Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Το 2020 θα γίνουμε μανουλες...!!


Guest

Recommended Posts

1 hour ago, kerasaki10 είπε:

Αααα εμένα είναι 4 κιλά και χαδιαρης όσο δεν πάει χάχα κάτσε να στον δείξω. ..Να βρω μια καλή όμως στο αγορι μου!χαχαχα

Μα είναι πενταγλυκα τα άτιμα...είχα και εγώ παλιά έναν ολόμαυρο γατούλη....δυστηχως δεν είναι όλοι καλοι άνθρωποι και θεώρησαν σωστό να μου τον στερήσουν... τεσπά...πολλά χρόνια θα πριν....ανέβασε να την δούμε.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@kerasaki10 και @Pagor και εγω εχω γατουλααα!!!! Την βρηκαμε στο δρομο πριν 2 χρονια μονη της και ειχε μυκητες στα ματακια της και δεν εβλεπε τιποτα και της καναμε θεραπεια. Τωρα βλεπει αλλα οχι τελεια.. Φαινονται λιγο θολα τα ματακια της...και της εχει μεινει λιγο τικ...θα σας βαλω και εγω φωτο να την δειτε... 

Πω pagor μου τι ανθρωποι υπαρχουν πως μπορουν και κανουν κακο σε αυτα τα πλασματακιααα!!!!!

IMG%5DIMG%5D αραλίκι

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kerasaki10 είπε:

Δεν ξέρω ο δικός μου πως θα νιώθει ...μαλλον δεν θα θέλει επαφές εκείνες τις μέρες. ..θα δείξει ..!κάθομαι παρέα με τον γατουλη τώρα ..όλη μέρα κοιμάται ..ζωαρα κάνει χάχα

Κ μένα Κερασάκι ο φίλος μου δεν θέλει να έχουμε επαφές κ έχω ωορρηξία Μεγάλη Εβδομάδα....οπότε πάω για Μάιο.......... :( 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Pagor είπε:

Μα είναι πενταγλυκα τα άτιμα...είχα και εγώ παλιά έναν ολόμαυρο γατούλη....δυστηχως δεν είναι όλοι καλοι άνθρωποι και θεώρησαν σωστό να μου τον στερήσουν... τεσπά...πολλά χρόνια θα πριν....ανέβασε να την δούμε.. 

Πφφφ πόσο κακοί άνθρωποι υπάρχουν! Πως ανεβάζω φώτο? 

πρίν από 8 λεπτά , ΚατεριναΣκ είπε:

@kerasaki10 και @Pagor και εγω εχω γατουλααα!!!! Την βρηκαμε στο δρομο πριν 2 χρονια μονη της και ειχε μυκητες στα ματακια της και δεν εβλεπε τιποτα και της καναμε θεραπεια. Τωρα βλεπει αλλα οχι τελεια.. Φαινονται λιγο θολα τα ματακια της...και της εχει μεινει λιγο τικ...θα σας βαλω και εγω φωτο να την δειτε... 

Πω pagor μου τι ανθρωποι υπαρχουν πως μπορουν και κανουν κακο σε αυτα τα πλασματακιααα!!!!!

IMG%5DIMG%5D αραλίκι

Κατερίνα μου είναι μια γλύκα αα! Αχ μωρέ ομορφιά μου! Μπράβο σου που την έσωσες! Εγώ την πήρα από μια γυναίκα που είχε μαζέψει αδεσποτακια

Just now, Eva_Lou είπε:

Κ μένα Κερασάκι ο φίλος μου δεν θέλει να έχουμε επαφές κ έχω ωορρηξία Μεγάλη Εβδομάδα....οπότε πάω για Μάιο.......... :( 

Στα ίδια είμαστε ευη μου ..Εσύ έχεις ελπιδες μια που δεν έχεις σταθερό κύκλο εντελώς! Μην απογοητευεσαι 

  • Μου αρέσει 1

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kerasaki10 είπε:

Πφφφ πόσο κακοί άνθρωποι υπάρχουν! Πως ανεβάζω φώτο? 

Κατερίνα μου είναι μια γλύκα αα! Αχ μωρέ ομορφιά μου! Μπράβο σου που την έσωσες! Εγώ την πήρα από μια γυναίκα που είχε μαζέψει αδεσποτακια

Στα ίδια είμαστε ευη μου ..Εσύ έχεις ελπιδες μια που δεν έχεις σταθερό κύκλο εντελώς! Μην απογοητευεσαι 

Τι καλα... Μπραβο...  Θα μπεις στο tinypic  και θα ανεβασεις εκει την φωτο και μετα θα σου βγαλει κατι λινκ θα κανεις αντιγραφη αυτο που λεει για φορουμ και θα το κανεις επικολληση εδω στα σχολια


%20url%5D%20url%5D%20url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, Bloumblou είπε:

Εγώ είμαι λιγάκι περίπτωση γιατί έχω και πολυκυστικες οπότε η αστάθεια μου οφείλεται εκεί!! Έχω πάρει κιόλας χάπια για να έρθει η περίοδος!! Με τεστ ωορρηξίας για να είσαι μέσα!! Εγώ σώθηκα με αυτά λόγω τεράστιου κύκλου!!!  Τώρα κάνω θεραπεία για τις πολυκυστικες και πρέπει να πάω να κάνω εξετάσεις καποια στιγμή!! Το έχουμε αφήσει λίγο πίσω το θέμα εγκυμοσύνη γιατι μας έχει κάτσει ανάποδια μεγάλη στα οικονομικά μας!! 

Με το καλό, κορίτσι μου, ολα θα γίνουν!!! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Annie4 είπε:

Θα ερθει σε ισορροπία, όλα γίνονται. Μπράβο σου που έχεις ηρεμήσει, αυτός είναι ο πιο σημαντικός παράγοντας.

Καλώς ηρθες στην παρέα μας!

Ευχαριστώ πολύ!! Καλώς σας βρήκα :)Πιστεύω πως σιγά σιγά θα βελτιωθούν τα πράγματα!

4 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Λείπαμε που σε καλοσοριζω εδώ αλλά θα είναι για πολύ λίγο θα δεις...πάμε για τα πρώτα μπεμπακια του 2020...άντε να δούμε πια θα μας κάνει ποδάρικο!!!

Καλώς ήρθες κοριτσακι μου...εδώ που ήρθες είμαστε γούρλιδικο forum...θα πάρεις θάρρος ,δύναμη και αισιοδοξία μπόλικη ...μην φοβάσαι τίποτα εμείς είμαστε εδώ να μας λες τα πάντα...όπως και εμείς φυσικά....θα δεις όλα τώρα που μπήκαν σε μια σειρά για πότε θα έρθει....και όπως λέω κάθε μέρα...ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΊΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκειά μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! Αισθάνομαι κιόλας πολύ καλύτερα που όλες είστε τόσο θετικές και αισιόδοξες :)

5 ώρες πρίν, Moomin είπε:

@Marthakat καλως ηρθες κ συντομα με ενω μωρακι! Εγω για το θυροειδη παιρνω Τ4 γιατι εχω υποθυροειδισμο. 

Καλώς σας βρήκα..:) Εμένα μου ειπε να παρω medythirox δεν γνωρίζω την διαφορά που μπορεί να έχουν μεταξυ τους, πάντως από θέμα κιλών εδω κ 20 μερες που τα ξεκίνησα έχω χασει 2 κιλά.. Ξεπρίστηκα λιγο :-D κ εγώ Υποθυροειδισμό έχω κ κατι μου ανέφερε για Hashimoto αλλα θα το δούμε σε επόμενες εξετάσεις..

5 ώρες πρίν, Bloumblou είπε:

Όχι θα την κάνεις σε ένα 48ωρο από την προηγούμενη!! 

Καλως ήρθες κορίτσι μου!!! Όταν διαβάζω τέτοια πράγματα από γιατρούς θέλω να τραβήξω τις κοτσίδες μου ειλικρινά!! Ταλαιπωρήθηκες ρε κορίτσι αλλά τώρα που βρήκες την άκρη!! Βρες ποτέ κανείς ωορρηξία ακριβώς και θα πετύχεις 

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα ιδέα για όλο αυτό κ εχασα πολύτιμο χρόνο απο οτι μου είπε ο νέος γιατρος..Μου ανεφερε πως αφού γνώριζε την μακροχρόνια σχέση μου (11χρονια) κ το ενδεχόμενο οικογένειας αν είχε πονηρευτεί για ΣΠΩ θα μπορούσα να κάνω κάποια πράγματα πολύ νωρίτερα..κ πραγματικά ειναι κρίμα μωρέ.. αλλα τί να κάνεις.. :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Καλώς σας βρήκα :)Πιστεύω πως σιγά σιγά θα βελτιωθούν τα πράγματα!

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκειά μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας! Αισθάνομαι κιόλας πολύ καλύτερα που όλες είστε τόσο θετικές και αισιόδοξες :)

Καλώς σας βρήκα..:) Εμένα μου ειπε να παρω medythirox δεν γνωρίζω την διαφορά που μπορεί να έχουν μεταξυ τους, πάντως από θέμα κιλών εδω κ 20 μερες που τα ξεκίνησα έχω χασει 2 κιλά.. Ξεπρίστηκα λιγο :-D κ εγώ Υποθυροειδισμό έχω κ κατι μου ανέφερε για Hashimoto αλλα θα το δούμε σε επόμενες εξετάσεις..

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα ιδέα για όλο αυτό κ εχασα πολύτιμο χρόνο απο οτι μου είπε ο νέος γιατρος..Μου ανεφερε πως αφού γνώριζε την μακροχρόνια σχέση μου (11χρονια) κ το ενδεχόμενο οικογένειας αν είχε πονηρευτεί για ΣΠΩ θα μπορούσα να κάνω κάποια πράγματα πολύ νωρίτερα..κ πραγματικά ειναι κρίμα μωρέ.. αλλα τί να κάνεις.. :) 

Κ γω hashimoto εχω κληρονομικο. Κ δν μπορω κ να το σταματησω το χαπι,τα αποσυντονιζει ολα.

Τωρα ειστε στις προσπαθειες ή περιμενεις απαντησεις;


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Κ γω hashimoto εχω κληρονομικο. Κ δν μπορω κ να το σταματησω το χαπι,τα αποσυντονιζει ολα.

Τωρα ειστε στις προσπαθειες ή περιμενεις απαντησεις;

Εγώ δεν ειχα κάτι κληρονομικό..προέκυψε.. Προσπαθούμε δεν έχουμε σταματήσει εδω κ 8 μήνες.. Εχω παρει κ τεστ ωορηξιας για να είμαστε στις μερες αλλα τιποτα.. Ευελπιστώ οτι ο Θυρωειδής να ήταν αυτός που μας κρατούσε πισω κ τώρα που θα αρχισει να ρυθμίζεται ίσως τα καταφέρουμε :) Θέλω να σκέφτομαι όσο μπορώ θετικά :) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Marthakat είπε:

Εγώ δεν ειχα κάτι κληρονομικό..προέκυψε.. Προσπαθούμε δεν έχουμε σταματήσει εδω κ 8 μήνες.. Εχω παρει κ τεστ ωορηξιας για να είμαστε στις μερες αλλα τιποτα.. Ευελπιστώ οτι ο Θυρωειδής να ήταν αυτός που μας κρατούσε πισω κ τώρα που θα αρχισει να ρυθμίζεται ίσως τα καταφέρουμε :) Θέλω να σκέφτομαι όσο μπορώ θετικά :) 

Καλημέρα! Φυσικά και να σκέφτεσαι θετικά, αυτα ρυθμίζονται. Αποφορτίσου και κάνε σεξ σα να μην περιμένεις τιποτα. Δεν γινεται να το βγαλουμε απο το μυαλο μας, γινεται ομως να το περιορίσουμε.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, πρώτη φορά συμμετέχω σε forum. Σας διαβάζω κ μου φτιάχνεται τη διάθεση. :) Εγώ είμαι 29 χρονών κ με τον άντρα μου είμαστε πολλά χρόνια ζευγάρι, ωστόσο δεν κάναμε ποτέ προσπάθειες για μωράκι. Παντρευτήκαμε τον Αύγουστο κ από τότε εδώ κ 8 μήνες δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει. Εμένα ο κύκλος μου απο 12 χρονών είναι μεγάλος περίπου 45 μέρες, έχω φτάσει κ 56 σπάνια βέβαια. Η γυναικολόγος μου που με παρακολουθεί απο έφηβη ποτέ δεν έθεσε θέμα ΣΠΩ αν κ το συζήτησα πολλές φορές (περα του μεγάλου κυκλου δεν εχω κανενα αλλο απο τα συμπτώματα). Για να μην σας κουράζω άλλαξα γιατρό μετα από 15 χρόνια για να μου πεί ότι έχω ΣΠΩ κ ότι όσο κ αν προσπαθούμε αν δεν "στοχεύουμε" σωστά δύσκολα θα έρθει το πολυπόθητο. Ξεκινησα διάφορες βιταμίνες και τα inofert plus εδω κ 2 μήνες. Παράλληλα άρχισα να βάζω κιλά. Μέσα σε 4 μήνες έβαλα 8 κιλά.(Περιττό να πώ πως με καθε 2κιλο ο αντρας μου νόμιζε ότι είμαι έγκυος :-D) Πήγα έκανα εξετάσεις κ τελικά ανέπτυξα κ θυροειδή κ ξεκίνησα medithyrox. Τι να πώ.. Είχα αρχίσει να επιρεάζομαι πάρα πολύ.. Αλλα νομίζω πως τώρα έχω ηρεμίσει.. Ελπίζω πως ο οργανισμός μου θα έρθει σε μία ισοροπία κ θα καταφέρουμε κ εμείς να αποκτήσουμε μωράκι το 2020 :wub:

@Marthakat καλως ηρθες στην παρεα μας !!! Η αληθεια ειναι πως κυριως οι γυναικες που εχουν περασει απο αυτη την φαση ή την περνουν τωρα, μπορουν να σε καταλαβουν κ εμεις ειμαστε απο αυτες :grin: Η γνωμη μου ειναι οτι απο την στιγμη που εχεις κατι 2 πραγματα για να βελτιωσεις το αναπαραγωγικο σου συστημα εισαι σε καλο δρομο ο θυροειδης αν δεν ειναι ειναι ρυθμισμενος προκαλει αποβολες οχι υπογονιμοτητα, οσο αφορα το ΣΠΩ αυτο ηταν ενα βασικο προβλημα που αντιμετωπισες οποτε το συμπερασμα ειναι πως οοοολα πανε καλα !!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Marthakat είπε:

Εγώ δεν ειχα κάτι κληρονομικό..προέκυψε.. Προσπαθούμε δεν έχουμε σταματήσει εδω κ 8 μήνες.. Εχω παρει κ τεστ ωορηξιας για να είμαστε στις μερες αλλα τιποτα.. Ευελπιστώ οτι ο Θυρωειδής να ήταν αυτός που μας κρατούσε πισω κ τώρα που θα αρχισει να ρυθμίζεται ίσως τα καταφέρουμε :) Θέλω να σκέφτομαι όσο μπορώ θετικά :) 

Καλημερα, ρυθμιζοντας τον ολα θα φτιαξουν! Απλα τσεκαρε αν δεν το εχεις κανει τη προλακτινη σου. Αν κ λογικα θα στο εχω γραψει ο ενδοκρινολογος.

Κοριτσια ειμαι κρυωμενη κ στις γονιμες, θα το ξανατσεκαρω σημερα. Επηρρεαζει την ωορρηξια; τους τελευταιους μηνες δν παρατηρω κ αυτο το ασπραδι παντως π λενε. Κ μαλλον σε αυτο το κυκλο εκανα νωριτερα, θα δειξει...

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Annie4 είπε:

Καλημέρα! Φυσικά και να σκέφτεσαι θετικά, αυτα ρυθμίζονται. Αποφορτίσου και κάνε σεξ σα να μην περιμένεις τιποτα. Δεν γινεται να το βγαλουμε απο το μυαλο μας, γινεται ομως να το περιορίσουμε.

:-D Ναι αύτο προσπαθώ κ εγώ να κάνω :)

Just now, maria_kltha είπε:

@Marthakat καλως ηρθες στην παρεα μας !!! Η αληθεια ειναι πως κυριως οι γυναικες που εχουν περασει απο αυτη την φαση ή την περνουν τωρα, μπορουν να σε καταλαβουν κ εμεις ειμαστε απο αυτες :grin: Η γνωμη μου ειναι οτι απο την στιγμη που εχεις κατι 2 πραγματα για να βελτιωσεις το αναπαραγωγικο σου συστημα εισαι σε καλο δρομο ο θυροειδης αν δεν ειναι ειναι ρυθμισμενος προκαλει αποβολες οχι υπογονιμοτητα, οσο αφορα το ΣΠΩ αυτο ηταν ενα βασικο προβλημα που αντιμετωπισες οποτε το συμπερασμα ειναι πως οοοολα πανε καλα !!!!!

Σε ευχαριστώ πολύ.. Ναι θέλω να σκέφτομαι μόνο θετικά..:) Το προσπαθώ δηλαδή.. χαχαχα

Just now, Moomin είπε:

Καλημερα, ρυθμιζοντας τον ολα θα φτιαξουν! Απλα τσεκαρε αν δεν το εχεις κανει τη προλακτινη σου. Αν κ λογικα θα στο εχω γραψει ο ενδοκρινολογος.

Κοριτσια ειμαι κρυωμενη κ στις γονιμες, θα το ξανατσεκαρω σημερα. Επηρρεαζει την ωορρηξια; τους τελευταιους μηνες δν παρατηρω κ αυτο το ασπραδι παντως π λενε. Κ μαλλον σε αυτο το κυκλο εκανα νωριτερα, θα δειξει...

Δεν είμαι σίγουρη για την Προλακτίνη.. Θα ρωτήσω τον γιατρο μου μιας που το ανεφερες...σε ευχαριστω :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marthakat είπε:

 

Η αλήθεια είναι πως δεν είχα ιδέα για όλο αυτό κ εχασα πολύτιμο χρόνο απο οτι μου είπε ο νέος γιατρος..Μου ανεφερε πως αφού γνώριζε την μακροχρόνια σχέση μου (11χρονια) κ το ενδεχόμενο οικογένειας αν είχε πονηρευτεί για ΣΠΩ θα μπορούσα να κάνω κάποια πράγματα πολύ νωρίτερα..κ πραγματικά ειναι κρίμα μωρέ.. αλλα τί να κάνεις.. :) 

Ναι ρε γαμωτο είναι τραγικό!! Και απορώ πως δεν είχε δει ΣΠΩ μα βγάζει μάτι πω πω! Σκέψου αν δεν βλέπει αυτό το απλό πως θα είναι στα πιο σοβαρά !! Ευτυχώς που έφυγες ! Ναι όμως επειδή ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω και είσαι ακόμη ποοοολυ νέα θα κάνεις τώρα τα παιδάκια σου !!! Θετική σκέψη και κοιτάμε μόνο μπροστά!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...