Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

@Ntina Ntinaki θα πάρω μάλλον pharmasept

@katerina04 τα 0-6 λένε ροή médium πχ ενώ άλλα λένε regular έχω μπερδευτεί 

Ίσως είναι αναλογα τη μάρκα. Κοίτα να γράφουν σίγουρα 0-6 και ότι είναι

Just now, boukitsa123 είπε:

 


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Ίσως είναι αναλογα τη μάρκα. Κοίτα να γράφουν σίγουρα 0-6 και ότι είναι

Του μικρού τα nuk που είχα είχαν médium και μετά large για νεογέννητο λογικά θα πρέπει να πάρω με την πιο μικρή ροή; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Του μικρού τα nuk που είχα είχαν médium και μετά large για νεογέννητο λογικά θα πρέπει να πάρω με την πιο μικρή ροή; 

Ναι καλύτερα


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, boukitsa123 είπε:

Κάθε πότε αλλάζουμε θηλές; Για σιλικόνης με ενδιαφέρει 

Γενικά όλες αλλάζουν κάθε 6 μήνες στην αρχή έχει 0-6 και μετά 6-12 ή πιο νωρίς αν δεις ότι έχει κάποια φθορά

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Γενικά όλες αλλάζουν κάθε 6 μήνες στην αρχή έχει 0-6 και μετά 6-12 ή πιο νωρίς αν δεις ότι έχει κάποια φθορά

Για ποια εταιρία λες 0-6 γτ εγώ βλέπω έχουν όλες 0+ μετά 4+ κοκ 

Κορίτσια έχει σε προσφορά το πρεναταλ τα Nuk ΜΠΙΜΠΕΡΟ NATURE SENSE 240ML σκέφτομαι να τα πάρω τι λέτε 5 θα μου φτάσουν; 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Για ποια εταιρία λες 0-6 γτ εγώ βλέπω έχουν όλες 0+ μετά 4+ κοκ 

Κορίτσια έχει σε προσφορά το πρεναταλ τα Nuk ΜΠΙΜΠΕΡΟ NATURE SENSE 240ML σκέφτομαι να τα πάρω τι λέτε 5 θα μου φτάσουν; 

Νuk εγώ λέω. Νομίζω 5 είναι καλά


Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

Για ποια εταιρία λες 0-6 γτ εγώ βλέπω έχουν όλες 0+ μετά 4+ κοκ 

Κορίτσια έχει σε προσφορά το πρεναταλ τα Nuk ΜΠΙΜΠΕΡΟ NATURE SENSE 240ML σκέφτομαι να τα πάρω τι λέτε 5 θα μου φτάσουν; 

Και η nuk έχει 0-6 θηλές και τα χωριζει σε small medium large.  Πάντως 5 νομίζω καλά είναι και είναι ωραία σειρά αυτή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Stelloudia είπε:

Και η nuk έχει 0-6 θηλές και τα χωριζει σε small medium large.  Πάντως 5 νομίζω καλά είναι και είναι ωραία σειρά αυτή.

Για νεογέννητο δηλαδή να πάρω την small θηλή;


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, boukitsa123 είπε:

Για ποια εταιρία λες 0-6 γτ εγώ βλέπω έχουν όλες 0+ μετά 4+ κοκ 

Κορίτσια έχει σε προσφορά το πρεναταλ τα Nuk ΜΠΙΜΠΕΡΟ NATURE SENSE 240ML σκέφτομαι να τα πάρω τι λέτε 5 θα μου φτάσουν; 

Καλα ειναι αλλα εχε το νου σου οτι οτι τις πρωτες μερες 15 με 30 μλ πινει αρα ειναι πολυ μεγαλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Για νεογέννητο δηλαδή να πάρω την small θηλή;

  • Οι πολλαπλές μικροσκοπικές οπές, οι οποίες είναι σχεδιασμένες με πρότυπο το μητρικό στήθος, χαρίζουν μια ιδανική, ομαλή και φυσική ροή.
  • Φαρδιά, εύκαμπτη βάση θηλής με εξαιρετικά απαλή άκρη θηλής, όμοια με τη θηλή της μητέρας.
  • Το καινοτόμο σύστημα κατά των κολικών anti-colic vent βοηθά στην αποφυγή κατάποσης αέρα.
  • Για παιδιά ηλικίας 0-6 μηνών, S (3 μικροσκοπικές οπές για μητρικό γάλα, τσάι, νερό), M (6 μικροσκοπικές οπές για φόρμουλα γάλακτος).

Στα online φαρμακεία που μπαινω αυτά τα χαρακτηριστικά εχουν.Εγώ να σου πω που έχω κάποια nuk θα πάρω small και medium γιατί δε ξέρω τι θα βολέψει και γιατί αν εχω γάλα θα το βγάζω με θήλαστρο και εκεί το small βολεύει αλλά αν δεν έχω θα του δίνω φόρμουλα και εκεί θέλει medium.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:
  • Οι πολλαπλές μικροσκοπικές οπές, οι οποίες είναι σχεδιασμένες με πρότυπο το μητρικό στήθος, χαρίζουν μια ιδανική, ομαλή και φυσική ροή.
  • Φαρδιά, εύκαμπτη βάση θηλής με εξαιρετικά απαλή άκρη θηλής, όμοια με τη θηλή της μητέρας.
  • Το καινοτόμο σύστημα κατά των κολικών anti-colic vent βοηθά στην αποφυγή κατάποσης αέρα.
  • Για παιδιά ηλικίας 0-6 μηνών, S (3 μικροσκοπικές οπές για μητρικό γάλα, τσάι, νερό), M (6 μικροσκοπικές οπές για φόρμουλα γάλακτος).

Στα online φαρμακεία που μπαινω αυτά τα χαρακτηριστικά εχουν.Εγώ να σου πω που έχω κάποια nuk θα πάρω small και medium γιατί δε ξέρω τι θα βολέψει και γιατί αν εχω γάλα θα το βγάζω με θήλαστρο και εκεί το small βολεύει αλλά αν δεν έχω θα του δίνω φόρμουλα και εκεί θέλει medium.

Σε ευχαριστώ κορίτσι νομίζω θα ξεκινήσω κι εγώ με médium 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:
  • Οι πολλαπλές μικροσκοπικές οπές, οι οποίες είναι σχεδιασμένες με πρότυπο το μητρικό στήθος, χαρίζουν μια ιδανική, ομαλή και φυσική ροή.
  • Φαρδιά, εύκαμπτη βάση θηλής με εξαιρετικά απαλή άκρη θηλής, όμοια με τη θηλή της μητέρας.
  • Το καινοτόμο σύστημα κατά των κολικών anti-colic vent βοηθά στην αποφυγή κατάποσης αέρα.
  • Για παιδιά ηλικίας 0-6 μηνών, S (3 μικροσκοπικές οπές για μητρικό γάλα, τσάι, νερό), M (6 μικροσκοπικές οπές για φόρμουλα γάλακτος).

Στα online φαρμακεία που μπαινω αυτά τα χαρακτηριστικά εχουν.Εγώ να σου πω που έχω κάποια nuk θα πάρω small και medium γιατί δε ξέρω τι θα βολέψει και γιατί αν εχω γάλα θα το βγάζω με θήλαστρο και εκεί το small βολεύει αλλά αν δεν έχω θα του δίνω φόρμουλα και εκεί θέλει medium.

Αυτό ισχύει για όλα τα μπιμπερό; Δλδ η φόρμουλα είναι πιο πηχτή και δεν μπορούν με θηλή  0+ να ρουφήξουν;

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σηκώνομαι στις 6 κάθε μέρα μετά που παίρνω την μικρή από το σχολείο είμαι ένα ερείπιο βαράω κόφτη που λένε 

@Ele@n εγώ ξέρω το μητρικό είναι πιο εύπεπτο όχι λιγότερο παχύ 

Όσες έχετε μανάδες να βοηθάνε είστε τυχερές εκτός αν στάζουν φαρμάκι τότε να την βράσω την βοήθεια τους 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...