Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 53 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευχαριστώ πολύ!Είχα υψηλή,γιατί ήταν διδυμα,νομίζω 300+. Και δεν θυμάμαι αν την έκανα εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά όπως τώρα η λίγο πιο μετά..

      Οκ άρα δε μπορείς να συγκρίνεις. Δε σημαίνει βέβαια ότι πάντα είναι το ίδιο. Καλούς διπλασιασμούς!

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ. Δε θέλω να δώσω πάνω από 500 και μιλάμε μόνο για καινούρια, αλλά το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρω τι χρειάζεται. 

Για παράδειγμα, δεν ήξερα ότι υπάρχουν τα 3 σε 1 ή τα 2 σε 1. Διαβάζοντας διάφορα φόρουμ, βλέπω για ότι η καλαθούνα δε χρειάζεται, οπότε τώρα τείνω στα καροτσάκια  2 σε 1. Μετά διάβασα ότι μπορώ να έχω κάθισμα στο αυτοκίνητο για 0-13 κιλά το οποίο μπορώ να αγοράσω ξεχωριστά, οπότε μήπως ούτε τα 2 σε 1 είναι καλή λύση;

Στα καταστήματα πελαγώνω και αισθάνομαι ότι τα παρουσιάζουν όλα ως χρήσιμα οπότε προτιμώ να συμβουλευτώ κυρίως πρόσφατες μανούλες και όχι μόνο τους πωλητές. 

 

Μακριά απο Bebe stars. Κσλη αντιγραφη αλλα δεν ειναι ανθεκτικο. Εγω πηρα 3 σε 1. Με βολεψε τρελα και στην πρωτη λογο κριτιριων που ειχα. Γενικα η φαμιλια ειναι μακρυα και διανυκτερευουμε, αρα η καλαθουνα ηταν must, ως κρεβατακι εως 6 μηνων που μετακινειται. Το καθισμα πολυ με βολεψε γιατι αν πηγαινα καπου, τσουπ στο καθισμα και τσουπ στο αυτοκινητο, ιδιως οταν κοιμοταν το μωρο στην διαδρομη. Και οταν σταματουσα, τσουπ το εβγαζα και το τοποθετουσα στο καροτσι χωρις να ξυπνησει η μπουμου. Μπαμ μπαμ με το ανσανσερ στο σπιτι και τελος.

Η καλαθουνα ειναι εως 6 μηνων και το αυγο εως 9 κιλα, δηλαδή 1 χρονων περιπου. Αναλογα το μεγεθος. Η δικια μου ειναι πολυ ψηλη, εννοειται δεν το πηρε απο μενα , και δεν χωρουσε μετα τα 11 μηνων αν και ηταν 8 κιλα. 

Η αδερφη μου πηρε ενα πολυ ωραιο της kiddo με 440 ευρω 3 σε 1. Πολυ ποιοτικα. Δοκιμασα την κορη μου πανω που ειναι 15 κιλα τωρα και πηγαινε απιστευτα ανετα. 

Το δικο μου με 340 ευρω αγορασμενο τα κακαρωσε στους 8 μηνες και παλι καλα ηταν στην εγγύηση. Ελεγε οτι ειναι εως 36 κιλα και στα 12 κιλα ετριζε. 

 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με βλέπω να παίρνω 3 σε 1 τελικά αν και εξακολουθώ να θεωρώ λίγο υπερβολική την καλαθούνα μιας και θέλω να έχω εκτός από παιδικό κρεβατάκι και ένα τέτοιο για μέχρι 6 μηνών: https://www.letoshop.gr/prd/likno-chipolino-close-to-me-blue?gclid=EAIaIQobChMI4oGLxI7W5QIVF-R3Ch3sGAp6EAQYAyABEgIvmPD_BwE 

Θα πάω στα Kiddo, mothercare, Λητώ να σταμπάρω κάποια κομμάτια. Είμαι και αναποφάσιστη, αχ :-P

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Αγαπουλινι είπε:

Αντε με το καλο η τσουπρα. Αν επιτρέπεται γιατι καισαρικη? 

Λόγω χρόνιου προβλήματος υγείας. Αν ηταν στο χέρι μου θα γενούσα κανονικά αλλα δεν θελω να το διακινδυνεύσω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Λόγω χρόνιου προβλήματος υγείας. Αν ηταν στο χέρι μου θα γενούσα κανονικά αλλα δεν θελω να το διακινδυνεύσω. 

Καταλαβαινω. Και η αδερφη μου τωρα αυτην την βδομαδα ή την αλλη θα γεννησει με καθετη τομη πανω απο τον ομφαλο, λογο ενδομητρίωσης. Εμεις οι γυναικες κανογμε πολλες θυσιες για αυτο το θαυμα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα και το πέτρωμα με πόνο σύσπαση δεν θεωρείται; Έχω χεστεί πάνω μου από τον φόβο γτ φτάνω και τα 10 πετρώματα μέσα στην μέρα ειδικά αν κάτι με στεναχωρέσει :( Φοβάμαι πολύ ρε γμτ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και το πέτρωμα με πόνο σύσπαση δεν θεωρείται; Έχω χεστεί πάνω μου από τον φόβο γτ φτάνω και τα 10 πετρώματα μέσα στην μέρα ειδικά αν κάτι με στεναχωρέσει :( Φοβάμαι πολύ ρε γμτ 

Αχ βρε αγάπη σύσπαση πρέπει αν είναι ειδικά αν έχει και πόνο. Συνεχίζεις το μαγνήσιο? Πάρε το γιατρό μήπως πρέπει να πάρεις λίγο παραπάνω και προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να μην στεναχωριέσαι τόσο. Το ξέρω ότι είναι δύσκολο αλλά πρέπει

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και το πέτρωμα με πόνο σύσπαση δεν θεωρείται; Έχω χεστεί πάνω μου από τον φόβο γτ φτάνω και τα 10 πετρώματα μέσα στην μέρα ειδικά αν κάτι με στεναχωρέσει :( Φοβάμαι πολύ ρε γμτ 

Καλο ειναι να πας στον γιατρο να σε βαλει στον καρδιοτοκογραφο. Εκει θα σε καθοδηγησουν

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα και το πέτρωμα με πόνο σύσπαση δεν θεωρείται; Έχω χεστεί πάνω μου από τον φόβο γτ φτάνω και τα 10 πετρώματα μέσα στην μέρα ειδικά αν κάτι με στεναχωρέσει :( Φοβάμαι πολύ ρε γμτ 

Κάνε όντως ένα τηλέφωνο στο γιατρό για καρδιοτοκογράφο και μάλλον θα σου πει για περισσότερο μαγνήσιο.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα ηρέμησα αρκετά μπορώ να πω και δεν είχα συσπάσεις πάλι μέχρι στιγμής έστειλα και στον γιατρό να μου πει τι να κάνω με τα μαγνήσια όταν την πάρω αγκαλιά έχω να της πω τόσα πολλά και κυρίως ένα τεράστιο συγγνώμη που αντί να απολαύσω το υπέροχο αυτό ταξίδι κάθε μέρα και μια άλλη περιπέτεια ήταν για μένα εν τω μεταξύ στις άλλες εγκυμοσύνες φοβόμουν πολύ μήπως δεν αγαπήσω τα παιδιά σε αυτή εδώ την έχω αγαπήσει τόσο πριν την γνωρίσω. 

  • Μου αρέσει 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Κορίτσια σήμερα ηρέμησα αρκετά μπορώ να πω και δεν είχα συσπάσεις πάλι μέχρι στιγμής έστειλα και στον γιατρό να μου πει τι να κάνω με τα μαγνήσια όταν την πάρω αγκαλιά έχω να της πω τόσα πολλά και κυρίως ένα τεράστιο συγγνώμη που αντί να απολαύσω το υπέροχο αυτό ταξίδι κάθε μέρα και μια άλλη περιπέτεια ήταν για μένα εν τω μεταξύ στις άλλες εγκυμοσύνες φοβόμουν πολύ μήπως δεν αγαπήσω τα παιδιά σε αυτή εδώ την έχω αγαπήσει τόσο πριν την γνωρίσω. 

Χαιρομαι που εισαι καλυτερα. Να μην αισθανεσαι ετσι κανεις οτι καλυτερο μπορεις και για το μωρο που εχεις μεσα σου και για τα δυο αλλα παιδακια σου που κι αυτα σε εχουν αναγκη οσο κανεναν αλλο στον κοσμο. Δυστυχως δεν γινεται να απολαυσεις αυτη την εγκυμοσυνη οπως την πρωτη για παραδειγμα γιατι δεν εισαι μονη σου πλεον. Οταν με το καλο γεννηθει η μπεμπουλα θα ειναι το καλυτερο δωρο που θα εχεις κανει ποτε στα παιδακια σου και μολις τα δεις και τα τρια μαζι θα τα ξεχασεις ολα. Οσες εχουν κι αλλο ή αλλα παιδακια ειναι στην ιδια κατασταση οποτε μην απογοητευσαι. 

  • Μου αρέσει 3

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Χαιρομαι που εισαι καλυτερα. Να μην αισθανεσαι ετσι κανεις οτι καλυτερο μπορεις και για το μωρο που εχεις μεσα σου και για τα δυο αλλα παιδακια σου που κι αυτα σε εχουν αναγκη οσο κανεναν αλλο στον κοσμο. Δυστυχως δεν γινεται να απολαυσεις αυτη την εγκυμοσυνη οπως την πρωτη για παραδειγμα γιατι δεν εισαι μονη σου πλεον. Οταν με το καλο γεννηθει η μπεμπουλα θα ειναι το καλυτερο δωρο που θα εχεις κανει ποτε στα παιδακια σου και μολις τα δεις και τα τρια μαζι θα τα ξεχασεις ολα. Οσες εχουν κι αλλο ή αλλα παιδακια ειναι στην ιδια κατασταση οποτε μην απογοητευσαι. 

σε ευχαριστώ πολύ :)

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...