Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, marioula1234 είπε:

Μα πως θα είχες δύναμη να συνεχισεις αν δεν τρως τίποτα βρε αγάπη μου; συμφωνώ με τον νέο παιδίατρο άρα τώρα τρως τα πάντα; 

Αγαπη μου τι φοράς στο νινι μέσα από τον ύπνοσακο; 

Ναι αγάπη αυτό είναι ο μαραθώνιος θηλασμος θηλάζει για ώρες... Δεν κάθομαι ακίνητη, κινούμαι αλλά την έχω αγκαλιά στο βυζι..; 

Περαστικά Τζένη μου και γρήγορα! 

Αγάπη μου για πες μου κ εσύ τι φοράς στο νινι μέσα από τον ύπνοσακο; 

Περαστικά στην μπέμπα αγάπη μου! Είναι καλύτερα; αγάπη πειράζει που έδωσες δύο φορές από το ίδιο στήθος; νομίζω όλες το έχουμε κάνει αυτό... 

Αγάπη τι κάνουμε σε περίπτωση φραγμενου πόρου; 

Πωπω κιόλας ε; ελπίζω σε εμένα να αργήσει.. 

Αχ βρε πενι μου εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα από όλο αυτό και μετά να ναι όλα τέλεια! ❤️ 

Εγω είχα λοχεια 50 μέρες ευτυχώς έχει λίγες μέρες που είμαι καθαρή.... Έκανα κ σεξ επιτέλους χαχαχ

Χαχαχ δεν νομίζω να την επηρεάσεις μην αγχώνεσαι χάχα λοιπόν κ εμένα με κοιτάζει κατάματα κ μου χαμογελάει κιόλας όταν της μιλάω ❤️

νομίζω υπερβάλει λίγο ο παιδίατρος σου αγάπη μου να μαστε με μάσκα εμείς χωρίς να μαστε άρρωστοι; γιατι; 

Σούπερ το βάρος που πήρατε μέσα σε ένα μήνα! Εμείς έχουμε εμβολια στις 17 που γινόμαστε δύο μηνών κ εμένα έβαλε βάρος αλλα δεν ξέρω πόσο... Ανυπομονώ να δω! 

Ασε κοριτσι μου αυτο με το φαγητο μου εχει γινει εμμονη ιδεα.Τρωω κατι και λεω μηπως κλαιει επειδη εφαγα αυτο.Μου ειπε να τρωω τα παντα εκτος τα αγελαδινα κι αυτο τελειως προληπτικα.Εγω παλι δεν τρωω γαλακτοκομικα και καποια αλλα πραγματα π.χ εσπεριδοειδη.Φοβαμαι κι αυτα που τρωω απο την αλλη κατι πρέπει να φαω και εγω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλησπερα κοριτσια να σας ρωτησω το πρωτο εμβολιο που γινεται 2μηνων ειναι ενεσιμο.Η παλια η παιδιατρος μας ειχε γραψει και ενα ποσιμο.Ο νεος παιδιατρος μας εγραψε μονο το ενεσιμο.Οσες καναν τα μωρακια σας εμβολιο εκτος απο το ενεσιμο σας εγραψε και το ποσιμο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dwro είπε:

Καλησπερα κοριτσια να σας ρωτησω το πρωτο εμβολιο που γινεται 2μηνων ειναι ενεσιμο.Η παλια η παιδιατρος μας ειχε γραψει και ενα ποσιμο.Ο νεος παιδιατρος μας εγραψε μονο το ενεσιμο.Οσες καναν τα μωρακια σας εμβολιο εκτος απο το ενεσιμο σας εγραψε και το ποσιμο?

Ναι εμεις το καναμε χθες, ειναι ενα ποσιμο κ ενα ενεσιμο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βυζοκαλημερες! Κ απτή μεγάλη θυμαμαι ποσιμο κ ενέσιμο το πρώτο εμβόλιο.κ στη μικρή το ίδιο θ γίνει τέλος του μήνα

Η μικρή πρέπει ν άρχισε να ξεχωρίζει.μολις γυρνάει η αδερφή της απτό Σχολειο κ την πλησίαζει κ τη μιλάει σκάει χαμόγελα.να ναι τόσο τυχαίο;δε θυμάμαι πότε ξεκίνησε η μεγάλη να χαμογελάει

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Βυζοκαλημερες! Κ απτή μεγάλη θυμαμαι ποσιμο κ ενέσιμο το πρώτο εμβόλιο.κ στη μικρή το ίδιο θ γίνει τέλος του μήνα

Η μικρή πρέπει ν άρχισε να ξεχωρίζει.μολις γυρνάει η αδερφή της απτό Σχολειο κ την πλησίαζει κ τη μιλάει σκάει χαμόγελα.να ναι τόσο τυχαίο;δε θυμάμαι πότε ξεκίνησε η μεγάλη να χαμογελάει

Βυζοκαλημερες φουλ!!!! Ρε σου λεω κ εμενα χαμογελαει... Του λεω κ του κανω διαφορα κ ανταποκρινεται... Σιγουρα κατι εχουν αρχισει κ καταλαβαινουν... 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κόρες!!!

Λοιπόν εμβόλιο πρώτο η μεγάλη μου είχε κάνει μόνο ενέσιμο αλλά ήταν διπλό μου είπε. Ουσιαστικά το ποσιμο ήταν στην ένεση και αυτό!!!

Τώρα θα δούμε τι θα κάνει η μικρή...

Με τους υπνοσακους και εγώ είμαι κατά μπερδεμένη... Μια μου φαίνεται ότι θα σκάει εκεί μέσα και μια ότι θα κρυώνει το βράδυ μόνο με αυτόν... Πφφφφ 

@marioula1234 ήηηηη άλλο παιδί εντελώς!!! Να τα χαιρόμαστε βρε παιδιά ολεεεες τα ζουζούνια μας.

Ξέρετε έχω πάθει mood Χριστούγεννα!!!! Φαντάζομαι τα πρώτα μας Χριστούγεννα ως 4 συνέχεια, βάζω τραγουδάκια ήδη και τραγουδάμε και συγκινούμαι!!! 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Γεια σας κόρες!!!

Λοιπόν εμβόλιο πρώτο η μεγάλη μου είχε κάνει μόνο ενέσιμο αλλά ήταν διπλό μου είπε. Ουσιαστικά το ποσιμο ήταν στην ένεση και αυτό!!!

Τώρα θα δούμε τι θα κάνει η μικρή...

Με τους υπνοσακους και εγώ είμαι κατά μπερδεμένη... Μια μου φαίνεται ότι θα σκάει εκεί μέσα και μια ότι θα κρυώνει το βράδυ μόνο με αυτόν... Πφφφφ 

@marioula1234 ήηηηη άλλο παιδί εντελώς!!! Να τα χαιρόμαστε βρε παιδιά ολεεεες τα ζουζούνια μας.

Ξέρετε έχω πάθει mood Χριστούγεννα!!!! Φαντάζομαι τα πρώτα μας Χριστούγεννα ως 4 συνέχεια, βάζω τραγουδάκια ήδη και τραγουδάμε και συγκινούμαι!!! 

Καλημερα κοριτσακι μου... Αν εχεις σταθερή θερμοκρασία στο σπίτι μην ανησυχείς. Εγω με τον αμανικο θα τον βγαλω το χειμώνα. Εχουμε σταθερα 22 με 23 βαθμους οποτε είμαστε καλα... Οσο για τα Χριστούγεννα κ εγω ανυπομονω... Δεν ξερεις ποσα Χριστούγεννα εκλαιγα γιατι παιρναμε κουλουρι στις χοριακες... Φέτος μονο ευτυχία!!! Τα πρώτα μας Χριστούγεννα σαν ολοκληρωμένη οικογένεια... Ολα μηδενισαν κ ξεκιναμε απο την αρχη.!!!!! 

  • Μου αρέσει 9

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια επειδη διαβαζω για τα εμβολια..προσοχη στο ροταριξ το ποσιμο..ειναι βαρυ κ κανει κ αιμα στισ πανεσ κ κολικουσ.

Η μεγαλη μου ειχε αλλεργια κ οταν καναμε αυτο ειχε πισωγυρισμα.η παιδογαστρεντερπλογοσ δεν μασ αφησε να παρουμε τισ αλλεσ δοσεισ.

Τωρα στην 2η σκεφτομαι να μην τησ το δωσω.ετσι κ αλλιωσ στα προαιρετικα ειναι.

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , winspert είπε:

Καλημερα κοριτσακι μου... Αν εχεις σταθερή θερμοκρασία στο σπίτι μην ανησυχείς. Εγω με τον αμανικο θα τον βγαλω το χειμώνα. Εχουμε σταθερα 22 με 23 βαθμους οποτε είμαστε καλα... Οσο για τα Χριστούγεννα κ εγω ανυπομονω... Δεν ξερεις ποσα Χριστούγεννα εκλαιγα γιατι παιρναμε κουλουρι στις χοριακες... Φέτος μονο ευτυχία!!! Τα πρώτα μας Χριστούγεννα σαν ολοκληρωμένη οικογένεια... Ολα μηδενισαν κ ξεκιναμε απο την αρχη.!!!!! 

Ααααχχχχ κι εγω ανυπομονω...αν και σκεφτομαι λιγο πως θα στολισω το σπιτι μ' ενα μωρο γατζωμενο πανω μου ολη την ωρα...δε βαριεσαι...θα δινω οδηγιες στον αντρα μου να τα κανει εκεινος...χαχαχα!!Κι εμενα με συγκινουν τα Χριστουγεννα γιατι περσι που στολιζαμε ημουν σε φαση διεγερσης και θυμαμαι να σταματαω το στολισμα για να κανω την ενεση και καναμε ονειρα με τον αντρα μου του χρονου να ειμαστε 3...και τελικα ειμαστε!!:)

  • Μου αρέσει 7

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerinaki 86 είπε:

Ααααχχχχ κι εγω ανυπομονω...αν και σκεφτομαι λιγο πως θα στολισω το σπιτι μ' ενα μωρο γατζωμενο πανω μου ολη την ωρα...δε βαριεσαι...θα δινω οδηγιες στον αντρα μου να τα κανει εκεινος...χαχαχα!!Κι εμενα με συγκινουν τα Χριστουγεννα γιατι περσι που στολιζαμε ημουν σε φαση διεγερσης και θυμαμαι να σταματαω το στολισμα για να κανω την ενεση και καναμε ονειρα με τον αντρα μου του χρονου να ειμαστε 3...και τελικα ειμαστε!!:)

Χαχαχαχα, ακριβώς αυτο σκέφτομαι κ εγω... Μαλλον οδηγιες θα δινω... Εγω πέρσι τέτοια εποχη ημουν στα πολυ χαλια μου γιατί ειχαμε πάρει ωαριο σε φκ κ ηταν ανωριμο... Μετα απο 5 προσπάθειες... Κ γενικα μου ειχε πεσει βαρυ κ δεν ηθελα καν να στολισω.... Φέτος όμως!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Χαχαχαχα, ακριβώς αυτο σκέφτομαι κ εγω... Μαλλον οδηγιες θα δινω... Εγω πέρσι τέτοια εποχη ημουν στα πολυ χαλια μου γιατί ειχαμε πάρει ωαριο σε φκ κ ηταν ανωριμο... Μετα απο 5 προσπάθειες... Κ γενικα μου ειχε πεσει βαρυ κ δεν ηθελα καν να στολισω.... Φέτος όμως!!!!!!! 

Ναι βρε κοριτσακι μου!Ειχες ταλαιπωρηθει πολυ εσυ...εγω τουλαχιστον περασα πολυ πιο "ανωδυνα" την εξωσωματικη. Τωρα ομως εχεις το αντρακι σου...ολα τα αλλα ειμαι σιγουρη πως τα εχεις ηδη ξεχασει...και φετος θα περασετε τα πιο γλυκα Χριστουγεννα!!Αλλωστε το ομορφοτερο στολιδι εχει μπει ηδη στα σπιτια μας!!

  • Μου αρέσει 3

H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ γω περυσι τετοιο καιρο ειχα μολις αποβαλλει κ ημουν πολυ χαλια ψυχολογικα, ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη μετα απο πολλη προσπαθεια..τα Χριστουγεννα περιμενα πως κ πως να ξανα αδιαθετησω για να προσπαθησουμε ξανα..κ ετσι το Γεναρη ηρθε το 2ο θετικο τεστ, με ολες τις αγωνιες κ τις φοβιες..κ τωρα κραταω στα χερια μου το μπεμπακο μου κ επιτελους θα ειναι τα πρωτα μας Χριστουγεννα με το παιδακι μας!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...