Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Εξωσωματική μου καλώς σε βρήκα!!!


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

38 και προσπαθουμε έξι χρόνια.

 Βαρέθηκα βασικα, θέλω μωρο ακόμα και με δανεικά.

 Ηταν και ο δεύτερος συνεχόμενος κύκλος με μέτριο έμβρυο. 

Ε ρε φίλε πως σε καταλαβαινω....αν διαβάσεις πιο πάνω κάπου το είπα σε μια κοπέλα....Θέλω παιδι κ το θέλω τώρα κ με όποιο τρόπο  να ναι.. Εγώ 10 προσπαθω.

να κάνεις αυτό που θες εσύ κ με όποιον τρόπο εσυ το θες...παντως να ξέρεις μάνα θα γίνεις...Μπορεί να αργούμε αλλα θα γίνουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 123
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Joka είπε:

Μαζευεις με φυσικους Καντι?Μπραβο,συμφωνησε τελικα ο γιατρος σου που αρνουνταν και διαφωνουσε με τους φυσικους ??

Υπομονη, ο φυσικος τα εχει αυτα.Θα παρεις τα καλα ωαριακια που χρειαζεσαι..

Βασικα διαφωνούσε στο κομμάτι του οτι είχα έμβρυα απο διεγέρσεις αρκετά και με καλές διερεσεις. Αυτην την φορα ομως που ουσιαστικα μόνο το ενα έφτασε βλαστοκύστη και την βάλαμε μαζι με τις δυο κατεψυγμένες που ειχαμε. Προτεινε να μαζέψουμε τουλαχιστον 10 βλαστοκυστες κάνοντας φυσικούς , ή και τροποποιημένους και διέγερση οταν περασει το διάστημα που πρεπει απο την τελευταια.

 Βασικα κατάλαβα οτι πιστεύει πολυ στα δικά μου έμβρυα.

Just now, Rafaelatarzan είπε:

Ε ρε φίλε πως σε καταλαβαινω....αν διαβάσεις πιο πάνω κάπου το είπα σε μια κοπέλα....Θέλω παιδι κ το θέλω τώρα κ με όποιο τρόπο  να ναι.. Εγώ 10 προσπαθω.

να κάνεις αυτό που θες εσύ κ με όποιον τρόπο εσυ το θες...παντως να ξέρεις μάνα θα γίνεις...Μπορεί να αργούμε αλλα θα γίνουμε. 

Ναι στην τριτη ηλικία.....


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Βασικα διαφωνούσε στο κομμάτι του οτι είχα έμβρυα απο διεγέρσεις αρκετά και με καλές διερεσεις. Αυτην την φορα ομως που ουσιαστικα μόνο το ενα έφτασε βλαστοκύστη και την βάλαμε μαζι με τις δυο κατεψυγμένες που ειχαμε. Προτεινε να μαζέψουμε τουλαχιστον 10 βλαστοκυστες κάνοντας φυσικούς , ή και τροποποιημένους και διέγερση οταν περασει το διάστημα που πρεπει απο την τελευταια.

 Βασικα κατάλαβα οτι πιστεύει πολυ στα δικά μου έμβρυα.

Ναι στην τριτη ηλικία.....

Καλή είναι κ η τρίτη ηλικία....

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Βασικα διαφωνούσε στο κομμάτι του οτι είχα έμβρυα απο διεγέρσεις αρκετά και με καλές διερεσεις. Αυτην την φορα ομως που ουσιαστικα μόνο το ενα έφτασε βλαστοκύστη και την βάλαμε μαζι με τις δυο κατεψυγμένες που ειχαμε. Προτεινε να μαζέψουμε τουλαχιστον 10 βλαστοκυστες κάνοντας φυσικούς , ή και τροποποιημένους και διέγερση οταν περασει το διάστημα που πρεπει απο την τελευταια.

 Βασικα κατάλαβα οτι πιστεύει πολυ στα δικά μου έμβρυα.

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα.

Οπως κι εγω,εχεις κι εσυ πολλες αποτυχιες με διεγερσεις παρα τα καλα έμβρυα και τις θεραπειες που εκανες στο ενδομητριο..

Τι σου προτεινε λοιπον να διαφοροποιησετε εφοσον ως τωρα δεν ειχατε επιτυχια?

Που αποδιδει αυτες τις αποτυχιες?

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Συγνωμη αλλα δεν καταλαβα.

Οπως κι εγω,εχεις κι εσυ πολλες αποτυχιες με διεγερσεις παρα τα καλα έμβρυα και τις θεραπειες που εκανες στο ενδομητριο..

Τι σου προτεινε λοιπον να διαφοροποιησετε εφοσον ως τωρα δεν ειχατε επιτυχια?

 

Προεμφυτευτικο και έμβρυα απο πολλούς και διαφορετικούς κύκλους.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Έχω ερώτηση.. Από την στιγμή που γίνεται εμφύτευση αλλά καταλήγει βιοχημική εσάς ο γιατρός σας τι σας προτείνει;; Υστεροσκόπηση? Σκράτσινγκ? 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Προεμφυτευτικο και έμβρυα απο πολλούς και διαφορετικούς κύκλους.

 Ποσα πολλά εμβρυα δηλαδη?

Και να κανεις σε όλα προεμφυτευτικο???

Τι να σου πω ρε κοριτσι,καλο κουραγιο πραγματικα γιατι φανταζομαι οτι το και το οικονομικο κοστος θα ειναι τεραστιο!!!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

 Ποσα πολλά εμβρυα δηλαδη?

Και να κανεις σε όλα προεμφυτευτικο???

Τι να σου πω ρε κοριτσι,καλο κουραγιο πραγματικα γιατι φανταζομαι οτι το και το οικονομικο κοστος θα ειναι τεραστιο!!!

Θελει 10 βλαστοκυστες και θα δούμε ποσα θα στείλουμε.

ευτυχως εχουμε μεγαλη συμπαράσταση απο τον γιατρο στο οικονομικό κομμάτι.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Θελει 10 βλαστοκυστες και θα δούμε ποσα θα στείλουμε.

ευτυχως εχουμε μεγαλη συμπαράσταση απο τον γιατρο στο οικονομικό κομμάτι.

Καλη επιτυχια κοριτσι.Μετα απο τοσες αποτυχιες εγω θα ειχα αλλαξει γιατρο χθες!


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Bela είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!!! Έχω ερώτηση.. Από την στιγμή που γίνεται εμφύτευση αλλά καταλήγει βιοχημική εσάς ο γιατρός σας τι σας προτείνει;; Υστεροσκόπηση? Σκράτσινγκ? 

Ναι συνηθως η υστεροσκοπηση κ σε αποτυχημενες προσπαθειες γινεται κ μετσ απο αποβολη!το σκρατσινγκ γινεται για βοηθεια στην εμφυτευση των εμβρυων να φωλιασουν!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Joka είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι.Μετα απο τοσες αποτυχιες εγω θα ειχα αλλαξει γιατρο χθες!

Εχω κανει εξωςωματικες και με άλλους 4 γιατρους πριν απο αυτόν που ειμαι τωρα. Δεν ειμαι τόσα χρόνια με τον ίδιο. Επισης εχω επισκεφτεί και άλλους 4 μεγάλα ονόματα στον χώρο με επιτυχίες που δεν με κέρδισε καν η προσέγγιση τους για να δοκιμάσω μαζι τους.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2019 at 10:51 ΜΜ, Καντι είπε:

Απο το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί.

 Οσο για τον μπαμπά χαλάλι του, θα το υποστώ!

 Εκανα ωοληψια το ωάριο του μήνα και δυστυχώς τριτη μερα εχει μόνο 5 διαιρέσεις. Παμε για embrio banking και προεμφυτευτικο.

Καντι μου τώρα το είδα...θα αποθηκεύεις δηλαδή με φυσικούς; Πόσα θέλει να στείλει για προεμφυτευτικο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , marillia είπε:

Ναι συνηθως η υστεροσκοπηση κ σε αποτυχημενες προσπαθειες γινεται κ μετσ απο αποβολη!το σκρατσινγκ γινεται για βοηθεια στην εμφυτευση των εμβρυων να φωλιασουν!

@marillia αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι σε μένα έγινε εμφύτευση Για ποιο λόγο να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο... ?? Ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω και δεν θα θελα να μπω πάλι χειρουργείο ετσι προληπτικά..Αν είναι βέβαια απαραίτητο θα τα κάνω ότι μου πει ο γιατρός Όταν πάω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

@marillia αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι σε μένα έγινε εμφύτευση Για ποιο λόγο να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο... ?? Ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω και δεν θα θελα να μπω πάλι χειρουργείο ετσι προληπτικά..Αν είναι βέβαια απαραίτητο θα τα κάνω ότι μου πει ο γιατρός Όταν πάω.. 

νομιζω οτι σε υστεροσκοπηση δεν προχωρουν αμεσα σε γυναικες που ειχαν παλινδρομες (δηλ.περαν της εμφυτευσης, αναπτυσσοταν το εμβρυο για καποιο διαστημα) και παραλληλα φαινεται υπερηχογραφικα να ειναι υγιης η μητρα και το ενδομητριο. απο την αλλη, προχωρουν αμεσα σε γυναικες που δεν γινεται καν εμφυτευση. καπως ετσι μου τα ειχε  εξηγησει ο δικος μου. αλλα και παλι εξαρταται απο το ιστορικο σου. ξερω και γυναικες που πετυχαν σε εξωσωματικες χωρις να προηγηθει υστεροσκοπηση. για περιπτωση με βιοχημικη κυηση δεν ξερω δυστυχως να σου πω. λογικα εσυ εκει υπαγεσαι, αφου εγινε εμφυτευση αλλα δεν προλαβε να δημιουργηθει σακος και εμβρυο. συμφωνω μαζι σου απολυτα στο να υπαρχει λογος να μπεις χειρουργειο και να δωσεις και τοσα λεφτα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bela είπε:

@marillia αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι σε μένα έγινε εμφύτευση Για ποιο λόγο να προχωρήσω σε κάτι τέτοιο... ?? Ρωτάω γιατί δεν γνωρίζω και δεν θα θελα να μπω πάλι χειρουργείο ετσι προληπτικά..Αν είναι βέβαια απαραίτητο θα τα κάνω ότι μου πει ο γιατρός Όταν πάω.. 

Θεωρητικά νομίζω μια βιοχημική οφείλεται στην δυναμική του εμβρύου!!Τώρα αν τυχόν γτ με την υστεροσκόπηση βρέθει κάποια φλεγμονή που μπορεί να έφτεξαι αυτό ή να φανεί αναλυτικά η μήτρα τι παίζει μπορεί να είναικ αυτό μέσα!!Εννοείτε ότι πει ο γιατρός σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...