Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Κοριτσια μου εμεις ειχαμε παιδιατρο σημερα για τα πρωτα εμβολια, εκλαψε πολυ ο μπεμπακος κ εβγαλε κ αιμα ρε γμτ ενω γενικα δε βγαζουν..πηραμε 1400 σε 1 μηνα..επισης εχουμε μια μικρη ομφαλοκηλη που μας ειπε οτι συνηθως φευγει μονη της, ειχε καμια αλλη κοπελα αντιστοιχη εμπειρια; Εγω πιστευω κ απο το τρελο σφιξιμο μην εμφανιστηκε@Dwroρωτησα για τον πονο κατα τον θηλασμο, μου ειπε αν τεντωνεται σαν τοξο μπορει να ειναι ηπια οισοφαγιτιδα κ κοβεις γαλακτοκομικα, αλλα δε δινουν φαρμακα αυτο θα περασει μονο του, εχει βελτιωθει καπως εμας, εσεις πως ειστε;; κ τα πολλα σφιξιματα καπως εχουν μειωθει, καταφερνει κ κανει κ πριτς τωρα πιο πολυ κ βοηθαει κ αυτο, τι να πω υπομονη ελπιζω σε 1 μηνα το πολυ να ειναι ολα παρελθον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

1 hour ago, katerinaki 86 said:

Κι εμενα τις τελευταιες μερες εστιαζει πολυ με το βλεμμα του και μας εχει σκασει κατι αμυδρα χαμογελακια...κι εμενα παντως σαν μπουκαλι με γαλα με βλεπει πιστευω!!Πιο ευκολα τον ηρεμει ο μπαμπας και η γιαγια παρα εγω, αφου συνηθως οταν ειναι πανω μου θυμαται το φαι και τρωγεται!!

Κοριτσια, εχω ερωτηση...Σημερα εβγαλα στη θηλη μια ασπρη φουσκαλιτσα που ποναει λιγο την ωρα που θηλαζω. Στην αρχη την πιεσα λιγο να σπασει, εβγαλε γαλα αλλα μετα εβγαλε λιγο αιματακι, οποτε δεν την ξαναπειραξα!Μετα ξαναγεμισε. Το εψαξα λιγο και μαλλον ειναι φυσαλιδα γαλακτος...που απ' ο,τι λενε περναει μονη της με τους θηλασμους. Το εχει παθει καμια?

Περαστικα βρε κοριτσακι μου!!Θα δεις οτι ολα θα περασουν και θα μεινουν απλα σαν κακη αναμνηση!!Αυτο να σκεφτεσαι οτι θα μπορουσαν τα πραγματα να ειναι πολυ χειροτερα, αν συνεβαινε ολο αυτο σε αλλη περιοδο της ζωης σου...Μια ανηφοριτσα ακομα εχεις μπροστα σου...θα την ανεβεις κι αυτη και τελος!!Μετα θα εισαι απολυτα υγιης και θα μπορεις να χαρεις το μωρακι σου!!

Έχω βγάλει κι εγώ φουσκαλίτσα. Έλεγα να την πειράξω αλλά δεν έκανα τίποτα. Πόναγε πολύ το στήθος αυτό κι ένιωθα κάψιμο αλλά δε σταμάτησα να τη βάζω. Έβγαλα 3 στο σύνολο και κάποια στιγμή τις έσπασε το μωρό. Τώρα έχω πάλι μία αλλά ευτυχώς δεν πονάω. Απλά υπομονή νομίζω πρέπει να κάνουμε. Σε μία φίλη της είπε μία μαία να βάλει ελαιόλαδο και να κάνει μασάζ αλλά να το πλένει πριν το θηλασμό. Εγώ δεν το έκανα οπότε δεν ξέρω αν έχει αποτέλεσμα...


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penny... είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου ηδη λειπω 6 μέρες αρα θα με αναγνωρίζει το παιδι μου όταν πάω τι σκέφτομαι τι σας λέω με Εχετε βαρεθεί και Εχω βαρεθεί και εγώ

Τη μανα του δε θα αναγνωρισει καλε; με το που θα σε μυρισει θα σε αναγνωρισει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Έχω βγάλει κι εγώ φουσκαλίτσα. Έλεγα να την πειράξω αλλά δεν έκανα τίποτα. Πόναγε πολύ το στήθος αυτό κι ένιωθα κάψιμο αλλά δε σταμάτησα να τη βάζω. Έβγαλα 3 στο σύνολο και κάποια στιγμή τις έσπασε το μωρό. Τώρα έχω πάλι μία αλλά ευτυχώς δεν πονάω. Απλά υπομονή νομίζω πρέπει να κάνουμε. Σε μία φίλη της είπε μία μαία να βάλει ελαιόλαδο και να κάνει μασάζ αλλά να το πλένει πριν το θηλασμό. Εγώ δεν το έκανα οπότε δεν ξέρω αν έχει αποτέλεσμα...

Ευτυχως δεν πονουσε  τρελα και ηδη εχει πεσει. Κι εγω τον εβαζα κανονικα να θηλαζει ολη μερα και νομιζω οτι βοηθησε γιατι σε καθε θηλασμο ηταν ολο και μικροτερη η ενοχληση.

  • Μου αρέσει 1

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Επεσα πανω σ αυτην την δημοσ..δεν εχει τυχει να διαβασω κτ αλλο δικο σου..αλλα κ μονο μ αυτο που διαβασα εχεισ το δικιο με το μεροσ σου...

Να μασ μιλασ για να ξεσπασ..

Οτι θα αντιμετωπιστει αυτο που περνασ ειναι το μονο σιγουρο...αλλα σε συνδυασμο με το νωρακι σου που μπηκε στη μενν κ με το οτι εισαι σε ευαισθητη στιγμη το κανει λιγο πιο δυσκολο.

Μια κακη στιγμη ειναι που θα περασει..κανε λιγο υπομονη να περασουν ολα..κ μετα θα ναι ενα κακο ονειρο..

Περαστικα σου

Κοριτσια ειναι κ οι δικοι σασ παιδιατροι αυστηροι η μονο ο δικοσ μου??

Με τρομοκρατησε με τισ ιωσεισ..κ το ανοσοπποητικο των μωρων  που ειναι ευαισθητο..ακομη κ για μασ ειπε να φοραμε μασκεσ..(δεν το συζητω για αυτουσ που θα το επισκεπτουν...)

Αυτουσ τουσ 3 πρωτουσ μηνεσ μεχρι να γινουν τα εμβολια δεν μπορω να τουσ χαρω..

Εχουμε νοζηλευτει με την μεγαλη μου οταν ηταν 2 μηνων σε νοσοκομειο κ ξερω πωσ ειναι..

Αλλα κ παλι να μην αφηνω την αδερφη τησ να την πλησιασει χωρισ μασκα δεν ειναι υπερβολικο? Αυτοι που εχουν παιδακια που πανε σε παιδικο δηλ τι κανουν? 

Κοριτσι μ να σου ζησει παλι σφηνα μπαινω στην ομαδα σας εγω ημουν κρυωμενη με μασκες πλυσιμο ολα κολλησα τον αντρα μ κ κολλησε το μωρο τεσσαρων μηνων δν θα περιγραψω αστο!καλυτερα υπερβολικες ολες μας ασε τις τυψεις κ τα ψυχολογικα τα δικα μου!ευχομαι τσ καλυτερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου εμεις ειχαμε παιδιατρο σημερα για τα πρωτα εμβολια, εκλαψε πολυ ο μπεμπακος κ εβγαλε κ αιμα ρε γμτ ενω γενικα δε βγαζουν..πηραμε 1400 σε 1 μηνα..επισης εχουμε μια μικρη ομφαλοκηλη που μας ειπε οτι συνηθως φευγει μονη της, ειχε καμια αλλη κοπελα αντιστοιχη εμπειρια; Εγω πιστευω κ απο το τρελο σφιξιμο μην εμφανιστηκε@Dwroρωτησα για τον πονο κατα τον θηλασμο, μου ειπε αν τεντωνεται σαν τοξο μπορει να ειναι ηπια οισοφαγιτιδα κ κοβεις γαλακτοκομικα, αλλα δε δινουν φαρμακα αυτο θα περασει μονο του, εχει βελτιωθει καπως εμας, εσεις πως ειστε;; κ τα πολλα σφιξιματα καπως εχουν μειωθει, καταφερνει κ κανει κ πριτς τωρα πιο πολυ κ βοηθαει κ αυτο, τι να πω υπομονη ελπιζω σε 1 μηνα το πολυ να ειναι ολα παρελθον.

Εχω κοψει τα γαλακτοκομικα εδω και ενα μηνα μηδεν βελτιωση.Πολυ κλαμα και γκρινια ολη την ημερα σχεδον.Εχω  γινει πτωμα ολη μερα και ολη νυχτα .Εμας ειναι αυξημενη η ενταση των κολικων οπως οταν τον πρωτοεπιασε.δεν ξερω τι αλλο να κανω

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2019 at 4:55 ΜΜ, Dwro είπε:

Λοιπον εγω τα ειδα ολα αυτες τις μερες μετα το χοιρινο την Κυριακη εκανε αυτα τα ζουμερα κακα και ειχε πονους συνεχεια εδω και μερες τρελαθηκα πηρα την παιδιατρο η οποια με εστειλε σε αλλεργιολογο ο οποιος εχε ι κενο 12 δεκεμβριου.Ετσι η παιδιατρος με εστειλε μια διατροφη με κατι για ευερεθιστο εντερο ειπε θα τρως οτι θα ετρωγες αν πονουσες εσυ.Εκτος αν αντεχω να τα κοψω ολα γλουτενη γαλακτοκομικα κ.τ.λ ως που να παμε στον αλλεργιολογο.Μια κοπελα ομως μου συστησε ενα αλλο γνωστο παιδιατρο και τον πηγα σημερα ειπε να τρωω απο ολα δεν βλεπει πουθενα σημαδια αλλεργιας τυπικα να κοψω μονο της αγελαδας τα γαλακτοκομικα ειπε οτι ειναι κολικοι οι οποιοι κορυφονονται στις 40 μερες εως 2.5 μηνων.Οποτε ειπε να κανω υπομονη να σταματησω να τρεχω σε γιατρους και οτι θα σταματησουν μονοι τους.Να τρωω καλα και να θηλαζω οπως πρεπει το μωρο εχει πολυ καλη αναπτυξη λεει.Πραγματικα τοσες μερες δεν τρωω τιποτα φοβομουν μεχρι και νερο να πιω.

Μα πως θα είχες δύναμη να συνεχισεις αν δεν τρως τίποτα βρε αγάπη μου; συμφωνώ με τον νέο παιδίατρο άρα τώρα τρως τα πάντα; 

On 8/11/2019 at 6:27 ΜΜ, winspert είπε:

Ναι, αμανικους εχω παρει, δυο οικονομικους. 16 ευρώ ο καθένας. Το μονο οτι τους εχω λιγο μαζεψει στο πανω μερος γιατί είναι απο 0-6 μηνων κ εμενε το στηθακι του λιγο ακαλυπτο... Κ εγω στην αρχη έμπαινα στη λογικη να τον ξυπνησω γιατι καποιες λιγες φορες μου κοιμοταν σερι απο τις 8 με 9 το βραδυ μέχρι τη 1 με 2 κ ανησυχουσα μη μου στεγνωσει(έτσι το εχω στο μυαλό μου), αλλα τωρα τον αφηνω κ ξυπναει μονος του... Ετσι κ αλλιως δεν κοιμάται πλεον τοσο πιλυ συνεχόμενα... 

Αγαπη μου τι φοράς στο νινι μέσα από τον ύπνοσακο; 

On 8/11/2019 at 7:50 ΜΜ, Jennak83 είπε:

Παλι καλα, σε ηρεμησε καπως ο ανθρωπος γιατι μου φαινονταν πολυ υπερβολικα ολα τα αλλα κ η τοσο αυστηρη διατροφη. Τουλαχιστον να τρως σαν ανθρωπος, μηπως τον ρωτησες για το θεμα του θηλασμου που ποναει,ετσι για μια 2η αποψη; Μακαρι να ισχυει αυτο με το 2μιση μηνων..ο δικος μου δε κοιμαται με τιποτα ολη μερα, ενω δε π8ναει τωρα αλλα νυσταζει τρελα..κουναει χερια ποδια κ κανει σα να πειναει ενω εχει φαει...μπορει να περναει το πρωτο αλμα, αλλα ειλικρινα μαζι με την αυπνια μου, μου εχουν σπασει τα νευρα,!

Εγω ειχε τυχει να μην τον ακουσω καν απο την τρελη κουραση που τον ειχα διπλα κ σηκωθηκε ο αντρας μου που κοιμοταν μεσα κ μου τον εφερε! 

Ρε κοριτσια οταν λετε μαραθωνιουα θηλασμους 6-7 ωρες τι εννοειτε, οτι ειστε ακουνητεα τοσες ωρες; κ το παιδι φανταζομαι δε πινει ολες αυτες τις ωρες αλλα πιπιλαει, σταματαει κλπ.

Ναι αγάπη αυτό είναι ο μαραθώνιος θηλασμος θηλάζει για ώρες... Δεν κάθομαι ακίνητη, κινούμαι αλλά την έχω αγκαλιά στο βυζι..; 

On 8/11/2019 at 9:43 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Αχ βρε κοριτσια υπομονη...

Εμενα η μεγαλη μου κορη ανεβαζει εδω κ 2 μερεσ πυρετο τα βραδια..κ φοβαμαι για το μωρο που ειναι 10 ημερων..

Βγαζει δοντια..αλλα ο παιδιατροσ λεει πωσ δεν ειναι απο αυτο

Περαστικά Τζένη μου και γρήγορα! 

On 8/11/2019 at 9:56 ΜΜ, Clue είπε:

Έχω ένα μακρυμάνικο κι έναν αμάνικο. Χθες της έβαλα το μακρυμάνικο γιατί είναι λίγο πιο λεπτός από τον αμάνικο.

Αγάπη μου για πες μου κ εσύ τι φοράς στο νινι μέσα από τον ύπνοσακο; 

On 11/11/2019 at 10:04 ΠΜ, tsilona είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Αντανακλαστικο καθόδου λέγεται ναι.

Εγώ είμαι ένα κινούμενο κουρέλι.η μπεμπα έχει βηχαλάκι γτ έχει μυξες.δεν έχει ακροαστικα ευτυχώς .ορο είπε ο γιατρός κ να ρουφάω με το ρουφηχτηρι αν ακούω ότι χρειάζεται.εχει η μεγάλη μυξες.

εφτασεσχεδόν 60 πόντους.για έναν πόντο δλδ! Είναι 5200.

Σηκώθηκα το πρωί τώρα να πετάξω την πάνα μου μόλις της άλλαξα κ συνειδητοποίησα ότι έδωσα λογικά το ίδιο βυζί 2 φορές που ξύπνησε γτ ήταν το ένα τούμπανο κ τ άλλο σα μαραμένη γαρδένια.

Ευελπιστώ να βρούμε σύντομα ρυθμους γτ δε με πολυβλεπω καλά.

@Penny... Σωστό ταγκ έκανα ε; Βγήκες; Πώς πάει;

Περαστικά στην μπέμπα αγάπη μου! Είναι καλύτερα; αγάπη πειράζει που έδωσες δύο φορές από το ίδιο στήθος; νομίζω όλες το έχουμε κάνει αυτό... 

On 11/11/2019 at 2:48 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς ειστε ;; Εγώ ψιλοχαλι , πονάει το δεξί στήθος τέρμα. Μάλλον φραγμενος πόρος. Και έχω και πυρετό. Ελπίζω να μην είναι μαστιτιδα. 

Κατα τα αλλα πολύ κούραση. Ειδικά τα βράδια κάνει κόλπα η μπέμπα. Ξυπνάει ανά 3 ωρο αλλά κάνει και  2ωρο να κοιμηθεί.

Αγάπη τι κάνουμε σε περίπτωση φραγμενου πόρου; 

On 12/11/2019 at 12:17 ΠΜ, Mamacita Alina είπε:

Σε ποια ήρθε περίοδος; Όχι σε ποια; Γκρρρρρ

Πωπω κιόλας ε; ελπίζω σε εμένα να αργήσει.. 

17 ώρες πρίν, Penny... είπε:

Οπως παντα κόλλησε σε παράθεση κάποια με ρωτησε αν βγηκα δεν θυμάμαι ποια συγνώμη ρε κορίτσια είμαι πολύ χαλιά ψυχολογικά δεν ξέρω τι να κάνω να κλάψω να κάνω τι δεν ξέρω ποια δεν μπορω να βρω ηρεμία με τιποτα τελικά βγηκα χθες αλλά θα ξανακανω εισαγωγή την Τριτη για να κάνω την Τέταρτη  Ersp είναι κάτι σαν γαστροσκόπηση θα μου βγάλουν σε πρώτη φαση την πέτρα απο τα σωληνακια και μετα σε δεύτερη φαση θα κανονιστεί το χειρουργείο δεν είμαι καθόλου μα καθόλου Κάλα εγώ παιδι δεν Εχω χαρεί καθόλου μια στην Μενν μια αυτό αλλά αν δεν το κάνω δεν θα είμαι Κάλα να το φροντισω συγνώμη αν γίνομαι παραπονιαρα καποιες ίσως μς κατανοησετε εγώ περάσει τοσα πολλά και ακομα δεν λέω να ηρεμησω με τιποτα κορίτσια 

Αχ βρε πενι μου εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα από όλο αυτό και μετά να ναι όλα τέλεια! ❤️ 

13 ώρες πρίν, gogouli_ είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου, ελπίζω να είναι περαστικά και να έχεις γρήγορη ανάρρωση! Το μωράκι σου για να είναι καλά θέλει τη μανούλα του γερή, αυτό να σκέφτεσαι και να παίρνεις δύναμη. Δε μπορώ καν να φανταστώ πως νιώθεις και πόσο σου λείπει αλλά είσαι δυνατή και το έχεις αποδείξει στο παρελθόν. Μια περιπέτεια ειναι που θα περάσει και θα σας βρει τους τρεις σας αγκαλιά στο σπίτι σας και γερους. 

Κορίτσια εμείς μεθαύριο 40ντιζουμε. Εν τω μεταξύ νομίζω δεν έχω ξεμπερδέψει με τα λοχεια! Έχω ακόμα εκκρίσεις μπεζ, δε μπορώ να βγάλω σερβιέτα ακόμα και εκνευρίζομαι. Σας κράτησε τόσο πολύ. Ανά διαστήματα βλέπω και λίγο καφέ, αλλά πολύ λίγο. 

Εγω είχα λοχεια 50 μέρες ευτυχώς έχει λίγες μέρες που είμαι καθαρή.... Έκανα κ σεξ επιτέλους χαχαχ

12 ώρες πρίν, Clue είπε:

Εύχομαι να γίνεις γρήγορα καλά. Το καταλαβαίνω πόσο άσχημα νιώθεις και είναι λογικό. Θα είσαι όμως σύντομα με το μωρό σου και θα το χαίρεσαι μια ζωή!

Εγώ μέχρι το μήνα είχα αίμα. Μετά είχα καφέ-μπεζ που κάθε μέρα γίνονταν και πιο λίγα μέχρι τις 43 μέρες που αδιαθέτησα τελικά! Τωρα έχω ακόμα αίμα από την περίοδο. 47 ημερών σήμερα! 

Ξεκίνησε σταδιακά να με κοιτάζει από την Πέμπτη. Πρώτη φορά με κάρφωσε με το βλέμμα της όταν την πήρα αγκαλιά αφότου της πήραν αίμα που ούρλιαζε και έκλαιγε πόση ώρα. Με κοίταξε με μάτια που γυαλίζανε από τα δάκρυα με ένα ύφος "πως μπόρεσες να τους αφήσεις". Από τότε με κοιτάζει κάθε μέρα. Ευτυχώς όχι νε το ιδιο ύφος αν και είναι αρκετά σοκαρισμένο! Χαχαχα

Χθες πάλεψε να σκάσει και λίγο το χειλάκι χωρίς να είναι σε φάση rem και σήμερα έμεινε πρώτη φορά ξύπνια 1 ώρα! Ήταν ήρεμη, της τραγουδούσα και της μιλούσα και την έβαλα και λίγο μπρούμυτα να γυμναζόμαστε!

Ερώτηση: Επειδή είμαι πολύ φάλτσα λέτε να την επηρεάσω και να γίνει κι αυτή??? Χαχαχα:-P

Χαχαχ δεν νομίζω να την επηρεάσεις μην αγχώνεσαι χάχα λοιπόν κ εμένα με κοιτάζει κατάματα κ μου χαμογελάει κιόλας όταν της μιλάω ❤️

8 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Επεσα πανω σ αυτην την δημοσ..δεν εχει τυχει να διαβασω κτ αλλο δικο σου..αλλα κ μονο μ αυτο που διαβασα εχεισ το δικιο με το μεροσ σου...

Να μασ μιλασ για να ξεσπασ..

Οτι θα αντιμετωπιστει αυτο που περνασ ειναι το μονο σιγουρο...αλλα σε συνδυασμο με το νωρακι σου που μπηκε στη μενν κ με το οτι εισαι σε ευαισθητη στιγμη το κανει λιγο πιο δυσκολο.

Μια κακη στιγμη ειναι που θα περασει..κανε λιγο υπομονη να περασουν ολα..κ μετα θα ναι ενα κακο ονειρο..

Περαστικα σου

Κοριτσια ειναι κ οι δικοι σασ παιδιατροι αυστηροι η μονο ο δικοσ μου??

Με τρομοκρατησε με τισ ιωσεισ..κ το ανοσοπποητικο των μωρων  που ειναι ευαισθητο..ακομη κ για μασ ειπε να φοραμε μασκεσ..(δεν το συζητω για αυτουσ που θα το επισκεπτουν...)

Αυτουσ τουσ 3 πρωτουσ μηνεσ μεχρι να γινουν τα εμβολια δεν μπορω να τουσ χαρω..

Εχουμε νοζηλευτει με την μεγαλη μου οταν ηταν 2 μηνων σε νοσοκομειο κ ξερω πωσ ειναι..

Αλλα κ παλι να μην αφηνω την αδερφη τησ να την πλησιασει χωρισ μασκα δεν ειναι υπερβολικο? Αυτοι που εχουν παιδακια που πανε σε παιδικο δηλ τι κανουν? 

νομίζω υπερβάλει λίγο ο παιδίατρος σου αγάπη μου να μαστε με μάσκα εμείς χωρίς να μαστε άρρωστοι; γιατι; 

6 ώρες πρίν, Jennak83 είπε:

Κοριτσια μου εμεις ειχαμε παιδιατρο σημερα για τα πρωτα εμβολια, εκλαψε πολυ ο μπεμπακος κ εβγαλε κ αιμα ρε γμτ ενω γενικα δε βγαζουν..πηραμε 1400 σε 1 μηνα..επισης εχουμε μια μικρη ομφαλοκηλη που μας ειπε οτι συνηθως φευγει μονη της, ειχε καμια αλλη κοπελα αντιστοιχη εμπειρια; Εγω πιστευω κ απο το τρελο σφιξιμο μην εμφανιστηκε@Dwroρωτησα για τον πονο κατα τον θηλασμο, μου ειπε αν τεντωνεται σαν τοξο μπορει να ειναι ηπια οισοφαγιτιδα κ κοβεις γαλακτοκομικα, αλλα δε δινουν φαρμακα αυτο θα περασει μονο του, εχει βελτιωθει καπως εμας, εσεις πως ειστε;; κ τα πολλα σφιξιματα καπως εχουν μειωθει, καταφερνει κ κανει κ πριτς τωρα πιο πολυ κ βοηθαει κ αυτο, τι να πω υπομονη ελπιζω σε 1 μηνα το πολυ να ειναι ολα παρελθον.

Σούπερ το βάρος που πήρατε μέσα σε ένα μήνα! Εμείς έχουμε εμβολια στις 17 που γινόμαστε δύο μηνών κ εμένα έβαλε βάρος αλλα δεν ξέρω πόσο... Ανυπομονώ να δω! 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

@marioula1234 μέσα από τον υπνόσακο της φοράω ένα κοντομάνικο εσώρουχο (χωρίς πόδια) κι από πάνω ένα μακρυμάνικο βαμβακερό με πόδια. Της φοράω και καλτσάκια από μέσα που μας είπε η παιδίατρος. Έτσι την έχω όλη μέρα με μια βαμβακερή κουβερτούλα αγκαλιάς και το βράδυ βγάζω την κουβερτούλα και τη βάζω στον υπνόσακο. Και στους 2, είτε με μανίκια είτε χωρίς, έτσι τη βάζω. Την τσεκάρω όμως συχνά μήπως και ζεσταίνεται. Μόνο όταν τη θηλάζω αφού έχει αρχίσει να ξημερώνει της ανοίγω το φερμουαρ και το κλείνω πριν την ξαναβάλω γι άλλη μια φορά ενώ κοιμάμαι ακόμα. Όταν σηκωθούμε της τον βγάζω και έχω την κουβέρτα αλλά τότε την προσέχω.


4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

@marioula1234 μέσα από τον υπνόσακο της φοράω ένα κοντομάνικο εσώρουχο (χωρίς πόδια) κι από πάνω ένα μακρυμάνικο βαμβακερό με πόδια. Της φοράω και καλτσάκια από μέσα που μας είπε η παιδίατρος. Έτσι την έχω όλη μέρα με μια βαμβακερή κουβερτούλα αγκαλιάς και το βράδυ βγάζω την κουβερτούλα και τη βάζω στον υπνόσακο. Και στους 2, είτε με μανίκια είτε χωρίς, έτσι τη βάζω. Την τσεκάρω όμως συχνά μήπως και ζεσταίνεται. Μόνο όταν τη θηλάζω αφού έχει αρχίσει να ξημερώνει της ανοίγω το φερμουαρ και το κλείνω πριν την ξαναβάλω γι άλλη μια φορά ενώ κοιμάμαι ακόμα. Όταν σηκωθούμε της τον βγάζω και έχω την κουβέρτα αλλά τότε την προσέχω.

Την θηλάζεις με τον ύπνοσακο; εκει ίσως κ να ζεσταινεται, βρε αγάπη έχω υπνοσακους χωρίς μανίκια κ νομίζω θα κρυώνει επειδή είναι έξω τα χεράκια... Κ γενικά νομίζω θα κρυώνει στον πολύ χειμώνα γτ μου φαίνονται λεπτοί σε σχέση με κουβερτες


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marioula1234 είπε:

 Αγαπη μου τι φοράς στο νινι μέσα από τον ύπνοσακο; 

Καλημερα κοριτσακι μου. Του φοραω ενα κοντομανικο ζιπουνακι κ ενα μακρυμανικο φορμακι. Έχουμε καλη θερμοκρασία στπ σπίτι οποτε πιστεύω δεν θα κρυώνει. Οι υπνοσακοι είναι σχετικά χοντροι. Βαμβακεροι απο μεσα κ σαν γουνιτσα απ εξω... 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμάς ο υπνοσακος είναι 2.5 tog, ακόμα επειδή είχε λίγο ζέστη δεν το χρησιμοποίησα αλλα λέω σιγά σιγά να αρχίσω να τη βάζω, αμάνικος είναι κ; ο ειχα κι εγώ την ανησυχία για τα χεράκια αλλά η παιδίατρος μου είπε καλύτερα γιατί έτσι το μωρό ρυθμίζει και τη θερμοκρασία του πιο εύκολα! 

Σημερα κορίτσια έφαγε ε και κοιμηθηκαμε στις 11 το βράδυ και ξύπνησε στις 6.15, έπαθα σοκ!!! Βέβαια μετά κόντεψε να φάει κι εμένα! 

Να ρωτήσω κάτι; Από γουλιτσες πως πάτε; εμάς κάνει κάθε μέρα και άρχισα να ανησυχώ! Συνήθως μόλις φάει, αλλά έχει τύχει να κάνει αναγωγή και μια ώρα μετά! Φοβάμαι για γοπ, αλλά δε δείχνει να 3χει ενόχληση 

Και βασικά καλημέρα σε όλες ❤️


EGLbp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Εχω κοψει τα γαλακτοκομικα εδω και ενα μηνα μηδεν βελτιωση.Πολυ κλαμα και γκρινια ολη την ημερα σχεδον.Εχω  γινει πτωμα ολη μερα και ολη νυχτα .Εμας ειναι αυξημενη η ενταση των κολικων οπως οταν τον πρωτοεπιασε.δεν ξερω τι αλλο να κανω

 

Καλημερα, κ μενα εχει γινει πολυ γκρινιαρης δε καθεται μονος του καθολου στο λικνο κλαιει..κ χθες τα ιδια, του ειχα παρει μια πιπιλα καοτσουκ μπας κ την παρει κ οντως την πηρε πιο ευκολα κ ηρεμουσε, οταν αποκοιμιοταν κ του επεφτε ξανα αρχιζε το κλαμα κ την ξαναεβαζα κ ετσο κοιμηθηκε ως τις 4 παρα στο λικνο..δωστου πιπιλα μηπως καπως ηρεμησει..

Just now, gogouli_ είπε:

Εμάς ο υπνοσακος είναι 2.5 tog, ακόμα επειδή είχε λίγο ζέστη δεν το χρησιμοποίησα αλλα λέω σιγά σιγά να αρχίσω να τη βάζω, αμάνικος είναι κ; ο ειχα κι εγώ την ανησυχία για τα χεράκια αλλά η παιδίατρος μου είπε καλύτερα γιατί έτσι το μωρό ρυθμίζει και τη θερμοκρασία του πιο εύκολα! 

Σημερα κορίτσια έφαγε ε και κοιμηθηκαμε στις 11 το βράδυ και ξύπνησε στις 6.15, έπαθα σοκ!!! Βέβαια μετά κόντεψε να φάει κι εμένα! 

Να ρωτήσω κάτι; Από γουλιτσες πως πάτε; εμάς κάνει κάθε μέρα και άρχισα να ανησυχώ! Συνήθως μόλις φάει, αλλά έχει τύχει να κάνει αναγωγή και μια ώρα μετά! Φοβάμαι για γοπ, αλλά δε δείχνει να 3χει ενόχληση 

Και βασικά καλημέρα σε όλες ❤️

Καλημερα! Κ μεις βγαζουμε γουλιτσες κ αναγωγη απο τη μυτη ειχαμε παθει κ μου εκανε κ εναν εμετο προχθες..δε πειραζει αν παιρνει βαρος το παιδι κ ειναι μεμονωμενα περιστατικα εκτος απο τις γουλιες που ειναι νορμαλ να συμβαινουν

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου. Του φοραω ενα κοντομανικο ζιπουνακι κ ενα μακρυμανικο φορμακι. Έχουμε καλη θερμοκρασία στπ σπίτι οποτε πιστεύω δεν θα κρυώνει. Οι υπνοσακοι είναι σχετικά χοντροι. Βαμβακεροι απο μεσα κ σαν γουνιτσα απ εξω... 

Εμένα δεν είναι γουνιτσα απεξω κ φοβάμαι μην κρυώνει με τα χεράκια εξω

1 ώρα πρίν, gogouli_ είπε:

Εμάς ο υπνοσακος είναι 2.5 tog, ακόμα επειδή είχε λίγο ζέστη δεν το χρησιμοποίησα αλλα λέω σιγά σιγά να αρχίσω να τη βάζω, αμάνικος είναι κ; ο ειχα κι εγώ την ανησυχία για τα χεράκια αλλά η παιδίατρος μου είπε καλύτερα γιατί έτσι το μωρό ρυθμίζει και τη θερμοκρασία του πιο εύκολα! 

Σημερα κορίτσια έφαγε ε και κοιμηθηκαμε στις 11 το βράδυ και ξύπνησε στις 6.15, έπαθα σοκ!!! Βέβαια μετά κόντεψε να φάει κι εμένα! 

Να ρωτήσω κάτι; Από γουλιτσες πως πάτε; εμάς κάνει κάθε μέρα και άρχισα να ανησυχώ! Συνήθως μόλις φάει, αλλά έχει τύχει να κάνει αναγωγή και μια ώρα μετά! Φοβάμαι για γοπ, αλλά δε δείχνει να 3χει ενόχληση 

Και βασικά καλημέρα σε όλες ❤️

Δηλαδή αν έχει κρύο κ τα χέρια είναι έξω είναι οκ; πφφφ

Και εμένα κάνει γουλιτσες πολλές φορές μέσα στη μερα

Καλεεε μπείτε στο προφίλ μου να δείτε το αστεράκι μου πως μεγαλωσε εεεε ❤️

  • Μου αρέσει 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, marioula1234 said:

Την θηλάζεις με τον ύπνοσακο; εκει ίσως κ να ζεσταινεται, βρε αγάπη έχω υπνοσακους χωρίς μανίκια κ νομίζω θα κρυώνει επειδή είναι έξω τα χεράκια... Κ γενικά νομίζω θα κρυώνει στον πολύ χειμώνα γτ μου φαίνονται λεπτοί σε σχέση με κουβερτες

Ναι. Με τον υπνόσακο αλλά ανοίγω το φερμουάρ να μη ζεσταίνεται. Ο παιδίατρος είπε τα χεράκια τα θέλουμε δροσερά κι όχι ζεστά. Αν είναι ζεστά έχει ανάψει το μωρό.

2 hours ago, gogouli_ said:

Εμάς ο υπνοσακος είναι 2.5 tog, ακόμα επειδή είχε λίγο ζέστη δεν το χρησιμοποίησα αλλα λέω σιγά σιγά να αρχίσω να τη βάζω, αμάνικος είναι κ; ο ειχα κι εγώ την ανησυχία για τα χεράκια αλλά η παιδίατρος μου είπε καλύτερα γιατί έτσι το μωρό ρυθμίζει και τη θερμοκρασία του πιο εύκολα! 

Σημερα κορίτσια έφαγε ε και κοιμηθηκαμε στις 11 το βράδυ και ξύπνησε στις 6.15, έπαθα σοκ!!! Βέβαια μετά κόντεψε να φάει κι εμένα! 

Να ρωτήσω κάτι; Από γουλιτσες πως πάτε; εμάς κάνει κάθε μέρα και άρχισα να ανησυχώ! Συνήθως μόλις φάει, αλλά έχει τύχει να κάνει αναγωγή και μια ώρα μετά! Φοβάμαι για γοπ, αλλά δε δείχνει να 3χει ενόχληση 

Και βασικά καλημέρα σε όλες ❤️

Εγώ τον ξεκίνησα ήδη 2.5 tog και είναι μια χαρά! Γουλίτσες έχει κι εμένα κάθε μέρα 2 με 3 φορές. Δεν είναι κάτι μας είπε ο παιδίατρος. 

Just now, marioula1234 said:

Εμένα δεν είναι γουνιτσα απεξω κ φοβάμαι μην κρυώνει με τα χεράκια εξω

Δηλαδή αν έχει κρύο κ τα χέρια είναι έξω είναι οκ; πφφφ

Και εμένα κάνει γουλιτσες πολλές φορές μέσα στη μερα

Καλεεε μπείτε στο προφίλ μου να δείτε το αστεράκι μου πως μεγαλωσε εεεε ❤️

Τέλειο το παιδάκι σου!!! Να τη χαίρεσαι!!! Κι εμένα είναι βαμβακερός μέσα κι έξω απλά έχει επένδυση ζεστή. Μάλλον πολυέστερ.

Πήραμε οκ για πιπίλα και μου είπε και μπιμπερό μιας και έχει περάσει ο πρώτος μήνας και δε φοβόμαστε για σύγχυση. Εγώ φοβάμαι βέβαια ακόμα...

Επίσης, πήραμε οκ για ρηλαξ. 

Πολύ μπέρδεμα αυτοί οι παιδίατροι. Ο καθένας λέει τα δικά του!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Ναι. Με τον υπνόσακο αλλά ανοίγω το φερμουάρ να μη ζεσταίνεται. Ο παιδίατρος είπε τα χεράκια τα θέλουμε δροσερά κι όχι ζεστά. Αν είναι ζεστά έχει ανάψει το μωρό.

Εγώ τον ξεκίνησα ήδη 2.5 tog και είναι μια χαρά! Γουλίτσες έχει κι εμένα κάθε μέρα 2 με 3 φορές. Δεν είναι κάτι μας είπε ο παιδίατρος. 

Τέλειο το παιδάκι σου!!! Να τη χαίρεσαι!!! Κι εμένα είναι βαμβακερός μέσα κι έξω απλά έχει επένδυση ζεστή. Μάλλον πολυέστερ.

Πήραμε οκ για πιπίλα και μου είπε και μπιμπερό μιας και έχει περάσει ο πρώτος μήνας και δε φοβόμαστε για σύγχυση. Εγώ φοβάμαι βέβαια ακόμα...

Επίσης, πήραμε οκ για ρηλαξ. 

Πολύ μπέρδεμα αυτοί οι παιδίατροι. Ο καθένας λέει τα δικά του!

Κ γω τον βαζω σε ριλαξ..ποσο ειστε εσεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...