Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , Ioanna87 είπε:

Εχεις δικιο κοριτσι μου . Πιστευω επειδη μας εχει γινει εμμονη γιαυτο δε μας ερχεται . Ακουμε περιπτωσεις με προβληματα αλλα κανουν αμεσως μωρο γιατι δε το σκεφτονται και ειναι σιγουροι πως δε θα πιασουν . 

Γι αυτο κ μενα τωρα δε με νοιαζει. Ετσι κ αλλιως θα λειπω. Αν ερθει τουλαχιστον να ερθει νωρις να μην εχω πολλη ροη. Εντωμεταξυ σε μενα λειτουργει κ ο εγωισμος μου δηλ λεω δε βαριεσαι ενας ακομη μηνας λιγοτερου αγχους κ λιγοτερων δυσκολιων για αργοτερα. Ισως ακουγεται κ ανώριμο αλλα απο το να με ρίχνει ψυχολογικα το προτιμω. Αφηστε δε που βλεπω τις μανες τι τραβανε κ προβληματιζομαι.

@EleniKel βιαζεσαι κ αγχωνεσαι κ συ χωρίς λογο.

@Eva_Lou αυτο το καθε μερα για ποσο το τηρεις; εγω αντε μεσα στις γονιμες. Αλλιως δν μ βγαινει τοσο συχνα.

  • Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Γι αυτο κ μενα τωρα δε με νοιαζει. Ετσι κ αλλιως θα λειπω. Αν ερθει τουλαχιστον να ερθει νωρις να μην εχω πολλη ροη. Εντωμεταξυ σε μενα λειτουργει κ ο εγωισμος μου δηλ λεω δε βαριεσαι ενας ακομη μηνας λιγοτερου αγχους κ λιγοτερων δυσκολιων για αργοτερα. Ισως ακουγεται κ ανώριμο αλλα απο το να με ρίχνει ψυχολογικα το προτιμω. Αφηστε δε που βλεπω τις μανες τι τραβανε κ προβληματιζομαι.

@EleniKel βιαζεσαι κ αγχωνεσαι κ συ χωρίς λογο.

@Eva_Lou αυτο το καθε μερα για ποσο το τηρεις; εγω αντε μεσα στις γονιμες. Αλλιως δν μ βγαινει τοσο συχνα.

Αυτό το μήνα έτυχε κορίτσι μου να έχουμε αμέσως μετά το τέλος της περιόδου μου καθημερινές επαφές... ίσως επειδή για μία εβδομάδα δεν θα έχουμε και θέλω να τον ευχαριστηθώ! :) Γενικά το καταλαβαίνω πως είναι δύσκολο το καθημερινό... και μεις τους 2,3 μήνες που προσπαθούμε κρατάμα δυνάμεις για τις γόνιμες! Αυτό το μήνα επειδή δεν περιμένουμε κάτι είμαστε χαλαρααααα.... Μακάρι να έρθει τον Μάιο :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Eva_Lou είπε:

Ναι κορίτσι τις πριν θα κάνω... εξάλλου έχουμε καθημερινές επαφές έτσι κ αλλιώς... αλλά Μεγάλη Δευτέρα είναι το νωρίτερο εγώ πιστεύω πως δεν θα προλάβουμε γιατί θα ναι Μεγάλη Τετάρτη με Μεγάλη Πέμπτη... τι να γίνει;;; Τον επόμενο!!!!!! :) 

Καλά, ποτέ δεν ξέρεις...αλλά ναι, έτσι να σκέφτεσαι, καλύτερα να μην το πολυπεριμένεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2019 at 6:59 ΜΜ, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πρώτη φορά συμμετέχω σε forum. Σας διαβάζω κ μου φτιάχνεται τη διάθεση. :) Εγώ είμαι 29 χρονών κ με τον άντρα μου είμαστε πολλά χρόνια ζευγάρι, ωστόσο δεν κάναμε ποτέ προσπάθειες για μωράκι. Παντρευτήκαμε τον Αύγουστο κ από τότε εδώ κ 8 μήνες δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει. Εμένα ο κύκλος μου απο 12 χρονών είναι μεγάλος περίπου 45 μέρες, έχω φτάσει κ 56 σπάνια βέβαια. Η γυναικολόγος μου που με παρακολουθεί απο έφηβη ποτέ δεν έθεσε θέμα ΣΠΩ αν κ το συζήτησα πολλές φορές (περα του μεγάλου κυκλου δεν εχω κανενα αλλο απο τα συμπτώματα). Για να μην σας κουράζω άλλαξα γιατρό μετα από 15 χρόνια για να μου πεί ότι έχω ΣΠΩ κ ότι όσο κ αν προσπαθούμε αν δεν "στοχεύουμε" σωστά δύσκολα θα έρθει το πολυπόθητο. Ξεκινησα διάφορες βιταμίνες και τα inofert plus εδω κ 2 μήνες. Παράλληλα άρχισα να βάζω κιλά. Μέσα σε 4 μήνες έβαλα 8 κιλά.(Περιττό να πώ πως με καθε 2κιλο ο αντρας μου νόμιζε ότι είμαι έγκυος :-D) Πήγα έκανα εξετάσεις κ τελικά ανέπτυξα κ θυροειδή κ ξεκίνησα medithyrox. Τι να πώ.. Είχα αρχίσει να επιρεάζομαι πάρα πολύ.. Αλλα νομίζω πως τώρα έχω ηρεμίσει.. Ελπίζω πως ο οργανισμός μου θα έρθει σε μία ισοροπία κ θα καταφέρουμε κ εμείς να αποκτήσουμε μωράκι το 2020 :wub:

Καλησπέρα @Marthakat είμαι κι εγώ καινούργια εδώ και η ιστορία μου μοιάζει με τη δική σου. Παντρευτήκαμε με τον άντρα μου το Σεπτέμβριο και από τότε προσπαθούμε για παιδι αλλά δε μας έχει έρθει ακόμη! Εγώ σε αντίθεση με σένα γνώριζα ότι έχω πολυκυστικές ωοθήκες και μετά από 3 μήνες προσπαθειών άρχισα παρακολούθηση ωορρηξίας με υπέρηχο για να προσπαθούμε πιο στοχευμένα.Τους τελευταίους μήνες ο γιατρός μου έδωσε serpafar 2η-6η μέρα του κύκλου για να κάνω ωορρηξία σταθερά και με παρακολουθεί στενά. Στο μεταξύ διαπίστωσα ότι έχω και θυροειδή και ξεκίνησα να παίρνω χάπι. Στον τελευταίο κύκλο μου δεν έκανα ωορρηξία βάση υπερήχου και ο κύκλος μου βρίσκεται στην 45η μέρα...δεν έχει κάνει την εμφάνιση της η περίοδος.Μπορείς να κάνεις παρακολούθηση ωορρηξίας μερικούς μήνες για να μάθεις πότε έχεις και να προσπαθείτε πιο στοχευμένα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλημερα κοριτσια χθες ημουν ολη μερα εξω! Γυρισα για λιγο κ ξαναεφυγα. Για δουλεια κ για να δω τους δικους μου. Ειμαι κ μπουκωμενη με γκουχου γκουχου. Λοιπον, Κερασακι κ γω στρεσαρομαι με τετοιες συμπεριφορες κ ειμαι κ φουλ ευαισθητη σε σημειο να με πιανουν κλαμματα. Ασε πρεπει να σκληρηνουμε κ καλα εσυ εισαι μικρη εγω που ειμαι ανω των αντα;! Τεσπα, Ιωαννα μου κριμα ρε γμτ  δν ξερεις ποσο σε νιωθω κ μεις καπου τοσο προσπαθουμε κ πελαγωνω αλλα εχουμε διαβασει τοσες περιπτωσεις που ολα ηταν οκ κ μετα το χρονο μεινανε. Καντε καποιες εξετασεις για να σου φυγει η ιδεα κ γω τεινω προς το Μαιο να γινουν κ Ιουνιο αν δεν....δεν πρεπει να στεναχοριωμαστε, η ζωη ειναι μικρη. Μια αγκαλιτσα απο μενα.

 

Moomin μου αυτό είναι στον χαρακτήρα πιστεύω ανεξαρτήτου ηλικίας. ..Η απλά κάποια στιγμή λες δεν γίνεται άλλο έτσι. .Και κάνεις στροφή. ..

Πως είστε κοριτσια μου? Εγώ στο τρέξιμο λίγο σημετα  ...Τώρα πάω να φάω λουκουμάδες  :grin:

  • Μου αρέσει 3

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annie4 είπε:

Καλά, ποτέ δεν ξέρεις...αλλά ναι, έτσι να σκέφτεσαι, καλύτερα να μην το πολυπεριμένεις.

Ναι δυστυχώς αυτό το μήνα τον αφήσαμε... αλλά δεν πειράζει!!!!! Περιμένουμε από εσάς!!!!!! 

Just now, kerasaki10 είπε:

Moomin μου αυτό είναι στον χαρακτήρα πιστεύω ανεξαρτήτου ηλικίας. ..Η απλά κάποια στιγμή λες δεν γίνεται άλλο έτσι. .Και κάνεις στροφή. ..

Πως είστε κοριτσια μου? Εγώ στο τρέξιμο λίγο σημετα  ...Τώρα πάω να φάω λουκουμάδες  :grin:

Καλά Κερασάκι! Όλη μέρα έξω όπως όλες τις Κυριακές.... τώρα χαλαρώνουμε για να βγει η εβδομάδα!!! Αντε καλά να περάσεις κ συ! Καλό λουκοδοφάγωμα!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μέλλουσες μανουλες μου όλη μέρα είχα κόσμο σπίτι και μπήκα ελάχιστα....ποια θα φάει λουκουμάδες????πωωωω ζήλεψα...ειδικά με μερεντα από πάνω....αχχχχχχ με πιάνει ώρες ώρες και θέλω να φάω ότι σοκολατένιο υπάρχει... Από μικρή έτσι ρε γαμωτο..  καλά αν με αφήσεις ένα βάζω μερεντα το έχω άνετα....φαγητό όχι τόσο να τρελαθώ αλλά σοκολάτα τρελενομαι...πάμε δυνατά όλες ..για να βλέπω φουσκωμένες κοιλίτσες...έχω τεράστια ανυπομονησία να δω ποια θα είναι η πρώτη που θα μας κάνει ποδάρικο..... αχχχχχχ ελάτε να μας πείτε τα ευχαριστα....

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Εγω ειδα περιοδο σημερα κ αρχισα αντισηληπτικα για το μακρυ προτοκολο εξωσωματικης!!

Καλή δύναμη κοριτσακι μου....όλα για καλό... γρήγορα με μια φουσκωμενη κοιλίτσα..μια φουσκωμενη κοιλίτσα και όλα τα άλλα περασμένα ξεχασμένα!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Annita tsoupani είπε:

Εγω ειδα περιοδο σημερα κ αρχισα αντισηληπτικα για το μακρυ προτοκολο εξωσωματικης!!

Καλή επιτυχία. Χαμόγελο και αισιοδοξία!

Just now, Pagor είπε:

Μέλλουσες μανουλες μου όλη μέρα είχα κόσμο σπίτι και μπήκα ελάχιστα....ποια θα φάει λουκουμάδες????πωωωω ζήλεψα...ειδικά με μερεντα από πάνω....αχχχχχχ με πιάνει ώρες ώρες και θέλω να φάω ότι σοκολατένιο υπάρχει... Από μικρή έτσι ρε γαμωτο..  καλά αν με αφήσεις ένα βάζω μερεντα το έχω άνετα....φαγητό όχι τόσο να τρελαθώ αλλά σοκολάτα τρελενομαι...πάμε δυνατά όλες ..για να βλέπω φουσκωμένες κοιλίτσες...έχω τεράστια ανυπομονησία να δω ποια θα είναι η πρώτη που θα μας κάνει ποδάρικο..... αχχχχχχ ελάτε να μας πείτε τα ευχαριστα....

Κι εγώ όλη μέρα κόσμο έίχα. Μαγέίρεψα, λουκούμια τα κανα όλα. Φάγαμε και μια παγωτάρα μετά σε χωνάκι και βάλαμε και μερεντα στη βαση, ζηλεψε τωραααα!!! Χαχα. Εμένα σήμερα αρχισε να πρηζεται το στήθος μου. Μετραω αντιστροφα...για περιοδο λογικα. Παντα μου πρηζεται

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Καλή επιτυχία. Χαμόγελο και αισιοδοξία!

Κι εγώ όλη μέρα κόσμο έίχα. Μαγέίρεψα, λουκούμια τα κανα όλα. Φάγαμε και μια παγωτάρα μετά σε χωνάκι και βάλαμε και μερεντα στη βαση, ζηλεψε τωραααα!!! Χαχα. Εμένα σήμερα αρχισε να πρηζεται το στήθος μου. Μετραω αντιστροφα...για περιοδο λογικα. Παντα μου πρηζεται

Πωωωω ναι για τα γλυκά σκάω....καλέ εσύ αμέσως σταματά ότι σου έρχεται...είπαμε αυτό το μήνα θα λέμε μόνο ποτέ περιμένουμε θετικό τεστακι εγκυμοσύνης...πάμε με χαρά χαμόγελα και αισιοδοξια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Annita tsoupani είπε:

Εγω ειδα περιοδο σημερα κ αρχισα αντισηληπτικα για το μακρυ προτοκολο εξωσωματικης!!

Καλη επιτυχια κ ολα να πανε καλα! 

Just now, Annie4 είπε:

Καλή επιτυχία. Χαμόγελο και αισιοδοξία!

Κι εγώ όλη μέρα κόσμο έίχα. Μαγέίρεψα, λουκούμια τα κανα όλα. Φάγαμε και μια παγωτάρα μετά σε χωνάκι και βάλαμε και μερεντα στη βαση, ζηλεψε τωραααα!!! Χαχα. Εμένα σήμερα αρχισε να πρηζεται το στήθος μου. Μετραω αντιστροφα...για περιοδο λογικα. Παντα μου πρηζεται

Σε ποια μερα εισαι; μονο εγω δε παιρνω χαμπαρι το στηθος τι κανει;χαχαχα

 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κι από μένα! είμαι καινούρια εδώ,καλώς σας βρήκα... Προσπαθούμε κι εμείς με τον άντρα μου για μωρό εδώ και κάποιους μήνες όπως ανέφερα και πιο πάνω..Θα τα λέμε στο εξής

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Eva_Lou είπε:

Ναι δυστυχώς αυτό το μήνα τον αφήσαμε... αλλά δεν πειράζει!!!!! Περιμένουμε από εσάς!!!!!! 

Καλά Κερασάκι! Όλη μέρα έξω όπως όλες τις Κυριακές.... τώρα χαλαρώνουμε για να βγει η εβδομάδα!!! Αντε καλά να περάσεις κ συ! Καλό λουκοδοφάγωμα!!!!!

Καλέ κάνε εσυ μέχρι την Μ.Δευτέρα και ποτέ δεν ξέρεις. .! 

Τελικά μάλλον το γκαντεμιασα γιατί δεν ήταν ωραίοι. ..ασε ...!

  • Χαχα 1

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...