Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Όλα θα πάνε καλά και θα γυρίσεις σπίτι με το μωράκι σου τον σωστό χρόνο. Μεγάλη μέρα σήμερα η γιορτή των Βαΐων. Ο Θεός και η Παναγία να είναι μαζί σου! 🙏

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Απορία... (δε θυμάμαι αν το έχουμε ξαναπεί)

Βάζετε πάντα τα μωράκια μετά το θηλασμό να ρευτούν? Γιατί όποτε θηλάζουμε ξαπλωμένοι, ειδικά τα βράδια, και τον παίρνει ο ύπνος με το ζυζί του στο στόμα δεν τον σηκώνω γιατί αν το κάνω ξυπνάει και μετά φτου και απ την αρχή! 

Απ την άλλη στεναχωριέμαι αν τον αφήνω χωρίς να ρευτεί γιατί μου βγάζει γουλίτσες κάποιες φορές...

Και θελω να τον βαζω γιατι σχεδον παντα ρευεται κ πολυ μαλιστα, βεβαια ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι φυσικα ξυπναει κ μετα αντε παλι να τον κοιμισω, ομως φοβαμαι να τον βαλω χωρις να ρευτει..εχει τυχει κ αυτο αλλα ημουν ξυπνια κ τον εβλεπα κ δεν ειχε φαει κ πολυ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Κορίτσια μου βλέπω πως λέτε για Χριστούγεννα, εγώ στολισα δέντρο από τις τρεις του μήνα το ξέρω ναι είμαι τρελή για Χριστούγεννα.... Δέντρο στολίσα αλλά το σπίτι δεν το έστρωσα ακόμα γτ έχει ζέστη χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη πάνω που θα σε έκανα ταγκ για πες πως τα πάτε με την πιπίλα; εσύ δεν είχες πει πως αγόρασες από καουτσούκ κ ήταν κάπως καλύτερα; 

Ναι ναι, εχω βρει την υγεια μου! Δεν ειναι το καλυτερο του αλλα με λιγο προσπαθεια την δεχεται κ μαλιστα ετσι εχει κοιμηθει κ στο λικνο 2 βραδια τωρα, μετα απο 2 μηνες σχεδον που κοιμοταν πανω μου. Εκει που εχεξ αρχισει η γκρινια τσουπ του την βαζω κ γλαρωνει, μαλιστα την πιπιλιζει τοσο δυνατα που του φευγει καμια φορα κ ειμαι απο πανω κ την ξαναβαζω..τη σιλικονη με τιποτα δε τη δεχεται, εχω παρει καοτσουκ της nuk.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι ναι, εχω βρει την υγεια μου! Δεν ειναι το καλυτερο του αλλα με λιγο προσπαθεια την δεχεται κ μαλιστα ετσι εχει κοιμηθει κ στο λικνο 2 βραδια τωρα, μετα απο 2 μηνες σχεδον που κοιμοταν πανω μου. Εκει που εχεξ αρχισει η γκρινια τσουπ του την βαζω κ γλαρωνει, μαλιστα την πιπιλιζει τοσο δυνατα που του φευγει καμια φορα κ ειμαι απο πανω κ την ξαναβαζω..τη σιλικονη με τιποτα δε τη δεχεται, εχω παρει καοτσουκ της nuk.

Αγάπη αγόρασα κ εγώ τώρα το μεσημέρι μια καουτσούκ κ συμπτωματικά είναι της nuk πήγα τζάμπο για κάτι ψώνια την είδα κ θυμήθηκα τα λόγια σου κ λέω ας δοκιμάσω... Δεν είναι γκρίνιαρα είναι πολύ καλό παιδί. Κ τη νύχτα ξύπνα μόνο μια φορά για βυζι αλλά θα ήθελα να τη μάθει έτσι ώστε να μην πανικοβαλονται η μάνα μ κ ο άντρας μ όταν τους την αφήνω... Τυχαίνει να την αφήσω στον άντρα μ για να πάω για ψώνια η για να κάνω μπανακι κ όταν κλαίει η μπέμπα τον πιάνει πανικός ενώ με πιπίλα πιστεύω θα την ξεγελάνε λίγο μέχρι να επιστρέψω... Αλλά φοβάμαι τόσο πολύ μην χάνει γεύματα κ μην μειωθεί η παραγωγή μου... Πάντως τώρα που της την έδωσα δεν την δέχεται με τπτ αλλά ωφειλω να ομολογήσω πως δεν αηδιάζει τοοοσο όσο με της σιλικόνης 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Ναι ναι, εχω βρει την υγεια μου! Δεν ειναι το καλυτερο του αλλα με λιγο προσπαθεια την δεχεται κ μαλιστα ετσι εχει κοιμηθει κ στο λικνο 2 βραδια τωρα, μετα απο 2 μηνες σχεδον που κοιμοταν πανω μου. Εκει που εχεξ αρχισει η γκρινια τσουπ του την βαζω κ γλαρωνει, μαλιστα την πιπιλιζει τοσο δυνατα που του φευγει καμια φορα κ ειμαι απο πανω κ την ξαναβαζω..τη σιλικονη με τιποτα δε τη δεχεται, εχω παρει καοτσουκ της nuk.

Χαχαχα, ακριβώς τα ιδια κ εμεις. Την πιπιλαει τοσο δυνατα που καποιες φορές τη φτυνει αντι να τη ρουφηξει... Χαχαχα... Βεβαια αν του φταίει κατι δςν τη θέλει με τπτ... Εγω εχω σιλικονης την πιο μικρη που υπάρχει... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Χαχαχα, ακριβώς τα ιδια κ εμεις. Την πιπιλαει τοσο δυνατα που καποιες φορές τη φτυνει αντι να τη ρουφηξει... Χαχαχα... Βεβαια αν του φταίει κατι δςν τη θέλει με τπτ... Εγω εχω σιλικονης την πιο μικρη που υπάρχει... 

Αγάπη εσύ θύμισε μου θηλάζεις αποκλειστικά; αν ναι πιστεύεις πως επηρεάζει τα γεύματα του; 

Διαβάζω κ κάτι τέτοια κ εκεί είναι που λέω καλύτερα να μην δώσω... Θέλω τόσο πολύ να δώσω αλλά από την άλλη κάτι τέτοια άρθρα με κρατάνε πίσω γμτ εσείς τι λέτε γιαυτα;

Πιπίλα και χολοκυστοκινίνη

Αν το μωρό αποκοιμιέται στο στήθος εν μέρει οφείλεται στα αυξημένα επίπεδα της χολοκυστοκινίνης. Η ορμόνη αυτή μπορεί να κάνει ένα μωρό να νυστάξει δημιουργώντας του το αίσθημα του κορεσμού. Μετά από περίπου ένα εικοσάλεπτο πιπίλισμα η χολοκυστοκινίνη του μωρού αυξάνει αρκετά ώστε να αποκοιμηθεί και να ξεκουραστεί μετά την προσπάθεια που έχει καταβάλει. Είκοσι περίπου λεπτά μετά, και χωρίς πιπίλισμα, τα επίπεδα της χολοκυστοκινίνης μειώνονται ξανά και το μωρό πιθανόν να ξυπνήσει μοιάζοντας πάρα πολύ πεινασμένο! Η ορμόνη αυτή μπορεί να αυξηθεί ακόμα και αν το μωρό πιπιλάει μια πιπίλα, το μωρό μπορεί να αποκοιμηθεί νομίζοντας πως είναι χορτασμένο ενώ στην πραγματικότητα έχει χάσει ένα θηλασμό. Έτσι η χρήση πιπίλας, ιδιαίτερα κατά τις πρώτες εβδομάδες, μπορεί να επηρεάσει την παραγωγή της μητέρας καθώς και την επαρκή σίτιση του μωρού. Είναι πολύ σημαντικό το μωρό να θηλάζει συχνά και να ικανοποιεί την ανάγκη του για πιπίλισμα στο στήθος, ώστε να εξασφαλιστεί επαρκής παραγωγή γάλακτος και καλή ανάπτυξη του.

 

 

 


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marioula1234 είπε:

Αγάπη εσύ θύμισε μου θηλάζεις αποκλειστικά; αν ναι πιστεύεις πως επηρεάζει τα γεύματα του; 

Διαβάζω κ κάτι τέτοια κ εκεί είναι που λέω καλύτερα να μην δώσω... Θέλω τόσο πολύ να δώσω αλλά από την άλλη κάτι τέτοια άρθρα με κρατάνε πίσω γμτ εσείς τι λέτε γιαυτα;

Πιπίλα και χολοκυστοκινίνη

Αν το μωρό αποκοιμιέται στο στήθος εν μέρει οφείλεται στα αυξημένα επίπεδα της χολοκυστοκινίνης. Η ορμόνη αυτή μπορεί να κάνει ένα μωρό να νυστάξει δημιουργώντας του το αίσθημα του κορεσμού. Μετά από περίπου ένα εικοσάλεπτο πιπίλισμα η χολοκυστοκινίνη του μωρού αυξάνει αρκετά ώστε να αποκοιμηθεί και να ξεκουραστεί μετά την προσπάθεια που έχει καταβάλει. Είκοσι περίπου λεπτά μετά, και χωρίς πιπίλισμα, τα επίπεδα της χολοκυστοκινίνης μειώνονται ξανά και το μωρό πιθανόν να ξυπνήσει μοιάζοντας πάρα πολύ πεινασμένο! Η ορμόνη αυτή μπορεί να αυξηθεί ακόμα και αν το μωρό πιπιλάει μια πιπίλα, το μωρό μπορεί να αποκοιμηθεί νομίζοντας πως είναι χορτασμένο ενώ στην πραγματικότητα έχει χάσει ένα θηλασμό. Έτσι η χρήση πιπίλας, ιδιαίτερα κατά τις πρώτες εβδομάδες, μπορεί να επηρεάσει την παραγωγή της μητέρας καθώς και την επαρκή σίτιση του μωρού. Είναι πολύ σημαντικό το μωρό να θηλάζει συχνά και να ικανοποιεί την ανάγκη του για πιπίλισμα στο στήθος, ώστε να εξασφαλιστεί επαρκής παραγωγή γάλακτος και καλή ανάπτυξη του.

 

 

 

Θηλαζω αποκλειστικά κ εχω διαβασει κ εγω αυτο το άρθρο. Εγω την πιπιλα τη δινω στον μπεμπούλη μονο βραδυ κ την ωρα που τον βαζω για υπνο... Την πιπιλαει για 5 λεπτα το πολυ κ μετα ειτε τη φτυνει ειτε του τη βγαζω εγω... Οποτε δε χανει κανενα γευμα. Ασε που αν πειναει αν του δωσω πιπιλα μεχρι να ετοιμαστω για να μην κλαιει, οταν καταλαβει οτι δς βγαζει γαλα τη φτυνει αμεσως κ κλαιει...  Του  τη δινω παντα μετα που έχει φαει... Ουτε σύγχυση εχει παθει. Είναι τοσο λιγη η χρηση της... Ειχα πολλες τυψεις οταν την πρωτοεδωσα αλλα πλεον τη δινω ελεγχομενα οποτε ολα οκ... Δυσκολευομουν πολυ να τον κοιμησω. Ενω τωρα ειναι λιγο πιο ευκολο. 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Καλημέρα!

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω. Όταν τη θηλάζω και κοιμηθεί τη σηκώνω να ρευτεί. Αν δε χρειάζεται να ρευτεί συνήθως συνεχίζει και κοιμάται συον ώμο μου. Αν θέλει να ρευτεί ξυπνάει και δυσκολέύεται και μετά ακόμα κι αν ρευτεί θέλει πάλι στο στήθος γιατί είναι ανήσυχη. Οπότε μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία μέχρι να κοιμηθεί στον ώμο μου. Όταν είναι έτσι ανήσυχη σίγουρα θα ξυπνήσει αν την βάλω να ξαπλώσει και θα βγάλει και γουλιά. Από χθες βέβαια έχει παγιδευτέί μέσα της αέρας και δεν ηρεμεί με τίποτα. Έχω κοιμηθεί μόνο 3 ώρες κι αυτές στο σύνολο όχι συνεχόμενες. Μισοξύπνια και σφίγγεται και μουγκρίζει συνέχεια. Δεν κλαίει αλλά δυσκολεύεται πολύ κι εγώ στεναχωριέμαι... (και νυστάζω!)

Εγώ έχω πολύ άγχος με το sids. Δεν θέλω με τίποτα στο ίδιο κρεβάτι. Ούτως ή άλλως στα κριτήρια ασφαλούς συγκοίμησης έχουμε πολλά που δεν ισχύουν για μας. Είναι και πρόωρη κι έχουμε και κατοικίδιο και ειλικρινά νιώθω μόνιμα πολύ κουρασμένη. Επίσης νομίζω πως από το άγχος δεν προκειται να χαλαρώσω και να κοιμηθώ αν την πάρω στο κρεβάτι.

Μπορείς όμως να το συζητήσεις με άτομα που το κάνουν και το κάνουν με ασφάλεια. Δεν ξέρω πως...

Αχ ασε και εγω φοβαμαι.Κι αυτος ο καημενος υποφερει τοσο με τους κολικους που οταν ερχεται διπλα μας στο κρεβατι νιωθει τοσο ασφαλεια φαντασου οτι δεν ξυπναει στο δυωρο να φαει οπως συνηθως χθες κοιμοταν επι ενα τετραωρο.Απο την φοβαμαι τοσο πολυ να κοιμηθει μαζι μας που δεν ξερω τι να κανω.Κοριτσια εσας τα μωρακια σας κοιμουνται κανονικα στο λικνο η γενικα στο κρεβατακι τους?

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Θηλαζω αποκλειστικά κ εχω διαβασει κ εγω αυτο το άρθρο. Εγω την πιπιλα τη δινω στον μπεμπούλη μονο βραδυ κ την ωρα που τον βαζω για υπνο... Την πιπιλαει για 5 λεπτα το πολυ κ μετα ειτε τη φτυνει ειτε του τη βγαζω εγω... Οποτε δε χανει κανενα γευμα. Ασε που αν πειναει αν του δωσω πιπιλα μεχρι να ετοιμαστω για να μην κλαιει, οταν καταλαβει οτι δς βγαζει γαλα τη φτυνει αμεσως κ κλαιει...  Του  τη δινω παντα μετα που έχει φαει... Ουτε σύγχυση εχει παθει. Είναι τοσο λιγη η χρηση της... Ειχα πολλες τυψεις οταν την πρωτοεδωσα αλλα πλεον τη δινω ελεγχομενα οποτε ολα οκ... Δυσκολευομουν πολυ να τον κοιμησω. Ενω τωρα ειναι λιγο πιο ευκολο. 

Και την πιπιλαει μετά το φαγητό ενώ είναι χορτάτος; 

Just now, Dwro είπε:

Αχ ασε και εγω φοβαμαι.Κι αυτος ο καημενος υποφερει τοσο με τους κολικους που οταν ερχεται διπλα μας στο κρεβατι νιωθει τοσο ασφαλεια φαντασου οτι δεν ξυπναει στο δυωρο να φαει οπως συνηθως χθες κοιμοταν επι ενα τετραωρο.Απο την φοβαμαι τοσο πολυ να κοιμηθει μαζι μας που δεν ξερω τι να κανω.Κοριτσια εσας τα μωρακια σας κοιμουνται κανονικα στο λικνο η γενικα στο κρεβατακι τους?

Αγάπη μ εμένα κοιμάται στο κρεβατακι της 

Just now, winspert είπε:

Θηλαζω αποκλειστικά κ εχω διαβασει κ εγω αυτο το άρθρο. Εγω την πιπιλα τη δινω στον μπεμπούλη μονο βραδυ κ την ωρα που τον βαζω για υπνο... Την πιπιλαει για 5 λεπτα το πολυ κ μετα ειτε τη φτυνει ειτε του τη βγαζω εγω... Οποτε δε χανει κανενα γευμα. Ασε που αν πειναει αν του δωσω πιπιλα μεχρι να ετοιμαστω για να μην κλαιει, οταν καταλαβει οτι δς βγαζει γαλα τη φτυνει αμεσως κ κλαιει...  Του  τη δινω παντα μετα που έχει φαει... Ουτε σύγχυση εχει παθει. Είναι τοσο λιγη η χρηση της... Ειχα πολλες τυψεις οταν την πρωτοεδωσα αλλα πλεον τη δινω ελεγχομενα οποτε ολα οκ... Δυσκολευομουν πολυ να τον κοιμησω. Ενω τωρα ειναι λιγο πιο ευκολο. 

Σε ρωτάω τοσο πολύ γιατί θέλω κ εγώ να της την μάθω αλλά με έχουν φάει οι τύψεις πριν ακόμα την μάθει χαχαχ τρομερο

Λοιπόν κορίτσια μου δείτε τι θα κάνω... Θα προσπαθήσω να της μάθω την πιπίλα από καουτσούκ που πήρα σήμερα κ όταν τη μάθει θα της την δίνω ώρες που έτσι κ αλλιώς δε θα τη Θήλαζα... Πχ όταν μπαίνω για μπάνιο (αν γκρινιάξει) όταν πηγαίνω τον μικρό σχολείο κ την φιλάει η μαμά μου... Όταν είναι η ώρα να θηλάσει αλλά θέλω ακόμη δύο λεπτά να τελειωσω το μαγείρεμα... Ε τι λέτε; καλή η σκέψη μου; 

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Αχ ασε και εγω φοβαμαι.Κι αυτος ο καημενος υποφερει τοσο με τους κολικους που οταν ερχεται διπλα μας στο κρεβατι νιωθει τοσο ασφαλεια φαντασου οτι δεν ξυπναει στο δυωρο να φαει οπως συνηθως χθες κοιμοταν επι ενα τετραωρο.Απο την φοβαμαι τοσο πολυ να κοιμηθει μαζι μας που δεν ξερω τι να κανω.Κοριτσια εσας τα μωρακια σας κοιμουνται κανονικα στο λικνο η γενικα στο κρεβατακι τους?

Κορίτσι μου εγώ τον αφήνω στο κρεβάτι μας σχεδόν κάθε βράδυ.. Θηλάζει και όταν τον παίρνει ο ύπνος δεν τον σηκώνω, μυρίζει ζυζί και κοιμάται 4ωρα+5ωρα δίπλα μου! Αν θέλω να σηκωθώ αφήνω μια μπλούζα μου και κοιμάται σαν πουλάκι! 

Βέβαια ο άντρας μου φοβάται πολύ και δε θέλει να τον αφήνω στη μέση με τίποτα, οπότε κοιμάμαι εγώ στη μέση και το παιδί δίπλα μου (εννοείται ότι κολλητά στο κρεβάτι είναι το λίκνο και είναι σταθερό)


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Dwro είπε:

Αχ ασε και εγω φοβαμαι.Κι αυτος ο καημενος υποφερει τοσο με τους κολικους που οταν ερχεται διπλα μας στο κρεβατι νιωθει τοσο ασφαλεια φαντασου οτι δεν ξυπναει στο δυωρο να φαει οπως συνηθως χθες κοιμοταν επι ενα τετραωρο.Απο την φοβαμαι τοσο πολυ να κοιμηθει μαζι μας που δεν ξερω τι να κανω.Κοριτσια εσας τα μωρακια σας κοιμουνται κανονικα στο λικνο η γενικα στο κρεβατακι τους?

Εμενα κοιμαται οταν τον πρωτοβαζω το βραδυ κ συνηθως την πρωτη φορα που θα ξυπνησει κ θα πειναει, τον παιρνω στο κρεβάτι κ κοιμαται μαζι μου. 

Just now, marioula1234 είπε:

Και την πιπιλαει μετά το φαγητό ενώ είναι χορτάτος; 

Σε ρωτάω τοσο πολύ γιατί θέλω κ εγώ να της την μάθω αλλά με έχουν φάει οι τύψεις πριν ακόμα την μάθει χαχαχ τρομερο

Λοιπόν κορίτσια μου δείτε τι θα κάνω... Θα προσπαθήσω να της μάθω την πιπίλα από καουτσούκ που πήρα σήμερα κ όταν τη μάθει θα της την δίνω ώρες που έτσι κ αλλιώς δε θα τη Θήλαζα... Πχ όταν μπαίνω για μπάνιο (αν γκρινιάξει) όταν πηγαίνω τον μικρό σχολείο κ την φιλάει η μαμά μου... Όταν είναι η ώρα να θηλάσει αλλά θέλω ακόμη δύο λεπτά να τελειωσω το μαγείρεμα... Ε τι λέτε; καλή η σκέψη μου; 

Ναι αν είναι χορτατος αλλα δε λεει να κοιμηθει τη δεχεται... Ρε κ εγω σου λεω ειχα τρελες τυψεις... Μου περασαν όμως... Κ εγω βοηθητικα την χρησιμοποιώ!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Αχ ασε και εγω φοβαμαι.Κι αυτος ο καημενος υποφερει τοσο με τους κολικους που οταν ερχεται διπλα μας στο κρεβατι νιωθει τοσο ασφαλεια φαντασου οτι δεν ξυπναει στο δυωρο να φαει οπως συνηθως χθες κοιμοταν επι ενα τετραωρο.Απο την φοβαμαι τοσο πολυ να κοιμηθει μαζι μας που δεν ξερω τι να κανω.Κοριτσια εσας τα μωρακια σας κοιμουνται κανονικα στο λικνο η γενικα στο κρεβατακι τους?

Εγω τον βαζω στο λικνο αλλα τις πρωινες ωρες που δεν την παλευω κι εγω αλλο τον παιρνω στο κρεβατι...Το θεμα με εμας ειναι οτι ουτε μαζι μας κοιμαται πανω απο 1 ωρα...απλα ειναι λιγο πιο ευκολο να τον παρηγορω οταν γκρινιαζει.

Κι εγω καμια φορα που τον θηλαζω ξαπλωμενη δεν τον σηκωνω να ρευτει αλλα εχω το φοβο η αληθεια ειναι, οποτε δεν το κανω συχνα.


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dwro είπε:

Αχ ασε και εγω φοβαμαι.Κι αυτος ο καημενος υποφερει τοσο με τους κολικους που οταν ερχεται διπλα μας στο κρεβατι νιωθει τοσο ασφαλεια φαντασου οτι δεν ξυπναει στο δυωρο να φαει οπως συνηθως χθες κοιμοταν επι ενα τετραωρο.Απο την φοβαμαι τοσο πολυ να κοιμηθει μαζι μας που δεν ξερω τι να κανω.Κοριτσια εσας τα μωρακια σας κοιμουνται κανονικα στο λικνο η γενικα στο κρεβατακι τους?

Εγω τον εβαζα λικνο μεχρι τη στιγμη που επιασαν οι κολικοι κ βρεθηκα να κοιμαμαι με τον μπεμπη πανω στο στερνο μου για εναμιση μηνα..ο αυχενας μου εχει διαλυθει που ειχα κ πριβλημα..μονο 3 μερες τωρα με την πιπιλα οπως ξαναεγραψα καταφερα νσ τον επαναφερω στο λικνο, εχουν περιοριστει κ οι κολικοι καπως αλλα αυτος πια ειχε μαθει αγκαλια..ξυπναω συνεχεια κ τον κοιταω βεβαια κ τρωει περιπου καθε 3ωρες. Βεβαια για να ξανακοιμηθει μου παιρνει καμια ωρα..

 Να σε ρωτησω, ο καλος ο παιδιατρος σου ειχε απαντησει για το θεμα του πονου στο θηλασμο κ οτι δεν εχει οιδοφαγιτιδα το μωρο; κ πως το καταλαβε, το εξετασε καπως;

Just now, katerinaki 86 είπε:

Εγω τον βαζω στο λικνο αλλα τις πρωινες ωρες που δεν την παλευω κι εγω αλλο τον παιρνω στο κρεβατι...Το θεμα με εμας ειναι οτι ουτε μαζι μας κοιμαται πανω απο 1 ωρα...απλα ειναι λιγο πιο ευκολο να τον παρηγορω οταν γκρινιαζει.

Κι εγω καμια φορα που τον θηλαζω ξαπλωμενη δεν τον σηκωνω να ρευτει αλλα εχω το φοβο η αληθεια ειναι, οποτε δεν το κανω συχνα.

Κ γω πλεον το πρωι τον παιρνω πανω μου οταν ποναει πιο πολυ, ουτε κρεβατι ηθελε οταν δε ηθελε το λικνο δυστυχως..εγω κοιμαμαι μονη μου κ ο αντρας μου μεσα οποτε δε θα φοβομουν..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dwro είπε:

Αχ ασε και εγω φοβαμαι.Κι αυτος ο καημενος υποφερει τοσο με τους κολικους που οταν ερχεται διπλα μας στο κρεβατι νιωθει τοσο ασφαλεια φαντασου οτι δεν ξυπναει στο δυωρο να φαει οπως συνηθως χθες κοιμοταν επι ενα τετραωρο.Απο την φοβαμαι τοσο πολυ να κοιμηθει μαζι μας που δεν ξερω τι να κανω.Κοριτσια εσας τα μωρακια σας κοιμουνται κανονικα στο λικνο η γενικα στο κρεβατακι τους?

Εμένα κυρίως στο κρεβατάκι του, αλλά καμιά φορά κοιμάται πάνω στον άντρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Εγω τον εβαζα λικνο μεχρι τη στιγμη που επιασαν οι κολικοι κ βρεθηκα να κοιμαμαι με τον μπεμπη πανω στο στερνο μου για εναμιση μηνα..ο αυχενας μου εχει διαλυθει που ειχα κ πριβλημα..μονο 3 μερες τωρα με την πιπιλα οπως ξαναεγραψα καταφερα νσ τον επαναφερω στο λικνο, εχουν περιοριστει κ οι κολικοι καπως αλλα αυτος πια ειχε μαθει αγκαλια..ξυπναω συνεχεια κ τον κοιταω βεβαια κ τρωει περιπου καθε 3ωρες. Βεβαια για να ξανακοιμηθει μου παιρνει καμια ωρα..

 Να σε ρωτησω, ο καλος ο παιδιατρος σου ειχε απαντησει για το θεμα του πονου στο θηλασμο κ οτι δεν εχει οιδοφαγιτιδα το μωρο; κ πως το καταλαβε, το εξετασε καπως;

Κ γω πλεον το πρωι τον παιρνω πανω μου οταν ποναει πιο πολυ, ουτε κρεβατι ηθελε οταν δε ηθελε το λικνο δυστυχως..εγω κοιμαμαι μονη μου κ ο αντρας μου μεσα οποτε δε θα φοβομουν..

Καλα...κι εγω πολλες φορες που εχουμε ζοριστει ολο το βραδυ, τον παιρνω πανω μου για να μπορεσει να κοιμηθει και αυτος κι εγω...Γενικα βεβαια, σαν τον παπαγαλο ειναι ολη την ωρα κρεμασμενος στον ωμο μου...σε καταλαβαινω γιατι κι εμενα εχουν αρχισει να με πονουν τα παντα!!Την πιπιλα του τη δινεις ολο το βραδυ?Σκεφτομαι αυριο να του δωσω κι εγω για λιγο πρωτη φορα να δουμε πως θα παει...


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...