Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας !! Εγώ έχω μεγάλη απορία τι χρειαζόμαστε από ρουχαλάκια αρχικά για το μωράκι μας.. και γενικά εννοώ από φορμάκια κ Ότι άλλο και σε τι ποσότητες ;;; Ανησυχώ μήπως δεν πάρω αρκετά .. προς το παρόν δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα 


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Κορίτσια γεια σας !! Εγώ έχω μεγάλη απορία τι χρειαζόμαστε από ρουχαλάκια αρχικά για το μωράκι μας.. και γενικά εννοώ από φορμάκια κ Ότι άλλο και σε τι ποσότητες ;;; Ανησυχώ μήπως δεν πάρω αρκετά .. προς το παρόν δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα 

Θες 10 φανελάκια κατάσαρκα και 10 φορμάκια απέξω αν θες να του έχεις και σαλιάρα για τις γουλιες ας έχεις εγώ δεν τους είχα 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Ele@n είπε:

Αυτό ισχύει για όλα τα μπιμπερό; Δλδ η φόρμουλα είναι πιο πηχτή και δεν μπορούν με θηλή  0+ να ρουφήξουν;

Στα περισσότερα που έχω δει κάπως έτσι είναι. Το μητρικό είναι λίγο πιο αραιό

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Θες 10 φανελάκια κατάσαρκα και 10 φορμάκια απέξω αν θες να του έχεις και σαλιάρα για τις γουλιες ας έχεις εγώ δεν τους είχα 

Ευχαριστώ πολύ! Απλά επειδή διαπιστώσαμε ότι το μωρό είναι πολύ χαμηλά για την εβδομάδα μου και ίσως γεννηθεί νωρίτερα έχω ξεκινήσει κ τα βλέπω όλα μέσω Ίντερνετ !! Γιατί πρέπει να είμαι ξάπλα.. έχεις να μου προτείνεις κάποια σελίδα να δω ον-λάιν ;


LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Απλά επειδή διαπιστώσαμε ότι το μωρό είναι πολύ χαμηλά για την εβδομάδα μου και ίσως γεννηθεί νωρίτερα έχω ξεκινήσει κ τα βλέπω όλα μέσω Ίντερνετ !! Γιατί πρέπει να είμαι ξάπλα.. έχεις να μου προτείνεις κάποια σελίδα να δω ον-λάιν ;

Θύμισε μου δεν έχεις άλλα παιδάκια; Κορίτσι από σαιτ εγώ αγοράζω mothercare prenatal orchestra τωρα με το black Friday θα βάλουν προσφορές καλές πιστεύω πχ του mothercare είναι ακριβά αλλά άντεξαν 2 παιδιά σε μένα και τώρα πρώτα ο Θεός θα τα φορέσει 3ο τα είχα πάρει ουδέτερα τα σχέδια όχι αμιγώς ροζ ή μπλε Α και τα carter's είναι τέλεια ποιότητα θα τα βρεις στο kiddo πότε έχεις Πητ;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Απλά επειδή διαπιστώσαμε ότι το μωρό είναι πολύ χαμηλά για την εβδομάδα μου και ίσως γεννηθεί νωρίτερα έχω ξεκινήσει κ τα βλέπω όλα μέσω Ίντερνετ !! Γιατί πρέπει να είμαι ξάπλα.. έχεις να μου προτείνεις κάποια σελίδα να δω ον-λάιν ;

Και εγώ πήρα από το orchestra και την προηγούμενη εβδομάδα είχε κάτι τέλεια στο lidl

  • Μου αρέσει 2

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Και εγώ πήρα από το orchestra και την προηγούμενη εβδομάδα είχε κάτι τέλεια στο lidl

Τι καλά ψώνισες ρούχα και κουβερτάκια; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Θύμισε μου δεν έχεις άλλα παιδάκια; Κορίτσι από σαιτ εγώ αγοράζω mothercare prenatal orchestra τωρα με το black Friday θα βάλουν προσφορές καλές πιστεύω πχ του mothercare είναι ακριβά αλλά άντεξαν 2 παιδιά σε μένα και τώρα πρώτα ο Θεός θα τα φορέσει 3ο τα είχα πάρει ουδέτερα τα σχέδια όχι αμιγώς ροζ ή μπλε Α και τα carter's είναι τέλεια ποιότητα θα τα βρεις στο kiddo πότε έχεις Πητ;

17-1 έχω πητ αλλά ο γιατρός είπε δεν βλέπει να μπαίνουμε Ιανουάριο!! Είναι το πρώτο μου παιδάκι!

Οποτε ευελπιστώ να φτάσουμε στον δεκεμβριο έστω!! Για αυτό βιάζομαι να ψωνίσω από τώρα γιατί η αλήθεια είναι πως όλα είναι πιθανά κ δεν ξέρω ποτε θα μου έρθει!

ευχαριστω πολύ πάντως θα ψάξω σε αυτά που μου είπες σίγουρα!!

  • Μου αρέσει 3

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

17-1 έχω πητ αλλά ο γιατρός είπε δεν βλέπει να μπαίνουμε Ιανουάριο!! Είναι το πρώτο μου παιδάκι!

Οποτε ευελπιστώ να φτάσουμε στον δεκεμβριο έστω!! Για αυτό βιάζομαι να ψωνίσω από τώρα γιατί η αλήθεια είναι πως όλα είναι πιθανά κ δεν ξέρω ποτε θα μου έρθει!

ευχαριστω πολύ πάντως θα ψάξω σε αυτά που μου είπες σίγουρα!!

Και από τζάμπο τους είχα φορέσει αλλά δεν κρατάνε για χρόνια αυτό είναι το θέμα 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agapakiii είπε:

Κορίτσια γεια σας !! Εγώ έχω μεγάλη απορία τι χρειαζόμαστε από ρουχαλάκια αρχικά για το μωράκι μας.. και γενικά εννοώ από φορμάκια κ Ότι άλλο και σε τι ποσότητες ;;; Ανησυχώ μήπως δεν πάρω αρκετά .. προς το παρόν δεν έχω πάρει σχεδόν τίποτα 

Εφόσον θα γεννήσεις καταχείμωνο καλο είναι να εχεις αρκετα ολοσωμα φορμακια , ζιπουνακια , φορμακια μπολικα επειδή λερωνονται πανευκολα τα μωρακια. Μερικές σαλιαρες, ολοσωμο φορμακι για οταν αποφασισεις να βγάλεις το μωράκι σου εξω. Φανελάκια μακρυμανικα αλλα και κοντομανικα για μεσα στο σπιτι. Επίσης γαντακια και σκουφάκι για να μην γρατσουνιεται. Τωρα με τις εκπτώσεις μπορεις να βρεις αρκετα φθηνά στα ορχήστρα και με 30 ευρω μπορεις να βγαλεις καρτα μέλους και να τα αγοραζεις σχεδον μισό τιμής. 

πρίν από 13 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Θύμισε μου δεν έχεις άλλα παιδάκια; Κορίτσι από σαιτ εγώ αγοράζω mothercare prenatal orchestra τωρα με το black Friday θα βάλουν προσφορές καλές πιστεύω πχ του mothercare είναι ακριβά αλλά άντεξαν 2 παιδιά σε μένα και τώρα πρώτα ο Θεός θα τα φορέσει 3ο τα είχα πάρει ουδέτερα τα σχέδια όχι αμιγώς ροζ ή μπλε Α και τα carter's είναι τέλεια ποιότητα θα τα βρεις στο kiddo πότε έχεις Πητ;

Συμφωνω για τις σελίδες αυτές . Ειναι απο τα πιο γνωστα καταστήματα .

@Agapakiii  Εκτός από αυτα και στα jumbo εχει αρκετα καλα και φτηνά ρούχα . Δεν αντέχουν πολυ αλλα για νεογέννητα μωρά μια χαρά ειναι επειδή δεν χρειάζεται να ξοδέψεις πολλα για κατι που θα το φορέσει λιγους μηνες. Αν ομως εχεις και Λητώ, prenatal mothercare ή αλλα γνωστα καταστήματα κοντά σου ακομα καλύτερα . Βέβαια για να είσαι σίγουρη ρωτα καποια γνωστη σου που ειναι μανούλα ή τη μητέρα σου που σίγουρα θα ξέρει

Επεξεργάστηκαν by Giota1983
  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Agapakiii είπε:

17-1 έχω πητ αλλά ο γιατρός είπε δεν βλέπει να μπαίνουμε Ιανουάριο!! Είναι το πρώτο μου παιδάκι!

Οποτε ευελπιστώ να φτάσουμε στον δεκεμβριο έστω!! Για αυτό βιάζομαι να ψωνίσω από τώρα γιατί η αλήθεια είναι πως όλα είναι πιθανά κ δεν ξέρω ποτε θα μου έρθει!

ευχαριστω πολύ πάντως θα ψάξω σε αυτά που μου είπες σίγουρα!!

Βιάζεται το ζουζουνάκι σου ε; Θυμησε μου τι περιμενεις κορίτσι ή αγορι;

Τα orchestra,mothercare και dpam έχουν πολύ ωραία ρούχα. Επίσης ωραία και σε καλές τιμές έχουν και τα h&m. Τα jumbo έχουν πολύ φθηνά αλλά δε θα κρατήσουν πολύ. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota1983 είπε:

Εφόσον θα γεννήσεις καταχείμωνο καλο είναι να εχεις αρκετα ολοσωμα φορμακια , ζιπουνακια , φορμακια μπολικα επειδή λερωνονται πανευκολα τα μωρακια. Μερικές σαλιαρες, ολοσωμο φορμακι για οταν αποφασισεις να βγάλεις το μωράκι σου εξω. Φανελάκια μακρυμανικα αλλα και κοντομανικα για μεσα στο σπιτι. Επίσης γαντακια και σκουφάκι για να μην γρατσουνιεται. Τωρα με τις εκπτώσεις μπορεις να βρεις αρκετα φθηνά στα ορχήστρα και με 30 ευρω μπορεις να βγαλεις καρτα μέλους και να τα αγοραζεις σχεδον μισό τιμής. 

Συμφωνω για τις σελίδες αυτές . Ειναι απο τα πιο γνωστα καταστήματα .

@Agapakiii  Εκτός από αυτα και στα jumbo εχει αρκετα καλα και φτηνά ρούχα . Δεν αντέχουν πολυ αλλα για νεογέννητα μωρά μια χαρά ειναι επειδή δεν χρειάζεται να ξοδέψεις πολλα για κατι που θα το φορέσει λιγους μηνες. Αν ομως εχεις και Λητώ, prenatal mothercare ή αλλα γνωστα καταστήματα κοντά σου ακομα καλύτερα . Βέβαια για να είσαι σίγουρη ρωτα καποια γνωστη σου που ειναι μανούλα ή τη μητέρα σου που σίγουρα θα ξέρει

Ευχαριστώ παρά πολύ με βοηθήσατε πολύ με όλα αυτά που μου είπατε!! Θα ψάξω σε διαφορα και ελπίζω να προλάβω να πάρω όσα χρειάζομαι!!

Just now, Stelloudia είπε:

Βιάζεται το ζουζουνάκι σου ε; Θυμησε μου τι περιμενεις κορίτσι ή αγορι;

Τα orchestra,mothercare και dpam έχουν πολύ ωραία ρούχα. Επίσης ωραία και σε καλές τιμές έχουν και τα h&m. Τα jumbo έχουν πολύ φθηνά αλλά δε θα κρατήσουν πολύ. 

Βιάζεται ναι και με άγχωσε αρκετά.. είναι κοριτσάκι! Και έχει στρωθεί τέρμα κάτω η μπουμπουκα! Ο τράχηλος είναι καλός προς το παρόν αλλά δεν ξέρουμε πως θα πάει! Ευελπιστούμε και προσεύχομαι να φτάσουμε τις 35-36 εβδομάδες! Προς το παρόν είμαι στην 30η και μου φαίνεται τόσο μακρινό!!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ με βοηθήσατε πολύ με όλα αυτά που μου είπατε!! Θα ψάξω σε διαφορα και ελπίζω να προλάβω να πάρω όσα χρειάζομαι!!

Βιάζεται ναι και με άγχωσε αρκετά.. είναι κοριτσάκι! Και έχει στρωθεί τέρμα κάτω η μπουμπουκα! Ο τράχηλος είναι καλός προς το παρόν αλλά δεν ξέρουμε πως θα πάει! Ευελπιστούμε και προσεύχομαι να φτάσουμε τις 35-36 εβδομάδες! Προς το παρόν είμαι στην 30η και μου φαίνεται τόσο μακρινό!!

 

Just now, Agapakiii είπε:

Ευχαριστώ παρά πολύ με βοηθήσατε πολύ με όλα αυτά που μου είπατε!! Θα ψάξω σε διαφορα και ελπίζω να προλάβω να πάρω όσα χρειάζομαι!!

Βιάζεται ναι και με άγχωσε αρκετά.. είναι κοριτσάκι! Και έχει στρωθεί τέρμα κάτω η μπουμπουκα! Ο τράχηλος είναι καλός προς το παρόν αλλά δεν ξέρουμε πως θα πάει! Ευελπιστούμε και προσεύχομαι να φτάσουμε τις 35-36 εβδομάδες! Προς το παρόν είμαι στην 30η και μου φαίνεται τόσο μακρινό!!

Τώρα θες ξεκούραση και ηρεμία και να μη κουράζεσαι πολύ και όλα θα πάνε καλά! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

 

Τώρα θες ξεκούραση και ηρεμία και να μη κουράζεσαι πολύ και όλα θα πάνε καλά! :)

Μακάρι το εύχομαι!! Προς το παρόν είμαι ξάπλα !! Με το καλό εύχομαι σε όλες μας!

  • Μου αρέσει 2

LzTRp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Τι καλά ψώνισες ρούχα και κουβερτάκια; 

Ρούχα πήρα τώρα που έχει δεκαήμερο εκπτώσεων βρήκα κάποια αρκετά οικονομικα και ένα κουβερτακι αγκαλιας. Θέλω να πάρω και δύο χοντρές κουβέρτες γιατί από ότι φαίνεται η σκατουλα δε θα μ αφήσει να δώσω τίποτα δικό της στο μπεμπη. Άσε που ανοίγει τα συρτάρια τάχα να δει τα ρούχα του αδερφούλη της και όλο τα ανακατεύει. Και την κουβερτουλα του όλο τη θέλει της είπα να της πάρω άλλη και λέει όχι αυτή θέλω. Δε βλέπω να μένει τίποτα καθαρό.

  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...