Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανουλες Ιανουαρίου 2020!!!


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Ntina Ntinaki είπε:

Πόσο το πήρες το θερμός; Για να τσεκαρω αν είναι αυτό που είδα και λέω να αγοράσω κ εγώ.. εμένα στο ντοπλερ δε μου μέτρησε τον τράχηλο πάντως..και υποτίθεται πήγα και σε κορυφαίο εμβρυολογο.. γρρρρρρ

Περιπου 8 ευρώ...είναι το χρωματιστό! Το έχει προσφορά αυτές τις μέρες!

@Stelloudia, άντε λίγο ακόμα έμεινε!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Stelloudia όλα να πάνε καλά και για τους 2 σας εύχομαι με το καλό να τον γνωρίσεις και έξω από σένα :) Δεν θυμόμουν αν είχες αιμορραγία στην αρχή της εγκυμοσύνης σου για να είμαι ειλικρινής. 

 

  • Μου αρέσει 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Stelloudia είπε:

Κορίτσια γεια σας λοιπόν έχω να γράψω μέρες αλλά πηρα άδεια και μονο κοιμομουν και είπα να πω τα νέα μου κάναμε κι άλλο υπέρηχο και το μωρό ειναι συνέχεια σε ισχιακή θέση και έτσι ήταν σε κάθε υπέρηχο ππκυ έχουμε κάνει από την αρχή. Ο   γιατρός μου στο Έλενα αλλά και η γυναικολόγο που έχω εδώ και χρόνια μου είπαν ότι δε μπορούμε να τον γυρίσουμε επειδή η μήτρα μου είναι καρδιοσχημη που στην ουσία είναι ανωμαλία της μητρας όποτε η προσπαθεια να γυρίσεις το μωρο είναι αρκετά επικινδυνη και δεν συνίσταται. Μεταξύ των εβδομαδων 38 με 39 θα παμε να γεννησουμε  με καισαρική γιατί η μήτρα μου έχει ζοριστει πολύ και δε με παίρνει παραπάνω και έχω αρχίσει και πονάω πάρα πολύ ακόμα και αν παω απο το κρεββάτι στο σαλόνι ή απλά αλλάξω πλευρό ενώ κοιμάμαι και ο γιατρός  μου απαγορευσε το περπάτημα και μονο ξαπλα. Γενικά εμένα με είχε προειδοποιήσει η γυναικολόγος μου ότι σε κάθε μου εγκυμοσύνη πιθανότατα θα έχω θέματα με αιμορραγίες στην αρχή γιατί ζορίζεται πολύ η μητρα μου να μεγαλωσει μαζί με το μωρό και για αυτό κιολας μέχρι να κλείσω το πρώτο τρίμηνο ήταν 50-50 αν θα προσχωρήσει η εγκυμοσύνη αλλά και ότι μπορεί το μωρό αν δε πάρει θέση απο νωρίς με την κεφάλα προς τα κάτω να μη μπορεί να γυρίσει μετά λόγω χωρου.Αυτά. 

Περιμένω πως και πως να πάρω τον μπέμπη αγκαλιά....την βδομαδα που μας έρχεται πάω παλι γιατρό και θα κλείσουμε και ημερομηνία. Το δωματιο το έχω έτοιμο και αύριο περιμένω την κουνια. Αυτά από μένα και τον μπεμπαρο

Ολα καλα θα πανε κοπελα μου μην ανησυχεις. Σημασια εχει να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου. Μην αγχωνεσαι για το πως θα βγει. Αφου εφτασες μεχρι εδω με αυτο το προβλημα συν την κουραση εισαι ενταξει. Αντε με το καλο να ακουσουμε τα ευχαριστα.

  • Μου αρέσει 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, boukitsa123 είπε:

@Stelloudia όλα να πάνε καλά και για τους 2 σας εύχομαι με το καλό να τον γνωρίσεις και έξω από σένα :) Δεν θυμόμουν αν είχες αιμορραγία στην αρχή της εγκυμοσύνης σου για να είμαι ειλικρινής. 

 

Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα να γεννηθει το στερνοπουλι σου και να πανε όλα υπέροχα. Είχα πολύ αιμορραγία τον πρώτο μήνα μόλις έκανα το τεστ και έμαθα ότι είμαι έγκυος την επόμενη μέρα είχα αίμα και πονους περιόδου ήμουν 2 βδομάδες σε απόλυτη ακινησία και οι πιθανότητες ήταν 50-50 μετα είχα αίμα και κράμπες παλι στο δεύτερο τρίμηνο εκεί πάλι κρεββάτι.. Αλλά το ζουζουνι μου είναι μαχητής και θέλει να γνωρίσει τη μανούλα και τώρα μας έμεινε τόσο λίγο.. ανυπομονώ πάρα πολύ.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stelloudia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και εσένα να γεννηθει το στερνοπουλι σου και να πανε όλα υπέροχα. Είχα πολύ αιμορραγία τον πρώτο μήνα μόλις έκανα το τεστ και έμαθα ότι είμαι έγκυος την επόμενη μέρα είχα αίμα και πονους περιόδου ήμουν 2 βδομάδες σε απόλυτη ακινησία και οι πιθανότητες ήταν 50-50 μετα είχα αίμα και κράμπες παλι στο δεύτερο τρίμηνο εκεί πάλι κρεββάτι.. Αλλά το ζουζουνι μου είναι μαχητής και θέλει να γνωρίσει τη μανούλα και τώρα μας έμεινε τόσο λίγο.. ανυπομονώ πάρα πολύ.

Με το καλό @Stelloudia !! Να τον κρατήσεις στην αγκαλιά σου!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, katerina04 είπε:

Ολα καλα θα πανε κοπελα μου μην ανησυχεις. Σημασια εχει να παρεις αγκαλιτσα το μωρακι σου. Μην αγχωνεσαι για το πως θα βγει. Αφου εφτασες μεχρι εδω με αυτο το προβλημα συν την κουραση εισαι ενταξει. Αντε με το καλο να ακουσουμε τα ευχαριστα.

Ευχαριστώ πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , boukitsa123 είπε:

Καλημέρα και πάλι σήμερα έχω κάτι πείνες λες και ήμουν νηστική για χρόνια 

Φαε μωρε δεν πειραζει. Και εγω εφαγα εξω χθες με τον αντρουλη μου μετα απο καιρο. Εσκασα ομως και ουτε καουρα ειχα ουτε τιποτα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

Great Teachers Inspire

Great Teachers Motivate

Great Teachers Change the World

Link to comment
Share on other sites

Just now, katerina04 είπε:

Φαε μωρε δεν πειραζει. Και εγω εφαγα εξω χθες με τον αντρουλη μου μετα απο καιρο. Εσκασα ομως και ουτε καουρα ειχα ουτε τιποτα.

Έφαγα έφαγα :x

  • Χαχα 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Ντοπλερ οκ!!! Πάει και αυτό!!! Σήμερα ο μικρός ήταν με το κεφάλι κάτω! 1900 γρ. Θρεφταρι τον έχω!!! Είδαμε και φωτο έγχρωμη!!! Τώρα μοιάζει με ώριμο μωρό!!! Άντε να φτάσει η ώρα να τον δω!!! Πλακούντας οκ, τράχηλος οκ, αν και η μέτρηση έγινε κοιλιακά!!! Τζάμπα ξουριστηκα, δεν πειράζει, τον άλλο μήνα πάλι!!! Χεχεχε

  • Μου αρέσει 6

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ele@n είπε:

Ντοπλερ οκ!!! Πάει και αυτό!!! Σήμερα ο μικρός ήταν με το κεφάλι κάτω! 1900 γρ. Θρεφταρι τον έχω!!! Είδαμε και φωτο έγχρωμη!!! Τώρα μοιάζει με ώριμο μωρό!!! Άντε να φτάσει η ώρα να τον δω!!! Πλακούντας οκ, τράχηλος οκ, αν και η μέτρηση έγινε κοιλιακά!!! Τζάμπα ξουριστηκα, δεν πειράζει, τον άλλο μήνα πάλι!!! Χεχεχε

Με το καλό κορίτσι μου με το καλό με υγεία να τα πάρουμε όλες μας αγκαλιά 

  • Ευχαριστώ 1

Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

Το κάνετε κορίτσια;μπαίνω διαβάζω τα νέα σας!εύχομαι όλα καλά σε όλες μας και τα μωράκια μας!!

Κορίτσια μου θέλω να μου πείτε την γνώμη σας εδώ και δύο εβδομάδες το μωράκι μου γύρισε σε ισχιακό είμαι 35+5 και σήμερα ο γιατρός μου είπε να πάω την άλλη βδομάδα να προσπαθήσει να μου το γυρίσει εξωτερικά αλλά παρόλο που έχω κάποια καλά σημάδια δεν παύει να έχει ένα ρίσκο γιατί είναι ήδη μεγάλο το μωρό.Εσεις τι λέτε να κάνω να περιμένω αν γυρίσει μόνο του ή να προσπαθήσω να το γυρίσω;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sofia90 είπε:

Το κάνετε κορίτσια;μπαίνω διαβάζω τα νέα σας!εύχομαι όλα καλά σε όλες μας και τα μωράκια μας!!

Κορίτσια μου θέλω να μου πείτε την γνώμη σας εδώ και δύο εβδομάδες το μωράκι μου γύρισε σε ισχιακό είμαι 35+5 και σήμερα ο γιατρός μου είπε να πάω την άλλη βδομάδα να προσπαθήσει να μου το γυρίσει εξωτερικά αλλά παρόλο που έχω κάποια καλά σημάδια δεν παύει να έχει ένα ρίσκο γιατί είναι ήδη μεγάλο το μωρό.Εσεις τι λέτε να κάνω να περιμένω αν γυρίσει μόνο του ή να προσπαθήσω να το γυρίσω;

Καλημέρα αν ξέρει την τεχνική να στο γυρίσει ξέρω κι εγώ γιατρό στο μητέρα που γυρίζει μωράκια και ο δικός μου γυναικολόγος το κάνει. Απλά θα πονάς λιγάκι μετά γιατί σου πιέζει την κοιλιά πολύ και κρατάει και λίγη ωρίτσα. (Στην Β επιπέδου μου είχε γυρίσει το μωρό ο γιατρός γτ δεν έβλεπε τπτ και όλα πήγαν πολύ καλά) 

Ρώτησε και καμία μαία εξειδικευμένη στον φτ 


Χάρη σε σας ο κόσμος μου παίρνει χρώμα...
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Sofia90 είπε:

Το κάνετε κορίτσια;μπαίνω διαβάζω τα νέα σας!εύχομαι όλα καλά σε όλες μας και τα μωράκια μας!!

Κορίτσια μου θέλω να μου πείτε την γνώμη σας εδώ και δύο εβδομάδες το μωράκι μου γύρισε σε ισχιακό είμαι 35+5 και σήμερα ο γιατρός μου είπε να πάω την άλλη βδομάδα να προσπαθήσει να μου το γυρίσει εξωτερικά αλλά παρόλο που έχω κάποια καλά σημάδια δεν παύει να έχει ένα ρίσκο γιατί είναι ήδη μεγάλο το μωρό.Εσεις τι λέτε να κάνω να περιμένω αν γυρίσει μόνο του ή να προσπαθήσω να το γυρίσω;

Κοιτα αν ειναι έμπειρος ο γιατρός και ευνοεί η μήτρα σου γιατί να μη το προσπαθήσεις. Εγώ που είναι σε ισχιακη θέση το μωρό θα πάω αναγκαστικά για καισαρική γιατί η μήτρα μουμοέχει έχει συγγενή ανωμαλία:) και είναι επικίνδυνο να μου τον γυρίσουν και μου το είπε και ο γιατρός ότι αν δεν είχα τέτοιο θέμα θα μου τον γυρνούσε.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια . Όσο πλησιάζει ο καιρός τόσο πιο πολύ με πιάνει το άγχος για το όταν έρθει με το καλό το μωράκι μου.  Οι δικοί μου μου λένε να μην ανησυχώ και να μην αγχώνομαι άλλα δε νομίζω πως μπορώ. Ίσως φταίει το ότι είναι το πρώτο μου μωρακι.  Πρώτα ο θεός τέλη Γενάρη θα γεννήσω. Με καισαρική λόγω προβλήματος υγείας εκτός αν αποφασίσει η μπέμπα να βγει πιο νωρίς από τη μέρα που θα κανονίσω. Σχεδόν όλα είναι έτοιμα για το μωρό , μόνο κάποια  πράγματα που έχω στην αποθήκη και θα τα ανεβάσω κάποια από αυτές τις μέρες. Εύχομαι όλα να πάνε καλά για ολες μας και να έχουμε συντομα στην αγκαλια μας τα μωράκια μας

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...