοιμάται αγκαλια το βραδυ μέχρι χθες ηρεμουσε τωρα δεν ξερω σημερα εχει απο τις 8:30 το πρωί και ακομα δεν λεει να ηρεμησει το βραδυ εγω νιωθω κομμάτια ο ανδρας μου έρχεται κομμάτια απο την δουλειά αλλα και παλι ειπαμε σε περίπτωση που το κάνει και το βράδυ ολο αυτο θα κάνουμε βαρδιες τι αλλο  να κανω δεν ξερω αλήθεια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Δείτε το κοριτσια μου παντως μήπως τα πειράζει το γαλατάκι τα μαναρακια σας κ πονανε

Εγω τα χω κοψει τα γαλακτοκομικα παντως εδω κ μια εβδομαδα..σημερα μου ειπε αν θελω να τρωω μια μεριδα. Κ γω θηλαζω αποκλειστικα, βοηθαει κ για τον ικτερο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Jennak83 είπε:

Εμενα σημερα ετυχε κ κοιμαται απο τις 2 αλλα πεταγεται κ μες τον υπνο του κ σφιγγεται ειδικα τωρα που θα ξυπνησει σε λιγο..ολη μερα κ μενα σφιξιμο..του εδινα biogaia κανα 5 αρι μερες κ επειδη δεν ειδα βελτιωση, πηρα infacolic αλλα σε καμια εβδομαδα λενε θα δειξει βελτιωση..κ φαντασου μετα την 3η εβδομαδα κανονικα τα πιανει, εμας πολυ νωρις ρε γμτ.

Εμενα κλαίει ομως πολυ και το θέμα είναι τι θσ κάνουμε το βράδυ που πρέπει να βγάλουμε την νύχτα ο άνδρας μου πρεπει να πάει για δουλειά εγω πρέπει να ειμαι εντάξει για την επόμενη μέρα πως θα είμαι αν είμαι αυπνη;

Just now, tsilona είπε:

Δείτε το κοριτσια μου παντως μήπως τα πειράζει το γαλατάκι τα μαναρακια σας κ πονανε

Εγω απο χθες το βραδυ δεν δινω δικο μου και δινω ξένο για να δω αν τον πειράζει το δικό μου τελικα


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Εμενα κλαίει ομως πολυ και το θέμα είναι τι θσ κάνουμε το βράδυ που πρέπει να βγάλουμε την νύχτα ο άνδρας μου πρεπει να πάει για δουλειά εγω πρέπει να ειμαι εντάξει για την επόμενη μέρα πως θα είμαι αν είμαι αυπνη;

Εγω απο χθες το βραδυ δεν δινω δικο μου και δινω ξένο για να δω αν τον πειράζει το δικό μου τελικα

Αγάπη μου πως είναι ο μικρός; ακόμα πονάει; 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη μου πως είναι ο μικρός; ακόμα πονάει; 

Αχ ρε αγαπη ναι ακομη αστα να πανε ηδη συζηταμε τις βαρδιες με τον ανδρα μου δεν ξερουμε τι αλλο να κανουμε για να το ηρεμησει εχουμε πάρει και εμεις infocolic και του δίνουμε γαλα sanilac μας ειπε ο παιδίατρος οτι ειναι για κολικους το γαλα αλλα θα δείξει βελτιωση μετα απο 6 μερες το infocolic απο οτι ειπε η @Jennak83δειχνει μετα απο μια εβδομάδα απλα το λυπαμαι και δεν ειναι οτι σκεφτομαι τον ύπνο απλα πως θα το φροντισω οταν θα ειμαι μονη αυριο αν είμαι αυπνη δεν εχω και βοήθεια κανεναν εγω μονο η μανα μου έρχεται για λιγες ωρες και ο ανδρας μου το βραδυ ο οποιος και αυτος παει για δουκεθα αλλα με βοηθάει οσο μπορει


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα ννα σας ζησουν κ τα καινουργια μελη να δειτε τα μωρακια σας οπως επιθυμειτε!!!σφιξιματα κοκκινισματα κλαμα τα χαμε κ μεις μεχρι εναμιση μηνων πατζαρι το μωρο συνεχεια βεβαια εμενα ειχε κολικους απο παλινδρομηση κ απο αλλεργεια στο αγελαδινο!!σιγα σιγα τα ανακαλύπταμε!οι biogaia κανουν δουλεια, λευκοι ηχοι επισης κ πολυ αγκαλια γτ θελουν να νιωθουν ασφαλεια μαμακας!το γαλα για τους κολικους εμας μας εκανε δυσκοιλιοτητα κ μασαζακι στην κοιλιτσα να φευγουν τα αερια!αν θηλαζετε αποφυγετε τα γαλακτοκομικα οταν εχουν κολλικους φυσικα συμβουλευτειτε κ τον παιδίατρο εγω μιλω με εμπειρια απτον δικο μου!καλη δυναμη!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Penny... είπε:

Αχ ρε αγαπη ναι ακομη αστα να πανε ηδη συζηταμε τις βαρδιες με τον ανδρα μου δεν ξερουμε τι αλλο να κανουμε για να το ηρεμησει εχουμε πάρει και εμεις infocolic και του δίνουμε γαλα sanilac μας ειπε ο παιδίατρος οτι ειναι για κολικους το γαλα αλλα θα δείξει βελτιωση μετα απο 6 μερες το infocolic απο οτι ειπε η @Jennak83δειχνει μετα απο μια εβδομάδα απλα το λυπαμαι και δεν ειναι οτι σκεφτομαι τον ύπνο απλα πως θα το φροντισω οταν θα ειμαι μονη αυριο αν είμαι αυπνη δεν εχω και βοήθεια κανεναν εγω μονο η μανα μου έρχεται για λιγες ωρες και ο ανδρας μου το βραδυ ο οποιος και αυτος παει για δουκεθα αλλα με βοηθάει οσο μπορει

Χαρά μου τις ώρες που είναι η μαμά σου έτσι προσπάθησε να κοιμηθείς λίγο να ανακτήσεις δυνάμεις, όσο για το βράδυ κουράγιο ❤️ κολοκολικοι ρε γμτ ταλαιπωρούν τα καημένα τα μικρακια θυμάμαι από την ανηψια μου... Ο γιος μου ευτυχώς δεν είχε η μπέμπα προς το παρόν ούτε αυτή έχει.. Τι να πω εύχομαι να σταματήσουν πολύ πολύ γρήγορα κ εσάς μακάρι να γινόταν να σταματήσουν και τώρα! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Penny... είπε:

Εμενα κλαίει ομως πολυ και το θέμα είναι τι θσ κάνουμε το βράδυ που πρέπει να βγάλουμε την νύχτα ο άνδρας μου πρεπει να πάει για δουλειά εγω πρέπει να ειμαι εντάξει για την επόμενη μέρα πως θα είμαι αν είμαι αυπνη;

Εγω απο χθες το βραδυ δεν δινω δικο μου και δινω ξένο για να δω αν τον πειράζει το δικό μου τελικα

Μπορει να μη κλαιει το βραδυ αφου ολη μερα κλαιει σημερα..τι να πω σε καταλαβαινω το κλαμα ειναι το χειροτερο εμενα δε κλαιει συνεχεια κυριως σφιγγεται κ φωναζει..αλλα πρσγματικα η ελλειψη υπνου ειναι φοβερο προβλημα κ γω τα βραδια αντε να κοιμαμαι 3 ωρες σπαστα ανα 1 ωρα..καλο κουραγιο αγαπη μου ευχομαι να ηρεμησει το βραδυ..

Just now, Penny... είπε:

Αχ ρε αγαπη ναι ακομη αστα να πανε ηδη συζηταμε τις βαρδιες με τον ανδρα μου δεν ξερουμε τι αλλο να κανουμε για να το ηρεμησει εχουμε πάρει και εμεις infocolic και του δίνουμε γαλα sanilac μας ειπε ο παιδίατρος οτι ειναι για κολικους το γαλα αλλα θα δείξει βελτιωση μετα απο 6 μερες το infocolic απο οτι ειπε η @Jennak83δειχνει μετα απο μια εβδομάδα απλα το λυπαμαι και δεν ειναι οτι σκεφτομαι τον ύπνο απλα πως θα το φροντισω οταν θα ειμαι μονη αυριο αν είμαι αυπνη δεν εχω και βοήθεια κανεναν εγω μονο η μανα μου έρχεται για λιγες ωρες και ο ανδρας μου το βραδυ ο οποιος και αυτος παει για δουκεθα αλλα με βοηθάει οσο μπορει

Κ μενα η μαμα μου ερχεται μονο λιγες ωρες, ειμαι ολη μερα μονη μου ειναι ζορικα, δε μπορεις να κανεις τπτ αλλο κ επισης ειναι οτι τα λυπασαι ρε γμτ υποφερουν κ δε μπορεις να κανεις τπτ! Εγω 5 μερες το δινω το infacolic μεχρι 3 φορες τη μερα μου ειπε, ασε που δε το θελει,το φτυνει αστα..ηρθε η νυχτα κ πως θα τη βγαλουμε! Κλαιει πολλες ωρες ο δικος σου, το καημενο μωρε η ψυχουλα. Μου ειχε πει κ για ενα τζελ της φρετζιδερμ αλλα δε το χω παρει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Penny... είπε:

 

Δικο μου πινει αλλα μαλλον εφαγα καποια τροφη και το πειραξε δεν ξερω τωρα δινω ξενο για να δουμε μήπως δουμε καποια διαφορα και θα αρχισω διατροφή για να ξαναδωσω δικο μου

Το βραδυ ειναι ολο το θέμα ρε καλη μου πραγματικα τωρα κοιμάται αγκαλια το βραδυ μέχρι χθες ηρεμουσε τωρα δεν ξερω σημερα εχει απο τις 8:30 το πρωί και ακομα δεν λεει να ηρεμησει το βραδυ εγω νιωθω κομμάτια ο ανδρας μου έρχεται κομμάτια απο την δουλειά αλλα και παλι ειπαμε σε περίπτωση που το κάνει και το βράδυ ολο αυτο θα κάνουμε βαρδιες τι αλλο  να κανω δεν ξερω αλήθεια

Αχ αυτα τα βραδια.. Με το που νυχτωνε με επιανε πανικος γιατι ηξερα τι προκειται να ακολουθουσει.. Ολη την νυχτα ουρλιαχτα αγκαλια κ πανω κατω.. Κ την αλλη μερα οτι ωρα κ να ηρεμουσε αν ηρεμουσε ειχα κ την μεγαλη μου 3 χρονων τοτε που ηθελε κ αυτη φροντιδα..Κ αυτη ενα μωρο ηταν.. Αυπνια, τυψεις για την μεγαλη, νευρα κ καταθλιψη απο την αυπνια ασε χαλια μαυρα.. Εμας ηταν κολικοι κ αλεργια στην πρωτεινη του αγελαδινου γαλακτος η οποια της προκαλουσε εντερικους πονους.. Μονο με το almiron pepti (δεν θηλασα) ειδαμε διαφορα.. Μετα απο διαφορες αλλαγες γαλακτος κ εξετασεις σε μεγαλυτερο μηνα βεβαια..Σταγονες κ εμεις biogaia κρεμα frezyderm αλλα καμια βελτιωση.. Ειχαμε μεγαλο θεμα.. Κ εννοειται δεν ηταν μονο το βραδυ αλλα ολη την μερα.. 18 ολοκληρες ατελειωτες ωρες.. Ο αντρας μου να δουλευει ολη μερα να ερχεται εννια το βραδυ κ να αναλαμβανει την μεγαλη για υπνο η οποια εκλαιγε κ αυτη γιατι ηθελε να ειναι μαζι μου.. Να ξυπναει η μεγαλη το βραδυ απο τα ουρλιαχτα της μικρης τρελααααα.... Ολα θα περασουν υπομονη.. Το ξερω οτι τωρα φαινεται βουνο αλλα αληθεια θα περασουν ολα κ θα εχεις ενα ηρεμο χαρουμενο μωρακι.. Ειλικρινα σου μιλαω γιατι σε καταλαβαινω απολυτα.. Ολα θα στρωσουν κ θα μπειτε σε μια ομορφη ρουτινα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Μιλάμε για την πρώτη που δεν είχα ζάχαρο ε; Χαχαχαχαχα

Τώρα στη δεύτερη απλά έκλαιγα που θα αποχωρηστω τη πρώτη.... Κλάμα κλάμα κλάμα.... Και που θα πάω να σ'αφηηηηησω; Και και και (εννοείται όχι μπροστά στο παιδί)... Σαμπως πήγαινα ανταποκριτής του πολέμου ή σαμπως το άφηνα στην κρουελα χαχαχαχαχα.

Όσο για τη βαλίτσα στο πρώτο την άνοιξα πάνω από δέκα φορές πριν πω ότι τέλος την έκλεισα έτοιμη.... Τώρα στη δεύτερη λίγο πριν πάμε μαιευτήριο έβαλα κάτι σεντόνια που βαριόμουν να σιδερωσω νωρίτερα χαχαχαχαχα

 

Ηηηη σιγά μη τους ακούσουμε άκου χωρίς κινητό.... εδώ έχουμε γέννα σχεδόν live λέμε....

Σε νιώθω πάντως γιατί κι εγώ με το κινητό στα μούτρα ήμουν να ξεχνιέμαι. Περισσότερο λόγο αγωνίας παρά πόνου διότι όπως έχω ξανά πει εγώ πόνο πόνο δεν ένιωσα και ποτε... Αλλά είχα παρόμοια ιστορία με της Ευαγγελίας.... Με διαστολή ούτε 1 είχαν εφησυχαστει οι μαίες και ο γιατρός μου ενώ ήταν σε επείγουσα καισαρικη είχε διαμεσολαβητή να τον ενημερώνει για μένα... Ήρθε εν τέλει με ελεγξε γιατί παραπονιομουν ότι θέλω να σπρώξω και δε με αφήνουν να μη τραυματιστω τάχα μου γιατί είχα μικρή διαστολή ακόμη και με βρήκε με 10 διαστολή.... Αν εσπρωχνα ή αν ήμουν όρθια ή σε τουαλέτα θα είχα την ίδια ακριβώς περίπτωση με την Ευαγγελία.... Βέβαια ο γιατρός μου δε θα έλειπε αλλά του έτυχε έκτακτο περιστατικό... και πάλι είχε διαμεσολαβητή... Στης Ευαγγελίας άλλη φάση, εδώ πελαγωσαν οι μαίες... Είμαστε όμως περιπτωσαρες όλες χαχαχα.

Αλλά τέλειος τοκετός τσακ μπαμ.αυτοε ο γρήγορος. Τον έκανα άλλες 10 φορές ειλικρινά...

Εσένα ο γιατρός δεν είναι εκεί; Αφού σε έχει κάνει εισαγωγή απ' το πρωί με πρόκληση πρέπει να είναι εκεί.... 

Αυτό με το ζάχαρο αααχ υπομονή... Τελευταία μεραααα από αύριο σιροπιαστα και σοκολάτες

Γέννησα και δεν πρόλαβα να απαντήσω. Γέννησα μετά γρήγορα. Έκανα γρήγορα διαστολή. Όχι ο γιατρός με εξέτασε κατά τις 3 κολπικά και ήρθε πάλι το απόγευμα.

Τέλος το ζάχαρο. Αλλά τώρα μόνο μία σούπα μου φέρανε και πεινάω.

Το μωρό βγήκε 2.660 γραμμάρια. Όλα καλά. Αλλά είμαι στεναχωρημένη γιατί σκίστηκε το περίνεο και μου κάνανε πλαστική. Έχω αρκετά ράμματα. Θα το κρατήσουν και θα μου το φέρουν το αύριο το μωρό, γιατί είχα βγει θετική στον κυτταρομεγαλοϊό και θέλουν να του κάνουν εξετάσεις.

Just now, tsilona είπε:

Τι διαστολη έχεις;

Γέννησα φυσιολογικά με πρόκληση

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...