Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

Εξωσωματική μου καλώς σε βρήκα!!!


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , marillia είπε:

 

Μιλησα με τον γιατρο μου και ελπιζει να μην εχουν κανει καποιο λαθος στο εργαστηριο μου ειπε αν δεν μοθ ερθει μεχρι κυριακη δευτερα να κανω ξανα χοριακη ,,,,την ειχα κανει 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα.

Just now, Bela είπε:

@maraki37 δυστυχώς ούτε και για μένα πήγε καλά σήμερα έκανα την δεύτερη χοριακη και έπεσε..... Δεν έχω λόγια...

Μπελα μου τι να πω μεγαλο βασανο ειλικρινα εγω παιδευομαι λογω πολυκιστικων δεν περιμενα οτι θα εχω τετοιο αγωνα ειλικρινα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, maraki37 είπε:

Μιλησα με τον γιατρο μου και ελπιζει να μην εχουν κανει καποιο λαθος στο εργαστηριο μου ειπε αν δεν μοθ ερθει μεχρι κυριακη δευτερα να κανω ξανα χοριακη ,,,,την ειχα κανει 12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα.

Μπελα μου τι να πω μεγαλο βασανο ειλικρινα εγω παιδευομαι λογω πολυκιστικων δεν περιμενα οτι θα εχω τετοιο αγωνα ειλικρινα

Τι να πω ρε γμτ.... αφού δεν έχει σκοπό να μείνει τι μας την δίνει τη χαρά?? Βγες αρνητικό εξ αρχής να τελειώνουμε... Τι και πόσα κομμάτια να ξαναμαζεψουμε πάλι.......

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, maraki37 είπε:

εχω απελπιστει αληθεια καθε μηνα τα ιδια και τα ιδια ειλικρινα

Και γω τα ίδια..... Και στεναχωριέμαι περισσότερο που και στον άντρα μου όση χαρά του δίνω του την παίρνω ολη πίσω κρίμα ρε γμτ τόση γκαντεμιά και μούντζα γιατιιιι??? Παιδιά θέλουμε να κάνουμε.. άλλες τα πετάνε στα σκουπίδια και άλλες κανουν 500 χιλιάδες εκτρώσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2019 at 7:27 ΜΜ, Bela είπε:

Και γω τα ίδια..... Και στεναχωριέμαι περισσότερο που και στον άντρα μου όση χαρά του δίνω του την παίρνω ολη πίσω κρίμα ρε γμτ τόση γκαντεμιά και μούντζα γιατιιιι??? Παιδιά θέλουμε να κάνουμε.. άλλες τα πετάνε στα σκουπίδια και άλλες κανουν 500 χιλιάδες εκτρώσεις.. 

τα ιδια σκεφτομαι και εγω και με εχει παρει πολυ απο κατω κλαιω συνεχεια και δεν εχω ορεξη για τιποτα και βασανιζεται και εκεινος

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, maraki37 είπε:

τα ιδια σκεφτομαι και εγω και με εχει παρει πολυ απο κατω κλαιω συνεχεια και δεν εχω ορεξη για τιποτα και βασανιζεται και εκεινος

Κοριτσάκια μου!

Στο δρόμο που είστε βρέθηκα κι εγώ...ανεξήγητα υπογονιμοι..4 μηδενικές σπέρματεγχυσεις πρώτη εξωσωματικη μηδενική χοριακη δευτερη παλλινδρομη στην 8 βδομάδατριτη παλλινδρομη δίδυμα στην 8 βδομάδατεταρτη ήρθε η κόρη μας

Πέμπτη για αδερφάκι( είχα κατάψυξη) παλλινδρομη 9 βδομάδα

Έκτη κ τελευταία παλλινδρομη 8 βδομάδα

Με άλλα λόγια έφτανα στην πηγή κ δεν έπινα νερό..κι όταν ήπια κ ξαναδιάβασα πάλι δεν είχε...ο πόνος αβάσταχτος...όμως μη σκέφτεστε γιατί αυτές κι όχι εγώ...ξέρω πως νιώθετε όμως ο θεός έχει διαφορετικό σταυρό κ σχέδιο για τον κάθε άνθρωπο..το μυστικό είναι να μην κοιτάτε πίσω...εγώ αυτή τη συμβουλή δίνω...λόγω της ηλικίας μου(36 πια) ο άντρας μου θέλει να δοκιμάσουμε πάλι έστω χωρίς φάρμακα...ακόμα δεν το αποφασίζω...δεν το αποκλείω όμως κι όλας...κορίτσια μου κοιτατε μπροστά κ χαμογελάτε στη ζωή...θα σας χαμογελάσει κι εκείνη...όταν πήγαινα για αποξεσεις έβλεπα τα κοριτσάκια που πήγαιναν για έκτρωση...παρακαλούσα το θεό να βάλει στη δική μου κοιλιά το ζωντανό μωρό τους να το σώσω...παραλογισμός...;;; Υπερβολική αγάπη για τα παιδιά;;; Εκ των υστέρων είδα ότι όλα είναι πάνω από μας...πίστη στο Θεό( κ σας το λέω γιατί πέρασα πολλά στην κύηση με τους γιατρούς να μιλούν για θαύμα στο πώς επιβίωσε η κόρη μου).. σας φιλώ κ σας στέλνω όλη τη θετική μου ενεργεια

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Κοριτσάκια μου!

Στο δρόμο που είστε βρέθηκα κι εγώ...ανεξήγητα υπογονιμοι..4 μηδενικές σπέρματεγχυσεις πρώτη εξωσωματικη μηδενική χοριακη δευτερη παλλινδρομη στην 8 βδομάδατριτη παλλινδρομη δίδυμα στην 8 βδομάδατεταρτη ήρθε η κόρη μας

Πέμπτη για αδερφάκι( είχα κατάψυξη) παλλινδρομη 9 βδομάδα

Έκτη κ τελευταία παλλινδρομη 8 βδομάδα

Με άλλα λόγια έφτανα στην πηγή κ δεν έπινα νερό..κι όταν ήπια κ ξαναδιάβασα πάλι δεν είχε...ο πόνος αβάσταχτος...όμως μη σκέφτεστε γιατί αυτές κι όχι εγώ...ξέρω πως νιώθετε όμως ο θεός έχει διαφορετικό σταυρό κ σχέδιο για τον κάθε άνθρωπο..το μυστικό είναι να μην κοιτάτε πίσω...εγώ αυτή τη συμβουλή δίνω...λόγω της ηλικίας μου(36 πια) ο άντρας μου θέλει να δοκιμάσουμε πάλι έστω χωρίς φάρμακα...ακόμα δεν το αποφασίζω...δεν το αποκλείω όμως κι όλας...κορίτσια μου κοιτατε μπροστά κ χαμογελάτε στη ζωή...θα σας χαμογελάσει κι εκείνη...όταν πήγαινα για αποξεσεις έβλεπα τα κοριτσάκια που πήγαιναν για έκτρωση...παρακαλούσα το θεό να βάλει στη δική μου κοιλιά το ζωντανό μωρό τους να το σώσω...παραλογισμός...;;; Υπερβολική αγάπη για τα παιδιά;;; Εκ των υστέρων είδα ότι όλα είναι πάνω από μας...πίστη στο Θεό( κ σας το λέω γιατί πέρασα πολλά στην κύηση με τους γιατρούς να μιλούν για θαύμα στο πώς επιβίωσε η κόρη μου).. σας φιλώ κ σας στέλνω όλη τη θετική μου ενεργεια

 

 

 

 

Τα ίδια μυαλά κουβαλάμε!!!

 Στην πρώτη μου εξωσωματική το κοριτσάκι δίπλα  έκανε άμβλωση και ειπα Θεέ μου Δώς μου εμενα αυτο το παιδί.....

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, island1 είπε:

Κοριτσάκια μου!

Στο δρόμο που είστε βρέθηκα κι εγώ...ανεξήγητα υπογονιμοι..4 μηδενικές σπέρματεγχυσεις πρώτη εξωσωματικη μηδενική χοριακη δευτερη παλλινδρομη στην 8 βδομάδατριτη παλλινδρομη δίδυμα στην 8 βδομάδατεταρτη ήρθε η κόρη μας

Πέμπτη για αδερφάκι( είχα κατάψυξη) παλλινδρομη 9 βδομάδα

Έκτη κ τελευταία παλλινδρομη 8 βδομάδα

Με άλλα λόγια έφτανα στην πηγή κ δεν έπινα νερό..κι όταν ήπια κ ξαναδιάβασα πάλι δεν είχε...ο πόνος αβάσταχτος...όμως μη σκέφτεστε γιατί αυτές κι όχι εγώ...ξέρω πως νιώθετε όμως ο θεός έχει διαφορετικό σταυρό κ σχέδιο για τον κάθε άνθρωπο..το μυστικό είναι να μην κοιτάτε πίσω...εγώ αυτή τη συμβουλή δίνω...λόγω της ηλικίας μου(36 πια) ο άντρας μου θέλει να δοκιμάσουμε πάλι έστω χωρίς φάρμακα...ακόμα δεν το αποφασίζω...δεν το αποκλείω όμως κι όλας...κορίτσια μου κοιτατε μπροστά κ χαμογελάτε στη ζωή...θα σας χαμογελάσει κι εκείνη...όταν πήγαινα για αποξεσεις έβλεπα τα κοριτσάκια που πήγαιναν για έκτρωση...παρακαλούσα το θεό να βάλει στη δική μου κοιλιά το ζωντανό μωρό τους να το σώσω...παραλογισμός...;;; Υπερβολική αγάπη για τα παιδιά;;; Εκ των υστέρων είδα ότι όλα είναι πάνω από μας...πίστη στο Θεό( κ σας το λέω γιατί πέρασα πολλά στην κύηση με τους γιατρούς να μιλούν για θαύμα στο πώς επιβίωσε η κόρη μου).. σας φιλώ κ σας στέλνω όλη τη θετική μου ενεργεια

 

 

 

 

καταρχην, χαρα στο κουραγιο σου κοπελα μου... μεσα απο τοση στεναχωρια καταφερες να ορθοποδησεις και να κρατησεις το θαυματακι σου στα χερια σου.

κατα δευτερον, μου δινεις πολλες ελπιδες με τα λογια σου, ευχομαι και οι δικοι μου κοποι να φτασουν στον πολυποθητο στοχο, οπως και ολων των κοριτσιων εδω.

κατα τριτον, τελικα με την περιπτωση σου φαινεται να ειναι αληθεια η αποψη πολλων γυναικολογων: γυναικα που πιανει παιδι, κανει παιδι. ειναι απλα θεμα χρονου.

τελος, θα ηθελα να μαθω αν ολες αυτες οι παλλινδρομες προηλθαν απο ωαρια της ιδιας διεγερσης ή διαφορετικων. κι αν σε ενημερωσε ο γιατρος, κατα ποσο η εκβαση των εγκυμοσυνων σου ηταν τυχαιο γεγονος ή σχετιζεται με την εκαστοτε διεγερση.

σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Τα ίδια μυαλά κουβαλάμε!!!

 Στην πρώτη μου εξωσωματική το κοριτσάκι δίπλα  έκανε άμβλωση και ειπα Θεέ μου Δώς μου εμενα αυτο το παιδί.....

Eντελως κ θα έχουμε την ίδια κατάληξη...κι εσύ με κόρη θα Σάι να σε βασανίζει μέχρι τέλους...να ζεις πάρει όλη την ταλαιπωρία κ να ζει για τον μπαμπά της...

13 ώρες πρίν, Artemis20 είπε:

καταρχην, χαρα στο κουραγιο σου κοπελα μου... μεσα απο τοση στεναχωρια καταφερες να ορθοποδησεις και να κρατησεις το θαυματακι σου στα χερια σου.

κατα δευτερον, μου δινεις πολλες ελπιδες με τα λογια σου, ευχομαι και οι δικοι μου κοποι να φτασουν στον πολυποθητο στοχο, οπως και ολων των κοριτσιων εδω.

κατα τριτον, τελικα με την περιπτωση σου φαινεται να ειναι αληθεια η αποψη πολλων γυναικολογων: γυναικα που πιανει παιδι, κανει παιδι. ειναι απλα θεμα χρονου.

τελος, θα ηθελα να μαθω αν ολες αυτες οι παλλινδρομες προηλθαν απο ωαρια της ιδιας διεγερσης ή διαφορετικων. κι αν σε ενημερωσε ο γιατρος, κατα ποσο η εκβαση των εγκυμοσυνων σου ηταν τυχαιο γεγονος ή σχετιζεται με την εκαστοτε διεγερση.

σε ευχαριστω.

Η δύναμη βρίσκεται μέσα μας.Καμια δεν ξέρει ότι την έχει πίστεψε με...

Πρώτη διέγερση ( βραχύ πρωτόκολλο) 10 ωάρια φτάσαν 5 βλαστοκυστες

Από αυτήν έγιναν 2 εμβριομεταφορες(4 συνολικά βλαδτοκυστες

Δεύτερος φυσικός τροποιημενους κύκλος( κύκλος με λίγα φάρμακα ώστε να πάρω έστω μια βλαστοκυστη για να μπει με αυτή που έμεινε από την πρώτη διέγερση.

Τρίτη διέγερση ( βραχύ πρωτόκολλο) 10 ωάρια έγιναν 6 βλαδτοκυστες.

Στην πρώτη εμβριομεταφορα ήρθε η κόρη μου κ στις άλλες δύο είχα παλλινδρομες.

Στις δύο πρώτες αποβολές έκανα κ καρυωτυπο εμβριου

Στην πρώτη ήταν τετρασωμια 

Και στη δεύτερη πρόλαβα μόνο το ένα από τα δύο( το άλλο χάθηκε με αίμα ) ήταν τρισωμια 17.

Στις άλλες δύο δεν έκανα καρυωτυπο.αφενος γιατί στην πρώτη μετά την κόρη μου το θεώρησαν όλοι τυχαίο( επί 1 χρόνο πριν την κόρη μου γύρισα ότι εμβριολογο κ γενετιστή έχει η Αθήνα κ κανείς δε συατηνε προεμφυτευτικο ήταν τυχαίο γεγονός( αν ψάξεις κ τα δυο θα δεις ότι ο τέως είναι) και πράγματι ήρθε η κόρη μου.

Στα δύο μετά την κόρη μου δεν έκανα αφενός γιατί είχα αρκεστεί σε ο,τι έψαξα πριν κ αφετέρου δεν είχε νόημα..ούτε τα εμβρια θα άλλαζα ούτε θα έκανα άλλο παιδί...

Βέβαια δε σου κρύβω ότι σε μια πιθανή επόμενη προσπάθεια να δω το θέμα του προεμφυτευτικου ο ως ειλικρινά είναι πολύ δύσκολο...εκτός εάν έχεις συγκεκριμένο λόγο που ψαχνεις

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, island1 είπε:

Eντελως κ θα έχουμε την ίδια κατάληξη...κι εσύ με κόρη θα Σάι να σε βασανίζει μέχρι τέλους...να ζεις πάρει όλη την ταλαιπωρία κ να ζει για τον μπαμπά της...

 

 

Απο το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί.

 Οσο για τον μπαμπά χαλάλι του, θα το υποστώ!

 Εκανα ωοληψια το ωάριο του μήνα και δυστυχώς τριτη μερα εχει μόνο 5 διαιρέσεις. Παμε για embrio banking και προεμφυτευτικο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Καντι είπε:

Απο το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί.

 Οσο για τον μπαμπά χαλάλι του, θα το υποστώ!

 Εκανα ωοληψια το ωάριο του μήνα και δυστυχώς τριτη μερα εχει μόνο 5 διαιρέσεις. Παμε για embrio banking και προεμφυτευτικο.

εμένα τα ωάρια τ μήνα είναι όλα κλουβια ....κ έκανα πάντα 2 με 3 ....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

εμένα τα ωάρια τ μήνα είναι όλα κλουβια ....κ έκανα πάντα 2 με 3 ....

Ποσο χρόνων εισαι;

 Εμενα ηταν η πρώτη φορα η διέγερση που δεν ειχαμε τα άψογα έμβρυα 8-10 διερεσεων ή άριστες βλαστοκυστες.

 Η προηγούμενη που είχα κανει ηταν πριν 1,5 χρόνο και έβαζα κατεψυγμενα.

 Μεγάλωσα;;;;;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ποσο χρόνων εισαι;

 Εμενα ηταν η πρώτη φορα η διέγερση που δεν ειχαμε τα άψογα έμβρυα 8-10 διερεσεων ή άριστες βλαστοκυστες.

 Η προηγούμενη που είχα κανει ηταν πριν 1,5 χρόνο και έβαζα κατεψυγμενα.

 Μεγάλωσα;;;;;

37 ειμαι αγαπη μ...Εσύ???? Ε όχι κ μεγάλωσες...αλλάζουμε όμως κ μεις κ το κορμί μας κ τα όλα μας μεσα μας κ οι ορμόνες μας κ τα πάντα...Δεν το λέω για κακο μην με παρεξηγήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaelatarzan είπε:

37 ειμαι αγαπη μ...Εσύ???? Ε όχι κ μεγάλωσες...αλλάζουμε όμως κ μεις κ το κορμί μας κ τα όλα μας μεσα μας κ οι ορμόνες μας κ τα πάντα...Δεν το λέω για κακο μην με παρεξηγήσεις.

38 και προσπαθουμε έξι χρόνια.

 Βαρέθηκα βασικα, θέλω μωρο ακόμα και με δανεικά.

 Ηταν και ο δεύτερος συνεχόμενος κύκλος με μέτριο έμβρυο. 


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Καντι είπε:

Απο το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί.

 Οσο για τον μπαμπά χαλάλι του, θα το υποστώ!

 Εκανα ωοληψια το ωάριο του μήνα και δυστυχώς τριτη μερα εχει μόνο 5 διαιρέσεις. Παμε για embrio banking και προεμφυτευτικο.

Μαζευεις με φυσικους Καντι?Μπραβο,συμφωνησε τελικα ο γιατρος σου που αρνουνταν και διαφωνουσε με τους φυσικους ??

Υπομονη, ο φυσικος τα εχει αυτα.Θα παρεις τα καλα ωαριακια που χρειαζεσαι..


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...